Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Χρονια πολλά στις εορτάζουσες, ευχομαι υγεία και με το καλό να τα μπεμπάκια να ερθουν κ να ειναι γερα και τυχερα!

Τι ζεστη κανει και σημερα ρε κοριτσια;; εμεις το πρωι πηγαμε στο μνημοσυνο του θειου του αντρα μου, μετα ξαπλαρα κ τωρα μαγειρευω..ο αντρας μου ολοκληρωνει τη συρτατιερα αλλαξιερα που πηραμε κ ανυπομονω να την καθαρισω να βαλω μεσα ρουχαλακια που εχω ψωνισει κ μου εχουν δωσει ωστε οταν με το καλο γυρισουμε να τα πλυνω! Γιατι στο δωματιο μεσα γινεται ενας χαμος! Επισης χθες παραγγειλαμε καροτσι κ λικνο, θα τα φερουν 5 Σεπτεμβρη! Ενα ενα να τακτοποιειται γιατι ειχα αγχωθει λιγακι! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κορίτσια εσείς που έχετε διαβήτη κύησης τι τρώτε για πρωινό; Γιατί εγώ έφαγα αυτά που γράφει η διατροφή που μου έδωσε η ενδοκρινολόγος (2 φρυγανιές σταρένιες και ένα ποτηράκι γάλα 2%) και μετρήθηκα μετά από 1 ώρα και το ζάχαρο ήταν 141 :(

@winspert τώρα είδα ότι είχες γενέθλια. Χρόνια πολλά και σε σένα να τα χιλιάσεις. Σου εύχομαι ό,τι επιθυμείς και με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

@winspert κι εσυ;; Πολύχρονη κοριτσάρα μου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ αγαπη. Ναι εγω τα ειχα στις 25...ειπαμε εδω μεσα υπαρχουν πολλα λιονταρακια... Χαχαχα, φιλακια πολλα.... 

Just now, Giotitsa είπε:

Χρόνια πολλά κοριτσακια σε όσες είχαν γενέθλια με υγεία και ευτυχία

Σε ευχαριστώ πολύ Γιωτούλα μου... 

Just now, Nikoleta... είπε:

@winspert τώρα είδα ότι είχες γενέθλια. Χρόνια πολλά και σε σένα να τα χιλιάσεις. Σου εύχομαι ό,τι επιθυμείς και με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου... :wub:

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μια ερωτηση...Εχετε πονο πισω στις γαμπες σαν να τραβανε μεσα τα νευρα? Οταν στεκομαι ορθια υποφερω..Το εχει παθει μηπως καποια απο εσας?

Νικολετα κι εμενα που μου εδωσε διατροφη το εχει και αυτο ως επιλογη πρωινου...Τι να πω? Αλλη εναλλακτικη σου εδωσε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Ρε κορίτσια εσείς που έχετε διαβήτη κύησης τι τρώτε για πρωινό; Γιατί εγώ έφαγα αυτά που γράφει η διατροφή που μου έδωσε η ενδοκρινολόγος (2 φρυγανιές σταρένιες και ένα ποτηράκι γάλα 2%) και μετρήθηκα μετά από 1 ώρα και το ζάχαρο ήταν 141 :(

Να προτιμας προϊόντα ολικης ή σικαλεως καλύτερα. Ναι ειναι πολυ το 141...Εγω για πρωινό τρωω τοστακι με ψωμι ολικης κ τυρακι γκουντα. Δεν ανεβαινει πολυ... Ειναι νορμαλ. Αλλα θελει δοκιμη... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χααα.... Γι'αυτό είμαστε καυτά μωρά και όλο εν κουλιά λεμε.... Είμαστε γεννημένα καλοκαίρι τα περισσότερα!! Βρε βρε πείτε το έτσι καυτές τρελό φουσκιτσες να το καταλάβω.

Χρόνια πολλά εορταζουσες του χρόνου ρε θα φάμε μαζί με τα μωρά μας μια τριόροφη τούρτα γιατί φέτος είμαστε ζαχαρενιες χαχαχα και στα εκατό με ότι ποθείτε στο σπιτικό σας. Γερά μωράκια Παναγία μου και μαμάδες εννοείται.... Ααααιντε και μπαμπάδες μη τους αφήσω απ'έξω χαχαχα.

