Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Bluee19 είπε:

       

       

      Σας ευχαριστώ πολύ μακαρι να είναι όλα καλά !!! Θα πάω τ πρωί στον γιατρό …φοβάμαι να σηκωθώ να πάω στο μπάνιο ….δεν ξέρω πως θα περάσει η νύχτα …

      Δυστυχώς σηκώθηκα για να πάω στο μπάνιο και ξανά έβγαλα !! Βέβαια νομίζω με καθυσιχαζει λίγο πως δεν είναι πηγματα αλλά αραιωμένο αλλά ελπίζω ακόμη….

       

      Μην σε τρομοκρατεί.  Εγώ 11και 12η εβδομαδα είχα αιμορραγία και δεν έκατσα και ξαπλωμένη γιατι παντρεψα ενα ζευγάρι. Κ πήγαν όλα καλά. Ο γιατρός μου είχε πει το αίμα δεν μας πειράζει αρκεί να μην είναι μαζί με πόνο! Όλα καλά θα πάνε θα δεις.  Ξεκουρασου κ αύριο θα ηρεμήσεις. 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

με το μόνο πράγμα που δεν έχω πρόβλημα είναι ο ύπνος... αλλά δυστυχώς δεν τον απολαμβάνω όπως θέλω... μέχρι πριν κανένα μήνα βέβαια είχα κάνει τη μέρα νύχτα... πήγαινα για ύπνο 6, 7 , 8  το πρωί και ξυπνούσα απόγευμα... κατάφερα και το άλλαξα... τώρα γύρω στα μεσάνυχτα θα πέσω για ύπνο συνήθως και 7-8 πμ είμαι στο πόδι... καλά πόδι τρόπος του λέγειν... από το κρεβάτι στον καναπέ... και πολύ μου είναι... αχαχαχαχαχα...

αλλά μην φανταστείτε ότι είναι ανέφελος ο ύπνος... όοοοοοοοοοχι... μέχρι πρόσφατα που έπαιρνα αντιβίωση έπρεπε να περιμένω να την πάρω γύρω στις 12.30 πμ,  στη 1 το πρωί μαγνήσιο και στις 5 πμ το Τ4...  στις 9 πάλι μαγνήσιο... όλα αυτά βέβαια με ξυπνητήρι για να τα θυμάμαι... όπως και το βραδινό μαγνήσιο, οι υπόλοιπες αντιβιώσεις (τις οποίες θα ξαναρχίσω σύντομα), το D3, οι μετρήσεις ζαχάρου, το υπόθετο voltaren, το salospir, η ένεση innohep... και δεν ξέρω αν ξεχνάω τώρα και κάτι.... α, ναι μόλις ανακάλυψαν ότι ο εγκλεισμός μου στο σπίτι από αρχές Δεκεμβρίου επηρέασε τη βιταμίνη D οπότε τώρα μου δίνουν και 2 χαπάκια, από τα οποία το 1 το καταπίνω και το άλλο το πιπιλάω... επίσης χθες έκανα ένεση κορτιζόνη για τα να ενισχύσουμε προληπτικά τα πνευμόνια του μπέμπη και θα την επαναλάβω και σήμερα... και που όλα αυτά;; στο μαιευτήριο φυσικά, όπου βρίσκομαι από το Μ Σάββατο, επειδή έπρεπε να με παρακολουθούν και να μου χορηγήσουν ενδοφλέβια αντιβίωση, επειδή τα χάπια δεν έκαναν τίποτα... ο λόγος είναι η πολύ υψηλή μου CRP, ένας βιοδείκτης που βαράει καμπανάκι... και επειδή επανελαβα και καλλιέργεια κολπικού υγρού -μολονότι πριν ένα μήνα- ήταν καθαρή τώρα ανιχνεύθηκε εντεροϊός και φοβήθηκαν οι γιατροί ότι αν περάσει τον τράχηλο θα δημιουργήσει τοξικό περιβάλλον στον σάκο και θα έχουμε πρόωρο τοκετό με πολύ αμφίβολα αποτελέσματα... ήμουν μόλις 25ε+6η... αν είχα φτάσει μου είπαν την 30η δεν θα ανησυχούσαν γιατί οι προγνώσεις είναι εξαιρετικές... ωστόσο επειδή προτιμώ από τις 30ε τις 34 για να μην σου πω τις αρχικές 38ε θα κάνω ότι μου λένε και μαζί την πάπια...

