Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      Εγώ είχα στην κατάψυξη 2 όταν πέρασα απο την επιτροπή και απλά δεν το δήλωσα κάπου. Το μόνο κακό ειναι ότι δεν θα μπορέσεις να πάρεις πχ κάποιο ιστορικό απο την κλινική που έχεις τα έμβρυα (εφόσων δεν θέλεις να αναφερθούν τα εναπομείναντα)

      Έχεις δίκιο..θα ρωτήσω το γιατρό μου όταν πάω και πιστεύω θα βρεθει λύση.Ισως είναι καλύτερα να κάνω πρώτα διέγερση ξανά,θα δούμε 

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Ρε κοριτσια ποση ωρα κρατανε αυτοι οι κολικοι εμενα εχει απο τις 7 και κλαίει και σφιχτεται ακουγεται το έντερο κρουυυ και κάνει αερια που και που το πρόσωπο κοκκινίζει και σφίγγει χερια πόδια ειναι σίγουρα κολικοι αλλα ποσες ωρες κρατανε


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Ααααα αλήθεια;;; Το χα διαβάσει κ μου φαινόταν απίστευτο!!! Όντως υπάρχουν γυναικες διδελφυδες( λογικά κλίνεται κανονικά το ουσιαστικό- σόρρυ φιλολογοι)..εσύ δε νοιώθεις κάτι όμως ε; 

Ας δούμε ένα θετικό στην υπόθεση.πηρε όλα τα βλαστοκύτταρα το μωρό σου.

Καλά ο γιατρός που ήταν μωρέ;;; Ήσουν σε τοκετό κ ήταν εκτός; Τι να πω

Μα δεν ημουν σε τοκετο...με ειχαν για οδυνες...εδω η πολιτικη λεει οτι τον καλουν οταν γινει η διαστολη 5. Εμενα με ειχαν για 2...λογικα μεσα σε μια ωρα...απο τις 7.20 που με τσεκαρε μια μαια μεχρι τις 8.30 που γεννησα εκανα ξαφνικη διαστολη...τον οξυ τοκετο που λενε...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Ο Χριστός και η Παναγία!!!! Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!! Γερο κ καλότυχο το παιδί σου!!!! 

Μια απορία μου δημιουργήθηκε.

τωρατο γιατρό θα τον πληρώσεις;; Αχαχαχαχ !!!! 

Μπράβο για τη δύναμη που έδειξες!!!

Χαχαχαχα ρεεεε το ίδιο πράγμα σκεφτήκαμε!!! :lol:

Just now, Nikoleta... είπε:

Αύριο στις 10 το πρωί μπαίνω μαιευτήριο με πρόκληση. Είμαι λίγο αγχωμένη...

Ωωωπ..και σε σκέφτηκα νωρίτερα γιατί μας είχες πει ότι θα μιλήσεις με το γιατρό σήμερα.. τελικά δεν εννοούσε καισαρική αλλά πρόκληση ε? Γιατί σε βάζει Νικολέτα μου, λόγω των κιλών του μωρού? Εύχομαι να σου έλυσε όλες τις απορίες..

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου, όλα θα πάνε υπέροχα!!! Αύριο θα κρατήσεις το μωρουλάκι σου στην αγκαλιά σου επιτέλους.. Εύχομαι έναν υπέροχο και γρήγορο τοκετό!! :x

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα τι γκινια με δερνει τελικα.Γλιτωσαμε επεσε ο ικτερος και μαλλον την παθαμε απο αλλου το μωρακι μου εχει μυξες και κανει ενα θορυβο.Ο παιδιατρος στον κοσμο του ειπε να βαλουμε ορο φυσιολογικο.Αυριο κλεισαμε κ σ αλλον.Τωρα ξενυχτι το κοιμηζουμε με βαρδιες αγκαλια μας δεν μπορει να ανανευσει καλα στο λικνο κ κλαιει.Ουφφ η μια αναποδια μετα την αλλη.

Just now, Nikoleta... είπε:

Αύριο στις 10 το πρωί μπαίνω μαιευτήριο με πρόκληση. Είμαι λίγο αγχωμένη...

