Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, minxri είπε:

Πίεση δεν έχω τσεκάρει καθόλου ούτε μαγνήσιο πέρνω θα του το πω την Δευτέρα μήπως χρειαστεί να μου δώσει δεν είναι και πολύ υπέρ των χαπιών η αλήθεια είναι και όταν τον ρώτησα για το εμβόλιο που λέγατε την άλλη φορά μου είπε ότι αυτός είναι κατά....

Και μενα μου είπε Οχι για το εμβόλιο και εμενα είναι εναντίον των χαπιών αλλά αν τα χρειαζεσαι Οχι και εδω βλέπω μάλλον ότι το χρειαζεσαι τσεκαρε λίγο πίεση


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 19 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι κι εγώ μια από τις κοπέλες που χάθηκαν.. 

Εγώ προσωπικά χάθηκα επίτηδες γιατί δεν ήθελα να αγχωνω. Είμαστε όλες μέσα στην αγωνία και επειδή εμένα ήταν λίγο ντεμι τα νέα μου, δεν ήθελα να σας αγχωνω.

Πήγα χθες γιατρό. 29+5 χθες και η μπέμπα μου 1100γραμαρια!! Μικρούλα ακόμα αλλά εγώ περίμενα ότι θα άκουγα το πολύ 900γρ.

Πρώτη φορά που από την 21η βδομάδα μέχρι χθες , άκουσα επιτέλους καλά νέα! Πριν από 2 βδομάδες 27+5 ήταν μόλις 770 γραμμάρια  και ήταν 4η εκατοστιαια, κάτω από τα φυσιολογικά όρια. Χθες ανέβηκε λίγο (7η) σημασία έχει μου είπε πως αναπτύσσεται έστω και στα χαμηλά. Και χθες ήταν πάρα πολύ αισιόδοξος ο γιατρός και πρώτη φορά δεν έβαλε αυτό το "Αλλά" . 

Εμένα μου φτάνει που αύριο μπαίνω 30η και που η μπέμπα έπιασε κιλό επιτέλους..

Κατά τα άλλα, κάνω κι εγώ συσπάσεις αλλά δεν τις μετρούσα. Και με έβαλε να τις μετράω για 2 ημέρες γιατί δεν θέλει να κάνω πάνω από 10. Ο τράχηλος είναι μια χαρά όμως.

Μπραβο ρε κοριτσι μου και σε σκεφτομουνα! Πηρε τα πανω του το μωρακι καλε, μια χαρα αναπτυσεται και στα γραμμαρια κ στις θεσεις! Χαλαρωσε τωρα κ απολαυσε την συνεχεια!!!! Σε φιλω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Και μενα μου είπε Οχι για το εμβόλιο και εμενα είναι εναντίον των χαπιών αλλά αν τα χρειαζεσαι Οχι και εδω βλέπω μάλλον ότι το χρειαζεσαι τσεκαρε λίγο πίεση

Οκ κοριτσάκι μ σ’ευχαριστώ πολύ!!!!


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Και μενα μου είπε Οχι για το εμβόλιο και εμενα είναι εναντίον των χαπιών αλλά αν τα χρειαζεσαι Οχι και εδω βλέπω μάλλον ότι το χρειαζεσαι τσεκαρε λίγο πίεση

Φαντασου εμενα μου ειχε δωσει εξαρχης μαγνησιο 2 τροφοκαρτ μαξ να παιρνω! Βεβαια τωρα τελευταια παιρνω μονο το ενα συνηθως..εμενα μονο κατι κραμπες στην γαμπες πανε με πιασουν κ τις γλυτωνω τελευταια στιγμη! Κ καμια συσπαση που κ που, που δεν ειμαι κ σιγουρη αν ειναι αυτο η ο μπεμπης! Κ γω μετραω πιεση, μονο οι παλμοι ειναι πλεον αυξημενοι γυρω στους 100 συνηθως!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/7/2019 at 1:00 ΜΜ, winspert είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου... Με το καλο στην 31η κ με το καλο κ στην 40η!!!:wub:

 

On 24/7/2019 at 1:43 ΜΜ, Giotitsa είπε:

Αχ αγαπουλα μου θα σου πω ότι μου Ειπες αυτό ητανε και έγινε δεν θα ξαναγίνει να σκέφτεσαι θετικά γλυκουλα μου οτι θες στείλε μου μύνημα προσωπικό

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου ❤️ 

On 24/7/2019 at 6:07 ΜΜ, katerinaki 86 είπε:

Ολα καλα θα πανε κοριτσακι μου!!!Και η 31η θα ερθει και η 32η και ολες οι υπολοιπες μεχρι να γεννησεις ενα τελειομηνο μωρακι!!!

