Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Διαφωνια για το ονομα του πρωτου παιδιου


Κελυ 32

Recommended Posts

Γεια σας! Με τον αντρα μου, επειτα απο πολυ κοπο καταφεραμε το Νοεμβριο του 2018 να φερουμε στον κοσμο ενα υγιεστατο κοριτσακι!! Μαλιστα πριν μεινω εγκυος ειχα ταξει στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου πως ειτε κανω αγορι ειτε κοριτσι θα παρει και το ονομα της σαν δευτερο ονομα και θα βαφτιστει στην Μονη της Αγιας! 

Ωστοσο παντα ηθελα να δωσω το ονομα της μητερας μου εαν εκανα κορη καθοτι με εχει μεγαλωσει μονη της εμενα και τον αδερφο μπυ..Εμεινε χηρα οταν ηταν 27 ετων και παλεψε μονη για να μας μεγαλωσει!!! Οποτε μεσα στο μυαλο μου οταν εμαθα οτι θα κανω κορη σκεφτηκα να της δωσω το ονομα της μαζι με το Χρυσοβαλαντη σαν δευτερο...

Δεν προλαβα να γεννησω και να συνειδητοποιησω οτι ειμαι μαμα και αρρωστησε η μικρη μου με βροχιολυτιδα οταν ηταβ 40 ημερων..Νοσηλευθηκε μια βδομαδα στο Νοσοκομειο...Τοτε λοιπον...καθως προσευχομουν εταξα να δωσω μονο το ονομα της Αγιας Ειρηνης στην κορη μου...

Με τον συζυγο μου δεν ειχαμε κανει ολο αυτο το διαστημα καμια συζητηση για το ονομα...Το προηγουμενο σκ ομως μαλωσαμε παρα πολυ γιατι του ειπα οτι θελω να δωσω στην μπεμπα το ονομα της Αγιας Ειρηνης και δεν το δεχεται...Θελει να δωσει σαν πρωτο ονομα το ονομα της μητερας του..Μαλιστα αυτο που με στενοχωρησε πιο πολυ απο ολα ειναο που τ ειπα οτι αν θελρι να βγαλει της μαμας του τ ονομα στο πρωτπ παιδι αν κανουμε ενα δευτερο παιδι κ ειναι αγορι να παρει τ όνομα τπυ μπαμπα μου..Δεν το δεχθηκε ουτε αυτο και εχω στενοχωρηθει πολυ με την σταση του... Αν ειναι να δωσω καποιο ονομα στην μπεμπα μου μαζι με το Χρυσοβαλαντη θελω να ειναι της μαμασ μου...Εχω αδικο??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κελυ, για να ταξουμε κάτι, πρέπει να το ξέρει κ ο σύζυγος. Φαντάζεσαι η γυναίκα να την τάξει σε μια Αγία κ ο μπαμπάς σε άλλη Αγία; τι θα γίνει τότε;; κ γενικά, αν ταξουμε κάτι σε άγιο, καλό είναι να εκλπηρωσουμε το τάμα μας.......   Δεν είναι αστείο να τα ουμε κ να ξεταζουμε σε έναν άγιο... Τώρα όσον αφορά το άλλο θέμα, είμαι υπέρ του να παίρνει το παιδί το πρώτο όνομα από το σόι του άντρα, κ το δεύτερο από το σόι της γυναίκας, εκτός εάν συντρέχουν άλλοι λόγοι, που όμως θα βρίσκουν σύμφωνα κ τους δύο. Εγώ ας πουμε, την πρώτη μου κόρη την έδωσα το όνομα της μαμάς μου, επειδή έχω ίδιο όνομα με την πεθερά. Πιστεύω πως τον σύζυγο σου τον πείραξε περισσότερο που πήρες αποφάσεις χωρίς να τον ρωτήσεις... Μπορεί να σε δυσαρεστησα με τη διαφορετική άποψη που έχω από σένα... 

Όσο για το δεύτερο παιδάκι σας, ναι, θα ήταν πιο δίκιο να πάρει όνομα από το δικό σου σόι. 

