Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, marioula1234 είπε:

Αυτό νιώθω ότι βαραίνει κ πέφτει κ ιδρώνω στο στήθος από κάτω κ μου τη δίνει στα νεύρα χαχαχ

Κορίτσια δεν το βγάζω το σουτιέν καθόλου είναι θηλασμού το ανοίγω κ θηλάζω δεν χρειάζεται να το βγάλω τελειως

Αχ αγάπη μου λες να έφτασε η ώρα;;; μακάρι ❤️

Ναι...και να φανταστεις δεν εχω μεγαλο στηθος...βασικα μικρο το λες, αλλα με το θηλασμό γινεται τουμπανο....στον υπνο το βγαζω μονο τωρα τελευταια οταν με πιεζει στο στομαχι, αλλα γενικα το φοραω για να μην πεσει στο πατωμα....ηδη εχει μια μικρη χαλαρωση απο την πρωτη εγκυμοσυνη...κοριτσια προσπαθηστε να το φορατε γιατι ειναι κριμα να πεσει...ειναι μεγαλα τα σκαμπανεβασματα, γεμισε-αδειασε....ας το βοηθησουμε να μεινει στο υψος του...

@winspert εισαι σιγουρη οτι ειναι ο μπεμπουλης και δεν ειναι συσπασεις? Απο την αλλη οταν σπασουν τα νερα δεν επιταχύνεται ο τοκετος και οι συσπασεις? Οπως και να χει θα δειξει...ενημερωσε μας!!!


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert said:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Ειχα παει για περπατημα νωριτερα κ ενιωσα αρκετη υγρασια στο σερβιετακι μου που βγηκε κ στο κολαν μου. Οταν πηγα σπιτι ειδα πως είχα βγαλει αρκετη ποσοτητα υγρων, τυπου λιγο παχυρευστα κ σαν ασπραδι αυγου λιγο, ελαχιστα κιτρινωπα, διαφανα θα ελεγα τα οποια βγηκαν κ στο κολαν μου. Επικοινωνησα με τη μαια μου κ μου ειπε να της στειλω φωτο να δει τα υγρα αν γεμισει κ το επομενο σερβιετακι κ στις 7 το πρωι θα ερθει να με δει... Λετε να σημαινουν κατι; Δεν ειχαν καφε ή ροζ ή κοκκινα υγρα. 

Κι εμένα έτσι ήταν. Νομίζω πως σου έσπασαν τα νερά. Κι εγώ δεν ήμουν σίγουρη αν κατουρήθηκα (γιατί κατουριόμουν ταυτόχρονα κιόλας) ή αν ήταν υγρά. Εκ των υστέρων φάνηκε ότι είχαν σπάσει τα νερά τελικά. Μήπως είναι αργά το πρωί και να πήγαινες μια βόλτα και τώρα από το μαιευτήριο? Νομίζω πως όταν σπάνε τα νερά μέσα σε μία ώρα πρέπει να πας. Όταν είναι διαφανή είσαι πιο χαλαρή από όταν είναι ροζ, κόκκινα ή καφέ αλλά και πάλι πρέπει να πας κατά τη γνώμη μου. Το πολύ πολύ να σε στείλουν πίσω.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

 

@winspert εισαι σιγουρη οτι ειναι ο μπεμπουλης και δεν ειναι συσπασεις? Απο την αλλη οταν σπασουν τα νερα δεν επιταχύνεται ο τοκετος και οι συσπασεις? Οπως και να χει θα δειξει...ενημερωσε μας!!!

Οχι, καταλαβαίνω ποτε  ειναι συσπασεις.. Κανω αρκετές αλλα κουνιεται κ ο μπεμπης... 

 

Just now, Clue είπε:

Κι εμένα έτσι ήταν. Νομίζω πως σου έσπασαν τα νερά. Κι εγώ δεν ήμουν σίγουρη αν κατουρήθηκα (γιατί κατουριόμουν ταυτόχρονα κιόλας) ή αν ήταν υγρά. Εκ των υστέρων φάνηκε ότι είχαν σπάσει τα νερά τελικά. Μήπως είναι αργά το πρωί και να πήγαινες μια βόλτα και τώρα από το μαιευτήριο? Νομίζω πως όταν σπάνε τα νερά μέσα σε μία ώρα πρέπει να πας. Όταν είναι διαφανή είσαι πιο χαλαρή από όταν είναι ροζ, κόκκινα ή καφέ αλλά και πάλι πρέπει να πας κατά τη γνώμη μου. Το πολύ πολύ να σε στείλουν πίσω.

