Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, DemiMom είπε:

@Renez Κάνε μας μια υπενθύμιση τη μαγική συνταγή με αναλογίες! Σκέφτομαι να τη φτιάξω! Θα τη χρησιμοποιείς και για τον μπέμπη?

Κορίτσια προσοχή με τις ζώνες σε topic με μανούλες αλλού μήνα, είχα διαβάσει ότι μια κοπέλα εισήχθη στο νοσοκομείο λίγες μέρες μετά την καισαρική λόγω μόλυνσης που προκλήθηκε από τη ζωνη, επειδή η τομη δεν αεριζοταν! Εγώ τα θεωρώ βλακειες αυτα. Το σώμα μας δεν ξεχνάει. Άλλο να χεις κάποια παραπάνω κιλά για χρόνια κ άλλο για μερικούς μήνες. Με σωστή διατροφή κ λίγη γυμναστική θα επανέλθουμε. 

Καλέ λίγες ώρες τη μέρα τη φορούσα να μαζεύει η κοιλιά! 

Και εννοείται όχι πάνω σε τομη!

Δεν ειπαμε να τη φορέσεις κ να ξεχάσεις να τη βγάλεις! Επίσης δεν κάνει πολύ σφιχτά,ίσα ίσα να κρατάει κοιλίτσα.

Δε χρειάζεται πανικός με όλα! Προσοχή χρειάζεται και μετρο!

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, EugenJen είπε:

Κοίτα Πάμελα Άντερσον δεν με λες!τώρα έγινα στην εγκυμοσύνη, φυσιολογικό στήθος είχα! Έχω λεπτά άκρα η αλήθεια είναι + πάντα τα κιλά τα έπαιρνα στήθος κ κοιλίτσα..

 

Είπες μαγική λέξη, γυμναστική....ποιος κάνει;

Εγώ πάντα πισινο κ μπούτια.στήθος πλάτη κοιλιά ανύπαρκτα.... κ περιμενα στην εγκυμοσύνη να μεγαλώσει το στήθος. Τρίχες κατσαρές... 

ελα μερικά καθίσματα, προβολές, κοιλιακούς θα κανείς! Μπορείς να πάρεις κ λάστιχα...

δε ξέρω βέβαια αν γίνει καισαρική μετά από ποσό καιρο μπορεις!

  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και στην 1η είχα Αλλά όχι αυτό το κακό! Έχει να πέσει πείνα μετά κ βοσκή ...!

Πάντως για τη ζώνη οι απόψεις διίστανται! Εγώ βολεύτηκα κάτι εσώρουχα, αυτά που βάζεις για να μαζεύουν τη κοιλιά τύπου λαστεξ αλλά σαν βρακί ψηλομεσο κ ένα βαμβακερό απλό ψηλομεσο ίσα να κρατάει τη κοιλίτσα κ φυσικά ριφορμ κρέμα! Καλή η κεραλοιφη τη ψηφίζω κι εγώ αλλά κυρίως για τώρα ,για μετα θέλουμε κάτι πιο τουρμπατο! Οι κοιλιές θα μαζευτούν, εμένα μάζεψε χωρίς σημάδια ! Νομίζω αυτή τη φορά άνοιξε κ η λεκάνη μου ενώ δεν έχω μπούτια ,ποπο, εγώ τα παίρνω πάνω. 

Χαλάλι τους! Θα μας κάνουν γυμναστική μετά! Ξέρουν αυτά,έχουν σχέδιο από τη κοιλιά!baby boss8)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ πάντα πισινο κ μπούτια.στήθος πλάτη κοιλιά ανύπαρκτα.... κ περιμενα στην εγκυμοσύνη να μεγαλώσει το στήθος. Τρίχες κατσαρές... 

ελα μερικά καθίσματα, προβολές, κοιλιακούς θα κανείς! Μπορείς να πάρεις κ λάστιχα...

δε ξέρω βέβαια αν γίνει καισαρική μετά από ποσό καιρο μπορεις!

