Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Σχέση με τα πεθερικα μας!!!?


anemoni1989

Recommended Posts

Just now, maroulini είπε:

Εγω παλι κοριτσια εβαλα τα χερακια μου και εβγαλα τα ματακια μου... Ο αντρας μου ειχε ελαχιστη επαφη με τους δικους του δηλαδη πηγαινε μια φορα τον μηνα και στο τηλεφωνο ελεγε ειμαι καλα και τελος. Εμενα μου φαινοταν περιεργο γιατι εχω πολυ στενη επαφη με τους δικους μου οι οποιοι βοηθανε και παρα πολυ σε ολα οποτε του ελεγα να πηγαινει πιο συχνα και στο τηλεφωνο να τους μιλαει πιο πολυ και να λεει τι κανουμε και τους καλουσα και σπιτι. Σαν αποτελεσμα τωρα που εκανα εξωσωματικη ειχα την πεθερα να με παιρνει τηλ να μου λεει να μην το κανω βουκινο, αφου απετυχα να με ξαναπαιρνει να μου λεει με υφος δεν εγινε και τιποτα και τωρα και ο δικος μου να θελει να πηγαινουμε μαζι συχνα στους δικους του. Φυσικα αυτοι δεν βοηθανε πουθενα ποτε ενα πιατο φαι ουτε για τον γιο δεν φτιαχνει η μανα και μονο να λεει διαφορες κακιες ξερει... Αλλα ποιος μου φταιει ας προσεχα!!!

Έτσι την πάτησα και γω, όταν δεν είχαν καλες επαφες το ζωον επεμενα να τα ξαναβρουνε!!! Αυτοφασκελωνομαι τωρα!!! 

Just now, maroulini είπε:

Καλα εννοειται τιποτα δε θελω μακρια και αγαπημενοι θελω ειδικα αφου ειδα οτι η μανα του μονο να πεταει κακιες ξερει... φαντασου οταν της ειπε οτι θα παντρευτουμε το μονο που ειπε ηταν εγω παντως δεν εχω λεφτα να της παρω νυφικο λες και εχω αναγκη να μου παρει αυτη ελεος. Απλα νομιζω οτι ο δικος μου ζηλεψε με την καλη εννοια οταν ειδε ποσο δεμενοι ειμαστε εμεις οποτε τωρα θελει αντιστοιχη σχεση και με τους δικους του. Η διαφορα ειναι οτι οταν παμε στη μανα μου ειναι για να παρουμε πχ ταπερακια με τα δικα του αγαπημενα φαγητα ενω οταν παμε στη μανα του ειναι μονο για να μου λεει κακιες. Αλλα αυτος δεν το βλεπει το εχει παρει λιγο εγωιστικα οτι αν δε θελω εγω να παω στους δικους του τοτε δε θα ερχεται και αυτος στους δικους μου. 

Και εμενα κάτι αντίστοιχο!!! Όταν ανακοινωσαμε ότι θα κάνουμε γαμοβαπτιση, ενω επεμεναν και ειχαν κανει ένα σωρό καυγαδες για το θρησκευτικο γαμο, η 1η κουβέντα που είπε ήταν ότι δεν έχει λεφτά να μας δώσει (λες και την εχω ανάγκη την αρχι-Σκρουτζ) και αλλο ένα κορυφαίο που είπε ήταν ότι δεν υπάρχει λόγος να ψωνισει καινούργια ρουχα, αφου δεν είναι κάτι σημαντικό σαν γεγονός, οποτε γτ να ξοδευτει!! Αλλά δεν φταίει αυτη, το βουρλο ο αντρας μου που της μιλάει ακόμα φταίει! 

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 676
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 42 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

@Rafaelatarzan εισαι εδω σε τέτοια θεματαρα και δε μου την ανέφερες ακόμη; Απαράδεκτον....

Κοριτσια.... Ένα έχω να πω... Καλύτερα κακία πεθερά να δείχνει στα μούτρα σου ότι δε σε θέλει πάρα διπρόσωπη και γλυκιά που τη λατρεύει όλος ο κόσμος, μπροστά σου είναι Αγία και ο ομως πλάγια να προσπαθεί να περνάει το δικό της ή να έχει κάνει όλο το σόι να μη σε πάει από τα παράπονα που κάνει και την ίδια στιγμή που την ακούς να τα λέει (μένουμε στην ίδια πολυκατοικία) να έρχεται σπίτι σου μες τα χαμόγελα και τις αγαπουλες. Έχω πάρα πολλά να πω ... Έχω κάνει χρόνια υπομονή. Σχεδόν από την αρχή των αρραβώνων.... Έχει άλλα δύο παιδιά. Η κόρη στο εξωτερικό και ο άλλος γιος παντρεμένος με παιδιά και όλη μέρα εκεί με τη γυναίκα του. Επειδή λοιπόν δε το κάνουμε και εμείς είμαι η κακια... Θα σας τα πω εν ολίγοις σιγά σιγά....  Αν βέβαια είμαι καλοδεχούμενη στη παρέα χαχαχαχα. Υπομονή.... Δε ξέρω τι άλλο να πω....

