Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια θέλω την βοήθεια σασ ξέρει κάποια καλή ενδοκρινολόγο ;;; Αρχίζει τ4 γιατί βγήκε η tsh 2.95 και πρέπει να είναι κάτω από 2.50 και θέλω να την παρακολουθεί μια ενδοκρινολόγος γιατί έχει και ΣΠΩ . Όλες οι άλλες εξετάσεις όλες καλές. 

      Καλημέρα! Μπορώ να προτείνω τον δικό μου, Γ. Παπαγ..ιου, πηγαίνω χρονια και τον εμπιστεύομαι! Φτηνός δεν είναι βέβαια κι είναι στην Αθήνα, στο Μέγαρο μουσικής

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Hliolousti είπε:

Κορίτσια έχω παρατηρήσει μια αλλαγή εδώ και περίπου 3-4 μέρες...

Είναι λίγο μπιαξξξ αλλά θα το πω γιατί θα σκάσω!:mrgreen:

Ενώ πήγαινα wc για το νούμερο 2 μια φορά τη μέρα ,νορμάλ...

Πλέον πάω 2-3 φορές,με περισσή ευκολία και κυρίως μετά το απόγευμα!

Λέτε να είναι κάποιο σημάδι;τυχαίο να είναι;το έχει καμία άλλη;

Κι εγώ έχω ακούσει ότι ίσως είναι σημάδι ότι πλησιάζει ο τοκετός!!

Βέβαια μπορεί να έγινε κ για άλλους λογους! 

Εγώ δεν έχω τωρα αλλά νομίζω πως την πρώτη φορά είχα κι εγώ μια ευκολία προς το τέλος 

Όπως κ αν έχει ειμαστε σε μια φάση που ότι κ να έχουμε τα αναφέρουμε στον γυναικολόγο για να έχει ολοκληρωμένη εικονα!

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Ρε σεις κορίτσια @Hliolousti @Irinoula86 λέτε???

Εγώ εδώ κ 3 ημέρες από όταν μπήκα δλδ 36η κάνω δύο φορές n2 (από μια με το ζόρι κανονικά...) Κ μια από τις 2 είναι σαν διάρροια..

Δεν το είχα σκεφτεί όμως...μωρέ λέτε???

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Κι εμένα η μαία μου είπε ότι ο τοκετός ξεκινάει με τα 3 πρώτα που ανέφερες!

Τη διάρροια δεν την ανέφερε αλλά έχω ακόμα ένα μάθημα η αλήθεια είναι...

Ασεεεε σκ@τοσυζητηση αχαχχαχχα

Απλά μου έκανε θετική εντύπωση στην αρχή γιατί λέω τέλεια τουλάχιστον δεν είμαι δυσκοιλια! αλλά ρε συ 2 και 3 φορές τη μέρα μου κάνει εντύπωση!την τρίτη έχω ραντεβού και θα το αναφέρω στη γιατρό να δούμε τί θα πει!

Κι εσύ απογευμα-βραδυ;

 

ω ναι!!!! κ εγώ το χαίρομαι λίγο πάντως μέσα μου!!!!χαχαχαχα

 

yE

Just now, Renez είπε:

Ρε σεις κορίτσια @Hliolousti @Irinoula86 λέτε???

Εγώ εδώ κ 3 ημέρες από όταν μπήκα δλδ 36η κάνω δύο φορές n2 (από μια με το ζόρι κανονικά...) Κ μια από τις 2 είναι σαν διάρροια..

Δεν το είχα σκεφτεί όμως...μωρέ λέτε???

Yesss!!!! welcome to the club!!! θα ρωτήσω και γιατρό την Τετάρτη και θα σας πω και επίσημα τι μ είπε!!Πλησιάζουμεεεεε.........σιγά σιγά ελπίζωωωω.....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

ω ναι!!!! κ εγώ το χαίρομαι λίγο πάντως μέσα μου!!!!χαχαχαχα

 

yE

Yesss!!!! welcome to the club!!! θα ρωτήσω και γιατρό την Τετάρτη και θα σας πω και επίσημα τι μ είπε!!Πλησιάζουμεεεεε.........σιγά σιγά ελπίζωωωω.....

Οπως κ να έχει ,πλησιαζουμε επιτέλους!