Πολύ απλά τα λες φίλη...να σε δω με τα δίδυμα σου να κάνεις κάθισματα, κ όλα αυτά του διαβόλου τα πράγματα που μου λες!!:mrgreen::tongue:

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, EugenJen said:

Καλημέρα κορίτσιααααα! 

@Renez νσυμφωνω με @Jasmine@ να μας στείλεις τι πήρες μαρή φιλεναδα , αλλά μην δω ροοοοοοζ!!

@elenioz χαρά στην υπομονή του, εμεις πήγαμε μαζί για το δαχτυλίδι του διάλεξα 3-4 κ έκανε εκείνος την τελική επιλογή, να είμαστε σίγουροι!! Σκέψου ότι δύο φίλες μου που τους άφησαν μόνους δεν τα φοράνε τα δαχτυλίδια τους :tongue:

@Eva137 καλέ τι μου αγχώνεσαι τα εχουμε πει κοιλίτσες μας κ καμάρι μας!! :x Άσε που Αποτι σε είδα κιλά δεν έχεις, μόνο κοιλίτσα που εμένα σκέψου είναι πιο μεγάλη!!

Όσο για τον αντρουλη σου, είναι το ένστικτο του προστάτη, τον νοιάζει να βρει στέγη για την οικογένεια, αφού ξέρει ότι τα υπόλοιπα θα τα φροντίσεις εσύ, κ εμένα έτσι είναι , το μόνο που με ρωτάτει είναι αν της πήρα ένα φορμακι κοριτσίστικο της ΑΕΚ , μεγάλος καημός :lol:

Χαχα, μεγάλος καημός κι αυτός! Πού να κάνετε και γιο... παντού με κιτρινόμαυρα τον βλέπω!:P

Όσο για το δαχτυλίδι, δυστυχώς κι εγώ σαν τις φίλες σου... το διάλεξε μόνος του (με τον γαμπρό του νομίζω) και δεν το φοράω ποτέ. Όμορφο είναι, αλλά η βάση του είναι με κίτρινο χρυσό (εγώ προτιμώ λευκό ή ροζ) και είναι τεράστιο πραγματικά, αυτή η πέτρα προεξέχει από παντού και μια φορά το χρόνο που θα το βάλω φοβάμαι ότι θα γδάρω τα ρούχα μου και τον εαυτό μου μαζί!:wacko: Μωρέ λες να πάμε να το αλλάξουμε? Μετά από πόσα χρόνια δέχονται αλλαγές?;)

 

5 hours ago, Renez said:

Φίλη δε θέλω να σε πληγώσω αλλά η νυχου ήθελε ΤΙΠΣ!!!:D

Εμείς το δαχτυλιδι το πήραμε μαζί ακριβώς όπως η Ευγενία..του είχα αφήσει 2-3 επιλογές κ στο τέλος το διάλεξε εκείνος..

Όσο για τη πρόταση μου έλεγε 1-2 χρόνια σε κάθε ευκαιρία (γαμους-ταινιες σχετικές- γενέθλια) "να δω ποτέ θα μου κάνεις πρόταση" και το έπαιρνα στη πλάκα κ του έλεγα "εσύ να μου κάνεις που το χεράκι μου είναι άδειο.."(δείχνοντας βεβαίως βεβαίως τον παράμεσο!!)

Ε πριν 3 χρόνια λοιπόν τα Χριστούγεννα ήμασταν έξω με τους δικούς μου,είχα πιει κ τα κρασάκια μου κ εν τέλη του έκανα ΕΓΩ την πρόταση!!! Μου πήρε κάνα τέταρτο να πιστέψουν όλοι ότι το εννοώ κ δε κάνω πλάκα χαχαχαχα αλλά μετά έγινε χαμός!!!!

Κρασιά,κλάματα,αγκαλιές :x

Βέβαια την επόμενη εβδομάδα με ζήτησε "επίσημα " ο γλυκούλης μου από τον πατέρα μου..έτσι ήθελε..

