Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Κορίτσια μου την πέφτω για ύπνο στην αδιάβροχη πλέον μεριά μου,σας φιλώ και σας ευχαριστώ γιατί ξαπλώνω με ωραία διάθεση!

Φιλιά σε όλες τις κοιλουμπιτσες!

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

@Hliolousti αυτό που περιγράφεις με την αύξηση επισκέψεων στην τουαλέτα μας το είπε η μαία σε ένα μάθημα. Συμβαίνει προς το τέλος γιατί η φύση προνοεί να αδειάζει το έντερο πριν τον τοκετό για να περάσει το μωρό! Αλλά δε σημαίνει ότι έρχεται άμεσα! Προετοιμασία είναι.

Κι εγώ έχω διαφορά εξογκώματα στην κοιλιά κ βλέπω κ μέλη να κουνιούνται αλλά δεν καταλαβαίνω τί είναι τί!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

εγώ μένω στο 2 και έχω σκάλες..... εντάξει δεν ανεβοκατεβαίνω συνέχεια αλλά πόσο να αντέξω?????αυτές τις μέρες ο άντρας μου είναι βραδυνός στη δουλειά!!!! νομίζω με έχει πιάσει ενας φόβος ότι θα γεννήσω αυτές τις μέρες.... βέβαια έχει πει σε συανδέλφους να είναι stand by........έχει καταλάβειτο φόβο μ ο γλυκός μου και με παιρνει συνέχεια τηλ και με ρωτάει πως είμαι!!!!

Οχι οχι όλα θα πανε καλα, μην αγχώνεσαι και δώσει ο εγκέφαλος εντολή να σπάσουν τα νερά.. Κρατήσου είπαμε... Όλα θα πανε τέλεια!! Αν χρειαστείς κάτι να παρεος αμέσως τον πιο κοντινό σας άνθρωπο... Και όλα θα πανε καλαααα

Just now, Aurora S είπε:

@Hliolousti αυτό που περιγράφεις με την αύξηση επισκέψεων στην τουαλέτα μας το είπε η μαία σε ένα μάθημα. Συμβαίνει προς το τέλος γιατί η φύση προνοεί να αδειάζει το έντερο πριν τον τοκετό για να περάσει το μωρό! Αλλά δε σημαίνει ότι έρχεται άμεσα! Προετοιμασία είναι.

Κι εγώ έχω διαφορά εξογκώματα στην κοιλιά κ βλέπω κ μέλη να κουνιούνται αλλά δεν καταλαβαίνω τί είναι τί!

Πολυ σωστή! Συμφωνώ... Δεν σημαίνει ότι έρχεται άμεσα.. Εγώ τα καταλαβαίνω από το πρωτο, καθώς ρωτουσα συνέχεια τον γιατρό, τώρα βαριέμαι να ρωτήσω.. Χαχα

Just now, Hliolousti είπε:

Κορίτσια μου την πέφτω για ύπνο στην αδιάβροχη πλέον μεριά μου,σας φιλώ και σας ευχαριστώ γιατί ξαπλώνω με ωραία διάθεση!

Φιλιά σε όλες τις κοιλουμπιτσες!

Καληνυχτα και όνειρα γλυκά με προγκιπισσες και νεράιδες... Καληνυχτα και μην αγχώνεστε... Έρχεται η μέρα που θα τα γνωρίσουμε.. Εν τω μεταξυ θα μαι η τελευταία.. Χαχαχ θα ακουω για γέννες και θα αγχώνομαι εγώ χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

εγώ μένω στο 2 και έχω σκάλες..... εντάξει δεν ανεβοκατεβαίνω συνέχεια αλλά πόσο να αντέξω?????αυτές τις μέρες ο άντρας μου είναι βραδυνός στη δουλειά!!!! νομίζω με έχει πιάσει ενας φόβος ότι θα γεννήσω αυτές τις μέρες.... βέβαια έχει πει σε συανδέλφους να είναι stand by........έχει καταλάβειτο φόβο μ ο γλυκός μου και με παιρνει συνέχεια τηλ και με ρωτάει πως είμαι!!!!

