Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, winspert είπε:

Να σε ρωτησω κ εγω κατι;;; Επειδη βαζω το θηλαστρο για ερεθισμο των θηλων κ δημιουργια συσπασεων, θελω να ξερω αν η χοάνη εχει το σωστό μεγεθος. Οταν λειτουργει, η θηλη δεν ακουμπαει πουθενα αλλα η θηλεα αλως ακουμπαει στο θηλαστρο... Κ εσενα ετσι γινεται; Κ οποια αλλη κοπελα χρησιμοποιεί θηλαστρο ας μου πει... 

Αγάπη μου δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά αλλά για μεγάλη μου φαίνεται η χοάνη σου έτσι όπως το περιγράφεις 

  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη μου δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά αλλά για μεγάλη μου φαίνεται η χοάνη σου έτσι όπως το περιγράφεις 

Οποτε κ καλη εννοεις, ετσι; Γιατι ξερω οτι η θηλη δεν πρεπει να ακουμπαει γιατι τραυματιζεται... Τα ξερω καλα ή λεω βλακειες; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Και μένα το αριστερό είναι το τούμπανο... Κ στο γιο μου το ίδιο αλλά στο γιο μ έφταιγα... Θυμάμαι με βόλευε το αριστερό κ τον έβαζα εκεί πιο συχνά... Τώρα προσπαθώ να μην αδικώ κάποιο στήθος χαχαχ

Αγάπη για πες μου λίγο νοσοκομειακο θηλαστρο έχεις; 

Θέλω να αγοράσω ένα θηλαστρο να ξεκινήσω να καταψυχω γάλα για να έχω σε περίπτωση που χρειαστεί να αφήσω την μπέμπα στη μαμά μου να πεταχτώ κάπου βρε παιδί μου... Εννοείται δεν θα πάρω χειροκίνητο.. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο; 

Χαχαχαχα σαν να το έγραψα εγώ.... Τώρα τη βάζω κι εγώ και στα δύο άλλα τούτη εδώ κανένα δε χονευει... Η πρώτη μου τουλάχιστον το αριστερό το έπιανε και ας το είχε για πιπίλα.. 

Έχω ενοικιάσει ένα medela νοσοκομειακό αλλά από μοντέλα κλπ δε ξέρω να σου πω...

Προς το παρόν μόνο καλό βλέπω δεν έχει πειράξει τη παραγωγή.... Ίσα ίσα.

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Κοριτσια οσες δίνουμε γαλα δικο μας στο μωρό κανει να βαψοημε το μαλλι με βαφη χωρις αμμωνια αν οχι δεν με πειραζει

Κάνει να τα βάψουμε κ με αμμωνία :)

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Να σε ρωτησω κ εγω κατι;;; Επειδη βαζω το θηλαστρο για ερεθισμο των θηλων κ δημιουργια συσπασεων, θελω να ξερω αν η χοάνη εχει το σωστό μεγεθος. Οταν λειτουργει, η θηλη δεν ακουμπαει πουθενα αλλα η θηλεα αλως ακουμπαει στο θηλαστρο... Κ εσενα ετσι γινεται; Κ οποια αλλη κοπελα χρησιμοποιεί θηλαστρο ας μου πει... 

Αν η θηλή δε κουτουλαει πουθενα όλα καλά. Δε ξέρω να σου πω καθόλου με σιγουριά πως είναι σωστό αλλά θα σου πω για μένα μόνο τι παίζει... 

Η χοάνη ουσιαστικά αγκαλιάζει τη θήλεα άλω για να κάνει την θηλαστικη κίνηση. Πιστεύω με τη ταπεινή μου γνώμη ότι έτσι θα έπρεπε γιατί αν δεν ακουμπαγε η θήλεα καθόλου θα άφηνε κενό αέρα και δε θα μπορούσε να "ρουφήξει" το στήθος για να κάνει την θηλαστικη κίνηση... Μπορεί να λέω και βλακείες δε ξέρω πάντως δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα καθόλου...

