Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Νέες μανουλες σε δίαιτα και οχι μονο!!!! :)


anemoni1989

Recommended Posts

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εγώ πάλι βρε κορίτσια αυτή τη δίαιτα με τις μονάδες ποτέ δεν την πίστεψα. Αν μια σοκολάτα με στεβια έχει μια μονάδα και ένα πιτόγυρο έχει 2 μονάδες μόνο αυτά να τρώω κάθε μέρα θα παχυνω. Όχι να φάω κι άλλες 5 μονάδες φαγητό... 

Ουτε εγω την πολυ καταλαβα. Θελει συνδιασμους αλλιως δεν θα χανεις πυστευω. Εγω κανω μια διατροφη τωρα της 2 εβδομαδες ειναι λιγο πιο αυστηρή γιατι ειχα πολυ λιπος μετα θα μου βαλει πιο πολλα φαγητα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 348
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Εγώ πάλι βρε κορίτσια αυτή τη δίαιτα με τις μονάδες ποτέ δεν την πίστεψα. Αν μια σοκολάτα με στεβια έχει μια μονάδα και ένα πιτόγυρο έχει 2 μονάδες μόνο αυτά να τρώω κάθε μέρα θα παχυνω. Όχι να φάω κι άλλες 5 μονάδες φαγητό... 

Και όμως έχει αποτέλεσμα γιατί τρώμε συγκεκριμένα φαγητά.. Πχ εγώ βράδυ θα έτρωγα δύο πίτες από όλα με τις μονάδες δεν μπορώ γιατί μόνο η πίτα έχει κοντά 6 μονάδες ε δεν θα χαλάσω όλες τις μονάδες για μια πίτα. Πχ δεν τρώμε γλυκά και ότι είναι απέξω που όλα αυτά παχαίνουν. Εγώ πάντως οπότε την κάνω χάνω και μάλιστα με αρκετό φαΐ. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσοπουλα! Λοιπον, σημερα πηγα καλα αλλα τωρα για βραδυ θα φαω τοστ γιατι με εχει κοψει! Αχαχαχα!

Εμενα αυτο ειναι το προβλημα μ οτι βραδυ αφου βαλω τα παιδια για υπνο θελω να φαω τρεις πιτσες, ενα σαντουιτς κοτοπουλά και δυο κρεπες... 

Εν τω μεταξυ σκεφτομαι να κοψω το τοστ, να στερηθω για πιο αμεσα αποτελεσματα αλλα φοβαμαι μη μειωθει το γαλα.. 

ΥΓ πρεπει να ενταξω περισσοτερα φρουτα στη διατροφη μ, αλλα μονο με το αλμυρο χορταινω. Τι να κανω; Να ριχνω αλατι στα μηλα;;;;

 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Και όμως έχει αποτέλεσμα γιατί τρώμε συγκεκριμένα φαγητά.. Πχ εγώ βράδυ θα έτρωγα δύο πίτες από όλα με τις μονάδες δεν μπορώ γιατί μόνο η πίτα έχει κοντά 6 μονάδες ε δεν θα χαλάσω όλες τις μονάδες για μια πίτα. Πχ δεν τρώμε γλυκά και ότι είναι απέξω που όλα αυτά παχαίνουν. Εγώ πάντως οπότε την κάνω χάνω και μάλιστα με αρκετό φαΐ. 

Βρε κορίτσι πες ενα παραδειγμα μιας μερας να καταλαβω γιατί με εχει μπερδεψει. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Βρε κορίτσι πες ενα παραδειγμα μιας μερας να καταλαβω γιατί με εχει μπερδεψει. 

Το πρωί ξυπνάω τρώω κρισπις με μηδενική μερμελαδα =1 μονάδα μετά από 2 ώρες θα φάω φρούτο μηδενικό πχ 2 αχλάδια... Μεσημέρι κοτόπουλο στο φουρνο με πατάτες ="3μοναδες.. Βράδυ θα φτιάξω μια σαλάτα με λάδι μπορεί να ψήσω 3 σουβλάκια χωρίς λάδι και να φάω και μια κυπριακή η μία πίτα αλάδωτη. Όλα αυτά είναι 7 μονάδες αν όμως θηλάζεις τρως άλλες δύο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Μαρθα Κ είπε:

Το πρωί ξυπνάω τρώω κρισπις με μηδενική μερμελαδα =1 μονάδα μετά από 2 ώρες θα φάω φρούτο μηδενικό πχ 2 αχλάδια... Μεσημέρι κοτόπουλο στο φουρνο με πατάτες ="3μοναδες.. Βράδυ θα φτιάξω μια σαλάτα με λάδι μπορεί να ψήσω 3 σουβλάκια χωρίς λάδι και να φάω και μια κυπριακή η μία πίτα αλάδωτη. Όλα αυτά είναι 7 μονάδες αν όμως θηλάζεις τρως άλλες δύο. 

