Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Σχέση με τα πεθερικα μας!!!?


anemoni1989

Recommended Posts

Κ αν ρωτούσαμε αυτές;;; τι θα απαντούσαν;;; αν η ερωτήσει αντιστραφεί κ είναι η εξής: τι είναι πιο εύκολο; να βρεις σωστή νύφη ή να κερδίσεις στο τζοκερ;;; εε κορίτσιααααα;; 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 676
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, EleniKel είπε:

Κ αν ρωτούσαμε αυτές;;; τι θα απαντούσαν;;; αν η ερωτήσει αντιστραφεί κ είναι η εξής: τι είναι πιο εύκολο; να βρεις σωστή νύφη ή να κερδίσεις στο τζοκερ;;; εε κορίτσιααααα;; 

Το τζοκερ και παλι!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

  • Χαχα 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nefelaki10 είπε:

Γεια σας και από μένα κορίτσια! Είμαι νέα μαμά ,έχω ένα κοριτσάκι 3 μηνών! Εμένα η πεθερά μου ευτυχώς μένει σε χωριο αλλά την βλέπω σε γιορτές όπου πηγαίνουμε εμείς να την δούμε! Ηρθε στο σπίτι μας όταν γέννησα για να με βοηθήσει και καλα! Ξυπνούσε η κυρία το μεσημέρι και καθόταν όλη μέρα στην τηλεόραση,το μωρό εκλεγε το βράδυ και αυτή ροχάλιζε δεν ένιωθε τίποτα! Όταν προσπαθούσα να εδραιώσω τον θηλασμό ερχόταν πάνω από το κεφάλι μου,έβαζε την μούρη της κοντά στο στήθος μου για να δει αν τρώει το μωρό( χρησιμοποίησα ψευδοθηλες για ένα διάστημα γιατί η δικές μου ήταν αρκετά μέσα και δεν μπορούσε να πιάσει τ μωρό ) έτσι οποίος την έπαιρνε τηλ για να ευχηθεί του έλεγε πως έχω θέμα με το στήθος και το μωρό δεν τρώει σωστά,μιλάμε έδινε ακριβής περιγραφή για το πως είναι το στήθος μου,όλο το χωριό το ξέρει πια! Τώρα θα πάμε να τους δούμε για Πάσχα και δεν θέλω καθόλου! Ξέχασα να αναφέρω πως ο άνδρας μου είναι ξαναπαντρεμενος όποτε με την πρώην γυναίκα του η πεθερά μου έχουν την ιδανική σχέση....και πολλές φορές σκαρώνουν διαφορα.

Ααααα πολύ ωραία!!!!συναρπαστικά πέρασες και συ απο τι διαβάζω με την πεθερά...Κατά τ'άλλα ήρθε να βοηθήσει...ππσα ασχημο μπορει να ειναι αυτο το πραγμα στην συγκεκριμενη φαση της ζωης μου...και αυτό με την ανάλυση σκάσε κυρά μου επιτέλους...Εγώ θυμάμαι στον πρώτο μου ήμουν ασαραντηστη με τα ξενύχτια μου και τα σχετικά και είχε και την απαίτηση από εμένα να της μαγειρεύω κάθε μέρα 12 η ώρα για να έρχεται από την δουλειά να τρώνε και να ξαναπηγαινουν....σκότωμος στο σπίτι...τσακωνόμαστε με τον άντρα μου κάθε μέρα κάθε λεπτό γιατί δεν ερχόταν σε δύσκολη θέση δεν ήξερε πως να το σταματήσει...Στις 40μερες μια φορά μου έφερε ντολμαδάκια,ήταν πρωί πήγε δουλειά και αφού γύρισαν και δεν τους είχα μαγειρέψει γιατί είχα πει τέρμα μου τα έφαγε...το καταλαβαίνεις....έξαλλη εγώ απο τότε δεν ξαναμαγειρεψα για τα πεθερικά μου περνάνε ταπερακι απο το σπίτι τους...συγγνώμη τώρα τι εννοείς με την πρωην;;;;έχει ακόμα σχεσεις;;;;;για ποιο λόγο και τι σκαρωνουν;;;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Νένα 27 είπε:

