Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Ο Χριστός και η Παναγία!!!! Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!! Γερο κ καλότυχο το παιδί σου!!!! 

Μια απορία μου δημιουργήθηκε.

τωρατο γιατρό θα τον πληρώσεις;; Αχαχαχαχ !!!! 

Μπράβο για τη δύναμη που έδειξες!!!

  • Χαχα 5

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

@Evangeliaa υπέροχος τοκετός μπράβο σου να σου ζήσει η κορούλα 

@tsilona μωρέ ωραία να τα γεννάς όταν αρχίζουν τα σχολειά όμως πως θα διαβάζεις 10 παιδιά; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, mar.x είπε:

Να σου ζησει κοπέλα μου.. Καλότυχο το παιδακι σας!!!

εχω αναλαβει το πινακακι μιας κ είμαι στο τελος του πινακα.. τουλαχιστον προς το παρόν χχαχα 3100 η μικρη στη σημερινή μετρηση. για να δουμε..

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

TravelIM               πητ     22/10    αγοράκι!!    

katerinaki 86        πητ     23/10     αγοράκι!!  

mar.x                      πητ     30/10     κοριτσάκι!!

      ******************

Sissy_geo               ??            αγοράκι

Jennak83               10/9        αγοράκι

minxri                     12/9        αγοράκι+κοριτσάκι

Elpida20                 14/9       κοριτσάκι!!

Marioula1234        17/9       κοριτσάκι

mamacita Alina     19/9      κοριτσάκι

Giotitsa                    19/9?   Αγοράκι

farmakotriftena      24/9    κοριτσάκι

Clue                          27/9    κοριτσάκι

Tsilona                     29/9   κοριτσάκι

dwro                         30/9     ?????

Evangeliaa               7/10    κοριτσάκι

Είμαι τρελή που το βλέπω και βουρκωνω; Τόσο καιρό το κοίταζα με μια αβέβαιη Πητ (διότι ναι μεν προγραμματισμένη κ.τ αλλά αν ήθελε το μωρό νωρίτερα δε θα του χαλουσαμε χατηρι)...

Τώρα έχω μια σταθερή ημερομηνία δίπλα στο όνομα μου. Τα γενέθλια της δεύτερης γοργονιτσας μου και μου φαίνεται τόσο απίστευτο..... 

Ώστε τελείωσε το ταξίδι της εγκυμοσύνης ε; Τέλος τα παράπονα για τα φαγητά, τις κράμπες, τη κοιλιά; 

Αχ μωρεεεεε κορίτσια απολαύστε τις τελευταίες μέρες με τη κοιλουμπα και όλο αυτό το ορμονοπαρτυ... Γεμίστε φωτογραφίες τα κινητά σας, γιατί όσο τέλεια και αναντικαταστατη και αν είναι η ζωή με το νέο μέλος η εγκυμοσύνη λείπει πολύ....

Επεξεργάστηκαν by Mamacita Alina
Βουρκωνω = δακρύζω ε; Δε πιστεύω να σας είναι άγνωστο και αυτόο
  • Μου αρέσει 5

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evangeliaa είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τις ευχες και καθεμια ξεχωριστα! Η μπεμπουλα βγηκε μια χαρα...2.950...ας τα πάρουμε ομως τα πραγματα απο την αρχη....

