Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ θες να μου πεις το όνομα σε μήνυμα;; 

      Εμείς τόσες μέρες καλά εχτές το βράδυ πόνοι περιόδου σήμερα το πρωί ροζ δεν ξέρουμε τ να κάνουμε να πάμε ξανά για υπέρηχο η μήπως δεν κάνει και συχνά να το ενοχλούμε και να πάμε 30 του μήνα. Μασ κάνει καψονια η μικρή μας 😅😅😅

      Να πάρετε  τη γιατρό ένα τηλέφωνο να ενημερωσετε...σας έδωσε κάτι για την αποκολληση? Ένεση ή παραπάνω χάπια προγεστερονης? 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Evangeliaa είπε:

Κι ομως αυτο θελει να τσεκαρει ο γιατρος...με έστειλε για αναλυσεις αιματος και ουρων να ελεγξουμε τα λευκά. Σε καμια ωριτσα θα ξερουμε και θα κινηθουμε αναλογως. 

Εν τω μεταξύ πηγα κι αναψα κερακι στον Αγιο Παντελεημονα, μεγαλη η χαρη του, ειναι και ιαματικος, διπλωμενη στα δυο....εχω χεστει πανω μου! Πρωτη φορα φοβαμαι τοσο σε αυτη την εγκυμοσυνη...και η μπέμπα ολο το βραδυ και τωρα κουνιεται ασύστολα....τι συμβαινει? Αχ δεν περναει η ωρα...

Βρε μπουμπού μήπως να Κάνες κ κάνα υπέρηχο; τα αποτελέσματα βγήκαν; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 8 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Κι ομως αυτο θελει να τσεκαρει ο γιατρος...με έστειλε για αναλυσεις αιματος και ουρων να ελεγξουμε τα λευκά. Σε καμια ωριτσα θα ξερουμε και θα κινηθουμε αναλογως. 

Εν τω μεταξύ πηγα κι αναψα κερακι στον Αγιο Παντελεημονα, μεγαλη η χαρη του, ειναι και ιαματικος, διπλωμενη στα δυο....εχω χεστει πανω μου! Πρωτη φορα φοβαμαι τοσο σε αυτη την εγκυμοσυνη...και η μπέμπα ολο το βραδυ και τωρα κουνιεται ασύστολα....τι συμβαινει? Αχ δεν περναει η ωρα...

Βγήκαν καλέ;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοριτσια βγηκαν...δεν υποδεικνυουν καποια φλεγμονη στην σκωληκοειδητιδα αν και βγηκαν ελαφρως εκτος οριων. Μου εκανε και υπερηχο ξανα, το μωρο, ο πλακουντας, το λωρος...ολα ειναι φυσιολογικα...εγω βεβαια οσο με εξεταζε σφαδαζα στον πονο. Μου ειπε οτι μπορει να πιεζεται καποιο εντερο ή νευρο αλλα παρολα αυτα μου εγραψε αντιβιωση και σπασμολυτικα και τη Δευτερα θα ξανακανω εξετασεις αιματος μηπως και ειναι κατι στην αρχη του και δεν εδειξαν σημερα...τι να πω? Ο πονος πονος παντως!


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Ναι κοριτσια βγηκαν...δεν υποδεικνυουν καποια φλεγμονη στην σκωληκοειδητιδα αν και βγηκαν ελαφρως εκτος οριων. Μου εκανε και υπερηχο ξανα, το μωρο, ο πλακουντας, το λωρος...ολα ειναι φυσιολογικα...εγω βεβαια οσο με εξεταζε σφαδαζα στον πονο. Μου ειπε οτι μπορει να πιεζεται καποιο εντερο ή νευρο αλλα παρολα αυτα μου εγραψε αντιβιωση και σπασμολυτικα και τη Δευτερα θα ξανακανω εξετασεις αιματος μηπως και ειναι κατι στην αρχη του και δεν εδειξαν σημερα...τι να πω? Ο πονος πονος παντως!

