Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 17/5/2024 at 10:23 ΠΜ, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Κορίτσι μου, σήμερα ενημερώθηκα ότι κρατάει 20 μέρες αφού ανοιχτεί.

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, maria_kltha είπε:

@Pagor ειχα υπο παρακολουθηση μια κύστη ενδομητριωσης στην δεξια ωοθηκη κ μετα απο 1.5 χρονο προσπαθειων κ εξετασεων σπερματοδιαγραμμα κτλ ειπα στον γυναικολογο μου να παμε για εξωσωματικη στο μεταξυ κ η δεξια σαλπιγγα κλειστη. Μου ειπε οτι θα ξεκινησουμε με σπερματεγχυση κ εμφανιστηκε στην μητρα απεξω ενα ινομυωμα κ μια καινουργια κυστη στην αριστερη ωοθηκη μετα απο ολα αυτα με εβαλε να κανω την ca125 ηταν πααααρα πολυ ανεβασμενη φοβήθηκα ξερεις τι ειναι να προσπαθεις για παιδι κ να σου προκυπτουν τετοια !!! τεσπα μετα απο καποιες εξετασεις δεν συζητησαμε τπτ απλα ηταν δεδομενη η λαπαροσκοπηση κ υστεροσκοπηση μαζι, οπου ειχα κ εστιες ενδομητριωσης περα απο τις κυστες όπου αυτα φαινονται μονο με διαγνωστικη λαπαροσκοπηση κ εννοειται σου δημιουργουν προβλημα υπογονιμοτητας.

Ααααα καταλαβα κορίτσακι μου...κοίτα εγώ έκανα το καλοκαίρι επεμβατική υστεροσκοπιση...η αλήθεια είναι ότι αυτή δεν είναι τίποτα...Σού κανουν μεθη και βασικά κοιμασε ελαφρά...σε 15 λεπτακια έχουν τελειώσει όλα απλά μετά για ώρες είσαι μια ξυπνάς μια σε περνει ο ύπνος ...είσαι λίγο έτσι ..αλλά δεν είναι τίποτα...όσο για την λαμπαροσκοπιση δεν ξέρω...αλλά από ότι έχω ακούσει είναι αυτό ρουτίνας και κρατάει κάπου εκεί λιγάκι και αυτό...εμένα να σου πω με πείραξαν πααααρα πολύ μετά την επεμμβαση που σου δίνουν αντισυλληπτικά χάπια που ουσιαστικά είναι για να φτιάξει πιο γρήγορα το ενδομήτριο.. εμένα μου έκαναν παρενέργειες και έκανα 3 μήνες να συνέλθω...σκέψου έκανα την επέμβαση Ιουλίου και ξανά είχα ωορρηξια Οκτωβρίο...και αυτό λόγο των ορμονών από τα αντισυλληπτικά...άστα ούτε να τα βλέπω δεν θέλω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pagor είπε:

Ααααα καταλαβα κορίτσακι μου...κοίτα εγώ έκανα το καλοκαίρι επεμβατική υστεροσκοπιση...η αλήθεια είναι ότι αυτή δεν είναι τίποτα...Σού κανουν μεθη και βασικά κοιμασε ελαφρά...σε 15 λεπτακια έχουν τελειώσει όλα απλά μετά για ώρες είσαι μια ξυπνάς μια σε περνει ο ύπνος ...είσαι λίγο έτσι ..αλλά δεν είναι τίποτα...όσο για την λαμπαροσκοπιση δεν ξέρω...αλλά από ότι έχω ακούσει είναι αυτό ρουτίνας και κρατάει κάπου εκεί λιγάκι και αυτό...εμένα να σου πω με πείραξαν πααααρα πολύ μετά την επεμμβαση που σου δίνουν αντισυλληπτικά χάπια που ουσιαστικά είναι για να φτιάξει πιο γρήγορα το ενδομήτριο.. εμένα μου έκαναν παρενέργειες και έκανα 3 μήνες να συνέλθω...σκέψου έκανα την επέμβαση Ιουλίου και ξανά είχα ωορρηξια Οκτωβρίο...και αυτό λόγο των ορμονών από τα αντισυλληπτικά...άστα ούτε να τα βλέπω δεν θέλω...

Η αληθεια ειναι οτι τετοιες επεμβασεις πλεον ειναι ρουτινα κ ανώδυνες... το καλο ειναι οτι εισαι σουπερ τωρα κ με καλη ψυχολογια... εμενα αυτη η αναμονη μεχρι να ερθει ο Σεπτεμβρης με τρελλενει λιγο αλλα με χαλαρωνει οταν σκεφτομαι οτι μπροστα μου εχω καλοκαιρι κ θα το περασω χωρις περιοδο...παρηγορια.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, maria_kltha είπε:

Η αληθεια ειναι οτι τετοιες επεμβασεις πλεον ειναι ρουτινα κ ανώδυνες... το καλο ειναι οτι εισαι σουπερ τωρα κ με καλη ψυχολογια... εμενα αυτη η αναμονη μεχρι να ερθει ο Σεπτεμβρης με τρελλενει λιγο αλλα με χαλαρωνει οταν σκεφτομαι οτι μπροστα μου εχω καλοκαιρι κ θα το περασω χωρις περιοδο...παρηγορια.... 

