Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Nina13 είπε:

Κοριτσια καλημερααα... Να σας ρωτησω έχευε δώσει σπιτική κρέμα η ρυζογαλο στο παιδι? Γενικά ψάχνω εναλλακτικές για το τι θα δίνω το απόγευμα,, έχει βαρεθεί το γιαουρτι και τα φρουτα ο καημένος.. Τοστ δεν τρώει πια, δεν το θέλει και τα κριτσινια με το τυρί που έδινα, κι αυτά τα βαρέθηκε.. Για πειτε καμια λυση.. 

@P.L.L. @Christinα @marianna1986 

Πολλές οι επιλογές που έχεις! Ομελέτα με διάφορα μέσα, τοστ με τυρί, τα καροτοκριτσινια, εμένα τσάκιζε και φρυγανιές με ταχινι το σκέτο και μέλι. Και μεσημεριανό άμα το τρώει πάλι είναι καλή ιδέα! 

Κ εγώ έδινα βραδυνό μετά την ηλικία των 18 μηνών. Από όταν 2 χρόνων μέχρι κ σήμερα σταμάτησα να κοιτάω ρολόγια κ καθιερώθηκε μόνο το μεσημεριανό και το βραδυνό και ενδιάμεσα ο,τι ήθελε αν ήθελε. Κ το γαλα εννοείται πρωί βράδυ!

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, marianna1986 είπε:

Πολλές οι επιλογές που έχεις! Ομελέτα με διάφορα μέσα, τοστ με τυρί, τα καροτοκριτσινια, εμένα τσάκιζε και φρυγανιές με ταχινι το σκέτο και μέλι. Και μεσημεριανό άμα το τρώει πάλι είναι καλή ιδέα! 

Κ εγώ έδινα βραδυνό μετά την ηλικία των 18 μηνών. Από όταν 2 χρόνων μέχρι κ σήμερα σταμάτησα να κοιτάω ρολόγια κ καθιερώθηκε μόνο το μεσημεριανό και το βραδυνό και ενδιάμεσα ο,τι ήθελε αν ήθελε. Κ το γαλα εννοείται πρωί βράδυ!

Ευχαριστώ κορίτσι μου να σαι καλά... Άρα να ξεκινήσω και βραδινό?? Καλά ναι το ρολοι είναι ενδεικτικό, δεν είναι στάνταρ παντα.. Δεν είναι και ρομποτάκια χαχαχ

Ωραία.. Άρα κάπως έτσι μας βλέπω και μας μετά τα δυο.. Καλά που τα συζητάμε για να ξέρω.. 

 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου να σαι καλά... Άρα να ξεκινήσω και βραδινό?? Καλά ναι το ρολοι είναι ενδεικτικό, δεν είναι στάνταρ παντα.. Δεν είναι και ρομποτάκια χαχαχ

Ωραία.. Άρα κάπως έτσι μας βλέπω και μας μετά τα δυο.. Καλά που τα συζητάμε για να ξέρω.. 

 

Άμα τον δεις ότι πεινάει κι ότι το απογευματινό το τρώει γρήγορα,δώσε φαγητό.

Μεσημεριανό τρώει κατά τη 1-2 μπορεί κ 3 γιατί το πρωί τρώει πολλά... 

μέχρι να ξαναφαει φαγητό κάτι τσιμπάει,κάνα κριτσινι, χυμό,κάποιο σνακ τέλος πάντων! Λιγάκι ομως

Εγώ κατά τις 6-7 δίνω πάλι φαγητο.

Μετά κατά τις 8:30 το γιαούρτι, ή οτιδηποτε φαει. Γάλα μόνο με τα δημητριακά το πρωί του αρέσει.:)

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

Κοριτσια καλημερααα... Να σας ρωτησω έχευε δώσει σπιτική κρέμα η ρυζογαλο στο παιδι? Γενικά ψάχνω εναλλακτικές για το τι θα δίνω το απόγευμα,, έχει βαρεθεί το γιαουρτι και τα φρουτα ο καημένος.. Τοστ δεν τρώει πια, δεν το θέλει και τα κριτσινια με το τυρί που έδινα, κι αυτά τα βαρέθηκε.. Για πειτε καμια λυση.. 