Σκέψου όμως, πόσο ζορίστηκες να κάνεις παιδάκι, κ τώρα να διαφωνείτε για τα ονόματα.. Δεν είναι ασχημο αυτό; σας έκανε ένα δώρο ο Θεός, κ μαλωνετε για δευτερεύοντα θέματα. Τον γονέα τον τιμαμε με τη στάση μας κ όχι με το όνομα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κελυ 32 είπε:

Γεια σας! Με τον αντρα μου, επειτα απο πολυ κοπο καταφεραμε το Νοεμβριο του 2018 να φερουμε στον κοσμο ενα υγιεστατο κοριτσακι!! Μαλιστα πριν μεινω εγκυος ειχα ταξει στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου πως ειτε κανω αγορι ειτε κοριτσι θα παρει και το ονομα της σαν δευτερο ονομα και θα βαφτιστει στην Μονη της Αγιας! 

Ωστοσο παντα ηθελα να δωσω το ονομα της μητερας μου εαν εκανα κορη καθοτι με εχει μεγαλωσει μονη της εμενα και τον αδερφο μπυ..Εμεινε χηρα οταν ηταν 27 ετων και παλεψε μονη για να μας μεγαλωσει!!! Οποτε μεσα στο μυαλο μου οταν εμαθα οτι θα κανω κορη σκεφτηκα να της δωσω το ονομα της μαζι με το Χρυσοβαλαντη σαν δευτερο...

Δεν προλαβα να γεννησω και να συνειδητοποιησω οτι ειμαι μαμα και αρρωστησε η μικρη μου με βροχιολυτιδα οταν ηταβ 40 ημερων..Νοσηλευθηκε μια βδομαδα στο Νοσοκομειο...Τοτε λοιπον...καθως προσευχομουν εταξα να δωσω μονο το ονομα της Αγιας Ειρηνης στην κορη μου...

Με τον συζυγο μου δεν ειχαμε κανει ολο αυτο το διαστημα καμια συζητηση για το ονομα...Το προηγουμενο σκ ομως μαλωσαμε παρα πολυ γιατι του ειπα οτι θελω να δωσω στην μπεμπα το ονομα της Αγιας Ειρηνης και δεν το δεχεται...Θελει να δωσει σαν πρωτο ονομα το ονομα της μητερας του..Μαλιστα αυτο που με στενοχωρησε πιο πολυ απο ολα ειναο που τ ειπα οτι αν θελρι να βγαλει της μαμας του τ ονομα στο πρωτπ παιδι αν κανουμε ενα δευτερο παιδι κ ειναι αγορι να παρει τ όνομα τπυ μπαμπα μου..Δεν το δεχθηκε ουτε αυτο και εχω στενοχωρηθει πολυ με την σταση του... Αν ειναι να δωσω καποιο ονομα στην μπεμπα μου μαζι με το Χρυσοβαλαντη θελω να ειναι της μαμασ μου...Εχω αδικο??

Κοίτα θα συμφωνήσω με την Ελένη ότι θα έπρεπε να πεις στον άντρα σου για το τάμα σου, αλλά ακόμη και τώρα πρέπει να καταλάβει ότι πάνω στην στεναχώρια σου πάνω στην ταραχή και στην ανυπομονησία να γίνει η κόρη σου καλά δεν το θεώρησες απαραίτητο να το πεις...! Όμως το τάμα είναι τάμα και πρέπει να εκπληρωθεί δεν ταζουμε έτσι δεν είναι απλό και για να τάξεις κι εσύ πάει να πει ότι δεν το θεωρείς και απλό...! Τώρα αυτά με τα ονόματα εγώ δεν έχω κολλήματα να σου πω την αλήθεια ούτε ο άντρας μου δεν θεωρούμε απαραίτητο να πούμε το όνομα των γονέων μας!! Όπως εσύ έχεις τους λόγους σου να δώσεις της μαμα σου έτσι θα έχει και ο άντρας σου..! Με ηρεμία εξήγησε του την σημασία του τάματος και την σοβαρότητα του θέματος και τα υπόλοιπα θα τα βρείτε στα επόμενα παιδάκια σας!!! 

