Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Ελλάκι είπε:

@elenakii22 κι εμένα 1 Αυγούστου μου δίνουν ΠΗΤ αλλά μαλλον η μικρή θα το αποφασίσει αυτό!:-P Πω πω είμαστε ακριβώς στις ιδιες μερες!! Βέβαια ισως γεννήσεις πρώτη εσύ, οπότε να μας δώσεις την σκυτάλη! :rolleyes: 

Κορίτσια απο υγρά κι εγω στα ίδια! Δεν προλαβαίνω να αλλάζω εσώρουχο!! Αντε να ανοιξουν τα μαγαζια να πάρω κι άλλα και πιο μεγάλα γιατι πλέον με σφίγγουν. Απο κιλά έφτασα αισίως τα 4 ολοστρογγυλα!

4 μονο;;;;;πραγματικα μπραβο!!!! 

Ο καιρος περναει τραγικα γρηγορα κ δεν το καταλαβαινουμε κ νομιζω οτι μπαινουμε σιγα σιγα στη τελικη ευθεια..

Βρε κοριτσια μου οποτε βλέπω βιντεακια με γεννες ή με μωρακια ή με προωρα  κτλ με πιανει τετοιο κλαμα!!! Καλε δεν συγκινουμαι κλαιω..τι κακό ειναι αυτο;!;!;! Θα ειμαι πουθενα εξω κ θα γινω ρεζίλι..χαχαχα

  • Χαχα 2

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια...  Εγώ  ήμουν στις μανουλες Ιουλίου 2019.. άσχετα αν ο σπόρος βιάστηκε και ήρθε Ιούνιο.. τέτοια εποχή είχα την κοιλίτσα μου και απλά περίμενα... Τέτοια μέρα ήμουν στο Ιασώ λόγω αποκόλλησης αλλά όλα πήγαν καλά.. απολαύστε τώρα την κοιλίτσα σας γιατί τέτοια εποχή του χρόνου θα έχετε ένα μωράκι που θα σηκώνεται,θα παίζει ,θα τρώει, θα σας φτύνει το φαγητό, θα μπουσουλαει σε όλο το σπίτι ίσως και να φωνάζει μαμά... Τα καλύτερα έρχονται!! Να είστε καλά και με το καλό να έρθουν τα ζουζούνια σας... Και να θυμάστε.. δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία από αυτό που θα έρθει.. επίσης να κρατήσετε επαφή με τις άλλες μανουλες που μιλάτε εδώ μέσα.. εμείς έχουμε κάνει ομάδα στο φβ και μιλάμε.. μερικές έχουμε βρεθεί και από κοντά.. ! Να περνάτε όμορφα!

  • Μου αρέσει 11

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Emma9 είπε:

4 μονο;;;;;πραγματικα μπραβο!!!! 

Ο καιρος περναει τραγικα γρηγορα κ δεν το καταλαβαινουμε κ νομιζω οτι μπαινουμε σιγα σιγα στη τελικη ευθεια..

Βρε κοριτσια μου οποτε βλέπω βιντεακια με γεννες ή με μωρακια ή με προωρα  κτλ με πιανει τετοιο κλαμα!!! Καλε δεν συγκινουμαι κλαιω..τι κακό ειναι αυτο;!;!;! Θα ειμαι πουθενα εξω κ θα γινω ρεζίλι..χαχαχα

Μόνο με μωρά κλαις εσυ; Εγώ κλαίω με το παραμικρό χαχαχααχαχα και δε μπορώ και να το συγκρατήσω!!:D

Προχθές μου έλεγε η ανηψουλα μου (4 χρόνων) ότι δεν είχε προλάβει να φάει από το γλυκό που τους έστειλα για τα γενέθλια μου και με πήραν τα ζουμια που την είδα στεναχωρημένη. 

Ααααχ πώς περνάει ο καιρός έτσι βρε κορίτσια!!

Σήμερα παρέλαβα το πρώτο πράγμα που παρήγγειλα για το μπομπιρακο και για μας. 