Εμενα μου μοιάζει σαν διατροφη και αυτο αλλα ειναι με μοναδες πρεπει να κανεις τους συνδιασμους εσυ. Εγω αυτο δεν μπορουσα τους συνδιασμους γιαυτο και πηγα στη διατροφολογο τα εκανα χαλια με το θηλασμο γιατί δεν μπορουσα να φαω σχεδον τιποτα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

@anemoni1989 11 κιλά σε ένα μήνα????? Δεν μου ακούγεται και πολύ σωστο αυτό, δεν έπαθε σοκ ο οργανισμός??? 

Βασικα δεν το επεδιωξα να χασω τοσα... Εγω ουσιαστικά εκοψα παγωτα και τηγανητα και σουβλακια και εβαλα σ διατροφή μ φρουτα και λαχανικά και εφυγαν μονα τς... Γενικα εχω πολυ καλο μεταβολισμό και χανω πολυ ευκολα κιλα... Απλα πρέπει να το δω σοβαρά! Και οταν λεω δεν πεινασα, το εννοω!!! Δεν πεινασα!!! Και δε στερηθηκα τιποτα, περαν των σοκολατοειδων καο ετοιματζιδικων..  Για αυτο μ αρεσει αυτη η διατροφή.. Γιατί αν τη διαβασεις ουσιαστικά θα δεις οτι σ μαθαινει να τρως σωστά και δεν σε βαζει ουτε να ζυγιζεις ποσοτητες, ουτε να μετρας θερμιδες. 

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Εγώ πάλι βρε κορίτσια αυτή τη δίαιτα με τις μονάδες ποτέ δεν την πίστεψα. Αν μια σοκολάτα με στεβια έχει μια μονάδα και ένα πιτόγυρο έχει 2 μονάδες μόνο αυτά να τρώω κάθε μέρα θα παχυνω. Όχι να φάω κι άλλες 5 μονάδες φαγητό... 

Το πιτογυρο φιλεναδα δεν εχει μονο 2 μοναδες!!! Ειναι σίγουρα μια απο την πιτα, 1 απο το κρεας, 1 απο τις πατατες, αλλη 1 απο το λαδι σ οποιο τηγανιστηκαν οι πατατες και αν ειναι μαριναρισμενο τ κρεας με λαδια, μουσταργες κλπ ανεβαινεις σ απειρες μοναδες γτ εχουν ζάχαρη μεσα!!!! Οποτε συμφωνα νε τη λογική της διαιτας αυτης, το αποφευγεις!!! 

Εγω κοριτσια ενω τα πηγαινα πολυ καλα, λυγισα πριν λιγο! Εφαγα προφιτερολ :roll:

πρίν από 58 λεπτά , Alekk είπε:

Γεια σας κοριτσοπουλα! Λοιπον, σημερα πηγα καλα αλλα τωρα για βραδυ θα φαω τοστ γιατι με εχει κοψει! Αχαχαχα!

Εμενα αυτο ειναι το προβλημα μ οτι βραδυ αφου βαλω τα παιδια για υπνο θελω να φαω τρεις πιτσες, ενα σαντουιτς κοτοπουλά και δυο κρεπες... 

Εν τω μεταξυ σκεφτομαι να κοψω το τοστ, να στερηθω για πιο αμεσα αποτελεσματα αλλα φοβαμαι μη μειωθει το γαλα.. 

ΥΓ πρεπει να ενταξω περισσοτερα φρουτα στη διατροφη μ, αλλα μονο με το αλμυρο χορταινω. Τι να κανω; Να ριχνω αλατι στα μηλα;;;;

 

Το μηλο να ξερεις επειδή βοηθαει σ πεψη, σε κανει να πεινας πιο γρήγορα!!! Εγω σε περιοδους διαιτας γενικα τ αποφευγω, γτ μπορει να φαω μηλο επειδη πειναω και μετα αντι να χορτασω πειναω περισσότερο!!! :shock:

7 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Φαντάζεσαι να έχουμε μιλήσει στην σελίδα σε κάνα στάτους και να μη πηγαίνει το μυαλό μας ότι μιλάμε εδώ!!! 

Πολύ σωστή σε βρίσκω και εγώ τρώω πολύ συχνά κρισπις με φιλαδελφεια  και μηδενική μερμελαδα βερίκοκο.. Σήμερα δεν πρόλαβα να φάω πρωινό οπότε μεσημέρι έφαγα μακαρόνια σκέτα 1 μονάδα και άλλες 2 ο κιμάς σύνολο 3 έχω άλλες 4 για το υπόλοιπο... 

