Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Giosotpk είπε:

Θα κρυώνουν λογικά τόσο μικρά ποδαράκια ε? 

Μην με βάζεις σε πειρασμό και πάω να πάρω και άλλες κάλτσουλες χαχαχαχ ...θα με δέσει σε λίγο ο άντρας μου όλοι μέρα ρουχαλακια κοιτάω ... 

Του πηρα απτα τζαμπο δεν ξερω ποσα ζευγαρια μαρεσαν ολες αλλα πγρα τα περισσοτερα απο 0/6 μηνων!!!ολες σιελ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, happysmile είπε:

Του πηρα απτα τζαμπο δεν ξερω ποσα ζευγαρια μαρεσαν ολες αλλα πγρα τα περισσοτερα απο 0/6 μηνων!!!ολες σιελ!

Εγώ δεν βρήκα στα τζάμπο από 0-6 ...

Γενικά τα τζάμπο εδώ σε εμένα δεν τα έχει όλα ... 

Εγώ πήρα αυτές που γράφουν i Love Daddy i Love mommy 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Εγώ δεν βρήκα στα τζάμπο από 0-6 ...

Γενικά τα τζάμπο εδώ σε εμένα δεν τα έχει όλα ... 

Εγώ πήρα αυτές που γράφουν i Love Daddy i Love mommy 

 

Πηρα κ απο αυτες οχι σε μας εδω τεραστια ποικιλία στα καλτσακια τουλαχιστον!

Παραγγειλα κ το μπανακι του θα ερθει την αλλη βδομαδα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Πηρα κ απο αυτες οχι σε μας εδω τεραστια ποικιλία στα καλτσακια τουλαχιστον!

Παραγγειλα κ το μπανακι του θα ερθει την αλλη βδομαδα!

Τι μπανακι πήρες ? 

Εγώ πήρα από τα τζάμπο και πήρα και αυτό το σφουγγάρι που το βάζεις μέσα ...


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Τι μπανακι πήρες ? 

Εγώ πήρα από τα τζάμπο και πήρα και αυτό το σφουγγάρι που το βάζεις μέσα ...

Της fisher εναμε δυχτακι που μου συστησαν!τι σφουγγαρι???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, happysmile είπε:

Της fisher εναμε δυχτακι που μου συστησαν!τι σφουγγαρι???

Σαν σφουγγάρι είναι που μπαίνει μέσα στην μπανιέρα του μωρού για ασφάλεια να μην βυθίζεται ...υπάρχει και δίχτυ όπως στο δικό σου απλά στα τζάμπο που το είδα μου άρεσε καλύτερα το σφουγγάρι 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Νομίζω κ γω αυτό θα πάρω. Το θέμα είναι ποιος θα μ μάθει να το κάνω μπάνιο. :-D

Αχαχαχαχαχαχαχα καλη ερωτηση!!φανταζομαι οτι θα μας δειξουν τα τυπικα στο νοσοκομειο.απο κει κ περα την κατσαμε χαχαχα..το δυσκολο μεχρι να πεσει αφαλος μετα θα μαστε καλυτερα!!

Ωρες ωρες λεω ποτε θα γεννηθεις κ χω αγωνια να σε γνωρισω κ μεταλεω κ στην κοιλιτσα καλα εισαι μωρε!!θελει πανω απο ολα ψυχραιμια κ θα τα βρουμε κ τα κουμπια κ τα κολπα!!κ ολα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Αχαχαχαχαχαχαχα καλη ερωτηση!!φανταζομαι οτι θα μας δειξουν τα τυπικα στο νοσοκομειο.απο κει κ περα την κατσαμε χαχαχα..το δυσκολο μεχρι να πεσει αφαλος μετα θα μαστε καλυτερα!!

Ωρες ωρες λεω ποτε θα γεννηθεις κ χω αγωνια να σε γνωρισω κ μεταλεω κ στην κοιλιτσα καλα εισαι μωρε!!θελει πανω απο ολα ψυχραιμια κ θα τα βρουμε κ τα κουμπια κ τα κολπα!!κ ολα!

