Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Προσπάθειες εγκύμοσύνης μετά απο αποβολή β τριμήνου


Recommended Posts

Just now, P.L.L. είπε:

Τι να σου πω κοπέλα μου... εμενα αυτό που πέρασες μου φαίνεται αδιανόητο.. Ο θεός να στο ανταποδώσει με τα επόμενα παιδάκια σου αν αυτό είναι εφικτό. Μη νιώθεις ΚΑΜΙΑ ΤΥΨΗ για το αγχος σου. Να νιώσεις αυτά που έχεις ανάγκη να νιώσεις και να τα βγάζεις από μέσα σου! Δεν είσαι καθόλου αχάριστη!

Σε υπερευχαριστω.Ολες σας ευχαριστω για τις αποψεις και τα λογια σας. 

πρίν από 50 λεπτά , Giotitsa είπε:

@Eleni 86καλη μου να σε ρωτησω κάτι χωρίς παρεξήγηση το ξέρεις οτι αυτή την στιγμή κανεις κακό εσύ στο μωρο σου και τιποτα άλλο με τόσο άγχος νομιζεις είναι καλό χαλάρωσε λίγο σε παρακαλώ και εγώ φοβάμαι και ολες έχουμε περάσει δύσκολα να σου πω ομως ότι ο Θεός και η Παναγια σου χάρισε μια ευκαιρία να είσαι μάνα σε παρακαλώ να το εκτιμήσεις αλλες και τι δεν θα έδιναν μην κανεις ετσι ολες φοβομαστε στο ξαναλεω και ολες έχουμε χασει μωρά εμενα ο ανδρας μου είναι ηλεκτρολόγος ξέρεις τι πιάνει κάθε μέσα μπορεί εσκεμενα να έρθει να με χαϊδεύει κατευθείαν στην κοιλιτσα και να Εχω πληγή οπως λες διότι κάνω και εγώ υπαριννες λες να κόλλησω έτσι είπαμε μην γινόμαστε υπερβολικές σε παρακαλώ να χαλαρωσεις και να σταματήσεις αμςσως ολο αυτό που κανείς γιατί είναι αμαρτία απο τον Θεο μην ψυριζεις τα πάντα Σκέψου το μωρο με τόσο άγχος αντί να σκέφτεσαι όλα τα αλλά και γιατί σκέφτεσαι αρνητικά επειδή πέρασες κάτι στο παρελθον αυτό σημαίνει οτι θα ξανασυμβεί τώρα έλα σε παρακαλώ χαλάρωσε και πες και ευχαριστώ Παναγια μου που με αξιωσες να νιώσω ξανά αυτό το δώρο 

Σ ευχαριστω Γιωτιτσα καθε γνωμη ειναι καλοδεχουμενη.Δεν παρεξηγω να το ξερεις εχεις δικιο σε οσα λες απλα το αγχοα καμια φορα δεν ελεγχεται.Σου ευχομαξ τα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ μετά την δική μου εμπειρία ένα έχω να πω, όταν αγχωνομαστε για κάτι να κάνουμε κάτι άλλο για να ξεφεύγει το μυαλό.  Εγώ πέρυσι όταν έμεινα έγκυος επειδή είχα ταλαιπωρηθεί από το ταξίδι και έμαθα ότι είμαι έγκυος στην 6η εβδομάδα και είχα αιμα στην αρχή, ο γιατρός μου είπε ξάπλα στο κρεβάτι από την αρχή, είχα ένστικτο ότι δεν θα το βγάλω πέρα το μωρό και φόβο μην πάθω τα ίδια Με την μάνα μου και συνέχεια άγχος,  όποτε πήγαινα στο γιατρό του έλεγα να κοιτάζει για περιτυληξη και ότι φοβάμαι μην μου τύχει και δεν ξέρω μην το προκάλεσα εγώ όλο αυτό απ το άγχος μου. Οπότε τώρα που είμαι λίγο καλύτερα ψυχολογικά και μετά από αυτά που εχω περάσει είπα τέρμα το άγχος γιατί είναι ότι χειρότερο , όλα από το άγχος δημιουργούνται...εννοείται ότι δεν μπορούμε να πατήσουμε το κουμπάκι και να το σταματήσουμε Αλλά να αλλάζουμε σκέψη όταν σκεφτόμαστε κάτι αρνητικό.. Εγώ όταν σκέφτομαι το μωρό μου και με ρίχνει ψυχολογικά προσπαθώ να το σταματήσω και να προχωρήσω, το κάνω και για τον άντρα μου και για να προχωρήσουμε,  να μην μείνουμε πίσω στα παλιά αλλά να έρθουν τα καλά και θα έρθουν για όλες μας, το πιστεύω....Οπότε χαλάρωσε Ελένη και κάνε κάτι δημιουργικό για να σου περάσουν ευχάριστα οι υπόλοιποι 8 μήνες και να έχει θετική σκέψη,  αν έχεις θετική σκέψη θα πάνε όλα καλά,  και ο άντρας σου θα είναι δίπλα σου σε όλα. Εμένα για να με βλέπεις να μιλάω με τόση αισιοδοξία να ξέρεις ότι ευθύνεται ο άντρας μου και η Παναγία που την είδα στον ύπνο μου...σου εύχομαι καλή εγκυμοσυνη να έχεις και θα το κρατήσεις το μωρό σου στην αγκαλιά σου, να είσαι χαρούμενη ,που είσαι, είμαι σίγουρη και να το χαίρεσαι μαζί με τον άντρα σου, όχι όταν μένουμε εγκυουλες να δίνουμε σημασία μόνο στην εγκυμοσυνη μας αλλά και στον άντρα μας, την έχει ανάγκη....αυτά τα λίγα είχα να πω. Φιλιά σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 5

