Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

@gogouli_ κ @elpida20 ειμαι καλα κ τρέχω με δουλειές.....ολα καλα με εμένα κ σας παρακολουθώ ολες σας κ χαίρομαι μαζι μας....

ν προσέχετε τα θαύματα σας είναι ένα βήμα για να βγουν.να εισται ήρεμες να μην φοβάστε να αγαπάτε τον εαυτό σας να μην έχετε ανχος γαιτι όλα θα πάνε καλά κ να φροντίζετε τον εαυτό σας....αισιοδοξια κ αγαπη κ πίστη κ όλα είναι υπέροχα....

@Giotitsa μ σε ευχαριστω που ενημέρωσες τα κορίτσια δεν προλάβαινα....λοβ γιου.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Μαλλον ο καθενας λεει τα δικα του, κλασικα... Εγω ειχα διαβασει για 140 στη μια ωρα κ 120 στις δυο κ μου ειπε ο ενδοκρινολόγος οτι εχει γινει πιο αυστηρο κ λενε μεχρι 120. Κ ο γυναικολογος μου το ιδιο μου ειπε... Τωρα απο γιατρο σε γιατρο αλλαζει. Γενικα εγω ειμαι ικανοποιημενη αν πηγαινει μεχρι 115 με 120...Κ το πρωινο το πολυ μεχρι 90. Συνηθως ειναι κοντα στο 85...

Αυτό που ο καθένας τα δικά του τέρμα κουραστικό όμως ρε παιδί μου. Εκεί αν το δω κι εγώ δεν αγχώνομαι... Εεεε άμα δω 130 φεύγα έχω μια ταχυπαλμια για λίγο άμα πέσει ξεχνάω τη ταχυπαλμια και ορμάω στα πατατάκια χαχαχχααα

Just now, Rafaelatarzan είπε:

@gogouli_ κ @elpida20 ειμαι καλα κ τρέχω με δουλειές.....ολα καλα με εμένα κ σας παρακολουθώ ολες σας κ χαίρομαι μαζι μας....

ν προσέχετε τα θαύματα σας είναι ένα βήμα για να βγουν.να εισται ήρεμες να μην φοβάστε να αγαπάτε τον εαυτό σας να μην έχετε ανχος γαιτι όλα θα πάνε καλά κ να φροντίζετε τον εαυτό σας....αισιοδοξια κ αγαπη κ πίστη κ όλα είναι υπέροχα....

@Giotitsa μ σε ευχαριστω που ενημέρωσες τα κορίτσια δεν προλάβαινα....λοβ γιου.

Γράφε μας που και που βρε κορίτσι μας. Όταν και αν προλαβαίνεις ένα γειά... Μας λείπει το χιούμορ σου, η παρέα σου και γενικά βλέπεις εδώ μέσα όλες είμαστε τρελοπαλαβες κάνουμε χαβαλε και περνάει η ώρα. Πιο πολύ λέμε για κουλια (αν και έχουμε καιρό) παρά για παμπερς...μη μας διαβάζεις μονοοοο....

Μιλάω στο α πληθυντικό γιατί πιστεύω είναι αμοιβαία τα αισθήματα. Μη μας αφήνεις ετσι... Σε έχουμε στο νου μας όλες πιστεύω.... Εγώ προσωπικά δε σου στέλνω γιατί βλέπω ότι έχεις σταματήσει από δω καιρό και δε θέλω να σε ενοχλώ. Αλλά αφού όλα καλά λέγε μας ένα γειά μαρή....

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω τις κοπέλες που μετράνε το ζάχαρο με ταινίες. Μου είπανε να μετριέμαι με το μηχανάκι κάθε μέρα 4 φορές. Την πρώτη νηστική και τις άλλες 3 φορές 1 ώρα μετά το γεύμα. 

Άρα όταν τελειώσεις το γεύμα αρχίζεις και μετράς 1 ώρα ή από την ώρα που ξεκινάς να τρως; Έχω μπερδευτεί και ξέχασα να ρωτήσω. Εσείς πότε το μετράτε;

Εμενα μου ειπε ο ενδοκρινολογος μια ωρα αφου τελειωσω...και το οριο ειναι 140...απλα έτυχε να εχω βλακιες την μια φορα και ηταν 126,και την σημιωσε ως οριακη....απλα επειδη οι αλλες ηταν καλες δεν ειχα θέμα για μια φορά....