Ευχαριστώ μπουμπού ❤️ 

On 24/7/2019 at 7:26 ΜΜ, Jennak83 είπε:

Χαχαχ εγω μολις τελεισα το μαγειρεμα κ ξαπλαρα με το aircondition! Κ μεις θα φυγουμε την αλλη βδομαδα αλλα φοβαμαι ρε γμτ τη θαλασσα! Εκτος του βαλε μαγιο βγαλε μαγιο, σκεφτομαι κ μη κολλησω κ τιποτα!

Και εγώ φοβάμαι αγάπη μου η αλήθεια είναι αλλά τα κάνω τα μπανακια μ σχεδων κάθε μερα

On 24/7/2019 at 10:13 ΜΜ, Ελματζα είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια ..ευχομαι να είσαστε όλες καλά ...σίγουρα το έχετε αναφέρει στο παρελθόν αλλα θα ήθελα να σας ρωτήσω αν καπνίζετε ...εγω κάπνιζα σχεδόν δυο πακέτα την ημέρα πριν μείνω έγκυος κ τωρα κάνω μονο ένα τσιγάρο κάθε πρωί με λίγο καφέ !!!αυτο ειναι κ η απόλαυση μου !!

Άλλη μια ερώτηση να κάνω ,σήμερα απο το πρωί με πονάει ακριβώς αριστερά απο τον αφαλό μου ,δεν μπορώ να κάτσω στο κρεβάτι στα πλαγια καθόλου μονο ανάσκελα ,γνωρίζετε γιατι ;;

Κορίτσι μ εγώ πριν την εγκυμοσύνη έκανα ένα τσιγάρο κάθε βράδυ αντε δύο το πολύ... Απο την μέρα που έμεινα έγκυος δεν αγοράζω επίτηδες πακέτο για να μην μπαίνω στον πειρασμό όταν όμως βρεθώ με φίλες τους κάνω τράκα κ κάνω ένα τσιγαράκι σπανίως βέβαια αλλά το κάνω 

On 24/7/2019 at 11:08 ΜΜ, Ελματζα είπε:

Δεν εχω καθόλου πρόβλημα με την τουαλέτα ..δεν μπορώ να στρέψω στο κρεβάτι καθόλου ρε γαμωτο ..κ εχω φοβηθεί να σου πω ..αυριο εχω γιατρό 

Όλα καλά θα πάνε περιμένουμε νέα σου

On 24/7/2019 at 11:57 ΜΜ, Mamacita Alina είπε:

Είχα σχεδόν τον ίδιο πόνο και είχε κάτσει το μωρό με τέτοιο τρόπο πιθανότατα που έπιανε νευρο.... στην αλλαγή πλευρου με ακουγε όλη η γειτονιά και είμαστε και λίγοι χαχαχα. Ρωτα εννοείται τον γιατρό αν και δεν νομίζω να είναι κάτι.

@marioula1234 κοριτσάκι μου. Θα έρθει και η 32 και η 34 και μετά τι έμεινε αν μας τα πάρουν την 38; ούτε η ουρα του γαϊδάρου.... όλα θα πάνε καλά θα το δεις... απόδειξη ο παίδαρος που ήδη έχεις αγκαλια και περιμένει την αδερφουλα του. Δεν θα ξανά συμβεί. Ήταν μια γα.....φορά. η πριγκίπισσα ήρθε για να μείνει. 