Δε γίνεται να δαιμονιζοντε τόσο ρε φίλε όταν παντρεύονται οι γιοι τους. Σαν να μη δέχονται ότι άλλη γυναίκα είναι αντάξια στη ζωή τους. Ο άντρας μου ευτυχώς με το μέρος μου είναι αλλά δεν είναι τόσο δυναμικός ούτως ώστε να τους βάλει στη θέση τους κοφτά και ορθά. Το πάει ευγενικά ή τουλάχιστον έτσι μου λέει γιατί δε θέλει να τσακωθεί. Βασικά ούτε εγώ θέλω να τσακωθεί απλά θέλω να θέσουμε ταόρια μας. Τόσο κακό είναι πια; Τς τς. Φιλιά σε όλες. Γνωστές και μη που είστε εδώ :)

χαχαχαχαχα παντού είμαι εγώ φιλη μ....αχχαχαχα γιατί θα γλύτωνα  νομιζες από πεθερά εγω...αχχαχχα....Δεν υπήρχε περίπτωση να γλυτώσω....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

χαχαχαχαχα παντού είμαι εγώ φιλη μ....αχχαχαχα γιατί θα γλύτωνα  νομιζες από πεθερά εγω...αχχαχχα....Δεν υπήρχε περίπτωση να γλυτώσω....

Το θυμάμαι που τα λέγαμε και στο θέμα μας.. τι να πεις ...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Έτσι την πάτησα και γω, όταν δεν είχαν καλες επαφες το ζωον επεμενα να τα ξαναβρουνε!!! Αυτοφασκελωνομαι τωρα!!! 

Και εμενα κάτι αντίστοιχο!!! Όταν ανακοινωσαμε ότι θα κάνουμε γαμοβαπτιση, ενω επεμεναν και ειχαν κανει ένα σωρό καυγαδες για το θρησκευτικο γαμο, η 1η κουβέντα που είπε ήταν ότι δεν έχει λεφτά να μας δώσει (λες και την εχω ανάγκη την αρχι-Σκρουτζ) και αλλο ένα κορυφαίο που είπε ήταν ότι δεν υπάρχει λόγος να ψωνισει καινούργια ρουχα, αφου δεν είναι κάτι σημαντικό σαν γεγονός, οποτε γτ να ξοδευτει!! Αλλά δεν φταίει αυτη, το βουρλο ο αντρας μου που της μιλάει ακόμα φταίει! 

Χαχαχα αρχι-Σκρουτζ πολυ καλο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Το πιάτο το φαι το κάνουμε κι εμείς. Δεν έχουμε την ανάγκη τους. Αλλά τα υπόλοιπα απαράδεκτα. Μπορείς όμως να πατήσεις πόδι άνετα και αφού είναι μακρυά απ' ότι καταλαβαίνω ένα παραπάνω. Καταρχάς εσύ ήσουν αιτία που ο άντρας σου γλυκανε μαζί τους και τώρα κάνανε κόμμα; Του έχεις μιλήσει; Αν όχι μίλα του ανοιχτά πως αν δεν ήσουν εσύ ακόμη τυπικός θα ήταν να καταλάβει ότι αυτό δεν είναι σωστό που γίνεται. Άλλο να τους βλεπει πιο συχνά ή να μιλάνε τηλ και άλλο να παίρνουν θάρρος να επέμβουν στη ζωή σας και να σου πετάνε κουβέντες. 

Κοριτσάρες μου για να δω απόψεις. Σαν καινούργια να σας μάθω και περισσότερο. Εγώ είμαι της οπτικής ότι δε με ενδιαφέρει καθόλου αν βοηθάνε ή όχι. Ούτως ή άλλως θα μπορούσε να μην υπήρχαν καν (δυστυχώς υπάρχουν και αυτά) ή να είναι πολύ μακριά. Το μόνο που με νοιάζει είναι να μην επεμβαίνουν ούτε ευθέως ούτε πλαγίως στη ζωή και το σπίτι μας. Ίσα ίσα θεωρώ πως αν βοηθάνε παραπάνω θα λενε. Αλλά βλέπω κοπέλες που παραπονιούνται ότι δεν βοηθάνε τα πεθερικά κλπ. Ε και; την ανάγκη τους έχουμε; Επιλογή μας ήταν να κάνουμε σπιτικο και οικογένεια με τον άνθρωπο μας, με το άλλο μας μισό. Οπότε ξέραμε ότι οι υποχρεώσεις θα γίνουν διπλές και τριπλές ειδικά μετά τα παιδιά. Και το φαγακι μας θα το κάνουμε και ότι μπορούμε. Και αν δεν μπορούμε εεε δε χάθηκε και ο κόσμος να γίνουν όλα σε μια μέρα.Άλλο βέβαια να ζητήσεις βοήθεια κάποια στιγμή και να την αρνηθούν ή να μας ζητήσουν εμάς και να αρνηθούμε αυτό είναι γαϊδουρια. 

