Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Giosotpk said:

Εγώ πυτζάμα δεν πήρα :shock: ούτε καν μου πέρασε από το μυαλό ... Λογικά χρειάζεται ε ? 

Κακό αυτό να μην υπάρχει συνεννόηση το καλύτερο είναι να σου δώσουν λεφτά όπως έκανε η μαμά σου... Θα είναι μια στιγμή που θα σου μείνει αξέχαστη η αγορά με την μαμά σου που πλέον τώρα θα γίνεις και εσύ μανούλα ... 

Εμένα η πεθερά μου δεν ξέρω πόσα λεφτά μου έχει δώσει πάντως κάθε φορά που έρχομαι σπίτι γιατί μένουμε σχετικά κοντά η αυλές μας είναι δίπλα δίπλα οπότε βλεπομαστε και με βλέπει να έχω πάρει κάτι για την μπέμπα τρέχει να μου δώσει λεφτά και τα βάζει και κρυφά υποτίθεται στην τσέπη μου η όπου βρει και μου κλείνει το μάτι ...μου έχει σταθεί σαν μάνα και οπότε ίσως σε κάποιες θα φαινόταν κάπως εμένα όμως όχι ίσα ίσα που μου αρέσει να το πω δεν ξέρω ... 

Καλά ο πατέρας μου εκτός από τα ψώνια που έκανε μόνος του που από της συζητήσεις που κάναμε μάλλον σημείωνε τι είχα σκοπό να πάρω μου έχει δώσει κάποια λεφτά για της βασικές αγορές λέει ... 

Αλλά πιστεύω πως η βόλτα στα μαγαζιά με.την μαμά σου θα είναι από της στιγμές που θα σου μείνουν αξέχαστες της εγκυμοσύνης ... 

 

Ναι μωρέ, θέλω κ να χαρεί...

Να αισθάνεσαι τυχερή π έχεις τέτοια πεθερούλα, κ να κάνεις όπως σ βγαίνει...

Όσο για τη πυζάμα, στην ουσία είναι πρόχειρο φορμάκι φαντάζομαι, όχι κάτι άλλο οπότε μην αγχώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Elenpap είπε:

Καλημέρα με συννεφιά...καλά είμαι εγώ, εσείς; 

Καλά και εμείς ...ναι σήμερα συννεφιά ... 

Κουνιέται ο μπέμπης ? 

Εμένα εχθές η μπέμπα έριχνε υπνους σήμερα μάλλον φούσκωσε και είπε να κάνει ζούμπα στην κοιλιά ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 

Πήγα τζάμπο σήμερα! Είπα ότι λόγω του κακού καιρού δεν θα είχε κόσμο άλλα γέμισε.

Πήρα μια νυχτικια με κουμπάκια στο στήθος κ μία ρομπιτσα. Τα δοκίμασα κ κατέληξα ότι έκανα βλακεία που δεν πήρα κ μία δεύτερη.....άλλο να δώσεις 6 ευρώ κ άλλο 50 από κατάστημα με τέτοια είδη. Πήρα κ το σουτιέν θηλασμού αλλά παρόλο που είναι βολικό δεν μου κάθεται καλά στο στήθος γτ δεν έχει μπανελα. Το βρακί για εγκυμονουσες το πήρα αλλά θεωρώ ότι είναι μικρό για xl και xll που γράφει. Είναι για τώρα θεωρώ!

Πήρα επιθέματα στήθους κ αυτά που βάζουν στη λεκάνη για να μην κάθεσαι πάνω..κάπου διάβασα ότι σε περίπτωση καισαρικής θα χρειαστεί. 

Μωρουδιακα δεν με άφησε ο άντρας μου να πάρω γτ θεωρεί ότι είναι γρουσουζιά από τόσο νωρίς. Ότι έχει σχέση με κουβερτακι μου φάνηκε κακό ποιοτικός κ τα μπουρνουζακια δεν τα βρήκα τόσο καλά. Τα ρούχα όμως φαίνονται οκ. Οπότε προτείνω τις θήκες για πιπίλες, το δοσομετρητη για το γάλα, κάνα φορμακι κ αυτά τα στρωματακια που τα βάζεις στο μπανακι. 