Ακριβώς!! Κ γιατί παρακαλώ να ρίξεις κάποιου την ψυχολογία γενικά δεν το καταλαβαίνω!! Ειδικά χωρίς να σου έχει ζητήσει την γνώμη σου!!

Πωωωω άσε που εγώ αν κάπου όλα τα βλέπω αρνητικά απλά δε μιλάω.. so simple!!

Κ όπως είπες "κουμάντο στο κουτί τους όλοι!!"

Πάντως κ μένα ο άντρας μου όλο Κούλα πετάει κ το κόψε..έχει πει 2 φορές φίλες για μαμά κ κόρη "μαμά κ κόρη? Μοιαζεται πολύ!!" "Όχι φίλες!!!" :D

Και "ποτέ με το καλό?" "Τι εννοείται?" "Το μωράκι?" Κ η γυναίκα έφυγε χωρίς να ψωνίσει εν τέλη κ ούτε απάντησε!!! Παίζει να νομιζε ότι την κορόιδευε ρεεε:ph34r:

Αχ αυτές οι κοτσάνες που πετάνε οι άντρες δεν παίζονται... και ο δικός μου πολλές φορές μιλάει χωρίς να σκεφτεί. Πρόπερσι θυμάμαι μας έδειχνε ο κουμπάρος μας εδώ (που του βαφτίσαμε την μικρή) φωτογραφίες από την κόρη του που έχει από τον πρώτο του γάμο στην Ελλάδα, και του λέει "Δεν είναι και πολύ όμορφη, ε?". Εγώ ήθελα να ανοίξει η γη να μας καταπιεί και του λέω μετά "Πάς καλά? Τί του λες του ανθρώπου?", και μου λέει "Εντάξει μωρέ, δικός μας είναι, δεν παρεξηγεί". Βέβαια και για τον ανιψιό μου είχε πει παλιότερα ότι είναι άσχημος, που αντικειμενικά είναι κουκλί σαν ψεύτικος (μάλλον επειδή ήταν στρουμπουλό μωρό) αλλά τώρα τα έχει κόψει αυτά. Του λέω ότι πραγματικά θέλω να του λένε και εκείνου στο μέλλον ότι τα δικά του παιδιά είναι άσχημα να δει τη γλύκα, αλλά θα τα ακούω κι εγώ μαζί που δε φταίω σε τίποτα.

 

4 hours ago, DemiMom said:

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!

Εχθες πήρα τις εξετάσεις μου για την καμπύλη (72-131-86) όλα καλά αλλά στεναχωρηθηκα με τον αιματοκρίτη μου. Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 36 έπεσε απότομα μετά το πρώτο τρίμηνο κ τώρα έφτασε 29.3 μια μονάδα κάτω από τον Ιούνιο. Σωματικά δεν νιώθω ιδιαίτερη εξάντληση αλλά ανησυχώ για το μωρό κ για μένα... Μη τυχόν χρειαστώ αίμα. Παίρνω δύο Tradyferon τη μέρα, έχω δοκιμάσει κ πόσιμο... Προσέχω πάρα πολύ τη διατροφή μου! Τι να κάνω?? Να πάω σε αιματολογο? 

Και μένα το ίδιο, στην αρχή της εγκυμοσύνης ήταν 35 και τώρα 29, αλλά όλοι μου λένε ότι είναι φυσιολογικό από το 2ο τρίμηνο και μετά... μας ξεζουμίζουνε τα μωράκια μας. Παίρνω ήδη σίδηρο και δε θέλω να το αυξήσω γιατί έχω ήδη πολύ δυσκοιλιότητα. Απλά θα προσπαθήσω να τρώω συχνότερα κόκκινο κρέας, φακές, σπανάκι κτλ. και εννοείται μακριά από τα γαλακτοκομικά. Εμένα δυστυχώς το στομάχι μου δε σηκώνει το πορτοκάλι (γενικά τα εσπεριδοειδή μου φέρνουν καούρες), αλλά αν μπορείς να συνδυάσεις τον σίδηρο με βιταμίνη C βοηθάει στην απορρόφηση, όπως σου είπαν και τα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christinα είπε:

Και στην 1η είχα Αλλά όχι αυτό το κακό! Έχει να πέσει πείνα μετά κ βοσκή ...!

