Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Χμμμ μικρή κοιλιά ακούω...ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΠΗΡΕΣ??? ήρεμα ρωτάω να ξέρεις..

Αλλά αν πήρες κάτω από 10 κ έχεις κ κόρη κ θα το σκεφτώ δίπλα για την είσοδο σου εδω!!!!:twisted:

Εντάξει αφού έχετε τα βασικά για το νινι το δωμάτιο θα το φτιάξετε με τον καιρό,δε βιάζει...

 

Κορίτσι μου αυτή τη στιγμή είμαι στα 9-10 κιλά με το κοριτσάκι μου στον τελευταίο υπέρηχο να είναι 2.700 περίπου. Δεν προσέχω τρώω τα πάντα και μου κάνει εντύπωση που πήρα μόνο τόσα. Να πω όμως ότι ξεκίνησα την εγκυμοσύνη στα χειρότερα μου όσον αφορά στα κιλά (1.72 ύψος και ξεκίνησα 71 κιλά).

  • Μου αρέσει 2

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Vivi8 είπε:

Κορίτσια είχα πολύ καλή εγκυμοσύνη ως τώρα με εξαίρεση τον τέταρτο μήνα που μια μικρή αποκόλληση με κράτησε στο κρεβάτι!

Διαβάζω το forum από παλιά γιατί το 2015 είχα μια παλινδρομη και το 2016 μια εξωμητριο και διάβαζα μαμάδες με παρόμοιες εμπειρίες για να πάρω κουράγιο! Ευτυχώς τώρα όλα καλα!!!
 

Το παιδικό δωμάτιο δεν είναι έτοιμο! Τέλος του μήνα θα έρθει η κούνια και ψάχνω ακόμα για μια επιπλέον ντουλάπα γιατί έχω χωροταξικό θέμα στο σπίτι. Λίκνο όμως, καρότσι και οοοολα τα απαραίτητα για τον πρώτο καιρό είναι πανέτοιμα! Ευτυχώς βοηθάει σε όλα η μανούλα μου!
 

Στα συμπτώματα τώρα, αν και δεν έχω πολύ μεγάλη κοιλιά νιώθω ότι κουράζομαι πολύ και δε μπορώ να κάνω τίποτα. Πονάει η μέση μου και δεν κοιμάμαι καλά. Αυτά προς το παρόν. Την τελευταία φορά ο γιατρός μου είπε ότι υπάρχει κινητικότητα στη μήτρα πράγμα πολύ καλό και να ξεκουράζομαι μέχρι την 37η.

Σας ευχαριστώ όλες για το καλωσόρισμα και εύχομαι όλες μας ανεξαιρέτως να έχουμε καλό υπόλοιπο και εύκολη εγκυμοσύνη με υγιέστατα μωράκια!
 

ΥΓ:Όσο για το ότι οι γιοί θα έχουν να διαλέξουν, λυπάμαι αλλά η κόρη μου θα είναι πολύ επιλεκτική! :P

Αχ και κοριτσομανα κ χωρίς κούνια, δικιά μου είσαι καλέ!!!

Dont worry όλα θα γίνουν! Κ εγώ τέλος μήνα περιμένω την κούνια χωρίς στρώμα όμως γτ θέλαμε να πάμε να ψάξουμε για στρώμα αλλά μας πρόλαβε η μικρή κ γέννησα!! :mrgreen: 

@Anastasia05 είπα να κάνω την αρχή σιγά σιγά, άντε κ οι επόμενες,!!! :x

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Κορίτσι μου αυτή τη στιγμή είμαι στα 9-10 κιλά με το κοριτσάκι μου στον τελευταίο υπέρηχο να είναι 2.700 περίπου. Δεν προσέχω τρώω τα πάντα και μου κάνει εντύπωση που πήρα μόνο τόσα. Να πω όμως ότι ξεκίνησα την εγκυμοσύνη στα χειρότερα μου όσον αφορά στα κιλά (1.72 ύψος και ξεκίνησα 71 κιλά).

Τέλος πάντων,έχεις ακόμη λίγο να σπάσεις το φράγμα των 10:mrgreen:

Ψηλή καλέ φίλη κ εσύ!! Έχουμε εδω κ άλλες κορμάρες @Anastasia05 @Hliolousti @Jasmine@ κ δε ξέρω αν ξεχνάω άλλη από 1,70+..

Πόσο χρονών είσαι? Είναι το πρώτο σου παιδάκι?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τέλος πάντων,έχεις ακόμη λίγο να σπάσεις το φράγμα των 10:mrgreen:

Ψηλή καλέ φίλη κ εσύ!! Έχουμε εδω κ άλλες κορμάρες @Anastasia05 @Hliolousti @Jasmine@ κ δε ξέρω αν ξεχνάω άλλη από 1,70+..

