Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Γιατί είμαι βέβαιη ότι θα του έχει γίνει 1000 φορές η ερώτηση για τον αποστειρωτη! Κ δεν κατάλαβα εφόσον όταν το ανοίξουμε φεύγει η αποστείρωση κ το πιάνουμε κ με τα χέρια το κάθε μπιμπερο κ εξάρτημα ποιο το νόημα για το ψυγείο..?:|

Θα το ψάξω βέβαια γτ δεν έχω ασχοληθεί καθόλου κ θέλω κ εγώ να μάθω..

Υπάρχουν κάτι ειδικά σαν λαβιδες μικρές που τα πιάνουμε κ τις αποστειρωνουμε μαζί αλλά εγώ δεν τις χρησιμοποίησα! Έπιανα το μπιμπερό από τον πάτο (Ε δν βάζεις χέρι μεσα) κ μέτα Με το καπάκι του καπακονα τη θηλή κ τη βιδωνα. Μόνο καπάκι κ μπιμπερό απ έξω έπιανα .

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Βρε αγάπη τι τρέλα με τι σκόνη μας έχει πιάσει από το άγχος μας να είναι όλα τέλεια!! Δλδ όταν θα έρθει το παιδι δεν θα σκονιζεται το λίκνο ,το ριλαξ κτλ??

Φυσικά κ θα σκονιζονται!! Εγώ το έχω 2+ εβδομαδες στημένο απλά έχω βάλει ένα πρόχειρο σεντονακι στο στρώμα του κ θα το αλλάξω μετά με ένα καθαρό..

Ναι ισχύει λες και όταν γεννηθεί θα εξαφανιστεί η σκόνη:roll:. Άσχετο! 4 σεντόνια για λίκνο φτάνουν?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Κι εγώ θα κάνω rooming in!!!

Κι εγώ μια από τα ίδια!

Νομίζω είναι το πιο λογικό..λες κ μετά θα βάζουμε σεντόνια από πάνω?

Να είμαι ειλικρινής τη πρώτη μέρα το είχα έτσι όλο καλυμμένο το βλέπει ο άντρας μου κ μου λέει "ποιος πέθανε?" Άστο καλό λεέω χριστιανε μου!! 

Ε μετά το σκέφτηκα με τη λογική που σας είπα κ τώρα είναι ανοιχτό κ το χαίρομαι:mrgreen:

Just now, LadyP είπε:

Ναι ισχύει λες και όταν γεννηθεί θα εξαφανιστεί η σκόνη:roll:. Άσχετο! 4 σεντόνια για λίκνο φτάνουν?

Κοίτα εγώ έτυχε κ έχω πολλά(λέω έτυχε γτν εκτος από 5 που του είχα αγοράσει, συνειδητοποιησα πως ολα τα σεντόνια αγκαλιας που μου έστειλε η πεθερά μου ταιριάζουν κ εκείνα ταμάμ στο λίκνο οπότε έχω καμία 12αρια..εσύ έχεις σεντονακια αγκαλιας? Έχεις δει μηπως κάνουν κ στο λίκνο?

Νομίζω πάντως πως 4-5 είναι μια χαρά αν βάζεις κ σελτεδακι από κάτω να γλυτώνεις τα ατυχήματα μια χαρά!! Έτσι κ αλλιώς όλο κ κάποιο ακόμη θα σου φέρουν..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σαν άσχετη να ρωτήσω κάτι μάλλον χαζό. Γτ να βράζουμε νερό στο κατσαρολάκι κ όχι στον βραστήρα; Διατηρείται καλύτερα ; 

Just now, pap88 είπε:

σε σχεση με τη φορμουλα για τα μωρακια μας , εχετε ακουσει κατι για το tommee tippee prep machine που ειναι για να ετοιμαζεις το γαλα γρηγορα κ σε ιδανικη θερμοκρασια για τα μωρα;

Νομίζω υπάρχουν κ από άλλες μάρκες τέτοιους είδους - τώρα τελευταία τα έχει πάρει αρκετά το μάτι μ. Στο YouTube που έχω δει κριτικές κάποιες λένε ότι τους έσωσε τα χέρια άλλες ότι δεν άξιζε καθόλου γτ έκανε ώρα να το ζεστάνει. Δεν βγάζεις άκρη δλδ :mrgreen: 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Καλε δε μπορώ! Αφού κάνω ινσουλίνη! Αλλιώς... χαμός θα γινόταν κάθε μέρα!

