Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Πιθανότητα εγκυμοσύνης - ωορρηξία


Recommended Posts

Just now, Diana8 είπε:

Κ εγω αυτο νομίζω οτι γίνεται αργότερα !!! Μακαρι να μας βρει κατι καλο !!!! Ποσό καιρο εάν επιτρέπεται χρησιμοποιείς  τα τεστακια αυτα

Αχ τώρα θα είναι η τρίτη φορά....! Την πρώτη φορά που τα χρησιμοποίησα έμεινα έγκυος με την μια αλλά κατέληξε σε βιοχημική κύηση την δεύτερη φορά δηλ στον προηγούμενο κύκλο όπου δυστυχώς δεν έμεινα και σε αυτόν τον κύκλο όπου ελπίζω να είναι και η τελευταία φορά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κ από εμένα, τα ίδια συμπτώματα έχω κ εγώ (αν εξαιρέσουμε τα υγρά που πάντα έχω αρκετά κ δεν βγάζω άκρη τι γίνεται), υπερβολικά ευαίσθητο στήθος ειδικά θηλές κ ρώγες, ελαφριες κράμπες στην κοιλιά κυρίως δεξιά, υπνηλία τις τελευταίες δυο μέρες... χρονικά είμαι 6 μέρες μετά την ωορρηξία με θετικό τεστ την προηγούμενη Τετάρτη 3/7 (ακανονιστος κυκλος...πολλαααα τεστ ωορρηξιας hometest σε ταινίες) κ επαφές 30/6, 3/7, 4/7... άρα έχω πιθανότητες νομιζω. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι σπάνια έχω συμπτώματα πριν την περίοδο κ όταν έχω είναι κυρίως ημικρανίες. Επίσης ξέρω πως δεν γίνεται να υπάρχουν συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την εμφύτευση που γίνεται 6-12 μέρες μετά τη σύλληψη... εμφύτευση δεν έχει γίνει ακόμα γτ δεν κρατήθηκα κ έκανα ένα τεστακι σήμερα που φυσικά βγήκε αρνητικό τόσο νωρίς... οποτε ζω κ εγώ στην παράνοια μέχρι να περάσουν οι μέρες :D

  • Χαχα 3

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Patataki83 είπε:

Γεια σας κ από εμένα, τα ίδια συμπτώματα έχω κ εγώ (αν εξαιρέσουμε τα υγρά που πάντα έχω αρκετά κ δεν βγάζω άκρη τι γίνεται), υπερβολικά ευαίσθητο στήθος ειδικά θηλές κ ρώγες, ελαφριες κράμπες στην κοιλιά κυρίως δεξιά, υπνηλία τις τελευταίες δυο μέρες... χρονικά είμαι 6 μέρες μετά την ωορρηξία με θετικό τεστ την προηγούμενη Τετάρτη 3/7 (ακανονιστος κυκλος...πολλαααα τεστ ωορρηξιας hometest σε ταινίες) κ επαφές 30/6, 3/7, 4/7... άρα έχω πιθανότητες νομιζω. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι σπάνια έχω συμπτώματα πριν την περίοδο κ όταν έχω είναι κυρίως ημικρανίες. Επίσης ξέρω πως δεν γίνεται να υπάρχουν συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την εμφύτευση που γίνεται 6-12 μέρες μετά τη σύλληψη... εμφύτευση δεν έχει γίνει ακόμα γτ δεν κρατήθηκα κ έκανα ένα τεστακι σήμερα που φυσικά βγήκε αρνητικό τόσο νωρίς... οποτε ζω κ εγώ στην παράνοια μέχρι να περάσουν οι μέρες :D

Χαχαχχαχχαχχα είμαστε πολλές οι ανυπομονες χαχχααχ!! Έχεις έχεις πολλές πιθανότητες!! Κάνε ένα ακόμη σε 6 μέρες (λογικά έχεις πολλά από την hometest) μακάρι να δεις ένα υπέροχο θετικό τεστ!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Χαχαχχαχχαχχα είμαστε πολλές οι ανυπομονες χαχχααχ!! Έχεις έχεις πολλές πιθανότητες!! Κάνε ένα ακόμη σε 6 μέρες (λογικά έχεις πολλά από την hometest) μακάρι να δεις ένα υπέροχο θετικό τεστ!! 