Ερχομαι στην κλινικη με συσπασεις 5λεπτου κατα τις 4.30 το πρωι, λιγο εως καθολου πονο και σπασμενα νερα...με βλεπει μια μαια απο κατω, διαστολη 2 λεει...εχεις ακομα και σκληρο τραχηλο, θα σε στελναμε σπιτι αλλα εχεις σπασμενα νερα, οποτε μεινε εδω...με βαζουν στο μονοκλινο να κανω οδυνες και διαστολη...οι πονοι σταδιακα αυξανονταν αλλα οκ τους αντεχα...στις 7 ακομα διαστολη 2...εεεεεχεις ακομα μου λενε...αλλαγη βαρδιας για τις μαιες, οι πονοι γινονται ολο και πιο εντονοι, κατα τις 8 με ξαναβλεπει η αλλη μαια...ακομα διαστολη 2, τι σκατα λεω...δεν αντεχω οι πονοι ειχαν γινοι ανυποφοροι....απο εκεινη τη στιγμη και μετα ο πονος ειχε γινει ενας...ενιαιος...δν υπηρχα παυση....μου κοβοταν η ανασα, δεν μπορουσα να κανω αναπνοες...τους λεω καλεσατε το γιατρο? Δεν νιωθω καλα...θα λιποθυμησω.. μεσα σε ολα μου ερχοταν και ταση για...κακα...πηγα τουαλετα 2 -3 φορες αλλα δεν εσπρωχνα γιατι φοβομουν...βιωνα πολυ εντονους πονους και οι μαιες το μονο που μου ελεγαν ηταν να κανω υπομονη γιατι εεεεεεεεχω ακομα...λοιπον την επομενη φορα που σηκωθηκα για τουαλετα (μονη στο δωματιο)...ενιωσα οτι δεν προλαβαινω να φτασω ως εκει...οτι μου "φευγουν" ...τελικα στο τσακ προλαβαμε το μωρο...ανοιγω την πορτα του δωματιου, βαζω μια τσιριδα και φωναζω " το μωρο!!!"...ισα ισα προλαβαν κ με εβαλαν στο κρεβατι και γλιστρησε μες στα ποδια μου....δεν εκανα ουτε μια εξωθηση....το γεννησα μονη μου στο δωματιο του πονου! Σοκ! Οι μαιες δεν ηξεραν τι να κανουν...σταυροκοπιοτανε! Σοκ! Ο γιατρος ηρθε μιση ωρα μετα για να τακτοποιησει τα υπολοιπα...Οξύς τοκετος ειπε! Ο γιατρος μπορει να ελειπε κατα τη διαρκεια του τοκετου, ηταν ομως η Παναγιτσα πλάι μας!!! Η Παναγιτσα να φυλαει ολα τα μωρακια του κοσμου!

Ποπο καταρχην να σου ζησει κοριτσι μου, καλοτυχο κ γερο να ειναι το μωρακι σας! Με λιγα λογια μονη σου γεννησες! Τι να πω..ο γιατρος που ηταν τοσες ωρες, αν ειναι δυνατον! Κ ευτυχως που πηγαν ολα καλα δηλαδη ετσι; οντως ηταν η Παναγια μαζι σου! Κανονικα δε πρεπει να τον πληρωσεις τον γιατρο αφου ηταν απων..απαραδεκτος. Ευτυχως τελος καλο ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, εκλεισε!Προγραμματισαμε την καισαρικη για την Παρασκευη στις 7:30!! 2900 εχει παει ο μπεμπης και δειχνει ετοιμος να ξεμπουκαρει απο μονος του, οποτε ελπιζω να κανει υπομονη 3 μερουλες ακομα!!Αυριο θα κανω και μια επαναληπτικη διπλη δοση κορτιζονης, την Τεταρτη την τελευταια αντιπηκτικη και ειμαστε ετοιμοι!!:D

  • Μου αρέσει 5

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, εκλεισε!Προγραμματισαμε την καισαρικη για την Παρασκευη στις 7:30!! 2900 εχει παει ο μπεμπης και δειχνει ετοιμος να ξεμπουκαρει απο μονος του, οποτε ελπιζω να κανει υπομονη 3 μερουλες ακομα!!Αυριο θα κανω και μια επαναληπτικη διπλη δοση κορτιζονης, την Τεταρτη την τελευταια αντιπηκτικη και ειμαστε ετοιμοι!!:D

Αντε κοριτσακι μου... Με το καλο να δεχτεις τον μπεμπουλη σου!!!! 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Αντε κοριτσακι μου... Με το καλο να δεχτεις τον μπεμπουλη σου!!!! 

Ευχαριστω πολυυυυυ!!!Κατι μου λεει οτι εσυ θα δεχτεις τον δικο σου μπεμπακο πριν απο μενα...για να δουμε!!!

