Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Σχέση με τα πεθερικα μας!!!?


anemoni1989

Recommended Posts

Just now, alina80 είπε:

 

Και για το όνομα Ανεμώνη μου μην στεναχωριέσαι. Εφόσον συμφώνησες κάντο -και από πάνω θα βγεις και μόλις αρχίζεις να το ταυτίζεις με το κοριτσάκι σου θα σβηστεί η άλλη, θα δεις. Οι άνθρωποι κάνουν τα ονόματα, όχι το αντίστροφο. 

Αυτο σκέφτομαι.. Απλα ξέρεις τι?? Εκει που το δέχομαι και λεω ειναι ξεχωριστή και δεν εχει σχέση με την αλλη, πεταει ο αντρας μ προχθες οτι και καλα θα έχουμε δυο στην οικογένεια με το ιδιο ον/μο και λεω ποιες??? Και μ λεει η μανα μ και το παιδι και γυρισε το ματι μου αναποδα!!! Η ξινιλα μ πρέπει να φανηκε απο χλμ!!! Ξερω ειναι μικροπρεπεια και νιωθω άσχημα που σκέφτομαι με αυτό τον τρόπο αλλα εχω τεράστια πικρια... Τωρα με πηρε μια ξαδερφη του αντρα μου που συνεννοηθηκα να μ δωσει κατι ρουχα της κορης της για το παιδι και μ πε οτι της ειπε η πεθερα μ "εισαι σιγουρη οτι θα τα θελει?? Μην τα βγαζεις αδικα"... Λες και εχω δωσει εγω δικαιώματα οτι ειμαι ψηλομυτα κλπ... Δεν ξερω... Ισως τα βλέπω ολα στραβα πλεον, αλλα δεν μ χει δωσει και δικαίωμα να τα δω ισια


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 676
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, anemoni1989 είπε:

Αυτο σκέφτομαι.. Απλα ξέρεις τι?? Εκει που το δέχομαι και λεω ειναι ξεχωριστή και δεν εχει σχέση με την αλλη, πεταει ο αντρας μ προχθες οτι και καλα θα έχουμε δυο στην οικογένεια με το ιδιο ον/μο και λεω ποιες??? Και μ λεει η μανα μ και το παιδι και γυρισε το ματι μου αναποδα!!! Η ξινιλα μ πρέπει να φανηκε απο χλμ!!! Ξερω ειναι μικροπρεπεια και νιωθω άσχημα που σκέφτομαι με αυτό τον τρόπο αλλα εχω τεράστια πικρια... Τωρα με πηρε μια ξαδερφη του αντρα μου που συνεννοηθηκα να μ δωσει κατι ρουχα της κορης της για το παιδι και μ πε οτι της ειπε η πεθερα μ "εισαι σιγουρη οτι θα τα θελει?? Μην τα βγαζεις αδικα"... Λες και εχω δωσει εγω δικαιώματα οτι ειμαι ψηλομυτα κλπ... Δεν ξερω... Ισως τα βλέπω ολα στραβα πλεον, αλλα δεν μ χει δωσει και δικαίωμα να τα δω ισια

κοριτσακι μου εχεις δικιο δεν το συζηταμε αυτο. οι πεθερες οταν ειναι περιεργες αστα να πανε παντα κατι θα βρισκουν να πουν! ωραια και η αλλη που καθεται και στα λεει να σ αναβει τα λαμπακια. οσο για το ονομα αφου το δεχτηκες δυστυχως δεν αλλαζει. αλλα  επειδη ειναι το κοριτσακι σου θα ειναι αλλος ανθρωπος γτ θα την μεγαλωσεις εσυ!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Αααα ολα κι ολα!! Και εμενα μ ψωνιζε μια φορά το χρονο που πηγαιναμε στο χωριο και σ γιορτή μου φέτος μου εδωσε λεφτα!!! Αλλα μια χαρα μας εβαλε να τσακωθουμε με τον αντρα μου χρονιαρα μερα την Πρωτοχρονιά και μου πε πως πηγα και τους εκανα ανω κατω γτ αντιμιλησα στον κανακαρη της!!! Επίσης, να μην ξεχασω πως μου τα κοπανησε ολα τα δώρα που μ εκανε!!! Οποτε και εγω τα μαζεψα σε σακουλιτσα και θα τα δώσω σε κανα γυφτο!!! Γιατί οπως λενε  "φοβου τους Δαναους και δωρα φεροντες"!!!! 