Link to comment
Share on other sites

@Κελυ 32το τάμα πρεπει να το εκπληρώσεις διότι είναι πολυ μεγάλο αμάρτημα τωρα δεν θα σταθώ γιατί δεν ειπες για το ταμα στον ανδρα σου δικαίωμα σου είναι αλλά το τάμα πρέπει να το κάνεις εδω δεν χωραει μανα δικια σου και δικια του ουτε πως σε μεγαλωσε η μανα σου ολες οι μανες θυσιες κάνουν αλλά ότι ειπες πρέπει να το κάνεις

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κελυ 32 είπε:

Γεια σας! Με τον αντρα μου, επειτα απο πολυ κοπο καταφεραμε το Νοεμβριο του 2018 να φερουμε στον κοσμο ενα υγιεστατο κοριτσακι!! Μαλιστα πριν μεινω εγκυος ειχα ταξει στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου πως ειτε κανω αγορι ειτε κοριτσι θα παρει και το ονομα της σαν δευτερο ονομα και θα βαφτιστει στην Μονη της Αγιας! 

Ωστοσο παντα ηθελα να δωσω το ονομα της μητερας μου εαν εκανα κορη καθοτι με εχει μεγαλωσει μονη της εμενα και τον αδερφο μπυ..Εμεινε χηρα οταν ηταν 27 ετων και παλεψε μονη για να μας μεγαλωσει!!! Οποτε μεσα στο μυαλο μου οταν εμαθα οτι θα κανω κορη σκεφτηκα να της δωσω το ονομα της μαζι με το Χρυσοβαλαντη σαν δευτερο...

Δεν προλαβα να γεννησω και να συνειδητοποιησω οτι ειμαι μαμα και αρρωστησε η μικρη μου με βροχιολυτιδα οταν ηταβ 40 ημερων..Νοσηλευθηκε μια βδομαδα στο Νοσοκομειο...Τοτε λοιπον...καθως προσευχομουν εταξα να δωσω μονο το ονομα της Αγιας Ειρηνης στην κορη μου...

Με τον συζυγο μου δεν ειχαμε κανει ολο αυτο το διαστημα καμια συζητηση για το ονομα...Το προηγουμενο σκ ομως μαλωσαμε παρα πολυ γιατι του ειπα οτι θελω να δωσω στην μπεμπα το ονομα της Αγιας Ειρηνης και δεν το δεχεται...Θελει να δωσει σαν πρωτο ονομα το ονομα της μητερας του..Μαλιστα αυτο που με στενοχωρησε πιο πολυ απο ολα ειναο που τ ειπα οτι αν θελρι να βγαλει της μαμας του τ ονομα στο πρωτπ παιδι αν κανουμε ενα δευτερο παιδι κ ειναι αγορι να παρει τ όνομα τπυ μπαμπα μου..Δεν το δεχθηκε ουτε αυτο και εχω στενοχωρηθει πολυ με την σταση του... Αν ειναι να δωσω καποιο ονομα στην μπεμπα μου μαζι με το Χρυσοβαλαντη θελω να ειναι της μαμασ μου...Εχω αδικο??

καλα εγω δεν θα σε ανχωσω οτι θα πεσει φωτια κ θα σε καψει αν δεν κανεις το ταμα γιατι πιστευω οτι ο θεος καταλαβαινει.κ.δεν τιμωρει για τετοιες βλακειες μην τρελαθουμε. απλα θα σου πω μια συμβουλη να μην εισαι τοσο ανχωδης κ πανικοβαλεσε με τις αναποδιες κ ταζεις πραγματα εχεις ακομα να δεις πολλα απτο μωρακι που θα σε ανχωσουν αλλα σοβαρα δεν θα ειναι σχεδον κανενα.

κ για την ιστορια το.εθιμο λεει το πρωτο παιδι περνει ονομα απο την μαμα αν ειναι κοριτσι κ απτο μπαμπα αν ειναι αγορι οποτε κανε αυτο που θελεις κ πες το μωρο ετσι οπως θες θα συνιθισει ο.αντρας σου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχετε ενα θαυμα στο σπιτι σας μετα απο πολυ κοπο κ μαλωνετε για το ονομα.... Γερο και καλοτυχο να ειναι κ ας το πειτε και Ευλαμπια. Κοιταξτε τι εχετε μεσα στην κουνια κ αναλογιστειτε αν αξιζει να χαλιεστε για κατι ασημαντο...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Γεια σας! Με τον αντρα μου, επειτα απο πολυ κοπο καταφεραμε το Νοεμβριο του 2018 να φερουμε στον κοσμο ενα υγιεστατο κοριτσακι!! Μαλιστα πριν μεινω εγκυος ειχα ταξει στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου πως ειτε κανω αγορι ειτε κοριτσι θα παρει και το ονομα της σαν δευτερο ονομα και θα βαφτιστει στην Μονη της Αγιας! 

