Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Πιθανότητα εγκυμοσύνης - ωορρηξία


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Diana8 είπε:

@Annoula1 @vikib @λουκουμαδακι @linaaΚορίτσια μου δεν ξερω αν ειναι ιδέα μου η οχι διακρίνω υγρασία να υπάρχει δεν μπορω να πω πως εχω υγρά λευκά γιατι δεν τα βλέπω αλλα τα αισθάνομαι .. σας έχει συμβεί κατι παρόμοιο ???

Και εγώ έτσι νιώθω αυτές τις μέρες.. Δεν ξέρω τι γίνεται ρε κορίτσι αλήθεια.. Αφού εχθές είπα τέρμα δεν το ψάχνω άλλο.. Ότι είναι να θα δείξει σε μια βδομάδα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Annoula1 είπε:

Και εγώ έτσι νιώθω αυτές τις μέρες.. Δεν ξέρω τι γίνεται ρε κορίτσι αλήθεια.. Αφού εχθές είπα τέρμα δεν το ψάχνω άλλο.. Ότι είναι να θα δείξει σε μια βδομάδα.. 

Aκριβως εγω περιμενω σε 10-11 μέρες !!! Ο θεός μαζι μας !!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diana8 είπε:

Aκριβως εγω περιμενω σε 10-11 μέρες !!! Ο θεός μαζι μας !!!! 

Μακάρι να το σκαρωσαμε το θαύματακι.. Γιατί ήταν και λίγο περίεργες και ελάχιστες οι επαφές αυτόν τον μήνα λόγο απόστασης εξετιας της δουλειάς.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annoula1 είπε:

Μακάρι να το σκαρωσαμε το θαύματακι.. Γιατί ήταν και λίγο περίεργες και ελάχιστες οι επαφές αυτόν τον μήνα λόγο απόστασης εξετιας της δουλειάς.. 

Ακριβως κ για μενα το ιδιο  ισχυει ... μια η δουλεια μια η ζεστη ... εγω παντως στεναχωρηθηκα που δυο μηνες πηγαν ετσι ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τινατινα είπε:

Θέλω μια βοήθεια κοριτσιαααα! Αδιαθετησα σήμερα 14/7 δηλαδή! Προηγούμενη περίοδος 12/6 άρα ποιες θα είναι οι γόνιμες μέρες μου αυτό τον μήνα? ευχαριστωωω!

Συνήθως οι γόνιμες είναι 14 μέρες πριν την περίοδο σου.. Παρόλα αυτά δεν έχεις καθόλου συμπτώματα για να τις καταλάβεις;;; 

Link to comment
Share on other sites

Έχω λίγο πόνο κάτω δεξιά! Αλλά για να καταλάβω...οταν πονάω γίνετε ωορηξια? Θα γίνει ωορηξια? Προλαβαίνω για ελεύθερη επαφή ας πούμε όταν εγώ νιώσω τον πόνο? Απότι κατάλαβες μπερδεμενο το έχω αυτό στο μυαλό μου.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τινατινα είπε:

Θέλω μια βοήθεια κοριτσιαααα! Αδιαθετησα σήμερα 14/7 δηλαδή! Προηγούμενη περίοδος 12/6 άρα ποιες θα είναι οι γόνιμες μέρες μου αυτό τον μήνα? ευχαριστωωω!

Με τι κύκλο? Αν θες μπορείς να πάρεις τεστ ωορρηξίας να είσαι σίγουρη!! 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Annoula1 είπε:

Και εγώ έτσι νιώθω αυτές τις μέρες.. Δεν ξέρω τι γίνεται ρε κορίτσι αλήθεια.. Αφού εχθές είπα τέρμα δεν το ψάχνω άλλο.. Ότι είναι να θα δείξει σε μια βδομάδα.. 

Πως εισαι κοριτσι μου ?? Εγω απο σημερα ενιωσα πονο στη μεση και πονους χαμηλα που δεν διαρκει πολυ μια ερχονται μια φευγουν ... λες και θα αδιαθετησω ... ισως ερθει νωριτερα  !! Εσυ πως εισαι ?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diana8 είπε:

Πως εισαι κοριτσι μου ?? Εγω απο σημερα ενιωσα πονο στη μεση και πονους χαμηλα που δεν διαρκει πολυ μια ερχονται μια φευγουν ... λες και θα αδιαθετησω ... ισως ερθει νωριτερα  !! Εσυ πως εισαι ?? 

Έτσι ειμαι και εγώ αυτές τις μέρες με την διαφορά ότι δεν φεύγει.. Βέβαια σήμερα. Μπορώ να πω ότι είμαι πιο χαλαρά.. Αλλα έχω παρατηρήσει αρκετά υγρα.. Και εγώ έτσι νομίζω ότι θα έρθει νωρίτερα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Annoula1 είπε:

Έτσι ειμαι και εγώ αυτές τις μέρες με την διαφορά ότι δεν φεύγει.. Βέβαια σήμερα. Μπορώ να πω ότι είμαι πιο χαλαρά.. Αλλα έχω παρατηρήσει αρκετά υγρα.. Και εγώ έτσι νομίζω ότι θα έρθει νωρίτερα 

Απο σημερα εχω πονακια κατω χαμηλα σαν ααυτα που νιωθουμε οταν αδιαθετουμε αφου πηγαινω συνεχεια να δω μηπως ηρθε νωριτερα .. τα υγρα συνεχιζονται !!