Καλα και εμενα η πεθερα μ οτι δε φερθηκα καλα και ότι είμαι γλωσσοκοπανα λεει!! Το θεμα ειναι απο ποια οπτική το βλέπεις!! Εγω πανυως ειπα, φταιω και εγω!! Τοσα χρόνια ελεγα θα παρω αντρα ορφανο και το ζωον πηγα και πηρα αντρα και με νεα μανα!

Ευτυχως εμενα δεν ανακατευεται αν ρίχνουμε κανενα τσακωμουλι με τον σύζηγό μου λυστε το μονοι σας λεει ουτε υποστηρίζει αυτον ουτε εμένα και ευτυχως δεν εχει κοπανησει τα δωρα που μου εχει κανει


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Αυτο σκέφτομαι.. Απλα ξέρεις τι?? Εκει που το δέχομαι και λεω ειναι ξεχωριστή και δεν εχει σχέση με την αλλη, πεταει ο αντρας μ προχθες οτι και καλα θα έχουμε δυο στην οικογένεια με το ιδιο ον/μο και λεω ποιες??? Και μ λεει η μανα μ και το παιδι και γυρισε το ματι μου αναποδα!!! Η ξινιλα μ πρέπει να φανηκε απο χλμ!!! Ξερω ειναι μικροπρεπεια και νιωθω άσχημα που σκέφτομαι με αυτό τον τρόπο αλλα εχω τεράστια πικρια... Τωρα με πηρε μια ξαδερφη του αντρα μου που συνεννοηθηκα να μ δωσει κατι ρουχα της κορης της για το παιδι και μ πε οτι της ειπε η πεθερα μ "εισαι σιγουρη οτι θα τα θελει?? Μην τα βγαζεις αδικα"... Λες και εχω δωσει εγω δικαιώματα οτι ειμαι ψηλομυτα κλπ... Δεν ξερω... Ισως τα βλέπω ολα στραβα πλεον, αλλα δεν μ χει δωσει και δικαίωμα να τα δω ισια

Η αλήθεια είναι ότι όταν υπάρχουν θέματα δίνουμε και σημασία σε μικρά που αλλιώς μπορεί να μην δίναμε. 

Ε μα και εσείς γυναίκες δεν έχετε μυαλό σε μερικά πράγματα. Το φωνάζω χρόνια, έχουμε και εμείς όνομα και επίθετο να πάρει το παιδί! Βάλτε και το δικό σας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anemoni1989 είπε:

Αυτο σκέφτομαι.. Απλα ξέρεις τι?? Εκει που το δέχομαι και λεω ειναι ξεχωριστή και δεν εχει σχέση με την αλλη, πεταει ο αντρας μ προχθες οτι και καλα θα έχουμε δυο στην οικογένεια με το ιδιο ον/μο και λεω ποιες??? Και μ λεει η μανα μ και το παιδι και γυρισε το ματι μου αναποδα!!! Η ξινιλα μ πρέπει να φανηκε απο χλμ!!! Ξερω ειναι μικροπρεπεια και νιωθω άσχημα που σκέφτομαι με αυτό τον τρόπο αλλα εχω τεράστια πικρια... Τωρα με πηρε μια ξαδερφη του αντρα μου που συνεννοηθηκα να μ δωσει κατι ρουχα της κορης της για το παιδι και μ πε οτι της ειπε η πεθερα μ "εισαι σιγουρη οτι θα τα θελει?? Μην τα βγαζεις αδικα"... Λες και εχω δωσει εγω δικαιώματα οτι ειμαι ψηλομυτα κλπ... Δεν ξερω... Ισως τα βλέπω ολα στραβα πλεον, αλλα δεν μ χει δωσει και δικαίωμα να τα δω ισια

Γειά σου κι από εμένα ανεμώνη. Δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου την ιστορία σου αλλά σε καταλαβαινω. Κι εγώ την πεθερά έβγαλα αλλά τη φωνάζω τη μικρή με υποκοριστικό. Περισσότερο χαριτωμένο. Κακά τα ψέματα θα μου θύμιζε τη πεθερά μέχρι να το χωνέψω... Μικροπρεπια ή όχι όταν έχεις πληγωθεί δυστυχώς και το πιο μικρό πράγμα πλέον μπορεί να ξεχειλίσει το ποτήρι. Σαν κι εσένα σκέφτομαι κι εγώ ώρες ώρες μα μήπως τα βλέπω όλα στραβά πια; Εεε οχι λοιπόν. Τόσα δικαιολογητικά τους έδινα μέχρι ένα σημείο όμως. Μπουχτησε η ψυχή μας. Λογικό είναι πλέον κάτι που δε θα μας πείραζε αν ήταν αλλιώς τα πράγματα να μας πειράζει τώρα ... :)

Just now, Bloumblou είπε:

1zn1xcl.jpg

-Αχ εμείς οι γυναίκες. Τους έχουμε στα όπα όπα, ευαίσθητες, δυναμικές, αξίες για τα πάντα. 