Πάντως για τη ζώνη οι απόψεις διίστανται! Εγώ βολεύτηκα κάτι εσώρουχα, αυτά που βάζεις για να μαζεύουν τη κοιλιά τύπου λαστεξ αλλά σαν βρακί ψηλομεσο κ ένα βαμβακερό απλό ψηλομεσο ίσα να κρατάει τη κοιλίτσα κ φυσικά ριφορμ κρέμα! Καλή η κεραλοιφη τη ψηφίζω κι εγώ αλλά κυρίως για τώρα ,για μετα θέλουμε κάτι πιο τουρμπατο! Οι κοιλιές θα μαζευτούν, εμένα μάζεψε χωρίς σημάδια ! Νομίζω αυτή τη φορά άνοιξε κ η λεκάνη μου ενώ δεν έχω μπούτια ,ποπο, εγώ τα παίρνω πάνω. 

Χαλάλι τους! Θα μας κάνουν γυμναστική μετά! Ξέρουν αυτά,έχουν σχέδιο από τη κοιλιά!baby boss8)

Αυτή την ελπίδα έχω ότι με το μωρό θα τρέχω κ θα καταφέρω να την ρίξω την κοιλιά ,από την λέω μήπως επειδή δεν θα προλαβαίνω θα τρώω σαβουρες γρήγορα κ θα γίνω χειρότερα;;;

Just now, Eva137 είπε:

Χαχα, μεγάλος καημός κι αυτός! Πού να κάνετε και γιο... παντού με κιτρινόμαυρα τον βλέπω!:P

Όσο για το δαχτυλίδι, δυστυχώς κι εγώ σαν τις φίλες σου... το διάλεξε μόνος του (με τον γαμπρό του νομίζω) και δεν το φοράω ποτέ. Όμορφο είναι, αλλά η βάση του είναι με κίτρινο χρυσό (εγώ προτιμώ λευκό ή ροζ) και είναι τεράστιο πραγματικά, αυτή η πέτρα προεξέχει από παντού και μια φορά το χρόνο που θα το βάλω φοβάμαι ότι θα γδάρω τα ρούχα μου και τον εαυτό μου μαζί!:wacko: Μωρέ λες να πάμε να το αλλάξουμε? Μετά από πόσα χρόνια δέχονται αλλαγές?;)

 

Αχ αυτές οι κοτσάνες που πετάνε οι άντρες δεν παίζονται... και ο δικός μου πολλές φορές μιλάει χωρίς να σκεφτεί. Πρόπερσι θυμάμαι μας έδειχνε ο κουμπάρος μας εδώ (που του βαφτίσαμε την μικρή) φωτογραφίες από την κόρη του που έχει από τον πρώτο του γάμο στην Ελλάδα, και του λέει "Δεν είναι και πολύ όμορφη, ε?". Εγώ ήθελα να ανοίξει η γη να μας καταπιεί και του λέω μετά "Πάς καλά? Τί του λες του ανθρώπου?", και μου λέει "Εντάξει μωρέ, δικός μας είναι, δεν παρεξηγεί". Βέβαια και για τον ανιψιό μου είχε πει παλιότερα ότι είναι άσχημος, που αντικειμενικά είναι κουκλί σαν ψεύτικος (μάλλον επειδή ήταν στρουμπουλό μωρό) αλλά τώρα τα έχει κόψει αυτά. Του λέω ότι πραγματικά θέλω να του λένε και εκείνου στο μέλλον ότι τα δικά του παιδιά είναι άσχημα να δει τη γλύκα, αλλά θα τα ακούω κι εγώ μαζί που δε φταίω σε τίποτα.

