Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Νέες μανουλες σε δίαιτα και οχι μονο!!!! :)


anemoni1989

Recommended Posts

Κοριτσια ας μοιραστούμε τα ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ θεματα που απασχολούν εμας τις νεες μανούλες!!! Γιατί καλη και υπεροχη η μητροτητα!!! Αλλα ας μην ξεχναμε πως ειμαστε και γυναίκες!!! Εμενα για αρχη με απασχολεί να χασω καποια κιλα γτ εχω το γαμο και τη βαπτιση της 3 μηνων κορουλας μας το Σεπτέμβρη!!! Θα ήθελα ιδανικα να χασω 15-20 κιλα, αλλα δεν ξερω αν προλαβαινω!!!! Περιμένω τη συμπαρασταση σας!!!! 

@Μαρθα Κ 

@Alekk

@Alex. Arap

  • Μου αρέσει 5

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 348
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κι από μενα!!! Νομίζω πως κάπου έχουμε ξαναμιλήσει αλλά δεν είμαι και σίγουρη!!!! Πρόσφατη διδυμομανουλα εδώ, Τριτεκνη πλέον με μπολικα κιλακια χιχιχιχι χιχι!!!! Για την ακρίβεια, έβαλα 19 στην εγκυμοσύνη, έχασα τα 14,15 και για κάποιο λόγο ξαναέβαλα 3.....εχω κι εγώ γάμους και βαφτίσια μπολικα μετά το καλοκαίρι και κάτι πρεπει να κάνω σίγουρα, το θέμα ειναι οτι τρωω, δεν λέω ψέματα.... Ιδανικά θέλω να χάσω τουλάχιστον 10.... Έχεις σκεφτεί τον διατροφολογο??? 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα κοριτσια εδω για να τα λεμε!!! 

Just now, Anastasia_paris είπε:

Καλησπέρα κι από μενα!!! Νομίζω πως κάπου έχουμε ξαναμιλήσει αλλά δεν είμαι και σίγουρη!!!! Πρόσφατη διδυμομανουλα εδώ, Τριτεκνη πλέον με μπολικα κιλακια χιχιχιχι χιχι!!!! Για την ακρίβεια, έβαλα 19 στην εγκυμοσύνη, έχασα τα 14,15 και για κάποιο λόγο ξαναέβαλα 3.....εχω κι εγώ γάμους και βαφτίσια μπολικα μετά το καλοκαίρι και κάτι πρεπει να κάνω σίγουρα, το θέμα ειναι οτι τρωω, δεν λέω ψέματα.... Ιδανικά θέλω να χάσω τουλάχιστον 10.... Έχεις σκεφτεί τον διατροφολογο??? 

Γειά σου κορίτσι και εγω το ιδιο επαθα οταν βγηκα απο την γεννα ημουν πιο αδυνατη απο τωρα. Εβαλα και εγω 3 με 4 αλλα εχω πολυ φουσκωμα που δεν το ειχα γιαυτο θα παω γοατι μονη μου εκανα διατροφη και αντι να χανω πήρα. 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Ολα τα κοριτσια εδω για να τα λεμε!!! 

Γειά σου κορίτσι και εγω το ιδιο επαθα οταν βγηκα απο την γεννα ημουν πιο αδυνατη απο τωρα. Εβαλα και εγω 3 με 4 αλλα εχω πολυ φουσκωμα που δεν το ειχα γιαυτο θα παω γοατι μονη μου εκανα διατροφη και αντι να χανω πήρα. 

 

Γειά σου κορίτσι μου θα τα λεμε και εδώ τώρα!!!! Τι κάνει η μπουμπού σου??? Κι εγώ έχω πολύ φούσκωμα ρε συ, βασικά νομίζω ότι άλλαξε ριζικα το σώμα μου μετά από την δεύτερη εγκυμοσύνη και όσα κιλά και να χάσω δε θα είμαι ποτέ όπως πριν...


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλησπέρα κι από μενα!!! Νομίζω πως κάπου έχουμε ξαναμιλήσει αλλά δεν είμαι και σίγουρη!!!! Πρόσφατη διδυμομανουλα εδώ, Τριτεκνη πλέον με μπολικα κιλακια χιχιχιχι χιχι!!!! Για την ακρίβεια, έβαλα 19 στην εγκυμοσύνη, έχασα τα 14,15 και για κάποιο λόγο ξαναέβαλα 3.....εχω κι εγώ γάμους και βαφτίσια μπολικα μετά το καλοκαίρι και κάτι πρεπει να κάνω σίγουρα, το θέμα ειναι οτι τρωω, δεν λέω ψέματα.... Ιδανικά θέλω να χάσω τουλάχιστον 10.... Έχεις σκεφτεί τον διατροφολογο??? 