@P.L.L. @Christinα @marianna1986 

Εγώ δεν της δίνω ζάχαρη γιατί είναι χοντρουλα οποτε δεν της έχω δώσει ούτε κρέμα ούτε ρυζόγαλο. Αλλά επειδή είναι φάγαμε δεν έχω πρόβλημα. Τα τρώει όλα! Και φρούτα και τοστ και λαχανικά και γιαούρτια. Τα πάντα της έχω δώσει για σνακ! Αυγό του δίνεις έτσι δεν ειναι; Μια περιοδο εγώ της εδινα κάθε μέρα στραπατσαδα 

πρίν από 39 λεπτά , Nina13 είπε:

Ευχαριστώ για τις υπέροχες προτασεις κορίτσια μου... Να ΣτΕ καλά θα τις ακολουθήσω!!! Φαγητό δεν δίνω ακόμα βράδυ.. Λέτε να δώσω??? 

Ακουστε προγραμμα

07.30 γάλα 300ml

10.30 φρουτα , συνήθως 2

14.30 μεσημεριανό καλή μερίδα, το τρώει όλο το πιατο

18.00 φρουτα, η γιαουρτι η κάτι από αυτά τα εναλλακτικά που ειπαμε.

22.30 γάλα 300 ml. 

Τι ώρα να δίνω το φαγητό? Να δώσω φαγητό γυρω στις εννιά?και μετά κατά τις 11 γάλα και όσο πιει??

Εμείς δεν τρωμε ποτε βράδυ με τον συζυγο. Τι λέτε??? @Anastasia05 @marianna1986

Πω πω... εμενα αν έτρωγε μόνο αυτά θα με έτρωγε κι εμενα την ίδια! Φαντάσου τρώει βραδινό από ενός έτους. Πριν κοιμηθεί πίνει γαλα και πολλές φορές κατά τη διάρκεια της νύχτας ξυπνάει και φωνάζει γαλα γαλα γαλα!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

Φρόντισα να διαβάσω τουλάχιστον 200 σελίδες πριν γράψω και λυπάμαι που βρήκα το συγκεκριμένο thread τώρα ενώ διαβάζω το forum από την αρχή της εγκυμοσύνης! Δυστυχώς δεν έχω αντοχές να φτάσω πιο πίσω! Είστε πυροβόλα!!

Εγώ λοιπόν είμαι 35 & 6 σήμερα, έχω ΠΗΤ 13/10, έχω κι εγώ κοριτσάκι και θα γεννήσω στο Ρέα! Είναι το πρώτο μου παιδάκι και ανυπομονώ όσο είμαι και αγχωμένη!

Σας διαβάζω και χαλαρώνω λίγο! Εύχομαι σε όλες με το καλό τα μωρά σας και ούτε με έναν πόνο! Όλα να πάνε όπως τα θέλετε!

  • Μου αρέσει 14

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

Φρόντισα να διαβάσω τουλάχιστον 200 σελίδες πριν γράψω και λυπάμαι που βρήκα το συγκεκριμένο thread τώρα ενώ διαβάζω το forum από την αρχή της εγκυμοσύνης! Δυστυχώς δεν έχω αντοχές να φτάσω πιο πίσω! Είστε πυροβόλα!!

Εγώ λοιπόν είμαι 35 & 6 σήμερα, έχω ΠΗΤ 13/10, έχω κι εγώ κοριτσάκι και θα γεννήσω στο Ρέα! Είναι το πρώτο μου παιδάκι και ανυπομονώ όσο είμαι και αγχωμένη!

Σας διαβάζω και χαλαρώνω λίγο! Εύχομαι σε όλες με το καλό τα μωρά σας και ούτε με έναν πόνο! Όλα να πάνε όπως τα θέλετε!