@Anastasia05 και @LadyP πως το ζητάω; Πρέπει να το ξέρουν από πριν ή όταν πάω να γεννήσω;; 

Kατα την εισαγωγή!:)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elenioz είπε:

Εγώ σαν άσχετη να ρωτήσω κάτι μάλλον χαζό. Γτ να βράζουμε νερό στο κατσαρολάκι κ όχι στον βραστήρα; Διατηρείται καλύτερα ; 

Νομίζω υπάρχουν κ από άλλες μάρκες τέτοιους είδους - τώρα τελευταία τα έχει πάρει αρκετά το μάτι μ. Στο YouTube που έχω δει κριτικές κάποιες λένε ότι τους έσωσε τα χέρια άλλες ότι δεν άξιζε καθόλου γτ έκανε ώρα να το ζεστάνει. Δεν βγάζεις άκρη δλδ :mrgreen: 

Υποτίθεται ότι στο 7λεπτο βράσιμο αποστειρωνεται πλήρως το νερό..ο βραστηρας κάνει λιγότερη ώρα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Βρε αγάπη τι τρέλα με τι σκόνη μας έχει πιάσει από το άγχος μας να είναι όλα τέλεια!! Δλδ όταν θα έρθει το παιδι δεν θα σκονιζεται το λίκνο ,το ριλαξ κτλ??

Φυσικά κ θα σκονιζονται!! Εγώ το έχω 2+ εβδομαδες στημένο απλά έχω βάλει ένα πρόχειρο σεντονακι στο στρώμα του κ θα το αλλάξω μετά με ένα καθαρό..

Για να μην τα αλλάζω μετά λοιπόν θα το κάνω εγω! Θα του βάλω κ ένα υφασμάτινο με ασπρόμαυρες εικόνες γύρω γυρω, αδιαβροχο προστατευτικό στρώματος,σεντονακι κ σκέπασμα όλο μέχρι να έρθει ο μπέμπης. Μεσα στην εβδομάδα θα είναι έτοιμο

Δεν είπαμε ότι φεύγει η σκόνη απλά συζητάμε τι κάνει η κάθε μία. Ούτε υπάρχει σωστό κ λαθος

Just now, elenioz είπε:

Εγώ σαν άσχετη να ρωτήσω κάτι μάλλον χαζό. Γτ να βράζουμε νερό στο κατσαρολάκι κ όχι στον βραστήρα; Διατηρείται καλύτερα ; 

Νομίζω υπάρχουν κ από άλλες μάρκες τέτοιους είδους - τώρα τελευταία τα έχει πάρει αρκετά το μάτι μ. Στο YouTube που έχω δει κριτικές κάποιες λένε ότι τους έσωσε τα χέρια άλλες ότι δεν άξιζε καθόλου γτ έκανε ώρα να το ζεστάνει. Δεν βγάζεις άκρη δλδ :mrgreen: 

Έτσι γίνεται με όλα τα προιόντα που κυκλοφορούν στην αγορά!!! Άλλες τις βολεύουν,άλλες καθολου!!

Έτσι κ με τα μωράκια!! Σε άλλα αρέσει το καρότσι,σε άλλα το ριλαξ σε άλλα τιποτα:mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz said:

Εγώ σαν άσχετη να ρωτήσω κάτι μάλλον χαζό. Γτ να βράζουμε νερό στο κατσαρολάκι κ όχι στον βραστήρα; Διατηρείται καλύτερα ; 

Νομίζω υπάρχουν κ από άλλες μάρκες τέτοιους είδους - τώρα τελευταία τα έχει πάρει αρκετά το μάτι μ. Στο YouTube που έχω δει κριτικές κάποιες λένε ότι τους έσωσε τα χέρια άλλες ότι δεν άξιζε καθόλου γτ έκανε ώρα να το ζεστάνει. Δεν βγάζεις άκρη δλδ :mrgreen: 

Χιχι... πιο πολυ δεν εχω καταλαβει αν ειναι οκ για ενα μωρο δεδομενου οτι το νερο που ριχνει ειναι στους 70 βαθμους.. απ την αλλη καταλαβαινω οτι εχει ειδικο φιλτρο που καθαριζει το νερο... αλλα συμφωνω οτι δε βγαζεις ακρη!!! :P

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Γιατί είμαι βέβαιη ότι θα του έχει γίνει 1000 φορές η ερώτηση για τον αποστειρωτη! Κ δεν κατάλαβα εφόσον όταν το ανοίξουμε φεύγει η αποστείρωση κ το πιάνουμε κ με τα χέρια το κάθε μπιμπερο κ εξάρτημα ποιο το νόημα για το ψυγείο..?:|

Θα το ψάξω βέβαια γτ δεν έχω ασχοληθεί καθόλου κ θέλω κ εγώ να μάθω..

