Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Nina13 είπε:

Μια χαρά θα πανε ολα κορίτσι μου... Στους καλους ανθρώπους έρχονται καλά... :-Dκανς το σταυρό σου και κρατηθείτε ακόμα δυο βδομάδες... Μάνα και γιος χαχχα

Αντε αντε με το καλοο!!! :P

Η μπεμπα μου παντως κάθεται σταυροπόδι.. Νιώθω τα γονατα της, ακριβώς όπως ήταν και ο γιος... Χαχαχα μιλάμε δεν υπάρχουν τα αδέρφια... 

Αχ θα τρελαθωωω!!!!:wub:

Σταυροπόδι ε;;;απίστευτο!Μα να μην γίνονται για λίγο διαφανες οι κοιλιτσες μας σαν οθόνη να τα βλέπαμε για λίγο τί κάνουν εκεί μέσα;;;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Hliolousti είπε:

Θα τα προλάβεις όλα γιατί είσαι εμπειρομανουλα και ξέρεις τί σου λείπει και τί πρέπει να κάνεις τώρα πια που κοντεύει ο καιρός!και αφού προσέχεις κιόλας,ο μπεμπακος σου θα μείνει όσο χρειαστεί στην κοιλίτσα!

Άλλη απορία, βραδιάτικα μου ήρθαν όλες,

στα νεογέννητα δε βάζουμε μαξιλάρι έτσι;και δεν τα ξαπλώνουμε μπρούμυτα!

Κοιμούνται ανάσκελα όμως ή πλάγια;

Εγώ αυθόρμητα ανάσκελα θα την έβαζα αλλά βλέπω σε φωτό και πλάγια να κοιμούνται...βέβαια φαντάζομαι θα μας τα πουν αυτά κι από την κλινική;

Πλέον ανάσκελα προτεινει η αμερικανική παιδιατρική κ ο ΠΟΥ αλλά κάποιες γιατροί λένε κ στο πλάι. Μπρούμυτα ναι απαγορεύεται όπως κ το να υπάρχει οτιδήποτε άλλο στη κούνια εκτός από το σκέπασμα τους κ αυτό από τα χέρια κ κάτω..

Για αυτό με βλέπω για υπνοσακο να είμαι ακόμη πιο ήσυχη..

Βέβαια όλα αυτά θα τα ρωτήσεις κ στον παιδίατρο σου μόλις έρθει σπίτι σας να δει το νινι πρώτη φορά!! Γράφει τα από τώρα φίλη!!! 

Υγ: μόλις το έγραψα κ εγώ στη λίστα ερωτήσεων:mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πλέον ανάσκελα προτεινει η αμερικανική παιδιατρική κ ο ΠΟΥ αλλά κάποιες γιατροί λένε κ στο πλάι. Μπρούμυτα ναι απαγορεύεται όπως κ το να υπάρχει οτιδήποτε άλλο στη κούνια εκτός από το σκέπασμα τους κ αυτό από τα χέρια κ κάτω..

Για αυτό με βλέπω για υπνοσακο να είμαι ακόμη πιο ήσυχη..

Βέβαια όλα αυτά θα τα ρωτήσεις κ στον παιδίατρο σου μόλις έρθει σπίτι σας να δει το νινι πρώτη φορά!! Γράφει τα από τώρα φίλη!!! 

Υγ: μόλις το έγραψα κ εγώ στη λίστα ερωτήσεων:mrgreen:

 

Αν σου πω ότι από τότε που παρήγγειλα και μου ήρθε ο υπνοσακος νιώθω μια ανακούφιση; τουλάχιστον για αρχή δηλαδή νομίζω πως θα μου πάρει κάποιο άγχος!

Ναι έχεις δίκιο,θέλει να αρχίσω κι εγώ να τα γράφω στο σημειωματάριο του κινητού γιατί αλλιώς κουκουρουκου!θα τα ξεχάσω τα μισά:P

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πλέον ανάσκελα προτεινει η αμερικανική παιδιατρική κ ο ΠΟΥ αλλά κάποιες γιατροί λένε κ στο πλάι. Μπρούμυτα ναι απαγορεύεται όπως κ το να υπάρχει οτιδήποτε άλλο στη κούνια εκτός από το σκέπασμα τους κ αυτό από τα χέρια κ κάτω..

