Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 9 λεπτά , elpida20 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, υπομονή σε όσες πονατε... Και χρόνια πολλά σε όσες γιόρταζαν η είχαν γενέθλια... Αυτές τις μέρες μια πονάω μια κλαίω μια έχω νεύρα. Με νευριαζουν όλα και όλοι!!!! Πόσο μηνών είσαι; Α τώρα έγιναν 8; αα έχεις ακόμη. Πω καημένη όλο το καλοκαίρι θα φας. Αα ποτέ με το καλό. ΦΤΆΝΕΙ ΠΙΑ ΑΑΑΑΑ. 

επίσης μια ερώτηση.. Έχει φαγωθεί η πεθερά μου να κρατήσουμε τον λορο και αίμα.. Το κουτί στοιχίζει μας είπαν 200 και ο λορος 1500 για 20 χρονια έχετε ιδέα από αυτό; εγώ βαρέθηκα να κάνω ότι μου λένε οι γιατροί σαν πρόβατο γιατί δώσαμε πολλά λεφτά για εξετάσεις κυρίως που δεν χρειαζόμουν μας είδαν μικρούς εμένα και τον άντρα μου λένε πρώτο παιδί εδώ είμαστε. Πφ μπορεί να το βλέπω λάθος σίγουρα πάνω απ όλα η υγεία. Τι άποψη έχετε; 

Ζουζούνα είναι ότι καλύτερο για το παιδί σου αν τα κρατήσετε, εγώ αν είχα λεφτά θα τα κράταγα σίγουρα! Αν η πεθερά θέλει να στα πληρώσει να το δεχθείς σαν δώρο ❤️

Just now, Evangeliaa είπε:

Κοριτσια σημερα ξαναεκανα αναλυσεις αιματος...βγηκαν καθαρες...εκανα και υπερηχο και ειδε πολυ καλα το σημειο που ποναω...δεν ειδε τπτ...τι σκατα εχω? Νευρο μαλλον μου ειπε...τεσπα συνεχιζω αντιβιωση για 3 μερες ακομα και τα σπασμολυτικα οποτε ποναω. Τι να πω...διπλωνομαι στα δυο απο τον πονο και δεν ειναι τιποτα? Μακαρι βασικα να μην ειναι τιποτα. Την Τεταρτη θα παω για αναλυσεις και στο νοσοκομειο και αν συνεχισω να ποναω  παω και για αλλη γνωμη...

Αγάπη χαίρομαι που τα αποτελέσματα βγαίνουν τελεια μάλλον νεύρο θα ειναι

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , elpida20 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, υπομονή σε όσες πονατε... Και χρόνια πολλά σε όσες γιόρταζαν η είχαν γενέθλια... Αυτές τις μέρες μια πονάω μια κλαίω μια έχω νεύρα. Με νευριαζουν όλα και όλοι!!!! Πόσο μηνών είσαι; Α τώρα έγιναν 8; αα έχεις ακόμη. Πω καημένη όλο το καλοκαίρι θα φας. Αα ποτέ με το καλό. ΦΤΆΝΕΙ ΠΙΑ ΑΑΑΑΑ. 

επίσης μια ερώτηση.. Έχει φαγωθεί η πεθερά μου να κρατήσουμε τον λορο και αίμα.. Το κουτί στοιχίζει μας είπαν 200 και ο λορος 1500 για 20 χρονια έχετε ιδέα από αυτό; εγώ βαρέθηκα να κάνω ότι μου λένε οι γιατροί σαν πρόβατο γιατί δώσαμε πολλά λεφτά για εξετάσεις κυρίως που δεν χρειαζόμουν μας είδαν μικρούς εμένα και τον άντρα μου λένε πρώτο παιδί εδώ είμαστε. Πφ μπορεί να το βλέπω λάθος σίγουρα πάνω απ όλα η υγεία. Τι άποψη έχετε; 

Εγω θα σου ελεγα οτι αν εχετε την οικονομικη δυνατοτητα να τα κρατησετε, φυσικα και να το κανετε...Κι εμεις εχουμε σκοπο να τα κρατησουμε, αν βεβαια καταφερω να εχω τελειομηνη εγκυμοσυνη, γιατι οπως μου εξηγησε ο γιατρος μου, αν προκυψει προωρος τοκετο, δεν γινεται να σωθουν. Βεβαια, τα χρηματα που σου ειπαν ειναι πολλα!Εγω ξερω τραπεζα στην οποια εχουν κρατησει πολλοι γνωστοι μας, που το κοστος ειναι 900 € και αν χρησιμοποιησεις πιστωτικη, μπορεις να πληρωσεις και με δοσεις. Μετα υπαρχει και η δημοσια που κανεις δωρεα και πληρωνεις μονο για το λωρο, αν θελεις να κρατηθει, αλλα το κακο ειναι οτι πρεπει το κουτι να το παει ο αντρας σου εκει κατευθειαν και μου φαινεται μεγαλυτερο το ρισκο ως προς το αν θα σωθουν τελικα τα δειγματα.