 Ευχομαι με το  καλο ολα να πανε

Just now, Evangeliaa είπε:

Μα δεν ημουν σε τοκετο...με ειχαν για οδυνες...εδω η πολιτικη λεει οτι τον καλουν οταν γινει η διαστολη 5. Εμενα με ειχαν για 2...λογικα μεσα σε μια ωρα...απο τις 7.20 που με τσεκαρε μια μαια μεχρι τις 8.30 που γεννησα εκανα ξαφνικη διαστολη...τον οξυ τοκετο που λενε...

Να σας ζησει κοριτσι μου οτι καλυτερο

1 hour ago, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, εκλεισε!Προγραμματισαμε την καισαρικη για την Παρασκευη στις 7:30!! 2900 εχει παει ο μπεμπης και δειχνει ετοιμος να ξεμπουκαρει απο μονος του, οποτε ελπιζω να κανει υπομονη 3 μερουλες ακομα!!Αυριο θα κανω και μια επαναληπτικη διπλη δοση κορτιζονης, την Τεταρτη την τελευταια αντιπηκτικη και ειμαστε ετοιμοι!!:D

Με το καλο ολα ευχομαι,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Είμαι τρελή που το βλέπω και βουρκωνω; Τόσο καιρό το κοίταζα με μια αβέβαιη Πητ (διότι ναι μεν προγραμματισμένη κ.τ αλλά αν ήθελε το μωρό νωρίτερα δε θα του χαλουσαμε χατηρι)...

Τώρα έχω μια σταθερή ημερομηνία δίπλα στο όνομα μου. Τα γενέθλια της δεύτερης γοργονιτσας μου και μου φαίνεται τόσο απίστευτο..... 

Ώστε τελείωσε το ταξίδι της εγκυμοσύνης ε; Τέλος τα παράπονα για τα φαγητά, τις κράμπες, τη κοιλιά; 

Αχ μωρεεεεε κορίτσια απολαύστε τις τελευταίες μέρες με τη κοιλουμπα και όλο αυτό το ορμονοπαρτυ... Γεμίστε φωτογραφίες τα κινητά σας, γιατί όσο τέλεια και αναντικαταστατη και αν είναι η ζωή με το νέο μέλος η εγκυμοσύνη λείπει πολύ....

Αχχχχ αυτό ακριβώς!!! Η εγκυμοσύνη λείπει πολύ!!!!! ❤️ 

1 hour ago, Penny... είπε:

Ρε κοριτσια ποση ωρα κρατανε αυτοι οι κολικοι εμενα εχει απο τις 7 και κλαίει και σφιχτεται ακουγεται το έντερο κρουυυ και κάνει αερια που και που το πρόσωπο κοκκινίζει και σφίγγει χερια πόδια ειναι σίγουρα κολικοι αλλα ποσες ωρες κρατανε

Αχ το γλυκούλι μου ταλαιπωρειται πφφφ

Just now, Dwro είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι γκινια με δερνει τελικα.Γλιτωσαμε επεσε ο ικτερος και μαλλον την παθαμε απο αλλου το μωρακι μου εχει μυξες και κανει ενα θορυβο.Ο παιδιατρος στον κοσμο του ειπε να βαλουμε ορο φυσιολογικο.Αυριο κλεισαμε κ σ αλλον.Τωρα ξενυχτι το κοιμηζουμε με βαρδιες αγκαλια μας δεν μπορει να ανανευσει καλα στο λικνο κ κλαιει.Ουφφ η μια αναποδια μετα την αλλη.

 Ευχομαι με το  καλο ολα να πανε

Να σας ζησει κοριτσι μου οτι καλυτερο

Με το καλο ολα ευχομαι,

Καλή μου αρρώστησε το μικράκι? Περαστικά και γρήγορα εύχομαι! Κάνε πολλές πολλές πλύσεις με όρο κ τραβα τις μυξουλες με αυτό το ρουφηχτηρι δεν ξέρω πως ακριβώς το λένε.. 

πρίν από 59 λεπτά , Evangeliaa είπε:

Μα δεν ημουν σε τοκετο...με ειχαν για οδυνες...εδω η πολιτικη λεει οτι τον καλουν οταν γινει η διαστολη 5. Εμενα με ειχαν για 2...λογικα μεσα σε μια ωρα...απο τις 7.20 που με τσεκαρε μια μαια μεχρι τις 8.30 που γεννησα εκανα ξαφνικη διαστολη...τον οξυ τοκετο που λενε...

