Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Πιθανότητα εγκυμοσύνης - ωορρηξία


Recommended Posts

Just now, vikib είπε:

Καπως ετσι την επαθα κ εγω στο πρωτο. Αλλα ημουν τυχερη κ εμεινα στην κορη μου.τον μηνα που εμεινα ειμασταν ταξιδι κ ειχαμε επαφη την 20η μερα  κ μετα, φυσικα νομιζα οτι περασαν οι γονιμες αλλα τελικα θα εκανα 30-35μερες κυκλο κ ετσι εμεινα εγκυος

Οπως κ στον γιο μου, ειχαμε επαφη 11η μερα, μετα η κορη μου ηταν αρρωστη κ παλι ταξιδι, κ ομως εμεινα

Αχχ μακάρι κορίτσι μου να συμβεί Κ σε μένα αυτό ....μακάρι ... αλλιώς από δω Κ πέρα προσοχή με βάση τα καινούργια δεδομένα .... τι να πω ας είμαι τυχερή να μη χρειαστεί ξανά όλο αυτό 

On 8/7/2019 at 6:12 ΜΜ, λουκουμαδακι είπε:

Ντιάνα εσύ που έχεις μέχρι και 30 μερες κύκλο σίγουρα να έχεις επαφές από την 8η-10η μέχρι και την 18η. Εύχομαι αυτή η φορά να ήταν η τυχερή και να μην ξανασχοληθείς με μέρες κλπ. Α και για τα υγρά μέχρι και την ωορρηξία συνήθως είναι πολλά (η σύσταση μη σε πολυτρελαινει) και μετά την ωορρηξία συνήθως 'στεγνώνει' το θέμα. (επειδή οι ορμόνες κάνουν 'κυματα' και δεν είναι σταθερές λέμε το συνήθως) 

Τελικά μάλλον είναι από 28-32 πφφφ χθες είχα μια επαφή μακάρι να γίνει το θαύμα ... τόσο καιρό υπολόγιζα λάθος 28 μέρες ... και ενώ είχα άλλες μέρες γόνιμες εγώ επειδή πήγαινα με το 28 μέρες κύκλου έκανα άλλες μέρες....πάλι καλά που το κατάλαβα. ... αν θες δες τ αλλά σχόλια που εξηγώ πως το κατάλαβα ....ευχαριστώ αν μπορείς απαντήσε μου ... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 9/7/2019 at 11:24 ΜΜ, Annoula1 είπε:

Έχω είχα πόνους και υγρα από 2/7 με πιθανή ωορρηξία στις 5/7.. Και τώρα έχουμε 9 δεν είναι υπερβολή;;; 

Πως είσαι Άννα μου ... εγώ μάλλον έκανα χθες ωορρηξία ευτυχώς τυχαία είχα χθες επαφή ...αν δεν βαριέσαι διάβασε τ σχόλιο που εξηγώ πως το κατάλαβα ...μακάρι να έχουμε καλά αποτελέσματα όλες μας .... μάλλον έχω κύκλος 28-32 Κ όχι 28-30... ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diana8 είπε:

Πως είσαι Άννα μου ... εγώ μάλλον έκανα χθες ωορρηξία ευτυχώς τυχαία είχα χθες επαφή ...αν δεν βαριέσαι διάβασε τ σχόλιο που εξηγώ πως το κατάλαβα ...μακάρι να έχουμε καλά αποτελέσματα όλες μας .... μάλλον έχω κύκλος 28-32 Κ όχι 28-30... ! 

