Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Σχέση με τα πεθερικα μας!!!?


anemoni1989

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Bloumblou είπε:

Εδώ αρχίσει τα λεξοτανιλ και τα ζαναξ από τώρα χαχαχα!!! Πως θα επιβιώσω θεέ μου :shock::roll:

αχαχαχαχ!!! ποσο σε νιωθω??? κι εγω παντα αυτο λεω οταν προκειται να τους δω.. ψαχνω τροπο να μπω σε καταστολη...χιχι.  εγω ευτυχως φετος το γλιτωσα!!!!! χεχεχε

7 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Εγώ λογικά ναι. Άμα σου πω ότι δε με πειράζει; Πλέον τόσο που μπουχτησα αν πουν ένα θα πω δέκα και τέλος αν είναι ήρεμοι θα τους δούμε και γειά σας. Αλλά όλο και κάτι θα πουν στάνταρ

κοριτσαρα...προσπαθησε να τους γραφεις εκει που δεν πιανει μελανι....κι αστους να λενε....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 676
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Δεν θα κανω, ευτυχώς!! Αχχαχαχαχαχαχα 

Αλλα θα τους απολαυσω 2 ολοκληρες μερες το σ/κ μετα... Φακ! Ευτυχώς ομως θα ναι για λίγο αφου τη μια μερα απόγευμα θα παμε, την επόμενη έχουμε μια βαπτιση οπου στο τραπέζι δεν θα ερθουν και την επόμενη θα φύγουμε!!! (ήδη με επιασε ταχυκαρδια) 

ωωωχχ...περαστικα...να ειστε ολο εξω, να μην τους...απολαμβανεις και πολυ...

τι κριμα παντως να νιωθουμε ετσι και μονο στη σκεψη οτι θα τους δουμε??? 

τι ωραια που θα ηταν να ειμαστε χαλαρες και ηρεμες....

απιαστο ονειρο...???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Γιατί εκτός από έγκυος έχω και ένα παιδί που όλη μέρα δε με αφήνει να πάρω ανάσα οπότε χαλαρώνω με τον εαυτουλη μου τώρα. Εσύ κλωσσα πράμα γιατί δε κοιμάσαι; Χαχαχαχαχα

καλημερααααααα...κότα είμαι ότι θέλω κανω...αχχαχαχα χαχαχαχαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Veto είπε:

Η πεθερά μου είναι τραγική κόντεψα να χωρίσω με τον άντρα μου, ανακατεύετε συνεχώς κ ασχολείται με βλακείες,περιμένω το 3 παιδάκι αν όλα πάνε καλά και με φρικαρει η όλη κατάσταση δ ξέρω τι να κάνω....έχω τόσο άγχος που τα βράδια δ μπορώ να κοιμηθώ...

γιατι σας επηρεαζει τοσο ρε κοριτσι μου?

ζειτε μαζι?

αν οχι...γιατι της αφηνετε το περιθωριο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Artemis20 είπε:

ωωωχχ...περαστικα...να ειστε ολο εξω, να μην τους...απολαμβανεις και πολυ...

τι κριμα παντως να νιωθουμε ετσι και μονο στη σκεψη οτι θα τους δουμε??? 

τι ωραια που θα ηταν να ειμαστε χαλαρες και ηρεμες....

απιαστο ονειρο...???

Μπααααα εγω μεχρι και πριν κανα 2 χρονια και κατι, καλα ενιωθα... Ουτε κρύο ουτε ζεστη... Απλα δεν εδινα σημασια!! Και ελεγα μερες είναι θα περασουν.. 

Εχω την αισθηση πάντως πως η δικια μ η πεθερα εχει κατι παθολογικο (τυπου ανοια εκτος απο ηλιθιοτητα φυσικα) το οποιο επιδεινωθηκε τον τελευταίο καιρό και οσο παει επιδεινωνεται περισσότερο!! 

Τι να πεις? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anemoni1989 είπε:

Μπααααα εγω μεχρι και πριν κανα 2 χρονια και κατι, καλα ενιωθα... Ουτε κρύο ουτε ζεστη... Απλα δεν εδινα σημασια!! Και ελεγα μερες είναι θα περασουν.. 