 

αλλά τουλάχιστον κοιμάμαι καλά... τουλάχιστον μέχρι να χτυπήσει το ξυπνητήρι... αχαχαχαχαχαχαχα.... ωστόσο ξανακοιμάμαι εύκολα... με το φαί τα έχω βρει λίγο μπαστούνια καθώς πρόσεχα έτσι κι αλλιώς λόγω διαβήτη κύησης αλλά τώρα με την κορτιζόνη έκοψαν τα πάντα... και πρόσεξα ότι και η ινσουλίνη δεν με πολυπιάνει σήμερα... ή φταίει η κορτιζόνη ή κάποιο άλλο φάρμακο προκαλεί ινσουλινοαντίσταση... οχι τίποτα άλλο αλλά έτσι για την αλητεία μία στο τόσο μπορεί να βάραγα μία μακαρονάδα, χτύπαγα μετά και μια ινσουλίνη ταχείας και ερχόμουν στα ίσια μου...

κατά τ άλλα όλα καλά... έχω κάνει έναν σκασμό ψώνια... να σας πω για το mothercare γιατί εντυπωσιάστηκα πραγματικά... έκανα μία παραγγελία στις 2 το πρωί Μ. Παρασκευή... μου έρχεται μήνυμα το πρωί ότι εκτελέστηκε και θα σταλεί άμεσα... λέω τι καλά θα την έχω την Τρίτη του Πάσχα... αμ δε... Μ. Σάββατο μεσημέρι με παίρνουν τηλ επειδή δεν με βρήκαν στο σπίτι... και πολύ ευχαρίστως πήγαν το πακέτο στον αδελφό μου... και μάλιστα τα στελνουν με ταξι... φοβερο;;;;


cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Gianna! είπε:

@Emma9  Στον ΟΑΕΔ ξέρω ότι δίνουν αλλά νομίζω μετά που γεννάμε δε ξέρω βέβαια θα ρωτήσω. Από καούρες άλλο τπτ μόνο χθες δεν είχα κ μάλλον με πείραζε το γάλα με τα δημητριακά που έπινα άλλα βραδια

@Emma9  Και εγώ νομίζω από ότι θυμάμαι στο πρώτο μου παιδάκι στον ΟΑΕΔ πάμε αφού γεννησουμε .Όσο για τις καούρες υποφέρω και εγώ όλη μέρα δεν μπορώ να βρω κάτι που μπορώ να τρώω και μετά να μην έχω καούρες

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!! 

Μου έχει ρίξει την ψυχολογία αυτή η μουνταδα χθές και σήμερα, δε θέλω καν να βγω από το σπίτι και σκέφτομαι πως έχω από την Κυριακή να περπατήσω και πρέπει. 

Λοιπόν εγώ παραδόξως με όλο αυτό το φαγητό σε δέκα μέρες έχω βάλει μόνο μισό κιλό οπότε νομίζω πως επιτέλους έπεσε λίγο αυτός ο τρελός ρυθμος που έβαζα ένα κιλό τη βδομάδα! Τώρα σκέφτομαι (αφού πρώτα τελειώσουν τα γλυκάκια που έχω στο ψυγείο από το Πάσχα :P) να μειώσω πολύ ή να καταφέρω να κόψω τη ζάχαρη μέχρι να γεννήσω. Πχ να τρώω μια φορά τη βδομάδα μόνο. Δεν ξέρω αν θα το καταφέρω βέβαια.. ξέρει καμία αν η στέβια επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη? Τέλος του μήνα έχω ραντεβού στον γιατρουλη να τον ρωτήσω.

 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι σου κορίτσι μου! Εγώ έχω 2 παιδάκια ακόμα κ είναι μεγαλούτσικα κιόλας οπότε ανυπομονώ να τα ξαναζήσω όλα αυτά! Βέβαια όσο πλησιάζει ο καιρός χαίρομαι κ στεναχωριέμαι μαζί γιατί κατά 99% δεν θα υπάρξει άλλη εγκυμοσύνη κ με πιάνει όσο να ναι μια μικρή μελαγχολία.Μπράβο σου που απολαμβάνεις αυτές τις στιγμές κ τα πρώτα κατορθώματα του μωρου σου γιατί καμιά φορά η κούραση κ η καθημερινότητα δε μας αφήνουν ειδικά όταν είναι το πρώτο παιδάκι. Καταλαβαίνουμε πόσο ωραία ήταν όταν περάσει ο καιρός!