fzY0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αυτό που ο καθένας τα δικά του τέρμα κουραστικό όμως ρε παιδί μου. Εκεί αν το δω κι εγώ δεν αγχώνομαι... Εεεε άμα δω 130 φεύγα έχω μια ταχυπαλμια για λίγο άμα πέσει ξεχνάω τη ταχυπαλμια και ορμάω στα πατατάκια χαχαχχααα

Γράφε μας που και που βρε κορίτσι μας. Όταν και αν προλαβαίνεις ένα γειά... Μας λείπει το χιούμορ σου, η παρέα σου και γενικά βλέπεις εδώ μέσα όλες είμαστε τρελοπαλαβες κάνουμε χαβαλε και περνάει η ώρα. Πιο πολύ λέμε για κουλια (αν και έχουμε καιρό) παρά για παμπερς...μη μας διαβάζεις μονοοοο....

Μιλάω στο α πληθυντικό γιατί πιστεύω είναι αμοιβαία τα αισθήματα. Μη μας αφήνεις ετσι... Σε έχουμε στο νου μας όλες πιστεύω.... Εγώ προσωπικά δε σου στέλνω γιατί βλέπω ότι έχεις σταματήσει από δω καιρό και δε θέλω να σε ενοχλώ. Αλλά αφού όλα καλά λέγε μας ένα γειά μαρή....

μάλιστα αφεντικό ότι πεις αφεντικό....έγινε αφεντικό...θα μιλάω πλέον....χαχαχαχχα εννοείτε αμοιβαία τα αισθήματα αγαπη μ...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

μάλιστα αφεντικό ότι πεις αφεντικό....έγινε αφεντικό...θα μιλάω πλέον....χαχαχαχχα εννοείτε αμοιβαία τα αισθήματα αγαπη μ...

Έτσι μπράβο άντε μη πιάσω το σχοινί μου.... Χαχαχχαχαχαχαχαχαχαχ

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Ανάλογα τον γιατρό που θα στο συστήσει. Εμένα μου είπε μόλις τελειώσω το φαγητό που να έχω καταναλώσει οτιδήποτε ήταν να φάω γιατί αν πάρω μια ώρα απ' την ώρα που ξεκίνησα και κάνω μισή ώρα να τελειώσω ίσως κάτι που θα φάω προς το τέλος αργεί να ανεβάσει το ζάχαρο και δεν πιάσω την υψηλότερη μέτρηση, ενώ αν μετριεμαι στο τέλος του φαγητού δε θα έχει προλάβει να πέσει... Δε ξέρω αν σε μπέρδεψα....

Πήρα την ενδοκρινολόγο και μου είπε να ξεκινάω να το μετράω 1 ώρα μετά την τελευταία μπουκιά, δηλαδή όταν τελειώσω. Γενικά δε μου είπε ακριβώς τι να τρώω στο περίπου. Απ' ότι κατάλαβα πρέπει να βλέπω ανάλογα τι με ανεβάζει.

Το όριο γράφει φαγωμένη είναι 100 - 120 και έχει και ένα (130) μέσα σε παρένθεση.

Just now, Giotitsa είπε:

Εγω επειδή θέλω μισή ωρα να φάω το μέτρα αφου τελειώσω επίσης το όριο είναι 120 με 130 αυτά μου είπε εμένα ο γιατρός

Κι εγώ μισή ώρα θέλω να φάω. Ειδικά και κρέας και υδατάνθρακες και σαλάτα και φρούτο που έχει το μεσημέρι θέλω 1 ώρα κοντά.

Just now, Afroula05 είπε:

Εμενα μου ειπε ο ενδοκρινολογος μια ωρα αφου τελειωσω...και το οριο ειναι 140...απλα έτυχε να εχω βλακιες την μια φορα και ηταν 126,και την σημιωσε ως οριακη....απλα επειδη οι αλλες ηταν καλες δεν ειχα θέμα για μια φορά....

Κι εγώ πήρα και ρώτησα και έτσι μου είπε αφού τελειώσω αρχίζω και μετράω 1 ώρα. Εμένα το χαρτί γράφει ακριβώς αυτό: 100 -120 (130) φαγωμένη. 

Κι εγώ μιά φορά δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.