Πήρα μάρσιπο αγκαλιάς που πέτυχα σε κάτι εκπτώσεις και έχω κατενθουσιαστει, τον δοκιμασα, συγκινήθηκα, και αναμένω να έρθει και ο μικρούλης μου να τον βάλω μεσα.:wub:

  • Μου αρέσει 4

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Emma9 είπε:

Χαχαχαχχα..καλησπερα!!! Ισως να μη νιωθεις απολυτα ικανοποιημένη κ γι αυτο να σταματας κ να μη κανεις τις παραγγελιες..ναι μωρε κ γω πιστευω θα ανοιξουν πια μετα τις 4 μαιου οποτε καποια στιγμη μες το μηνα πεταγεσαι..

Οντως επεστρεψε η δροσουλα..αλλα ωραια ειναι, απο εδω κ περα ολο ζεστες θα έχουμε οποτε ξερω γω ας το χαρουμε..χιχι..

Εμενα πλεον το μπεμπουλι συνέχεια κινείται..μονο οταν παει καποιος να βαλει τα χερια του στη κοιλια σταματαει..λες κ το κανει επιτηδες το σκασμενο!! Χαχχ..

Κοτοσουπιτσα σημερα..γιαμιιιιι.. εσυ;;;

Κ εμένα από χθες είναι πολύ κινητικός τώρα δε ξέρω γιατί ίσως να πήρε γραμμάρια κ να τον καταλαβαίνω πιο έντονα :-) :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Μόνο με μωρά κλαις εσυ; Εγώ κλαίω με το παραμικρό χαχαχααχαχα και δε μπορώ και να το συγκρατήσω!!:D

Προχθές μου έλεγε η ανηψουλα μου (4 χρόνων) ότι δεν είχε προλάβει να φάει από το γλυκό που τους έστειλα για τα γενέθλια μου και με πήραν τα ζουμια που την είδα στεναχωρημένη. 

Ααααχ πώς περνάει ο καιρός έτσι βρε κορίτσια!!

Σήμερα παρέλαβα το πρώτο πράγμα που παρήγγειλα για το μπομπιρακο και για μας. 

Πήρα μάρσιπο αγκαλιάς που πέτυχα σε κάτι εκπτώσεις και έχω κατενθουσιαστει, τον δοκιμασα, συγκινήθηκα, και αναμένω να έρθει και ο μικρούλης μου να τον βάλω μεσα.:wub:

Ωχ αληθεια;;;χααχα..οι ορμονες τι να κανουμε..χαχαχα..Η αληθεια ειναι οτι δεν εγινα ιδιαιτερα ευσυγκινητη..μουλαρο τελειως!!! Σε κατι ασχετα μπορει να συγκινηθω, αλλα ναι με μωρα κλαμα, οχι απλα συγκινηση..

Αχ ειναι πολυ ωραιο οταν σου ερχονται πραγματακια!!! Χαιρεσαι σαν παιδακι κ καταλαβαινεις ακομα περισσοτερο οτι η ωρα πλησιαζει!!! Κ ειναι τελειο!!

Just now, Gianna! είπε:

Κ εμένα από χθες είναι πολύ κινητικός τώρα δε ξέρω γιατί ίσως να πήρε γραμμάρια κ να τον καταλαβαίνω πιο έντονα :-):-)

Ε ναι..πολυ πιθανον..οσο μεγαλωνει τοσο θα καταλαβαινεις το μπουζουκακι σου!!!! :x

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emma9 είπε:

Ωχ αληθεια;;;χααχα..οι ορμονες τι να κανουμε..χαχαχα..Η αληθεια ειναι οτι δεν εγινα ιδιαιτερα ευσυγκινητη..μουλαρο τελειως!!! Σε κατι ασχετα μπορει να συγκινηθω, αλλα ναι με μωρα κλαμα, οχι απλα συγκινηση..

Αχ ειναι πολυ ωραιο οταν σου ερχονται πραγματακια!!! Χαιρεσαι σαν παιδακι κ καταλαβαινεις ακομα περισσοτερο οτι η ωρα πλησιαζει!!! Κ ειναι τελειο!!