 

Just now, Nikoleta... είπε:

Ρε κορίτσια εσείς που έχετε διαβήτη κύησης τι τρώτε για πρωινό; Γιατί εγώ έφαγα αυτά που γράφει η διατροφή που μου έδωσε η ενδοκρινολόγος (2 φρυγανιές σταρένιες και ένα ποτηράκι γάλα 2%) και μετρήθηκα μετά από 1 ώρα και το ζάχαρο ήταν 141 :(

@winspert τώρα είδα ότι είχες γενέθλια. Χρόνια πολλά και σε σένα να τα χιλιάσεις. Σου εύχομαι ό,τι επιθυμείς και με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!

Εμένα τόσα πολλά για πρωινό δε λέει μου λέει ή γάλα ή φρυγανιές με τυρί λίγων λιπαρών ή 2-3 κράκερ.... Μπορεί να αντιδράει το γάλα με τη φρυγανιά, μπορεί να θέλεις ολικης, μπορεί αύριο να φας και να μην ανέβει.... Ο διαβήτης είναι ότι να ναι και θα το καταλάβεις σύντομα... Άπειρες φορές τρώω κάτι και φτάνει στα ύψη και αν το ξανά φάω καιρό μετά δεν κουνάει.... Κάνε δοκιμές, απέφευγε όσο γίνεται συνδιασμούς και αν γίνεται τα γαλακτοκομικά σου (εκτός το γάλα) να έχουν χαμηλά λιπαρά και οι υδατάνθρακες σου (ψωμί μακαρόνια κλπ) να είναι ολικής για αρχή τουλάχιστον μέχρι να δεις αν σε ανεβάζουν τα κανονικά...

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 4

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με κάλυψε η Μαμασιτα. Εμένα το τοστ ολικής γαλοπούλα κασέρι με φτάνει μάξιμουμ 125.

Δοκίμασε ομελέτα! Κάνε δοκιμές να δεις τι σ ανεβάζει. 

Εγω πλέον θα πω ότι πεινάω ναι. Άρχισα να πεινάω. Όνειρευομαι καρμπονάρα, σνίτσελ αλά κρεμ κ πολλές μαλακειες! Γαριδάκια μπισκότακια σκατακια. 

Πάμε θάλασσα ρε και μασαμπουκιαζουν οι γομαρες κ γω τρώω πολυσπορο σάντουιτσακι  με το μανούρι κ τη ντομάτα η το νεκταρινι, κ λένε, φάε έγκυος είσαι, δεν πείνας; 

ΑΝ ΠΕΙΝΑΩ λέει;;; ααααχ κ βαχ

  • Χαχα 6

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kiki1 είπε:

Κοριτσια μια ερωτηση...Εχετε πονο πισω στις γαμπες σαν να τραβανε μεσα τα νευρα? Οταν στεκομαι ορθια υποφερω..Το εχει παθει μηπως καποια απο εσας?

Νικολετα κι εμενα που μου εδωσε διατροφη το εχει και αυτο ως επιλογη πρωινου...Τι να πω? Αλλη εναλλακτικη σου εδωσε?

Εγώ παθαίνω συχνά κράμπες το βράδυ και μερικές φορές μένει ο πόνος σαν να με τραβάει ένα νεύρο και δεν μπορώ να περπατήσω καλά. Αλλά 3 μέρες κράτησε μιά φορά και πέρασε.

Μου έδωσε γάλα με δημητριακά, θα το φάω αύριο να δω.

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Να προτιμας προϊόντα ολικης ή σικαλεως καλύτερα. Ναι ειναι πολυ το 141...Εγω για πρωινό τρωω τοστακι με ψωμι ολικης κ τυρακι γκουντα. Δεν ανεβαινει πολυ... Ειναι νορμαλ. Αλλα θελει δοκιμη... 

Θα δοκιμάσω αύριο κάτι δημητριακά με γάλα που μου είπε να δω πόσο θα ανέβει. Αλλά και το νηστείας 95 μου βγήκε. Πάλι ανεβασμένο.