Κοριτσια κ εγώ είχα καούρα χθες κ γενικά δεν κοιμήθηκα καλά. Εντωμεταξυ το τσίμπησα κ το κιλακι μου αυτές τις μέρες!! Εβδομάδα κ κιλό πάει? Τι γίνεται??? 

Αχ αυτες οι καουρες..εψαξα το χαρτι που μου ειχε δωσει ο ιατροςγια καθε συμπτωμα τι να παίρνω..κ για καουρα μου εγραφε maalox κ simeco οποτε πηγα φαρμακείο,πηρα, κ αν με πιασει τοσο εντονα παλι θα παρω!!! Νομιζω παει μισο κιλο/βδομαδα.. εγω ευτυχως μαλλον νηστειας δεν πηρα τπτ..πως κ ετσι;!;!; χαχαχαχα

Just now, Athinaa είπε:

με το μόνο πράγμα που δεν έχω πρόβλημα είναι ο ύπνος... αλλά δυστυχώς δεν τον απολαμβάνω όπως θέλω... μέχρι πριν κανένα μήνα βέβαια είχα κάνει τη μέρα νύχτα... πήγαινα για ύπνο 6, 7 , 8  το πρωί και ξυπνούσα απόγευμα... κατάφερα και το άλλαξα... τώρα γύρω στα μεσάνυχτα θα πέσω για ύπνο συνήθως και 7-8 πμ είμαι στο πόδι... καλά πόδι τρόπος του λέγειν... από το κρεβάτι στον καναπέ... και πολύ μου είναι... αχαχαχαχαχα...

αλλά μην φανταστείτε ότι είναι ανέφελος ο ύπνος... όοοοοοοοοοχι... μέχρι πρόσφατα που έπαιρνα αντιβίωση έπρεπε να περιμένω να την πάρω γύρω στις 12.30 πμ,  στη 1 το πρωί μαγνήσιο και στις 5 πμ το Τ4...  στις 9 πάλι μαγνήσιο... όλα αυτά βέβαια με ξυπνητήρι για να τα θυμάμαι... όπως και το βραδινό μαγνήσιο, οι υπόλοιπες αντιβιώσεις (τις οποίες θα ξαναρχίσω σύντομα), το D3, οι μετρήσεις ζαχάρου, το υπόθετο voltaren, το salospir, η ένεση innohep... και δεν ξέρω αν ξεχνάω τώρα και κάτι.... α, ναι μόλις ανακάλυψαν ότι ο εγκλεισμός μου στο σπίτι από αρχές Δεκεμβρίου επηρέασε τη βιταμίνη D οπότε τώρα μου δίνουν και 2 χαπάκια, από τα οποία το 1 το καταπίνω και το άλλο το πιπιλάω... επίσης χθες έκανα ένεση κορτιζόνη για τα να ενισχύσουμε προληπτικά τα πνευμόνια του μπέμπη και θα την επαναλάβω και σήμερα... και που όλα αυτά;; στο μαιευτήριο φυσικά, όπου βρίσκομαι από το Μ Σάββατο, επειδή έπρεπε να με παρακολουθούν και να μου χορηγήσουν ενδοφλέβια αντιβίωση, επειδή τα χάπια δεν έκαναν τίποτα... ο λόγος είναι η πολύ υψηλή μου CRP, ένας βιοδείκτης που βαράει καμπανάκι... και επειδή επανελαβα και καλλιέργεια κολπικού υγρού -μολονότι πριν ένα μήνα- ήταν καθαρή τώρα ανιχνεύθηκε εντεροϊός και φοβήθηκαν οι γιατροί ότι αν περάσει τον τράχηλο θα δημιουργήσει τοξικό περιβάλλον στον σάκο και θα έχουμε πρόωρο τοκετό με πολύ αμφίβολα αποτελέσματα... ήμουν μόλις 25ε+6η... αν είχα φτάσει μου είπαν την 30η δεν θα ανησυχούσαν γιατί οι προγνώσεις είναι εξαιρετικές... ωστόσο επειδή προτιμώ από τις 30ε τις 34 για να μην σου πω τις αρχικές 38ε θα κάνω ότι μου λένε και μαζί την πάπια...

