Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα... Οσο για τα ποδια, εγω υποφερω ακομα αλλα οπως εχω πει πονανε οι φτερνες μου, αλλα παρα πολυ... Διαβασα οτι μπορει να παθαινουν κ φλεγμονη λογω του οτι πιεζονται φλεβες απο τη μητρα... Οποτε εφαρμοζω παγωμενα φουλ. 

Οσο για το ζαχαρο οντως ειναι ο, τι να ναι. Τη μια μερα τρως κατι κ στο ανεβαζει κ την αλλη μερα ξανατρως το ιδιο κ ειναι χαμηλα. Θελω να δοκιμασω κατι που διαβασε η μανα μου για τα μακαρόνια κ θα σας πω οταν το κανω. Αν τα βρασεις λεει απο την προηγούμενη μερα κ τα ξαναζεστανεις για να τα φας την επομενη δεν ανεβάζουν τοσο το ζαχαρο. Μαλλον καποια διεργασια γινεται. Μενει να το δω στην πραξη... Κ επισης να ειναι αλ τεντε... Θα δειξει... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Kiki1 είπε:

Καλημερα..Πονανε παραπολυ..Δε μπορω να σταθω ορθια καθολου..Πισω οι γαμπες..

Ισως ο γιατρος σου μπορει να σου πει τι να κανεις γι αυτο. Κ εγω που με πονανε οι φτερνες δεν μπορω να περπατησω καλα. Ποναω σε καθε βημα... Παρ τον ενα τηλεφωνο... Καλημερα!!!! 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα εμένα τα πόδια πρίζονται μεν αλλά δεν πονάνε εκτός αν είμαι πολύ ώρα όρθια όταν ξαπλώνω με ενοχλούν.Το αριστερό μ χέρι πονάει πολύ ώρες ώρες διάβασα για το σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα για να περάσει βάζω παγοκύστη στο χέρι μ αλλά δεν περνάει αμέσως σήμερα έχω γιατρό θα πω για μαγνήσιο μήπως μου δώσει όπως μου είπε και η @Giotitsa


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Κοριτσια καλημερα... Οσο για τα ποδια, εγω υποφερω ακομα αλλα οπως εχω πει πονανε οι φτερνες μου, αλλα παρα πολυ... Διαβασα οτι μπορει να παθαινουν κ φλεγμονη λογω του οτι πιεζονται φλεβες απο τη μητρα... Οποτε εφαρμοζω παγωμενα φουλ. 

Οσο για το ζαχαρο οντως ειναι ο, τι να ναι. Τη μια μερα τρως κατι κ στο ανεβαζει κ την αλλη μερα ξανατρως το ιδιο κ ειναι χαμηλα. Θελω να δοκιμασω κατι που διαβασε η μανα μου για τα μακαρόνια κ θα σας πω οταν το κανω. Αν τα βρασεις λεει απο την προηγούμενη μερα κ τα ξαναζεστανεις για να τα φας την επομενη δεν ανεβάζουν τοσο το ζαχαρο. Μαλλον καποια διεργασια γινεται. Μενει να το δω στην πραξη... Κ επισης να ειναι αλ τεντε... Θα δειξει... 

Τα μακαρόνια αλ ντεντε είναι ιδανικά για διαβητικούς, είπε η ενδοκρινολογος 

  • Μου αρέσει 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα, υπομονή σε όσες πονατε... Και χρόνια πολλά σε όσες γιόρταζαν η είχαν γενέθλια... Αυτές τις μέρες μια πονάω μια κλαίω μια έχω νεύρα. Με νευριαζουν όλα και όλοι!!!! Πόσο μηνών είσαι; Α τώρα έγιναν 8; αα έχεις ακόμη. Πω καημένη όλο το καλοκαίρι θα φας. Αα ποτέ με το καλό. ΦΤΆΝΕΙ ΠΙΑ ΑΑΑΑΑ. 