  • Μου αρέσει 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρίτσα10 είπε:

Καλημέρα! 

Πήγα τζάμπο σήμερα! Είπα ότι λόγω του κακού καιρού δεν θα είχε κόσμο άλλα γέμισε.

Πήρα μια νυχτικια με κουμπάκια στο στήθος κ μία ρομπιτσα. Τα δοκίμασα κ κατέληξα ότι έκανα βλακεία που δεν πήρα κ μία δεύτερη.....άλλο να δώσεις 6 ευρώ κ άλλο 50 από κατάστημα με τέτοια είδη. Πήρα κ το σουτιέν θηλασμού αλλά παρόλο που είναι βολικό δεν μου κάθεται καλά στο στήθος γτ δεν έχει μπανελα. Το βρακί για εγκυμονουσες το πήρα αλλά θεωρώ ότι είναι μικρό για xl και xll που γράφει. Είναι για τώρα θεωρώ!

Πήρα επιθέματα στήθους κ αυτά που βάζουν στη λεκάνη για να μην κάθεσαι πάνω..κάπου διάβασα ότι σε περίπτωση καισαρικής θα χρειαστεί. 

Μωρουδιακα δεν με άφησε ο άντρας μου να πάρω γτ θεωρεί ότι είναι γρουσουζιά από τόσο νωρίς. Ότι έχει σχέση με κουβερτακι μου φάνηκε κακό ποιοτικός κ τα μπουρνουζακια δεν τα βρήκα τόσο καλά. Τα ρούχα όμως φαίνονται οκ. Οπότε προτείνω τις θήκες για πιπίλες, το δοσομετρητη για το γάλα, κάνα φορμακι κ αυτά τα στρωματακια που τα βάζεις στο μπανακι. 

Αγαπη εβαλα το πρωι το ιδιο εσωρουχο κ δεν μου εκανε ουτε τωρα!!!τρελη απογοήτευση πρωι πρωι!τα σουτιεν κθλ καλα δεν καθονται αλλς την δουλεια τους θα την κανουν! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Αγαπη εβαλα το πρωι το ιδιο εσωρουχο κ δεν μου εκανε ουτε τωρα!!!τρελη απογοήτευση πρωι πρωι!τα σουτιεν κθλ καλα δεν καθονται αλλς την δουλεια τους θα την κανουν! 

Είναι που οι Κινέζες έχουν άλλο σωματότυπο. Η χοντρή κινέζα θα είναι 60 κιλά χαχα!

Το περίμενα! Γιατί εγώ το δοκίμασα πάνω από τα ρούχα κ ανέβηκε μέχρι πάνω με το ζόρι.... οπότε αφήστε το καλύτερα με τα εσώρουχα τζάμπο....μόνο το σουτιέν θηλασμού τη δουλειά του θα τη κάνει αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα σας κάνει το σεξουαλικό στήθος. Ο άντρας μου είχε σκάσει στα γέλια!

Τα νυχτικά όμως τα προτείνω άνετα γνωρίζοντας τις τιμές σε αυτά τα είδη.

  • Χαχα 2

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Έχω ξυπνήσει από πολύ νωρίς σήμερα γιατί έπρεπε να κάνω εξετάσεις. Στην καμπύλη έκανα υπογλυκαιμία τελικά και ο ενδοκρινολογος ήθελε να δει άμεσα ένα σάκχαρο και μια γλυκόζηλιωμένη. Οπότε πρωί πρωί μες στη βροχή. 

 

Με το κάτω μέρος των εσωρούχων έχω θέμα και εγώ. Δεν θέλω να με πιέζει τίποτα. Εχω γίνει πολύ μιγιαγκηχτη με το σημείο. Δεν μπορώ να καθίσω. Σε μια βόλτα στο lidl βρήκα ένα σετ εσώρουχα σαν σορτσάκι απίστευτα μαλακά στο λαστιχάκι. Που δεν ειναι λάστιχο αλλά δαντελιτσα. Και είναι και όμορφα. Αν τυχόν τα πετύχετε να πάρετε. Αλλά είναι λίγο μεγάλη η φόρμα τους να ξέρετε. Ανά διαστήματα έχω δει να τα βγάζει. Κουβέρτες @Μαρίτσα10 να δεις στο spitishop. Εξαιρετικά απαλές είναι αυτές της μάρκας ο κόσμος του μωρού. Τις είδα από κοντά πρόσφατα.