Ωστοσο παντα ηθελα να δωσω το ονομα της μητερας μου εαν εκανα κορη καθοτι με εχει μεγαλωσει μονη της εμενα και τον αδερφο μπυ..Εμεινε χηρα οταν ηταν 27 ετων και παλεψε μονη για να μας μεγαλωσει!!! Οποτε μεσα στο μυαλο μου οταν εμαθα οτι θα κανω κορη σκεφτηκα να της δωσω το ονομα της μαζι με το Χρυσοβαλαντη σαν δευτερο...

Δεν προλαβα να γεννησω και να συνειδητοποιησω οτι ειμαι μαμα και αρρωστησε η μικρη μου με βροχιολυτιδα οταν ηταβ 40 ημερων..Νοσηλευθηκε μια βδομαδα στο Νοσοκομειο...Τοτε λοιπον...καθως προσευχομουν εταξα να δωσω μονο το ονομα της Αγιας Ειρηνης στην κορη μου...

Με τον συζυγο μου δεν ειχαμε κανει ολο αυτο το διαστημα καμια συζητηση για το ονομα...Το προηγουμενο σκ ομως μαλωσαμε παρα πολυ γιατι του ειπα οτι θελω να δωσω στην μπεμπα το ονομα της Αγιας Ειρηνης και δεν το δεχεται...Θελει να δωσει σαν πρωτο ονομα το ονομα της μητερας του..Μαλιστα αυτο που με στενοχωρησε πιο πολυ απο ολα ειναο που τ ειπα οτι αν θελρι να βγαλει της μαμας του τ ονομα στο πρωτπ παιδι αν κανουμε ενα δευτερο παιδι κ ειναι αγορι να παρει τ όνομα τπυ μπαμπα μου..Δεν το δεχθηκε ουτε αυτο και εχω στενοχωρηθει πολυ με την σταση του... Αν ειναι να δωσω καποιο ονομα στην μπεμπα μου μαζι με το Χρυσοβαλαντη θελω να ειναι της μαμασ μου...Εχω αδικο??

Καλησπέρα,σε μια στιγμή μεγάλου αγχουσ κ φόβου έκανες το τάμα  κ πιστεύω ότι πολύ θα κάνανε στην θέση σου .Οι άγιοι δεν θυμώνουν.Τωρα αν θα βάλετε την μαμά σου η την μαμά του άντρα σου είναι το πρόβλημα.Εχετε ένα θαυματακι στο σπίτι σας ,το όνομα είναι δευτερεύον.Τωρα αυτά πρέπει να τα βρείτε η δύο σας .Σημασία έχει που θα το βαπτίσεις στην μόνη της Αγίας Ειρήνης .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τα υπόλοιπα κορίτσια, δεν χρειάζεται να χαλιεσαι κ να μαλώνετε για το όνομα είναι κρίμα... Στο λέω αυτό γιατί κ εγώ είχα θεματακια με το όνομα του δεύτερου μωρού που θα γεννηθεί σε λίγο καιρό αλλά το συζήτησα με τον πνευματικό μου κ κατάλαβα ότι δεν χρειάζεται να βάζουμε εγωισμους κ στο τέλος να "σκοτωθούμε" για το όνομα ενώ δεν έχουμε άλλα προβλήματα στο γάμο..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα, 

η αλήθεια είναι ότι θα έπρεπε να είχες πει στον άντρα σου για το τάμα όμως ό,τι έγινε έγινε.Προσπαθήστε να βρείτε μια μέση λύση που να ικανοποιεί σχετικά και τις δύο πλευρές.Το τάμα πρέπει να γίνεται αλλά κι αν δεν γίνει ο θεός δεν είναι εκδικητικός, ούτε θα τιμωρήσει κανέναν.Ο θεός είναι αγάπη.