Είτε ανακουφισμένες ειτε ζορισμενες:lol:

  • Χαχα 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Irinoula86 είπε:

ω ναι!!!! κ εγώ το χαίρομαι λίγο πάντως μέσα μου!!!!χαχαχαχα

 

yE

Yesss!!!! welcome to the club!!! θα ρωτήσω και γιατρό την Τετάρτη και θα σας πω και επίσημα τι μ είπε!!Πλησιάζουμεεεεε.........σιγά σιγά ελπίζωωωω.....

Κ εγωωωωω:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Irinoula86 @Renez κορίτσια μου δε ξέρω αλλά σιιιιγουρα είναι μια αλλαγή και δεν έχω αλλάξει κάτι διατροφικά πραγματικά!να πω ότι πχ πίνω περισσότερο νερό ή τρώω περισσότερα φρούτα!

Όπως λέει και η @Anastasia05 μάλλον είναι κάτι που πρέπει να αναφερθεί στο γιατρό μας τελικά γιατί ειναι μια αλλαγή που μπορεί να περάσει απαρατήρητος αλλά ίσως δεν είναι και τόσο τυχαια :)

Μπορεί να είναι κάποιου είδους προετοιμασία!

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

@Irinoula86 πως γίνεται ρε συ να είσαι 36&3 και να σου μένουν 29 ημέρες κ εγώ 36&2 και να μένουν 26??:huh: ποτέ δε θα καταλάβω πως μετριέται..

Ακόμη προσπαθεις να μετρήσεις σωστά???

Μα γιατί????

Αφού ο προσοντουχος θα βγει όποτε γουστάρει!!:D

  • Χαχα 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

@Irinoula86 @Renez κορίτσια μου δε ξέρω αλλά σιιιιγουρα είναι μια αλλαγή και δεν έχω αλλάξει κάτι διατροφικά πραγματικά!να πω ότι πχ πίνω περισσότερο νερό ή τρώω περισσότερα φρούτα!

Όπως λέει και η @Anastasia05 μάλλον είναι κάτι που πρέπει να αναφερθεί στο γιατρό μας τελικά γιατί ειναι μια αλλαγή που μπορεί να περάσει απαρατήρητος αλλά ίσως δεν είναι και τόσο τυχαια :)

Μπορεί να είναι κάποιου είδους προετοιμασία!

Αχχχ όσο το συζητάμε τόσο χτυπάει η καρδούλα μου..:x 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αχχχ όσο το συζητάμε τόσο χτυπάει η καρδούλα μου..:x 

Τώρα κι εγώ άσε!φουντωσα!:tongue:

Ανυπομονώ να έρθει η Τρίτη να δω πως θα είναι το ραντεβού, τί θα κάνουμε αυτή τη φορά και τί θα μου πει η γιατρός!Να της αναφέρω κι αυτό τώρα!

Κάθε βράδυ που ξαπλώνω να κοιμηθώ,λέω από μέσα μου "πάει κι αυτή η μέρα!άλλη μια μέρα μέσα στην κοιλίτσα μου"

Νιώθω τέτοια λαχτάρα κάποιες στιγμές που νομίζω ότι θα μου 'ρθει κόλπος!:lol:

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ έχω σταματήσει να μετράω πια κ προσπαθώ να καταλάβω από συμπτώματα αν πλησιάζει πολύ ή αν έχω λιγάκι ακόμη!

Προσέχω βέβαια να μείνει τουλάχιστον 2 εβδομάδες ακόμη μέσα!

Ελπίζω να τα προλάβω όλα μέχρι να έρθει ο λεβέντης μου !:D

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εγώ έχω σταματήσει να μετράω πια κ προσπαθώ να καταλάβω από συμπτώματα αν πλησιάζει πολύ ή αν έχω λιγάκι ακόμη!

Προσέχω βέβαια να μείνει τουλάχιστον 2 εβδομάδες ακόμη μέσα!

Ελπίζω να τα προλάβω όλα μέχρι να έρθει ο λεβέντης μου !:D

Μια χαρά θα πανε ολα κορίτσι μου... Στους καλους ανθρώπους έρχονται καλά... :-Dκανς το σταυρό σου και κρατηθείτε ακόμα δυο βδομάδες... Μάνα και γιος χαχχα

Αντε αντε με το καλοο!!! :P

Η μπεμπα μου παντως κάθεται σταυροπόδι.. Νιώθω τα γονατα της, ακριβώς όπως ήταν και ο γιος... Χαχαχα μιλάμε δεν υπάρχουν τα αδέρφια... 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εγώ έχω σταματήσει να μετράω πια κ προσπαθώ να καταλάβω από συμπτώματα αν πλησιάζει πολύ ή αν έχω λιγάκι ακόμη!