-Τι λες ρε μάνα;

-Μην ακούς εσύ γιοκα μου. Εσένα όλες θέλουν να σε τυλίξουν!! :-D

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι όταν υπάρχουν θέματα δίνουμε και σημασία σε μικρά που αλλιώς μπορεί να μην δίναμε. 

Ε μα και εσείς γυναίκες δεν έχετε μυαλό σε μερικά πράγματα. Το φωνάζω χρόνια, έχουμε και εμείς όνομα και επίθετο να πάρει το παιδί! Βάλτε και το δικό σας! 

Αστα να πανε!! Με εφαγε το οτι ειπα να το παιξω υπερανω!!! 

Just now, MELINASP είπε:

κοριτσακι μου εχεις δικιο δεν το συζηταμε αυτο. οι πεθερες οταν ειναι περιεργες αστα να πανε παντα κατι θα βρισκουν να πουν! ωραια και η αλλη που καθεται και στα λεει να σ αναβει τα λαμπακια. οσο για το ονομα αφου το δεχτηκες δυστυχως δεν αλλαζει. αλλα  επειδη ειναι το κοριτσακι σου θα ειναι αλλος ανθρωπος γτ θα την μεγαλωσεις εσυ!!! 

Αυτο σκεφτομαι για να παιρνω κουράγιο!!! :p

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Αστα να πανε!! Με εφαγε το οτι ειπα να το παιξω υπερανω!!! 

Αυτο σκεφτομαι για να παιρνω κουράγιο!!! :p

Αν την φωναζεις με κανενα υποκοριστικο?? Εκτος αν ειναι ομορφο ονομα ολοκληρο ασχετως αν ειναι της πεθερας. Παντως κ μενα δεν μ αρεσει το ονομα του παιδιου που θα παρει, κ μονο που το σκεφτομαι, αλλα τι να κανω. Κ γω εχω πει το οκ, οποτε το καταπινω. Στο δευτερο αν ερθει, θα βαλω αυτο που θελω εγω


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Αν την φωναζεις με κανενα υποκοριστικο?? Εκτος αν ειναι ομορφο ονομα ολοκληρο ασχετως αν ειναι της πεθερας. Παντως κ μενα δεν μ αρεσει το ονομα του παιδιου που θα παρει, κ μονο που το σκεφτομαι, αλλα τι να κανω. Κ γω εχω πει το οκ, οποτε το καταπινω. Στο δευτερο αν ερθει, θα βαλω αυτο που θελω εγω

Όμορφο όνομα είναι!!! Ευτυχώς!!! Και δεν παίρνει υποκοριστικο!!! Σοφία! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Όμορφο όνομα είναι!!! Ευτυχώς!!! Και δεν παίρνει υποκοριστικο!!! Σοφία! 

Αχ μ αρεσει. Οντως ειναι πολυ ομορφο ονομα. Σιγουρα μεγαλωνοντας η μικρη θα το συνδεσεις μονο μαζι της το ονομα αυτο. Εξαλλου η πεθερα εχει και αλλα ονοματα για να μην τα συγχεεις, πχ μεγαιρα, στριγκλα, βαρεμενη, πυροβολημενη, κ.α. 