Η μαια μου δεν ανησυχει παντως, ουτε μου ειπε να παω στο νοσοκομειο. Ετσι κ αλλιως δεν εχω χασει ποσοτητα υγρων. Εγω δεν κατουριομουν αλλα απο οταν αλλαξα σερβιετακι εχω λιγα υγρα... Κ μου ειπε η μαια οτι δεν χρειάζεται να βιαστω γιατι πρωτον αν εχουν σπασει τα νερα, ειναι πεντακαθαρα κ δεύτερον δεν εχω ρυθμικες συσπασεις οποτε δεν εχω κ μεγαλη διαστολη... Αν το βραδυ νιωσω το οτιδήποτε θα παω... 

Just now, Clue είπε:

Κι εμένα έτσι ήταν. Νομίζω πως σου έσπασαν τα νερά. Κι εγώ δεν ήμουν σίγουρη αν κατουρήθηκα (γιατί κατουριόμουν ταυτόχρονα κιόλας) ή αν ήταν υγρά. Εκ των υστέρων φάνηκε ότι είχαν σπάσει τα νερά τελικά. Μήπως είναι αργά το πρωί και να πήγαινες μια βόλτα και τώρα από το μαιευτήριο? Νομίζω πως όταν σπάνε τα νερά μέσα σε μία ώρα πρέπει να πας. Όταν είναι διαφανή είσαι πιο χαλαρή από όταν είναι ροζ, κόκκινα ή καφέ αλλά και πάλι πρέπει να πας κατά τη γνώμη μου. Το πολύ πολύ να σε στείλουν πίσω.

Απ οταν σου εσπασαν τα νερα, μετα απο ποσες ωρες γεννησες; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το πρωτο μου simeco...ελπιζω να μπορεσω να κοιμηθω αποψε...και για λιγα βραδια μεχρι να γεννησω...το παλεψα πολυ αλλα θελω να μαζεψω λιγες δυναμεις πριν ερθει το θαυματακι μου στον κοσμο που τοτε αναγκαστικα θα πρεπει να ξενυχταω...

  • Μου αρέσει 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Ειχα παει για περπατημα νωριτερα κ ενιωσα αρκετη υγρασια στο σερβιετακι μου που βγηκε κ στο κολαν μου. Οταν πηγα σπιτι ειδα πως είχα βγαλει αρκετη ποσοτητα υγρων, τυπου λιγο παχυρευστα κ σαν ασπραδι αυγου λιγο, ελαχιστα κιτρινωπα, διαφανα θα ελεγα τα οποια βγηκαν κ στο κολαν μου. Επικοινωνησα με τη μαια μου κ μου ειπε να της στειλω φωτο να δει τα υγρα αν γεμισει κ το επομενο σερβιετακι κ στις 7 το πρωι θα ερθει να με δει... Λετε να σημαινουν κατι; Δεν ειχαν καφε ή ροζ ή κοκκινα υγρα. 

Καλησπέρα!!! Δεν ξέρω να σου πω αν σημαίνει κάτι αυτό, αλλά το εύχομαι!!! Να μας στείλεις μόλις μάθεις το πρωί. Και αν νιώσεις πόνο ή άλλα συμπτώματα να πας από σήμερα στο νοσοκομείο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Οχι, καταλαβαίνω ποτε  ειναι συσπασεις.. Κανω αρκετές αλλα κουνιεται κ ο μπεμπης... 