Πω πω Ευαγγελία μου έχω μείνει άφωνη τι ήταν αυτό που έζησες κορίτσι μου; τέλος καλό όλα καλά ❤️ αυτό έχει σημασία!!! ❤️ Εννοείται ότι ο γιατρός δεν πρέπει να πληρωθεί... 

3 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, εκλεισε!Προγραμματισαμε την καισαρικη για την Παρασκευη στις 7:30!! 2900 εχει παει ο μπεμπης και δειχνει ετοιμος να ξεμπουκαρει απο μονος του, οποτε ελπιζω να κανει υπομονη 3 μερουλες ακομα!!Αυριο θα κανω και μια επαναληπτικη διπλη δοση κορτιζονης, την Τεταρτη την τελευταια αντιπηκτικη και ειμαστε ετοιμοι!!:D

Κατερίνα μουυυ τι τέλεια σε 3 μερούλες θα κρατάς το θαύματακι σου αγκαλιά!!! Με το καλό αγάπη μου ❤️ 

1 ώρα πρίν, katerinaki 86 είπε:

Ευχαριστω πολυ Τσιλονα μου!!

Λογω της ανωμαλιας που εχω στη μητρα (ειναι διδελφυς), ηξερα οτι θα γεννουσα με καισαρικη πριν καν μεινω εγκυος. Στην ουσια εχω 2 μητρες, η καθε μια με το δικο της τραχηλο και το βασικοτερο υπαρχει ενα υπολειμμα διαφραγματος στον κολπο, που μαλλον δεν αφαιρεσε σωστα ο προηγουμενος γιατρος μου στη λαπαροσκοπηση. Μ' αυτα και μ' αυτα, ο φυσιολογικος τοκετος θα ηταν mission impossible!!!

Καλέ πρώτη φορά το ακούω αυτό.. Νόμιζα πως οι δύο μήτρες ενώνονται κάπως κ έχουν κοινό τραχηλο... Αλλά δύο; όσο ζεις μαθαίνεις τελικά. Με το καλο Κατερινάκι μου ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Evangeliaa said:

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τις ευχες και καθεμια ξεχωριστα! Η μπεμπουλα βγηκε μια χαρα...2.950...ας τα πάρουμε ομως τα πραγματα απο την αρχη....

Ερχομαι στην κλινικη με συσπασεις 5λεπτου κατα τις 4.30 το πρωι, λιγο εως καθολου πονο και σπασμενα νερα...με βλεπει μια μαια απο κατω, διαστολη 2 λεει...εχεις ακομα και σκληρο τραχηλο, θα σε στελναμε σπιτι αλλα εχεις σπασμενα νερα, οποτε μεινε εδω...με βαζουν στο μονοκλινο να κανω οδυνες και διαστολη...οι πονοι σταδιακα αυξανονταν αλλα οκ τους αντεχα...στις 7 ακομα διαστολη 2...εεεεεχεις ακομα μου λενε...αλλαγη βαρδιας για τις μαιες, οι πονοι γινονται ολο και πιο εντονοι, κατα τις 8 με ξαναβλεπει η αλλη μαια...ακομα διαστολη 2, τι σκατα λεω...δεν αντεχω οι πονοι ειχαν γινοι ανυποφοροι....απο εκεινη τη στιγμη και μετα ο πονος ειχε γινει ενας...ενιαιος...δν υπηρχα παυση....μου κοβοταν η ανασα, δεν μπορουσα να κανω αναπνοες...τους λεω καλεσατε το γιατρο? Δεν νιωθω καλα...θα λιποθυμησω.. μεσα σε ολα μου ερχοταν και ταση για...κακα...πηγα τουαλετα 2 -3 φορες αλλα δεν εσπρωχνα γιατι φοβομουν...βιωνα πολυ εντονους πονους και οι μαιες το μονο που μου ελεγαν ηταν να κανω υπομονη γιατι εεεεεεεεχω ακομα...λοιπον την επομενη φορα που σηκωθηκα για τουαλετα (μονη στο δωματιο)...ενιωσα οτι δεν προλαβαινω να φτασω ως εκει...οτι μου "φευγουν" ...τελικα στο τσακ προλαβαμε το μωρο...ανοιγω την πορτα του δωματιου, βαζω μια τσιριδα και φωναζω " το μωρο!!!"...ισα ισα προλαβαν κ με εβαλαν στο κρεβατι και γλιστρησε μες στα ποδια μου....δεν εκανα ουτε μια εξωθηση....το γεννησα μονη μου στο δωματιο του πονου! Σοκ! Οι μαιες δεν ηξεραν τι να κανουν...σταυροκοπιοτανε! Σοκ! Ο γιατρος ηρθε μιση ωρα μετα για να τακτοποιησει τα υπολοιπα...Οξύς τοκετος ειπε! Ο γιατρος μπορει να ελειπε κατα τη διαρκεια του τοκετου, ηταν ομως η Παναγιτσα πλάι μας!!! Η Παναγιτσα να φυλαει ολα τα μωρακια του κοσμου!