Κάνε κάτι για να ξεχαστεις!!! Μουσική,ένα βιβλίο,ασκήσεις χαλάρωσης με ανασουλες,κ Γενικά κάτι που σε ευχαριστεί!

Μην αγχώνεσαι τόσο γιατί αγχώνεται κ το νινι!!

Μείνε στις όμορφες σκέψεις! Στις πρώτες αγκαλιές,όταν θα κάνει μπανάκι κ θα το ντύνεις,πρώτες βόλτες,πρώτα χαμόγελα!!!!

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Οχι οχι όλα θα πανε καλα, μην αγχώνεσαι και δώσει ο εγκέφαλος εντολή να σπάσουν τα νερά.. Κρατήσου είπαμε... Όλα θα πανε τέλεια!! Αν χρειαστείς κάτι να παρεος αμέσως τον πιο κοντινό σας άνθρωπο... Και όλα θα πανε καλαααα

κρατιεμαι!!!! δεν έχω κάνει και αποτρίχωση..... δεν μπορω να παω σήμερα με τίποτα.....χαχαχαχα

εν τω μεταξύ ο γλυκούλης μου κάνει πάρτυ μέσα σήμερα..... έχω τσακίσει και ενα παγωτάκι...... τον έφτιαξα για σήμερα!

 

Just now, Anastasia05 είπε:

Κάνε κάτι για να ξεχαστεις!!! Μουσική,ένα βιβλίο,ασκήσεις χαλάρωσης με ανασουλες,κ Γενικά κάτι που σε ευχαριστεί!

Μην αγχώνεσαι τόσο γιατί αγχώνεται κ το νινι!!

Μείνε στις όμορφες σκέψεις! Στις πρώτες αγκαλιές,όταν θα κάνει μπανάκι κ θα το ντύνεις,πρώτες βόλτες,πρώτα χαμόγελα!!!!

 

Παω να κοιμηθώ κορίτσια για να μην σκέφτομαι καθόλου!!!!καληνύχτα!!!!!!! αύριο νωρίς νωρίς θα σηκωθώ για αποτρίχωση..... τουλαχιστον να μην έχω και αυτό το άγχος!:D

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 hours ago, Hliolousti said:

Κορίτσια έχω παρατηρήσει μια αλλαγή εδώ και περίπου 3-4 μέρες...

Είναι λίγο μπιαξξξ αλλά θα το πω γιατί θα σκάσω!:mrgreen:

Ενώ πήγαινα wc για το νούμερο 2 μια φορά τη μέρα ,νορμάλ...

Πλέον πάω 2-3 φορές,με περισσή ευκολία και κυρίως μετά το απόγευμα!

Λέτε να είναι κάποιο σημάδι;τυχαίο να είναι;το έχει καμία άλλη;

Τώρα που το λες, κι εγώ το ίδιο έπαθα και μου έκανε εντύπωση γιατί τόσους μήνες είχα φουλ δυσκοιλιότητα (μια φορά το 5ήμερο κι αυτό με πολύ σφίξιμο και αιμορροίδες). Αλλά τις προηγούμενες δυο μέρες έκανα τουλάχιστον 3 φορές τη μέρα και λιγάκι διάρροια, όπως λέτε και οι υπόλοιπες (χαχα σκ@τοσυζήτηση). Σκέφτηκα βέβαια ότι μάλλον θα έφταιγε κάτι που έφαγα, αλλά δε μπορώ να καταλάβω τί. Σήμερα πάντως δεν έκανα τίποτα. 

 

5 hours ago, Anastasia05 said:

Εγώ έχω σταματήσει να μετράω πια κ προσπαθώ να καταλάβω από συμπτώματα αν πλησιάζει πολύ ή αν έχω λιγάκι ακόμη!

Προσέχω βέβαια να μείνει τουλάχιστον 2 εβδομάδες ακόμη μέσα!

