Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Fofi29 είπε:

Κορίτσια μου τελειααααα........780.90 η τιμή....Ο γιατρός θέλει να με δει...

Τέλειο νούμερο!!!! Συγχαρητήρια... !!! Τελευταία περίοδο ποτέ είχες? Και τι κύκλο έχεις περίπου? Έτσι θα βρείς πόσο είσαι...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙ!!! α κορίτσια εγώ είμαι η ασχέτου δεν ήξερα οτι η χοριακή βγάζει και ηλικία του μπεμπε!!!

αυστηρός ο γιατρός, πες του αντρούλη σου οτι χάρηκε , χάρηκε σε κανα 4μηνο θα τα ξαναπείτε στενά!!!

ενδοκρινολόγο γιατί?

Χαχαχα...Έτσι γράφει στο αποτέλεσμα σε κλίμακα βέβαια...Ο γιατρός νομίζω θα δώσει πιο πολύ ακρίβεια...ωχ τώρα άντε χωρίς παιχνίδια...........ενδοκρινολογο λόγο ότι έχω θυρεοειδή...

Just now, vals είπε:

φωφη κατι μου λεει για διδυμα......για 3 μερες καθυστερηση ειναι πολυ υψηλη η χοριακη σου!!!

Μην με τρομάζεις...παναγιά μου...Έχω και κληρονομικότητα....κοριτσια καλοδεχούμενα αλλά φοβάμαι με το ένα τώρα πόσο μάλλον με τα δύο...

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Χαχαχα...Έτσι γράφει στο αποτέλεσμα σε κλίμακα βέβαια...Ο γιατρός νομίζω θα δώσει πιο πολύ ακρίβεια...ωχ τώρα άντε χωρίς παιχνίδια...........ενδοκρινολογο λόγο ότι έχω θυρεοειδή...

Μην με τρομάζεις...παναγιά μου...Έχω και κληρονομικότητα....κοριτσια καλοδεχούμενα αλλά φοβάμαι με το ένα τώρα πόσο μάλλον με τα δύο...

οχι δεν θελω να σε τρομαξω....αλλα εχε το στο μυαλο σου....σου ειπε ο γιατρος να ξανακανεις χοριακη ή να πας κατευθειαν??

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Τέλειο νούμερο!!!! Συγχαρητήρια... !!! Τελευταία περίοδο ποτέ είχες? Και τι κύκλο έχεις περίπου? Έτσι θα βρείς πόσο είσαι...

Τελευταία περίοδο ειχα 5 Δεκεμβρίου.. Έχω κυκλο περίπου 32 ημερών...

Just now, vals είπε:

οχι δεν θελω να σε τρομαξω....αλλα εχε το στο μυαλο σου....σου ειπε ο γιατρος να ξανακανεις χοριακη ή να πας κατευθειαν??

ΜΟΥ είπε ότι είμαι σίγουρα έγκυος με τέτοιο νούμερο και να πάω κατευθείαν Δευτέρα να με δει...

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi29 είπε:

Χαχαχα...Έτσι γράφει στο αποτέλεσμα σε κλίμακα βέβαια...Ο γιατρός νομίζω θα δώσει πιο πολύ ακρίβεια...ωχ τώρα άντε χωρίς παιχνίδια...........ενδοκρινολογο λόγο ότι έχω θυρεοειδή...

Μην με τρομάζεις...παναγιά μου...Έχω και κληρονομικότητα....κοριτσια καλοδεχούμενα αλλά φοβάμαι με το ένα τώρα πόσο μάλλον με τα δύο...

Ααα έχεις και κληρονομικότητα;; Μπορεί δεν ξέρεις πότε!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Τελευταία περίοδο ειχα 5 Δεκεμβρίου.. Έχω κυκλο περίπου 32 ημερών...

ΜΟΥ είπε ότι είμαι σίγουρα έγκυος με τέτοιο νούμερο και να πάω κατευθείαν Δευτέρα να με δει...

τελεια...ξερεις γιατι??κανονικα στις 1500-2000 μοναδες κανουν υπερηχο...αν διπλασιαστει σε 2 μερες πας 1560 οποτε θα δει σακο....αχ βαζω στοιχημα οτι εισαι διδυμομανουλα!!!!!!!!!!!!!!!!να ξες!!!!εκτος αν στις βδομαδες εισαι πιο μπροστα.....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Τελευταία περίοδο ειχα 5 Δεκεμβρίου.. Έχω κυκλο περίπου 32 ημερών...

Με βάση την περίοδο και τον κύκλο πρέπει να είσαι 4 βδομάδων και 3 ημερών. Η χορική σου  είναι τελεια..πότε θα πας γιατρό?

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Πω πω φαντάζεσαι διδυμάκια;;

φωφη μ έχεις συμπτώματα; Για πες να ξέρουμε κ μεις τι ν περιμένουμε χαχα

ειναι πολυ νωρις για συμπτωματα...εγω δεν ειχα τιποτα...σαν να μην περασα εγκυμοσυνη....

 

Just now, Fofi29 είπε:

Τελευταία περίοδο ειχα 5 Δεκεμβρίου.. Έχω κυκλο περίπου 32 ημερών...

ΜΟΥ είπε ότι είμαι σίγουρα έγκυος με τέτοιο νούμερο και να πάω κατευθείαν Δευτέρα να με δει...

φωφη ακομα σκεφτομαι το νουμερο της χοριακης σου!!μαγικο....θα ξεμπερδεψεις μια κ εξω!!με ενα σμπαρο 2 τριγωνια...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emylia είπε:

Πω πω φαντάζεσαι διδυμάκια;;

φωφη μ έχεις συμπτώματα; Για πες να ξέρουμε κ μεις τι ν περιμένουμε χαχα

Κοιτάξτε κορίτσια εγώ είχα στην αρχή αυτά τα υγρα που όπως με ενημερωσατε και καταλάβαμε και σήμερα ήταν εγκυμοσύνης...Μια ελαφριά θολούρα σαν ζάλη νομίζω είναι από το μπούκωμα δεν ξέρω αν είναι από την εγκυμοσύνη...συχνοουρια έχω και διψάω συνέχεια αλλά πάλι δεν ξέρω αν είναι από την εγκυμοσύνη...Αυτό που μόνο παρατήρησα πέραν από τα υγρα είναι προχθές που μαγειρευα κιμά με ενόχλησε η μυρωδιά του..Αλλιώς ελπίζω να έχω και εγώ μια ήρεμη εγκυμοσύνη...

  • Μου αρέσει 2

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Βγήκε η χορικακη μου. 2338

Τωρα το ειδα,τελεια η χοριακη σου.Παντως στις 2 πρωτες εγκυμοσυνες ειχα τρελες χοριακες.Στην πρωτη 950 την ημερα που περιμενα περιοδο και στην δευτερη 1430 με 1 μερα καθυστερηση.Και τις 2 ειδα ενδομητριο σακο την3η  μερα καθυστερησης.Παντα ειχα ενα μωρακι.Αν θελετε διδυμα το ευχομαι απο την καρδια μου...

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Βγήκε η χορικακη μου. 2338

Μπράβο κορίτσι μου!! Τέλεια!!! Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και εσύ!! Απόλαυσε την! Χαίρομαι για τα ευχάριστα της ομάδας μας!! Έτσι να συνεχίσουμε εύχομαι!!!Σούπερ μπήκε το 2020!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...