 

  • Χαχα 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, εκλεισε!Προγραμματισαμε την καισαρικη για την Παρασκευη στις 7:30!! 2900 εχει παει ο μπεμπης και δειχνει ετοιμος να ξεμπουκαρει απο μονος του, οποτε ελπιζω να κανει υπομονη 3 μερουλες ακομα!!Αυριο θα κανω και μια επαναληπτικη διπλη δοση κορτιζονης, την Τεταρτη την τελευταια αντιπηκτικη και ειμαστε ετοιμοι!!:D

Με το καλό σου εύχομαι! Όλα να πάνε καλά :)

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Ευχαριστω πολυυυυυ!!!Κατι μου λεει οτι εσυ θα δεχτεις τον δικο σου μπεμπακο πριν απο μενα...για να δουμε!!!

 

Χαχαχα, λες; Αν με πειράξει παλι αυριο μπορεί κ να γινει κατι... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Χαχαχαχα, καλο... Τελικα ομως ειχες ευκολο τοκετο... Εκτος απο λιγο πονο που ενιωσες, δεν ταλαιπωρηθηκες σχεχον καθολου... Περίπου 4 ωρες στο νοσοκομειο... Κ παλι αγάπη μου να σας ζησει κ γρηγορα στο σπιτακι σας!!!! Πες μου κ κατι τελευταίο αν κ οταν μπορείς. Στην τελευταία μετρηση ποσο στην ειχε βγαλει; Ψαχνω να δω τι διαφορές υπαρχουν στις εκτιμησεις... Φιλακια

Την Πεμπτη μου την ειχε βγαλει 2.980...επεσε μπαμ και σε αυτη και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη. Προς το παρον κοιμαται πολυ και προσπαθει να αποβαλλει τις βλεννες 

πρίν από 47 λεπτά , tsilona είπε:

Ο Χριστός και η Παναγία!!!! Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!! Γερο κ καλότυχο το παιδί σου!!!! 

Μια απορία μου δημιουργήθηκε.

τωρατο γιατρό θα τον πληρώσεις;; Αχαχαχαχ !!!! 

Μπράβο για τη δύναμη που έδειξες!!!

Ευχαριστω πολυ, αλλα δεν μπορουσα να κανω και πολλα...Αυτο με τον γιατρο μου το χουν πει πολλοι...ναι, θα το αναφερουμε εννοειται κι ελπιζω να πραξουν αυτο που πρεπει αλλιως δεν θα με ξαναδουν ουτε ζωγραφιστη...

Επεξεργάστηκαν by Evangeliaa
  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Κατερινακι με το καλό!! Θύμησε μου γτ κτ; Σόρρυ αν το ξαναρωτήσα.

Ευχαριστω πολυ Τσιλονα μου!!

Λογω της ανωμαλιας που εχω στη μητρα (ειναι διδελφυς), ηξερα οτι θα γεννουσα με καισαρικη πριν καν μεινω εγκυος. Στην ουσια εχω 2 μητρες, η καθε μια με το δικο της τραχηλο και το βασικοτερο υπαρχει ενα υπολειμμα διαφραγματος στον κολπο, που μαλλον δεν αφαιρεσε σωστα ο προηγουμενος γιατρος μου στη λαπαροσκοπηση. Μ' αυτα και μ' αυτα, ο φυσιολογικος τοκετος θα ηταν mission impossible!!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ποπο καταρχην να σου ζησει κοριτσι μου, καλοτυχο κ γερο να ειναι το μωρακι σας! Με λιγα λογια μονη σου γεννησες! Τι να πω..ο γιατρος που ηταν τοσες ωρες, αν ειναι δυνατον! Κ ευτυχως που πηγαν ολα καλα δηλαδη ετσι; οντως ηταν η Παναγια μαζι σου! Κανονικα δε πρεπει να τον πληρωσεις τον γιατρο αφου ηταν απων..απαραδεκτος. Ευτυχως τελος καλο ολα καλα!

Με πολλα λογια γεννησα μονη μου...χαχα...ανοιξα την πορτα και φωναξα τις μαιες ενω το μωρο βρισκοταν αναμεσα στα ποδια μου...τωρα εχει καταπιει ολες τις βλεννες ενω κανονικα το γυριζουν αναποδα και το χτυπανε...ετσι δεν ειναι? Και του ξεβουλωνουν το στομα..εμενα το ειχαν ριξει πανω μου και δεν ηξεραν τι να κανουν για ενα 5λεπτο. Εννοειται αποστηρωσεις, γαντια και λοιπα τα ξεχναμε... Ο γιατρος το μονο που εκανε ηταν να τραβηξει τον πλακουντα. Και τον περιμενα γι αυτο αλλη μιση ωρα μεχρι να ρθει.