Καλώς ήρθες κορίτσι μου,με το καλό το κοριτσακι σου! Καλό τελευταίο μήνα να έχουμε!

Πως ήταν μέχρι τώρα η εγκυμοσύνη σου;Από συμπτώματα πώς είσαι;εμείς όπως θα διαβασες λιγο-πολυ έχουμε η καθεμία τα συμπτώματα της τελικής ευθείας καθώς και το άγχος που περιγράφεις!το λογικό και το αναμενόμενο ειδικά για τις πρωτομανουλες

@Renez +1 κοριτσομανουλα!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

Φρόντισα να διαβάσω τουλάχιστον 200 σελίδες πριν γράψω και λυπάμαι που βρήκα το συγκεκριμένο thread τώρα ενώ διαβάζω το forum από την αρχή της εγκυμοσύνης! Δυστυχώς δεν έχω αντοχές να φτάσω πιο πίσω! Είστε πυροβόλα!!

Εγώ λοιπόν είμαι 35 & 6 σήμερα, έχω ΠΗΤ 13/10, έχω κι εγώ κοριτσάκι και θα γεννήσω στο Ρέα! Είναι το πρώτο μου παιδάκι και ανυπομονώ όσο είμαι και αγχωμένη!

Σας διαβάζω και χαλαρώνω λίγο! Εύχομαι σε όλες με το καλό τα μωρά σας και ούτε με έναν πόνο! Όλα να πάνε όπως τα θέλετε!

Καλως την κ ας άργησε παρότι εξακολουθείτε να μου κάνετε όλες το ίδιο αστείο με τα κοριτσουδια σας αλλά ας είναι!! Είμαι μεγάλη ψυχή ως γνωστόν οπότε θα σε εντάξω στην ομάδα μας :D

Η αλήθεια είναι ότι ειδικά στη καραντίνα είχαμε ξεσαλωσει στα μνμτα αλλά οφείλεται κ στο ότι παρά τις ανθρώπινες αντιπαραθέσεις μας έχουμε ταιριάξει κ σαν παρεάκι ως επί το πλείστον!!

Πως ήταν η εγκυμοσύνη σου ως τώρα??

Just now, Hliolousti είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου,με το καλό το κοριτσακι σου! Καλό τελευταίο μήνα να έχουμε!

Πως ήταν μέχρι τώρα η εγκυμοσύνη σου;Από συμπτώματα πώς είσαι;εμείς όπως θα διαβασες λιγο-πολυ έχουμε η καθεμία τα συμπτώματα της τελικής ευθείας καθώς και το άγχος που περιγράφεις!το λογικό και το αναμενόμενο ειδικά για τις πρωτομανουλες

@Renez +1 κοριτσομανουλα!!!!:wub:

Δλδ πες τώρα εσύ ,δεν είναι στημένο???

Το νέο,αγαπημένο και εξελιγμένο πινακακι μας λοιποοοον!!

 @Eval αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 26/9 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) (μπήκε λαθραία στην ομάδα μας..χεχεχε)

 @Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) 

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός)

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30)

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος)

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος)

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα)

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..)

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος)

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός)

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα)

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι 3η ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα)

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ)

 @Christinα κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών)

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος)

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης)

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (κλινική Λητώ)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 33!!

Αγοράκια 13!!

Κοριτσάκια 22!!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

Φρόντισα να διαβάσω τουλάχιστον 200 σελίδες πριν γράψω και λυπάμαι που βρήκα το συγκεκριμένο thread τώρα ενώ διαβάζω το forum από την αρχή της εγκυμοσύνης! Δυστυχώς δεν έχω αντοχές να φτάσω πιο πίσω! Είστε πυροβόλα!!