Συγχαρητήρια! Πωπω κι έλεγα πως εγώ γέννησα γρήγορα που πήγα μέσα σε λίγα λετά από 6 στο 10 και με 5 συσπάσεις γέννησα. Εσύ το έκανες με τεράστια επιτάχυνση και δεν χρειάστηκες και κανέναν ουσιαστικά... Να σας ζήσει! Με το καλό στο σπίτι σας!

3 hours ago, katerinaki 86 said:

Κοριτσια, εκλεισε!Προγραμματισαμε την καισαρικη για την Παρασκευη στις 7:30!! 2900 εχει παει ο μπεμπης και δειχνει ετοιμος να ξεμπουκαρει απο μονος του, οποτε ελπιζω να κανει υπομονη 3 μερουλες ακομα!!Αυριο θα κανω και μια επαναληπτικη διπλη δοση κορτιζονης, την Τεταρτη την τελευταια αντιπηκτικη και ειμαστε ετοιμοι!!:D

Με το καλό! Να τον πάρετε σπίτι σας γρήγορα!

45 minutes ago, Nikoleta... said:

Αύριο στις 10 το πρωί μπαίνω μαιευτήριο με πρόκληση. Είμαι λίγο αγχωμένη...

Πωπω! Κι άλλη μέσα στην εβδομάδα! Τέλεια! Τελειώνει το άγχος αυτό αύριο! Ξεκινάει καινούριο βέβαια... αλλά όλα θα πάνε καλά! Με το καλό κι εσείς στο σπίτι σας!

Εμείς πήραμε προγωγή εχθές! Βγήκαμε σε κουνάκι στη μενν α! Το επόμενο βήμα είναι σπίτι μας! Την πήραμε χθες αγκαλιά και την ταίσαμε με μπιμπερό το δικό μου. Το μικράκι μου δεν έχει κουράγιο ακόμα να το πιεί όλο... το παλεύει όμως! Στόχος είναι τα 50 ml και είμαστε στα 30... Αύριο, ή μάλλον σήμερα θα είμαι όλη μέρα στο μαιευτήριο και θα δοκιμάσουμε και θηλασμό! Ελπίζω να φάει τίποτα το μικρό μου!

  • Μου αρέσει 6

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Nikoleta... είπε:

Αύριο στις 10 το πρωί μπαίνω μαιευτήριο με πρόκληση. Είμαι λίγο αγχωμένη...

Νικολέτα μου έφτασε η μέρα; μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά κούκλα μου! Με το καλό γλυκιά μου θα περιμένουμε νέα σου ❤️ 

Just now, Clue είπε:

Συγχαρητήρια! Πωπω κι έλεγα πως εγώ γέννησα γρήγορα που πήγα μέσα σε λίγα λετά από 6 στο 10 και με 5 συσπάσεις γέννησα. Εσύ το έκανες με τεράστια επιτάχυνση και δεν χρειάστηκες και κανέναν ουσιαστικά... Να σας ζήσει! Με το καλό στο σπίτι σας!

Με το καλό! Να τον πάρετε σπίτι σας γρήγορα!

Πωπω! Κι άλλη μέσα στην εβδομάδα! Τέλεια! Τελειώνει το άγχος αυτό αύριο! Ξεκινάει καινούριο βέβαια... αλλά όλα θα πάνε καλά! Με το καλό κι εσείς στο σπίτι σας!