Ααααα πολύ ωραία!!!!συναρπαστικά πέρασες και συ απο τι διαβάζω με την πεθερά...Κατά τ'άλλα ήρθε να βοηθήσει...ππσα ασχημο μπορει να ειναι αυτο το πραγμα στην συγκεκριμενη φαση της ζωης μου...και αυτό με την ανάλυση σκάσε κυρά μου επιτέλους...Εγώ θυμάμαι στον πρώτο μου ήμουν ασαραντηστη με τα ξενύχτια μου και τα σχετικά και είχε και την απαίτηση από εμένα να της μαγειρεύω κάθε μέρα 12 η ώρα για να έρχεται από την δουλειά να τρώνε και να ξαναπηγαινουν....σκότωμος στο σπίτι...τσακωνόμαστε με τον άντρα μου κάθε μέρα κάθε λεπτό γιατί δεν ερχόταν σε δύσκολη θέση δεν ήξερε πως να το σταματήσει...Στις 40μερες μια φορά μου έφερε ντολμαδάκια,ήταν πρωί πήγε δουλειά και αφού γύρισαν και δεν τους είχα μαγειρέψει γιατί είχα πει τέρμα μου τα έφαγε...το καταλαβαίνεις....έξαλλη εγώ απο τότε δεν ξαναμαγειρεψα για τα πεθερικά μου περνάνε ταπερακι απο το σπίτι τους...συγγνώμη τώρα τι εννοείς με την πρωην;;;;έχει ακόμα σχεσεις;;;;;για ποιο λόγο και τι σκαρωνουν;;;

Σοβαρα τωρα?λεχώνα ξενυχτησμενη και τους μαγειρευες και συγκεκριμενη ωρα?ρε δν πανε καλα.αν δν θελουν να βοηθανε γτ δβ καθονται σπιτακι τους να χουν κι αυτοι την ησυχια τους και εσείς? Παντως οι αντρες πρεπει να βάζουν ορια.εγω του ξεκαθαρισα.ή μιλας ή μιλαω εγω και αν μιλήσω εγω δβ με νοιαζει να μας κοψει και τη καλημερα  .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

Σοβαρα τωρα?λεχώνα ξενυχτησμενη και τους μαγειρευες και συγκεκριμενη ωρα?ρε δν πανε καλα.αν δν θελουν να βοηθανε γτ δβ καθονται σπιτακι τους να χουν κι αυτοι την ησυχια τους και εσείς? Παντως οι αντρες πρεπει να βάζουν ορια.εγω του ξεκαθαρισα.ή μιλας ή μιλαω εγω και αν μιλήσω εγω δβ με νοιαζει να μας κοψει και τη καλημερα  .

Ναι σοβαρά μιλάω...Ούτε για πλάκα δεν το σκεφτόμουν αυτό...Ναι ναι τους μαγείρευα κανονικά μέχρι που απλά βγήκα έξω από τα όρια μου και είπα τέλος...Και έγκυος τους μαγείρευα....ευτυχώς πέρασε αυτό....ζώα παιδί μου...Η δικιά μου όλη μέρα πλέον κάθεται και πλέκει να βοηθήσει δεν μπορεί έστω όταν είμαι άρρωστη ρε παιδί μου..Ένα φαγητό κάτι....τιποτααααα....Ε ναι αναγκάστηκα εκεί φτάνεις...Έτσι και αλλιώς και αλλιώτικα χαχαχα...

1 hour ago, EleniKel είπε:

Σε παίρνει κ το κάνεις αυτό loyloy.. Κ σε ζηλεύω γι αυτό. Εμένα αν κάτι δε μου αρέσει κ του το λέω, το γυρίζει κ μετά μιλάει αρνητικά για τους δικούς μου. Οπότε... 

Αυτό πάλι είναι άλλο...σίγουρα όταν ανοίξεις ένα πόλεμο με τους γονείς του δεν υπάρχει περίπτωση να μην ακούσεις και οι δικοί σου...Αλλά να υπάρχει λόγος Όχι έτσι απλά.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, EleniKel είπε:

Σε παίρνει κ το κάνεις αυτό loyloy.. Κ σε ζηλεύω γι αυτό. Εμένα αν κάτι δε μου αρέσει κ του το λέω, το γυρίζει κ μετά μιλάει αρνητικά για τους δικούς μου. Οπότε... 