Ε ναι..πολυ πιθανον..οσο μεγαλωνει τοσο θα καταλαβαινεις το μπουζουκακι σου!!!! :x

Θα του φάω τα πατουσακια του πρώτα ο Θεός μόλις τον πάρω αγκαλιά :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elen211 είπε:

Γεια σας κορίτσια...  Εγώ  ήμουν στις μανουλες Ιουλίου 2019.. άσχετα αν ο σπόρος βιάστηκε και ήρθε Ιούνιο.. τέτοια εποχή είχα την κοιλίτσα μου και απλά περίμενα... Τέτοια μέρα ήμουν στο Ιασώ λόγω αποκόλλησης αλλά όλα πήγαν καλά.. απολαύστε τώρα την κοιλίτσα σας γιατί τέτοια εποχή του χρόνου θα έχετε ένα μωράκι που θα σηκώνεται,θα παίζει ,θα τρώει, θα σας φτύνει το φαγητό, θα μπουσουλαει σε όλο το σπίτι ίσως και να φωνάζει μαμά... Τα καλύτερα έρχονται!! Να είστε καλά και με το καλό να έρθουν τα ζουζούνια σας... Και να θυμάστε.. δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία από αυτό που θα έρθει.. επίσης να κρατήσετε επαφή με τις άλλες μανουλες που μιλάτε εδώ μέσα.. εμείς έχουμε κάνει ομάδα στο φβ και μιλάμε.. μερικές έχουμε βρεθεί και από κοντά.. ! Να περνάτε όμορφα!

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! Γεννήθηκε πρόωρα το μωρούλι σου ή απλά λίγο νωρίτερα; 

Πραγματικά περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός και το μόνο που μένει είναι να ρουφάμε τη κάθε στιγμή!!! 

Εγώ από το γκρουπ μαμάδων Νοεμβρίου 2011 εχω κανει φιλίες καρδιάς! Μας ενώνουν φοβερά πράγματα και κυρίως η γέννηση των παιδιών μας!! Τώρα πια μιλάμε σε καθημερινή βάση μέσω messenger για πιο άμεσα! 9 χρόνια και όλο αυτό δυναμώνει ❤

Κορίτσια και εγώ κλάμα με το παραμικρό,  εντάξει πάντα το είχα αυτό αλλά σε κάθε εγκυμοσύνη τερματιζω!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεάκι και κοιλιτσες!

Τι κάνετε κοριτσια; Εμένα με πονάει η πλάτη μου κ δε ξέρω πώς να σταθώ...

Έχετε καμία ιδέα τι γίνεται τώρα με τις αιτήσεις στο ικα για τα επιδόματα; Αν θυμάμαι καλά, είναι να κάνουμε μια αίτηση δυο μήνες πριν τη ΠΗΤ, έτσι; Άρχισα να το ψάχνω αν γίνεται online αλλα δεν έχω βρει ακόμη άκρη.


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Καλημέρα παρεάκι και κοιλιτσες!

Τι κάνετε κοριτσια; Εμένα με πονάει η πλάτη μου κ δε ξέρω πώς να σταθώ...

Έχετε καμία ιδέα τι γίνεται τώρα με τις αιτήσεις στο ικα για τα επιδόματα; Αν θυμάμαι καλά, είναι να κάνουμε μια αίτηση δυο μήνες πριν τη ΠΗΤ, έτσι; Άρχισα να το ψάχνω αν γίνεται online αλλα δεν έχω βρει ακόμη άκρη.

Καλημέρα,

Εγώ για την αναρρωτικη άδεια πήρα τηλέφωνο στο ΙΚΑ μου δώσανε ένα email και τα έστειλα εκεί αυτό έγινε στις 25/3 μου είπανε ότι δεν γίνονται επιτροπές και ακόμα δεν έχω κάποια απόφαση.Ειχα ρωτήσει όμως και για την αίτηση για πριν τον τοκετό και μου είχαν πει ότι παίρνεις τηλέφωνο κλείνεις ένα ραντεβού γιατί πρέπει να πάρεις ένα χαρτί από το ΙΚΑ το οποίο συμπληρώνει ο εργοδότης σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Να ρωτήσω για τα επιδόματα που λέτε είναι για εσάς που δουλεύετε κ απλά θα μπείτε σε άδεια ή για όλες άσχετα αν δουλεύει κάποια ή είναι άνεργη?