Ελπίζω να τα προλάβω όλα μέχρι να έρθει ο λεβέντης μου !:D

Αχ, έτσι κι εγώ. Από τη μια θέλω να έρθει κάνα-δυο εβδομάδες νωρίτερα για να ξαλαφρώσω επιτέλους και για να μη μεγαλώσει πολύ ακόμα και μετά δε βγαίνει, αλλά από την άλλη θέλω να πάρει το χρόνο του, να βγει γερός και δυνατός και να προλάβουμε να μετακομίσουμε και στο σπίτι. Βέβαια, ό,τι και να πούμε εμείς, δεν έχουμε κανέναν έλεγχο στην όλη κατάσταση... ό,τι είναι να γίνει θα γίνει, και όπως πάντα θα λέμε για καλό!:wink:

 

5 hours ago, Hliolousti said:

Αχ θα τρελαθωωω!!!!:wub:

Σταυροπόδι ε;;;απίστευτο!Μα να μην γίνονται για λίγο διαφανες οι κοιλιτσες μας σαν οθόνη να τα βλέπαμε για λίγο τί κάνουν εκεί μέσα;;;

Καλά θα ήτανε!:P Κι εγώ αναρωτιέμαι ώρες ώρες, ειδικά όταν βλέπω την κοιλιά μου να αλλάζει ένα σωρό σχήματα, να τουρλώνει σαν μπάλα, να γίνεται πιο επίπεδη και να πετάγονται καρουμπαλάκια στα πλαϊνά... ποιός ξέρει τί κάνει εκεί μέσα!

 

5 hours ago, Renez said:

Πλέον ανάσκελα προτεινει η αμερικανική παιδιατρική κ ο ΠΟΥ αλλά κάποιες γιατροί λένε κ στο πλάι. Μπρούμυτα ναι απαγορεύεται όπως κ το να υπάρχει οτιδήποτε άλλο στη κούνια εκτός από το σκέπασμα τους κ αυτό από τα χέρια κ κάτω..

Για αυτό με βλέπω για υπνοσακο να είμαι ακόμη πιο ήσυχη..

Βέβαια όλα αυτά θα τα ρωτήσεις κ στον παιδίατρο σου μόλις έρθει σπίτι σας να δει το νινι πρώτη φορά!! Γράφει τα από τώρα φίλη!!! 

Υγ: μόλις το έγραψα κ εγώ στη λίστα ερωτήσεων:mrgreen:

 

Θα τρελαθώ, έρχεται και ο παιδίατρος delivery εκεί? Θα με κάνετε να ξαναμετακομίσω Ελλάδα με αυτά που διαβάζω!:P

Κι εγώ πρέπει να βρω έναν πλάκα πλάκα. Έχω αρχίσει να ψάχνω online και έχω μπερδευτεί αρκετά.

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Τώρα που το λες, κι εγώ το ίδιο έπαθα και μου έκανε εντύπωση γιατί τόσους μήνες είχα φουλ δυσκοιλιότητα (μια φορά το 5ήμερο κι αυτό με πολύ σφίξιμο και αιμορροίδες). Αλλά τις προηγούμενες δυο μέρες έκανα τουλάχιστον 3 φορές τη μέρα και λιγάκι διάρροια, όπως λέτε και οι υπόλοιπες (χαχα σκ@τοσυζήτηση). Σκέφτηκα βέβαια ότι μάλλον θα έφταιγε κάτι που έφαγα, αλλά δε μπορώ να καταλάβω τί. Σήμερα πάντως δεν έκανα τίποτα. 

 

Αχ, έτσι κι εγώ. Από τη μια θέλω να έρθει κάνα-δυο εβδομάδες νωρίτερα για να ξαλαφρώσω επιτέλους και για να μη μεγαλώσει πολύ ακόμα και μετά δε βγαίνει, αλλά από την άλλη θέλω να πάρει το χρόνο του, να βγει γερός και δυνατός και να προλάβουμε να μετακομίσουμε και στο σπίτι. Βέβαια, ό,τι και να πούμε εμείς, δεν έχουμε κανέναν έλεγχο στην όλη κατάσταση... ό,τι είναι να γίνει θα γίνει, και όπως πάντα θα λέμε για καλό!:wink:

 

Καλά θα ήτανε!:P Κι εγώ αναρωτιέμαι ώρες ώρες, ειδικά όταν βλέπω την κοιλιά μου να αλλάζει ένα σωρό σχήματα, να τουρλώνει σαν μπάλα, να γίνεται πιο επίπεδη και να πετάγονται καρουμπαλάκια στα πλαϊνά... ποιός ξέρει τί κάνει εκεί μέσα!