Εγώ ακόμα περιμένω.. Τα υγρά συνεχίζουν βέβαια.. Με έχει πεθάνει η μέση μου αλλά δουλεύω κιόλας και δεν μπορώ να πω σίγουρα ότι είναι από αυτό.. Ωστόσο το στήθος μου είναι ακόμα Πρησμενο εχθές βέβαια ήταν αποκορύφωμα δεν μπορούσα να το αγγιξω σήμερα είναι πιο νορμάλ.. Έχω ακόμα μια εβδομάδα για να (μην) δω περίοδο.. Εύχομαι όλοψυχα να τα έχουμε πετύχει τα σπορακια μας.. Αν και εσύ νομίζω έχεις περισσότερες ελπίδες.. Εγώ λόγο απόστασης όχι και τόσες.. Αν και πιστεύω ότι μάλλον θα έρθει και ότι ήταν λόγο αλλαγής κλίματος σε εμένα : ( 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annoula1 είπε:

Εγώ ακόμα περιμένω.. Τα υγρά συνεχίζουν βέβαια.. Με έχει πεθάνει η μέση μου αλλά δουλεύω κιόλας και δεν μπορώ να πω σίγουρα ότι είναι από αυτό.. Ωστόσο το στήθος μου είναι ακόμα Πρησμενο εχθές βέβαια ήταν αποκορύφωμα δεν μπορούσα να το αγγιξω σήμερα είναι πιο νορμάλ.. Έχω ακόμα μια εβδομάδα για να (μην) δω περίοδο.. Εύχομαι όλοψυχα να τα έχουμε πετύχει τα σπορακια μας.. Αν και εσύ νομίζω έχεις περισσότερες ελπίδες.. Εγώ λόγο απόστασης όχι και τόσες.. Αν και πιστεύω ότι μάλλον θα έρθει και ότι ήταν λόγο αλλαγής κλίματος σε εμένα : ( 

Θα κάνουμε υπομονή θα βλέπουμε τι να πω και εγώ δυο μήνες έτσι πήγαν ...άλλες μέρες προσπαθούσαμε  άλλες είχα γόνιμες ..ας ελπίζουμε πως δεν θα χρειαστεί ξανά μακάρι ...εσένα πάντα στην ώρα έρχεται ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Diana8 είπε:

Θα κάνουμε υπομονή θα βλέπουμε τι να πω και εγώ δυο μήνες έτσι πήγαν ...άλλες μέρες προσπαθούσαμε  άλλες είχα γόνιμες ..ας ελπίζουμε πως δεν θα χρειαστεί ξανά μακάρι ...εσένα πάντα στην ώρα έρχεται ...

Ναι δεν έχω ποτέ καθηστεριση 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Annoula1 είπε:

Ναι δεν έχω ποτέ καθηστεριση 

Ωραία τουλάχιστον θα μπορείς να περάσεις μέσα στις γόνιμες μ πιο εύκολα 

Εγώ νόμιζα πως είχα 28-30 Κ τελικά είναι μάλλον είναι 32 ο κύκλος μου θα το δούμε υπομονή 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diana8 είπε:

Ωραία τουλάχιστον θα μπορείς να περάσεις μέσα στις γόνιμες μ πιο εύκολα 

Εγώ νόμιζα πως είχα 28-30 Κ τελικά είναι μάλλον είναι 32 ο κύκλος μου θα το δούμε υπομονή 

Δωστου να καταλάβει : ) 

Εξάλλου είναι ευχάριστη διαδικασία.. Χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diana8 είπε:

Θα κάνουμε υπομονή θα βλέπουμε τι να πω και εγώ δυο μήνες έτσι πήγαν ...άλλες μέρες προσπαθούσαμε  άλλες είχα γόνιμες ..ας ελπίζουμε πως δεν θα χρειαστεί ξανά μακάρι ...εσένα πάντα στην ώρα έρχεται ...

Μια ερώτηση.. Δλδ είχες αρκετά υγρα από ωορρηξία μέχρι την περίοδο;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annoula1 είπε:

Μια ερώτηση.. Δλδ είχες αρκετά υγρα από ωορρηξία μέχρι την περίοδο;;; 

Εγώ είχα υγρά απο της 6-7 κάπου εκεί ..με βάση όπως τς υπολόγιζα ..όμως παρατήρησα ότι έκανα άλλες μέρες επαφή που νόμιζα εγώ Ότο ήταν γόνιμες όπως έγινε μάλλον Κ αυτή τ φορά ..γιατί ο κύκλος μου δεν είναι κάθε μήνα 28.. αλλά 32 ..