Και εμενα το κάνει αυτό, αλλά δεν μασαω... Αντιθετα του δινω παραδείγματα για πράγματα που εκαναν οι δικοι μ ενω οι δικοι τ ηταν αδιαφοροι και νιώθει ακομα πιο άσχημα μετα!!! 

Παντως αμα φτάνει σε αυτό το σημείο η κουβέντα είναι δράμα, διότι ακολουθεί άσχημος καυγάς και μετα το μετανιωνουμε και οι δύο.. Αλλα δε ξέρω.. Εκείνη την ώρα θολωνω! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ όταν θολωνω δεν ξέρω τι λέω κ τι κάνω. Έχω πει για τους δικούς του πράγματα, αλλά στεναχωριέμαι όταν ακούω κάτι για τους δικούς μου.. Δεν μπορώ να καταλάβω πολλές κοπέλες που λένε ότι όταν μιλάνε άσχημα για τα πεθερικά τους, οι άντρες παίρνουν το μέρος τους..τις ζηλεύω! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια....εγώ ξέρω ότι όλοι οι άνδρες υπερασπίζονται την μαμά ....εχθές κάτι ρώτησα τα πεθερικά μου και μου κάνει ο άνδρας μου μην είσαι περίεργη η μαμά του όμως τον ρωτούσε τον άνδρα μου την άλλη φορά που ήρθε ο αδελφός μου να με δει και μια άλλη ημέρα που μου έστειλε η μαμά μου κάτι πράγματα και ρωτούσε τι έστειλε αλλά δεν ρώτησε εμένα ρώτησε το Γιοκα της της κατά αλλά εγώ  είμαι περίεργη η μαμά του δεν ειναι περίεργη αλλά τον τακτοποίησα καλά δεν μασάω εγώ  αισηχτηρ είναι και μεγάλη εβδομάδα...

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι18 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....εγώ ξέρω ότι όλοι οι άνδρες υπερασπίζονται την μαμά ....εχθές κάτι ρώτησα τα πεθερικά μου και μου κάνει ο άνδρας μου μην είσαι περίεργη η μαμά του όμως τον ρωτούσε τον άνδρα μου την άλλη φορά που ήρθε ο αδελφός μου να με δει και μια άλλη ημέρα που μου έστειλε η μαμά μου κάτι πράγματα και ρωτούσε τι έστειλε αλλά δεν ρώτησε εμένα ρώτησε το Γιοκα της της κατά αλλά εγώ  είμαι περίεργη η μαμά του δεν ειναι περίεργη αλλά τον τακτοποίησα καλά δεν μασάω εγώ  αισηχτηρ είναι και μεγάλη εβδομάδα...