Για αυτό με βλέπω για υπνοσακο να είμαι ακόμη πιο ήσυχη..

Βέβαια όλα αυτά θα τα ρωτήσεις κ στον παιδίατρο σου μόλις έρθει σπίτι σας να δει το νινι πρώτη φορά!! Γράφει τα από τώρα φίλη!!! 

Υγ: μόλις το έγραψα κ εγώ στη λίστα ερωτήσεων:mrgreen:

 

Και στο μαιευτήριο αν δεις κανένα παιδιατρο που θα συμπαθησεις,ρωτά ελεύθερα. Εμένα μου έκαναν ενημέρωση κάθε πρωί στο μαιευτήριο για το μωρό και μια συγκεκριμένη την είχα ρωτήσει πολλά πράγματα!!

Επίσης η παιδιατρος που εχουμε με βοήθησε πάρα πολύ κ στον θηλασμό! Πρώτο ραντεβού το εξαντλήσαμε το θέμα!ολόκληρο μάθημα καναμε Είχε καθίσει καμιά ώρα σπίτι για εξέταση του μωρου κ αποριες δικές μου. 

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Θα τα προλάβεις όλα γιατί είσαι εμπειρομανουλα και ξέρεις τί σου λείπει και τί πρέπει να κάνεις τώρα πια που κοντεύει ο καιρός!και αφού προσέχεις κιόλας,ο μπεμπακος σου θα μείνει όσο χρειαστεί στην κοιλίτσα!

Άλλη απορία, βραδιάτικα μου ήρθαν όλες,

στα νεογέννητα δε βάζουμε μαξιλάρι έτσι;και δεν τα ξαπλώνουμε μπρούμυτα!

Κοιμούνται ανάσκελα όμως ή πλάγια;

Εγώ αυθόρμητα ανάσκελα θα την έβαζα αλλά βλέπω σε φωτό και πλάγια να κοιμούνται...βέβαια φαντάζομαι θα μας τα πουν αυτά κι από την κλινική;

Θα σου τα πουν όλα... Και έπειτα θα στα ππει ο παιδιατρος... Εμένα παντως και πλαγια κοιμόταν και από τεσσαρων μηνών μπρούμυτα... Δεν ενδικνειται, μα ο δικός μας γυριζε το κεφάλι του και αφου πηραμε το οκ από τον γιατρό, τον αφήσαμε... Γενικά θα δεις πως βολευεσαι και το μωράκι, αλλά για αρχή όλα ανάσκελα και προσοχη τους πρωτους μήνες.. Καλο ρεψιμο μετά το γάλα, και για μισή ώρα όρθιο για να μην εμφανίσει γόπ. 

Όλα θα πανε τέλεια, μην αγχώνεσαι.. Αχ να γινόταν διαφανή να την τσιμπήσω τη λιχουδοοο

Την είχαμε δει να καθεται σταυροπόδι την προηγ φορά, τώρα παλι έτσι κάθεται, βλέπω τα γονατα, ολόκληρα εξόγκωμα τα δεξιά αριστερά... Αστα

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Και στο μαιευτήριο αν δεις κανένα παιδιατρο που θα συμπαθησεις,ρωτά ελεύθερα. Εμένα μου έκαναν ενημέρωση κάθε πρωί στο μαιευτήριο για το μωρό και μια συγκεκριμένη την είχα ρωτήσει πολλά πράγματα!!

Επίσης η παιδιατρος που εχουμε με βοήθησε πάρα πολύ κ στον θηλασμό! Πρώτο ραντεβού το εξαντλήσαμε το θέμα!ολόκληρο μάθημα καναμε Είχε καθίσει καμιά ώρα σπίτι για εξέταση του μωρου κ αποριες δικές μου. 