 

αλλά τουλάχιστον κοιμάμαι καλά... τουλάχιστον μέχρι να χτυπήσει το ξυπνητήρι... αχαχαχαχαχαχαχα.... ωστόσο ξανακοιμάμαι εύκολα... με το φαί τα έχω βρει λίγο μπαστούνια καθώς πρόσεχα έτσι κι αλλιώς λόγω διαβήτη κύησης αλλά τώρα με την κορτιζόνη έκοψαν τα πάντα... και πρόσεξα ότι και η ινσουλίνη δεν με πολυπιάνει σήμερα... ή φταίει η κορτιζόνη ή κάποιο άλλο φάρμακο προκαλεί ινσουλινοαντίσταση... οχι τίποτα άλλο αλλά έτσι για την αλητεία μία στο τόσο μπορεί να βάραγα μία μακαρονάδα, χτύπαγα μετά και μια ινσουλίνη ταχείας και ερχόμουν στα ίσια μου...

κατά τ άλλα όλα καλά... έχω κάνει έναν σκασμό ψώνια... να σας πω για το mothercare γιατί εντυπωσιάστηκα πραγματικά... έκανα μία παραγγελία στις 2 το πρωί Μ. Παρασκευή... μου έρχεται μήνυμα το πρωί ότι εκτελέστηκε και θα σταλεί άμεσα... λέω τι καλά θα την έχω την Τρίτη του Πάσχα... αμ δε... Μ. Σάββατο μεσημέρι με παίρνουν τηλ επειδή δεν με βρήκαν στο σπίτι... και πολύ ευχαρίστως πήγαν το πακέτο στον αδελφό μου... και μάλιστα τα στελνουν με ταξι... φοβερο;;;;

Αχ βρε κορίτσι μου υπομονη..τι να κανεις..σιγα σιγά θα περασει ο καιρος κ οπως λες κ εσυ το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι..τη παπια!! Χαχαχα..καλεεεε..ναι!! Κ γω εκανα παραγγελια μ.πεμπτη, μ. Σαββατο τσουπ ταξι απ εξω..κ λεω αι στο καλοοο..κ μου εκανε εντύπωση τρομερη γιατί ειχα ξανα παραγγειλει κ μου ηρθαν 1μιση βδομάδα μετα..που οκ λογικο μ ολη τη κατασταση..μπραβο τους!!!

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Ξέρω ότι θα πάρω από τον ΟΑΕΔ κ από το ΙΚΑ κάτι τέτοιο μου έχουν πει τώρα δε ξέρω θα δείξει. Έβαλα να ρωτήσουν κ για το ΙΚΑ κ για τον ΟΑΕΔ κ ότι πάρουμε καλό είναι! :)

Γιάννα μου αν μάθεις κάτι ενημέρωσε με κι εμένα σε παρακαλώ.. άνεργη κι εγώ και ασφαλισμένη στον σύζυγό και δεν ξέρω αν δικαιούμαστε κάτι.. 

Just now, "Gigi" είπε:

Κοριτσια κ εγώ είχα καούρα χθες κ γενικά δεν κοιμήθηκα καλά. το τσίμπησα κ το κιλακι μου αυτές τις μέρες!! Εβδομάδα κ κιλό πάει? Τι γίνεται??? 

Κορίτσι εμένα στην καούρα με βοήθησαν πολύ οι ξηροί καρποί και κυρίως τα αμύγδαλα!! Αν φάω 4-5 ηρεμώ κατευθείαν! Δοκίμασε μήπως πιάσει και σε εσένα :wink:

Just now, Athinaa είπε:

με το μόνο πράγμα που δεν έχω πρόβλημα είναι ο ύπνος... αλλά δυστυχώς δεν τον απολαμβάνω όπως θέλω... μέχρι πριν κανένα μήνα βέβαια είχα κάνει τη μέρα νύχτα... πήγαινα για ύπνο 6, 7 , 8  το πρωί και ξυπνούσα απόγευμα... κατάφερα και το άλλαξα... τώρα γύρω στα μεσάνυχτα θα πέσω για ύπνο συνήθως και 7-8 πμ είμαι στο πόδι... καλά πόδι τρόπος του λέγειν... από το κρεβάτι στον καναπέ... και πολύ μου είναι... αχαχαχαχαχα...