Τα ίδια ακριβώς λέω και εγώ. Ακριβώς όμως. Χαχαχα 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elenpap @happysmile εμένα όσες μέρες θα κάτσουμε στο μαιευτήριο θα μου δείχνουν κάθε πρωί οι μαίες πως να την κάνω μπάνιο  μήπως σας δείξουν και εσάς για ρωτήστε ... 

Αλλά μέχρι να μας συνηθίσουν τα μικρά μας και να τα συνηθίσουμε θέλει κ;ποιο χρονικό διάστημα ... 

Όπως είπαμε και λάθη θα κάνουμε και πράγματα δεν θα ξέρουμε θα τα μαθουμε. Σκέφτεται πως πλέον μπορούμε τα πάντα να τα γκουγκλαρουμε παλιά δεν μπορούσαν... απορώ πως μας μεγάλωσαν η μανάδες μας χαχαχαχ ... 

@happysmile και εγώ πολλές φορές έτσι σκέφτομαι πως και μέσα στην κοιλίτσα καλά είναι ... Είναι μέρες που ξυπνάω από το πρωί αγχωμενη και απλά σκέφτομαι πως δεν θα τα καταφέρω ...είναι άλλες που απλά νιώθω δυνατή ...τι να πω ...κυρίως όμως με επικρατεί ένα άγχος 

Δεν σκέφτεστε μερικές φορές πως θα πιάσετε ένα τόσο μικρό πλασματακι ? Πως θα το πάρετε αγκαλιά ? Μην το πονέσετε ? Και πάει λέγοντας ... 

Εγώ τα σκέφτομαι και με πιάνει πανικός μερικές φορές 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, happysmile είπε:

Αχαχαχαχαχαχαχα καλη ερωτηση!!φανταζομαι οτι θα μας δειξουν τα τυπικα στο νοσοκομειο.απο κει κ περα την κατσαμε χαχαχα..το δυσκολο μεχρι να πεσει αφαλος μετα θα μαστε καλυτερα!!

Ωρες ωρες λεω ποτε θα γεννηθεις κ χω αγωνια να σε γνωρισω κ μεταλεω κ στην κοιλιτσα καλα εισαι μωρε!!θελει πανω απο ολα ψυχραιμια κ θα τα βρουμε κ τα κουμπια κ τα κολπα!!κ ολα!

Αχ αυτός ο αφαλός, εφιάλτης μου Χε γίνει!!!

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. :) κ γω αγχώνομαι κ μάλιστα όσο κοιτάζω έπιπλα η παραγγέλνω ρουχαλάκια τόσο πιο πολύ αγχώνομαι κ νιώθω οτι πλησιάζει.

Φυσικά και τον περιμένω, φυσικά κ ανυπομονώ κ πιστεύω οτι πολλά απο αυτά που φοβόμαστε τώρα, θα γίνουν εύκολα στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Elenpap είπε:

Καλημέρα. :) κ γω αγχώνομαι κ μάλιστα όσο κοιτάζω έπιπλα η παραγγέλνω ρουχαλάκια τόσο πιο πολύ αγχώνομαι κ νιώθω οτι πλησιάζει.

Φυσικά και τον περιμένω, φυσικά κ ανυπομονώ κ πιστεύω οτι πολλά απο αυτά που φοβόμαστε τώρα, θα γίνουν εύκολα στην πράξη.

Μια όμορφη καλημέρα ... 

Λες να γίνουν εύκολα στην πράξη ? Μπορεί ... 

Απλά πιστεύω πως όσο περνάει ο καιρός αντί να νιώθουμε πιο σίγουρες αγχωνόμαστε πιο πολύ ... 

Η μαμά μου μου έλεγε πως μου το που θα γεννήσω θα ξέρω ακριβώς τι θα πρέπει να κάνω χωρίς δεύτερη σκέψη . Πάντα θα ξέρεις τι χρειάζεται το παιδί σου ... 