επίσης μια ερώτηση.. Έχει φαγωθεί η πεθερά μου να κρατήσουμε τον λορο και αίμα.. Το κουτί στοιχίζει μας είπαν 200 και ο λορος 1500 για 20 χρονια έχετε ιδέα από αυτό; εγώ βαρέθηκα να κάνω ότι μου λένε οι γιατροί σαν πρόβατο γιατί δώσαμε πολλά λεφτά για εξετάσεις κυρίως που δεν χρειαζόμουν μας είδαν μικρούς εμένα και τον άντρα μου λένε πρώτο παιδί εδώ είμαστε. Πφ μπορεί να το βλέπω λάθος σίγουρα πάνω απ όλα η υγεία. Τι άποψη έχετε; 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, υπομονή σε όσες πονατε... Και χρόνια πολλά σε όσες γιόρταζαν η είχαν γενέθλια... Αυτές τις μέρες μια πονάω μια κλαίω μια έχω νεύρα. Με νευριαζουν όλα και όλοι!!!! Πόσο μηνών είσαι; Α τώρα έγιναν 8; αα έχεις ακόμη. Πω καημένη όλο το καλοκαίρι θα φας. Αα ποτέ με το καλό. ΦΤΆΝΕΙ ΠΙΑ ΑΑΑΑΑ. 

επίσης μια ερώτηση.. Έχει φαγωθεί η πεθερά μου να κρατήσουμε τον λορο και αίμα.. Το κουτί στοιχίζει μας είπαν 200 και ο λορος 1500 για 20 χρονια έχετε ιδέα από αυτό; εγώ βαρέθηκα να κάνω ότι μου λένε οι γιατροί σαν πρόβατο γιατί δώσαμε πολλά λεφτά για εξετάσεις κυρίως που δεν χρειαζόμουν μας είδαν μικρούς εμένα και τον άντρα μου λένε πρώτο παιδί εδώ είμαστε. Πφ μπορεί να το βλέπω λάθος σίγουρα πάνω απ όλα η υγεία. Τι άποψη έχετε; 

Για τα βλαστοκυταρα λες καλά αν έχει λεφτά η πεθερά σου να στα πληρώσει αυτή αλλιως κάντε οτι θέλετε σαν ζευγάρι μην ακους η μην αφηνεις κανένα να σου κάνει απο τώρα κουμάντο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Για τα βλαστοκυταρα λες καλά αν έχει λεφτά η πεθερά σου να στα πληρώσει αυτή αλλιως κάντε οτι θέλετε σαν ζευγάρι μην ακους η μην αφηνεις κανένα να σου κάνει απο τώρα κουμάντο

Βρε δεν είναι τα λεφτά το θέμα και η γυναίκα ήθελε να τα πληρώσει αλλά όλα αυτά εμένα με αγχώνουν και με νευριαζουν.. Την αγαπώ και αυτή και τον οεθερο αλλά για όλα για το παιδί μου αποφασίζουν άλλοι και νευρίασα


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elpida20 είπε:

Βρε δεν είναι τα λεφτά το θέμα και η γυναίκα ήθελε να τα πληρώσει αλλά όλα αυτά εμένα με αγχώνουν και με νευριαζουν.. Την αγαπώ και αυτή και τον οεθερο αλλά για όλα για το παιδί μου αποφασίζουν άλλοι και νευρίασα

Και εγώ τους αγαπώ αλλά εμ μέτρο για το παιδι να αποφασισεις εσύ και να κανεις ότι θεωρείς εσύ σωστο εγώ θα ήθελα να τα κρατήσω αλλά Εχω αλλά έξοδα θέλω να μαζεύω λεφτά για να κάνω θρησκευτικό με βάφτιση αυτα ποιος θα νου τα δώσει ασε φίλη Εχω πολλα στο κεφάλι μου

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σημερα ξαναεκανα αναλυσεις αιματος...βγηκαν καθαρες...εκανα και υπερηχο και ειδε πολυ καλα το σημειο που ποναω...δεν ειδε τπτ...τι σκατα εχω? Νευρο μαλλον μου ειπε...τεσπα συνεχιζω αντιβιωση για 3 μερες ακομα και τα σπασμολυτικα οποτε ποναω. Τι να πω...διπλωνομαι στα δυο απο τον πονο και δεν ειναι τιποτα? Μακαρι βασικα να μην ειναι τιποτα. Την Τεταρτη θα παω για αναλυσεις και στο νοσοκομειο και αν συνεχισω να ποναω  παω και για αλλη γνωμη...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Και εγώ τους αγαπώ αλλά εμ μέτρο για το παιδι να αποφασισεις εσύ και να κανεις ότι θεωρείς εσύ σωστο εγώ θα ήθελα να τα κρατήσω αλλά Εχω αλλά έξοδα θέλω να μαζεύω λεφτά για να κάνω θρησκευτικό με βάφτιση αυτα ποιος θα νου τα δώσει ασε φίλη Εχω πολλα στο κεφάλι μου