Εχω την αισθηση πάντως πως η δικια μ η πεθερα εχει κατι παθολογικο (τυπου ανοια εκτος απο ηλιθιοτητα φυσικα) το οποιο επιδεινωθηκε τον τελευταίο καιρό και οσο παει επιδεινωνεται περισσότερο!! 

Τι να πεις? 

οποτε οσο μπορεις γραψτην και μην δινεις σημασια...αν σε προσβαλει...οκ...απαντας ..αλλα κατα τα αλλα απο το ενα αυτι μπαινουν,σπο το αλλο βγαινουν...

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Ακόμα σε παίρνω εεεεεεε χαχαχαχα αχαχχαχαχα να σε πάρω μπορείς????

παρε με 5/7 θα μπορω κατα τις 4 το μεσημερακι χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχα! αργησα να το δω αγαπη. ειμαι δουλεια τωρα. <3

Link to comment
Share on other sites

Just now, MELINASP είπε:

παρε με 5/7 θα μπορω κατα τις 4 το μεσημερακι χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχα! αργησα να το δω αγαπη. ειμαι δουλεια τωρα. <3

τι 5/7 μωρη κοτα λες????? χαχαχαχα καλο καλο.....αι δούλεψε τωρα κ κανε μ αναπ.να σε παρω...φιλακια το χεσαμε το θέμα...χαχαχαχαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

τι 5/7 μωρη κοτα λες????? χαχαχαχα καλο καλο.....αι δούλεψε τωρα κ κανε μ αναπ.να σε παρω...φιλακια το χεσαμε το θέμα...χαχαχαχαχα 

γιατι να σου κανω αναπαντητη μαρη? να νομιζεις οτι εισαι 15 και σου κανω καμακι? χαχαχαχαχα 15 ωρες εχω τι να τις κανω θα σε παρω εγω ετοιμασου! χαχαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μιας και λετε ολες τα δικά σας λεω να πω και εγω τα θέματα που εχω με τα πεθερικά μου. Ο άντρας μου ειναι ορφανός απο πατέρα οπως και εγώ. Με την πεθερά μου δεν υπάρχουν πολλα προβλήματα, τα βρίσκουμε αρκετα μπορω να πω. Το μονο πρόβλημα μου ειναι οτι ειναι εγωιστρια και ισχιρογνώμων. Ειμαι και εγω ξεροκέφαλη αλλα κανω πίσω οταν δεν εχω δίκιο ..μετα τον πατέρα του άντρα μου βρήκε κάποιον άλλο και μου φαίνονταν καλός ανθρωπος. Μετα απο μια συζήτηση που είχαμε ομως κατάλαβα οτι ο πατριός του είναι υπερβολικά παλαιών αρχών . Τόσο που ηθελα να τον βρίσω αλλα σεβάστηκα το οτι ειναι πατριος του.  Και οταν λέμε παλαιών αρχών εννοώ τις γνωστές απόψεις οτι η γυναίκα ειναι για δουλειές σπιτιού (αν δεν δουλεύει ηδη καπου) και ο άντρας ειναι αυτός που φέρνει τα  λεφτα . Τελικά αποφάσισα οτι θα εχω τυπικες σχεσεις και με τους 2 γιατι δεν γινεται να τους ξεκοψω τελείως. Ευτυχώς που δεν συμφωνεί με αυτα ο άντρας μου αλλιως θα γινόταν μεγάλος σαματάς. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, βλέπω εδώ έχει πάρει φωτιά το γραπτό :-P