Πόσο χρονών είσαι? Είναι το πρώτο σου παιδάκι?

 

1,76 παρακαλώ:P

Κι εγώ στα δέκα κιλά είμαι,ξεκίνησα 65, αλλά σταμάτησα να ανεβαίνω!! Εχω να μετρηθω από την προηγούμενη εβδομάδα! Ίσως ρίξω μια ματιουλα πεταχτή αύριο πρωί:lol:

Just now, EugenJen είπε:

Αχ και κοριτσομανα κ χωρίς κούνια, δικιά μου είσαι καλέ!!!

Dont worry όλα θα γίνουν! Κ εγώ τέλος μήνα περιμένω την κούνια χωρίς στρώμα όμως γτ θέλαμε να πάμε να ψάξουμε για στρώμα αλλά μας πρόλαβε η μικρή κ γέννησα!! :mrgreen: 

@Anastasia05 είπα να κάνω την αρχή σιγά σιγά, άντε κ οι επόμενες,!!! :x

Πώς κ πως περιμένουμε όλες να πάρουμε σειρά, όπως έχεις καταλάβει!!!:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Τέλος πάντων,έχεις ακόμη λίγο να σπάσεις το φράγμα των 10:mrgreen:

Ψηλή καλέ φίλη κ εσύ!! Έχουμε εδω κ άλλες κορμάρες @Anastasia05 @Hliolousti @Jasmine@ κ δε ξέρω αν ξεχνάω άλλη από 1,70+..

Πόσο χρονών είσαι? Είναι το πρώτο σου παιδάκι?

 

Είμαι 32 χρονών και είναι το πρώτο μου παιδάκι ναι! :)

  • Μου αρέσει 1

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Είμαι 32 χρονών και είναι το πρώτο μου παιδάκι ναι! :)

Εντάξει λοιπόν ανάκριση για σήμερα τέλος:P

Εμ εσύ μας διάβαζες έστω..τώρα κάτι πρέπει να μάθουμε κ εμείς:D

Εννοείται ότι θες ρωτάς κ εσύ όλες μας!!

@Irinoula86 @Hliolousti @Eva137 μααααα εχθές που είχαμε τη σκ@#@&#συζητηση το ματιασαμε ρεεεε σήμερα ήταν κανονικοτατα!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εντάξει λοιπόν ανάκριση για σήμερα τέλος:P

Εμ εσύ μας διάβαζες έστω..τώρα κάτι πρέπει να μάθουμε κ εμείς:D

Εννοείται ότι θες ρωτάς κ εσύ όλες μας!!

@Irinoula86 @Hliolousti @Eva137 μααααα εχθές που είχαμε τη σκ@#@&#συζητηση το ματιασαμε ρεεεε σήμερα ήταν κανονικοτατα!!

Έλεγα να μη το θίξω το θέμα αλλά δεν φταίω!!!

Κι εγώ είχα μια μικρή βελτίωση σήμερα!!!:mrgreen: να δούμε κι αύριο!!!

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εντάξει λοιπόν ανάκριση για σήμερα τέλος:P

Εμ εσύ μας διάβαζες έστω..τώρα κάτι πρέπει να μάθουμε κ εμείς:D

Εννοείται ότι θες ρωτάς κ εσύ όλες μας!!

@Irinoula86 @Hliolousti @Eva137 μααααα εχθές που είχαμε τη σκ@#@&#συζητηση το ματιασαμε ρεεεε σήμερα ήταν κανονικοτατα!!

Εγώ και σήμερα συνέχισα τα ίδια!!!!

Μπορεί να ήταν τυχαίο για σήμερα και αύριο να ξαναρχίσεις!

Μα ότι παρακαλάμε να μας πηγαίνει πριονοκορδελα είναι απ' τα αγραφα!!!:lol:

  • Χαχα 7

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Έλεγα να μη το θίξω το θέμα αλλά δεν φταίω!!!

Κι εγώ είχα μια μικρή βελτίωση σήμερα!!!:mrgreen: να δούμε κι αύριο!!!

Ότι θα ξενερωνα που κάνω φυσιολογικά ποιος θα το πίστευε??:mrgreen:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hliolousti είπε:

Εγώ και σήμερα συνέχισα τα ίδια!!!!

Μπορεί να ήταν τυχαίο για σήμερα και αύριο να ξαναρχίσεις!

Μα ότι παρακαλάμε να μας πηγαίνει πριονοκορδελα είναι απ' τα αγραφα!!!:lol:

Έλα έλιωσα με τον χαρακτηρισμό αλλά το πιο αστείο είναι ότι ισχύει!!!