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, εκλεισε!Προγραμματισαμε την καισαρικη για την Παρασκευη στις 7:30!! 2900 εχει παει ο μπεμπης και δειχνει ετοιμος να ξεμπουκαρει απο μονος του, οποτε ελπιζω να κανει υπομονη 3 μερουλες ακομα!!Αυριο θα κανω και μια επαναληπτικη διπλη δοση κορτιζονης, την Τεταρτη την τελευταια αντιπηκτικη και ειμαστε ετοιμοι!!:D

Με το καλο κοπελα μου! Ελπιζω να κρατηθει γιατι ολο εκπληξεις ειναι τα μωρα μας...

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Ευχαριστω πολυ Τσιλονα μου!!

Λογω της ανωμαλιας που εχω στη μητρα (ειναι διδελφυς), ηξερα οτι θα γεννουσα με καισαρικη πριν καν μεινω εγκυος. Στην ουσια εχω 2 μητρες, η καθε μια με το δικο της τραχηλο και το βασικοτερο υπαρχει ενα υπολειμμα διαφραγματος στον κολπο, που μαλλον δεν αφαιρεσε σωστα ο προηγουμενος γιατρος μου στη λαπαροσκοπηση. Μ' αυτα και μ' αυτα, ο φυσιολογικος τοκετος θα ηταν mission impossible!!!

Ααααα αλήθεια;;; Το χα διαβάσει κ μου φαινόταν απίστευτο!!! Όντως υπάρχουν γυναικες διδελφυδες( λογικά κλίνεται κανονικά το ουσιαστικό- σόρρυ φιλολογοι)..εσύ δε νοιώθεις κάτι όμως ε; 

Just now, Evangeliaa είπε:

Με πολλα λογια γεννησα μονη μου...χαχα...ανοιξα την πορτα και φωναξα τις μαιες ενω το μωρο βρισκοταν αναμεσα στα ποδια μου...τωρα εχει καταπιει ολες τις βλεννες ενω κανονικα το γυριζουν αναποδα και το χτυπανε...ετσι δεν ειναι? Και του ξεβουλωνουν το στομα..εμενα το ειχαν ριξει πανω μου και δεν ηξεραν τι να κανουν για ενα 5λεπτο. Εννοειται αποστηρωσεις, γαντια και λοιπα τα ξεχναμε... Ο γιατρος το μονο που εκανε ηταν να τραβηξει τον πλακουντα. Και τον περιμενα γι αυτο αλλη μιση ωρα μεχρι να ρθει.

Με το καλο κοπελα μου! Ελπιζω να κρατηθει γιατι ολο εκπληξεις ειναι τα μωρα μας...

Ας δούμε ένα θετικό στην υπόθεση.πηρε όλα τα βλαστοκύτταρα το μωρό σου.

Καλά ο γιατρός που ήταν μωρέ;;; Ήσουν σε τοκετό κ ήταν εκτός; Τι να πω


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ααααα αλήθεια;;; Το χα διαβάσει κ μου φαινόταν απίστευτο!!! Όντως υπάρχουν γυναικες διδελφυδες( λογικά κλίνεται κανονικά το ουσιαστικό- σόρρυ φιλολογοι)..εσύ δε νοιώθεις κάτι όμως ε;

Χαχαχα, ναι, ειμαστε λιγες η αληθεια ειναι αλλα υπαρχουμε!!!(Αν και φιλολογος, δεν ξερω αν το διδελφυδες ειναι δοκιμο...χαχαχα!!)

Εγω δε νιωθω κατι κι ευτυχως η εγκυμοσυνη πηγε ανελπιστα καλα, αν σκεφτεις οτι το ποσοστο που δινουν για τελειομηνη κυηση στην περιπτωση μου ειναι μονο 30%...Βεβαια, ημουν σε ολη την εγκυμοσυνη σε εξτρα προσοχη αλλα χαλαλι!!

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...