 

Ρε αγάπη να σου πω, τον παιδίατρο να τον πάρω τηλ από πριν γεννήσω (να πω πχ ότι περιμένω παιδάκι μέσα σε αυτές τις εβδομαδες να έχω μια πρώτη επαφή) ή κατευθείαν αφότου γεννήσω (για σας είμαι η τάδε έχω ένα παιδάκι τάδε μπορείτε να έρθετε να το δείτε?)

Δε γνωριζόμαστε για αυτό ρωτάω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Θα σου τα πουν όλα... Και έπειτα θα στα ππει ο παιδιατρος... Εμένα παντως και πλαγια κοιμόταν και από τεσσαρων μηνών μπρούμυτα... Δεν ενδικνειται, μα ο δικός μας γυριζε το κεφάλι του και αφου πηραμε το οκ από τον γιατρό, τον αφήσαμε... Γενικά θα δεις πως βολευεσαι και το μωράκι, αλλά για αρχή όλα ανάσκελα και προσοχη τους πρωτους μήνες.. Καλο ρεψιμο μετά το γάλα, και για μισή ώρα όρθιο για να μην εμφανίσει γόπ. 

Όλα θα πανε τέλεια, μην αγχώνεσαι.. Αχ να γινόταν διαφανή να την τσιμπήσω τη λιχουδοοο

Την είχαμε δει να καθεται σταυροπόδι την προηγ φορά, τώρα παλι έτσι κάθεται, βλέπω τα γονατα, ολόκληρα εξόγκωμα τα δεξιά αριστερά... Αστα

Γερή να είναι η ψυχούλα!!!!!Αράζει στην κοιλίτσα σου!

Παράθεση

 

Πάντως κι εγω το πιστεύω αυτό!Κάθε μωράκι έχει τα δικά του!Ξεκινάμε εφαρμόζοντας πιστά τις οδηγίες των ειδικών και μετά προσαρμοζόμαστε στην εκάστοτε περίπτωση!!

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Γερή να είναι η ψυχούλα!!!!!Αράζει στην κοιλίτσα σου!

Πάντως κι εγω το πιστεύω αυτό!Κάθε μωράκι έχει τα δικά του!Ξεκινάμε εφαρμόζοντας πιστά τις οδηγίες των ειδικών και μετά προσαρμοζόμαστε στην εκάστοτε περίπτωση!!

Φυσικά καλή μου... Θα δεις που βολευεται η κοπελάρα και έτσι θα πορευτεις... Όλα θα πανε καλα και μην αγχώνεσαι, απλά να της δώσεις το πολυτιμοτερο αγαθό οι... Την αγάπη σας... 

Αυτό θέλει μόνο και θα πλέει σε πελαγη ευτυχίας.. Αγκαλίτσες πολλες πολλες 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Γερή να είναι η ψυχούλα!!!!!Αράζει στην κοιλίτσα σου!

Πάντως κι εγω το πιστεύω αυτό!Κάθε μωράκι έχει τα δικά του!Ξεκινάμε εφαρμόζοντας πιστά τις οδηγίες των ειδικών και μετά προσαρμοζόμαστε στην εκάστοτε περίπτωση!!

Έννοειται!! Κ τι θα βολεψει κ εμάς..

Άλλες το κάνουν μπάνιο στο νυπτηρα,άλλες σε μπανάκι, άλλα θέλουν ριλαξ αλλά όχι κτλ κτλ .

Εγώ λέει η μάνα μου είχα λιώσει το ριλαξ από νεογέννητο μέχρι 5-6 μηνών φουλ για ωωωρες..πήρε λοιπόν μετά κ στον αδερφό μου πιστεύοντας το ίδιο..εεε ούτε 2 ώρες δεν έκατσε σύνολο όσο ήταν μωρό..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Φυσικά καλή μου... Θα δεις που βολευεται η κοπελάρα και έτσι θα πορευτεις... Όλα θα πανε καλα και μην αγχώνεσαι, απλά να της δώσεις το πολυτιμοτερο αγαθό οι... Την αγάπη σας... 