Πήγα και στο γιατρό χτες. 970γρ είμαστε πλέον. 

@Elenpap θα πας να τα αλλάξεις. Δεν πιστεύω να μην έχουν κάρτα αλλαγής μέσα. Επίσης κάποια καταστήματα εκδίδουν πιστωτικά τιμολόγια που μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις μέσα σε 1 χρόνο. Για να μπορείς να πας και αργότερα να ψωνίσεις πράγματα. Άλλωστε κάθε 2-3 μήνες θα θέλουμε καινούρια. Και εγώ με την μαμά μου πήγα για ρούχα. Ωραίες εμπειρίες αυτές. Να το συνδιασετε και με φαγητο/καφε και θα είναι μια υπέροχη μέρα. Αρκεί να τσεκάρεις που έχει τουαλέτα χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια. Έχω ξυπνήσει από πολύ νωρίς σήμερα γιατί έπρεπε να κάνω εξετάσεις. Στην καμπύλη έκανα υπογλυκαιμία τελικά και ο ενδοκρινολογος ήθελε να δει άμεσα ένα σάκχαρο και μια γλυκόζηλιωμένη. Οπότε πρωί πρωί μες στη βροχή. 

 

Με το κάτω μέρος των εσωρούχων έχω θέμα και εγώ. Δεν θέλω να με πιέζει τίποτα. Εχω γίνει πολύ μιγιαγκηχτη με το σημείο. Δεν μπορώ να καθίσω. Σε μια βόλτα στο lidl βρήκα ένα σετ εσώρουχα σαν σορτσάκι απίστευτα μαλακά στο λαστιχάκι. Που δεν ειναι λάστιχο αλλά δαντελιτσα. Και είναι και όμορφα. Αν τυχόν τα πετύχετε να πάρετε. Αλλά είναι λίγο μεγάλη η φόρμα τους να ξέρετε. Ανά διαστήματα έχω δει να τα βγάζει. Κουβέρτες @Μαρίτσα10 να δεις στο spitishop. Εξαιρετικά απαλές είναι αυτές της μάρκας ο κόσμος του μωρού. Τις είδα από κοντά πρόσφατα.

Πήγα και στο γιατρό χτες. 970γρ είμαστε πλέον. 

@Elenpap θα πας να τα αλλάξεις. Δεν πιστεύω να μην έχουν κάρτα αλλαγής μέσα. Επίσης κάποια καταστήματα εκδίδουν πιστωτικά τιμολόγια που μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις μέσα σε 1 χρόνο. Για να μπορείς να πας και αργότερα να ψωνίσεις πράγματα. Άλλωστε κάθε 2-3 μήνες θα θέλουμε καινούρια. Και εγώ με την μαμά μου πήγα για ρούχα. Ωραίες εμπειρίες αυτές. Να το συνδιασετε και με φαγητο/καφε και θα είναι μια υπέροχη μέρα. Αρκεί να τσεκάρεις που έχει τουαλέτα χαχαχα 

Άννα νομίζω ότι του τζάμπο είναι στη φάση που δεν μπαίνει καν! Εγώ το έβαλα αλλά έκανε κρακ χαχα. Αν έχει βγάλει ετικέτες κ τα χει πλύνει δεν νομίζω να γίνει η αλλαγή ....άσε που πολλά καταστήματα δεν δέχονται αλλαγές στα εσώρουχα. Ευτυχώς που αγόρασα μόνο ένα! 