Εμείς πήραμε προγωγή εχθές! Βγήκαμε σε κουνάκι στη μενν α! Το επόμενο βήμα είναι σπίτι μας! Την πήραμε χθες αγκαλιά και την ταίσαμε με μπιμπερό το δικό μου. Το μικράκι μου δεν έχει κουράγιο ακόμα να το πιεί όλο... το παλεύει όμως! Στόχος είναι τα 50 ml και είμαστε στα 30... Αύριο, ή μάλλον σήμερα θα είμαι όλη μέρα στο μαιευτήριο και θα δοκιμάσουμε και θηλασμό! Ελπίζω να φάει τίποτα το μικρό μου!

Τι τέλεια νέα είναι αυτά; συγχαρητήρια αγάπη μου! Για το θηλάσμο θα τα καταφέρετε μην αγχώνεσαι θέλει υπομονή 

  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Dwro είπε:

Ευχομαι με το  καλο ολα να πανε

Σ' ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα με το μωράκι σου να πάνε όλα καλά. Πήγαινε να δεις τι θα σου πει και ο άλλος παιδίατρος, αλλά Κάνε και αυτό που σου είπε η marioula με τον φυσιολογικό ορό και την συσκευή ρινικής απόφραξης.

Just now, Clue είπε:

Πωπω! Κι άλλη μέσα στην εβδομάδα! Τέλεια! Τελειώνει το άγχος αυτό αύριο! Ξεκινάει καινούριο βέβαια... αλλά όλα θα πάνε καλά! Με το καλό κι εσείς στο σπίτι σας!

Εμείς πήραμε προγωγή εχθές! Βγήκαμε σε κουνάκι στη μενν α! Το επόμενο βήμα είναι σπίτι μας! Την πήραμε χθες αγκαλιά και την ταίσαμε με μπιμπερό το δικό μου. Το μικράκι μου δεν έχει κουράγιο ακόμα να το πιεί όλο... το παλεύει όμως! Στόχος είναι τα 50 ml και είμαστε στα 30... Αύριο, ή μάλλον σήμερα θα είμαι όλη μέρα στο μαιευτήριο και θα δοκιμάσουμε και θηλασμό! Ελπίζω να φάει τίποτα το μικρό μου!

Αχ άσε έχω αϋπνίες..

Σ' ευχαριστώ πολύ! Τουλάχιστον τελειώνω με το ζάχαρο (ελπίζω).

Πολύ καλά και τα 30ml για αρχή. Άντε να πάτε κι εσείς σύντομα σπίτι σας με το καλό!!!!

1 hour ago, Giwtouli1990 είπε:

Ωωωπ..και σε σκέφτηκα νωρίτερα γιατί μας είχες πει ότι θα μιλήσεις με το γιατρό σήμερα.. τελικά δεν εννοούσε καισαρική αλλά πρόκληση ε? Γιατί σε βάζει Νικολέτα μου, λόγω των κιλών του μωρού? Εύχομαι να σου έλυσε όλες τις απορίες..

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου, όλα θα πάνε υπέροχα!!! Αύριο θα κρατήσεις το μωρουλάκι σου στην αγκαλιά σου επιτέλους.. Εύχομαι έναν υπέροχο και γρήγορο τοκετό!! :x

Με πρόκληση είπε θα πάμε, γιατί αν το αφήσουμε παραπάνω μέσα μπορεί να χρειαστώ καισαρική επειδή το μωρό είναι μεγάλο λέει.

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Δε με παίρνει ο ύπνος, γιατί με εξέτασε πάλι κολπικά με το χέρι του και τώρα βγάζω καφέ αίμα, έχω πόνους περιόδου πιο έντονους και συσπάσεις πολύ κοντινές.

Just now, marioula1234 είπε:

Νικολέτα μου έφτασε η μέρα; μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά κούκλα μου! Με το καλό γλυκιά μου θα περιμένουμε νέα σου ❤️ 

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! ❤ Έφτασε όντως η μέρα!Μου φαίνεται απίστευτο. Θα σας ενημερώσω όταν γεννήσω με το καλό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... said:

Σ' ευχαριστώ πολύ! Τουλάχιστον τελειώνω με το ζάχαρο (ελπίζω).

Ένα θα σας πω! Γυρνώντας από το μαιευτήριο κάθε βράδυ έχει νανού! Μαντέψτε τι τρώω για πρωινό εδώ και μία εβδομάδα!!! Είπα πως μέχρι να πάρουμε το μωρό ατο σπιτι δεν προσέχω καθόλου. Μετά ούτως ή άλλως δεν θα περνάω από νανού! Χεχε

Άντε πλησιάζει η ώρα...