Ναι μωρέ δεν είναι τίποτα αυτές οι επεμβάσεις ...και μετά από την επεμβαση θα δεις πόσο πιο εύκολα θα είναι όλα ..ναι μωρέ καλοκαιράκι έρχεται...ας κάνω ούτε ένα διάλειμμα να περάσουμε καλά... χαχαχαχαχα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Moomin είπε:

Κοριτσια σε ιδιωτικο τις κανατε ή δημοσιο; να σκεφτομαστε θετικα. Ξερετε τι λενε.... Τα καλυτερα ερχονται εκει που δεν τα περιμενεις!

Θα κάνω (πρώτα ο Θεός ) τον ερχόμενο Σεπτέμβριο...θα πάω η στο Μητέρα η στο Ρεα .. ανάλογα σε πιο από τα δύο θα είναι η γυναικολόγος μου εκείνη την ημέρα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Moomin είπε:

Κοριτσια σε ιδιωτικο τις κανατε ή δημοσιο; να σκεφτομαστε θετικα. Ξερετε τι λενε.... Τα καλυτερα ερχονται εκει που δεν τα περιμενεις!

@Moomin την εκανα σε ιδιωτικό επειδη προσπαθω για το πρωτο κ εχω κ θέματα δεν ηθελα να το ρισκαρω σε δημόσιο!!! Κ εννοειται οτι θα ερθει απο εκει που δεν το περιμενεις!!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Moomin είπε:

Κοριτσια σε ιδιωτικο τις κανατε ή δημοσιο; να σκεφτομαστε θετικα. Ξερετε τι λενε.... Τα καλυτερα ερχονται εκει που δεν τα περιμενεις!

Αάα τώρα καταλαβα τι εννουσες....ρώτησες αν κάναμε την επέμβαση σε ιδιωτικό η δημόσιο???εγω την έκανα στο Μητέρα (ιδιωτικό) τον περασμένο Ιούλιο...νόμιζα για την σπερματηγχυση ρωταγες για αυτό είπα θα την κάνω τον Σεπτέμβριο...χαχαχχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagor είπε:

Αάα τώρα καταλαβα τι εννουσες....ρώτησες αν κάναμε την επέμβαση σε ιδιωτικό η δημόσιο???εγω την έκανα στο Μητέρα (ιδιωτικό) τον περασμένο Ιούλιο...νόμιζα για την σπερματηγχυση ρωταγες για αυτό είπα θα την κάνω τον Σεπτέμβριο...χαχαχχα

Ναι καταλαβα χαχαχα. Ιδιωτικο δηλ κ οι δυο. Σκέφτομαι Αν χρειαστει να παρω γνωμες..   Καλε κ συ εχεις 5 μηνες ακόμα για το αλλο, αν πας! κ δν σε πιασει στον υπνο οπως κ μας τις υπολοιπες :)

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Ναι καταλαβα χαχαχα. Ιδιωτικο δηλ κ οι δυο. Σκέφτομαι Αν χρειαστει να παρω γνωμες..   Καλε κ συ εχεις 5 μηνες ακόμα για το αλλο, αν πας! κ δν σε πιασει στον υπνο οπως κ μας τις υπολοιπες :)

Ναι ιδιωτικό...κοίτα εσύ θα πας εκεί που είναι ο  γιατρός σου...ότι σου πει εκείνος...εμενα επειδή είναι στο Μητέρα πήγα εκεί..γιατί εσύ πρέπει να κανεις κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagor είπε:

Ναι ιδιωτικό...κοίτα εσύ θα πας εκεί που είναι ο  γιατρός σου...ότι σου πει εκείνος...εμενα επειδή είναι στο Μητέρα πήγα εκεί..γιατί εσύ πρέπει να κανεις κάτι τέτοιο?

Οχι βρε μη σε μπερδευω....δεν εχω κανει καν σαλπιγγογραφια. Απλα σκεφτομουν πως εαν υπαρχει θεμα πού συμφερει καλυτερα να παω. Γιατι σκεφτομαι κ γω διαφορα, διαβαζω κ ποσα μπορει να συμβαινουν κ μεις να μη ξερουμε τπτ... Εχω γιατρο σε ιδιωτικο μαιευτηριο αλλα ειναι μακρια κ μαλλον θα αλλαξω. 

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Moomin είπε:

Οχι βρε μη σε μπερδευω....δεν εχω κανει καν σαλπιγγογραφια. Απλα σκεφτομουν πως εαν υπαρχει θεμα πού συμφερει καλυτερα να παω. Γιατι σκεφτομαι κ γω διαφορα, διαβαζω κ ποσα μπορει να συμβαινουν κ μεις να μη ξερουμε τπτ... Εχω γιατρο σε ιδιωτικο μαιευτηριο αλλα ειναι μακρια κ μαλλον θα αλλαξω. 