Έκανα κ εγώ υπογλυκαιμία στη πρωινή μέτρηση του σακχάρου μου έκανε η ενδοκρινολόγος τη καρδιά περιβόλι. Της είπα ότι τόσο καιρό όλοι λέγατε να μην τρώω γλυκά οπότε μου φαίνεται λογικό που το σάκχαρο είναι χαμηλό. Κ μου είπε αν κάνεις τώρα υπογλυκαιμία αργότερα θα κάνεις σάκχαρο κατά τον 8ο μήνα. Κ έγινε αυστηρή με τη διατροφή μου πολλά μικρά γεύματα λέει στη δουλειά κ να κάνω μετρήσεις στο σπίτι πριν το φαγητό κ 1 ώρα μετά.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μου βλεπω ολα αυτα που ψωνιζετε και εχω πελαγωσει. Εχω και μια εξτρα στενοχωρια γιατι εχω χασει τη μαμα μου και δεν εχω κανενα να μου πει. Μεχρι τωρα εχω παρει ενα σετ σεντονακια, 1-2 φορμακια, μια 8αδα πανακια και.μερικα καλτσακια. Μπιμπερο, αποστειρωτη κτλ εχω. Στα ρουχα και στα λευκα ειδη εχω κολλησει στις ποσοτητες. 

Εμενα στρωμα ειχε η κουνια απο κοκοφοινικα ανατομικο και του πορτ μπεμπε που θα το εχω  για αρχη πιστευω οτι θα ειναι.ενταξει γιατι και η ξαδερφη μου που μου το εδωσε δεν ειχε προβλημα. 

Σουτιεν θηλασμου εγω πηρα απο τα lidl και μου βγηκαν υπεροχα και πολυ ανετα. ανυπομονω να ξαναφερει παρομοια.

  • Μου αρέσει 1

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, Giosotpk said:

Καλά και εμείς ...ναι σήμερα συννεφιά ... 

Κουνιέται ο μπέμπης ? 

Εμένα εχθές η μπέμπα έριχνε υπνους σήμερα μάλλον φούσκωσε και είπε να κάνει ζούμπα στην κοιλιά ... 

Κουνιέται ναι...απο Δευτέρα μπαίνω στην 27η με το καλό. Εσύ πρέπει να χεις μπει ήδη ε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 είπε:

αχ κοριτσια μου βλεπω ολα αυτα που ψωνιζετε και εχω πελαγωσει. Εχω και μια εξτρα στενοχωρια γιατι εχω χασει τη μαμα μου και δεν εχω κανενα να μου πει. Μεχρι τωρα εχω παρει ενα σετ σεντονακια, 1-2 φορμακια, μια 8αδα πανακια και.μερικα καλτσακια. Μπιμπερο, αποστειρωτη κτλ εχω. Στα ρουχα και στα λευκα ειδη εχω κολλησει στις ποσοτητες. 

Εμενα στρωμα ειχε η κουνια απο κοκοφοινικα ανατομικο και του πορτ μπεμπε που θα το εχω  για αρχη πιστευω οτι θα ειναι.ενταξει γιατι και η ξαδερφη μου που μου το εδωσε δεν ειχε προβλημα. 

Σουτιεν θηλασμου εγω πηρα απο τα lidl και μου βγηκαν υπεροχα και πολυ ανετα. ανυπομονω να ξαναφερει παρομοια.

Εσύ έχεις περισσότερα βρε! Μην αγχώνεσαι! Εγώ δεν έχω καθόλου βρεφικά είδη. Θα τα πάρω όλα τελευταία στιγμή. 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elenpap είπε:

Κουνιέται ναι...απο Δευτέρα μπαίνω στην 27η με το καλό. Εσύ πρέπει να χεις μπει ήδη ε;

Ναι είμαστε 27 και 2 σήμερα ... 

@Μαρίτσα10 και @happysmile τα βρακιά από τα τζάμπο έχετε δίκιο και εμένα δεν μου κάνουν και που περνώ το πιο μεγάλο νούμερο που βρίσκω ... Στον 4 μήνα μου ήταν λίγο στενά μετά δεν ξανά επιχείρησα να τα δοκιμάσω γιατί πιστεύω δεν θα μου ανεβαίνουν μέχρι πάνω ...