Εγώ πραγματικα θα χαιρομουν να μην είχε διάθεση καμία να με βοηθήσει η πεθερά μου αλλά πάντα το χαμόγελο που έχει στα χείλη να ήταν αληθινό και καλοπροαίρετο και όχι με κάθε αφορμή να πετάνε κουβέντες ή να παραπονιούνται παντού ότι δε πάμε και και και.Άσε που έχω καταλάβει ότι κάθε φορά που βοηθάει παίρνει θάρρος και χτυπάει πιο πολλά είτε σε μένα είτε στην άλλη νυφη. Κι εκεί μετά τι να πεις; Εμ βοηθας εμ μη μιλάς; Δίκοπο μαχαίρι. Γνώμη μου βέβαια έτσι μη παρεξηγηθω. Και κάθε αντίθετη γνώμη σεβαστή. Απλά ήθελα να δω και τις δικές σας οπτικές μήπως εγώ το βλέπω απόλυτα. (Συγχωρέστε μου το αυτό αλλά τόσα που έχω περάσει σε πολλά είμαι απόλυτη, αν ήταν αλλιώς η κατάσταση σίγουρα θα είχα άλλη άποψη για διάφορα θέματα).

Κοριτσι μου για μενα αν η βοηθεια ειναι καλοπροαιρετη, τη δεχομαι με μεγαλη μου χαρα! Και δοξα τω θεω εχω μια υπεροχη πεθερα που μενουμε ενα τετραγωνο μακρια και ειναι η καλυτερη πεθερα που θα μπορουσα να εχω με αυτα που διαβαζω. Με βοηθησε πολυ στην εγκυμοσυνη που ειχα θεματα οπως κ οταν γεννησα στις αρχες. Κ η μανα μου επισης, αλλα λιγοτερο λογω αποστασης. Με εχει βοηθησει σε ολα και την περιοδο πιο παλια που ελειπα για δουλεια, και παντα. Βεβαια επειδη κ γω δεν ηθελα να τη βαζω σε κοπο, στα περισσοτερα ελεγα οχι ευχαριστω, αλλα στην εγκυμοσυνη κ με το μωρο που δεν προλαβαινα να κανω τπτ, ερχοταν και εβαζε τον γιο της (τον αντρα μου) να κανουν φασινα μαζι γιατι εγω δεν προλαβαινα. Τον εβαζε να βαζει σκουπα και εκεινη σιδερωνε πχ. Κ ποτε δεν εχει ανακατευτει σε τπτ.

Νομιζω πως εχει να κανει με την σχεση που εχει ο καθενας. Αν μιλαμε για ανθρωπους τοξικους, τοτε καλυτερα μακρια κ αγαπημενοι. Σιγουρα αν ειχα απεναντι μου μια πεθερα οπως αυτες που διαβαζω εδω, θα ειχα μονο τα τυπικα μαζι της. Αλλα ειμαι τυχερη γιατι ειναι καταπληκτικος ανθρωπος. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσι μου για μενα αν η βοηθεια ειναι καλοπροαιρετη, τη δεχομαι με μεγαλη μου χαρα! Και δοξα τω θεω εχω μια υπεροχη πεθερα που μενουμε ενα τετραγωνο μακρια και ειναι η καλυτερη πεθερα που θα μπορουσα να εχω με αυτα που διαβαζω. Με βοηθησε πολυ στην εγκυμοσυνη που ειχα θεματα οπως κ οταν γεννησα στις αρχες. Κ η μανα μου επισης, αλλα λιγοτερο λογω αποστασης. Με εχει βοηθησει σε ολα και την περιοδο πιο παλια που ελειπα για δουλεια, και παντα. Βεβαια επειδη κ γω δεν ηθελα να τη βαζω σε κοπο, στα περισσοτερα ελεγα οχι ευχαριστω, αλλα στην εγκυμοσυνη κ με το μωρο που δεν προλαβαινα να κανω τπτ, ερχοταν και εβαζε τον γιο της (τον αντρα μου) να κανουν φασινα μαζι γιατι εγω δεν προλαβαινα. Τον εβαζε να βαζει σκουπα και εκεινη σιδερωνε πχ. Κ ποτε δεν εχει ανακατευτει σε τπτ.

Νομιζω πως εχει να κανει με την σχεση που εχει ο καθενας. Αν μιλαμε για ανθρωπους τοξικους, τοτε καλυτερα μακρια κ αγαπημενοι. Σιγουρα αν ειχα απεναντι μου μια πεθερα οπως αυτες που διαβαζω εδω, θα ειχα μονο τα τυπικα μαζι της. Αλλα ειμαι τυχερη γιατι ειναι καταπληκτικος ανθρωπος. 