Καλημέρα αγάπη.....μωρέ είναι περίεργες ολες τους....σιγά μην δεν ήταν...λες κ εσένα η μαμά σ θα σ έφερνε κονιο για να το δώσεις στον άντρα σ....Ε μα ποια παλιο κουτσομπολες....μην τους πάθει κάτι ο γιόκας τους ....έλος καραμέλα το χουν κάνει οι περισσότερες....αντί να ναι καλά που βλέπουν τα παιδιά τους καλα ζητάν κ τα ρέστα από πάνω....αι σιχτίρ μια φορά...ξαναπες το...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ βρε κοριτσια το τζοκερ δεν μ καθεται αλλα απο πεθερα κ γενικα πεθερικα ειμαι πολυ τυχερη...δεν μιλανε δεν λαλανε.! Ποτε δεν ειπε/αν κατι κακο γ εμενα ουτε μπροστα κ ελπιζω ουτε κ απο πισω ουτε μπιχτες ουτε τπτ....βεβαια ο αντρας μ ειναι 25χρονων απο οταν ηταν 14χρονων τους τα εχει ολα ξεκομενα εκανε παντα οτι ηθελε οπως τ ηθελε και οποτε ηθελε....δουλευε απο 6χρονων στα χωραφια τους αρα καταλαβενετε οτι μιλαμε για σκληραγωγημενα παιδια....ειναι 4 αγορια αδερφια κ εχουν κ 1 αδερφη κ ειναι ολοι τους το ιδιο ελευθερα....τα πεθερικα δεν ερχονται ποτε σπιτι μας χωρις τηλ παντα ρωτανε γ να ερθουνε καθονται παντα 10λεπτα κ φευγουν.....δεν λενε ποτε ουτε καν την γνωμη τους γ το οποιοδηποτε θεμα! Τους παμε οποτε θελουμε να δουνε την μικρη κ γενικα ειναι πολυ ησυχοι κ καλοι ανθρωποι...τι να πω μπραβο μου,απο οτι ακουω ειναι δυσκολα εκει εξω τα πραγματα χαχαχχα!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αχ βρε κοριτσια το τζοκερ δεν μ καθεται αλλα απο πεθερα κ γενικα πεθερικα ειμαι πολυ τυχερη...δεν μιλανε δεν λαλανε.! Ποτε δεν ειπε/αν κατι κακο γ εμενα ουτε μπροστα κ ελπιζω ουτε κ απο πισω ουτε μπιχτες ουτε τπτ....βεβαια ο αντρας μ ειναι 25χρονων απο οταν ηταν 14χρονων τους τα εχει ολα ξεκομενα εκανε παντα οτι ηθελε οπως τ ηθελε και οποτε ηθελε....δουλευε απο 6χρονων στα χωραφια τους αρα καταλαβενετε οτι μιλαμε για σκληραγωγημενα παιδια....ειναι 4 αγορια αδερφια κ εχουν κ 1 αδερφη κ ειναι ολοι τους το ιδιο ελευθερα....τα πεθερικα δεν ερχονται ποτε σπιτι μας χωρις τηλ παντα ρωτανε γ να ερθουνε καθονται παντα 10λεπτα κ φευγουν.....δεν λενε ποτε ουτε καν την γνωμη τους γ το οποιοδηποτε θεμα! Τους παμε οποτε θελουμε να δουνε την μικρη κ γενικα ειναι πολυ ησυχοι κ καλοι ανθρωποι...τι να πω μπραβο μου,απο οτι ακουω ειναι δυσκολα εκει εξω τα πραγματα χαχαχχα!!!!

Κάλεεεε ζωή από παραμύθι μας λες....!! Τυχερή είσαι και μπραααβοοο τους που είναι έτσι!! 

Just now, EleniKel είπε:

Θα επαναλάβω... Ζηλεύω πολύ αυτές που λένε πως ο άντρας τους παίρνει το μέρος τους μπροστά στη μάνα τους..  Κ όντως υπάρχουν πολλές τέτοιες περιπτώσεις.. 

Εμένα δόξα το θεό δεν είναι καθόλου μαμακιας!! Τους βάζει στη θέση τους πάντα και πάντα μα πάντα με το δίκιο!!! Μόνο που τους βάζει δεν τους βάζει στη θέση τους εκείνοι στην κοσμαρα τους!! Τραγικό!

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου τραγικό. Είναι πολύ σημαντικό να παίρνει τη θέση σου ο άντρας σου, εχεις δεν έχεις δίκιο. Δηλ, αν του μιλήσεις άσχημα για τους δικούς του, δε θα κάνει το ίδιο κ για τους δικούς σου; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EleniKel είπε:

Καθόλου τραγικό. Είναι πολύ σημαντικό να παίρνει τη θέση σου ο άντρας σου, εχεις δεν έχεις δίκιο. Δηλ, αν του μιλήσεις άσχημα για τους δικούς του, δε θα κάνει το ίδιο κ για τους δικούς σου; 

Τραγικό εννοώ που τα πεθερικά δεν βάζουν μυαλό!!! Όχι βέβαια τι να πει για τους δικούς μου!! Ξέρει ότι είναι απίστευτα διακριτικοι  κ δεν ανακατεύονται πουθενά κ σε τίποτα οπότε δεν έχει κάτι να τους προσάψει!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...