Σήμερα έκλεισα κι εγώ την 30η βρε κορίτσια... διανυω πλεον την 31 την πρώτη του 8ου. Ποτε πέρασε ο καιρός μου λέτε; ειλικρινά τώρα νιώθω ότι 31 με 38 που είναι να γέννησω είναι τόσο κοντά γράφοντας τα.... γιατί έχουν και τα δυο νούμερα 3 μπροστά ίσως χαχαχα αλλιώς να λες 29 αλλιώς 30..χαχαχα.. όλα καλά θα μας πανε βρε.... τον φάγαμε τον γάιδαρο και μετά θα λέμε για γαλατα κολικους κρέμες πωπου και πανες αααααντε να δουμεεεε

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπη μου για τα καλά σου λόγια όντως πέρασε ο καιρός κ όσο πάει κοντευουμε κ περισσότερο εύχομαι όλα ν  πάνε καλά για όλες μας! 

On 25/7/2019 at 12:42 ΠΜ, gogouli_ είπε:

Πραγματικά πέρασε ο καιρός, με αυτό το 3 μπροστά όλα μοιάζουν τόσο κοντά! Κορίτσια μετά λέτε να μας λείψουν οι κοιλιτσες μας; Για πείτε εσείς που είστε ήδη μανουλες, θα τις ψάχνουμε μετά η θα έχουμε αφοσιωθεί στα θαυματακια μας;

Επίσης από κιλά πως πάτε κορίτσια; Εγώ έβαλα 4, αλλά νομίζω τώρα μπαίνουν γρήγορα γρήγορα! Τα δύο τα έβαλα αυτό το μήνα!! Βέβαια και τώρα που σας γράφω τρώω πακοτινια χαχαχα

Εννοείται πως θα μας λείψουν οι κοιλίτσες μας κ πάρα πολύ μάλιστα!!! Και εγω 4 κιλά έβαλα από 53 είμαι πλέον 57

On 25/7/2019 at 3:24 ΠΜ, tsilona είπε:

Γειά σας κορίτσια κ μωράκια. Έχει υπερβολικη ζέστη κ με πιάνει δυσπνοια γαμωτη. 

@winspert το δοκιμασες το κόλπο με τα μπουκάλια;

Εγω που μπαίνω 31 αύριο, μπαίνω στον 8ο;;

Η αλήθεια είναι ότι η αίσθηση της κίνησης στην κοιλιά μου λείπε μετά τη γέννα της κόρης, αλλά την είχα αγκαλιά κ το ξεχνουσα. Επίσης ήθελα να ξεχάσω τους εμετούς. Αχαχαχχαχα

 

Περιμένω να γεννήσω, ναι περιμένω πως και πως, κ φοβάμαι ότι με την τόση αναμονή θα πιάσω 41 εβδομάδες κ θα λαλησω. Ααχαχαχαχχαχ

Αύριο έχω ενδοκρινολογο να δείξω τις μετρήσεις μου.

Σας έστειλε ο γιατρός σε καρδιολόγο να κάνετε τσεκ απ για τη γέννα; σε οφθαλμίατρο; 

 

Δεν με έστειλε ακόμα αλλά θα με στείλει στάνταρ στον 9ο μήνα όπως κ στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου

21 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Χχχαχαχχαχαχ πονανε και η inohep εντωμεταξυ δεν ξέρω τα λέμε νόβες μας εχουν χαθεί ολες ρε εσύ μωρε @winspert @Farmakotriftena @Mamacita Alina @marioula1234 @tsilona @katerinaki 86 @minxri εεεεεεεεεεεεεεε χωρια που είστε ρε το έχουμε διαλυσει εδώ μέσα εεεε 

Έλα ζουζούνα όμορφη παράπονο άρα εδώ είμαι κ εγω

21 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Κορίτσια ο οφθαλμίατρος για ποιο λόγο εξετάζει; ρωτάω γιατί έχω μυωπία αλλά δε μου είπαν να πάω να με δει! Όσο για τον καρδιολόγο, κι εγώ το σκέφτομαι κορίτσια γιατί έχω ταχυπαλμία! Μονίμως είμαι πάνω από 100, συνήθως 103-105! Βέβαια ο γιατρός μου λέει ότι είναι φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη!