Just now, winspert είπε:

Οποτε κ καλη εννοεις, ετσι; Γιατι ξερω οτι η θηλη δεν πρεπει να ακουμπαει γιατι τραυματιζεται... Τα ξερω καλα ή λεω βλακειες; 

Καλά το ξέρεις αυτό στάνταρ για τα υπόλοιπα κι εγώ ιδέα δεν έχω. Θα τσεκαρω μπας και βρω κάτι σε κανένα σάιτ και αν βρω θα σου γράψω

  • Ευχαριστώ 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Οποτε κ καλη εννοεις, ετσι; Γιατι ξερω οτι η θηλη δεν πρεπει να ακουμπαει γιατι τραυματιζεται... Τα ξερω καλα ή λεω βλακειες; 

Αγάπη αν είναι μεγάλη μπαίνει κ θηλεα αλως μέσα στο σωλήνα... Εσένα μπαίνει; αν μπαίνει έστω κ λίγο χρειάζεσαι μικρότερη χοανη


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Κάνει να τα βάψουμε κ με αμμωνία :)

ειπα να τα βαψω οχι οτι με νοιαζει το μαλλι στην προκειμενη περιπτωση ο μικρος εχει κολικους χθες εφαγα γεμιστα και σημερα δεν θα φαω μαλλον τον πειραξε το καημενο ποναει δεν ξερεις τι να το κανεις αχ


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Κοριτσια οσες δίνουμε γαλα δικο μας στο μωρό κανει να βαψοημε το μαλλι με βαφη χωρις αμμωνια αν οχι δεν με πειραζει

Κ γω αυτο ηθελα να ρωτησω!

Just now, winspert είπε:

Οποτε κ καλη εννοεις, ετσι; Γιατι ξερω οτι η θηλη δεν πρεπει να ακουμπαει γιατι τραυματιζεται... Τα ξερω καλα ή λεω βλακειες; 

Σωστα τα λες, δεν ακουμπαει η θηλη πουθενα..

Just now, Penny... είπε:

ειπα να τα βαψω οχι οτι με νοιαζει το μαλλι στην προκειμενη περιπτωση ο μικρος εχει κολικους χθες εφαγα γεμιστα και σημερα δεν θα φαω μαλλον τον πειραξε το καημενο ποναει δεν ξερεις τι να το κανεις αχ

Κ σενα αγαπη μου; κ μεις υποφερουμε απο πολυ νωρις ρε γμτ..οταν ειναι ξυπνιος ολο σφιγγεται κ εχει δυναμωσει κ η φωνη τωρα κ γινεται χαμουλης! Σημερα δε κοιμοταν κ καθολου ολη μερα, μετα τις 5.30 1 ωρα κ τωρα λιγο αλλα μπορει να πεταγεται να σφιγγεται κ να συνεχιζει τον υπνο του! Πολυ εχω στενοχωρηθει με αυτο το πραγμα, Τριτη εχουμε παιδιατρο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη αν είναι μεγάλη μπαίνει κ θηλεα αλως μέσα στο σωλήνα... Εσένα μπαίνει; αν μπαίνει έστω κ λίγο χρειάζεσαι μικρότερη χοανη

Αν παρω μικροτερη θα ακουμπαει η θηλη στο στενο μερος της χοανης ομως. Κ αν ρουφαει μονο τη θηλη κ η θηλαια αλως μενει πισω παλι θα ποναει... Οπως κ στο θηλασμο που δεν πρέπει το παιδι να πιανει μονο τη θηλη... Δεν ξερω, μπερδευτηκα τωρα... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jennak83 είπε:

Κ γω αυτο ηθελα να ρωτησω!

Σωστα τα λες, δεν ακουμπαει η θηλη πουθενα..

Κ σενα αγαπη μου; κ μεις υποφερουμε απο πολυ νωρις ρε γμτ..οταν ειναι ξυπνιος ολο σφιγγεται κ εχει δυναμωσει κ η φωνη τωρα κ γινεται χαμουλης! Σημερα δε κοιμοταν κ καθολου ολη μερα, μετα τις 5.30 1 ωρα κ τωρα λιγο αλλα μπορει να πεταγεται να σφιγγεται κ να συνεχιζει τον υπνο του! Πολυ εχω στενοχωρηθει με αυτο το πραγμα, Τριτη εχουμε παιδιατρο. 