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ξένη είπε:

Εγώ μετά την δική μου εμπειρία ένα έχω να πω, όταν αγχωνομαστε για κάτι να κάνουμε κάτι άλλο για να ξεφεύγει το μυαλό.  Εγώ πέρυσι όταν έμεινα έγκυος επειδή είχα ταλαιπωρηθεί από το ταξίδι και έμαθα ότι είμαι έγκυος στην 6η εβδομάδα και είχα αιμα στην αρχή, ο γιατρός μου είπε ξάπλα στο κρεβάτι από την αρχή, είχα ένστικτο ότι δεν θα το βγάλω πέρα το μωρό και φόβο μην πάθω τα ίδια Με την μάνα μου και συνέχεια άγχος,  όποτε πήγαινα στο γιατρό του έλεγα να κοιτάζει για περιτυληξη και ότι φοβάμαι μην μου τύχει και δεν ξέρω μην το προκάλεσα εγώ όλο αυτό απ το άγχος μου. Οπότε τώρα που είμαι λίγο καλύτερα ψυχολογικά και μετά από αυτά που εχω περάσει είπα τέρμα το άγχος γιατί είναι ότι χειρότερο , όλα από το άγχος δημιουργούνται...εννοείται ότι δεν μπορούμε να πατήσουμε το κουμπάκι και να το σταματήσουμε Αλλά να αλλάζουμε σκέψη όταν σκεφτόμαστε κάτι αρνητικό.. Εγώ όταν σκέφτομαι το μωρό μου και με ρίχνει ψυχολογικά προσπαθώ να το σταματήσω και να προχωρήσω, το κάνω και για τον άντρα μου και για να προχωρήσουμε,  να μην μείνουμε πίσω στα παλιά αλλά να έρθουν τα καλά και θα έρθουν για όλες μας, το πιστεύω....Οπότε χαλάρωσε Ελένη και κάνε κάτι δημιουργικό για να σου περάσουν ευχάριστα οι υπόλοιποι 8 μήνες και να έχει θετική σκέψη,  αν έχεις θετική σκέψη θα πάνε όλα καλά,  και ο άντρας σου θα είναι δίπλα σου σε όλα. Εμένα για να με βλέπεις να μιλάω με τόση αισιοδοξία να ξέρεις ότι ευθύνεται ο άντρας μου και η Παναγία που την είδα στον ύπνο μου...σου εύχομαι καλή εγκυμοσυνη να έχεις και θα το κρατήσεις το μωρό σου στην αγκαλιά σου, να είσαι χαρούμενη ,που είσαι, είμαι σίγουρη και να το χαίρεσαι μαζί με τον άντρα σου, όχι όταν μένουμε εγκυουλες να δίνουμε σημασία μόνο στην εγκυμοσυνη μας αλλά και στον άντρα μας, την έχει ανάγκη....αυτά τα λίγα είχα να πω. Φιλιά σε όλες!!!

Ξενη μου σε ευχαριστώ.Με συγχωρεςι που ρωταω ,ειχεα κ συ καποια απωλεια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Eleni 86 είπε:

Ξενη μου σε ευχαριστώ.Με συγχωρεςι που ρωταω ,ειχεα κ συ καποια απωλεια?

Εγω θα συμφωνησω με την Ξενη!!Πριν 1.5 χρονο εχασα το πρωτο μου μωρο απο ενα βακτηριο.Εσπασαν τα νερα 14ηβδομ και κοντεψα να πεθανω γιατι επαθα και γω σηψαιμια .Εμεινα εγκυος ενα χρονο αργοτερα και ετρεμα τα βακτηρια,τις λοιμωξεις,παρακολουθουσα σα τρελη τα κολπικα υγρα ,εκανα καλλιεργ κολπικου υγρου καθε μηνα,πηγαινα για υπερηχο για 2 βδομ και ...στις 20 βδομ σταματησε η καρδια της.Ετσι απλα!!!Δε θα μαθουμε ποτε τι και πως καθως ολες οι εξετασεις βγηκαν φυσιολογικες.Κανεις δε μπορει να σου εγγυηθει οτι ολα θα πανε καλα αλλα οι πιθανοτητες ειναι με το μερος σου.Να χαιρεσαι τη καθε μερα που εισαι εγκυος αλλιως θα τρελαθεις.Δυστυχως αυτα τα πραγματα δεν ειναι στο χερι μας.Εσυ κανε με ηρεμθα το καλυτερο που μπορεις και οτι ειναι να γινει θα γινει.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Έχασα το μωρό στην 36η εβδομάδα, σταμάτησε η καρδιά του λόγω περιεληξης ομφάλιου λώρου...

    Λυπάμαι παρα πολύ...τι να πω ολα ειναι αμφιβολα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 18/8/2019 at 4:15 ΜΜ, Eleni 86 είπε:

Kορίτσια καλησπερα.Μόλις γύρισα απο διακοπες κ κραταω θετικό τεστ.Ο γιατρος μου λειπει θα γυρισει σε 10 μερες.κ ειμαι πελαγωμενη.Χαρηκα απ τη μια κ απ την αλλη στις διακοπές που ήμουν εφαγα πολύ απεξω σαλατες κ κρεατα κ μ εχει καρφωθει εδω κ καιρο το τοξοπλασμα επειδή δεν εχω αντισώματα.Δεν προσεξα καθολου κοριτσια κ φοβαμαι .Επισης καθομουν στην αμμο δεν αλλαζα μαγιο κ γενικα ειναι ηνμονη φορα.που δεν ασχοληθηκα πολυ με τον ευατο μου.Λετε να ειναι ολα.καλα?

Ολα καλα θα ειναι!!!!!!! Καλη τελειομηνη κυηση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...