 Με Βάση μια εφαρμογή που έχω τώρα λέει ότι έκανα χθες ωορρηξία εγώ χθες είχα Κ τυχαία επαφή ... τι να πω θα δούμε ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , Diana8 είπε:

Πάντως εάν ειναι με βάση τ 32 ... 

ειχα δυο επαφες μόνο αυτο τ μήνα στις 5/7 και 10/7 ... που ηταν γόνιμες κ η ωορρηξία στις 10... ίσως δεν ηταν αρκετές ... 

Πως είσαι κορίτσι;;; έχεις κανένα νέο;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annoula1 είπε:

Πως είσαι κορίτσι;;; έχεις κανένα νέο;;; 

Υγρά δεν εχω καθολου !!! Κούραση νιώθω δεν μπορω αλλο αυτή την ζέστη πραγματικά !! Σε 12 μέρες περιμενω περίοδο 

εσυ πως εισαι ???:)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diana8 είπε:

Υγρά δεν εχω καθολου !!! Κούραση νιώθω δεν μπορω αλλο αυτή την ζέστη πραγματικά !! Σε 12 μέρες περιμενω περίοδο 

εσυ πως εισαι ???:)

Εγώ περιμένω σε 7.. Αλλα έχω πολύ έντονα συμπτώματα περιόδου και λέω μήπως έρθει πιο νωρίς.. Γιατί αλλιώς δεν εξηγητε.. Βασικά σήμερα κάποια στιγμή πήγα τουαλέτα τρέχοντας γιατί νόμιζα ότι μου ήρθε αλλά δεν.. Τι να πω δεν ξέρω.. Μήπως αλλάξει ο κύκλος μου λίγο πολύ ζέστη;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annoula1 είπε:

Εγώ περιμένω σε 7.. Αλλα έχω πολύ έντονα συμπτώματα περιόδου και λέω μήπως έρθει πιο νωρίς.. Γιατί αλλιώς δεν εξηγητε.. Βασικά σήμερα κάποια στιγμή πήγα τουαλέτα τρέχοντας γιατί νόμιζα ότι μου ήρθε αλλά δεν.. Τι να πω δεν ξέρω.. Μήπως αλλάξει ο κύκλος μου λίγο πολύ ζέστη;;; 

Να ξέρεις ναι μπορει να γίνει κ αυτο συμβαίνει ... η από θάλασσα η από ζέστη ολα αυτα παίζουν ρόλο αφου λες οτι πάντα ειναι Σταθερός οποτε αλλο λιγο έμεινε μακαρι να μην έρθει καθολου !!!! Στο ευχομαι μέσα από τ καρδιά μου !!! Εγω νιώθω πολυ άσχημα που δυο μήνες πήγαινα με λάθος υπολογισμό ... μα να κανω εντελώς αλλες μέρες ...?? Μακαρι από δω κ πέρα να γίνεται σωστά !!! :(

Just now, Annoula1 είπε:

Πως είσαι κορίτσι;;; έχεις κανένα νέο;;; 

ΜΑλλον από τον άλλον μήνα θα πάρω τεστ ωορρηξιας..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diana8 είπε:

Να ξέρεις ναι μπορει να γίνει κ αυτο συμβαίνει ... η από θάλασσα η από ζέστη ολα αυτα παίζουν ρόλο αφου λες οτι πάντα ειναι Σταθερός οποτε αλλο λιγο έμεινε μακαρι να μην έρθει καθολου !!!! Στο ευχομαι μέσα από τ καρδιά μου !!! Εγω νιώθω πολυ άσχημα που δυο μήνες πήγαινα με λάθος υπολογισμό ... μα να κανω εντελώς αλλες μέρες ...?? Μακαρι από δω κ πέρα να γίνεται σωστά !!! :(

ΜΑλλον από τον άλλον μήνα θα πάρω τεστ ωορρηξιας..

Δύο μήνες μπορεί να πήγαινες με λάθος υπολογισμό αλλά ακόμα δεν ξέρεις.. Χαχα μπορεί να το κάνατε το θαυματακι σας.. Εγώ πάντως μπάνια ακόμα δεν έχω κάνει οπότε μόνο η ζέστη αν με έχει επηρεάσει δεν ξέρω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...