 

Θα τρελαθώ, έρχεται και ο παιδίατρος delivery εκεί? Θα με κάνετε να ξαναμετακομίσω Ελλάδα με αυτά που διαβάζω!:P

Κι εγώ πρέπει να βρω έναν πλάκα πλάκα. Έχω αρχίσει να ψάχνω online και έχω μπερδευτεί αρκετά.

Πρώτη επίσκεψη έρχεται στο σπίτι:)

Η δική μας παιδίατρος (επειδή έμενε κοντά μας) αν χρειαζόμασταν κάποιο παραπεμπτικό(στις αρχές που χρειαζόταν να κάνει εξετάσεις και εμβόλια), κάποιες φορές ερχόταν κ μας το άφηνε στη ταχυδρομική θυρίδα κ μετά μου έστελνε μήνυμα ότι πέρασε κ το άφησε! Απιθανη!!:D

 

  • Μου αρέσει 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Πρώτη επίσκεψη έρχεται στο σπίτι:)

Η δική μας παιδίατρος (επειδή έμενε κοντά μας) αν χρειαζόμασταν κάποιο παραπεμπτικό(στις αρχές που χρειαζόταν να κάνει εξετάσεις και εμβόλια), κάποιες φορές ερχόταν κ μας το άφηνε στη ταχυδρομική θυρίδα κ μετά μου έστελνε μήνυμα ότι πέρασε κ το άφησε! Απιθανη!!:D

 

Κοριτσια καλημερααα... Να σας ρωτησω έχευε δώσει σπιτική κρέμα η ρυζογαλο στο παιδι? Γενικά ψάχνω εναλλακτικές για το τι θα δίνω το απόγευμα,, έχει βαρεθεί το γιαουρτι και τα φρουτα ο καημένος.. Τοστ δεν τρώει πια, δεν το θέλει και τα κριτσινια με το τυρί που έδινα, κι αυτά τα βαρέθηκε.. Για πειτε καμια λυση.. 

@P.L.L. @Christinα @marianna1986 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Κοριτσια καλημερααα... Να σας ρωτησω έχευε δώσει σπιτική κρέμα η ρυζογαλο στο παιδι? Γενικά ψάχνω εναλλακτικές για το τι θα δίνω το απόγευμα,, έχει βαρεθεί το γιαουρτι και τα φρουτα ο καημένος.. Τοστ δεν τρώει πια, δεν το θέλει και τα κριτσινια με το τυρί που έδινα, κι αυτά τα βαρέθηκε.. Για πειτε καμια λυση.. 

@P.L.L. @Christinα @marianna1986 

Φτιάξε αλμυρα μαφιν με λαχανικα!!! Ή cloudbreads να τα χρησιμοποιήσεις αντί για ψωμί με λίγη γλυκια μυζήθρα ή κάτι τέτοιο.

Αυγουλάκια με μια τριμμένη ντομάτα κ λίγο λαδακι κ τυράκι αν θέλει. Ή στο τηγάνι ή στον φούρνο.

Δοκιμασε να κάνεις κριτσινια με καρότο,είναι υπέροχα κ τα τσακίζουμε όλοι!

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Φτιάξε αλμυρα μαφιν με λαχανικα!!! Ή cloudbreads να τα χρησιμοποιήσεις αντί για ψωμί με λίγη γλυκια μυζήθρα ή κάτι τέτοιο.

Αυγουλάκια με μια τριμμένη ντομάτα κ λίγο λαδακι κ τυράκι αν θέλει. Ή στο τηγάνι ή στον φούρνο.

Δοκιμασε να κάνεις κριτσινια με καρότο,είναι υπέροχα κ τα τσακίζουμε όλοι!

