Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Νέες μανουλες σε δίαιτα και οχι μονο!!!! :)


anemoni1989

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Και εγω μοναδες κανω!!! Την 1η φορα που τηννεκανα, εχασα 11 κιλα σε ενα μηνα χωρίς καθόλου στερηση!!! Θα τα καταφέρουμε όλες μαζι!!! 

Φαντάζεσαι να έχουμε μιλήσει στην σελίδα σε κάνα στάτους και να μη πηγαίνει το μυαλό μας ότι μιλάμε εδώ!!! 

πρίν από 20 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μια μοναδα ο κιμας, μια μοναδα το αυγο και αναλογα αν βαλεις ψωμι ή φρυγανια μπαινει και αλλη μοναδα... Εγω πχ τα κανω χωρις αυγο και χωρις ψωμι, οππτε εχω 1 μοναδα απο τον κιμα και αμα βαλω λαδι αλλη μια! 

Πζ εγω σημερα εφαγα κρισπις με Φιλαδέλφεια το πρωι, οποτε εχω 1 μοναδα απο τα κρισπις και αλλη 1 απο τ Φιλαδέλφεια, αρα συνολο 2. Για μεσημέρι εφαγα μακαρονια αλαδοτα με σαλτσα κοκκινη, οποτε εχω μια μονάδα απο τα μακαρόνια και αλλη μια απο το λαδι της σαλτσας, αρα 2!!! Εφαγα και κοθνουπιδι σαλατα με λαδακι, αρα αλλη 1 μοναδα απο το λαδι (το κουνουπίδι σαν λαχανικο δεν εχει μοναδες)! Αρα συνολο 5 απο το πρωι καο μ μενουν αλλες 3 για το βράδυ!!! 

Πολύ σωστή σε βρίσκω και εγώ τρώω πολύ συχνά κρισπις με φιλαδελφεια  και μηδενική μερμελαδα βερίκοκο.. Σήμερα δεν πρόλαβα να φάω πρωινό οπότε μεσημέρι έφαγα μακαρόνια σκέτα 1 μονάδα και άλλες 2 ο κιμάς σύνολο 3 έχω άλλες 4 για το υπόλοιπο... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 348
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

@Alex. Arap και @nanoula90Ευχαριστώ για την απάντηση. Μάλλον είναι στο παιδί αν έχει κρύα άκρα. Παντως πυρετό δεν έχει. 

@nanoula90 συμφωνώ σε ότι είπες για τη δίαιτα! 

Ξεχασα να σας πω ότι εκτός από εμενα έχει μπει σε «διατροφή» και η μικρή! Ήρθε η γιατρος και μου την βρήκε πολύ χοντρή και μας έκοψε το πολύ φαΐ! Νόμιζα πως δεν είχα πολύ γαλα κι έδινα γεναιοδωρο συμπλήρωμα και φοβόμουν μην την υποσιτίζω κιολας! Αλλά τελικά παράγω περισσότερο γαλα από οσο νόμιζα και μειώσαμε τα συμπληρώματα. 

Και εμάς τα χεράκια μας είναι συνέχεια πάγος αλλά η γιατρός μου είπε ότι σχεδόν στα περισσότερα μωράκια είναι έτσι και παίζει ρόλο που τα βάζουν στο στόμα τους. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Και εμάς τα χεράκια μας είναι συνέχεια πάγος αλλά η γιατρός μου είπε ότι σχεδόν στα περισσότερα μωράκια είναι έτσι και παίζει ρόλο που τα βάζουν στο στόμα τους. 

Ευχαριστώ! Τους φοράτε γάντια; Εγώ της φοράω αλλά τα βάζει συνεχώς στο στόμα και τα κανει μούσκεμα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ευχαριστώ! Τους φοράτε γάντια; Εγώ της φοράω αλλά τα βάζει συνεχώς στο στόμα και τα κανει μούσκεμα!

Εμεις είμαστε 4 μηνων και μπορεί να πνίγει δεν της φοράω τίποτα γιατί ότι και να κάνω τα βάζει στο στόμα και είναι κρύα μετά... Όταν ήταν μικρή και της είχα γάντια μούσκεμα τα έβρισκα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/2/2019 at 4:17 ΜΜ, anemoni1989 είπε:

Γενικα σαν υστατη λυση ναι, αλλα επειδη δεν τα παω πολυ καλα με τις μορφες εξουσιας (ναι ειμαι πυροβολημενη) ειπα να το δοκιμασω λίγο μονη μου κανοντας ισορροπημενο πρόγραμμα!!! Γενικα αποφασισα να βαλω στη διατροφή μου κουνουπιδια, μπροκολα και φρούτα, οποτε δε νομίζω πως ειναι κατι βλαβερο!!! :)

Φουσκωμα πάντως εχω και εγω πολυ ρε κοριτσια!!! Και αυτη η κοιλια... Τι χαλαρωση????? Πως συμαζευεται??? 