 

Και μένα το ίδιο, στην αρχή της εγκυμοσύνης ήταν 35 και τώρα 29, αλλά όλοι μου λένε ότι είναι φυσιολογικό από το 2ο τρίμηνο και μετά... μας ξεζουμίζουνε τα μωράκια μας. Παίρνω ήδη σίδηρο και δε θέλω να το αυξήσω γιατί έχω ήδη πολύ δυσκοιλιότητα. Απλά θα προσπαθήσω να τρώω συχνότερα κόκκινο κρέας, φακές, σπανάκι κτλ. και εννοείται μακριά από τα γαλακτοκομικά. Εμένα δυστυχώς το στομάχι μου δε σηκώνει το πορτοκάλι (γενικά τα εσπεριδοειδή μου φέρνουν καούρες), αλλά αν μπορείς να συνδυάσεις τον σίδηρο με βιταμίνη C βοηθάει στην απορρόφηση, όπως σου είπαν και τα κορίτσια!

Ακριβώς αυτό που λες κ στις δύο περιπτώσεις που σου λέω τους πήρανε κοτρωνες κ δεν μπορούν να τα βάλουν αν κ είναι όμορφα δαχτυλίδια..

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Πολύ απλά τα λες φίλη...να σε δω με τα δίδυμα σου να κάνεις κάθισματα, κ όλα αυτά του διαβόλου τα πράγματα που μου λες!!:mrgreen::tongue:

Πριν μείνω έγκυος έκανα... τώρα ανάλογα το ωράριο των παιδιών! Μπορεί να τις κρατάω αγκαλιά κ να κάνω με βάρη.... χαχαχαχχα 

Με έχει πιάσει άγχος εδώ κ μια ώρα αν έχω ξεχάσει να πάρω τίποτα... κ φτιάχνω λίστα για τη βαλίτσα! Από πετσέτες για το παιδί τι έχετε πάρει;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ said:

Εγώ πάντα πισινο κ μπούτια.στήθος πλάτη κοιλιά ανύπαρκτα.... κ περιμενα στην εγκυμοσύνη να μεγαλώσει το στήθος. Τρίχες κατσαρές... 

ελα μερικά καθίσματα, προβολές, κοιλιακούς θα κανείς! Μπορείς να πάρεις κ λάστιχα...

δε ξέρω βέβαια αν γίνει καισαρική μετά από ποσό καιρο μπορεις!

Α κορίτσια, να ξέρετε, μετά τη γέννα (μόλις συνέλθετε βέβαια και θέλετε να ξεκινήσετε γυμναστική) ρωτήστε και έναν ενημερωμένο γυμναστή ή ακόμα καλύτερα έναν γιατρό. Ακόμα και μετά από φυσικό τοκετό, οι περισσότερες γυναίκες έχουν έστω και λίγη διάσταση μυών στην κοιλιά τους, ειδικά στην αρχή, και κάποιες ασκήσεις όπως οι κοιλιακοί απαγορεύονται γιατί χειροτερεύουν την κατάσταση. Ε, όχι και να κάνουμε τη θυσία να στρωθούμε στους κοιλιακούς και να κάνουμε και ζημιά από πάνω!:wacko:

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Α κορίτσια, να ξέρετε, μετά τη γέννα (μόλις συνέλθετε βέβαια και θέλετε να ξεκινήσετε γυμναστική) ρωτήστε και έναν ενημερωμένο γυμναστή ή ακόμα καλύτερα έναν γιατρό. Ακόμα και μετά από φυσικό τοκετό, οι περισσότερες γυναίκες έχουν έστω και λίγη διάσταση μυών στην κοιλιά τους, ειδικά στην αρχή, και κάποιες ασκήσεις όπως οι κοιλιακοί απαγορεύονται γιατί χειροτερεύουν την κατάσταση. Ε, όχι και να κάνουμε τη θυσία να στρωθούμε στους κοιλιακούς και να κάνουμε και ζημιά από πάνω!:wacko:

Ναι φυσικά κ δεν κάνει από την αρχή! Πρώτα από όλα ανάλογα το πως γέννησε η καθεμία, συμβουλεύεται πρώτα το γιατρό... 