  • Χαχα 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα μηνύματα σας. Γεννήσαμε κι εμείς προχτές! Έσπασαν τα νερά το πρωί στις 7 και 20, και γεννησα φυσιολογικά στις 4 πάρα τέταρτο!! Έκανα πολύ αργά διαστολή στην αρχή, μέχρι να φτάσει στο 4 ζορίστηκα πολύ, μετά κάναμε επισκληριδιο και από το 4αρι γεννησα μέσα σε μισή ώρα! Ο γιατρός δεν το πίστευε! Μετά από δέκα λεπτά από την επισκληριδιο με πιάνει μια αίσθηση σαν να θέλω να κάνω κακα μου, και μετά από λίγο ξεκινήσαμε εξωθησεις. Η μπουμπουκα μας βγήκε με την τρίτη εξωθηση, 3310, μαρεσει που μας έλεγαν μεγάλο μωρό! Μια σταλιτσα είναι. Δεν τη χορταίνω βρε κορίτσια!!! Σας αγαπώ και σας φιλώ όλες, θα διαβάσω και τα νέα σας με την πρώτη ευκαιρία!! Σήμερα μπορεί να πάμε και σπίτι μας ❤️

Just now, Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα με το μωράκι σου να πάνε όλα καλά. Πήγαινε να δεις τι θα σου πει και ο άλλος παιδίατρος, αλλά Κάνε και αυτό που σου είπε η marioula με τον φυσιολογικό ορό και την συσκευή ρινικής απόφραξης.

Αχ άσε έχω αϋπνίες..

Σ' ευχαριστώ πολύ! Τουλάχιστον τελειώνω με το ζάχαρο (ελπίζω).

Πολύ καλά και τα 30ml για αρχή. Άντε να πάτε κι εσείς σύντομα σπίτι σας με το καλό!!!!

Με πρόκληση είπε θα πάμε, γιατί αν το αφήσουμε παραπάνω μέσα μπορεί να χρειαστώ καισαρική επειδή το μωρό είναι μεγάλο λέει.

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Δε με παίρνει ο ύπνος, γιατί με εξέτασε πάλι κολπικά με το χέρι του και τώρα βγάζω καφέ αίμα, έχω πόνους περιόδου πιο έντονους και συσπάσεις πολύ κοντινές.

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! ❤ Έφτασε όντως η μέρα!Μου φαίνεται απίστευτο. Θα σας ενημερώσω όταν γεννήσω με το καλό.

Με το καλο αγάπη μου! 

3 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Μα δεν ημουν σε τοκετο...με ειχαν για οδυνες...εδω η πολιτικη λεει οτι τον καλουν οταν γινει η διαστολη 5. Εμενα με ειχαν για 2...λογικα μεσα σε μια ωρα...απο τις 7.20 που με τσεκαρε μια μαια μεχρι τις 8.30 που γεννησα εκανα ξαφνικη διαστολη...τον οξυ τοκετο που λενε...

Αγάπη μου να σου ζήσει το ζουζουνακι!! Γερή και καλότυχη να είναι! 

  • Μου αρέσει 4

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γωγουλι μου κάτι μυριστηκαμε που σε χάσαμε!!!! 

Να σας ζήσει!!! Ω ρε τι γρήγορα πιστόλια έχουμε εδώ μέσα;;; Μπαμ μπαμ βγήκαν τόσα μωρα!!! 

Νικολέτα μου με το καλό!!!!

Ευαγγελία είναι η πολιτική τους τέτοια ρε γ αυτο.εδω σε μας πας μαζί με το γιατρό 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα μηνύματα σας. Γεννήσαμε κι εμείς προχτές! Έσπασαν τα νερά το πρωί στις 7 και 20, και γεννησα φυσιολογικά στις 4 πάρα τέταρτο!! Έκανα πολύ αργά διαστολή στην αρχή, μέχρι να φτάσει στο 4 ζορίστηκα πολύ, μετά κάναμε επισκληριδιο και από το 4αρι γεννησα μέσα σε μισή ώρα! Ο γιατρός δεν το πίστευε! Μετά από δέκα λεπτά από την επισκληριδιο με πιάνει μια αίσθηση σαν να θέλω να κάνω κακα μου, και μετά από λίγο ξεκινήσαμε εξωθησεις. Η μπουμπουκα μας βγήκε με την τρίτη εξωθηση, 3310, μαρεσει που μας έλεγαν μεγάλο μωρό! Μια σταλιτσα είναι. Δεν τη χορταίνω βρε κορίτσια!!! Σας αγαπώ και σας φιλώ όλες, θα διαβάσω και τα νέα σας με την πρώτη ευκαιρία!! Σήμερα μπορεί να πάμε και σπίτι μας ❤️

Με το καλο αγάπη μου! 