@Mamacita Alina ναι ρε κορίτσι, κι εγώ νιώθω περίεργα που θα είναι άδεια, βέβαια θα μου πεις θα έχουμε γεμάτο σπίτι, που δε συγκρίνεται με τίποτα!!! 

Και σε μας εδώ έχουν έλλειψη, μια φίλη που τις κάνει ζορίζεται πολύ, ευτυχώς βρήκε μέσω της φαρμακαποθηκης της περιοχής. Για πόσο καιρό ακόμα θα κάνετε κορίτσια; Μέχρι το τέλος;

@Giotitsa Καλά Εμείς το τερματησαμε, ήταν που θα κάναμε μικρά μωράκια επειδή είχαμε θέμα και τώρα δε θα μπορούμε να τα βγάλουμε, χαχαχα! Κι εμένα στις μετρήσεις βγαίνει μια βδομάδα μεγαλύτερη η μπέμπα, τώρα σίγουρα είναι 1.5κιλό, πριν δύο βδομάδες ήταν 1350!

@Rafaelatarzan Που είσαι εσύ κορίτσι; Πες μας τα νέα σου, σε τι φάση είσαι;

Κορίτσι κ εγώ έχω ταχυπαλμια κ αίσθημα παλμών συνέχεια... 

20 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!

Δεν εχω διαβασει τιποτα, θα τα διαβασω σιγα σιγα...ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα μωρακια σας κυρίως. Εγω μετα απο εναν μηνα σχεδον διακοπες γυρισα στη βαση μου...εκανα την εξεταση του μηνα η οποια ειχε περασει προ πολλου, σχεδον 10 μερες, αλλα ευτυχως η μπεμπουλα μας ειναι μια χαρα. 8 μερες μικροτερη βγαινει αλλα ο γιατρος ειπε να μην ανησυχουμε γιατι ολα τα αλλα (αμνιακο, πλακουντας, τραχηλος) ειναι οκ...οποτε για πανω απο τις 15 μερες διαφορα αρχιζουμε κι ανησυχουμε....ολα καλα λοιπον. Η μπουμπου ειναι ενα ολόκληρο κιλο κι εγω εχω παρει 6. 

Επισης ξεκινησα μαγνησιο (το max) 2 φορες την ημερα για τις κραμπες που εχω αλλα μου ειπε αν σε μια εβφομαδα μου εχουν σταματησει να το διακόψω για να μην εμποδιζονται οι συσπασεις...που η αληθεια ειναι δεν εχω ιδιαιτερα συχνα. Αντε 1 την ημερα κι αν.

Εχετε κανει τιποτα ετοιμασιες? Ρουχαλακια, καροτσακια, δωματιο....

Κοριτσια κοντευουμεεεεεεεε

Κοντευουμε ναιιιιι! 

Μια χαρά είναι το ζουζούνακι σου ❤️ από ετοιμασιες τα έχω σχεδων όλα ελάχιστα πράγματα έμεινε να πάρω κ αυτά είναι κυρίως δικά μ για το μαιευτήριο νυχτικα σερβιέτες κλπ

12 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Γειά σας κουκλεςςςς.. Είχαμε γιατρό σήμερα. Είμαστε 1.665 και 43 εκατοστααα

Ωωω μεγάλη η μπέμπα μας νταρντανομωρο :)

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι κι εγώ μια από τις κοπέλες που χάθηκαν.. 

Εγώ προσωπικά χάθηκα επίτηδες γιατί δεν ήθελα να αγχωνω. Είμαστε όλες μέσα στην αγωνία και επειδή εμένα ήταν λίγο ντεμι τα νέα μου, δεν ήθελα να σας αγχωνω.

Πήγα χθες γιατρό. 29+5 χθες και η μπέμπα μου 1100γραμαρια!! Μικρούλα ακόμα αλλά εγώ περίμενα ότι θα άκουγα το πολύ 900γρ.