Αχ βρε μπουμπού περαστικά ❤️


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Ναι κοριτσια βγηκαν...δεν υποδεικνυουν καποια φλεγμονη στην σκωληκοειδητιδα αν και βγηκαν ελαφρως εκτος οριων. Μου εκανε και υπερηχο ξανα, το μωρο, ο πλακουντας, το λωρος...ολα ειναι φυσιολογικα...εγω βεβαια οσο με εξεταζε σφαδαζα στον πονο. Μου ειπε οτι μπορει να πιεζεται καποιο εντερο ή νευρο αλλα παρολα αυτα μου εγραψε αντιβιωση και σπασμολυτικα και τη Δευτερα θα ξανακανω εξετασεις αιματος μηπως και ειναι κατι στην αρχη του και δεν εδειξαν σημερα...τι να πω? Ο πονος πονος παντως!

Περαστικά αγαπη μου... Μηπως ειναι καποιος κολικος; Για να πονας τοσο πολυ... Η μανα μου στην πρωτη εγκυμοσύνη, την ειχε πιασει κολικος κ ποναγε τοσο πολυ που της λεγανε αν γεναει, φαντασου... Ευχομαι ο, τι κ αν ειναι να περασει γρήγορα... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

 

 

Περαστικά κορίτσι μου. Εύχομαι να βρήκε το μωρακι πάτημα εκεί κ να μην είναι κάτι άλλο. 

Αν ξεκινήσεις αντιβίωση όμως τι νοημα έχει η γενική τη Δευτέρα; εννοώ πως, τι θα δείξει αφού ότι είναι απτην αντιβίωση καταπολεμειται; 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Ναι κοριτσια βγηκαν...δεν υποδεικνυουν καποια φλεγμονη στην σκωληκοειδητιδα αν και βγηκαν ελαφρως εκτος οριων. Μου εκανε και υπερηχο ξανα, το μωρο, ο πλακουντας, το λωρος...ολα ειναι φυσιολογικα...εγω βεβαια οσο με εξεταζε σφαδαζα στον πονο. Μου ειπε οτι μπορει να πιεζεται καποιο εντερο ή νευρο αλλα παρολα αυτα μου εγραψε αντιβιωση και σπασμολυτικα και τη Δευτερα θα ξανακανω εξετασεις αιματος μηπως και ειναι κατι στην αρχη του και δεν εδειξαν σημερα...τι να πω? Ο πονος πονος παντως!

Μάλλον κάποιο έντερο ή κάποιο όργανο θα πιέζεται, αφού είναι όλα καλά. Εγώ εκτός από τον πόνο αριστερά που σου είπα ότι είχα με είχε πιάσει και 3 μέρες δεξιά ψηλά κάτω από το πλευρό και μου είπε ο γιατρός αν συνεχίσει ο πόνος άλλες 3 μέρες να πάω να δω μήπως είναι η χολή μου. Δεν μπορούσα ούτε να περπατήσω, αλλά ευτυχώς πέρασε και δεν έμαθα ποτέ τι ήταν. Μήπως έτσι περάσει κι εσένα. Περαστικά σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Ναι κοριτσια βγηκαν...δεν υποδεικνυουν καποια φλεγμονη στην σκωληκοειδητιδα αν και βγηκαν ελαφρως εκτος οριων. Μου εκανε και υπερηχο ξανα, το μωρο, ο πλακουντας, το λωρος...ολα ειναι φυσιολογικα...εγω βεβαια οσο με εξεταζε σφαδαζα στον πονο. Μου ειπε οτι μπορει να πιεζεται καποιο εντερο ή νευρο αλλα παρολα αυτα μου εγραψε αντιβιωση και σπασμολυτικα και τη Δευτερα θα ξανακανω εξετασεις αιματος μηπως και ειναι κατι στην αρχη του και δεν εδειξαν σημερα...τι να πω? Ο πονος πονος παντως!

Περαστικα Ευαγγελια μου, ολα καλα ομως με το μωρακι σου..ελπιζω κ γω να ειναι καποιο νευρο αφου ολα τα υπολοιπα ειναι καλα να μη φοβασαι..υπομονη με τους πονους, ελπιζω να εισαι καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Ναι κοριτσια βγηκαν...δεν υποδεικνυουν καποια φλεγμονη στην σκωληκοειδητιδα αν και βγηκαν ελαφρως εκτος οριων. Μου εκανε και υπερηχο ξανα, το μωρο, ο πλακουντας, το λωρος...ολα ειναι φυσιολογικα...εγω βεβαια οσο με εξεταζε σφαδαζα στον πονο. Μου ειπε οτι μπορει να πιεζεται καποιο εντερο ή νευρο αλλα παρολα αυτα μου εγραψε αντιβιωση και σπασμολυτικα και τη Δευτερα θα ξανακανω εξετασεις αιματος μηπως και ειναι κατι στην αρχη του και δεν εδειξαν σημερα...τι να πω? Ο πονος πονος παντως!