Μιλιουυυυυυυνια τα τεστ... αφού έχουν πλέον δικό τους συρτάρι στο έπιπλο του μπάνιου χαχαχαχα!!! Μακάρι αυτός ο μήνας να είναι τυχερός για όλες μας... κ να περάσουν γρήγορα οι μέρες πριν τρελαθούμε τελείως κ αρχίσουμε να φανταζόμαστε γραμμουλες στα τεστ χαχαχαχα

  • Χαχα 2

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Patataki83 είπε:

Μιλιουυυυυυυνια τα τεστ... αφού έχουν πλέον δικό τους συρτάρι στο έπιπλο του μπάνιου χαχαχαχα!!! Μακάρι αυτός ο μήνας να είναι τυχερός για όλες μας... κ να περάσουν γρήγορα οι μέρες πριν τρελαθούμε τελείως κ αρχίσουμε να φανταζόμαστε γραμμουλες στα τεστ χαχαχαχα

Άσε κι εγώ έχω ποοοοσα :D όχι όχι μπορώ να σου πω με βεβαιότητα ότι εεεστω και μια πολύ πολύ άχνη γραμμή να δεις στα συγκεκριμένα τεστ είσαι έγκυος :D όταν είναι αρνητικό είναι καραμπίνατο δεν βγάζει δεύτερη γραμμή δίπλα όπως τα τεστ ωορρηξίας όταν περνάει η ώρα βγαίνει η εξάτμισης!! :P αχ μααακαριιιιιιιιιι μακαρι να είναι ο μήνας μας :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Owl-1 είπε:

Άσε κι εγώ έχω ποοοοσα :D όχι όχι μπορώ να σου πω με βεβαιότητα ότι εεεστω και μια πολύ πολύ άχνη γραμμή να δεις στα συγκεκριμένα τεστ είσαι έγκυος :D όταν είναι αρνητικό είναι καραμπίνατο δεν βγάζει δεύτερη γραμμή δίπλα όπως τα τεστ ωορρηξίας όταν περνάει η ώρα βγαίνει η εξάτμισης!! :P αχ μααακαριιιιιιιιιι μακαρι να είναι ο μήνας μας :wub:

Μακαρι κορίτσια να ειναι ο μήνας μας ... να χαρούμε !!!! Αλλιώς θα παρω κ εγω από αυτα τα τεστ !!!

Just now, Patataki83 είπε:

Γεια σας κ από εμένα, τα ίδια συμπτώματα έχω κ εγώ (αν εξαιρέσουμε τα υγρά που πάντα έχω αρκετά κ δεν βγάζω άκρη τι γίνεται), υπερβολικά ευαίσθητο στήθος ειδικά θηλές κ ρώγες, ελαφριες κράμπες στην κοιλιά κυρίως δεξιά, υπνηλία τις τελευταίες δυο μέρες... χρονικά είμαι 6 μέρες μετά την ωορρηξία με θετικό τεστ την προηγούμενη Τετάρτη 3/7 (ακανονιστος κυκλος...πολλαααα τεστ ωορρηξιας hometest σε ταινίες) κ επαφές 30/6, 3/7, 4/7... άρα έχω πιθανότητες νομιζω. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι σπάνια έχω συμπτώματα πριν την περίοδο κ όταν έχω είναι κυρίως ημικρανίες. Επίσης ξέρω πως δεν γίνεται να υπάρχουν συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την εμφύτευση που γίνεται 6-12 μέρες μετά τη σύλληψη... εμφύτευση δεν έχει γίνει ακόμα γτ δεν κρατήθηκα κ έκανα ένα τεστακι σήμερα που φυσικά βγήκε αρνητικό τόσο νωρίς... οποτε ζω κ εγώ στην παράνοια μέχρι να περάσουν οι μέρες :D

Έχεις πιθανότητες μακαρι να εισαι στο ευχομαι μέσα από τ καρδιά μου !!! Μακαρι να εχουμε καλα νέα Να ηρεμήσουμε όλες μας !!! 