αλλά μην φανταστείτε ότι είναι ανέφελος ο ύπνος... όοοοοοοοοοχι... μέχρι πρόσφατα που έπαιρνα αντιβίωση έπρεπε να περιμένω να την πάρω γύρω στις 12.30 πμ,  στη 1 το πρωί μαγνήσιο και στις 5 πμ το Τ4...  στις 9 πάλι μαγνήσιο... όλα αυτά βέβαια με ξυπνητήρι για να τα θυμάμαι... όπως και το βραδινό μαγνήσιο, οι υπόλοιπες αντιβιώσεις (τις οποίες θα ξαναρχίσω σύντομα), το D3, οι μετρήσεις ζαχάρου, το υπόθετο voltaren, το salospir, η ένεση innohep... και δεν ξέρω αν ξεχνάω τώρα και κάτι.... α, ναι μόλις ανακάλυψαν ότι ο εγκλεισμός μου στο σπίτι από αρχές Δεκεμβρίου επηρέασε τη βιταμίνη D οπότε τώρα μου δίνουν και 2 χαπάκια, από τα οποία το 1 το καταπίνω και το άλλο το πιπιλάω... επίσης χθες έκανα ένεση κορτιζόνη για τα να ενισχύσουμε προληπτικά τα πνευμόνια του μπέμπη και θα την επαναλάβω και σήμερα... και που όλα αυτά;; στο μαιευτήριο φυσικά, όπου βρίσκομαι από το Μ Σάββατο, επειδή έπρεπε να με παρακολουθούν και να μου χορηγήσουν ενδοφλέβια αντιβίωση, επειδή τα χάπια δεν έκαναν τίποτα... ο λόγος είναι η πολύ υψηλή μου CRP, ένας βιοδείκτης που βαράει καμπανάκι... και επειδή επανελαβα και καλλιέργεια κολπικού υγρού -μολονότι πριν ένα μήνα- ήταν καθαρή τώρα ανιχνεύθηκε εντεροϊός και φοβήθηκαν οι γιατροί ότι αν περάσει τον τράχηλο θα δημιουργήσει τοξικό περιβάλλον στον σάκο και θα έχουμε πρόωρο τοκετό με πολύ αμφίβολα αποτελέσματα... ήμουν μόλις 25ε+6η... αν είχα φτάσει μου είπαν την 30η δεν θα ανησυχούσαν γιατί οι προγνώσεις είναι εξαιρετικές... ωστόσο επειδή προτιμώ από τις 30ε τις 34 για να μην σου πω τις αρχικές 38ε θα κάνω ότι μου λένε και μαζί την πάπια...

 

αλλά τουλάχιστον κοιμάμαι καλά... τουλάχιστον μέχρι να χτυπήσει το ξυπνητήρι... αχαχαχαχαχαχαχα.... ωστόσο ξανακοιμάμαι εύκολα... με το φαί τα έχω βρει λίγο μπαστούνια καθώς πρόσεχα έτσι κι αλλιώς λόγω διαβήτη κύησης αλλά τώρα με την κορτιζόνη έκοψαν τα πάντα... και πρόσεξα ότι και η ινσουλίνη δεν με πολυπιάνει σήμερα... ή φταίει η κορτιζόνη ή κάποιο άλλο φάρμακο προκαλεί ινσουλινοαντίσταση... οχι τίποτα άλλο αλλά έτσι για την αλητεία μία στο τόσο μπορεί να βάραγα μία μακαρονάδα, χτύπαγα μετά και μια ινσουλίνη ταχείας και ερχόμουν στα ίσια μου...

κατά τ άλλα όλα καλά... έχω κάνει έναν σκασμό ψώνια... να σας πω για το mothercare γιατί εντυπωσιάστηκα πραγματικά... έκανα μία παραγγελία στις 2 το πρωί Μ. Παρασκευή... μου έρχεται μήνυμα το πρωί ότι εκτελέστηκε και θα σταλεί άμεσα... λέω τι καλά θα την έχω την Τρίτη του Πάσχα... αμ δε... Μ. Σάββατο μεσημέρι με παίρνουν τηλ επειδή δεν με βρήκαν στο σπίτι... και πολύ ευχαρίστως πήγαν το πακέτο στον αδελφό μου... και μάλιστα τα στελνουν με ταξι... φοβερο;;;;

Αθήνα μου υπομονή και εύχομαι γρήγορα περαστικά να είναι!! 