Και εμείς αυτά σκεφτήκαμε γιατί περιμένουμε και μια άδεια για πάγκο στην λαϊκή και αν δεν βγει είμαστε δύσκολα οικονομικά... Αχ κορίτσια να ναι καλά τα μωρά μας και να πάνε να πνίγουν τα κωλολεφτα


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Κοριτσια σημερα ξαναεκανα αναλυσεις αιματος...βγηκαν καθαρες...εκανα και υπερηχο και ειδε πολυ καλα το σημειο που ποναω...δεν ειδε τπτ...τι σκατα εχω? Νευρο μαλλον μου ειπε...τεσπα συνεχιζω αντιβιωση για 3 μερες ακομα και τα σπασμολυτικα οποτε ποναω. Τι να πω...διπλωνομαι στα δυο απο τον πονο και δεν ειναι τιποτα? Μακαρι βασικα να μην ειναι τιποτα. Την Τεταρτη θα παω για αναλυσεις και στο νοσοκομειο και αν συνεχισω να ποναω  παω και για αλλη γνωμη...

Και ομως αγάπη μπορεί να είναι νεύρο μα αφου οι αναλυσεις βγαίνουν καθαρές εγω λέω ν μην ανησυχεις εξέταση για χολή εχεις κάνει ;

Just now, elpida20 είπε:

Και εμείς αυτά σκεφτήκαμε γιατί περιμένουμε και μια άδεια για πάγκο στην λαϊκή και αν δεν βγει είμαστε δύσκολα οικονομικά... Αχ κορίτσια να ναι καλά τα μωρά μας και να πάνε να πνίγουν τα κωλολεφτα

Καλά εννοείται αυτό εμενα προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν τα χρηματα να είμαστε καλά λέω δόξα τον Θεο εχουμε να φάμε και να κοιμηθούμε άλλος κόσμος δεν έχει ουτε αυτά οποτε να κάνουμε τον Σταυρό μας και να λεμε δοξασμένος ο Κύριος

  • Μου αρέσει 3

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2019 at 11:55 ΠΜ, winspert είπε:

Χρόνια πολλά κοριτσαρα μου... Να τα χιλιάσεις κ με το καλο το μωρακι σας... Κοντα κοντα ειμαστε... Στις 25 τα ειχα εγω... Ετων 36 πλεον... Να μας χαίρονται!!!! 

Αγάπη μου χρόνια πολλά και καλά και σε σένα ❤️

On 28/7/2019 at 1:05 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Ναι... Και έχει διαβαθμίσεις. Πολλές περιπτώσεις κάνουν μια βολταρεν και περνάει. Εμένα στο τέλος πεθιδινες μου εβαζαν και δεν περνούσε , φαντάσου στην τελευταία κρίση, έκανα στο νοσοκομείο για 2 ημέρες πάνω από 40 εμετούς , αντανακλαστικά απο τον πόνο , μετά άρχισαν να πονάνε τα πάντα θυμάμαι. Κάπου δηλαδή με είχε πιάσει και στο έντερο κολικος που κάνανε κλισματα.. Από τους πολλούς εμετούς ο οισοφαγος μου με πονούσε και αυτός και με έκαιγε για μέρες. ώσπου έκανα επέμβαση. Απαπαπαπα Παναγία μου....

Πωπω τρομερό :(

23 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Καλημερα κοριτσιααααα!!!Εχω μια κουλη ερωτηση...Καποιες φορες οταν ο μπεμπης κανει τ' ακροβατικα του και η κοιλια μου εκτοπιζεται προς τα δεξια ακουγεται απο την κοιλια μου ενας ηχος σαν "τσακ". Επειδη μου ειχε φανει τελειως τρελο, ελεγα οτι ειναι η ιδεα μου αλλα χθες που ηταν διπλα κι ο αντρας μου το ακουσε κι εκεινος!!Εχει ακουσει καμια αλλη καποιον τετοιο ηχο ή εχουμε λαλησει και οι 2 και ακουμε ο,τι να 'ναι??!!!Οπως καταλαβαινετε...το γιατρο δεν τον εχω ρωτησει γιατι ειμαι σιγουρη οτι θα μου πει οτι ειναι η ιδεα μου!