Βρε αυτό είναι εντελώς άλλη περίπτωση. Αυτή είναι μάνα όχι πεθερά. Ειδικά με τα τόσα που προσφέρει και δεν έχει ανακατευτεί ποτέ. Εγώ λέω για περιπτώσεις πεθεροπληκτων που έχουν τα πεθερικά παραξενιές και συν τοις άλλοις τα κορίτσια έχουν παράπονο ότι δεν βοηθάνε. Ας μη βοηθήσουν καλύτερα να μην είχαν παραξενιές παρά να βοηθάνε. Η καλοπροαίρετβ βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη όπως θα τη δώσω και εγώ οπότε μου ζητηθεί ευχάριστα. Ακόμη και τώρα που είμαι πικραμένη.

Επίσης ξέρεις τι άλλα με νευριάζουν; απλά κουβέντα να γίνεται...Πρώτον όταν βλέπω να λένε άααα κύκλος είναι θα γίνετε κι εσείς πεθερές. Κι επειδή η δικιά μου είναι στραβόξυλο σημαίνει πως θα γίνω κι εγώ οπότε θα την καταλάβω; Άμα γίνω τέτοια πεθερά μη σωσω.... Και δεύτερον άααα για να φέρετε έτσι η πεθερά φταίει και η νυφη. Ίσως σε μερικά σπιτικά ισχύει. Εγώ ξέρω όμως πως δεν έχω κάνει τίποτα μα τίποτα κακό ούτε αντιρρήσεις δεν έχω φέρει σε κάτι πέραν από τώρα τελευταία που πετάνε σποντες πλέον και για το παιδί μου οπότε μπουχτησα. Αν είναι ο άνθρωπος τοξικός όπως λες κι εσύ ή εγωκεντρικός δε σημαίνει ότι φταίει η άλλη πλευρά που είναι έτσι. Όπως κι αν η νύφη είναι στραβόξυλο και της φταίει ακόμη και η ανάσα της πεθεράς δε σημαίνει ότι η πεθερά είναι κακια. Τρέχα γυρεύε λοιπόν να βρεις το δίκιο σου. Εμείς δηλαδή εσύ ούτε του παπά να μη το πεις για την τύχη σου.

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Κοριτσι μου για μενα αν η βοηθεια ειναι καλοπροαιρετη, τη δεχομαι με μεγαλη μου χαρα! Και δοξα τω θεω εχω μια υπεροχη πεθερα που μενουμε ενα τετραγωνο μακρια και ειναι η καλυτερη πεθερα που θα μπορουσα να εχω με αυτα που διαβαζω. Με βοηθησε πολυ στην εγκυμοσυνη που ειχα θεματα οπως κ οταν γεννησα στις αρχες. Κ η μανα μου επισης, αλλα λιγοτερο λογω αποστασης. Με εχει βοηθησει σε ολα και την περιοδο πιο παλια που ελειπα για δουλεια, και παντα. Βεβαια επειδη κ γω δεν ηθελα να τη βαζω σε κοπο, στα περισσοτερα ελεγα οχι ευχαριστω, αλλα στην εγκυμοσυνη κ με το μωρο που δεν προλαβαινα να κανω τπτ, ερχοταν και εβαζε τον γιο της (τον αντρα μου) να κανουν φασινα μαζι γιατι εγω δεν προλαβαινα. Τον εβαζε να βαζει σκουπα και εκεινη σιδερωνε πχ. Κ ποτε δεν εχει ανακατευτει σε τπτ.

Νομιζω πως εχει να κανει με την σχεση που εχει ο καθενας. Αν μιλαμε για ανθρωπους τοξικους, τοτε καλυτερα μακρια κ αγαπημενοι. Σιγουρα αν ειχα απεναντι μου μια πεθερα οπως αυτες που διαβαζω εδω, θα ειχα μονο τα τυπικα μαζι της. Αλλα ειμαι τυχερη γιατι ειναι καταπληκτικος ανθρωπος. 

Ουράνιο τοξο μου εμεις είμαστε τυχερες καλε μην μιλας καθολου και εγω εχω καλη πεθερά δεν μιλαω καθολου μου ψωνιζει τα παντα δοξα τον Θεο δεν εχω παραπονο ρε φαγητα που φτιαχνςι μου δινει ενα σωρο πράγματα και με υποστηριζει οταν εχω δικιο ομως οχι σε παραλογα θεματα καλα ειμαι και εγω Αγγελος ετσι αχχαχαχχαχαχχαχαχχα

  • Χαχα 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Βρε αυτό είναι εντελώς άλλη περίπτωση. Αυτή είναι μάνα όχι πεθερά. Ειδικά με τα τόσα που προσφέρει και δεν έχει ανακατευτεί ποτέ. Εγώ λέω για περιπτώσεις πεθεροπληκτων που έχουν τα πεθερικά παραξενιές και συν τοις άλλοις τα κορίτσια έχουν παράπονο ότι δεν βοηθάνε. Ας μη βοηθήσουν καλύτερα να μην είχαν παραξενιές παρά να βοηθάνε. Η καλοπροαίρετβ βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη όπως θα τη δώσω και εγώ οπότε μου ζητηθεί ευχάριστα. Ακόμη και τώρα που είμαι πικραμένη.