Γενικα σαν υστατη λυση ναι, αλλα επειδη δεν τα παω πολυ καλα με τις μορφες εξουσιας (ναι ειμαι πυροβολημενη) ειπα να το δοκιμασω λίγο μονη μου κανοντας ισορροπημενο πρόγραμμα!!! Γενικα αποφασισα να βαλω στη διατροφή μου κουνουπιδια, μπροκολα και φρούτα, οποτε δε νομίζω πως ειναι κατι βλαβερο!!! :)

Φουσκωμα πάντως εχω και εγω πολυ ρε κοριτσια!!! Και αυτη η κοιλια... Τι χαλαρωση????? Πως συμαζευεται??? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Γειά σου κορίτσι μου θα τα λεμε και εδώ τώρα!!!! Τι κάνει η μπουμπού σου??? Κι εγώ έχω πολύ φούσκωμα ρε συ, βασικά νομίζω ότι άλλαξε ριζικα το σώμα μου μετά από την δεύτερη εγκυμοσύνη και όσα κιλά και να χάσω δε θα είμαι ποτέ όπως πριν...

Μια χαρα εδω στο χαλι παιζουμε. Τα δικα σου τα μικρουλια τι κανουν; αλλαζει το σωμα θελει γυμναστικη μαζι με την διατροφη αλλα πότε εγω δεν εχω που να την αφηνω για να παω. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες.ποτε μου δε πίστευα ότι θα έγραφα σε ένα τέτοιο θέμα καθώς πάντα ημουν αδυνατη-κανονικη.

Στην εγκυμοσυνη πήρα 15 κιλά και έχασα τα 10.μου μένουν δηλ 5 κιλά να χάσω αλλά θα ημουν πιο ευχαριστημένη αν έχανα συνολικά 7 και γύριζα πίσω στα 58 κιλά.

Όλο παραπονιέμαι για το σώμα μου αλλά δε θέλω να μπω σε φάση δίαιτας.το μόνο παρήγορο είναι ότι κοιμάμαι νωρίς και έτσι δε τσιμπολογαω.δε ξέρω τι πάει στραβά με μένα γιατί ούτε πολλά γλυκά τρώω και συνέχεια μαγειρεύω στο σπιτι.τα απογεύματα όμως με πιάνουν τρελές λιγουρες.

Όπως και να έχει καλή επιτυχία σε όλες μας!σκέφτηκα ότι θα ήταν καλά να γράφουμε εδώ τι τρώμε μέσα στη μέρα και για να παίρνουμε κουραγιο η μια από την άλλη αλλά και για να συνειδητοποιησουμε τι "λάθη "κάνουμε καθώς ο γραπτός λόγος έχει άλλη δύναμη.

Λοιπόν ξεκινάω από μενα:το πρωί έφαγα ένα τοστ με κασέρι μετά τσίμπησα κάτι τυράκια και το μεσημέρι φακές με μια φέτα ψωμι

 

Link to comment
Share on other sites

Παρουσα! Γεια σας κι απο μενα!

Λοιπον το προβλημα ξεκινησε στις προσπαθειες για τον μεγαλο μ γιο. Εβαλα κιλα που δεν εχω χασει. Πανε τρια χρονια και με τη γεννηση του δευτερου τα ιδια και χειροτερα. Ειναι λιχουδα εννοειται και λατρευω το junk food. Τωρα λογω αποκλειστικου θηλασμου τρωω υγιεινα αλλα εχω θεματα με Χασιμοτο και αντισταση στην ινσουλινη που σημαινει οτι τα κιλα δε φευγουν ευκολα. Συγκεκριμενα λιγους μηνες μετα τη γεννηση του μεγαλου ξεκινησα διαιτα επι ενα χρονο και το μονο που καταφερα ειναι κολλησω καπου κατω απο τα 70 κιλα. Τα κιλα δεν εφευγαν επι μηνες και η υπομονη μ εξαντληθηκε. 

Υστερα ειχα δυο βιοχημικες που εκαναν τα πραγματα χειροτερα...

Ευτυχως τωρα εχω εναν ακομα μπεμπη και νεα ορεξη για διαιτα αλλα φοβαμαι οτι δε θα χανονται παλι.. θελω μπολικα κι εγω να χασω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Γενικα σαν υστατη λυση ναι, αλλα επειδη δεν τα παω πολυ καλα με τις μορφες εξουσιας (ναι ειμαι πυροβολημενη) ειπα να το δοκιμασω λίγο μονη μου κανοντας ισορροπημενο πρόγραμμα!!! Γενικα αποφασισα να βαλω στη διατροφή μου κουνουπιδια, μπροκολα και φρούτα, οποτε δε νομίζω πως ειναι κατι βλαβερο!!! :)

Φουσκωμα πάντως εχω και εγω πολυ ρε κοριτσια!!! Και αυτη η κοιλια... Τι χαλαρωση????? Πως συμαζευεται??? 