Για τις συσπάσεις που ρωτάς τις καταλαβαίνεις όταν νιώθεις μία ενόχληση σαν να μαζεύει το σημείο και να σφίγγει εκείνη την ώρα που γίνεται η σύσπαση και σκληραίνει - πετρώνει η κοιλιά σου για δευτερόλεπτα. Αν την πιάσεις εκείνη την ώρα θα δεις ότι έχει σκληρύνει. Άλλες φορές η σύσπαση μπορεί να είναι ήπια και άλλες φορές με πιο μεγάλη ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

ρε κοριτσια...εδω και μερικες ωρες εχω εναν πονο δεξια κατω απο την κοιλια. Τι λετε να παιζει? Εντερο?? Η αληθεια ειναι οτι σημερα δεν εχω παει τουαλετα.

 

Δεξιά κάτω στην κοιλιά έχω κ. Γω ενόχληση. Είναι η θέση της μπέμπας τέτοια που πιέζει το έντερο κ με. Πονάει 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Δεξιά κάτω στην κοιλιά έχω κ. Γω ενόχληση. Είναι η θέση της μπέμπας τέτοια που πιέζει το έντερο κ με. Πονάει 

Δεν θ το ελεγα απλη ενοχληση, αλλα πόνο...σε σημειο που με τον βηχα ή ακομα και την βαθια αναπνοη ποναω ακομα περισσοτερο... Δεν ξερω πώς μου χει κατσει μηπως ειναι καμια σκωληκοειδητιδα


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evangeliaa είπε:

Δεν θ το ελεγα απλη ενοχληση, αλλα πόνο...σε σημειο που με τον βηχα ή ακομα και την βαθια αναπνοη ποναω ακομα περισσοτερο... Δεν ξερω πώς μου χει κατσει μηπως ειναι καμια σκωληκοειδητιδα

Εγώ πριν κανένα μήνα είχα έτσι πόνο αρκετά έντονο και δεν μπορούσα να κουνηθώ, αλλά ήταν αριστερά κάτω στην κοιλιά. Κράτησε λίγες ώρες και μετά έφυγε. Πονάς ακόμα με την ίδια ένταση; Αν συνεχίσεις και αύριο να πάρεις τον γιατρό σου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Εγώ πριν κανένα μήνα είχα έτσι πόνο αρκετά έντονο και δεν μπορούσα να κουνηθώ, αλλά ήταν αριστερά κάτω στην κοιλιά. Κράτησε λίγες ώρες και μετά έφυγε. Πονάς ακόμα με την ίδια ένταση; Αν συνεχίσεις και αύριο να πάρεις τον γιατρό σου.

Ναι ποναω το ιδιο μη σου πω και περισσοτερο...εν τω μεταξυ πηγα τουαλετα αλλα δεν μου περασε. Ναι αν συνεχίσει μεχρι το πρωι θα τον παρω φυσικα...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evangeliaa είπε:

Ναι ποναω το ιδιο μη σου πω και περισσοτερο...εν τω μεταξυ πηγα τουαλετα αλλα δεν μου περασε. Ναι αν συνεχίσει μεχρι το πρωι θα τον παρω φυσικα...

Πως είσαι κορίτσι μου σήμερα; 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια εύχομαι να έχουμε ένα υπέροχο σαββατοκύριακο ❤️❤️❤️


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Ναι ποναω το ιδιο μη σου πω και περισσοτερο...εν τω μεταξυ πηγα τουαλετα αλλα δεν μου περασε. Ναι αν συνεχίσει μεχρι το πρωι θα τον παρω φυσικα...

Αν ήτανε σκωληκοειδήτιδα δεν θα μπορούσες να σταθεις όρθια απο τον πόνο τώρα σε πονάει και στον αφαλό εκτός απο δεξια βασικά πονάει σήμερα;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Αν ήτανε σκωληκοειδήτιδα δεν θα μπορούσες να σταθεις όρθια απο τον πόνο τώρα σε πονάει και στον αφαλό εκτός απο δεξια βασικά πονάει σήμερα;

Κι ομως αυτο θελει να τσεκαρει ο γιατρος...με έστειλε για αναλυσεις αιματος και ουρων να ελεγξουμε τα λευκά. Σε καμια ωριτσα θα ξερουμε και θα κινηθουμε αναλογως. 

Εν τω μεταξύ πηγα κι αναψα κερακι στον Αγιο Παντελεημονα, μεγαλη η χαρη του, ειναι και ιαματικος, διπλωμενη στα δυο....εχω χεστει πανω μου! Πρωτη φορα φοβαμαι τοσο σε αυτη την εγκυμοσυνη...και η μπέμπα ολο το βραδυ και τωρα κουνιεται ασύστολα....τι συμβαινει? Αχ δεν περναει η ωρα...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...