Επίσης ξέρεις τι άλλα με νευριάζουν; απλά κουβέντα να γίνεται...Πρώτον όταν βλέπω να λένε άααα κύκλος είναι θα γίνετε κι εσείς πεθερές. Κι επειδή η δικιά μου είναι στραβόξυλο σημαίνει πως θα γίνω κι εγώ οπότε θα την καταλάβω; Άμα γίνω τέτοια πεθερά μη σωσω.... Και δεύτερον άααα για να φέρετε έτσι η πεθερά φταίει και η νυφη. Ίσως σε μερικά σπιτικά ισχύει. Εγώ ξέρω όμως πως δεν έχω κάνει τίποτα μα τίποτα κακό ούτε αντιρρήσεις δεν έχω φέρει σε κάτι πέραν από τώρα τελευταία που πετάνε σποντες πλέον και για το παιδί μου οπότε μπουχτησα. Αν είναι ο άνθρωπος τοξικός όπως λες κι εσύ ή εγωκεντρικός δε σημαίνει ότι φταίει η άλλη πλευρά που είναι έτσι. Όπως κι αν η νύφη είναι στραβόξυλο και της φταίει ακόμη και η ανάσα της πεθεράς δε σημαίνει ότι η πεθερά είναι κακια. Τρέχα γυρεύε λοιπόν να βρεις το δίκιο σου. Εμείς δηλαδή εσύ ούτε του παπά να μη το πεις για την τύχη σου.

Οπως τα λες ειναι. Πχ οι φιλες της πεθερας μου κανουν παραπονα για τις νυφες τους. Αλλα οτι οι νυφες τους δεν φερονται καλα. Αντε τωρα να βγαλεις ακρη. 

Εμεις ομως θα ειμαστε φοβερες πεθερες. Δεν θα ανακατευομαστε στα παιδια μας. Θα καθομαστε ομορφα κ ωραια σε μια γωνια, να εκει που θα χει κατι θαμνους, να μην μας βλεπουν κ θα παρακολουθουμε τις νυφες κ τους γαμπρους μας χαχαχαχα. Πλακα κανω ετσι.

Just now, Giotitsa είπε:

Ουράνιο τοξο μου εμεις είμαστε τυχερες καλε μην μιλας καθολου και εγω εχω καλη πεθερά δεν μιλαω καθολου μου ψωνιζει τα παντα δοξα τον Θεο δεν εχω παραπονο ρε φαγητα που φτιαχνςι μου δινει ενα σωρο πράγματα και με υποστηριζει οταν εχω δικιο ομως οχι σε παραλογα θεματα καλα ειμαι και εγω Αγγελος ετσι αχχαχαχχαχαχχαχαχχα

Φτου μας μη μας ματιασουμε. Καλε κ συ αγγελος εισαι?? Κ γω! Τι συμπτωση! Χαχαχαχα

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ουράνιο τοξο μου εμεις είμαστε τυχερες καλε μην μιλας καθολου και εγω εχω καλη πεθερά δεν μιλαω καθολου μου ψωνιζει τα παντα δοξα τον Θεο δεν εχω παραπονο ρε φαγητα που φτιαχνςι μου δινει ενα σωρο πράγματα και με υποστηριζει οταν εχω δικιο ομως οχι σε παραλογα θεματα καλα ειμαι και εγω Αγγελος ετσι αχχαχαχχαχαχχαχαχχα

Αααα ολα κι ολα!! Και εμενα μ ψωνιζε μια φορά το χρονο που πηγαιναμε στο χωριο και σ γιορτή μου φέτος μου εδωσε λεφτα!!! Αλλα μια χαρα μας εβαλε να τσακωθουμε με τον αντρα μου χρονιαρα μερα την Πρωτοχρονιά και μου πε πως πηγα και τους εκανα ανω κατω γτ αντιμιλησα στον κανακαρη της!!! Επίσης, να μην ξεχασω πως μου τα κοπανησε ολα τα δώρα που μ εκανε!!! Οποτε και εγω τα μαζεψα σε σακουλιτσα και θα τα δώσω σε κανα γυφτο!!! Γιατί οπως λενε  "φοβου τους Δαναους και δωρα φεροντες"!!!! 