Εγώ λοιπόν είμαι 35 & 6 σήμερα, έχω ΠΗΤ 13/10, έχω κι εγώ κοριτσάκι και θα γεννήσω στο Ρέα! Είναι το πρώτο μου παιδάκι και ανυπομονώ όσο είμαι και αγχωμένη!

Σας διαβάζω και χαλαρώνω λίγο! Εύχομαι σε όλες με το καλό τα μωρά σας και ούτε με έναν πόνο! Όλα να πάνε όπως τα θέλετε!

Καλώς μας ήρθες κ με το καλό η κοριτσάρα σου!!! :)

Έχουμε ιδια Πητ!!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

Φρόντισα να διαβάσω τουλάχιστον 200 σελίδες πριν γράψω και λυπάμαι που βρήκα το συγκεκριμένο thread τώρα ενώ διαβάζω το forum από την αρχή της εγκυμοσύνης! Δυστυχώς δεν έχω αντοχές να φτάσω πιο πίσω! Είστε πυροβόλα!!

Εγώ λοιπόν είμαι 35 & 6 σήμερα, έχω ΠΗΤ 13/10, έχω κι εγώ κοριτσάκι και θα γεννήσω στο Ρέα! Είναι το πρώτο μου παιδάκι και ανυπομονώ όσο είμαι και αγχωμένη!

Σας διαβάζω και χαλαρώνω λίγο! Εύχομαι σε όλες με το καλό τα μωρά σας και ούτε με έναν πόνο! Όλα να πάνε όπως τα θέλετε!

Καλώς μας ήρθες Βιβή μου! Με το καλό να έρθει το κοριτσάκι σου! 

Άγχος λίγο πολύ όλες μας έχουμε πλέον,  αλλά ευτυχώς ξεχνιόμαστε κ δίνουμε κουράγιο η μία την άλλη εδώ! Για πες μας τα έχεις ετοιμάσει όλα; Παιδικό δωμάτιο; Τσάντα μαιευτήριου; :mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Renez said:

Αμ άντε έλα να σε γνωρίσουμε :D

Ναι ρε φίλη, ανέκαθεν γινόταν αυτό εδώ τουλάχιστον απ' όταν εγώ ήμουν μωρό..τον πρωτο μήνα στα πρώτα ραντεβού έρχεται για να αποφύγουμε το να βγει έξω το μωρό..στο ιατρείο πάνε κ ένα σωρό παιδάκια με αρρώστιες..

Κ εσένα αλλάζει η κοιλουμπιτσα σχήματα ε? Εμένα πάει δεξιά κ αριστερά το κωλι του συνέχεια κ ενίοτε με τα πόδια του μια κλοτσαει πλευρά κ την άλλη πνευμονία το γλυκουλι μου..μου δίνει αγάπη βλέπεις:x:mrgreen:

Ναι, από αγάπη άλλο τίποτα τα γλυκούλια μας!:P Ειδικά τα βράδια σεληνιάζεται ο δικός μου, δε ξέρω τί παθαίνει... μία τεντώνεται κ κλωτσάει στη μια πλευρά, μία στην άλλη, μια κουλουριάζεται και τουρλώνει τον πωπό στη μέση και σε άσχετες στιγμές μου δίνει κάτι σουβλιές και μου πιέζει και την κύστη!

 

3 hours ago, Nina13 said:

Ευχαριστώ για τις υπέροχες προτασεις κορίτσια μου... Να ΣτΕ καλά θα τις ακολουθήσω!!! Φαγητό δεν δίνω ακόμα βράδυ.. Λέτε να δώσω??? 

Ακουστε προγραμμα

07.30 γάλα 300ml

10.30 φρουτα , συνήθως 2

14.30 μεσημεριανό καλή μερίδα, το τρώει όλο το πιατο

18.00 φρουτα, η γιαουρτι η κάτι από αυτά τα εναλλακτικά που ειπαμε.

22.30 γάλα 300 ml. 

Τι ώρα να δίνω το φαγητό? Να δώσω φαγητό γυρω στις εννιά?και μετά κατά τις 11 γάλα και όσο πιει??