Αάα καταλαβα... κοριτσακι μου γλυκό να μην σκέφτεσαι τίποτα αρνητικο...εδώ θα διαβάσεις πολλά άλλα να μην σκέφτεσαι τίποτα εσύ...δεν σημαίνει ότι επειδή έτυχε σε εμάς θα τύχει και σε εσένα..όλα θα είναι καλά θα δεις...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!!!

Να ρωτήσω κάτι εκτός θέματος; 

Ξερετε κανα μαγαζι στην Αθήνα, πέρα από τις γνωστές αλυσίδες, που να έχει ωραία φορεματα; Θα γινω νονα τον Μάιο και θελω ενα αναλαφρο φορεμα, οχι αμπιγιε αλλά ούτε και καθημερινό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagor είπε:

Αάα καταλαβα... κοριτσακι μου γλυκό να μην σκέφτεσαι τίποτα αρνητικο...εδώ θα διαβάσεις πολλά άλλα να μην σκέφτεσαι τίποτα εσύ...δεν σημαίνει ότι επειδή έτυχε σε εμάς θα τύχει και σε εσένα..όλα θα είναι καλά θα δεις...

Επηρρεαζομαι αλλα θελω να μαθαινω, χωρις αγχος βεβαια. Σε ευχαριστω κ ισα-ισα παιρνω κουραγιο με οσα διαβαζω.Αντε να ανεβουμε λιγο ψυχολογικα γιατι σαν πολυ εχουμε πεσει μου φαινεται!

Just now, Annie4 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!!!

Να ρωτήσω κάτι εκτός θέματος; 

Ξερετε κανα μαγαζι στην Αθήνα, πέρα από τις γνωστές αλυσίδες, που να έχει ωραία φορεματα; Θα γινω νονα τον Μάιο και θελω ενα αναλαφρο φορεμα, οχι αμπιγιε αλλά ούτε και καθημερινό.

Με το καλο η βαφτιση! Θα πρεπει κ γω να κοιταξω αλλα δε γνωριζω καποιο. Φετος σε εμας οι γαμοι κανουν παρελαση!

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Επηρρεαζομαι αλλα θελω να μαθαινω, χωρις αγχος βεβαια. Σε ευχαριστω κ ισα-ισα παιρνω κουραγιο με οσα διαβαζω.Αντε να ανεβουμε λιγο ψυχολογικα γιατι σαν πολυ εχουμε πεσει μου φαινεται!

Με το καλο η βαφτιση! Θα πρεπει κ γω να κοιταξω αλλα δε γνωριζω καποιο. Φετος σε εμας οι γαμοι κανουν παρελαση!

Ευχαριστώ!!! Εγώ γάμους δεν εχω φετος μεχρι στιγμής. Και γενικά ήμασταν οι δευτεροι απ τον κυκλο μας που παντρευτηκαμε, οπότε εχουμε να αναμένουμε!

Αλλά με τη βάφτιση έίμαι ενθουσιασμένη, έίναι ένα αξιολάτρευτο κοριτσακι χαριτωμένο και πανεμορφο!!!

Just now, Annie4 είπε:

Ευχαριστώ!!! Εγώ γάμους δεν εχω φετος μεχρι στιγμής. Και γενικά ήμασταν οι δευτεροι απ τον κυκλο μας που παντρευτηκαμε, οπότε εχουμε να αναμένουμε!

Αλλά με τη βάφτιση έίμαι ενθουσιασμένη, έίναι ένα αξιολάτρευτο κοριτσακι χαριτωμένο και πανεμορφο!!!

 

Just now, Moomin είπε:

Επηρρεαζομαι αλλα θελω να μαθαινω, χωρις αγχος βεβαια. Σε ευχαριστω κ ισα-ισα παιρνω κουραγιο με οσα διαβαζω.Αντε να ανεβουμε λιγο ψυχολογικα γιατι σαν πολυ εχουμε πεσει μου φαινεται!

Με το καλο η βαφτιση! Θα πρεπει κ γω να κοιταξω αλλα δε γνωριζω καποιο. Φετος σε εμας οι γαμοι κανουν παρελαση!

Όσο για το άλλο θέμα...μην σκέφτεσαι καν τα ενδεχόμενα, διαφερουν τοοοσο πολυ από άνθρωπο σε άνθρωπο. Κι εγώ ανησυχώ που και που για το αν θα χρειαστεί να τρεξουμε σε γιατρούς κλπ αλλά επιλέγω να αισιοδοξώ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!!!

Να ρωτήσω κάτι εκτός θέματος; 

Ξερετε κανα μαγαζι στην Αθήνα, πέρα από τις γνωστές αλυσίδες, που να έχει ωραία φορεματα; Θα γινω νονα τον Μάιο και θελω ενα αναλαφρο φορεμα, οχι αμπιγιε αλλά ούτε και καθημερινό.

Στη  Νέα Ιωνία στη Ρούλα, μεγάλη ποικιλία, λιγο ακριβο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...