Just now, nanoula90 είπε:

Οπως τα λες ειναι. Πχ οι φιλες της πεθερας μου κανουν παραπονα για τις νυφες τους. Αλλα οτι οι νυφες τους δεν φερονται καλα. Αντε τωρα να βγαλεις ακρη. 

Εμεις ομως θα ειμαστε φοβερες πεθερες. Δεν θα ανακατευομαστε στα παιδια μας. Θα καθομαστε ομορφα κ ωραια σε μια γωνια, να εκει που θα χει κατι θαμνους, να μην μας βλεπουν κ θα παρακολουθουμε τις νυφες κ τους γαμπρους μας χαχαχαχα. Πλακα κανω ετσι.

Φτου μας μη μας ματιασουμε. Καλε κ συ αγγελος εισαι?? Κ γω! Τι συμπτωση! Χαχαχαχα

Καλα και εμενα η πεθερα μ οτι δε φερθηκα καλα και ότι είμαι γλωσσοκοπανα λεει!! Το θεμα ειναι απο ποια οπτική το βλέπεις!! Εγω πανυως ειπα, φταιω και εγω!! Τοσα χρόνια ελεγα θα παρω αντρα ορφανο και το ζωον πηγα και πηρα αντρα και με νεα μανα!

  • Χαχα 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Αααα ολα κι ολα!! Και εμενα μ ψωνιζε μια φορά το χρονο που πηγαιναμε στο χωριο και σ γιορτή μου φέτος μου εδωσε λεφτα!!! Αλλα μια χαρα μας εβαλε να τσακωθουμε με τον αντρα μου χρονιαρα μερα την Πρωτοχρονιά και μου πε πως πηγα και τους εκανα ανω κατω γτ αντιμιλησα στον κανακαρη της!!! Επίσης, να μην ξεχασω πως μου τα κοπανησε ολα τα δώρα που μ εκανε!!! Οποτε και εγω τα μαζεψα σε σακουλιτσα και θα τα δώσω σε κανα γυφτο!!! Γιατί οπως λενε  "φοβου τους Δαναους και δωρα φεροντες"!!!! 

Καλα και εμενα η πεθερα μ οτι δε φερθηκα καλα και ότι είμαι γλωσσοκοπανα λεει!! Το θεμα ειναι απο ποια οπτική το βλέπεις!! Εγω πανυως ειπα, φταιω και εγω!! Τοσα χρόνια ελεγα θα παρω αντρα ορφανο και το ζωον πηγα και πηρα αντρα και με νεα μανα!

Ποτε δεν ειναι αργα. Εκει που θα πατε στο χωριο, λιγο η σουβλα, λιγο τα καρβουνα, δεν ξερω... Δεν λεω κατι..αλλα πολυ θελει να γινει το κακο? Τοσα ακουγονται :lol:

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nanoula90 είπε:

Ποτε δεν ειναι αργα. Εκει που θα πατε στο χωριο, λιγο η σουβλα, λιγο τα καρβουνα, δεν ξερω... Δεν λεω κατι..αλλα πολυ θελει να γινει το κακο? Τοσα ακουγονται :lol:

Ασε, προστατευεται η ατιμη!! Σουβλα δε βαζει!!! Αχχαχαχαχαχαχα  Μετα το Πασχα θα παμε