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerinafilip είπε:

@Emma9  Και εγώ νομίζω από ότι θυμάμαι στο πρώτο μου παιδάκι στον ΟΑΕΔ πάμε αφού γεννησουμε .Όσο για τις καούρες υποφέρω και εγώ όλη μέρα δεν μπορώ να βρω κάτι που μπορώ να τρώω και μετά να μην έχω καούρες

 

Υπομονη...αχ τι μας κανουν τα ατιμα..τωρα θελω να δω αν το simeco θα κανει κατι..θα σε ενημερωσω!!


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Athinaa υπομονή βρε κορίτσι, από τον τρόπο που μας γράφεις καταλαβαίνω ότι είσαι πολύ θετική και πιστεύω σε βοηθάει αυτό!! Είναι κάποιοι άνθρωποι που έχουν τη κλάψα στο τσεπάκι!! Είσαι ακόμα στο νοσοκομειο;; Τώρα σου κατέβηκε η crp?? Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να φτάσεις το πρώτο μαξιλαράκι τις 30 εβδομαδες και από εκεί και πέρα όσο το δυνατόν πιο μακρυά φυσικά!!!!

Just now, Vila είπε:

Κορίτσιαααααα μόλις συνειδητοποίησα από το τικερακι μου πως μπήκα 8ο!!!! :wub:

Μα πες μου σε παρακαλώ!!!! Πώς ειναι δυνατόν να περνάει ετσι ο καιρος;;;; Πότε άνοιξες το θέμα, πότε έφτασες στον 8ο;;;;; Πάμε για τελική ευθεία!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Κορίτσιαααααα μόλις συνειδητοποίησα από το τικερακι μου πως μπήκα 8ο!!!! :wub:

Κι εγώ αυτη τη βδομάδα μπήκα 7ο...  αλλά να σου πω την αμαρτία μου κοντά κοντά φοβάμαι ότι θα γεννησουμε... :-D:P:D

Just now, _marjio είπε:

@Athinaa υπομονή βρε κορίτσι, από τον τρόπο που μας γράφεις καταλαβαίνω ότι είσαι πολύ θετική και πιστεύω σε βοηθάει αυτό!! Είναι κάποιοι άνθρωποι που έχουν τη κλάψα στο τσεπάκι!! Είσαι ακόμα στο νοσοκομειο;; Τώρα σου κατέβηκε η crp?? Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να φτάσεις το πρώτο μαξιλαράκι τις 30 εβδομαδες και από εκεί και πέρα όσο το δυνατόν πιο μακρυά φυσικά!!!!

Γενικά είμαι πάντα αισιόδοξη και περιμένω το καλύτερο... δεν μοιρολογάω ποτέ εκ των προτέρων... αν μου συμβεί κάτι έχω όλον τον καιρό μετά να το "κλάψω" αχαχαχαχα...

και τώρα ένας λόγος παραπάνω... συμπτώματα δεν έχω κανένα, ο μπέμπης μεγαλώνει φυσιολογικά... και μάλιστα έρχονται με εκείνο το ματσούκι και ακούω καρδιά 5-6 φορές τη μέρα... μόνο οι εξετάσεις δείχνουν ότι κάτι δεν πάει καλά.... ναι μέσα είμαι ακόμα... κι ευτυχώς πριν λίγο έμαθα ότι η CRP έπεσε κι άλλο από τη Δευτέρα... και τη θεωρούν αρνητική... μακάρι να βγω αύριο μεθαύριο...

τώρα όσον αφορά τα φάρμακα και τις ενέσεις και τις ινσουλίνες και τις κορτιζόνες και την αναγκαστική δίαιτα οκ τα ήξερα όλα αυτά... πάνε πακετάκι με τις έννοιες "πολύτιμος κύηση" και "εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου"... ευτυχώς προς το παρόν έχω αποφύγει την υπέρταση και κυρίως την προεκλαμψία που με οδήγησε σε πρόωρη καισαρική όταν έκανα την κόρη μου... και ήμουν μόλις 26... οπότε λέω ότι είναι να συμβεί θα συμβεί και απλώς προσπαθώ να κάνω το καλύτερο...