Δεν ειμαι ενεργη σ σελιδα. Μονο παρακολουθώ, δεν συμμετεχω :P

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Βασικα δεν το επεδιωξα να χασω τοσα... Εγω ουσιαστικά εκοψα παγωτα και τηγανητα και σουβλακια και εβαλα σ διατροφή μ φρουτα και λαχανικά και εφυγαν μονα τς... Γενικα εχω πολυ καλο μεταβολισμό και χανω πολυ ευκολα κιλα... Απλα πρέπει να το δω σοβαρά! Και οταν λεω δεν πεινασα, το εννοω!!! Δεν πεινασα!!! Και δε στερηθηκα τιποτα, περαν των σοκολατοειδων καο ετοιματζιδικων..  Για αυτο μ αρεσει αυτη η διατροφή.. Γιατί αν τη διαβασεις ουσιαστικά θα δεις οτι σ μαθαινει να τρως σωστά και δεν σε βαζει ουτε να ζυγιζεις ποσοτητες, ουτε να μετρας θερμιδες. 

Είσαι πολύ τυχερή αν χάνεις τόσο εύκολα!!!! Εμένα άλλαξε πολύ ο μεταβολισμός μου από την πρώτη εγκυμοσύνη, οπότε φαντάζομαι τώρα θα είναι ακόμη χειρότερα τα πράγματα... Δίνω ένα ελαφρυντικό ωστόσο σε μένα γιατί γέννησα διδυμα οποτε το σώμα μου υπέστη πολύ μεγαλύτερη αλλαγή αυτή τη φορά!! Πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό που δεν έχω επανέλθει και ίσως αργήσω και πολύ.... Θα προσπαθήσω αρχικά να εντάξω στην διατροφή μου φρούτα, που δεν τρώω καθόλου, και να περιορίσω τα "σκατουλακια" όπως λέω τα πατατάκια, σοκολάτες κλπ.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Είσαι πολύ τυχερή αν χάνεις τόσο εύκολα!!!! Εμένα άλλαξε πολύ ο μεταβολισμός μου από την πρώτη εγκυμοσύνη, οπότε φαντάζομαι τώρα θα είναι ακόμη χειρότερα τα πράγματα... Δίνω ένα ελαφρυντικό ωστόσο σε μένα γιατί γέννησα διδυμα οποτε το σώμα μου υπέστη πολύ μεγαλύτερη αλλαγή αυτή τη φορά!! Πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό που δεν έχω επανέλθει και ίσως αργήσω και πολύ.... Θα προσπαθήσω αρχικά να εντάξω στην διατροφή μου φρούτα, που δεν τρώω καθόλου, και να περιορίσω τα "σκατουλακια" όπως λέω τα πατατάκια, σοκολάτες κλπ.... 

Τωρα θα φανει τι μεταβολισμο εχω μετα την εγκυμοσύνη!!! Ολα αυτα ηταν πριν μεινω εγκυος!!! Μετα την εγκυμοσύνη τωρα παλεύω να συμμαζευτω!!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Τωρα θα φανει τι μεταβολισμο εχω μετα την εγκυμοσύνη!!! Ολα αυτα ηταν πριν μεινω εγκυος!!! Μετα την εγκυμοσύνη τωρα παλεύω να συμμαζευτω!!!! 

Πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό να έχει αλλάξει ο μεταβολισμός σου.... Σου εύχομαι να μην έχει συμβει παρόλα αυτά!!!!! Μανούλες γίναμε μωρέ, οι θυσίες ξεκίνησαν από νωρίς!!!!! 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Βασικα δεν το επεδιωξα να χασω τοσα... Εγω ουσιαστικά εκοψα παγωτα και τηγανητα και σουβλακια και εβαλα σ διατροφή μ φρουτα και λαχανικά και εφυγαν μονα τς... Γενικα εχω πολυ καλο μεταβολισμό και χανω πολυ ευκολα κιλα... Απλα πρέπει να το δω σοβαρά! Και οταν λεω δεν πεινασα, το εννοω!!! Δεν πεινασα!!! Και δε στερηθηκα τιποτα, περαν των σοκολατοειδων καο ετοιματζιδικων..  Για αυτο μ αρεσει αυτη η διατροφή.. Γιατί αν τη διαβασεις ουσιαστικά θα δεις οτι σ μαθαινει να τρως σωστά και δεν σε βαζει ουτε να ζυγιζεις ποσοτητες, ουτε να μετρας θερμιδες. 