Αυτό θέλει μόνο και θα πλέει σε πελαγη ευτυχίας.. Αγκαλίτσες πολλες πολλες 

Ωωωω θα κάνω όνειρα ροζζζζ σήμερα μου φαίνεται!:wub:

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Ρε αγάπη να σου πω, τον παιδίατρο να τον πάρω τηλ από πριν γεννήσω (να πω πχ ότι περιμένω παιδάκι μέσα σε αυτές τις εβδομαδες να έχω μια πρώτη επαφή) ή κατευθείαν αφότου γεννήσω (για σας είμαι η τάδε έχω ένα παιδάκι τάδε μπορείτε να έρθετε να το δείτε?)

Δε γνωριζόμαστε για αυτό ρωτάω..

Ούτε εμείς γνωριζόμασταν! Την κάλεσα λίγες μέρες πριν γεννήσω να της πως ότι είμαι στις μέρες μου για να δω ποτε θέλει να δει το παιδί. Μου είπε πότε περίπου, κι όταν γυρίσαμε από μαιευτήριο την κάλεσα πάλι για να έρθει σπίτι να δει το μωρό.

Τέλη του μήνα που θα μιλήσω πάλι μαζί της για τον μεγάλο θα την ρωτήσω για το μωρό και θα σας πω κι εδώ τι θα πει

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Ωωωω θα κάνω όνειρα ροζζζζ σήμερα μου φαίνεται!:wub:

Καλα θα κάνεις... Ροζ και κάνε εικόνα τους τρεις σας αγκαλιτσα... :x

Εγώ κάνω τους τέσσερις μας... Το απόγευμα ο γιος με πεθανε στα φιλιά και αναρωτιέμαι.. Θα ναι και η κόρη έτσι? Τόσο τόσο γλυκιά??? Ο γιος είναι έρωτας.. Αλλά παντα ονειρευόμουν ένα κοριτσάκι... Και ο άντρας μου παντα κορίτσια ήθελε.. @Anastasia05


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Φυσικά καλή μου... Θα δεις που βολευεται η κοπελάρα και έτσι θα πορευτεις... Όλα θα πανε καλα και μην αγχώνεσαι, απλά να της δώσεις το πολυτιμοτερο αγαθό οι... Την αγάπη σας... 

Αυτό θέλει μόνο και θα πλέει σε πελαγη ευτυχίας.. Αγκαλίτσες πολλες πολλες 

Αγκαλίτσες που κουμπώνει το νινι κ δεν ξεκουμπωνει!!!!:wub: 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Έννοειται!! Κ τι θα βολεψει κ εμάς..

Άλλες το κάνουν μπάνιο στο νυπτηρα,άλλες σε μπανάκι, άλλα θέλουν ριλαξ αλλά όχι κτλ κτλ .

Εγώ λέει η μάνα μου είχα λιώσει το ριλαξ από νεογέννητο μέχρι 5-6 μηνών φουλ για ωωωρες..πήρε λοιπόν μετά κ στον αδερφό μου πιστεύοντας το ίδιο..εεε ούτε 2 ώρες δεν έκατσε σύνολο όσο ήταν μωρό..

Φαντάσου!!!!ε ναι κάθε παιδάκι είναι μια τελείως διαφορετική προσωπικότητα και έχουν προτιμήσεις από την κοιλίτσα ακόμη!

Υγ: μόλις έβαλα ανάμεσα από το στρώμα μου και το υπόστρωμα(το οποίο δεν είναι αδιάβροχο αλλά αντιιδρωτικο) ένα μικρό αδιάβροχο υποστρωματακι που το είχα πάρει μήπως και τυχόν μου σπάσουν τα νερά μέσα στη νύχτα!για να μην χαλάσει το στρώμα γιατί άμα βραχει κλαφτα Χαραλαμπε μετά !!:lol:

χααχαχαχχα έντρομη και ανυπόμονη πχια!

  • Χαχα 3

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...