Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Πιθανότητα εγκυμοσύνης - ωορρηξία


Recommended Posts

Just now, vikib είπε:

Εμενα αυτο μου συνεβη στην πρωτη εγκυμοσυνη. Γενικα ομως τοτε η περιοδος μου ξεκινουσε με καφε, ηταν κτ που ειχα οταν ξεκινησαμε τις ελευθερες επαφες

Οποτε βλεπω καφε, βαζω σερβιετα κ βγαινω εξω γτ ηταν παραμονη πρωτοχρονιας. Τι χαρα πηρα οταν γυρισα κ ηταν σχεδον καθαρη! Αφησα 6μερες να περασουν οπου δ ηρθε περιοδος, ειδα αλλη μια φορα λιγα καφε κ μετα απο 3μερες εκανα χοριακη κ ηταν θετικη

Το στηθος δ το θυμαμαι σε τι φαση ηταν. Πονακια στην κοιλια ειχα γενικα πολλα, αλλα δ θυμαμαι αν ηταν καθε μερα

Τελικα ποτε ηταν η ωορρηξια σου; 

Μαλλον το καλυτερο πρωτοχρονιατικο δωρο!!!! :grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, gmnth03 είπε:

Ποσο γρηγορα περνανε!!! Σαν χθες δε μοιαζει!!!?  Το εχετε σκεφτει για τριτο;; 

Παρα πολυ γρηγορα. Σαν χθες τα θυμαμαι ολα! 

Ενω θεωρητικα θα ηθελα, δ νομιζω οτι ειναι η καταλληλη χρονικη στιγμη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Owl-1 είπε:

@Diana8 έχεις κανένα νέο? 

Ξεκινησε με καφε ανοιχτο μετα εγινε ροζ .. τελειωσε με καφε .. και τωρα σημερα δεν εχω !!! Περιεργα πραγματα ! Ποτε δεν ξεκιναει με καφε αλλα με κοκκινο !!θα περιμενω να δω αλλες λιγες μερες στηθος καθολου πρισμενο !!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 22/7/2019 at 6:06 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Τισ μερεσ οου ηταν να εχω περιοδο ειχα λιγα καφε...δεν παραξενευτηκα γιατι κ αλλεσ φορεσ μου ξεκιναει ετσι η περιοδοσ..μεχρι που πηγα κ πηρα σερβιετεσ γιατι νονιζα θα αδιαθετησω..την πρωτη μερα πονακια δεβ ειχα..τισ επομενεσ ειχα κ ελεγα θα μιυ ρθει..εντωμεταξυ ενημερωσα τον γυναικολογο μου γιατι εχω περασει πολλα κ πηγε το μυαλο μου στο κακο..

Μου πε αν δεν μου ρθει στισ επομενεσ 3 με 4 μερεσ να κανω τεστ...ε μαντεψε..βγηκε θετικο...

Ευχομαξ να σου συμβαινει το ιδιοοοοο..

Εμενα ξεκινησε με καφε ανοιχτο δεν θα ελεγα σκουρο.. μετα εγινε ροζ και σημερα τελειωσε με καφε !!! Ομως ειχα πονους περιοδου .. ποτε δε μ εχει ξεκινησει ετσι με καφε συνηθως με κοκκινο κατευεθειαν γιατι εχω 3 μερες περιοδο !! Θα περιμενω λιγες μερες αν και μπορει να ηταν περιοδο τι να πω φαινοταν σαν να ηταν παλια !! Το στηθος κθολου πρισμενο !!! Ουτε οπως στην περιοδο που πριζεται απλα τ νιωθω βαρη !!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diana8 είπε:

Ξεκινησε με καφε ανοιχτο μετα εγινε ροζ .. τελειωσε με καφε .. και τωρα σημερα δεν εχω !!! Περιεργα πραγματα ! Ποτε δεν ξεκιναει με καφε αλλα με κοκκινο !!θα περιμενω να δω αλλες λιγες μερες στηθος καθολου πρισμενο !!

Αχ αχ πολλα κοριτσουδια έτσι ξεκίνησαν !!! Μακάρι να έχεις θετικά νέα !!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, vikib είπε:

@Diana8 λες να ηταν περιοδος;

Θα περιμενεις πολλες μερες; για μενα ειχα υπομονη, με αλλα κοριτσια δ κρατιεμαι, χαχα

Δεν ξερω εαν ηταν περιοδος η οχι ειχε πονους περιοδου .. αλλα ηταν καφε κ ροζ !!! Εδω και 2. Μερες εχω και λιγη ναυτια ... μπορει να ειναι απο τ ζεστη 

19 ώρες πρίν, Owl-1 είπε:

Αχ αχ πολλα κοριτσουδια έτσι ξεκίνησαν !!! Μακάρι να έχεις θετικά νέα !!! 