 

Η μαια μου δεν ανησυχει παντως, ουτε μου ειπε να παω στο νοσοκομειο. Ετσι κ αλλιως δεν εχω χασει ποσοτητα υγρων. Εγω δεν κατουριομουν αλλα απο οταν αλλαξα σερβιετακι εχω λιγα υγρα... Κ μου ειπε η μαια οτι δεν χρειάζεται να βιαστω γιατι πρωτον αν εχουν σπασει τα νερα, ειναι πεντακαθαρα κ δεύτερον δεν εχω ρυθμικες συσπασεις οποτε δεν εχω κ μεγαλη διαστολη... Αν το βραδυ νιωσω το οτιδήποτε θα παω... 

Απ οταν σου εσπασαν τα νερα, μετα απο ποσες ωρες γεννησες; 

Την @Clue σκέφτηκα διαβάζοντας το αρχικό σου κείμενο να σου πω την αλήθεια, αλλά μετά δεν είπες ότι συνεχίζει κάτι διότι συνήθως αν είναι αμνιακό συνεχίζει να τρέχει η "βρύση", επειδή ξανά λέω όμως ποτέ δε ξέρεις μιας που κάθε μία μας είναι διαφορετική, έχε το νου σου.... Αποκλείεται να γέννας και να μη το καταλάβεις, θα δεις λίγο ροζακι έστω, θα πονέσεις λίγο παραπάνω απ' ότι συνήθως καααατι τι θα αλλάξει!!! Το θέμα είναι να το υποψιαστείς κιόλας χαχαχα....

Πάντως σίγουρα προετοιμάζεται το πράγμα αυτό δεν μπορούμε να το αμφισβητήσουμε επ ουδενί

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evangeliaa είπε:

Ναι...και να φανταστεις δεν εχω μεγαλο στηθος...βασικα μικρο το λες, αλλα με το θηλασμό γινεται τουμπανο....στον υπνο το βγαζω μονο τωρα τελευταια οταν με πιεζει στο στομαχι, αλλα γενικα το φοραω για να μην πεσει στο πατωμα....ηδη εχει μια μικρη χαλαρωση απο την πρωτη εγκυμοσυνη...κοριτσια προσπαθηστε να το φορατε γιατι ειναι κριμα να πεσει...ειναι μεγαλα τα σκαμπανεβασματα, γεμισε-αδειασε....ας το βοηθησουμε να μεινει στο υψος του...

@winspert εισαι σιγουρη οτι ειναι ο μπεμπουλης και δεν ειναι συσπασεις? Απο την αλλη οταν σπασουν τα νερα δεν επιταχύνεται ο τοκετος και οι συσπασεις? Οπως και να χει θα δειξει...ενημερωσε μας!!!

Εμένα προ θηλασμού ήταν ανύπαρκτο χαχαχ

πρίν από 44 λεπτά , winspert είπε:

Οχι, καταλαβαίνω ποτε  ειναι συσπασεις.. Κανω αρκετές αλλα κουνιεται κ ο μπεμπης... 

 

Η μαια μου δεν ανησυχει παντως, ουτε μου ειπε να παω στο νοσοκομειο. Ετσι κ αλλιως δεν εχω χασει ποσοτητα υγρων. Εγω δεν κατουριομουν αλλα απο οταν αλλαξα σερβιετακι εχω λιγα υγρα... Κ μου ειπε η μαια οτι δεν χρειάζεται να βιαστω γιατι πρωτον αν εχουν σπασει τα νερα, ειναι πεντακαθαρα κ δεύτερον δεν εχω ρυθμικες συσπασεις οποτε δεν εχω κ μεγαλη διαστολη... Αν το βραδυ νιωσω το οτιδήποτε θα παω... 

Απ οταν σου εσπασαν τα νερα, μετα απο ποσες ωρες γεννησες; 

Αχ αγάπη μου γλυκιά πόσο κοντά είσαι ❤️ δεν θα ναι σήμερα θα ναι αύριο, μεθαύριο... Το πολύ σε μια βδομάδα θα έχεις το μπεμπακι σου ❤️ 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξύπνησα να θηλάσω κ μπήκα να δω μήπως έχουμε νέα από winspert.τπτ δε μας είπε; 