Εμείς μένουμε στην ίδια γειτονιά, δεν μας ενοχλούν αν θέλουμε κάτι θα μας βοηθήσουν, δεν έχω κανένα παράπονο προς το παρόν, έχουν κλειδιά για ώρα ανάγκης και ποτέ δεν έχουν μπει στο σπίτι μας χωρίς να χτυπήσουν το κουδούνι... Μέχρι στιγμής αισθάνομαι πολύ τυχερή... Τώρα πίσω από την πλάτη μου δεν ξέρω τι λέγεται κι αν λέγεται αλλά από την στιγμή που μπροστά μου είναι όλα εντάξει, πόσος με ενδιαφέρει... Προσπαθώ να κρατάω τυπικές σχέσεις, πολλά πολλά δεν λέω και είμαι κατά στο νύφη και πεθερά να μιλάνε σαν φίλες και να είναι φίλες γιατί μετά παίρνει θάρρος και έρχονται αλλά.. Φυσικά έχω και σύντροφο που δεν τα σηκώνει αυτά, μαμακιας δεν είναι και φυσικά ότι με έχει ενοχλήσει το λέω και λάθος να είμαι... Μην κάνετε υπομονή δεν υπάρχει λόγος... Δεν λέω να κάθεστε να μαλώνετε αλλά τα βασικά να τα λέτε... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αχ κορίτσια τελικά δεν είμαι η μόνη που έχει μπλέξει με τρελούς...έχω ένα αγοράκι 3 μηνών και ενώ πριν μείνω έγκυος είχαμε ανακοινώσει πως δεν θα δώσουμε κανένα από τα 4 ονόματα των παππούδων ξαφνικά η πεθερά μου άρχισε τα κλάματα " ήλπιζα να άκουγα το όνομα του άντρα μου".. και "τι πράγματα είναι αυτά." και "θα σκάσω ".  μέχρι που δεν μας μίλαγε κιόλας.. εν τω μεταξύ το όνομα του πεθερού μου ειναι χάλια ( Ευριπίδης) και ο ίδιος δεν έχει κανένα προβλήμα....ε πήρα και γω ανάποδες και την ξεχ@@σα. Δεν ξέρω αν έκανα καλά η άσχημα αλλά γενικά της τα έχω μαζεμένα.. ενώ να φανταστείτε γέννησα με καισαρική και ούτε να έρθει να μου κάνει μια δουλειά, λίγο παρέα ή ένα φαγητό.. μόνο για τον γιο της έφερνε ένα πιάτο μόνο γιατί εγώ είχα πάρει κιλά λεει.. :P και γενικά είναι συνεχώς μουτρωμένη και ψάχνετε από πάντα... Τώρα βέβαια το σκέφτομαι που της μίλησα έτσι αλλά πόση υπομονή πια;;;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διαχειριστείς μία κατάσταση χωρίς να χάσεις το δίκιο σου, γιατί δυστυχώς όταν μιλάς άσχημα σε κάποιον άλλο το χάνεις, και κυρίως όταν αυτός ο κάποιος είναι η μητέρα του άντρα σου. Σε καμία περίπτωση δεν υποστηρίζω πως πρέπει να δέχεσαι μία συμπεριφορά που δεν σου αρέσει ή που σε προσβάλει, μπορείς να βάλεις τα όρια σου στους γύρω σου χωρίς εσύ η ίδια να εκτεθείς.

Επίσης να σου πω πως καμία υποχρέωση δεν έχει να έρθει να σου κάνεις δουλειές και να σου μαγειρέψει, εννοείται πως αν το κάνει το εκτιμάς όμως δεν θυμώνεις αν δεν το κάνει. Μπορεί να μην μπορούσε, να μην ήθελε , να μην ένιωθε άνετα, .. μπορεί οτιδήποτε, δεν υπήρχε λόγος να θυμώσεις για αυτό. Δεν ζητάς και δεν απαιτείς πράγματα από κανέναν, ο καθένας προσφέρει αυτά που θέλει και μπορεί, αν σου αρκούν καλώς αν όχι ο άλλος δεν μπορεί να κάνει κάτι. Το ίδιο ισχύει βέβαια και για την απέναντι πλευρά, η πεθερά σου πρέπει να δεχθεί πως δεν θέλετε να δώσετε στο παιδί σας το όνομα του παππού του, εσείς είστε γονείς εσείς αποφασίζετε, εκείνη οφείλει να το δεχθεί είτε της αρέσει είτε όχι.

Τα πράγματα είναι πολύ απλά!

 

 

  • Μου αρέσει 2

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...