Όχι αγάπη τρεις φορές έγκυος δεν άκουσα ποτέ κάτι τέτοιο 

19 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

κ γω φούσκα μ όμορφη σας σκέφτομαι κ σας αγαπω πολυ....ολες σας....Δεν ξεχνάω δουλεύω κ τα ωράρια μ είναι χάλια.....10 πρωί με 12 βράδυ.....που να προλάβω η κακομοίρα...

Καλεεεε τι βάρβαρο ωράριο είναι αυτό; 

15 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Χρονια πολλά στις εορτάζουσες, ευχομαι υγεία και με το καλό να τα μπεμπάκια να ερθουν κ να ειναι γερα και τυχερα!

Τι ζεστη κανει και σημερα ρε κοριτσια;; εμεις το πρωι πηγαμε στο μνημοσυνο του θειου του αντρα μου, μετα ξαπλαρα κ τωρα μαγειρευω..ο αντρας μου ολοκληρωνει τη συρτατιερα αλλαξιερα που πηραμε κ ανυπομονω να την καθαρισω να βαλω μεσα ρουχαλακια που εχω ψωνισει κ μου εχουν δωσει ωστε οταν με το καλο γυρισουμε να τα πλυνω! Γιατι στο δωματιο μεσα γινεται ενας χαμος! Επισης χθες παραγγειλαμε καροτσι κ λικνο, θα τα φερουν 5 Σεπτεμβρη! Ενα ενα να τακτοποιειται γιατι ειχα αγχωθει λιγακι! 

Με το καλό να έρθουν κ τα υπόλοιπα πραγματάκια σας αντε να οργανωθούμε σιγά σιγά γιατί κοντευουμεεεε

12 ώρες πρίν, Kiki1 είπε:

Κοριτσια μια ερωτηση...Εχετε πονο πισω στις γαμπες σαν να τραβανε μεσα τα νευρα? Οταν στεκομαι ορθια υποφερω..Το εχει παθει μηπως καποια απο εσας?

Νικολετα κι εμενα που μου εδωσε διατροφη το εχει και αυτο ως επιλογη πρωινου...Τι να πω? Αλλη εναλλακτικη σου εδωσε?

Εγώ έχω συνέχεια κράμπες στις γάμπες κ υποφέρω... 

11 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Με κάλυψε η Μαμασιτα. Εμένα το τοστ ολικής γαλοπούλα κασέρι με φτάνει μάξιμουμ 125.

Δοκίμασε ομελέτα! Κάνε δοκιμές να δεις τι σ ανεβάζει. 

Εγω πλέον θα πω ότι πεινάω ναι. Άρχισα να πεινάω. Όνειρευομαι καρμπονάρα, σνίτσελ αλά κρεμ κ πολλές μαλακειες! Γαριδάκια μπισκότακια σκατακια. 

Πάμε θάλασσα ρε και μασαμπουκιαζουν οι γομαρες κ γω τρώω πολυσπορο σάντουιτσακι  με το μανούρι κ τη ντομάτα η το νεκταρινι, κ λένε, φάε έγκυος είσαι, δεν πείνας; 

ΑΝ ΠΕΙΝΑΩ λέει;;; ααααχ κ βαχ

Αχ καημένη μουυυυ τι τραβάς υπομονή μόλις γεννήσεις θα φας τα πάντα ολααααα χαχαχ

9 ώρες πρίν, Afroula05 είπε:

Κοριτσια, τι μαρκα βρεφικων καλλυντικων σκοπεύετε να αγοράσετε;

Καλέ θέλω καιρό να το ρωτήσω κ εγώ αλλά το ξεχνάω ωωω 

Λοιπόν μαρεσει πολύ η προδερμ κ η Τζόνσον για σαμπουάν κ αφρόλουτρο... Αρώματακι μαρεσει ένα βρεφικό της κικο... Για ενυδατικη μαρεσει της προδερμ κ της φρεζιντερμ

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...