Έμείς το πρώτο μας παιδί που είναι αγόρι, αποφασίσαμε να του δώσουμε άσχετο όνομα από παππούδες, μιας και του παππού από την πλευρά του μπαμπά είναι χάλια.Παρόλα αυτά είμαστε αγαπημένοι με τα πεθερικά μου, και όποιος μας παρεξηγήσει πρόβλημά του.

Να είστε αγαπημένοι και να απολαύσετε το παιδάκι σας!!

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

Οποτε κανε αυτο που θελεις κ πες το μωρο ετσι οπως θες θα συνιθισει ο.αντρας σου. 

Συγγνώμη αλλα πως θα κανει αυτό που θελει και θα το βγάλει οπως θελει??? Καταρχας εχςι και ο μπαμπας λογο στο ονομα, διαφορετικά θα πρέπει να πουμε και στον ιδιο πες το παιδι οπως θες και θα συνηθίσει η γυναίκα σου, και κατα δευτερον πρέπει να υπογράφουν και οι 2 γονείς για να δηλωθεί ενα παιδι στο Ληξιαρχείο!!!! Μη λεμε ότι θέλουμε!!! 

@Κελυ 32 εμεις κοριτσι μου τα έχουμε συζητήσει!!! Δεν σε κουραζω!!! :)

Βρειτε τα με τον αντρα σου αγάπη μου, αλλα ειναι τα σημαντικά!! Μακάρι ολη σας τη ζωη αυτο να ειναι το πιο σημαντικό πρόβλημα που θα σας τυχει!!! :)

  • Μου αρέσει 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια σας ευχαριστω ολες!!! Για να διευκρινισω πρωτα κατι ομως: Το ταμα μου εξ αρχης αφορουσε να βγαλω την Χρυσοβαλαντη σαν δευτερο ονομα..Αυτο το ηξερε εξ αρχης ο αντρας μου...Στη συνεχεια απλα οταν αρρωστησε η μικρη κ ζοριστηκαμε...προσευχηθηκα και ειπα οτι το σωστο θαωηταν να βγει μονο το ονομα της Αγιας...Ναι!! Συμφωνω μαζι σας οτι δεν το ειπα στον αντρα μου αυτο..Ομως ημουν σε τετοια ψυχολογικη κατασταση που δεν σκεφτηκα να παρω συγκαταθεση σε κατι τοσο αυθορμητο...

Συμφωνω επισης οτι αλλα ειναι τα σημαντικα!!! Ομως με στενοχωρησε καπως η αδιαλλακτη σταση του!! Ας ειναι τα παιδακια μας καλα ομως!! Αυτο μετραει!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις μία δωρεά υπέρ φτωχών στην ενορία της Αγίας Ειρήνης. Μπορείς να βοηθήσεις μια φτωχή οικογένεια στο όνομα της. Μπορείς να το βγάλεις και σαν πρώτο όνομα και σαν δεύτερο. Μπορείς να κάνεις και συνδιασμό. το τάμα δεν είναι μόνο το όνομα. Είναι ένα  ευχαριστώ που μπορεί να έρθει με πολλές μορφές μέχρι να νιώσει η ψυχή σου ότι ανταποδωσε το καλό. Και στα λέω εγώ που δεν τα πιστεύω. Η ψυχή σου μπορεί να "ηρεμήσει" και χωρίς το όνομα. (Εγώ θα ξαναέκανα συζήτηση,τα παραπάνω στα γράφω για να δεις και λίγο παραπέρα, παρόλα αυτά συζήτησε ξανά με τον άντρα σου με ηρεμία..) 