ναι ναι ετσι ακριβως κανει εμενα αγαπη ακριβως ομως εκει που κοιμαται πεταγεται σφιγγεται κλαιει το καημενο απο το απογευμα και μετα ολο αυτο γινεται μεχρι το βραδυ τις 1 τοτε σταματαει

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Κορίτσια όσες θηλάζετε νιώθετε κ εσείς κάποιο στήθος πιο παραγωγικό; 

Εμενα το δεξι ηταν πιο τουμπανο απο το αριστερο και λιγο πιο παραγωγικο παροτι τον εβαζα και στα δυο εναλλαξ...

Επισης εγω σαν θηλαστρο ειχα της medela το mini electric και δεν ειχα θεμα με την παραγωγη. Μεχρι να ξαναμεινω εγκυος δλδ οταν το μωρο ηταν 8 μηνων το χρησιμοποιουσα καθημερινα για το λογο που λες...πιστευω οτι αν ειναι να σου μειωσει την παραγωγη θα στη μειωσει το θηλαστρο ειτε ειναι απλο ειτε νοσοκομειακο. Αλλα δεν ξερω, το νοσοκομειακο μπορεις να το αγοράσεις ή το νοικιαζεις?


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

ειπα να τα βαψω οχι οτι με νοιαζει το μαλλι στην προκειμενη περιπτωση ο μικρος εχει κολικους χθες εφαγα γεμιστα και σημερα δεν θα φαω μαλλον τον πειραξε το καημενο ποναει δεν ξερεις τι να το κανεις αχ

Μπορείς να τα βάψεις αγάπη μου κανονικά! Ωχου μωρέ το μικρούλι περαστικά! Μασαζακι στην κοιλιτσα κ πολλές πολλές αγκαλίτσες ❤️

Just now, Jennak83 είπε:

Κ γω αυτο ηθελα να ρωτησω!

Σωστα τα λες, δεν ακουμπαει η θηλη πουθενα..

Κ σενα αγαπη μου; κ μεις υποφερουμε απο πολυ νωρις ρε γμτ..οταν ειναι ξυπνιος ολο σφιγγεται κ εχει δυναμωσει κ η φωνη τωρα κ γινεται χαμουλης! Σημερα δε κοιμοταν κ καθολου ολη μερα, μετα τις 5.30 1 ωρα κ τωρα λιγο αλλα μπορει να πεταγεται να σφιγγεται κ να συνεχιζει τον υπνο του! Πολυ εχω στενοχωρηθει με αυτο το πραγμα, Τριτη εχουμε παιδιατρο. 

Πω πω βρε κορίτσια ταλαιπωρία τα ζουζούνια με τους κολικούς... Είχε η ανηψια μου κ είχε αγοράσει η αδερφή μ ειδικό λαδάκι για κολικούς ειδικό αφρόλουτρο ειδικό τζελ... Κ πάλι πόναγε η καημένουλα μας

Just now, winspert είπε:

Αν παρω μικροτερη θα ακουμπαει η θηλη στο στενο μερος της χοανης ομως. Κ αν ρουφαει μονο τη θηλη κ η θηλαια αλως μενει πισω παλι θα ποναει... Οπως κ στο θηλασμο που δεν πρέπει το παιδι να πιανει μονο τη θηλη... Δεν ξερω, μπερδευτηκα τωρα... 

Αγάπη μου συγνώμη αν σε μπέρδεψα ίσως εγώ να κατάλαβα λάθος αλλά μ πάλι δεν ξέρω σίγουρα ψάξε το λίγο στο γκουγκλ η ρώτα το γιατρό σου όταν ξανά πας


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Εμενα το δεξι ηταν πιο τουμπανο απο το αριστερο και λιγο πιο παραγωγικο παροτι τον εβαζα και στα δυο εναλλαξ...

Επισης εγω σαν θηλαστρο ειχα της medela το mini electric και δεν ειχα θεμα με την παραγωγη. Μεχρι να ξαναμεινω εγκυος δλδ οταν το μωρο ηταν 8 μηνων το χρησιμοποιουσα καθημερινα για το λογο που λες...πιστευω οτι αν ειναι να σου μειωσει την παραγωγη θα στη μειωσει το θηλαστρο ειτε ειναι απλο ειτε νοσοκομειακο. Αλλα δεν ξερω, το νοσοκομειακο μπορεις να το αγοράσεις ή το νοικιαζεις?

Το νοικιάζεις αγάπη μου ❤️ και για πες πότε είναι η κατάλληλη στιγμή να αντλείς αφού τάσεις το μωρό; πριν; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...