Κανόνισε μαρή να μην κάνεις ανακοίνωση πάω κλινική κ να μπεις αύριο να πεις γέννησα.θα μας σκάσεις! 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Evangeliaa κορίτσι έτσι κι εμένα μου κρέμασε επειδή δεν έβαζα σουτιέν και τώρα έχω ένα στήθος σαν σακί και το θέμα είναι ότι και αδύνατο όταν ήταν πάλι χάλια φαίνεται ένα πράγμα να κρέμεται βέβαια εντάξει δεν το αφήνω να με ρίχνει αυτό κάποια στιγμή θα βρω 3000€ και θα κάνω ανόρθωση(αν τα βρω ποτέ δηλαδή) 

Για να καταλάβετε ό,τι βάλω από κάτω το κρατάει δεν πέφτει κάτω 

Όσες θηλάζετε να φοράτε σουτιέν λοιπόν ό,τι σωματότυπο και αν έχετε 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλημέρα... Οοοοχι, δε  γενναω... Μαλλον ψευδης συναγερμός ή προειδοποίηση... Ηρθε κ με ειδε η μαια μου το πρωι. Οι παλμοι καλοι κ υγρα δεν ειχα αλλα... Μου ειπε να παρω κ το γυναικολογο μου να του το αναφέρω για να ειναι ενημερος... Αυτα... 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες...

Η @winspert κοιμαται του καλου καιρου κι εμεις ειχαμε την εννοια της ολο το βραδυ...χαχα...να μπουμε να δουμε τι εγινε...

Just now, boukitsa123 είπε:

@Evangeliaa κορίτσι έτσι κι εμένα μου κρέμασε επειδή δεν έβαζα σουτιέν και τώρα έχω ένα στήθος σαν σακί και το θέμα είναι ότι και αδύνατο όταν ήταν πάλι χάλια φαίνεται ένα πράγμα να κρέμεται βέβαια εντάξει δεν το αφήνω να με ρίχνει αυτό κάποια στιγμή θα βρω 3000€ και θα κάνω ανόρθωση(αν τα βρω ποτέ δηλαδή) 

Για να καταλάβετε ό,τι βάλω από κάτω το κρατάει δεν πέφτει κάτω 

Όσες θηλάζετε να φοράτε σουτιέν λοιπόν ό,τι σωματότυπο και αν έχετε 

Κι εμενα βλεπω εχει πεσει λιγο αλλα ευτυχως προλαβα....μου ειχαν πει να φοραω για να το κραταω να μην πεσει κι ετσι καπως σωσαμε την κατασταση...γιατι οντως καποιων φιλεναδων μου...μικρο και σφιγιλο εγινε σαν μαραμενο σταφυλι....φανταζομαι τα μεγαλυτερα....αλλα ενταξει, αυτο ειναι το τελευταιο που πραγματικα πρεπει να σκεφτουμε...η αληθεια ειναι αυτη

  • Χαχα 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Η @winspert κοιμαται του καλου καιρου κι εμεις ειχαμε την εννοια της ολο το βραδυ...χαχα...να μπουμε να δουμε τι εγινε...

Χαχαχα, καλημερα κοριτσακι μου... Τι να κοιμαμαι;;; Εχω ξυπνησει απο τις 6...Σας εγραψα παραπανω, μαλλον γραφαμε ταυτόχρονα... Ακομα μεσα ο μπεμπουλης.... Φιλακια κ σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!!! 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

6 hours ago, winspert said:

Απ οταν σου εσπασαν τα νερα, μετα απο ποσες ωρες γεννησες; 

Γέννησα μετά από 5.5 ώρες! Όμως μισή ώρα μετά το σπάσιμο των νερών με έπιασαν κατευθείαν τακτικοί και δυνατοί πόνοι ανά 5 με 7 λεπτά. Δεν ξέρω γιατί δεν ήρθαν σταδιακά σε μένα...Και είχαν διάρκεια 1.5 λεπτό. Αλλά και τα υγρά σταδιακά έγιναν ροζ και κόκκινα. Όπως λέει η @Mamacita Alina. Εδώ το κατάλαβα εγώ ενώ ο γιατρός όχι. Πιστεύω θα το καταλάβεις κι εσύ. Σίγουρα πάντως πλησιάζει η ώρα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...