Just now, EugenJen είπε:

Αυτή την ελπίδα έχω ότι με το μωρό θα τρέχω κ θα καταφέρω να την ρίξω την κοιλιά ,από την λέω μήπως επειδή δεν θα προλαβαίνω θα τρώω σαβουρες γρήγορα κ θα γίνω χειρότερα;;;

Ακριβώς αυτό που λες κ στις δύο περιπτώσεις που σου λέω τους πήρανε κοτρωνες κ δεν μπορούν να τα βάλουν αν κ είναι όμορφα δαχτυλίδια..

Θα τα ρίξουμε τα κοιλουμπινια φίλη! Μη φοβου...

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Πριν μείνω έγκυος έκανα... τώρα ανάλογα το ωράριο των παιδιών! Μπορεί να τις κρατάω αγκαλιά κ να κάνω με βάρη.... χαχαχαχχα 

Με έχει πιάσει άγχος εδώ κ μια ώρα αν έχω ξεχάσει να πάρω τίποτα... κ φτιάχνω λίστα για τη βαλίτσα! Από πετσέτες για το παιδί τι έχετε πάρει;

Θέλω βιντεάκι με τα δίδυμα παραμασχαλα να κάνεις ασκήσεις!!! Έτσι θα σε ακολουθήσω κ εγώ!

Εμένα μου πήρε η πεθερά μου μια πετσέτα ποντσο, μια πετσέτα κανονική κ έχω κ ένα σετ πετσέτες ροζ με πεταλούδες δώρο γάμου που τις έχω στο κουτί ακόμα, οπότε θαρρώ είμαι κομπλέ!! Έλα μωρέ μην αγχώνεσαι τα βασικά να έχεις κ ότι προκύψει να ναι καλά ο άντρας σου να τρέχει!!

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

Θέλω βιντεάκι με τα δίδυμα παραμασχαλα να κάνεις ασκήσεις!!! Έτσι θα σε ακολουθήσω κ εγώ!

Εμένα μου πήρε η πεθερά μου μια πετσέτα ποντσο, μια πετσέτα κανονική κ έχω κ ένα σετ πετσέτες ροζ με πεταλούδες δώρο γάμου που τις έχω στο κουτί ακόμα, οπότε θαρρώ είμαι κομπλέ!! Έλα μωρέ μην αγχώνεσαι τα βασικά να έχεις κ ότι προκύψει να ναι καλά ο άντρας σου να τρέχει!!

Είμαι τρελή εγώ, θα το κάνω.... αλλιώς αν κοιμούνται θα κάνω μόνη μου! 
Πηρα 4 μπουρνουζοπετσετες, πήρα 2 πετσέτες, μου έφεραν κ άλλο ένα σετ! Έχω κ από το γάμο τώρα που το λες... όποτε θεωρητικά είμαι εντάξει! Ε;


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Είμαι τρελή εγώ, θα το κάνω.... αλλιώς αν κοιμούνται θα κάνω μόνη μου! 
Πηρα 4 μπουρνουζοπετσετες, πήρα 2 πετσέτες, μου έφεραν κ άλλο ένα σετ! Έχω κ από το γάμο τώρα που το λες... όποτε θεωρητικά είμαι εντάξει! Ε;

Να το κάνεις, κ να μου στέλνεις τα βιντεάκια, θα σε κάνω personal mother trainer!! Ναι καλέ μια χαρά είσαι , είπαμε να βάζουμε κ κάνα πλυντήριο που κ που!:lol:

Κ ρωτάω τώρα εγώ οι πετσέτες θα ναι μια φορά μπάνιο κ πλύντηριο η θα τις χρησιμοποιούμε δυο- τρεις φορές κ μετά πλυντήριο;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Να το κάνεις, κ να μου στέλνεις τα βιντεάκια, θα σε κάνω personal mother trainer!! Ναι καλέ μια χαρά είσαι , είπαμε να βάζουμε κ κάνα πλυντήριο που κ που!:lol:

Κ ρωτάω τώρα εγώ οι πετσέτες θα ναι μια φορά μπάνιο κ πλύντηριο η θα τις χρησιμοποιούμε δυο- τρεις φορές κ μετά πλυντήριο;;

Έλα μου ντε!!!!! Ας μας απαντησει οποία ξέρει... 