Σε ξυπνάει ο μπέμπης το βράδυ καθόλου ? 

Εμένα είναι δύο βράδυα που κάνει ζούμπα στην κοιλίτσα και με ξυπνάει .. 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

Μια όμορφη καλημέρα ... 

Λες να γίνουν εύκολα στην πράξη ? Μπορεί ... 

Απλά πιστεύω πως όσο περνάει ο καιρός αντί να νιώθουμε πιο σίγουρες αγχωνόμαστε πιο πολύ ... 

Η μαμά μου μου έλεγε πως μου το που θα γεννήσω θα ξέρω ακριβώς τι θα πρέπει να κάνω χωρίς δεύτερη σκέψη . Πάντα θα ξέρεις τι χρειάζεται το παιδί σου ... 

Σε ξυπνάει ο μπέμπης το βράδυ καθόλου ? 

Εμένα είναι δύο βράδυα που κάνει ζούμπα στην κοιλίτσα και με ξυπνάει .. 

Δεν με ξυπνάει, όχι. Αλλά χαίρομαι τόσο πολύ π τα αισθανόμαστε κ ξέρουμε οτι είναι καλά. :)

Περιμένω να μ έρθει μια παραγγελία π είχα κάνει με κουβερτούλες, πετσετούλες κτλ. Ανυπομονώ. :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Βροχή και στον Πειραιά. Ασταμάτητα. Πρόσεχε @Μαρίτσα10 και γενικά να προσέχουμε και πως περπατάμε με την βροχή.

Εγώ πετσέτες ειδικές για το μωρό δεν πηρα. Στο γάμο μου μου έκαναν πάρα πολλές δώρο. Και έχω τουλάχιστον 5 σετ καινούριες. Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω για το μωρό τις μεσαίου και μικρού μεγέθους. Τι να πάρω παιδικές τώρα για να έχουν επάνω ένα κέντημα με αρκουδάκια; Είναι και γεμάτο το σπίτι σεντόνια και πετσέτες. Δεν χωράνε αλλα :razz:. Εχω πάρει και 6 μικρές χεριων για να τις χρησιμοποιώ όταν τον κάνω μπανακι. Να τον πλένω με πετσέτα και όχι με σφουγγαρι δηλαδή και ένα σετ των 10, χεριων από το ικεα. Για να τις έχω για το τοπικό πλύσιμο μέτα την πανα. 

Σε βρισκω πολυ πρακτικη ..να φανταστω οτι ειναι το 2ο παιδακι σου..

εχεις απολυτο δικιο για το σφουγγαρι ειναι εστια μικροβιων εαν δεν στεγνωνουν  πολυ καλα..

Εμενα με βολεψαν πολυ οι πετσετες με την κουκουλα μεχρι που ηταν και 1 ετους...ακομα εχω βρεφικα σετ πετσετες απλες  αθικτες.

πρίν από 10 λεπτά , Giosotpk είπε:

Μια όμορφη καλημέρα ... 

Λες να γίνουν εύκολα στην πράξη ? Μπορεί ... 

Απλά πιστεύω πως όσο περνάει ο καιρός αντί να νιώθουμε πιο σίγουρες αγχωνόμαστε πιο πολύ ... 

Η μαμά μου μου έλεγε πως μου το που θα γεννήσω θα ξέρω ακριβώς τι θα πρέπει να κάνω χωρίς δεύτερη σκέψη . Πάντα θα ξέρεις τι χρειάζεται το παιδί σου ... 

Σε ξυπνάει ο μπέμπης το βράδυ καθόλου ? 

Εμένα είναι δύο βράδυα που κάνει ζούμπα στην κοιλίτσα και με ξυπνάει .. 

Κοριτσια και εγω τα ιδια τρελο ξενυχτι ..απο τωρα..

Βρε κοριτσια απο καροτσακι τι εχετε παρει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...