Πρώτη φορά που από την 21η βδομάδα μέχρι χθες , άκουσα επιτέλους καλά νέα! Πριν από 2 βδομάδες 27+5 ήταν μόλις 770 γραμμάρια  και ήταν 4η εκατοστιαια, κάτω από τα φυσιολογικά όρια. Χθες ανέβηκε λίγο (7η) σημασία έχει μου είπε πως αναπτύσσεται έστω και στα χαμηλά. Και χθες ήταν πάρα πολύ αισιόδοξος ο γιατρός και πρώτη φορά δεν έβαλε αυτό το "Αλλά" . 

Εμένα μου φτάνει που αύριο μπαίνω 30η και που η μπέμπα έπιασε κιλό επιτέλους..

Κατά τα άλλα, κάνω κι εγώ συσπάσεις αλλά δεν τις μετρούσα. Και με έβαλε να τις μετράω για 2 ημέρες γιατί δεν θέλει να κάνω πάνω από 10. Ο τράχηλος είναι μια χαρά όμως.

Αγάπη μ μια χαρά είναι η μπέμπα εγώ χθες είχα γιατρό 29 εβδομάδων ακριβώς κ ειναι 1300 σιγά τη διαφορά δλδ μια χαρά είναι η μικρή σου

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Φαρμακοτριφτενα σε είπα μάνα μου, απλά θα βγει σικ το μωρό σου!! Κ συ μικροκαμωμενη δεν είσαι; συνήθως έτσι πάει. Φαντάζεσαι εμένα 820 κιλά αηδία κ τον άντρα μου 1.90 100+κιλα να βγάζαμε κανενα γατί; θα με ζήταγε τεστ DNA ο ανήρ κ με το δίκιο του.

Χρονια πολλά σε όσες γιορτάζουν, του χρόνου με το καλό, πρώτα ο Θεός θα γιορτάζει κ η μπέμπα μου τέτοια μέρα! 

Αχ Παρασκευή θα ονομάσεις την μικρή σου; τέλειο όνομα!!! 

Κορίτσια μου καλημέρα σε όλες χθες είχαμε γιατρό ή μπέμπα είναι 1300 και όλα είναι μια χαρά ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 6

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , tsilona είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Φαρμακοτριφτενα σε είπα μάνα μου, απλά θα βγει σικ το μωρό σου!! Κ συ μικροκαμωμενη δεν είσαι; συνήθως έτσι πάει. Φαντάζεσαι εμένα 820 κιλά αηδία κ τον άντρα μου 1.90 100+κιλα να βγάζαμε κανενα γατί; θα με ζήταγε τεστ DNA ο ανήρ κ με το δίκιο του.

Χρονια πολλά σε όσες γιορτάζουν, του χρόνου με το καλό, πρώτα ο Θεός θα γιορτάζει κ η μπέμπα μου τέτοια μέρα! 

Μικροκαμωμένη όχι δε με λες αχααχ 1,74 ειμαι . 

Α Επίσης πήρα και ένα κιλό βρε κορίτσια!!! Ειμαι 59 τώρα!! Ξεκουράζομαι πολύ (για λίγες ακόμα μέρες θα έχω αυτή την πολυτέλεια) και παίρνω και όλες τις βιταμίνες μου τρώω και πολλά λαχανικά κρεας φρούτα. Όλα αυτά ίσως βοήθησαν...

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μικροκαμωμένη όχι δε με λες αχααχ 1,74 ειμαι . 

Α Επίσης πήρα και ένα κιλό βρε κορίτσια!!! Ειμαι 59 τώρα!! Ξεκουράζομαι πολύ (για λίγες ακόμα μέρες θα έχω αυτή την πολυτέλεια) και παίρνω και όλες τις βιταμίνες μου τρώω και πολλά λαχανικά κρεας φρούτα. Όλα αυτά ίσως βοήθησαν...

Απαπα κοντή..... Ευτυχώς είσαι μακριά γιατί αν βγαίναμε για καφέ θα με περνουσαν για την τσάντα σου χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 7

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Μικροκαμωμένη όχι δε με λες αχααχ 1,74 ειμαι . 