1 hour ago, Mamacita Alina είπε:

Εμένα τόσα πολλά για πρωινό δε λέει μου λέει ή γάλα ή φρυγανιές με τυρί λίγων λιπαρών ή 2-3 κράκερ.... Μπορεί να αντιδράει το γάλα με τη φρυγανιά, μπορεί να θέλεις ολικης, μπορεί αύριο να φας και να μην ανέβει.... Ο διαβήτης είναι ότι να ναι και θα το καταλάβεις σύντομα... Άπειρες φορές τρώω κάτι και φτάνει στα ύψη και αν το ξανά φάω καιρό μετά δεν κουνάει.... Κάνε δοκιμές, απέφευγε όσο γίνεται συνδιασμούς και αν γίνεται τα γαλακτοκομικά σου (εκτός το γάλα) να έχουν χαμηλά λιπαρά και οι υδατάνθρακες σου (ψωμί μακαρόνια κλπ) να είναι ολικής για αρχή τουλάχιστον μέχρι να δεις αν σε ανεβάζουν τα κανονικά...

Σήμερα είχαμε κλείσει εδώ και μέρες σε μία ταβέρνα και έφαγα τηγανητές πατάτες και κολοκυθάκια, ενώ δεν κάνει κανονικά και μετρήθηκα και ήταν 123 το ζάχαρο, ενώ το πρωί με τις φρυγανιές και το γάλα 141. Δε θα ξαναπάω τηγανητά αλλά ήθελα να δω τι θα μου βγάλει.

Καλέ δεν πεινάς μόνο να πιείς γάλα; Εμένα λέει και δημητριακά με γάλα ή γιαούρτι 2% ή ρυζόγαλο.

πρίν από 47 λεπτά , tsilona είπε:

Με κάλυψε η Μαμασιτα. Εμένα το τοστ ολικής γαλοπούλα κασέρι με φτάνει μάξιμουμ 125.

Δοκίμασε ομελέτα! Κάνε δοκιμές να δεις τι σ ανεβάζει. 

Εγω πλέον θα πω ότι πεινάω ναι. Άρχισα να πεινάω. Όνειρευομαι καρμπονάρα, σνίτσελ αλά κρεμ κ πολλές μαλακειες! Γαριδάκια μπισκότακια σκατακια. 

Πάμε θάλασσα ρε και μασαμπουκιαζουν οι γομαρες κ γω τρώω πολυσπορο σάντουιτσακι  με το μανούρι κ τη ντομάτα η το νεκταρινι, κ λένε, φάε έγκυος είσαι, δεν πείνας; 

ΑΝ ΠΕΙΝΑΩ λέει;;; ααααχ κ βαχ

Έφαγα ομελέτα με 3 αυγά, 1 κρεμμύδι, 1 κολοκυθάκι και 5 μανιτάρια και μισή μπανάνα για φρούτο προχθές το μεσημέρι και η μέτρηση έδειξε 95, άρα η ομελέτα δε με ανέβασε και με ανέβασαν οι φρυγανιές με το γάλα. Έλεος. Ομελέτα όμως δε μου γράφει για πρωινό. 

Αχ κι εγώ πεινάω και ονειρεύομαι καρμπονάρα, παγωτά, σοκολάτες και άλλα τέτοια....

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Εγώ παθαίνω συχνά κράμπες το βράδυ και μερικές φορές μένει ο πόνος σαν να με τραβάει ένα νεύρο και δεν μπορώ να περπατήσω καλά. Αλλά 3 μέρες κράτησε μιά φορά και πέρασε.

Μου έδωσε γάλα με δημητριακά, θα το φάω αύριο να δω.

Θα δοκιμάσω αύριο κάτι δημητριακά με γάλα που μου είπε να δω πόσο θα ανέβει. Αλλά και το νηστείας 95 μου βγήκε. Πάλι ανεβασμένο.

Σήμερα είχαμε κλείσει εδώ και μέρες σε μία ταβέρνα και έφαγα τηγανητές πατάτες και κολοκυθάκια, ενώ δεν κάνει κανονικά και μετρήθηκα και ήταν 123 το ζάχαρο, ενώ το πρωί με τις φρυγανιές και το γάλα 141. Δε θα ξαναπάω τηγανητά αλλά ήθελα να δω τι θα μου βγάλει.