  • Μου αρέσει 5

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Γιάννα μου αν μάθεις κάτι ενημέρωσε με κι εμένα σε παρακαλώ.. άνεργη κι εγώ και ασφαλισμένη στον σύζυγό και δεν ξέρω αν δικαιούμαστε κάτι.. 

Κορίτσι εμένα στην καούρα με βοήθησαν πολύ οι ξηροί καρποί και κυρίως τα αμύγδαλα!! Αν φάω 4-5 ηρεμώ κατευθείαν! Δοκίμασε μήπως πιάσει και σε εσένα :wink:

Αθήνα μου υπομονή και εύχομαι γρήγορα περαστικά να είναι!! 

@Vila μόλις έχω νέα θα ενημερώσω άμα δικαιούμαστε κάτι γιατί να μην το πάρουμε

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Gianna! είπε:

@Vila μόλις έχω νέα θα ενημερώσω άμα δικαιούμαστε κάτι γιατί να μην το πάρουμε

Και εγώ κορίτσια θέλω να μάθω για τον ΟΑΕΔ. Γιατί είναι αυτό με τα 400€ που είναι σε ανέργους άνω των 12 μηνών αλλά δεν έχω καταλάβει αν το δικαιούμαι...

Λοιπόν κορίτσια εγώ έχω νέα!!! Σήμερα πήγαμε γιατρό!!! Είδα το παιδάκι μου, τη φατσούλα του (έλιωσα!!!), είδαμε και τα νεφρακια, και το ένα έχει παραμείνει στα ίδια επίπεδα το άλλο μεγάλωσε και πηγε 7mm και ο γιατρός μου ειπε μέχρι 10 είμαστε καλά.. είναι 814 gr ο άντρας μου!!! Αλλαααα.... Ο τράχηλος κορίτσια 2,5 mm και το κεφαλάκι χαμηλα. Έτσι, μου έγραψε μαγνήσιο και προγεστορενη. Μου είπε ξεκούραση και όχι πολλά πολλά... Εκεί που ήμουν μια χαρά ξαφνικά όλα άλλαξαν!!! Είχα μια μικρή πίεση κάτω και πήγαινα πάρα πολλές φορές τουαλέτα το βράδυ αλλά θεωρούσα πως είναι φυσιολογικό!!! Αμ δε!!!

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

Και εγώ κορίτσια θέλω να μάθω για τον ΟΑΕΔ. Γιατί είναι αυτό με τα 400€ που είναι σε ανέργους άνω των 12 μηνών αλλά δεν έχω καταλάβει αν το δικαιούμαι...

@V_baby άμα είσαι άνεργη από πέρυσι τον Απρίλιο μέχρι τώρα λογικά το παίρνεις αλλά ρωτα το λογιστή σου καλύτερα. Εγώ ελπίζω να πάρουν παράταση κ γι'αυτους που λήγει η κάρτα το Μάιο μήπως το πάρω κ εγώ :wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

@V_baby άμα είσαι άνεργη από πέρυσι τον Απρίλιο μέχρι τώρα λογικά το παίρνεις αλλά τώρα το λογιστή σου καλύτερα. Εγώ ελπίζω να πάρουν παράταση κ γι'αυτους που λήγει η κάρτα το Μάιο μήπως το πάρω κ εγώ :wink::wink:

Κατάλαβα, μακάρι να το δικαιουσαι!!! Εμένα το θέμα μου είναι άλλο: πως δεν έχω βγει ποτέ ταμείο ανεργίας. Και φοβάμαι πως δεν θα το δικαιούμαι... Ευχαριστώ πάντως!!! 


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, V_baby είπε:

Και εγώ κορίτσια θέλω να μάθω για τον ΟΑΕΔ. Γιατί είναι αυτό με τα 400€ που είναι σε ανέργους άνω των 12 μηνών αλλά δεν έχω καταλάβει αν το δικαιούμαι...

Λοιπόν κορίτσια εγώ έχω νέα!!! Σήμερα πήγαμε γιατρό!!! Είδα το παιδάκι μου, τη φατσούλα του (έλιωσα!!!), είδαμε και τα νεφρακια, και το ένα έχει παραμείνει στα ίδια επίπεδα το άλλο μεγάλωσε και πηγε 7mm και ο γιατρός μου ειπε μέχρι 10 είμαστε καλά.. είναι 814 gr ο άντρας μου!!! Αλλαααα.... Ο τράχηλος κορίτσια 2,5 mm και το κεφαλάκι χαμηλα. Έτσι, μου έγραψε μαγνήσιο και προγεστορενη. Μου είπε ξεκούραση και όχι πολλά πολλά... Εκεί που ήμουν μια χαρά ξαφνικά όλα άλλαξαν!!! Είχα μια μικρή πίεση κάτω και πήγαινα πάρα πολλές φορές τουαλέτα το βράδυ αλλά θεωρούσα πως είναι φυσιολογικό!!! Αμ δε!!!