Τα συναρμολογεις με την λαβίδα, όπως είπε και η @Christinα... Το εσωτερικό μας νοιάζει και η θήλη. 

Just now, pap88 είπε:

Χιχι... πιο πολυ δεν εχω καταλαβει αν ειναι οκ για ενα μωρο δεδομενου οτι το νερο που ριχνει ειναι στους 70 βαθμους.. απ την αλλη καταλαβαινω οτι εχει ειδικο φιλτρο που καθαριζει το νερο... αλλα συμφωνω οτι δε βγαζεις ακρη!!! :P

Αν έχεις φίλτρο στο σπίτι και ένα απλό μπρίκι.. Μια χαρά τα κάνεις όλα.. Ότι βόλευει την κάθε μια κορίτσια... Εγώ θερμός ανοξείδωτο χρησιμοποιώ και το κρατάω ένα 7ωρο.μετα βραζω νέο. Και τα πλενω με ειδική βουρτσα και ξυδι όταν πιανουν άλατα, γιατί φυσικά και πιανουν.. Εχω δυο θερμός και κάνω μιξ, πιοχλιαρο νερό με καυτό νερό και έπειτα όταν θεωρώ ότι είναι οκ η θερμοκρασία, ρίχνω και την σκόνη. 

Just now, Christinα είπε:

Το έχω δει αλλά δεν το θεωρώ απαραίτητο! Αν έχεις έτοιμο νεράκι στο θερμός απλά ανακατεύεις τη σκόνη!

 

Συμφωνωωωω

  • Μου αρέσει 4

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Νομίζω είναι το πιο λογικό..λες κ μετά θα βάζουμε σεντόνια από πάνω?

Να είμαι ειλικρινής τη πρώτη μέρα το είχα έτσι όλο καλυμμένο το βλέπει ο άντρας μου κ μου λέει "ποιος πέθανε?" Άστο καλό λεέω χριστιανε μου!! 

Ε μετά το σκέφτηκα με τη λογική που σας είπα κ τώρα είναι ανοιχτό κ το χαίρομαι:mrgreen:

Κοίτα εγώ έτυχε κ έχω πολλά(λέω έτυχε γτν εκτος από 5 που του είχα αγοράσει, συνειδητοποιησα πως ολα τα σεντόνια αγκαλιας που μου έστειλε η πεθερά μου ταιριάζουν κ εκείνα ταμάμ στο λίκνο οπότε έχω καμία 12αρια..εσύ έχεις σεντονακια αγκαλιας? Έχεις δει μηπως κάνουν κ στο λίκνο?

Νομίζω πάντως πως 4-5 είναι μια χαρά αν βάζεις κ σελτεδακι από κάτω να γλυτώνεις τα ατυχήματα μια χαρά!! Έτσι κ αλλιώς όλο κ κάποιο ακόμη θα σου φέρουν..

Καλα το σελτεδάκι εννοείται!το στρώμα έχει και αυτό ένα κάλυμμα πριν το αφρολεξ που πλένεται επίσης! Δυστυχώς οι πάνες αγκάλιας είναι μικρές 70x70 η 80x80 οπότε δνε μας κάνουν στο μάκρος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια έχω παρατηρήσει μια αλλαγή εδώ και περίπου 3-4 μέρες...

Είναι λίγο μπιαξξξ αλλά θα το πω γιατί θα σκάσω!:mrgreen:

Ενώ πήγαινα wc για το νούμερο 2 μια φορά τη μέρα ,νορμάλ...

Πλέον πάω 2-3 φορές,με περισσή ευκολία και κυρίως μετά το απόγευμα!

Λέτε να είναι κάποιο σημάδι;τυχαίο να είναι;το έχει καμία άλλη;

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Κορίτσια έχω παρατηρήσει μια αλλαγή εδώ και περίπου 3-4 μέρες...