  • Χαχα 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πεθερόπληκτες και μη. Να μπω και εγώ που δεν ανήκω σε καμία πλευρά; Η πεθερά μου είναι μάλλον αδιάφορη. Δεν μπορώ να πω ότι δημιουργεί προβλήματα ή ότι δεν με θέλει. Η ίδια λέει τα καλύτερα για εμένα (μπροστά μου τουλάχιστον, παραπέρα δεν ξέρω). Δεν μπορώ να πω όμως ότι είναι και καλή, γιατί ουσιαστικά είναι απούσα. Εγώ τη βλέπω δυο-τρεις φορές το χρόνο (Ναι, βασικά Πρωτοχρονιά που την καλούμε εμείς στο σπίτι και Πάσχα που συνήθως μας καλούν όλους οι γονείς μου). Μένουμε και σχετικά μακριά (καμιά ώρα με το αυτοκίνητο). Στο σπίτι της δεν έχω πάει ποτέ από τότε που μενουμε με τον άντρα μου μαζί. Τώρα τελευταία πιστεύω ότι αυτό οφείλεται στον άντρα μου. Η μαμά του δεν είναι κακος άνθρωπος, είναι όμως δύσκολος άνθρωπος και παρεξηγησιαρα. Σκεφτείτε ότι με τα αδέρφια της μαλώνει κάθε τρεις και λίγο (όπως μου λέει ο καλός μου, δεν έχω γνωρίσει κανέναν). Επίσης έχω και έναν άντρα που δεν λέει τίποτα από τα θέματα μας στην οικογένεια του. Για να μείνω έγκυος κάναμε θεραπείες, έκανα χειρουργείο, εξωσωματικες και η μαμά του και οι αδερφές του δεν ξέρουν τίποτα. Με δική του επιλογή. Οπότε έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι ο ίδιος (ίσως και ασυνείδητα) έχει επιλέξει να μας κρατάει μακριά. Και θα το πω ευτυχώς! Γιατί όντως είναι δύσκολος άνθρωπος η μαμά του, λίγο περίεργη. Με όλο αυτό το σεντόνι θέλω να καταλήξω ότι σε ένα ζευγάρι κάθε μέλος προφανώς δεν φταίει για τους γονείς που έχει, όμως έχει ευθύνη να τους βάλει όρια. Αν δεν μπορεί, ας κρατάει τις αποστάσεις. Αυτό κάνει ο δικός μου -οχι γιατί η μάνα του θα μας δημιουργούσε προβλημα, σε καμία περίπτωση. Αλλά επειδή γενικά ξέρει ότι δεν παίρνει από λόγια. (Είχαν άρρωστο το σκυλι, της είπε να μην του δώσουν φαγητό γιατί είχε κάνει νάρκωση (οδηγία κτηνιάτρου), και εκείνη το τάισε -και μάλιστα κανονικό φαγητο). Είναι από τις γυναίκες που μπορεί να δώσει ψωμί σε τριών μηνών μωρό και να σου πει "τρία παιδιά έχω μεγαλώσει, ξέρω". 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....Κορίτσια  εχθές για πρώτη φορά κράτησε το παιδί μου η πεθερά μου γιατί ήθελε να πάω να φτιάξω τα νύχια μου και ο άνδρας μου είχε δουλειά και την πήρε στο σπίτι της και λέει μάνα κρατά λίγο το παιδί γιατί η γυναίκα μου πάει σε μια δουλειά και κάνει αυτή πάει για δουλειά; και  λέει  ο άνδρας  μου  ναι ...Εγώ θα πάω για δουλειά 2 Μαίου και νόμιζε ότι πάω για να συνεννοηθώ και με πήρε τηλ. Και μου λέει νομίζει η μάνα μου ότι πας για δουλειά και μου λεει μην σου ξεφύγει ότι πας να φτιάξεις τα νύχια σου δεν χρειάζεται να τα ξέρει ολα σιγά σιγά στρώνει...φανταστείτε κορίτσια αν το ήξερε τι θα έλεγε....και μετά που πήγαμε και την πήραμε μου κάνει πωπω πολυ πολυλογου η κόρη σου...και λέει η πεθερά μου της έλεγα μην είσαι τόσο πολυλογου και απαντάω εγώ πως δεν είπες μην είσαι τόσο πολυλογου σαν την μάνα σου και τι απαντάει; Ναι έτσι της είπα μην είσαι τόσο πολυλογου σαν την μάνα σου....είδατε πονηρή;

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Καλημέρα πεθερόπληκτες και μη. Να μπω και εγώ που δεν ανήκω σε καμία πλευρά; Η πεθερά μου είναι μάλλον αδιάφορη. Δεν μπορώ να πω ότι δημιουργεί προβλήματα ή ότι δεν με θέλει. Η ίδια λέει τα καλύτερα για εμένα (μπροστά μου τουλάχιστον, παραπέρα δεν ξέρω). Δεν μπορώ να πω όμως ότι είναι και καλή, γιατί ουσιαστικά είναι απούσα. Εγώ τη βλέπω δυο-τρεις φορές το χρόνο (Ναι, βασικά Πρωτοχρονιά που την καλούμε εμείς στο σπίτι και Πάσχα που συνήθως μας καλούν όλους οι γονείς μου). Μένουμε και σχετικά μακριά (καμιά ώρα με το αυτοκίνητο). Στο σπίτι της δεν έχω πάει ποτέ από τότε που μενουμε με τον άντρα μου μαζί. Τώρα τελευταία πιστεύω ότι αυτό οφείλεται στον άντρα μου. Η μαμά του δεν είναι κακος άνθρωπος, είναι όμως δύσκολος άνθρωπος και παρεξηγησιαρα. Σκεφτείτε ότι με τα αδέρφια της μαλώνει κάθε τρεις και λίγο (όπως μου λέει ο καλός μου, δεν έχω γνωρίσει κανέναν). Επίσης έχω και έναν άντρα που δεν λέει τίποτα από τα θέματα μας στην οικογένεια του. Για να μείνω έγκυος κάναμε θεραπείες, έκανα χειρουργείο, εξωσωματικες και η μαμά του και οι αδερφές του δεν ξέρουν τίποτα. Με δική του επιλογή. Οπότε έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι ο ίδιος (ίσως και ασυνείδητα) έχει επιλέξει να μας κρατάει μακριά. Και θα το πω ευτυχώς! Γιατί όντως είναι δύσκολος άνθρωπος η μαμά του, λίγο περίεργη. Με όλο αυτό το σεντόνι θέλω να καταλήξω ότι σε ένα ζευγάρι κάθε μέλος προφανώς δεν φταίει για τους γονείς που έχει, όμως έχει ευθύνη να τους βάλει όρια. Αν δεν μπορεί, ας κρατάει τις αποστάσεις. Αυτό κάνει ο δικός μου -οχι γιατί η μάνα του θα μας δημιουργούσε προβλημα, σε καμία περίπτωση. Αλλά επειδή γενικά ξέρει ότι δεν παίρνει από λόγια. (Είχαν άρρωστο το σκυλι, της είπε να μην του δώσουν φαγητό γιατί είχε κάνει νάρκωση (οδηγία κτηνιάτρου), και εκείνη το τάισε -και μάλιστα κανονικό φαγητο). Είναι από τις γυναίκες που μπορεί να δώσει ψωμί σε τριών μηνών μωρό και να σου πει "τρία παιδιά έχω μεγαλώσει, ξέρω". 