  • Χαχα 5

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, nanoula90 είπε:

Αν την φωναζεις με κανενα υποκοριστικο?? Εκτος αν ειναι ομορφο ονομα ολοκληρο ασχετως αν ειναι της πεθερας. Παντως κ μενα δεν μ αρεσει το ονομα του παιδιου που θα παρει, κ μονο που το σκεφτομαι, αλλα τι να κανω. Κ γω εχω πει το οκ, οποτε το καταπινω. Στο δευτερο αν ερθει, θα βαλω αυτο που θελω εγω

Εγώ έβγαλα τα ματάκια μου πιο πολύ απ'όλες. Μόνη μου ήθελα να τη βγάλω τη πεθερά. Ο άντρας μου δεν ήθελε γιατί δεν είναι αυτής της παράδοσης και του έλεγα ότι δεν έχει ακουστεί από αλλού και είναι κρίμα γιατί είναι γιαγιά και αυτή. Ήταν απ' τις φορές που θεωρούσα εμένα υπερβολική οπότε λέω ας πάει το παλιάμπελο. Όμορφο όνομα τόσο δε το λες αλλά ίσως δε μου αρέσει επειδή είναι δικό της. Μετά που το ανακοινώσαμε δεν γινόταν να το πάρουμε πίσω. Και δυστυχώς δεν έχει κάνει τίποτα το εμφανές για να πεις ότι δικαιολογούμαι να το έπαιρνα πισω. Όλα πλάγια τα κάνει και για τους άλλους είναι Αγία οπότε.... 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εγώ έβγαλα τα ματάκια μου πιο πολύ απ'όλες. Μόνη μου ήθελα να τη βγάλω τη πεθερά. Ο άντρας μου δεν ήθελε γιατί δεν είναι αυτής της παράδοσης και του έλεγα ότι δεν έχει ακουστεί από αλλού και είναι κρίμα γιατί είναι γιαγιά και αυτή. Ήταν απ' τις φορές που θεωρούσα εμένα υπερβολική οπότε λέω ας πάει το παλιάμπελο. Όμορφο όνομα τόσο δε το λες αλλά ίσως δε μου αρέσει επειδή είναι δικό της. Μετά που το ανακοινώσαμε δεν γινόταν να το πάρουμε πίσω. Και δυστυχώς δεν έχει κάνει τίποτα το εμφανές για να πεις ότι δικαιολογούμαι να το έπαιρνα πισω. Όλα πλάγια τα κάνει και για τους άλλους είναι Αγία οπότε.... 

Εσυ το παρακανες!!! Αχχαχαχαχαχαχα 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραίο θεματακι είναι αυτό;;; θα κάτσω κάποια στιγμή όταν βρω χρόνο να διαβάσω όλα τα σχόλια.. Εγώ κορίτσια άρχισα να αντιπαθώ τα πεθερικά μου από την στιγμή που έμεινα έγκυος.. Είναι το πρώτο τους εγγόνι και έχουν κ οι δύο άποψη για όλα. Πιο πολύ ο πεθερός μου, αλλά η πεθερά μου εχει άλλα θέματα, όπως πχ μην τυχόν κ μείνει νηστικός ο γιος της ή παραγγείλουμε απέξω. Θέλω να σας πω μόνο πως όταν ήταν να γεννήσω, (πήγαμε με πρόκληση γιατί αν αφήναμε το μωρό μέχρι την 40η εβδομάδα θα γεννιόταν 5 kg :shock:) μας είπε ο γιατρός να πάμε από το βράδυ (για να μ κάνουν εισαγωγή και να με ετοιμάσουν ε κ εάν όλα πήγαιναν καλά θα γεννουσα το πρωί) και όταν το είπαμε στην πεθερά μ το μόνο που είχε να πει ήταν "κι εσύ Γιώργο που θα κοιμηθείς"??? Της λέω " κυρία... συγγνώμη αλλά θα πάμε να γεννήσουμε όχι να κοιμηθούμε. Κ μ λέει ναι αλλά εσύ θα εχεις κρεβάτι, :blink:ο Γιώργος που θα κάθεται; σε καρέκλα;; μπορείτε να καταλάβετε ότι με αποστομοσε, δεν μπορούσα ούτε καν να απαντήσω σε αυτήν την γυναίκα που έχει περασει από αυτήν την θέση και δεν μπορούσε να καταλάβει πόσο φοβισμένη ήμουν που θα γεννουσα ένα μωρό 4kg, και φυσικά ήθελα δίπλα τον άντρα μ.. Από εκεί κατάλαβα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά. Εκεί της απάντησε ο άντρας μ. Και για να μην σας πολύ ζαλίζω, εγώ τελικά περίμενα 12 ώρες χωρίς να με πιάσουν οι πόνοι, κ όταν τελείωσαν όλα κ γέννησα (με καισαρική τελικά) η μαμά μ μου είπε τι της έλεγε έξω η πεθερά μου. Έκατσε κ την έπιασε κ της έλεγε μπες εσύ μέσα να βγει ο Γιώργος γιατι δεν θα μπορεί. Που ο Γιώργος απλώς περίμενε μαζί μου, δεν είχα πάει καν να γεννήσω. Απλώς περιμέναμε να μου έρθουν οι πόνοι σε ένα τέλειο δωμάτιο. Και τελικά οι ευχές της εισακουστηκαν. Γέννησα με καισαρική, οπότε ο γιος της βγήκε έξω μαζί της, κι εγώ έκλαιγα που ήμουν ολομοναχη, φοβισμένη και δεν θα βλέπαμε μαζι το μωράκι μας!!! 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anneliz είπε:

Τι ωραίο θεματακι είναι αυτό;;; θα κάτσω κάποια στιγμή όταν βρω χρόνο να διαβάσω όλα τα σχόλια.. Εγώ κορίτσια άρχισα να αντιπαθώ τα πεθερικά μου από την στιγμή που έμεινα έγκυος.. Είναι το πρώτο τους εγγόνι και έχουν κ οι δύο άποψη για όλα. Πιο πολύ ο πεθερός μου, αλλά η πεθερά μου εχει άλλα θέματα, όπως πχ μην τυχόν κ μείνει νηστικός ο γιος της ή παραγγείλουμε απέξω. Θέλω να σας πω μόνο πως όταν ήταν να γεννήσω, (πήγαμε με πρόκληση γιατί αν αφήναμε το μωρό μέχρι την 40η εβδομάδα θα γεννιόταν 5 kg :shock:) μας είπε ο γιατρός να πάμε από το βράδυ (για να μ κάνουν εισαγωγή και να με ετοιμάσουν ε κ εάν όλα πήγαιναν καλά θα γεννουσα το πρωί) και όταν το είπαμε στην πεθερά μ το μόνο που είχε να πει ήταν "κι εσύ Γιώργο που θα κοιμηθείς"??? Της λέω " κυρία... συγγνώμη αλλά θα πάμε να γεννήσουμε όχι να κοιμηθούμε. Κ μ λέει ναι αλλά εσύ θα εχεις κρεβάτι, :blink:ο Γιώργος που θα κάθεται; σε καρέκλα;; μπορείτε να καταλάβετε ότι με αποστομοσε, δεν μπορούσα ούτε καν να απαντήσω σε αυτήν την γυναίκα που έχει περασει από αυτήν την θέση και δεν μπορούσε να καταλάβει πόσο φοβισμένη ήμουν που θα γεννουσα ένα μωρό 4kg, και φυσικά ήθελα δίπλα τον άντρα μ.. Από εκεί κατάλαβα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά. Εκεί της απάντησε ο άντρας μ. Και για να μην σας πολύ ζαλίζω, εγώ τελικά περίμενα 12 ώρες χωρίς να με πιάσουν οι πόνοι, κ όταν τελείωσαν όλα κ γέννησα (με καισαρική τελικά) η μαμά μ μου είπε τι της έλεγε έξω η πεθερά μου. Έκατσε κ την έπιασε κ της έλεγε μπες εσύ μέσα να βγει ο Γιώργος γιατι δεν θα μπορεί. Που ο Γιώργος απλώς περίμενε μαζί μου, δεν είχα πάει καν να γεννήσω. Απλώς περιμέναμε να μου έρθουν οι πόνοι σε ένα τέλειο δωμάτιο. Και τελικά οι ευχές της εισακουστηκαν. Γέννησα με καισαρική, οπότε ο γιος της βγήκε έξω μαζί της, κι εγώ έκλαιγα που ήμουν ολομοναχη, φοβισμένη και δεν θα βλέπαμε μαζι το μωράκι μας!!! 

Το τέλος είναι που μετράει. Ένα υγιές μωρό στην αγκαλιτσα σας. Εμένα μου είχε πει ενώ ήμουν στον μήνα μου τάχα μου καλοπροαίρετα αν με πιάσουν οι πόνοι να τους το πούμε γιατί χτυπά ξύλο αν γίνει κατι στο μαιευτήριο μην είναι ο γιος της έξω μόνος του. Και μένα οι προσευχές της εισακούστηκαν. Είμαι εδώ και ο ίδιος ο γιατρός αναφέρεται σε θαύμα. Τα παιδιά μας να είναι καλά και ας λένε οι φαρμακογλωσσες. Όσο μπορείς μακρυά και αγαπημένοι.

  • Μπερδεμένη/-ος 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...