 

Αχα... Ωραίες προτάσεις... ειδικά τα αλμυρά Μαφιν θα τα δοκιμάσω οπωσδήποτε.. Και τα κριτσινια με καροτο.. Ουαου ευχαριστωωωω ωωω

 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ του δίνω κ λίγο μεσημεριανό αν θέλει, κ κατά τις 7-8 κάτι ακομη από αυτά ή γιαούρτι με φρούτα,καρύδια,μελι

Just now, Nina13 είπε:

Αχα... Ωραίες προτάσεις... ειδικά τα αλμυρά Μαφιν θα τα δοκιμάσω οπωσδήποτε.. Και τα κριτσινια με καροτο.. Ουαου ευχαριστωωωω ωωω

 

Άμα μου έρθει τίποτα άλλο θα σου στείλω. Αυτά μπορεί να τα τρώει κ μόνος του με τα χεράκια κ θα τα προτιμήσει πιστευω


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πάλι έχασα επεισόδια χθες! Καταφτάνουν μπεμπακια λέμεεεε!!!:x

@Nina13 σπιτικά και υγιεινά της @Anastasia05 και ψηφίζω φουλ αλλά αν δεν προλαβαίνεις να τα φτιάξεις μπορείς να δώσεις ρυζογαλο σπιτικό, υπάρχουν κ συνταγές με κρέμα αραβοσίτου ή κ κρέμα αραβοσίτου σκετη όχι στιγμής! Εγώ τα παίρνω κι από σούπερ καμμία φορά αλλά έχουν ζαχαριτσα. Ψωμάκι η φρυγανιά με φυστικοβουτυρο ή ταχίνι, κι αυτά έχουν ζαχαρη αλλά είναι πολύ θρεπτικά! Τυράκι μπαμπιμπελ, αυτό το κόκκινο! Ανάλογα τι ώρα τρώτε το αυγό, μπορείς να το κάνεις ομελέτα σκέτη ή ότι θες μέσα πχ τυράκι ή λαχανικό, χτυπά 1 αβγό κ έτοιμο στο μικρό τηγανακι. Κέικ σπιτικά με μπανάνα, καρότο, μέλι,μαύρο αλεύρι που θέλουν λίγο ψήσιμο κιόλας,άπλα ανακατεύεις κ ψήνεις λίγο.

@Anastasia05 @Nina13 βραδυνό φαγητό δεν δίνετε ακόμα? Εγώ έδινα στην ηλικία των δικών σας γτ πεινούσε μόνο με το γάλα κ έπινε πολύ γάλα για να χορτάσει! 

Ααα Νίνα κοίτα και συνταγές για τις κρέμες με βρώμη αν κ για πιο μικρή ηλικία νομίζω αλλά κ για απογευματάκι μια χαρά είναι.


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα!

Πάλι έχασα επεισόδια χθες! Καταφτάνουν μπεμπακια λέμεεεε!!!:x

@Nina13 σπιτικά και υγιεινά της @Anastasia05 και ψηφίζω φουλ αλλά αν δεν προλαβαίνεις να τα φτιάξεις μπορείς να δώσεις ρυζογαλο σπιτικό, υπάρχουν κ συνταγές με κρέμα αραβοσίτου ή κ κρέμα αραβοσίτου σκετη όχι στιγμής! Εγώ τα παίρνω κι από σούπερ καμμία φορά αλλά έχουν ζαχαριτσα. Ψωμάκι η φρυγανιά με φυστικοβουτυρο ή ταχίνι, κι αυτά έχουν ζαχαρη αλλά είναι πολύ θρεπτικά! Τυράκι μπαμπιμπελ, αυτό το κόκκινο! Ανάλογα τι ώρα τρώτε το αυγό, μπορείς να το κάνεις ομελέτα σκέτη ή ότι θες μέσα πχ τυράκι ή λαχανικό, χτυπά 1 αβγό κ έτοιμο στο μικρό τηγανακι. Κέικ σπιτικά με μπανάνα, καρότο, μέλι,μαύρο αλεύρι που θέλουν λίγο ψήσιμο κιόλας,άπλα ανακατεύεις κ ψήνεις λίγο.

Ναι φυστικοβουτυρο και ταχίνι! Τα ξέχασα τελειως! Αν κ φοβάμαι να τα δώσω απόγευμα μη τον πιασει καμιά τρελα:lol:

Υπάρχουν τέλειες συνταγές για μπισκότα από ταχινι ή φυστικοβουτυρο!!