Αγάπη μου να σου ζήσει το ζουζουνακι!! Γερή και καλότυχη να είναι! 

Γογουλι μου να σου ζήσει η πριγκίπισσα σου ❤️ να ναι πάντα καλά! Γερή, δυνατή, καλότυχη σε όλη της την ζωή!!! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα μηνύματα σας. Γεννήσαμε κι εμείς προχτές! Έσπασαν τα νερά το πρωί στις 7 και 20, και γεννησα φυσιολογικά στις 4 πάρα τέταρτο!! Έκανα πολύ αργά διαστολή στην αρχή, μέχρι να φτάσει στο 4 ζορίστηκα πολύ, μετά κάναμε επισκληριδιο και από το 4αρι γεννησα μέσα σε μισή ώρα! Ο γιατρός δεν το πίστευε! Μετά από δέκα λεπτά από την επισκληριδιο με πιάνει μια αίσθηση σαν να θέλω να κάνω κακα μου, και μετά από λίγο ξεκινήσαμε εξωθησεις. Η μπουμπουκα μας βγήκε με την τρίτη εξωθηση, 3310, μαρεσει που μας έλεγαν μεγάλο μωρό! Μια σταλιτσα είναι. Δεν τη χορταίνω βρε κορίτσια!!! Σας αγαπώ και σας φιλώ όλες, θα διαβάσω και τα νέα σας με την πρώτη ευκαιρία!! Σήμερα μπορεί να πάμε και σπίτι μας ❤️

Με το καλο αγάπη μου! 

Αγάπη μου να σου ζήσει το ζουζουνακι!! Γερή και καλότυχη να είναι! 

Ήμουν σίγουρη ότι γέννησες κοριτσάρα μου αυτό έλεγα, έπρεπε να το βάλω στοίχημα!χαχα να σας ζήσει η ψυχούλα η όμορφη, τέλεια και τα κιλάκια της και όλα! Πολύ όμορφος τοκετός! Με το καλό σπιτάκι σας λοιπόν να τη χαρείτε.. :x

  • Ευχαριστώ 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Αύριο στις 10 το πρωί μπαίνω μαιευτήριο με πρόκληση. Είμαι λίγο αγχωμένη...

Ωωω κοριτσακι μου... Με το καλο!!! Με κανενα πονο!!!! :wub:

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα μηνύματα σας. Γεννήσαμε κι εμείς προχτές! Έσπασαν τα νερά το πρωί στις 7 και 20, και γεννησα φυσιολογικά στις 4 πάρα τέταρτο!! Έκανα πολύ αργά διαστολή στην αρχή, μέχρι να φτάσει στο 4 ζορίστηκα πολύ, μετά κάναμε επισκληριδιο και από το 4αρι γεννησα μέσα σε μισή ώρα! Ο γιατρός δεν το πίστευε! Μετά από δέκα λεπτά από την επισκληριδιο με πιάνει μια αίσθηση σαν να θέλω να κάνω κακα μου, και μετά από λίγο ξεκινήσαμε εξωθησεις. Η μπουμπουκα μας βγήκε με την τρίτη εξωθηση, 3310, μαρεσει που μας έλεγαν μεγάλο μωρό! Μια σταλιτσα είναι. Δεν τη χορταίνω βρε κορίτσια!!! Σας αγαπώ και σας φιλώ όλες, θα διαβάσω και τα νέα σας με την πρώτη ευκαιρία!! Σήμερα μπορεί να πάμε και σπίτι μας ❤️

Να σας ζησει αγαπη μου... Γερη κ καλοτυχη στη ζωουλα της... Κ εσεις να την καμαρωνετε... Με το καλο στο σπιτακι σας!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...