Καλέ δεν πεινάς μόνο να πιείς γάλα; Εμένα λέει και δημητριακά με γάλα ή γιαούρτι 2% ή ρυζόγαλο.

Έφαγα ομελέτα με 3 αυγά, 1 κρεμμύδι, 1 κολοκυθάκι και 5 μανιτάρια και μισή μπανάνα για φρούτο προχθές το μεσημέρι και η μέτρηση έδειξε 95, άρα η ομελέτα δε με ανέβασε και με ανέβασαν οι φρυγανιές με το γάλα. Έλεος. Ομελέτα όμως δε μου γράφει για πρωινό. 

Αχ κι εγώ πεινάω και ονειρεύομαι καρμπονάρα, παγωτά, σοκολάτες και άλλα τέτοια....

 

το γαλα το ανεβαζει πολυ το ζαχαρο κ ειδικα το πρωι. γενικα το πρωι ανεβαινει πιο ευκολα το ζαχαρο επειδη εισαι κ ωρες νυστικη. αυγα μπορεις να φας απειρα με οποιοδηποτε τροπο εμενα μου τα ειχε επιτρεψει οπως θελω. δεν παιζει κ πολυ μεγαλο ρολο το μαγειρεμα οσο η τροφη οποτε οτι δεν σου το ανεβαζει μπορεις να το φας οπως κ να ειναι μαγειρεμενο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nikoleta... είπε:

Εγώ παθαίνω συχνά κράμπες το βράδυ και μερικές φορές μένει ο πόνος σαν να με τραβάει ένα νεύρο και δεν μπορώ να περπατήσω καλά. Αλλά 3 μέρες κράτησε μιά φορά και πέρασε.

Μου έδωσε γάλα με δημητριακά, θα το φάω αύριο να δω.

Θα δοκιμάσω αύριο κάτι δημητριακά με γάλα που μου είπε να δω πόσο θα ανέβει. Αλλά και το νηστείας 95 μου βγήκε. Πάλι ανεβασμένο.

Σήμερα είχαμε κλείσει εδώ και μέρες σε μία ταβέρνα και έφαγα τηγανητές πατάτες και κολοκυθάκια, ενώ δεν κάνει κανονικά και μετρήθηκα και ήταν 123 το ζάχαρο, ενώ το πρωί με τις φρυγανιές και το γάλα 141. Δε θα ξαναπάω τηγανητά αλλά ήθελα να δω τι θα μου βγάλει.

Καλέ δεν πεινάς μόνο να πιείς γάλα; Εμένα λέει και δημητριακά με γάλα ή γιαούρτι 2% ή ρυζόγαλο.

Έφαγα ομελέτα με 3 αυγά, 1 κρεμμύδι, 1 κολοκυθάκι και 5 μανιτάρια και μισή μπανάνα για φρούτο προχθές το μεσημέρι και η μέτρηση έδειξε 95, άρα η ομελέτα δε με ανέβασε και με ανέβασαν οι φρυγανιές με το γάλα. Έλεος. Ομελέτα όμως δε μου γράφει για πρωινό. 

Αχ κι εγώ πεινάω και ονειρεύομαι καρμπονάρα, παγωτά, σοκολάτες και άλλα τέτοια....

 

Αααα γειά σου σού λέω είναι ότι να ναι. Εγώ πλέον κάθε πρωί πίνω ένα σοκολατουχο. Τι να κάνω αυτό έπινα και πριν και αφού δε με ανεβάζει ξανά πίνω, έχω φάει σοκολατόπιτα και το έχω δει στο 100, έχω φάει τρούφες το ίδιο, έχω φάει τηγανητές πατάτες μπωλ μόνη μου το ίδιο.... εεε τρώω ρύζι και αυτό όχι σε όλες τις παραλλαγές συγκεκριμένα πχ πιλάφι με χοιρινό ας πούμε μπουυυυμ 160....

Δεν τον βρίσκεις τον διαβήτη... Μη σκας για μια φορά δεν έγινε κάτι.... Και αν σου λείπουν τα γλυκά ρωτά τον γιατρό σου για αυτά με στέβια.... Εγώ αυτά τσακίζω όταν θέλω ποσότητα και δεν κουνάει ο διαβήτης....


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...