με 2,5 είσαι εντός ορίων, μην αγχώνεσαι... μαγνήσιο και προγεστερόνη βοηθάνε αμφότερα και φυσικά ξάπλα... καλά όχι πλήρης ακινησία αλλά ούτε να σκεφτείς να σηκώσεις βάρος ή να κάθεσαι όρθια να μαγειρεύεις κανένα μισάωρο... εγώ όταν ήμουν στην 21η εβδομάδα είδαμε στον β επιπέδου ότι είχε πάει 1,5... κατευθείαν περίδεση... οπότε αν δει ο γιατρός ότι μικραίνει κι άλλο είναι κι αυτό μια λύση... απλή διαδικασία, μην τη φοβηθείς αν την ακούσεις... αυτό με την πίεση εκεί χαμηλά το ένιωθα κι εγώ και νόμιζα ότι ήταν ο μπέμπης... και δεν μου έδινε κανείς σημασία... παραλίγο να χάσω το μωρό αλλά ευτυχώς μου έκοψε και επικοινώνησα με τον εξωσωματικό μου και έσπευσε ο άνθρωπος Σαββατιάτικα και εκτός Αθήνας να μας σώσει, μολονότι τον είχα αφήσει για έναν πανεπιστημιακό τρομάρα του.. οπότε όπως βλέπεις ακόμα και στις απελπιστικές καταστάσεις οι εξελίξεις είναι εξαιρετικές... πόσο μάλλον σε σένα... 

  • Μου αρέσει 2

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athinaa είπε:

με 2,5 είσαι εντός ορίων, μην αγχώνεσαι... μαγνήσιο και προγεστερόνη βοηθάνε αμφότερα και φυσικά ξάπλα... καλά όχι πλήρης ακινησία αλλά ούτε να σκεφτείς να σηκώσεις βάρος ή να κάθεσαι όρθια να μαγειρεύεις κανένα μισάωρο... εγώ όταν ήμουν στην 21η εβδομάδα είδαμε στον β επιπέδου ότι είχε πάει 1,5... κατευθείαν περίδεση... οπότε αν δει ο γιατρός ότι μικραίνει κι άλλο είναι κι αυτό μια λύση... απλή διαδικασία, μην τη φοβηθείς αν την ακούσεις... αυτό με την πίεση εκεί χαμηλά το ένιωθα κι εγώ και νόμιζα ότι ήταν ο μπέμπης... και δεν μου έδινε κανείς σημασία... παραλίγο να χάσω το μωρό αλλά ευτυχώς μου έκοψε και επικοινώνησα με τον εξωσωματικό μου και έσπευσε ο άνθρωπος Σαββατιάτικα και εκτός Αθήνας να μας σώσει, μολονότι τον είχα αφήσει για έναν πανεπιστημιακό τρομάρα του.. οπότε όπως βλέπεις ακόμα και στις απελπιστικές καταστάσεις οι εξελίξεις είναι εξαιρετικές... πόσο μάλλον σε σένα... 

Μου δίνεις πολύ κουραγιο. Ναι το έχω διαβάσει και εγώ αυτό για την περίδεση. Νομίζω το είχες αναφέρει πιο παλια κιόλας εδώ αν δεν κάνω λάθος. Θα πάω σε δύο εβδομάδες (χωρίς απρόοπτο) να τον ξαναδεί και να δούμε αν έπιασαν τα φάρμακα και παραμένει πάνω από 2. Άλλιως μετά μου είπε πρέπει να νοσηλευτω. Αφήστε κάπως αγχωθηκα και στεναχωριθηκα. Αλλά εντάξει τι να κάνω;; Το πήρα απόφαση πως σε αυτή την εγκυμοσύνη θα είμαι σε καραντίνα από την αρχή ως το τέλος!!! Για τον μπέμπη ρε γαμωτο :-D

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...