Προσέχω βέβαια να μείνει τουλάχιστον 2 εβδομάδες ακόμη μέσα!

Ελπίζω να τα προλάβω όλα μέχρι να έρθει ο λεβέντης μου !:D

Θα τα προλάβεις όλα γιατί είσαι εμπειρομανουλα και ξέρεις τί σου λείπει και τί πρέπει να κάνεις τώρα πια που κοντεύει ο καιρός!και αφού προσέχεις κιόλας,ο μπεμπακος σου θα μείνει όσο χρειαστεί στην κοιλίτσα!

Άλλη απορία, βραδιάτικα μου ήρθαν όλες,

στα νεογέννητα δε βάζουμε μαξιλάρι έτσι;και δεν τα ξαπλώνουμε μπρούμυτα!

Κοιμούνται ανάσκελα όμως ή πλάγια;

Εγώ αυθόρμητα ανάσκελα θα την έβαζα αλλά βλέπω σε φωτό και πλάγια να κοιμούνται...βέβαια φαντάζομαι θα μας τα πουν αυτά κι από την κλινική;

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Τώρα κι εγώ άσε!φουντωσα!:tongue:

Ανυπομονώ να έρθει η Τρίτη να δω πως θα είναι το ραντεβού, τί θα κάνουμε αυτή τη φορά και τί θα μου πει η γιατρός!Να της αναφέρω κι αυτό τώρα!

Κάθε βράδυ που ξαπλώνω να κοιμηθώ,λέω από μέσα μου "πάει κι αυτή η μέρα!άλλη μια μέρα μέσα στην κοιλίτσα μου"

Νιώθω τέτοια λαχτάρα κάποιες στιγμές που νομίζω ότι θα μου 'ρθει κόλπος!:lol:

 

Ακριβώς έτσι κ εγώ..ειδικά όταν είδα το 36 μπροστά λέω μπέμπη τον φάγαμε τον γάιδαρο!! Είμαι τόσο ευτυχισμένη που θα τον έχω σε λίγο στην αγκαλιά μου..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Μια χαρά θα πανε ολα κορίτσι μου... Στους καλους ανθρώπους έρχονται καλά... :-Dκανς το σταυρό σου και κρατηθείτε ακόμα δυο βδομάδες... Μάνα και γιος χαχχα

Αντε αντε με το καλοο!!! :P

Η μπεμπα μου παντως κάθεται σταυροπόδι.. Νιώθω τα γονατα της, ακριβώς όπως ήταν και ο γιος... Χαχαχα μιλάμε δεν υπάρχουν τα αδέρφια... 

Μακάρι!:) άμα περάσουν οι 2 εβδομάδες βλέπω να περνάνε κ 3 μετά!!:P

Σταυροπόδι ε?? Είναι απίστευτο τι κάνουν εκεί μεσα!!! 

Just now, Hliolousti είπε:

Θα τα προλάβεις όλα γιατί είσαι εμπειρομανουλα και ξέρεις τί σου λείπει και τί πρέπει να κάνεις τώρα πια που κοντεύει ο καιρός!και αφού προσέχεις κιόλας,ο μπεμπακος σου θα μείνει όσο χρειαστεί στην κοιλίτσα!

Άλλη απορία, βραδιάτικα μου ήρθαν όλες,

στα νεογέννητα δε βάζουμε μαξιλάρι έτσι;και δεν τα ξαπλώνουμε μπρούμυτα!

Κοιμούνται ανάσκελα όμως ή πλάγια;

Εγώ αυθόρμητα ανάσκελα θα την έβαζα αλλά βλέπω σε φωτό και πλάγια να κοιμούνται...βέβαια φαντάζομαι θα μας τα πουν αυτά κι από την κλινική;

Ούτε μαξιλαράκι ούτε σφήνες!

Εννοείται όλα θα σου τα πούνε! Ανάσκελα τα βαζουμε. Δεν αργούν πολύ όμως ν αρχισουν να στριφογυρίζουν!

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...