Εμείς δεν τρωμε ποτε βράδυ με τον συζυγο. Τι λέτε??? @Anastasia05 @marianna1986

Εγώ θα σου πρότεινα να πρόσθετες λίγο παραπάνω πρωτείνη, για παράδειγμα μια κουταλιά ταχίνι μαζί με τα πρωινά φρούτα ή/και ένα αυγουλάκι το βράδυ (έτσι κι αλλιώς φαντάζομαι θα ξεκινήσετε και βραδινό σύντομα).

 

Just now, Vivi8 said:

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

Φρόντισα να διαβάσω τουλάχιστον 200 σελίδες πριν γράψω και λυπάμαι που βρήκα το συγκεκριμένο thread τώρα ενώ διαβάζω το forum από την αρχή της εγκυμοσύνης! Δυστυχώς δεν έχω αντοχές να φτάσω πιο πίσω! Είστε πυροβόλα!!

Εγώ λοιπόν είμαι 35 & 6 σήμερα, έχω ΠΗΤ 13/10, έχω κι εγώ κοριτσάκι και θα γεννήσω στο Ρέα! Είναι το πρώτο μου παιδάκι και ανυπομονώ όσο είμαι και αγχωμένη!

Σας διαβάζω και χαλαρώνω λίγο! Εύχομαι σε όλες με το καλό τα μωρά σας και ούτε με έναν πόνο! Όλα να πάνε όπως τα θέλετε!

Καλώς μας ήρθες... Κάλιο αργά παρά ποτέ!:wink: Με το καλό κι εσύ και όλες μας (έχουμε πολύ κοντινές πητ)!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Vivi8 καλώς ήρθες στην ομάδα μας! Με το καλό το κοριτσάκι σου! Έχουμε κοντινές ΠΗΤ και θα είμαι κ εγώ στο ΡΕΑ! 

Δεν πειράζει @Renez 2-2 θα τις έχουν οι γιοι μας:rolleyes:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

Φρόντισα να διαβάσω τουλάχιστον 200 σελίδες πριν γράψω και λυπάμαι που βρήκα το συγκεκριμένο thread τώρα ενώ διαβάζω το forum από την αρχή της εγκυμοσύνης! Δυστυχώς δεν έχω αντοχές να φτάσω πιο πίσω! Είστε πυροβόλα!!

Εγώ λοιπόν είμαι 35 & 6 σήμερα, έχω ΠΗΤ 13/10, έχω κι εγώ κοριτσάκι και θα γεννήσω στο Ρέα! Είναι το πρώτο μου παιδάκι και ανυπομονώ όσο είμαι και αγχωμένη!

Σας διαβάζω και χαλαρώνω λίγο! Εύχομαι σε όλες με το καλό τα μωρά σας και ούτε με έναν πόνο! Όλα να πάνε όπως τα θέλετε!

Καλώς ήρθες  κοριτσομανουλα!!!με το καλό η μπεμπα σου κ μην αφήνεις μερικές μερικές εδώ να σε τρομάζουν,  girl power!!!:D 

Κ εγώ στο Ρέα γέννησα!

Το πρώτο σου είναι;;

  • Μου αρέσει 4

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλώς ήρθες  κοριτσομανουλα!!!με το καλό η μπεμπα σου κ μην αφήνεις μερικές μερικές εδώ να σε τρομάζουν,  girl power!!!:D 

Κ εγώ στο Ρέα γέννησα!

Το πρώτο σου είναι;;

Αχ άλλαξες το τικερακι σου κοριτσομανα, θα τρελαθώ!!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είχα πολύ καλή εγκυμοσύνη ως τώρα με εξαίρεση τον τέταρτο μήνα που μια μικρή αποκόλληση με κράτησε στο κρεβάτι!

Διαβάζω το forum από παλιά γιατί το 2015 είχα μια παλινδρομη και το 2016 μια εξωμητριο και διάβαζα μαμάδες με παρόμοιες εμπειρίες για να πάρω κουράγιο! Ευτυχώς τώρα όλα καλα!!!
 