Εγώ βρε κορίτσια με το σουτιέν θηλασμού δεν βολευομαι καθόλου δηλαδή δοκιμάζω αυτό που πήρα και δεν μπορώ ... προτιμώ να κατεβάζω την τοραντα από το σουτιέν πάρα αυτό ειδικά αν φοράω να αθλητικά η τα τύπου pretty braucht μου είναι ακόμα πιο εύκολο ... ίσως είναι ανάποδος άνθρωπος χαχαχαχ ... 

 

@Anna17βγηκαν εντάξει η εξετάσεις σου που έκανες ? 

@Eleni2512 σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ έχω χάσει την μαμά μου οπότε η όλοι φάση σε μας είναι λίγο δύσκολη γιατί σε αυτές της στιγμές θέλουμε την μαμά μας ... Αλλά προσπάθησε να το ευχαριστηθεις με άλλο τρόπο εγώ σκέφτομαι να πάω με τον πατέρα μου για ψώνια θα χαρεί και αυτός και πιστεύω πως θα μου κάνει και εμένα καλό ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μαρίτσα10 είπε:

Άννα νομίζω ότι του τζάμπο είναι στη φάση που δεν μπαίνει καν! Εγώ το έβαλα αλλά έκανε κρακ χαχα. Αν έχει βγάλει ετικέτες κ τα χει πλύνει δεν νομίζω να γίνει η αλλαγή ....άσε που πολλά καταστήματα δεν δέχονται αλλαγές στα εσώρουχα. Ευτυχώς που αγόρασα μόνο ένα! 

Έκανα κ εγώ υπογλυκαιμία στη πρωινή μέτρηση του σακχάρου μου έκανε η ενδοκρινολόγος τη καρδιά περιβόλι. Της είπα ότι τόσο καιρό όλοι λέγατε να μην τρώω γλυκά οπότε μου φαίνεται λογικό που το σάκχαρο είναι χαμηλό. Κ μου είπε αν κάνεις τώρα υπογλυκαιμία αργότερα θα κάνεις σάκχαρο κατά τον 8ο μήνα. Κ έγινε αυστηρή με τη διατροφή μου πολλά μικρά γεύματα λέει στη δουλειά κ να κάνω μετρήσεις στο σπίτι πριν το φαγητό κ 1 ώρα μετά.

Α ναι ε; Να φάω κανένα γλυκάκι όσο με περνει δηλαδή; Εμένα δεν μου είπε τίποτα ακόμη με πάει λαού λαού. Μου είπε κάνε τις εξετάσεις και θα σου πω. Ξενέρωσα λίγο στην αρχή μπορώ να πω γιατί έχω και άλλα θέματα και πάνω που είπα μπήκαν σε μια σειρά τσουπ και αυτό τώρα. Ας πάνε όλα καλά στο τέλος και ας είναι και αυτό. Θα περάσει. Εγώ τρώω 5 γεύματα την μέρα. Απλά τελευταία ήθελα πολλά γλυκά. Θα μαζευτώ βέβαια τώρα. Θα κάνω πιο μικρές τις μερίδες μου και θα περιμένω να μου πει. Την Τρίτη θα έχω τις εξετάσεις να τις δει και να δω τι θα μου πει. Αλλά πιθανότητες είναι. Δεν είναι απαραίτητο ότι θα κάνουμε σάκχαρο ελπίζω δηλαδή. 

Ναι εσώρουχα δεν αλλάζουν τα καταστήματα. Εννοούσα για τα δώρα που δεν θα χρειαστεί. Εγώ πάντως παιδιά πάντα επερνα μια δώροκάρτα όταν πήγαινα δώρο. Να πάρει η μαμά ότι θέλει οπότε θέλει και να μην τρέχει για αλλαγές. Ελπίζω οι φίλες μου να το θυμούνται και να κάνουν το ίδιο. 

@Giosotpk αφού έχεις ένα θηλασμού πάρτο στη βαλίτσα του μαιευτήριου και βλέπεις. Για τα αθλητικά έχω ακούσει και από άλλες κοπέλες. Αν βολεύεσαι δεν υπάρχει θεμα. Θα το δεις και εκείνη την ώρα.

 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...