Εαν δεν ειμαι κ αυτο τ μήνα θα παρω κ εγω από αυτα τα τεστ !!! Υπομονή κορίτσια μου λίγες μέρες !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Diana8 είπε:

Μακαρι κορίτσια να ειναι ο μήνας μας ... να χαρούμε !!!! Αλλιώς θα παρω κ εγω από αυτα τα τεστ !!!

Έχεις πιθανότητες μακαρι να εισαι στο ευχομαι μέσα από τ καρδιά μου !!! Μακαρι να εχουμε καλα νέα Να ηρεμήσουμε όλες μας !!! 

Εαν δεν ειμαι κ αυτο τ μήνα θα παρω κ εγω από αυτα τα τεστ !!! Υπομονή κορίτσια μου λίγες μέρες !!!

Ελπίζω να μην προλάβεις να τα πάρεις!! Να σε προλάβουν τα μωρουδιακα!!! Εγώ Αργώ ακόμη...αρχές Αυγούστου θα μάθω χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μη βιάζεστε για τεστ εγκυμοσύνης! Έτσι έκανα κ γω με τρεις μέρες καθυστέρηση το τεστ βγήκε θετικό κ κατέληξε σε βιοχημική κυηση!οπότε όχι άγχος κ ότι είναι να γίνει θα γίνει....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Άσε κι εγώ έχω ποοοοσα :D όχι όχι μπορώ να σου πω με βεβαιότητα ότι εεεστω και μια πολύ πολύ άχνη γραμμή να δεις στα συγκεκριμένα τεστ είσαι έγκυος :D όταν είναι αρνητικό είναι καραμπίνατο δεν βγάζει δεύτερη γραμμή δίπλα όπως τα τεστ ωορρηξίας όταν περνάει η ώρα βγαίνει η εξάτμισης!! :P αχ μααακαριιιιιιιιιι μακαρι να είναι ο μήνας μας :wub:

Ναι ναι ξέρω... πρόσφατα μάλιστα ανακάλυψα ένα γκρουπ στο φβ από Αμερική κ νομιζω αυτές εκεί είναι χειρότερες από εμάς...ανεβάζουν φωτό με τεστ εγκυμοσύνης που ορκίζομαι ότι εγώ δεν βλέπω ίχνος γραμμής κ όμως υποστηρίζουν ότι την βλέπουν κ συγχαίρει η μια την άλλη κ χαίρονται όλες μαζί :huh:...μάλλον εκτός από γυναικολόγο χρειάζομαι & οφθαλμίατρο :blink: χαχαχαχα

 

Just now, Diana8 είπε:

Μακαρι κορίτσια να ειναι ο μήνας μας ... να χαρούμε !!!! Αλλιώς θα παρω κ εγω από αυτα τα τεστ !!!

Έχεις πιθανότητες μακαρι να εισαι στο ευχομαι μέσα από τ καρδιά μου !!! Μακαρι να εχουμε καλα νέα Να ηρεμήσουμε όλες μας !!! 

Εαν δεν ειμαι κ αυτο τ μήνα θα παρω κ εγω από αυτα τα τεστ !!! Υπομονή κορίτσια μου λίγες μέρες !!!

Μακάρι!!! Εμεις προσπαθούμε αρκετό καιρό κ έχουν κάνει όλοι παιδάκια τριγύρω μας...κ εγώ ακόμα κατουραω σε κυπελλάκι χαχαχα

 

Just now, Τινατινα είπε:

Μη βιάζεστε για τεστ εγκυμοσύνης! Έτσι έκανα κ γω με τρεις μέρες καθυστέρηση το τεστ βγήκε θετικό κ κατέληξε σε βιοχημική κυηση!οπότε όχι άγχος κ ότι είναι να γίνει θα γίνει....