Καλημερα!!!! 

Στο εχω ξαναπεί, ειναι πολυ σημαντικό που ο αντρας σου αναγνωριζει τα αρνητικά της μανας του και σας προστατεύει!! Και εμενα ο δικος μιυ τα αναγνωρίζει, απλα εχει μια λογικη οτι "και τι να κανω, μανα μ ειναι, αστη να λεει και μη δινεις σημασια".. Εμενα ομως αυτο με εξοργιζει γιατί εχω μαθει να μην ανεχομαι πολλα πολλα!! Και γενικα, ετσι ειναι... Πχ η μια η αδερφη του ειναι πολυ παλιοχαρακτηρας ρε παιδακι μου.. Σκεψου μένουμε 10 λεπτά αποσταση καο 6 μηνες τωρα δεν εχει δει ουτε μια φορά το παιδι του αδερφου της. Ειχαν να μιλησουν κανα 6μηνο,απο τη γεννα, και μ πε προχθες οτι τον πηρε τηλέφωνο να του πει οτι τον πεθυμησε κλπ και αυτος καθοταν και της μιλαγε λες και ολα ηταν μια χαρα... Εγω πχ αυτό δεν θα μπορουσα να το κανω... Αυτος ομως θεωρεί πως η οικογένεια ειναι ιερο πραγμα και no matter what πρεπει να διατηρειται επαφη και να μην προκαλεις καυγαδες! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Καλημερα!!!! 

Στο εχω ξαναπεί, ειναι πολυ σημαντικό που ο αντρας σου αναγνωριζει τα αρνητικά της μανας του και σας προστατεύει!! Και εμενα ο δικος μιυ τα αναγνωρίζει, απλα εχει μια λογικη οτι "και τι να κανω, μανα μ ειναι, αστη να λεει και μη δινεις σημασια".. Εμενα ομως αυτο με εξοργιζει γιατί εχω μαθει να μην ανεχομαι πολλα πολλα!! Και γενικα, ετσι ειναι... Πχ η μια η αδερφη του ειναι πολυ παλιοχαρακτηρας ρε παιδακι μου.. Σκεψου μένουμε 10 λεπτά αποσταση καο 6 μηνες τωρα δεν εχει δει ουτε μια φορά το παιδι του αδερφου της. Ειχαν να μιλησουν κανα 6μηνο,απο τη γεννα, και μ πε προχθες οτι τον πηρε τηλέφωνο να του πει οτι τον πεθυμησε κλπ και αυτος καθοταν και της μιλαγε λες και ολα ηταν μια χαρα... Εγω πχ αυτό δεν θα μπορουσα να το κανω... Αυτος ομως θεωρεί πως η οικογένεια ειναι ιερο πραγμα και no matter what πρεπει να διατηρειται επαφη και να μην προκαλεις καυγαδες! 

Καλύτερα που δεν έρχεται Ανεμώνη, ειδικά αν είναι τέτοια. Έχω παράδειγμα στο περιβάλλον μου όπου η αδερφή του συζύγου θεωρεί και φέρεται λες και τα παιδιά είναι δικά της! Οπότε καλύτερα που δεν έρχεται. Να χαίρεσαι. Ειδικά αν μοιάζει της μάνας της. 

Τα αναγνωρίζει όντως έχεις δίκιο. Άργησα να το καταλάβω, το παραδέχομαι.

Και για το όνομα Ανεμώνη μου μην στεναχωριέσαι. Εφόσον συμφώνησες κάντο -και από πάνω θα βγεις και μόλις αρχίζεις να το ταυτίζεις με το κοριτσάκι σου θα σβηστεί η άλλη, θα δεις. Οι άνθρωποι κάνουν τα ονόματα, όχι το αντίστροφο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...