Γειά σας κορίτσια κ από μένα.. Εγώ σε λίγο καιρό γενναω αλλά από τωρα σκέφτομαι τα κιλά πως θα φύγουν κ κυρίως πως θα μαζευτεί η κοιλία... Εσείς όταν γεννήσατε βάλατε κορσέ; 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια δεν κάνω δίαιτα! Κάνω μια ισορροπημένη διατροφή, με όλα τα φαγητά, πάντα σαλάτα, το πρωί ένα κουλούρι Θεσσαλονίκης και κατά τις 11 ένα τοστακι, ανεβοκατεβαίνω 3 ορόφους καθημερινά από τις 6 έως τις 12:30-1:00 και το βράδυ τελευταίο γεύμα το τρώω κατά τις 8. Το κάνω αυτό σχεδόν 3 μήνες τώρα. Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχω χάσει ρε κορίτσια; Έφτασα 72 αλλά ήθελα πιο πολλά! 4 κιλά σε 3 μήνες λίγα είναι!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ κορίτσια δεν κάνω δίαιτα! Κάνω μια ισορροπημένη διατροφή, με όλα τα φαγητά, πάντα σαλάτα, το πρωί ένα κουλούρι Θεσσαλονίκης και κατά τις 11 ένα τοστακι, ανεβοκατεβαίνω 3 ορόφους καθημερινά από τις 6 έως τις 12:30-1:00 και το βράδυ τελευταίο γεύμα το τρώω κατά τις 8. Το κάνω αυτό σχεδόν 3 μήνες τώρα. Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχω χάσει ρε κορίτσια; Έφτασα 72 αλλά ήθελα πιο πολλά! 4 κιλά σε 3 μήνες λίγα είναι!

Ιδανικά είναι! Αν κανεις και λίγη αεροβική άσκηση θα είσαι τέλεια. Τα σκαλιά να τα αποφεύγεις. Δεν είναι καλά για τα γόνατα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Γειά σας κορίτσια κ από μένα.. Εγώ σε λίγο καιρό γενναω αλλά από τωρα σκέφτομαι τα κιλά πως θα φύγουν κ κυρίως πως θα μαζευτεί η κοιλία... Εσείς όταν γεννήσατε βάλατε κορσέ; 

Εσυ μην τα σκέφτεσαι αυτά! Έχεις αλλά τώρα να βάζεις στο μυαλό σου!! Ο κορσές νομίζω πλέον δεν συστήνεται! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Ιδανικά είναι! Αν κανεις και λίγη αεροβική άσκηση θα είσαι τέλεια. Τα σκαλιά να τα αποφεύγεις. Δεν είναι καλά για τα γόνατα. 

Αφού δουλεύω στο κυλικείο που έχει ο άντρας μου σε δημόσια υπηρεσία και πηγαίνω τις παραγγελίες... Άμα πηγαίνω με το ασανσέρ αργώ πολύ οπότε το πάω με τα πόδια πάνω κάτω 6 ώρες!!! Θέλω να ξεκινήσω πάλι προπονήσεις kick boxing που έκανα παλιά αλλά δεν έχω χρόνο καθολου!

 

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Ιδανικά είναι! Αν κανεις και λίγη αεροβική άσκηση θα είσαι τέλεια. Τα σκαλιά να τα αποφεύγεις. Δεν είναι καλά για τα γόνατα. 

 

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Γειά σας κορίτσια κ από μένα.. Εγώ σε λίγο καιρό γενναω αλλά από τωρα σκέφτομαι τα κιλά πως θα φύγουν κ κυρίως πως θα μαζευτεί η κοιλία... Εσείς όταν γεννήσατε βάλατε κορσέ; 

Εμένα και στις 2 μάζεψε μόνη της λίγο μετά που σταμάτησαν τα λοχεια... Αλλά δεν είχα γενικά ποτέ κοιλιά! Δεν νομίζω ότι κάνει να πιέζεις τόσο την κοιλίτσα σου μόλις γεννησεις.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Αφού δουλεύω στο κυλικείο που έχει ο άντρας μου σε δημόσια υπηρεσία και πηγαίνω τις παραγγελίες... Άμα πηγαίνω με το ασανσέρ αργώ πολύ οπότε το πάω με τα πόδια πάνω κάτω 6 ώρες!!! Θέλω να ξεκινήσω πάλι προπονήσεις kick boxing που έκανα παλιά αλλά δεν έχω χρόνο καθολου!