Α Επίσης πήρα και ένα κιλό βρε κορίτσια!!! Ειμαι 59 τώρα!! Ξεκουράζομαι πολύ (για λίγες ακόμα μέρες θα έχω αυτή την πολυτέλεια) και παίρνω και όλες τις βιταμίνες μου τρώω και πολλά λαχανικά κρεας φρούτα. Όλα αυτά ίσως βοήθησαν...

1.74 κ. 59 κιλά;;; Ε τι είσαι;; πέτιτ.

Θεωρεισαι νταρντανα μαρη; μοντελαρα είσαι. Αχααχα. 

Λοιπόν. Πήρα αιματολογικες γλυκοζυλιωμενη 5.6, μέχρι 6 γράφει άριστη ρύθμιση.

Σάκχαρο 85 και με ίδιο αίμα απτή σύριγγα τσέκαρα το μηχανάκι μου είχε βγάλει 92.

Άρα σήμερα το πρωί που δειξε 89, πόσο να ταν στ αλήθεια;;; 

Ανέβηκε η d3 επιτέλους. Με τοσο ήλιο θα μου πείτε. Ααχαχχαχα

Εχτές πήγα για φρύδια και αποτρίχωση, σήμερα έχω μανικιούρ πεντικιούρ. Θα το κάψουμε κυρ στέφανε! 

  • Χαχα 6

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι κι εγώ μια από τις κοπέλες που χάθηκαν.. 

Εγώ προσωπικά χάθηκα επίτηδες γιατί δεν ήθελα να αγχωνω. Είμαστε όλες μέσα στην αγωνία και επειδή εμένα ήταν λίγο ντεμι τα νέα μου, δεν ήθελα να σας αγχωνω.

Πήγα χθες γιατρό. 29+5 χθες και η μπέμπα μου 1100γραμαρια!! Μικρούλα ακόμα αλλά εγώ περίμενα ότι θα άκουγα το πολύ 900γρ.

Πρώτη φορά που από την 21η βδομάδα μέχρι χθες , άκουσα επιτέλους καλά νέα! Πριν από 2 βδομάδες 27+5 ήταν μόλις 770 γραμμάρια  και ήταν 4η εκατοστιαια, κάτω από τα φυσιολογικά όρια. Χθες ανέβηκε λίγο (7η) σημασία έχει μου είπε πως αναπτύσσεται έστω και στα χαμηλά. Και χθες ήταν πάρα πολύ αισιόδοξος ο γιατρός και πρώτη φορά δεν έβαλε αυτό το "Αλλά" . 

Εμένα μου φτάνει που αύριο μπαίνω 30η και που η μπέμπα έπιασε κιλό επιτέλους..

Κατά τα άλλα, κάνω κι εγώ συσπάσεις αλλά δεν τις μετρούσα. Και με έβαλε να τις μετράω για 2 ημέρες γιατί δεν θέλει να κάνω πάνω από 10. Ο τράχηλος είναι μια χαρά όμως.

Θα τις κανουμε μοντελα εμεις...

Κι εμενα 1.015

  • Χαχα 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω τις κοπέλες που μετράνε το ζάχαρο με ταινίες. Μου είπανε να μετριέμαι με το μηχανάκι κάθε μέρα 4 φορές. Την πρώτη νηστική και τις άλλες 3 φορές 1 ώρα μετά το γεύμα. 

Άρα όταν τελειώσεις το γεύμα αρχίζεις και μετράς 1 ώρα ή από την ώρα που ξεκινάς να τρως; Έχω μπερδευτεί και ξέχασα να ρωτήσω. Εσείς πότε το μετράτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω τις κοπέλες που μετράνε το ζάχαρο με ταινίες. Μου είπανε να μετριέμαι με το μηχανάκι κάθε μέρα 4 φορές. Την πρώτη νηστική και τις άλλες 3 φορές 1 ώρα μετά το γεύμα. 