Περαστικά κορίτσι μου,μακάρι να μην είναι τίποτα και να περάσει σύντομα ο πόνος!!!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Ναι κοριτσια βγηκαν...δεν υποδεικνυουν καποια φλεγμονη στην σκωληκοειδητιδα αν και βγηκαν ελαφρως εκτος οριων. Μου εκανε και υπερηχο ξανα, το μωρο, ο πλακουντας, το λωρος...ολα ειναι φυσιολογικα...εγω βεβαια οσο με εξεταζε σφαδαζα στον πονο. Μου ειπε οτι μπορει να πιεζεται καποιο εντερο ή νευρο αλλα παρολα αυτα μου εγραψε αντιβιωση και σπασμολυτικα και τη Δευτερα θα ξανακανω εξετασεις αιματος μηπως και ειναι κατι στην αρχη του και δεν εδειξαν σημερα...τι να πω? Ο πονος πονος παντως!

Εγώ στον γιο μου είχα έναν τέτοιο πόνο. Σε σημείο που δεν μπορούσε να βάλει εκεί τον υπέρηχο ο γιατρός γιατι έφτανα ταβάνι κι εγώ από τον πόνο. Ανακουφιζομουν μόνο όταν οριζοντιονομουν. Ψάχναμε και για χολή κτλ (ήταν πάνω δεξιά, κάτω από το στήθος) τελικά ήταν πειστικός ο πόνος. Μεγάλο μωρό μικρή κοιλιά εγώ. Με το που γέννησα έφυγε. Στην κόρη μου από την άλλη παθαινα κολικούς στο νεφρό. Εκεί έρχεσαι αγκαλιά με τον χάρο. Δεν περιγράφεται αυτός ο πόνος.

  • Λυπημένη/-ος 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Εγώ στον γιο μου είχα έναν τέτοιο πόνο. Σε σημείο που δεν μπορούσε να βάλει εκεί τον υπέρηχο ο γιατρός γιατι έφτανα ταβάνι κι εγώ από τον πόνο. Ανακουφιζομουν μόνο όταν οριζοντιονομουν. Ψάχναμε και για χολή κτλ (ήταν πάνω δεξιά, κάτω από το στήθος) τελικά ήταν πειστικός ο πόνος. Μεγάλο μωρό μικρή κοιλιά εγώ. Με το που γέννησα έφυγε. Στην κόρη μου από την άλλη παθαινα κολικούς στο νεφρό. Εκεί έρχεσαι αγκαλιά με τον χάρο. Δεν περιγράφεται αυτός ο πόνος.

Αχ πραγματικά! Μια φορά έπαθα κολικό νεφρού και φυσικά κατέληξα νοσοκομείο! Είναι ένας πόνος που δεν ξεχνιέται ποτέ!!! Ούτε στον εχθρό σου... 

  • Λυπημένη/-ος 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; πως είστε; επισήμως πάτησα τα πρώτα Άντα! Να με χαίρεστε! 

Χρόνια πολλά και ευτυχισμένα κούκλα μου! Πάντα γερή και χαμογελαστή! Με το καλό το μωράκι σας❤❤

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου! Ελπιζω κι εγω να μην ειναι τπτ σοβαρο και να μην κινδυνεψει το μωρακι μου! Αφηστε που απο το αγχος εκανα και τις πρωτες συσπασεις μου...

@tsilona να σε χαιρομαστε βρε!!!


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; πως είστε; επισήμως πάτησα τα πρώτα Άντα! Να με χαίρεστε! 

Χρονια πολλά αγάπη ότι επιθυμείς με υγεια και ευτυχία ελπίζω όλες να είστε καλά κορίτσια μου αντε φεύγει ο Ιούλιος έρχεται ο Αύγουστος με και μετα τι τι ;;; τιποτα μονο μωρακια στρουμπουλα όμορφα και υγιή και ευλογημένα απο την Παναγια μας αυτό να θυμάστε όταν κάνετε κακές σκέψεις μόνο αυτό 

  • Μου αρέσει 4

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...