Το πιτογυρο φιλεναδα δεν εχει μονο 2 μοναδες!!! Ειναι σίγουρα μια απο την πιτα, 1 απο το κρεας, 1 απο τις πατατες, αλλη 1 απο το λαδι σ οποιο τηγανιστηκαν οι πατατες και αν ειναι μαριναρισμενο τ κρεας με λαδια, μουσταργες κλπ ανεβαινεις σ απειρες μοναδες γτ εχουν ζάχαρη μεσα!!!! Οποτε συμφωνα νε τη λογική της διαιτας αυτης, το αποφευγεις!!! 

Εγω κοριτσια ενω τα πηγαινα πολυ καλα, λυγισα πριν λιγο! Εφαγα προφιτερολ :roll:

Το μηλο να ξερεις επειδή βοηθαει σ πεψη, σε κανει να πεινας πιο γρήγορα!!! Εγω σε περιοδους διαιτας γενικα τ αποφευγω, γτ μπορει να φαω μηλο επειδη πειναω και μετα αντι να χορτασω πειναω περισσότερο!!! :shock:

Δεν ειμαι ενεργη σ σελιδα. Μονο παρακολουθώ, δεν συμμετεχω :P

Εγώ συμμετέχω αν δεις μια Μαρθα εγώ ειμαι μίλησε μου.. Βάζω αρκετές φώτο με φαγητά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Βασικα δεν το επεδιωξα να χασω τοσα... Εγω ουσιαστικά εκοψα παγωτα και τηγανητα και σουβλακια και εβαλα σ διατροφή μ φρουτα και λαχανικά και εφυγαν μονα τς... Γενικα εχω πολυ καλο μεταβολισμό και χανω πολυ ευκολα κιλα... Απλα πρέπει να το δω σοβαρά! Και οταν λεω δεν πεινασα, το εννοω!!! Δεν πεινασα!!! Και δε στερηθηκα τιποτα, περαν των σοκολατοειδων καο ετοιματζιδικων..  Για αυτο μ αρεσει αυτη η διατροφή.. Γιατί αν τη διαβασεις ουσιαστικά θα δεις οτι σ μαθαινει να τρως σωστά και δεν σε βαζει ουτε να ζυγιζεις ποσοτητες, ουτε να μετρας θερμιδες. 

Το πιτογυρο φιλεναδα δεν εχει μονο 2 μοναδες!!! Ειναι σίγουρα μια απο την πιτα, 1 απο το κρεας, 1 απο τις πατατες, αλλη 1 απο το λαδι σ οποιο τηγανιστηκαν οι πατατες και αν ειναι μαριναρισμενο τ κρεας με λαδια, μουσταργες κλπ ανεβαινεις σ απειρες μοναδες γτ εχουν ζάχαρη μεσα!!!! Οποτε συμφωνα νε τη λογική της διαιτας αυτης, το αποφευγεις!!! 

Εγω κοριτσια ενω τα πηγαινα πολυ καλα, λυγισα πριν λιγο! Εφαγα προφιτερολ :roll:

Το μηλο να ξερεις επειδή βοηθαει σ πεψη, σε κανει να πεινας πιο γρήγορα!!! Εγω σε περιοδους διαιτας γενικα τ αποφευγω, γτ μπορει να φαω μηλο επειδη πειναω και μετα αντι να χορτασω πειναω περισσότερο!!! :shock:

Δεν ειμαι ενεργη σ σελιδα. Μονο παρακολουθώ, δεν συμμετεχω :P

ΑΛΗΘΕΙΑ;;;;; Ε οχι! Αυτο ηταν! Την ανοιξη τωρα φρουτο! Μονο το πορτοκαλι μ εμεινε... :angry::unsure::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! Θέλω γνώμη γυμναστήριο μπορώ να αρχίσω τώρα?? Έχουν περάσει 4 μήνες από τον φυσιολογικό τοκετό μου.. Άλλες μου λένε ναι άλλες μου λένε μετά τους 6 μήνες αλλά ρε κορίτσια χωρίς γυμναστική η κοιλιά θα μείνει να κρεμάει... Πφφφφφφφφφφ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Θέλω γνώμη γυμναστήριο μπορώ να αρχίσω τώρα?? Έχουν περάσει 4 μήνες από τον φυσιολογικό τοκετό μου.. Άλλες μου λένε ναι άλλες μου λένε μετά τους 6 μήνες αλλά ρε κορίτσια χωρίς γυμναστική η κοιλιά θα μείνει να κρεμάει... Πφφφφφφφφφφ 

Καλημέρα!!! Γτ δε ρωτάς το γυναικολογο σου ή καποιο γυμναστη??? Αυτοι νομίζω ειναι οι πιο αρμοδιοι να σ απαντησουν... Ο γυναικολογος αφενος γτ σε ξεγεννησα και ξερει "τι παιζει"  και ο γυμναστγς γτ θα μπορει να σ προτείνει τις καταλληλοτερες ασκήσεις!!! :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...