  • Μου αρέσει 4

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Κελυ μου κι εγώ έχω τάξει τη μικρή και θα την πούμε Ραφαέλα. Το ήξερε ο άντρας μου από την αρχή. Θα στεναχωριομουν πολύ αν δεν το πραγματοποιούσαμε. Όχι από φόβο Θεού κτλ (σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ ότι για τέτοια πράγματα θα μας κάψει ο Θεός, άλλα τον ενδιαφέρουν) αλλά γιατί είναι προσωπική μου ανάγκη. Τώρα η αδιαλλαξία του άντρα σου για το τι όνομα να δώσετε κι εμενα θα με στεναχωρούσε. Ανέκαθεν έβρισκα πολύ εκνευριστικό το να πρέπει να δωθεί στα παιδιά το όνομα των παππούδων είτε από τη μια είτε από την άλλη μεριά. Ειδικά το ότι πρέπει ο άντρας να δώσει πρώτος το όνομα των δικών του.. Τα ακούω αυτά και με πιάνουν τα φεμινιστικά μου.. Τελος πάντων.. Βρείτε ένα όνομα ωραίο και μια συμβιβαστική λύση γιατί το να τσακώνεστε για το όνομα είναι πολύ άσχημο. Καλά να  εύχεστε να είναι το παιδί κι ο Θεός θα το προσέχει ακόμα κι αν το πείτε Χατιτζά..! Δεν σου είπα και πολύ διαφορετικα από τις προηγούμενες αλλά ήθελα να σου πω οτι σε καταλαβαίνω!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Συγγνώμη αλλα πως θα κανει αυτό που θελει και θα το βγάλει οπως θελει??? Καταρχας εχςι και ο μπαμπας λογο στο ονομα, διαφορετικά θα πρέπει να πουμε και στον ιδιο πες το παιδι οπως θες και θα συνηθίσει η γυναίκα σου, και κατα δευτερον πρέπει να υπογράφουν και οι 2 γονείς για να δηλωθεί ενα παιδι στο Ληξιαρχείο!!!! Μη λεμε ότι θέλουμε!!! 

@Κελυ 32 εμεις κοριτσι μου τα έχουμε συζητήσει!!! Δεν σε κουραζω!!! :)

Βρειτε τα με τον αντρα σου αγάπη μου, αλλα ειναι τα σημαντικά!! Μακάρι ολη σας τη ζωη αυτο να ειναι το πιο σημαντικό πρόβλημα που θα σας τυχει!!! :)

εννοω οτι οπως κ να εχει μπορει να τον πεισει οτι εχει δικιο. γιατι αν.ηταν αλλιως θα της ελεγε ο.αντρας της οτι δεν παει συμφωνα με οτι συμβαινει συνηθως κ οτι του ηρθε κεραμυδα οτι θα βγαλει αλλο.ονομα εκτος απο τους δικους του γονεις. 

οτι δεν θα παει μονη της ειναι το αυτονοητο γιαυτο δεν το διευκρινησα . 

Link to comment
Share on other sites

@Κελυ 32αχχχχ αυτα τα χαζοεθιμα!!! Αχ!! Κοιτα κ γω γεννησα το πρωτο εγγονακι της οικογενειας και της δικης μου κ του αντρα μου που ειναι μοναχοπαιδι. Κ χωρις να ερωτηθω ηταν σιγουρο απο την εγκυμοσυνη ακομα οτι το παιδι θα παρει το ονομα του πεθερου που παρεπιπτοντως ειναι κ το ιδιο ονομα με το δικο μου και με της πεθερας μου!! Ναι ναι, πανηγυρι χαχα. Στην αρχη θυμωσα, αλλα επειδη ηξερα οτι θα εκανα αν επεμενα στη σταση μου, τον αντρα μου να τσακωθει με τον πατερα του για το ονομα ενος παιδιου που τοτε δεν ειχε καν γεννηθει, υποχωρησα, συμβιβαστηκα και το δεχτηκα. Ο μονος λογος που δεχτηκα ειναι ο αντρας μου. 

Οποτε εγω θα σου λεγα να το συζητησεις με τον αντρα σου, οχι σε κλιμα εχθρικο, αλλα μια ομορφη συζητηση. Να του εκφρασεις αυτα που νιωθεις, πως το βλεπεις εσυ και αντιστοιχα κ εκεινος την δικη του μερια. Σιγουρα θα την βρειτε την χρυση τομη, αρκει να υπαρχει η διαθεση και απο τους δυο σας. Σημασια εχει να ειστε καλα με το παιδακι σας, το ονομα ειναι κ το λιγοτερο. Κ γω θα ηθελα διαφορετικο ονομα για το παιδι, να μην γιορταζουμε ολοι μαζι την ιδια ημερα, αλλα εκανα υποχωρηση για να ειμαστε ολοι καλα. Πανω απο ολα να ειστε εσεις δεμενοι και αγαπημενοι!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...