 

 

Εμένα και στις 2 μάζεψε μόνη της λίγο μετά που σταμάτησαν τα λοχεια... Αλλά δεν είχα γενικά ποτέ κοιλιά! Δεν νομίζω ότι κάνει να πιέζεις τόσο την κοιλίτσα σου μόλις γεννησεις.

Δεν εννοώ απαραίτητα κορσέ δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι άλλο το οποίο στο να μαζευτεί η κοιλια

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Δεν εννοώ απαραίτητα κορσέ δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι άλλο το οποίο στο να μαζευτεί η κοιλια

Εγω κοριτσι μου ηθελα να παρω, αλλα τελικα επανηλθε η κοιλιτσα πολυ γρηγορα μονη της. Απλα εχει αλλη υφη. Δεν ειναι τοσο τσιτα, ειναι λιγο πως να το πω, ειναι μαλακή. 

 

πρίν από 15 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Κοριτσια πως πηγε σημερα η διατροφη ;εγω την εκανα μια χαρα δεν πεινασα καθολου ήπια και 4 λιτρα νερο

Εγω τα πηγα πολυ καλα. Πρωινο 2 βραστα αυγα, μεσημεριανο πουρε με μοσχαρακι κοκκινιστο, βραδινο παστα σοκολατα. Ειχα μια ωραια σταδιακη βελτιωση της διατροφης μεσα στη μερα οπως αντιλαμβανεσαι χαχαχα.

Σοβαρα, μολις κλεισει 2 μηνων ο μπεμπης θα ξεκινησω τα λαχανικα. Αυριο το προγραμμα εχει φιλετο κοτοπουλο και σαλατα αγγουροντοματα. Κ μαλλον αυτο θα εχω καθε μερα, απλα θα αλλαζω την πρωτεινη, μια κοτοπουλο, την αλλη μπιφτεκι, την αλλη καποιο ψαρι. Στεγνα φαγητα, για να χτισουμε κορμι. Ερχεται και το καλοκαιρι, πως θα βαλουμε τα μπικινια μας να οργωσουμε τις πλαζ?? :lol:

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , nanoula90 είπε:

Εγω κοριτσι μου ηθελα να παρω, αλλα τελικα επανηλθε η κοιλιτσα πολυ γρηγορα μονη της. Απλα εχει αλλη υφη. Δεν ειναι τοσο τσιτα, ειναι λιγο πως να το πω, ειναι μαλακή. 

 

Εγω τα πηγα πολυ καλα. Πρωινο 2 βραστα αυγα, μεσημεριανο πουρε με μοσχαρακι κοκκινιστο, βραδινο παστα σοκολατα. Ειχα μια ωραια σταδιακη βελτιωση της διατροφης μεσα στη μερα οπως αντιλαμβανεσαι χαχαχα.

Σοβαρα, μολις κλεισει 2 μηνων ο μπεμπης θα ξεκινησω τα λαχανικα. Αυριο το προγραμμα εχει φιλετο κοτοπουλο και σαλατα αγγουροντοματα. Κ μαλλον αυτο θα εχω καθε μερα, απλα θα αλλαζω την πρωτεινη, μια κοτοπουλο, την αλλη μπιφτεκι, την αλλη καποιο ψαρι. Στεγνα φαγητα, για να χτισουμε κορμι. Ερχεται και το καλοκαιρι, πως θα βαλουμε τα μπικινια μας να οργωσουμε τις πλαζ?? :lol:

Παστα σοκολάτα τι είναι αυτα που λες γρήγορα τιμωρία!! Εμενα ειναι λιγο περιεργο αυριο εχω τοστ το πρωι μετα αμυγδαλα μεσημέρι 2 μεγαλες πατατες με τυρι απογευμα φρουτο βραδυ γιαουρτι. Παναγια μου θα σας φαω και εσας αυριο!!! Πως θα παμε στη πλαζ σε παρακαλώ!!!!! 

  • Χαχα 2

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βρε κορίτσια αυτή τη δίαιτα με τις μονάδες ποτέ δεν την πίστεψα. Αν μια σοκολάτα με στεβια έχει μια μονάδα και ένα πιτόγυρο έχει 2 μονάδες μόνο αυτά να τρώω κάθε μέρα θα παχυνω. Όχι να φάω κι άλλες 5 μονάδες φαγητό... 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...