Link to comment
Share on other sites

On 14/7/2019 at 11:40 ΜΜ, Annoula1 είπε:

Έτσι ειμαι και εγώ αυτές τις μέρες με την διαφορά ότι δεν φεύγει.. Βέβαια σήμερα. Μπορώ να πω ότι είμαι πιο χαλαρά.. Αλλα έχω παρατηρήσει αρκετά υγρα.. Και εγώ έτσι νομίζω ότι θα έρθει νωρίτερα 

Αννα μου πως εισαι ???? Εγω απο χθες σηκωνομαι και εφαγα λιγο σοκολατα και μιλαμε μου ηρθε μια ανακατωσουρα αφου ηθελα να κανω εμετο αλλα δεν μπορουσα ...

αυτο εγινε και σημερα το πρωι !! Σε 6-7 μερες περιμενω περιοδο !!! Για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Κπριτσια μου βρισκομαι μια μερα πριν την περιοδο και ειδα καφε στο σκουπισμα ...δε ξερω εαν θα εξελιχθει σε περιοδο παντως δεν με ποναει καθολου η κοιλια μου .. δεν νιωθω οτι θα αδιαθετησω !!! Τις προηγουμενες μερες με ποναγε ομως που και που !!! παντως το στηθος μου δεν ειναι πρησμενο  οπως αλλες φορες με περιοδο τωρα μονο με ποναει... και το νιωθω βαρη !!!! @λουκουμαδακι @vikib

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Diana8 είπε:

Κπριτσια μου βρισκομαι μια μερα πριν την περιοδο και ειδα καφε στο σκουπισμα ...δε ξερω εαν θα εξελιχθει σε περιοδο παντως δεν με ποναει καθολου η κοιλια μου .. δεν νιωθω οτι θα αδιαθετησω !!! Τις προηγουμενες μερες με ποναγε ομως που και που !!! παντως το στηθος μου δεν ειναι πρησμενο  οπως αλλες φορες με περιοδο τωρα μονο με ποναει... και το νιωθω βαρη !!!! @λουκουμαδακι @vikib

Τισ μερεσ οου ηταν να εχω περιοδο ειχα λιγα καφε...δεν παραξενευτηκα γιατι κ αλλεσ φορεσ μου ξεκιναει ετσι η περιοδοσ..μεχρι που πηγα κ πηρα σερβιετεσ γιατι νονιζα θα αδιαθετησω..την πρωτη μερα πονακια δεβ ειχα..τισ επομενεσ ειχα κ ελεγα θα μιυ ρθει..εντωμεταξυ ενημερωσα τον γυναικολογο μου γιατι εχω περασει πολλα κ πηγε το μυαλο μου στο κακο..

Μου πε αν δεν μου ρθει στισ επομενεσ 3 με 4 μερεσ να κανω τεστ...ε μαντεψε..βγηκε θετικο...

Ευχομαξ να σου συμβαινει το ιδιοοοοο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Diana8 είπε:

Κπριτσια μου βρισκομαι μια μερα πριν την περιοδο και ειδα καφε στο σκουπισμα ...δε ξερω εαν θα εξελιχθει σε περιοδο παντως δεν με ποναει καθολου η κοιλια μου .. δεν νιωθω οτι θα αδιαθετησω !!! Τις προηγουμενες μερες με ποναγε ομως που και που !!! παντως το στηθος μου δεν ειναι πρησμενο  οπως αλλες φορες με περιοδο τωρα μονο με ποναει... και το νιωθω βαρη !!!! @λουκουμαδακι @vikib

Εμενα αυτο μου συνεβη στην πρωτη εγκυμοσυνη. Γενικα ομως τοτε η περιοδος μου ξεκινουσε με καφε, ηταν κτ που ειχα οταν ξεκινησαμε τις ελευθερες επαφες

Οποτε βλεπω καφε, βαζω σερβιετα κ βγαινω εξω γτ ηταν παραμονη πρωτοχρονιας. Τι χαρα πηρα οταν γυρισα κ ηταν σχεδον καθαρη! Αφησα 6μερες να περασουν οπου δ ηρθε περιοδος, ειδα αλλη μια φορα λιγα καφε κ μετα απο 3μερες εκανα χοριακη κ ηταν θετικη

Το στηθος δ το θυμαμαι σε τι φαση ηταν. Πονακια στην κοιλια ειχα γενικα πολλα, αλλα δ θυμαμαι αν ηταν καθε μερα

Τελικα ποτε ηταν η ωορρηξια σου; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...