εν τω μεταξύ μου έστειλε μια φίλη μου ν αδει τι κάνω η οποία μένει μακριά κ τη βλέπω μόνο καλοκαίρια! Κ μου είπε πως θηλάζει ακόμα... έκλεισε τα 3 ο μικρός!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Είμαι τρελή εγώ, θα το κάνω.... αλλιώς αν κοιμούνται θα κάνω μόνη μου! 
Πηρα 4 μπουρνουζοπετσετες, πήρα 2 πετσέτες, μου έφεραν κ άλλο ένα σετ! Έχω κ από το γάμο τώρα που το λες... όποτε θεωρητικά είμαι εντάξει! Ε;

Επειδή η πετσετα πρεπει να αλλάζει κάθε φορά που το πλενεος το μωρό..και μάλιστα αν θηλάζει, κανει κακά γυρω στις 5 φορες...Και αν οχι κάθε φορά, ίσως κάθε μέρα κι από μια πετσετα... 

Άρα νομίζω κορίτσια λίγες είναι... Θα βάζετε τόσο συχνά πλυντηριο? Και πουε θα στεγνώνουν? Χειμώνας έρχεται... 

Δεν ξέρω μη σας τρομάζω.. Μα έχω 10,ισως και παραπανω με κουκουλα, από τζάμπο, και άλλες 10 για να στέγνωνα τα μαλλιά του.. Καθώς το κάνουμε κάθε μέρα μπάνιο.. 

Καλα ψώνια.. 

Εγω γενικά είχα παρεο παρα πολλα γιατί δεν προλαβαινα να βαζω πλυντηρια, καθώς περαν του συζυγου δεν είχα βοήθεια και θηλαζω ανα μια ώρα για 3 μηνες

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοον θυμάστε που ανησυχουσα αν θα κοιμηθεί το παιδί στη μαμά μου??? Ναι...σήμερα το απαίτησε μόνος του ξαφνικά,χωρίς να το έχουμε αναφέρει ή να το έχουμε πλάνο...με απαρνήθηκε το παιδί μου! Έλεγε:θέλει γιαγιά κ παππού, δεν θέλει μαμα κ μπαμπά κ χτυπούσε το πόδι κάτω!!!!

Ε μετά τα πολλά τον πήραν κ είπαμε να δούμε καμμία ταινία με την ησυχία μας!!! Και φυσικα wild s..χαχαχαχαχαχαχα :mrgreen:

Να σας πω εγώ δεν έπλενα με νερό σε κάθε αλλαγή κ δεν είχα τόση κατανάλωση σε πετσέτες αλλά τον σκούπιζα όταν τον έπλενα τοπικά κ με κάτι πετσετουλες τζάμπο από αυτές για τις γουλιτσες κ τις λίγο πιο μεγάλες! Που να στεγνώσει αν τη βρεχεις κάθε 2 ώρες? Ενώ αυτές τις μικρές τις πετας στα άπλυτα! Του μπάνιου τη κράταγα 2 ημέρες όποτε έφταναν 3-4 τη βδομάδα. Τα κοριτσάκια έχουν πιο ευαίσθητο πιπι,νομίζω τώρα θα τη πλενω κάθε φορά ή με βαμβάκι κ χαμομηλάκι κ θα σκουπίζω καλά με αυτές τις μικρές που έχω πολλές. Να φανταστείτε κ για δικές μ προσώπου αυτές τις τετραγωνες του τζάμπο έχω κ αλλάζω κάθε μέρα!

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...