Το παιδικό δωμάτιο δεν είναι έτοιμο! Τέλος του μήνα θα έρθει η κούνια και ψάχνω ακόμα για μια επιπλέον ντουλάπα γιατί έχω χωροταξικό θέμα στο σπίτι. Λίκνο όμως, καρότσι και οοοολα τα απαραίτητα για τον πρώτο καιρό είναι πανέτοιμα! Ευτυχώς βοηθάει σε όλα η μανούλα μου!
 

Στα συμπτώματα τώρα, αν και δεν έχω πολύ μεγάλη κοιλιά νιώθω ότι κουράζομαι πολύ και δε μπορώ να κάνω τίποτα. Πονάει η μέση μου και δεν κοιμάμαι καλά. Αυτά προς το παρόν. Την τελευταία φορά ο γιατρός μου είπε ότι υπάρχει κινητικότητα στη μήτρα πράγμα πολύ καλό και να ξεκουράζομαι μέχρι την 37η.

Σας ευχαριστώ όλες για το καλωσόρισμα και εύχομαι όλες μας ανεξαιρέτως να έχουμε καλό υπόλοιπο και εύκολη εγκυμοσύνη με υγιέστατα μωράκια!
 

ΥΓ:Όσο για το ότι οι γιοί θα έχουν να διαλέξουν, λυπάμαι αλλά η κόρη μου θα είναι πολύ επιλεκτική! :P

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 3

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Κορίτσια είχα πολύ καλή εγκυμοσύνη ως τώρα με εξαίρεση τον τέταρτο μήνα που μια μικρή αποκόλληση με κράτησε στο κρεβάτι!

Διαβάζω το forum από παλιά γιατί το 2015 είχα μια παλινδρομη και το 2016 μια εξωμητριο και διάβαζα μαμάδες με παρόμοιες εμπειρίες για να πάρω κουράγιο! Ευτυχώς τώρα όλα καλα!!!
 

Το παιδικό δωμάτιο δεν είναι έτοιμο! Τέλος του μήνα θα έρθει η κούνια και ψάχνω ακόμα για μια επιπλέον ντουλάπα γιατί έχω χωροταξικό θέμα στο σπίτι. Λίκνο όμως, καρότσι και οοοολα τα απαραίτητα για τον πρώτο καιρό είναι πανέτοιμα! Ευτυχώς βοηθάει σε όλα η μανούλα μου!
 

Στα συμπτώματα τώρα, αν και δεν έχω πολύ μεγάλη κοιλιά νιώθω ότι κουράζομαι πολύ και δε μπορώ να κάνω τίποτα. Πονάει η μέση μου και δεν κοιμάμαι καλά. Αυτά προς το παρόν. Την τελευταία φορά ο γιατρός μου είπε ότι υπάρχει κινητικότητα στη μήτρα πράγμα πολύ καλό και να ξεκουράζομαι μέχρι την 37η.

Σας ευχαριστώ όλες για το καλωσόρισμα και εύχομαι όλες μας ανεξαιρέτως να έχουμε καλό υπόλοιπο και εύκολη εγκυμοσύνη με υγιέστατα μωράκια!
 

ΥΓ:Όσο για το ότι οι γιοί θα έχουν να διαλέξουν, λυπάμαι αλλά η κόρη μου θα είναι πολύ επιλεκτική! :P

Χμμμ μικρή κοιλιά ακούω...ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΠΗΡΕΣ??? ήρεμα ρωτάω να ξέρεις..

Αλλά αν πήρες κάτω από 10 κ έχεις κ κόρη κ θα το σκεφτώ δίπλα για την είσοδο σου εδω!!!!:twisted:

Εντάξει αφού έχετε τα βασικά για το νινι το δωμάτιο θα το φτιάξετε με τον καιρό,δε βιάζει...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...