:lol:

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

1,76 παρακαλώ:P

Κι εγώ στα δέκα κιλά είμαι,ξεκίνησα 65, αλλά σταμάτησα να ανεβαίνω!! Εχω να μετρηθω από την προηγούμενη εβδομάδα! Ίσως ρίξω μια ματιουλα πεταχτή αύριο πρωί:lol:

Πώς κ πως περιμένουμε όλες να πάρουμε σειρά, όπως έχεις καταλάβει!!!:mrgreen:

 1.76 ;; :o Έτοιμη για το GNTM! Πωπω θυμόμουν ότι ήσασταν ψηλές αλλά όχι τόσο. 

Μην παίζεται με το πόνο μου με την τουαλέτα. Έβγαλα κ αιμορροΐδες αυτές τις μέρες..... @Eva137 Πάμε να κλάψουμε παρέα... 

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

 1.76 ;; :o Έτοιμη για το GNTM! Πωπω θυμόμουν ότι ήσασταν ψηλές αλλά όχι τόσο. 

Μην παίζεται με το πόνο μου με την τουαλέτα. Έβγαλα κ αιμορροΐδες αυτές τις μέρες..... @Eva137 Πάμε να κλάψουμε παρέα... 

 

Καλά τα λες εσύ,χαραμιζομαι στα νοσοκομεία:tongue:

Αχ κορίτσι μου ,μεγάλη κουβέντα ανοίγεις!!! Έχω κι εγώ από την πρώτη εγκυμοσύνη ,στον τοκετό χειροτέρεψε κ τώρα μια από τα ίδια ,ίσως κ λίγο χειροτερα

Μετά κ το δεύτερο τοκετό θα πάω να κάνω μια επεμβασουλα να ηρεμήσω!!!

Μέχρι τότε κρεμουλες φυτικές! Μη το αφήνεις καθολου! Δροσερό νερό,καλό στέγνωμα κ κρεμουλα μπόλικη!

Σε πολλές κοπέλες περνάει μετά τον τοκετό πάντως!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γελάω με τον τον πόνο μας!:lol:

Αυτή την ευκολία την έχω κι εγώ νομίζω αν και δεν είχα θέμα καθόλου παρα μονο στην αρχή! Μάλλον σύμπτωμα Ε?

Όλη μέρα σήμερα ήμουν μια χαρά κ μόλις μπήκα σπίτι με έπιασε πόνος χαμηλά κ η μικρή κουνιόταν συνέχεια! Έχει λίγο δροσουλα κ σκεπαστηκα με Πικέ κουβερτακι κ κάπως καλύτερα είμαι! Όταν χαλαρώνω μου βγαίνουν όλα! Κι όλο το βράδυ η σουσουραδιτσα δεν με άφησε να κοιμηθώ, χόρευε!:x αυπνη αλλά λάτρεψα!

Όσο πάει σαραβαλιαζουμε κι άλλο, πόσο ακόμα! 3 βδομάδες ακόμα... λέω μπέμπα μ κρατήσου! 

Νταξ παρήγγειλα κ φαρμακείο, θα στρώσω κ τη κούνια , μάλλον αποφάσισα κ καρότσι κ φύγαμε..Αχαχαχα 

Γκρίνια έχω απόψε Ε? Αχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Γελάω με τον τον πόνο μας!:lol:

Αυτή την ευκολία την έχω κι εγώ νομίζω αν και δεν είχα θέμα καθόλου παρα μονο στην αρχή! Μάλλον σύμπτωμα Ε?

Όλη μέρα σήμερα ήμουν μια χαρά κ μόλις μπήκα σπίτι με έπιασε πόνος χαμηλά κ η μικρή κουνιόταν συνέχεια! Έχει λίγο δροσουλα κ σκεπαστηκα με Πικέ κουβερτακι κ κάπως καλύτερα είμαι! Όταν χαλαρώνω μου βγαίνουν όλα! Κι όλο το βράδυ η σουσουραδιτσα δεν με άφησε να κοιμηθώ, χόρευε!:x αυπνη αλλά λάτρεψα!

Όσο πάει σαραβαλιαζουμε κι άλλο, πόσο ακόμα! 3 βδομάδες ακόμα... λέω μπέμπα μ κρατήσου! 

Νταξ παρήγγειλα κ φαρμακείο, θα στρώσω κ τη κούνια , μάλλον αποφάσισα κ καρότσι κ φύγαμε..Αχαχαχα 

Γκρίνια έχω απόψε Ε? Αχαχαχαχα 

Χχααχα γλυκιά γκρίνια παραταύτα:P

Κ εγώ το βράδυ τώρα επειδή έχει αεράκι κ κρυώνει λίγο η κοιλίτσα βαζω σεντονακι κ την τυλίγω αυτή κ τη μεσουλα..

Ποιο καρότσι εν τέλη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...