Άρα όταν τελειώσεις το γεύμα αρχίζεις και μετράς 1 ώρα ή από την ώρα που ξεκινάς να τρως; Έχω μπερδευτεί και ξέχασα να ρωτήσω. Εσείς πότε το μετράτε;

Νικολετα μου εμενα ο ενδοκρινολόγος μου ειχε πει, μια ωρα απο τη στιγμή που ξεκινας το γευμα. Εχω ακουσει ομως κ μια ωρα αφου τελειωσει. Εγω το μετραω απο την αρχη κ δεν πρέπει να ξεπερνα το 120 στην ωρα. Ισχυε 140 αλλα μου ειπαν οτι εχει γινει πιο αυστηρο πλεον... Για σιγουρια παρε ενα τηλέφωνο το γιατρο σου. Δεν χρειάζεται να πας απο εκει... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Νικολετα μου εμενα ο ενδοκρινολόγος μου ειχε πει, μια ωρα απο τη στιγμή που ξεκινας το γευμα. Εχω ακουσει ομως κ μια ωρα αφου τελειωσει. Εγω το μετραω απο την αρχη κ δεν πρέπει να ξεπερνα το 120 στην ωρα. Ισχυε 140 αλλα μου ειπαν οτι εχει γινει πιο αυστηρο πλεον... Για σιγουρια παρε ενα τηλέφωνο το γιατρο σου. Δεν χρειάζεται να πας απο εκει... 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Ήταν βιαστική πήγαινα να την ρωτήσω κάτι εκείνη την ώρα και έλεγε θα τελειώσω και θα δεις που δε θα έχεις απορίες. Και μετά ξέχναγα τι ήθελα να ρωτήσω.

Ναι 120 είναι το όριο μου είπε. Νόμιζα 1 ώρα αφού τελειώσεις το γεύμα. Θα την πάρω τηλέφωνο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω τις κοπέλες που μετράνε το ζάχαρο με ταινίες. Μου είπανε να μετριέμαι με το μηχανάκι κάθε μέρα 4 φορές. Την πρώτη νηστική και τις άλλες 3 φορές 1 ώρα μετά το γεύμα. 

Άρα όταν τελειώσεις το γεύμα αρχίζεις και μετράς 1 ώρα ή από την ώρα που ξεκινάς να τρως; Έχω μπερδευτεί και ξέχασα να ρωτήσω. Εσείς πότε το μετράτε;

Ανάλογα τον γιατρό που θα στο συστήσει. Εμένα μου είπε μόλις τελειώσω το φαγητό που να έχω καταναλώσει οτιδήποτε ήταν να φάω γιατί αν πάρω μια ώρα απ' την ώρα που ξεκίνησα και κάνω μισή ώρα να τελειώσω ίσως κάτι που θα φάω προς το τέλος αργεί να ανεβάσει το ζάχαρο και δεν πιάσω την υψηλότερη μέτρηση, ενώ αν μετριεμαι στο τέλος του φαγητού δε θα έχει προλάβει να πέσει... Δε ξέρω αν σε μπέρδεψα....

Just now, winspert είπε:

Νικολετα μου εμενα ο ενδοκρινολόγος μου ειχε πει, μια ωρα απο τη στιγμή που ξεκινας το γευμα. Εχω ακουσει ομως κ μια ωρα αφου τελειωσει. Εγω το μετραω απο την αρχη κ δεν πρέπει να ξεπερνα το 120 στην ωρα. Ισχυε 140 αλλα μου ειπαν οτι εχει γινει πιο αυστηρο πλεον... Για σιγουρια παρε ενα τηλέφωνο το γιατρο σου. Δεν χρειάζεται να πας απο εκει... 

Εγώ ξέρω για 130 όριο... 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εγώ ξέρω για 130 όριο... 

Μαλλον ο καθενας λεει τα δικα του, κλασικα... Εγω ειχα διαβασει για 140 στη μια ωρα κ 120 στις δυο κ μου ειπε ο ενδοκρινολόγος οτι εχει γινει πιο αυστηρο κ λενε μεχρι 120. Κ ο γυναικολογος μου το ιδιο μου ειπε... Τωρα απο γιατρο σε γιατρο αλλαζει. Γενικα εγω ειμαι ικανοποιημενη αν πηγαινει μεχρι 115 με 120...Κ το πρωινο το πολυ μεχρι 90. Συνηθως ειναι κοντα στο 85...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...