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elpida20 είπε:

Και εμείς αυτά σκεφτήκαμε γιατί περιμένουμε και μια άδεια για πάγκο στην λαϊκή και αν δεν βγει είμαστε δύσκολα οικονομικά... Αχ κορίτσια να ναι καλά τα μωρά μας και να πάνε να πνίγουν τα κωλολεφτα

Τετοιες εποχες κοριτσια οι περισσοτεροι ειμαστε στριμωγμενοι..εγω δουλευω με συμβαση ορισμενου χρονου 2.5 χρονια κ μαλλον επειδη εμεινα εγκυος δε θα μου την ανανεωσουν δυστυχως, θα το τραβηξω βεβαια νομικα αλλα ειναι κριμα να μενεις εγκυος κ να χανεις τη δουλεια σου..υγεια να εχουμε ομως κ ολα θα γινουν! 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Afroula05 είπε:

Κοριτσια, τι μαρκα βρεφικων καλλυντικων σκοπεύετε να αγοράσετε;

Εγω για σαμπουαν αφρολουτρο θα παρω της φαρμασεπτ αυτο που ειναι 1 λιτρο κ για κρεμα συγκαματος της φρεζυδερμ..τωρα δεν εχω σκεφτει για λαδακι χαλαρωτικο κατι ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Τζένη τι μαλακες είναι;; να το ψάξεις εννοείται! 

Εγω εχω σήμερα απογευμα καρδιολόγο, όπως σας είπα ο ντοκτορ θέλει χαρτί ότι όλα είναι οκ απτην καρδιά μου για τη γεννα.

Τα αφρόλουτρα τα πήρα ήδη, μιας κ είχα κάνει ηλεκτρονική παραγγελία αντηλιακά κ αντικουνουπικα. Ααχχαχα

Πήρα frezyderm και weleda. Κ αφρόλουτρα κ κρέμες για μετά το μπανακι 

  • Μου αρέσει 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρεφικά καλλυντικά κορίτσια θα δείτε και τι πάει καλύτερα στο δικό σας μωράκι. Μπορεί πχ της φρεζυ να είναι άψογα, αλλά το σαμπουάν στα μαλλακια της κόρης μου όταν ήταν βρέφος, της τα έκανε χάλια. Και έβαζα apivita.  Αντιθέτως μια κρέμα σώματος της φρεζυ φτιάχνει τέλειο δέρμα μέχρι και σε μένα (atoprel) απίθανη! Κι εγώ αποκτώ βρεφικό δέρμα με αυτή την κρέμα.

Για συγκαμα βάζω αμυγδαλελαιο κι αν πάθει συγκαμα βαλσαμολαδο(Επίσης κάνει θαύματα)  Δεν βάζω ποτέ κρέμα.

Αφρόλουτρο βάζω klorane και farmasept Επίσης τέλεια. Ο μπέμπης με αυτά τα δύο μυρίζει υπέροχα για ώρες. Έχω δοκιμάσει κι από άλλα βρεφικά προϊόντα και είδα ποια έκατσαν καλύτερα στα μωρά. Aveeno Επίσης πολύ καλή στην κόρη μου. Στον γιο μου, δεν...

Pharmasept**

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, linaa είπε:

το γαλα το ανεβαζει πολυ το ζαχαρο κ ειδικα το πρωι. γενικα το πρωι ανεβαινει πιο ευκολα το ζαχαρο επειδη εισαι κ ωρες νυστικη. αυγα μπορεις να φας απειρα με οποιοδηποτε τροπο εμενα μου τα ειχε επιτρεψει οπως θελω. δεν παιζει κ πολυ μεγαλο ρολο το μαγειρεμα οσο η τροφη οποτε οτι δεν σου το ανεβαζει μπορεις να το φας οπως κ να ειναι μαγειρεμενο.