Είναι λίγο μπιαξξξ αλλά θα το πω γιατί θα σκάσω!:mrgreen:

Ενώ πήγαινα wc για το νούμερο 2 μια φορά τη μέρα ,νορμάλ...

Πλέον πάω 2-3 φορές,με περισσή ευκολία και κυρίως μετά το απόγευμα!

Λέτε να είναι κάποιο σημάδι;τυχαίο να είναι;το έχει καμία άλλη;

κ εγω το εχω κορίτσι!!!!λοιπον μαλλον είναι μια αρχή...... γτ και στα σεμινάρια που έκανα μας είπαν ότι τα συμπτωματα θα είναι τα εξής:

  • Πόνοι- Συστολές
  • Σπάσιμο νερών
  • Βλέννη με αίμα
  • Διάρροια!!!!!

Λοιπόν από το τελευταίο έχω εγώ χθες και σήμερα!!!Μια φορά την ημέρα.....Συζήτηση άλλου επιπέδου!:ph34r:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Για να μην τα αλλάζω μετά λοιπόν θα το κάνω εγω! Θα του βάλω κ ένα υφασμάτινο με ασπρόμαυρες εικόνες γύρω γυρω, αδιαβροχο προστατευτικό στρώματος,σεντονακι κ σκέπασμα όλο μέχρι να έρθει ο μπέμπης. Μεσα στην εβδομάδα θα είναι έτοιμο

Δεν είπαμε ότι φεύγει η σκόνη απλά συζητάμε τι κάνει η κάθε μία. Ούτε υπάρχει σωστό κ λαθος

Έτσι γίνεται με όλα τα προιόντα που κυκλοφορούν στην αγορά!!! Άλλες τις βολεύουν,άλλες καθολου!!

Έτσι κ με τα μωράκια!! Σε άλλα αρέσει το καρότσι,σε άλλα το ριλαξ σε άλλα τιποτα:mrgreen:

Μα δεν είπα ρε φίλη ότι κάποια κάνει λάθος κ κάποια σωστό..είπα πως το σκέφτηκα εγώ με τη λογική μου όπως κ η Ηλιόλουστη..

Μην λέμε ξανά κ ξανά τα ίδια οπότε δε συμφωνούν οι απόψεις μας καλε..έχουμε πει σε όλα ο,τι πιστεύει η κάθε μανούλα αυτό θα κάνει,απόψεις λέμε!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

κ εγω το εχω κορίτσι!!!!λοιπον μαλλον είναι μια αρχή...... γτ και στα σεμινάρια που έκανα μας είπαν ότι τα συμπτωματα θα είναι τα εξής:

  • Πόνοι- Συστολές
  • Σπάσιμο νερών
  • Βλέννη με αίμα
  • Διάρροια!!!!!

Λοιπόν από το τελευταίο έχω εγώ χθες και σήμερα!!!Μια φορά την ημέρα.....Συζήτηση άλλου επιπέδου!:ph34r:

Κι εμένα η μαία μου είπε ότι ο τοκετός ξεκινάει με τα 3 πρώτα που ανέφερες!

Τη διάρροια δεν την ανέφερε αλλά έχω ακόμα ένα μάθημα η αλήθεια είναι...

Ασεεεε σκ@τοσυζητηση αχαχχαχχα

Απλά μου έκανε θετική εντύπωση στην αρχή γιατί λέω τέλεια τουλάχιστον δεν είμαι δυσκοιλια! αλλά ρε συ 2 και 3 φορές τη μέρα μου κάνει εντύπωση!την τρίτη έχω ραντεβού και θα το αναφέρω στη γιατρό να δούμε τί θα πει!

Κι εσύ απογευμα-βραδυ;

 

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , pap88 είπε:

Χιχι... πιο πολυ δεν εχω καταλαβει αν ειναι οκ για ενα μωρο δεδομενου οτι το νερο που ριχνει ειναι στους 70 βαθμους.. απ την αλλη καταλαβαινω οτι εχει ειδικο φιλτρο που καθαριζει το νερο... αλλα συμφωνω οτι δε βγαζεις ακρη!!! :P

Φαίνεται πρακτικό όμως ε?

Είδα κ κάποια μικρά σαν θερμός που κανείς το γάλα πχ για όταν είσαι έξω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...