Βρε συ πόσα πηρες; Αφού έχασες πολλά από τους εμετούς. Μήπως είσαι αυστηρή με τον εαυτο σου;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα το πρωί δεν έφαγα τίποτα, ήπια 2 καφέδες και το μεσημέρι έφαγα 2 κεφτεδακια με πατάτες και σαλάτα λάχανο... Μετά έφαγα δύο γραμμές σοκολάτα (πάντα θέλω γλυκό μετά το φαΐ!!!!), το απόγευμα πάλι καφέ δεν έχω φάει τίποτα ακόμα, περιμένω να κοιμηθούν όλα τα μωρά για να φάω, ποιος ξέρει τι ώρα.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Βρε συ πόσα πηρες; Αφού έχασες πολλά από τους εμετούς. Μήπως είσαι αυστηρή με τον εαυτο σου;

Ρε ασε... Με το θηλασμο και τις γουρουνιες έβαλα 7 κιλα παλι... Αν αναλογιστεις οτι ειχα τα πιασιματακια μ απο πριν, ειμαι κανονικη... Προς παχουλη.... Ε για το γαμο θέλω να είμαι αδυνατη!!!! 

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πηγα στη διατροφολογο το λιπος μου ηταν 31.5 ενω παντα ηταν 19 γιαυτο μου λεει αισθάνεσαι φουσκωμα. Μπιφτέκια σαλατες τονο φακες φρουτα αμυγδαλα χαμως θα πεθανω στο μπιφτεκι.... 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τις διατροφες απο την προηγουμενη γεννα!!! Επιτελους κοριτσια! Ειχα γυρισει ολο το σπιτι!!!

Ναι κοριτσια ολοι λενε για τα κιλα στην εγκυμοσυνη να προσεχουμε αλλα κανεις δε λεει οτι μετα σου ανοιγει η ορεξη κατι απο συνηθεια ή ακομα κ στερηση στην εγκυμοσυνη, κατι λογω θηλασμου. Κι εγω ενω τα εχασα μπαμ τα κιλα της εγκυμοσυνης, το ιδιο μπαμ πηρα πεντε κιλα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alekk είπε:

Βρηκα τις διατροφες απο την προηγουμενη γεννα!!! Επιτελους κοριτσια! Ειχα γυρισει ολο το σπιτι!!!

Ναι κοριτσια ολοι λενε για τα κιλα στην εγκυμοσυνη να προσεχουμε αλλα κανεις δε λεει οτι μετα σου ανοιγει η ορεξη κατι απο συνηθεια ή ακομα κ στερηση στην εγκυμοσυνη, κατι λογω θηλασμου. Κι εγω ενω τα εχασα μπαμ τα κιλα της εγκυμοσυνης, το ιδιο μπαμ πηρα πεντε κιλα...

Ολες το ιδιο  τι γινετε βρε παιδακι μου αντι να χανουμε περνουμε. Τι εχει η δικια σου διατροφη; εμενα 2 εβδομαδες ψητα οσπρια τονο αυγα φρουτα. Θα κανω αυτα γιατι εχω πολυ λιπος. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anastasia_paris είπε:

Εγώ σήμερα το πρωί δεν έφαγα τίποτα, ήπια 2 καφέδες και το μεσημέρι έφαγα 2 κεφτεδακια με πατάτες και σαλάτα λάχανο... Μετά έφαγα δύο γραμμές σοκολάτα (πάντα θέλω γλυκό μετά το φαΐ!!!!), το απόγευμα πάλι καφέ δεν έχω φάει τίποτα ακόμα, περιμένω να κοιμηθούν όλα τα μωρά για να φάω, ποιος ξέρει τι ώρα.... 

Ρε συ θα πέσεις κάτω!πρέπει να φας κάτι.ξερω είναι πολύ δύσκολα με 3 παιδια(αν δεν κάνω λαθος)αλλά μήπως θα πρέπει να προγραμματιζεις από την προηγουμενη;Για παράδειγμα όταν γυρίζεις ο άντρας σου ρωτά τον αν μπορεί να σου έχει ετοιμάσει ένα σαντουιτσακι και να το έχει στο ψυγείο για να το φας το πρωί με τον καφε.

Εμένα το άλλο που με έσωσε αν και το ανακάλυψα κάπως αργά ήταν το slow cooker.Μπορεις από το βράδυ πριν πέσεις για υπνο (Εσύ η ο άντρας σου)να βάλεις όλα τα υλικά μέσα και άστο όλη νύχτα να μαγειρεύει.Το πρωί εχεις έτοιμο φρεσκομαγειρεμενο φαγητό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...