Ρυζόγαλο προσωπικά πάντα με αναγουλιαζε κ μόνο που το μυρίζω,δεν ξέρω γιατί..οπότε δεν μπορώ να το φτιάξω! 

Κ τα κέικ που λες ακούγονται τέλεια,δεν έχω φτιάξει, αλλά θα το δοκιμάσω σίγουρα!!!!:wub:

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα!

Πάλι έχασα επεισόδια χθες! Καταφτάνουν μπεμπακια λέμεεεε!!!:x

@Nina13 σπιτικά και υγιεινά της @Anastasia05 και ψηφίζω φουλ αλλά αν δεν προλαβαίνεις να τα φτιάξεις μπορείς να δώσεις ρυζογαλο σπιτικό, υπάρχουν κ συνταγές με κρέμα αραβοσίτου ή κ κρέμα αραβοσίτου σκετη όχι στιγμής! Εγώ τα παίρνω κι από σούπερ καμμία φορά αλλά έχουν ζαχαριτσα. Ψωμάκι η φρυγανιά με φυστικοβουτυρο ή ταχίνι, κι αυτά έχουν ζαχαρη αλλά είναι πολύ θρεπτικά! Τυράκι μπαμπιμπελ, αυτό το κόκκινο! Ανάλογα τι ώρα τρώτε το αυγό, μπορείς να το κάνεις ομελέτα σκέτη ή ότι θες μέσα πχ τυράκι ή λαχανικό, χτυπά 1 αβγό κ έτοιμο στο μικρό τηγανακι. Κέικ σπιτικά με μπανάνα, καρότο, μέλι,μαύρο αλεύρι που θέλουν λίγο ψήσιμο κιόλας,άπλα ανακατεύεις κ ψήνεις λίγο.

@Anastasia05 @Nina13 βραδυνό φαγητό δεν δίνετε ακόμα? Εγώ έδινα στην ηλικία των δικών σας γτ πεινούσε μόνο με το γάλα κ έπινε πολύ γάλα για να χορτάσει! 

Ααα Νίνα κοίτα και συνταγές για τις κρέμες με βρώμη αν κ για πιο μικρή ηλικία νομίζω αλλά κ για απογευματάκι μια χαρά είναι.

Ναι δίνω δύο φορές μεσημεριανό. Εκτός κι αν δε θέλει πάλι μεσημεριανό κ θέλει κάτι άλλο! Είναι με τις μέρες του!

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eva137 είπε:

Τώρα που το λες, κι εγώ το ίδιο έπαθα και μου έκανε εντύπωση γιατί τόσους μήνες είχα φουλ δυσκοιλιότητα (μια φορά το 5ήμερο κι αυτό με πολύ σφίξιμο και αιμορροίδες). Αλλά τις προηγούμενες δυο μέρες έκανα τουλάχιστον 3 φορές τη μέρα και λιγάκι διάρροια, όπως λέτε και οι υπόλοιπες (χαχα σκ@τοσυζήτηση). Σκέφτηκα βέβαια ότι μάλλον θα έφταιγε κάτι που έφαγα, αλλά δε μπορώ να καταλάβω τί. Σήμερα πάντως δεν έκανα τίποτα. 

 

Αχ, έτσι κι εγώ. Από τη μια θέλω να έρθει κάνα-δυο εβδομάδες νωρίτερα για να ξαλαφρώσω επιτέλους και για να μη μεγαλώσει πολύ ακόμα και μετά δε βγαίνει, αλλά από την άλλη θέλω να πάρει το χρόνο του, να βγει γερός και δυνατός και να προλάβουμε να μετακομίσουμε και στο σπίτι. Βέβαια, ό,τι και να πούμε εμείς, δεν έχουμε κανέναν έλεγχο στην όλη κατάσταση... ό,τι είναι να γίνει θα γίνει, και όπως πάντα θα λέμε για καλό!:wink:

 

Καλά θα ήτανε!:P Κι εγώ αναρωτιέμαι ώρες ώρες, ειδικά όταν βλέπω την κοιλιά μου να αλλάζει ένα σωρό σχήματα, να τουρλώνει σαν μπάλα, να γίνεται πιο επίπεδη και να πετάγονται καρουμπαλάκια στα πλαϊνά... ποιός ξέρει τί κάνει εκεί μέσα!