Απλά έχω μια ελπίδα ότι θα έρθει από μόνο του...αν δεν μας κάτσει μέσα στο καλοκαίρι θα πάρουμε πιο δραστικά μέτρα...αφου δεν πάει ο μωαμεθ στο βουνό, θα πάει το βουνό στον μωαμεθ! :wink:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Patataki83 είπε:

Ναι ναι ξέρω... πρόσφατα μάλιστα ανακάλυψα ένα γκρουπ στο φβ από Αμερική κ νομιζω αυτές εκεί είναι χειρότερες από εμάς...ανεβάζουν φωτό με τεστ εγκυμοσύνης που ορκίζομαι ότι εγώ δεν βλέπω ίχνος γραμμής κ όμως υποστηρίζουν ότι την βλέπουν κ συγχαίρει η μια την άλλη κ χαίρονται όλες μαζί :huh:...μάλλον εκτός από γυναικολόγο χρειάζομαι & οφθαλμίατρο :blink: χαχαχαχα

 

Μακάρι!!! Εμεις προσπαθούμε αρκετό καιρό κ έχουν κάνει όλοι παιδάκια τριγύρω μας...κ εγώ ακόμα κατουραω σε κυπελλάκι χαχαχα

 

Απλά έχω μια ελπίδα ότι θα έρθει από μόνο του...αν δεν μας κάτσει μέσα στο καλοκαίρι θα πάρουμε πιο δραστικά μέτρα...αφου δεν πάει ο μωαμεθ στο βουνό, θα πάει το βουνό στον μωαμεθ! :wink:

Ένταξει είδωλο και εγώ αυτό λέω δεν μπορώ άλλο να κατουραω σε κυπελακιιιιιι!!! Άστα να πανε κι εμένα όλοι με μωρά και όλες έγκυες!!! Που θα παειιιιι πουυυυυυ θα μείνουμε κι εμείς 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η ψευδοκύηση παρατηρείται σχεδόν αποκλειστικά σε γυναίκες που θέλουν πολύ να κάνουν παιδί και έχουν έντονη αγωνία γι' αυτό, είτε λόγω προβλημάτων γονιμότητας, είτε παλαιότερης αποβολής, είτε της εμμηνόπαυσης που πλησιάζει. Στην περίπτωση αυτή, είναι πιθανό το σώμα να εκδηλώνει κάποια συμπτώματα όμοια με αυτά της εγκυμοσύνης, όπως το πρήξιμο της κοιλιάς και του στήθους ή ακόμη και η αίσθηση κίνησης του εμβρύου μέσα στην κοιλιά. Ο εγκέφαλος της γυναίκας ερμηνεύει αυτά τα σημάδια ως εγκυμοσύνη κι έτσι δίνει σήμα για την απελευθέρωση ορμονών, όπως τα οιστρογόνα και η προλακτίνη, που με τη σειρά τους οδηγούν στην εκδήλωση πραγματικών συμπτωμάτων εγκυμοσύνης.! Οπότε όχι ΆΓΧΟΣ! τα γράφω σε σας για να τα βλέπω και εγώ! Χαχαα

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου να ξέρετε μπερδευτηκα περισσότερο ... ειναι μια εφαρμογή στο κινητο που και καλα σου λεει ωορρηξία και γόνιμες την είχε κ πιο παλιά ... ειπα να την δω ξανα να δω τι γίνεται .. είχε κρατήσει από αρχή της χρονιάς περιόδους κτλ.. και εγω ειχα βάλει στην αρχές 28 μέρες οτι κρατάει αλλα οταν αργούσε απλα πάταγα την ημέρα που ερχόταν πχ 33... κ κορίτσια κάπως έχει ενα που λεει και καλα μέσο όρο με αυτες τις ημερομηνίες που ειχα από την αρχή μέχρι τωρα ... και τη βγάζει ?? Οτι είχα χθες ωορρηξία ... θα τελεια μου φαινεται ... γιαυτο είχα υγρά από της 7 του μήνα ?? Κ εγω νομιζα οτι ηταν μετα την ωορρηξία γιατι τα γράφω και στο κινητο και σε τεταρδιο ...η εφαρμογή μου βγάζει μέσο όρο 32 μέρες κύκλο ... κορίτσια χθες εγω ειχα έπαφη που σας ειπα λέτε να γίνει το θαύμα ???? 