Σήμερα έφαγα για πρωινό γάλα με δημητριακά all bran flakes και η μέτρηση ήταν 104. Άρα κάτι πέχτηκε με την φρυγανιά χθες.

Θα την ρωτήσω για τα αυγά, γιατί βραστό αυγό δεν τρώω δυστυχώς. Τηγανητά αυγά τρώω αλλά δε μου είπε κάτι τέτοιο. Μόνο ομελέτα αντί για κρέας το μεσημέρι γράφει.

Ο γυναικολόγος μου μου λέει να τρώω πολλά ασπράδια γιατί έχουν πολύ πρωτεΐνη.

Θα κάνω πειράματα να δω πως ανεβαίνει γιατί εδώ και 2 μέρες ξεκίνησα τις μετρήσεις.

5 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Αααα γειά σου σού λέω είναι ότι να ναι. Εγώ πλέον κάθε πρωί πίνω ένα σοκολατουχο. Τι να κάνω αυτό έπινα και πριν και αφού δε με ανεβάζει ξανά πίνω, έχω φάει σοκολατόπιτα και το έχω δει στο 100, έχω φάει τρούφες το ίδιο, έχω φάει τηγανητές πατάτες μπωλ μόνη μου το ίδιο.... εεε τρώω ρύζι και αυτό όχι σε όλες τις παραλλαγές συγκεκριμένα πχ πιλάφι με χοιρινό ας πούμε μπουυυυμ 160....

Δεν τον βρίσκεις τον διαβήτη... Μη σκας για μια φορά δεν έγινε κάτι.... Και αν σου λείπουν τα γλυκά ρωτά τον γιατρό σου για αυτά με στέβια.... Εγώ αυτά τσακίζω όταν θέλω ποσότητα και δεν κουνάει ο διαβήτης....

Ρε όντως πάω να φάω κάτι πιο υγιεινό και μου το ανεβάζει και τρώω κάτι άλλο που δεν πρέπει τόσο και είμαι μιά χαρά.

Και το πρωί το νηστείας μου βγαίνει 95 και δεν ξέρω γιατί.  Ίσως επειδή είμαι πολλές ώρες νηστική. Άρα ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Σε άλλους μπορεί να ανεβαίνει με μία τροφή και σε άλλους όχι.

Για γλυκά μου είπε κι εμένα, αλλά δεν ξέρω αν είναι νόστιμα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Σήμερα έφαγα για πρωινό γάλα με δημητριακά all bran flakes και η μέτρηση ήταν 104. Άρα κάτι πέχτηκε με την φρυγανιά χθες.

Θα την ρωτήσω για τα αυγά, γιατί βραστό αυγό δεν τρώω δυστυχώς. Τηγανητά αυγά τρώω αλλά δε μου είπε κάτι τέτοιο. Μόνο ομελέτα αντί για κρέας το μεσημέρι γράφει.

Ο γυναικολόγος μου μου λέει να τρώω πολλά ασπράδια γιατί έχουν πολύ πρωτεΐνη.

Θα κάνω πειράματα να δω πως ανεβαίνει γιατί εδώ και 2 μέρες ξεκίνησα τις μετρήσεις.

Ρε όντως πάω να φάω κάτι πιο υγιεινό και μου το ανεβάζει και τρώω κάτι άλλο που δεν πρέπει τόσο και είμαι μιά χαρά.

Και το πρωί το νηστείας μου βγαίνει 95 και δεν ξέρω γιατί.  Ίσως επειδή είμαι πολλές ώρες νηστική. Άρα ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Σε άλλους μπορεί να ανεβαίνει με μία τροφή και σε άλλους όχι.

Για γλυκά μου είπε κι εμένα, αλλά δεν ξέρω αν είναι νόστιμα αυτά.

Εμένα προσωπικά μου αρέσουν πολύ γιατί είμαι σοκολατου... Χαχα

Κι εγώ σήμερα έφαγα σούπα με μπόλικο λεμόνι και στη μία ώρα είχα 67!!!!!!!

Πάει να πει πως το λεμόνι όντως σε μεγάλη ποσότητα ρίχνει και οι βλαμμένες στο μικροβιολογικό με άφησαν να βάλω λεμόνι... Γι'αυτό η καμπύλη να ήταν τέλεια άραγε ή έχει στρωσει; Χμμμ.. πάντως τελευταία μου κάνει νούμερα κι εμένα ο διαβήτης....


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...