@FofiK αυτό με την αιτηση με τους δύο μήνες πριν τη ΠΗΤ που γίνεται πιάνει κ τις άνεργες υποψήφιες μανουλες ή μόνο εργαζόμενες?

Πώς είναι τα μικρά σας? Εμένα πολυ κινητικός αυτές τις μέρες αλλά το βράδυ ηρεμεί μάλλον κοιμάται :-P :razz:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, FofiK είπε:

Καλημέρα παρεάκι και κοιλιτσες!

Τι κάνετε κοριτσια; Εμένα με πονάει η πλάτη μου κ δε ξέρω πώς να σταθώ...

Έχετε καμία ιδέα τι γίνεται τώρα με τις αιτήσεις στο ικα για τα επιδόματα; Αν θυμάμαι καλά, είναι να κάνουμε μια αίτηση δυο μήνες πριν τη ΠΗΤ, έτσι; Άρχισα να το ψάχνω αν γίνεται online αλλα δεν έχω βρει ακόμη άκρη.

Καλημέρα κοριτσι!! Απ οτι μου πε κ μενα μια κοπελα εδω πρεπει να κλεισεις online ραντεβου στο ΙΚΑ..56 μερες πριν βγαίνουνε σε αδεια..

Just now, Gianna! είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Να ρωτήσω για τα επιδόματα που λέτε είναι για εσάς που δουλεύετε κ απλά θα μπείτε σε άδεια ή για όλες άσχετα αν δουλεύει κάποια ή είναι άνεργη?

@FofiK αυτό με την αιτηση με τους δύο μήνες πριν τη ΠΗΤ που γίνεται πιάνει κ τις άνεργες υποψήφιες μανουλες ή μόνο εργαζόμενες?

Πώς είναι τα μικρά σας? Εμένα πολυ κινητικός αυτές τις μέρες αλλά το βράδυ ηρεμεί μάλλον κοιμάται :-P :razz:

Καλημεραααα..αυτο ειναι για οσες κοπελες δουλεύουν αλλα αν εισαι γραμμένη στον οαεδ λογικα μπορει να υπαρχει καποιο επιδομα...να το κοιταξεις!!

Που λετε κορίτσια χθες καλαααα..ειχα τετοια καουρα το βραδυ που κοιμήθηκα με το ζορι ξανα ξυπνησα στις 4παρα κ μέχρι τις 5 παλι κοίταζα τα ταβανια, μπηκα εντωμεταξυ εδω κ δεν μ αφηνε ελεγε error..κ λεω ουτε τον πονο μου δεν εχω να πω καπου..Χαχαχ, τώρα φοβαμαι να φαω παλι μη με ξανα πιασει..πφφφφ..κατ αλλα ο καιρός οτι του φανεί λωλοστεφανη!!


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emma9 είπε:

Καλημέρα κοριτσι!! Απ οτι μου πε κ μενα μια κοπελα εδω πρεπει να κλεισεις online ραντεβου στο ΙΚΑ..56 μερες πριν βγαίνουνε σε αδεια..

Καλημεραααα..αυτο ειναι για οσες κοπελες δουλεύουν αλλα αν εισαι γραμμένη στον οαεδ λογικα μπορει να υπαρχει καποιο επιδομα...να το κοιταξεις!!

Που λετε κορίτσια χθες καλαααα..ειχα τετοια καουρα το βραδυ που κοιμήθηκα με το ζορι ξανα ξυπνησα στις 4παρα κ μέχρι τις 5 παλι κοίταζα τα ταβανια, μπηκα εντωμεταξυ εδω κ δεν μ αφηνε ελεγε error..κ λεω ουτε τον πονο μου δεν εχω να πω καπου..Χαχαχ, τώρα φοβαμαι να φαω παλι μη με ξανα πιασει..πφφφφ..κατ αλλα ο καιρός οτι του φανεί λωλοστεφανη!!