Μια φορα ειχα μεγάλη καθυστέρηση 1 εβδομάδα μετα από μια δίαιτα που εκανα αλλα μήνα γυναικολόγο και ολα καλα ... εγω νομιζα οτι είχα ωορρηξία στις 6-7 Ιουλίου !!! Σύμφωνα όπως τα γράφω στο τεταρδιο ... αλλα η εφαρμογή λεει αλλα ... επειδή οταν αργούσε εγω πάταγα ξανα αρχή περίοδο οταν ερχόταν ... δεν έβαζα 28 μέρες ... αυτο το έκανε αυτόματα ανάλογα με το πως ερχόταν η περίοδος ... μπορει να ερχόταν 28... μετα 30.. μετα 32 ... μέρες κύκλου .. 

  

η εφαρμογή βγάζει : γόνιμες 5-11 Ιουλίου 

ΜΕ ωορρηξία να γίνεται χθες !!! Δηλαδή 10 Ιουλίου !!!  Κορίτσια πείτε μου την γνώμη σας λέτε να πέφτει μέσα κ εγω να μη τ υπολόγιζα καλα τοσο καιρο γιαυτο να μην γινόταν τπτ ?? 2 μήνες προσπαθούμε 

κ πάτησα στην εφαρμογή να δω τις προηγούμενες γόνιμες .. κ βγάζει αλλες μέρες εμεις κάναμε αλλες μέρες καμια μέρα δεν ειχαμε πέσει μέσα !!! Οποτε μαλλον εγω έκαναν λάθος !!! 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν ειχες στις 30μερες κ οχι στις 28 κ δ το συνυπολογιζες πολυ πιθανο να υπολογιζες λαθος γονιμες

Οποτε περισσοτερες μερες επαφες κ θα ερθει

Πολυ καλη η χθεσινη επαφη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Ναι αν ειχες στις 30μερες κ οχι στις 28 κ δ το συνυπολογιζες πολυ πιθανο να υπολογιζες λαθος γονιμες

Οποτε περισσοτερες μερες επαφες κ θα ερθει

Πολυ καλη η χθεσινη επαφη

Just now, vikib είπε:

Ναι αν ειχες στις 30μερες κ οχι στις 28 κ δ το συνυπολογιζες πολυ πιθανο να υπολογιζες λαθος γονιμες

Οποτε περισσοτερες μερες επαφες κ θα ερθει

Πολυ καλη η χθεσινη επαφη

Κάτι τέτοιο πρέπει να συμβαίνει γιατί από το Σάββατο Κ μετά είχα υγρά ... 

μάλλον λάθος τ υπολόγιζα εδώ Κ 2 μήνες .... που προσπαθούμε γιατί είδα και τις μέρες που κάναμε με βάση ότι νόμιζα εγώ ..,και ήταν ότι να ναι ... κατάλαβες τι έγινε ?? Μια ερχόταν 28.. μια 30 μια 32 και εγώ απλά σημείωνα δεν κοίταζα ακριβώς ποτέ είναι ..το έλεγα στα πρόχειρα ότι είναι η 14η ...ενώ μάλλον με κύκλο μέσο όρο που έχω 32 .. θα έγινε πολύ αργότερα η ωορρηξία από ότι νόμιζα .... και η χθεσινή επαφή πολύ καλή και η άλλη στις 5 Ιουλίου !! Τι να πω μακάρι τόσο καιρό να έκανα λάθος 

Link to comment
Share on other sites

Καπως ετσι την επαθα κ εγω στο πρωτο. Αλλα ημουν τυχερη κ εμεινα στην κορη μου.τον μηνα που εμεινα ειμασταν ταξιδι κ ειχαμε επαφη την 20η μερα  κ μετα, φυσικα νομιζα οτι περασαν οι γονιμες αλλα τελικα θα εκανα 30-35μερες κυκλο κ ετσι εμεινα εγκυος

Οπως κ στον γιο μου, ειχαμε επαφη 11η μερα, μετα η κορη μου ηταν αρρωστη κ παλι ταξιδι, κ ομως εμεινα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...