Μακαρι .!!!! Εδω κ 2 μερες εχω λιγη ναυτια  τωρα θα δειξει... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Diana8 είπε:

Δεν ξερω εαν ηταν περιοδος η οχι ειχε πονους περιοδου .. αλλα ηταν καφε κ ροζ !!! Εδω και 2. Μερες εχω και λιγη ναυτια ... μπορει να ειναι απο τ ζεστη 

Μακαρι .!!!! Εδω κ 2 μερες εχω λιγη ναυτια  τωρα θα δειξει... 

Κάνε ένα τεστ αύριο καλέ!!

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2019 at 10:55 ΜΜ, λουκουμαδακι είπε:

Έλα κορίτσι. Οπότε έχεις έναν κύκλο μέχρι 32 αυτό σημαίνει ότι από την 12 μέχρι την 20 παίζει χονδρικά η ωορρηξία σου. Επειδή δεν χρησιμοποιείς τέστ ωορρηξίας η κάνεις παρακολούθηση με υπέρηχο για εσένα θα έχεις στο μυαλό σου ότι όλες οι μέρες σε αυτό το εύρος είναι πιθανες μέρες ωορρηξίας και οι μέρες που προηγούνται είναι οι φουλ γόνιμες. Άρα από την 8η 9η θα πιάνεις δουλειά και θα φορτσαρεις εκεί γύρω στην 13η με 18η. Το πρόγραμμα που έχεις λειτουργεί μεν με τα δεδομένα που του δίνεις αλλά δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να προβλέψει με 100% σιγουριά την μέρα ωορρηξίας και φυσικά τις γόνιμες μέρες τις οποίες ουσιαστικά καθορίζει το σπέρμα. Με ένα καλό σπέρμα και 3 4 μέρες πριν την ωορρηξία μπορεί να υπάρξει εγκυμοσύνη με ένα μέτριο μειώνονται οι μέρες και με ένα όχι τόσο καλό παίζεις ουσιαστικά σε μια μέρα. Οπότε έχε σαν ημερολόγιο πιο πολύ το πρόγραμμα τύπου σήμερα είμαι 15η μέρα για να μη μετράς και έχε τις επαφές σου στο δεκαήμερο 8ης 9ης με 18η μέρα. Μη τρελαθείς κάθε μέρα δεν μας πειράζει το μέρα παρά μέρα. Μη ξεχνάς ότι σε κάθε κύκλο έχουμε ένα 20% 25% πιθανότητα εγκυμοσύνης οπότε μην αγχωθείς σε καμία περίπτωση αν αδιαθετείς. Με σταθερές ελεύθερες χωρίς 'πρεπει' επαφές αλλά με κέφι και όρεξη θα πετύχετε σύντομα. Ότι άλλο θέλεις με ρωτάς! 

Κοριτσια εχω μπερδευτει και εγω με την ωορρηξια! Εχω κυκλο απο 29-32 μερες. 

Επαφες εχουμε 10-12-14-16η μερα. Καποιες χανουμε. Καποιες καταφερνουμε. Συνηθως μερα παρα μερα. Απλα υπαρχουν μηνες που μπορει οι επαφες να ειναι 2 ή 2-3 ανά 3 μερες. Η δουλεια και η κουραση δεν βοηθάνε παντα! Παροτι προτεραιοτητα ειναι το μωρο.

Εχω κανει τεστ ωορρηξιας και δεν εχω καταφερει να βρω τπτ. Εχω προσπαθησει με τα υγρα, αλλους μηνες εχω αλλους οχι.  Εχω απλικεισον στο κινητο και στο περιπου προσπαθω να βρω το γονιμο παραθυρο. Εχω μπερδευτει τελειως!!

παιδι δεν εχω ακομη!!

Μπορεί να βοηθησει καποιος;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel2019 είπε:

Κοριτσια εχω μπερδευτει και εγω με την ωορρηξια! Εχω κυκλο απο 29-32 μερες. 

Επαφες εχουμε 10-12-14-16η μερα. Καποιες χανουμε. Καποιες καταφερνουμε. Συνηθως μερα παρα μερα. Απλα υπαρχουν μηνες που μπορει οι επαφες να ειναι 2 ή 2-3 ανά 3 μερες. Η δουλεια και η κουραση δεν βοηθάνε παντα! Παροτι προτεραιοτητα ειναι το μωρο.

Εχω κανει τεστ ωορρηξιας και δεν εχω καταφερει να βρω τπτ. Εχω προσπαθησει με τα υγρα, αλλους μηνες εχω αλλους οχι.  Εχω απλικεισον στο κινητο και στο περιπου προσπαθω να βρω το γονιμο παραθυρο. Εχω μπερδευτει τελειως!!

παιδι δεν εχω ακομη!!

Μπορεί να βοηθησει καποιος;;; 

Πόσους μήνες προσπαθείτε κορίτσι; Τα τέστ ωορρηξίας τα έκανες σταθερά τουλάχιστον μία εβδομάδα ανά μήνα και για πάνω από δύο μήνες; Οι μέρες που δίνεις με επαφές τις κρατάτε σταθερές; Δλδ 10η 12η κλπ πάντα τις μετράς; Ηλικίες σας; 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...