@Emma9  Στον ΟΑΕΔ ξέρω ότι δίνουν αλλά νομίζω μετά που γεννάμε δε ξέρω βέβαια θα ρωτήσω. Από καούρες άλλο τπτ μόνο χθες δεν είχα κ μάλλον με πείραζε το γάλα με τα δημητριακά που έπινα άλλα βραδια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

@Emma9  Στον ΟΑΕΔ ξέρω ότι δίνουν αλλά νομίζω μετά που γεννάμε δε ξέρω βέβαια θα ρωτήσω. Από καούρες άλλο τπτ μόνο χθες δεν είχα κ μάλλον με πείραζε το γάλα με τα δημητριακά που έπινα άλλα βραδια

Ναι ρωτα γιατι ολο κ κατι μπορει να δινουν..

ααααα μη μου λες τετοια κ πριν λιγο εφαγα γαλα με δημητριακα..:-(


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emma9 είπε:

Ναι ρωτα γιατι ολο κ κατι μπορει να δινουν..

ααααα μη μου λες τετοια κ πριν λιγο εφαγα γαλα με δημητριακα..:-(

Το βράδυ που έπινα εγώ με πιάνανε τώρα που είναι νωρίς ίσως να μην σε πιάσει. Ξέρω ότι θα πάρω από τον ΟΑΕΔ κ από το ΙΚΑ κάτι τέτοιο μου έχουν πει τώρα δε ξέρω θα δείξει. Έβαλα να ρωτήσουν κ για το ΙΚΑ κ για τον ΟΑΕΔ κ ότι πάρουμε καλό είναι! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Elen211 είπε:

Γεια σας κορίτσια...  Εγώ  ήμουν στις μανουλες Ιουλίου 2019.. άσχετα αν ο σπόρος βιάστηκε και ήρθε Ιούνιο.. τέτοια εποχή είχα την κοιλίτσα μου και απλά περίμενα... Τέτοια μέρα ήμουν στο Ιασώ λόγω αποκόλλησης αλλά όλα πήγαν καλά.. απολαύστε τώρα την κοιλίτσα σας γιατί τέτοια εποχή του χρόνου θα έχετε ένα μωράκι που θα σηκώνεται,θα παίζει ,θα τρώει, θα σας φτύνει το φαγητό, θα μπουσουλαει σε όλο το σπίτι ίσως και να φωνάζει μαμά... Τα καλύτερα έρχονται!! Να είστε καλά και με το καλό να έρθουν τα ζουζούνια σας... Και να θυμάστε.. δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία από αυτό που θα έρθει.. επίσης να κρατήσετε επαφή με τις άλλες μανουλες που μιλάτε εδώ μέσα.. εμείς έχουμε κάνει ομάδα στο φβ και μιλάμε.. μερικές έχουμε βρεθεί και από κοντά.. ! Να περνάτε όμορφα!

Να σου ζήσει το μωράκι σου κορίτσι μου! Εγώ έχω 2 παιδάκια ακόμα κ είναι μεγαλούτσικα κιόλας οπότε ανυπομονώ να τα ξαναζήσω όλα αυτά! Βέβαια όσο πλησιάζει ο καιρός χαίρομαι κ στεναχωριέμαι μαζί γιατί κατά 99% δεν θα υπάρξει άλλη εγκυμοσύνη κ με πιάνει όσο να ναι μια μικρή μελαγχολία.Μπράβο σου που απολαμβάνεις αυτές τις στιγμές κ τα πρώτα κατορθώματα του μωρου σου γιατί καμιά φορά η κούραση κ η καθημερινότητα δε μας αφήνουν ειδικά όταν είναι το πρώτο παιδάκι. Καταλαβαίνουμε πόσο ωραία ήταν όταν περάσει ο καιρός!

Κοριτσια κ εγώ είχα καούρα χθες κ γενικά δεν κοιμήθηκα καλά. Εντωμεταξυ το τσίμπησα κ το κιλακι μου αυτές τις μέρες!! Εβδομάδα κ κιλό πάει? Τι γίνεται??? 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...