 

Θα τρελαθώ, έρχεται και ο παιδίατρος delivery εκεί? Θα με κάνετε να ξαναμετακομίσω Ελλάδα με αυτά που διαβάζω!:P

Κι εγώ πρέπει να βρω έναν πλάκα πλάκα. Έχω αρχίσει να ψάχνω online και έχω μπερδευτεί αρκετά.

Αμ άντε έλα να σε γνωρίσουμε :D

Ναι ρε φίλη, ανέκαθεν γινόταν αυτό εδώ τουλάχιστον απ' όταν εγώ ήμουν μωρό..τον πρωτο μήνα στα πρώτα ραντεβού έρχεται για να αποφύγουμε το να βγει έξω το μωρό..στο ιατρείο πάνε κ ένα σωρό παιδάκια με αρρώστιες..

Κ εσένα αλλάζει η κοιλουμπιτσα σχήματα ε? Εμένα πάει δεξιά κ αριστερά το κωλι του συνέχεια κ ενίοτε με τα πόδια του μια κλοτσαει πλευρά κ την άλλη πνευμονία το γλυκουλι μου..μου δίνει αγάπη βλέπεις:x:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα!

Πάλι έχασα επεισόδια χθες! Καταφτάνουν μπεμπακια λέμεεεε!!!:x

@Nina13 σπιτικά και υγιεινά της @Anastasia05 και ψηφίζω φουλ αλλά αν δεν προλαβαίνεις να τα φτιάξεις μπορείς να δώσεις ρυζογαλο σπιτικό, υπάρχουν κ συνταγές με κρέμα αραβοσίτου ή κ κρέμα αραβοσίτου σκετη όχι στιγμής! Εγώ τα παίρνω κι από σούπερ καμμία φορά αλλά έχουν ζαχαριτσα. Ψωμάκι η φρυγανιά με φυστικοβουτυρο ή ταχίνι, κι αυτά έχουν ζαχαρη αλλά είναι πολύ θρεπτικά! Τυράκι μπαμπιμπελ, αυτό το κόκκινο! Ανάλογα τι ώρα τρώτε το αυγό, μπορείς να το κάνεις ομελέτα σκέτη ή ότι θες μέσα πχ τυράκι ή λαχανικό, χτυπά 1 αβγό κ έτοιμο στο μικρό τηγανακι. Κέικ σπιτικά με μπανάνα, καρότο, μέλι,μαύρο αλεύρι που θέλουν λίγο ψήσιμο κιόλας,άπλα ανακατεύεις κ ψήνεις λίγο.

@Anastasia05 @Nina13 βραδυνό φαγητό δεν δίνετε ακόμα? Εγώ έδινα στην ηλικία των δικών σας γτ πεινούσε μόνο με το γάλα κ έπινε πολύ γάλα για να χορτάσει! 

Ααα Νίνα κοίτα και συνταγές για τις κρέμες με βρώμη αν κ για πιο μικρή ηλικία νομίζω αλλά κ για απογευματάκι μια χαρά είναι.

Ευχαριστώ για τις υπέροχες προτασεις κορίτσια μου... Να ΣτΕ καλά θα τις ακολουθήσω!!! Φαγητό δεν δίνω ακόμα βράδυ.. Λέτε να δώσω??? 

Ακουστε προγραμμα

07.30 γάλα 300ml

10.30 φρουτα , συνήθως 2

14.30 μεσημεριανό καλή μερίδα, το τρώει όλο το πιατο

18.00 φρουτα, η γιαουρτι η κάτι από αυτά τα εναλλακτικά που ειπαμε.

22.30 γάλα 300 ml. 

Τι ώρα να δίνω το φαγητό? Να δώσω φαγητό γυρω στις εννιά?και μετά κατά τις 11 γάλα και όσο πιει??

Εμείς δεν τρωμε ποτε βράδυ με τον συζυγο. Τι λέτε??? @Anastasia05 @marianna1986

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...