Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια θέλω την βοήθεια σασ ξέρει κάποια καλή ενδοκρινολόγο ;;; Αρχίζει τ4 γιατί βγήκε η tsh 2.95 και πρέπει να είναι κάτω από 2.50 και θέλω να την παρακολουθεί μια ενδοκρινολόγος γιατί έχει και ΣΠΩ . Όλες οι άλλες εξετάσεις όλες καλές. 

      Καλημέρα! Μπορώ να προτείνω τον δικό μου, Γ. Παπαγ..ιου, πηγαίνω χρονια και τον εμπιστεύομαι! Φτηνός δεν είναι βέβαια κι είναι στην Αθήνα, στο Μέγαρο μουσικής

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Xen.... είπε:

Με το καλό τα μωράκια σε όλες τις μανούλες!!!! Κορίτσια συμπάσχει καμμία?? Από την αρχή της εγκυμοσυνης έχω καφέ υγρα που άλλοτε είναι 2-3 φορές την ημέρα κ άλλοτε καθόλου........ με ρίχνει ψυχολογικά όλο αυτό αν κ με καθησυχάζει ο γιατρός ότι δεν είναι τπτ.....

Εγω εχω εδω και 2 βδομαδες, παιρνω ουτρογκεσταν και ξαπλα όσο μπορώ, γιατί έχω και 2 παιδάκια. Όσο πάει σταματάει όμως. Είχα αιμα και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη επί 5 μηνες, όχι καφε αλλα κόκκινο κανονικό, εμεινα ξαπλα και τοτε ολο το διάστημα αλλα ολα πήγαν εν τέλει!! Μην ανησυχεις, ολα καλα θα πανε!!!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Maria mariaa είπε:

Μια ερώτηση κορίτσια έχετε κάνει όλες αυχενική;;Σαν εξέταση αργεί;;κανετε άλλες εξετάσεις μαζί με την αυχενική ;;

Αρκεί να έχει καλή θέση για την μέτρηση το μωρό..... εμένα ευτυχώς ήταν σε πολύ καλή θέση οπότε σε 20 λεπτά είχαμε τελειώσει.....μαζί με την Αυχενική θα κάνεις Κ μια εξέταση αίματος θα σου την γράψει ο γιατρός σου για να βγουν σωστές οι μετρήσεις.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

Μια ερώτηση κορίτσια έχετε κάνει όλες αυχενική;;Σαν εξέταση αργεί;;κανετε άλλες εξετάσεις μαζί με την αυχενική ;;

Έχουν κάνει οι περισσότερες νομιζω στην ομάδα ήδη, ο υπερηχος εμενα κρατησε κανα μισάωρο, επίσης σου παίρνουν και εμενα για την εξεταση pap-A. Τα συνολικα αποτελέσματα βγαίνουν σε 2-3 μερες!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, myrina είπε:

Έχουν κάνει οι περισσότερες νομιζω στην ομάδα ήδη, ο υπερηχος εμενα κρατησε κανα μισάωρο, επίσης σου παίρνουν και εμενα για την εξεταση pap-A. Τα συνολικα αποτελέσματα βγαίνουν σε 2-3 μερες!

Σας ρωτάω γιατί ο γιατρός μου ειπε ότι αν θέλω μπορεί να μου γράψει να κάνω νωρίτερα μια εξέταση αίματος.

Just now, Xen.... είπε:

Αρκεί να έχει καλή θέση για την μέτρηση το μωρό..... εμένα ευτυχώς ήταν σε πολύ καλή θέση οπότε σε 20 λεπτά είχαμε τελειώσει.....μαζί με την Αυχενική θα κάνεις Κ μια εξέταση αίματος θα σου την γράψει ο γιατρός σου για να βγουν σωστές οι μετρήσεις.....

@Xen.... Εσυ έχεις δει το φυλλο;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

Μια ερώτηση κορίτσια έχετε κάνει όλες αυχενική;;Σαν εξέταση αργεί;;κανετε άλλες εξετάσεις μαζί με την αυχενική ;;

Εμένα μου την έγραψε την έκανα Δευτέρα,  Τρίτη πήρα τα αποτελέσματα κ Τετάρτη έκανα την Αυχενική κ πήρα αμέσως τα αποτελέσματα..... Καλύτερα έτσι νομίζω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η εξετάση της αυχενικής μαζί με την papp-A την εξέταση αίματος γίνονται μαζί μια μέρα πριν ή μια μέρα μετά.. Μήπως κάποια άλλη αιματολογικη σου είπε; εγώ την έκανα στην 12 εβδομάδα αύριο μπαίνω 14

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

Σας ρωτάω γιατί ο γιατρός μου ειπε ότι αν θέλω μπορεί να μου γράψει να κάνω νωρίτερα μια εξέταση αίματος.

@Xen.... Εσυ έχεις δει το φυλλο;;

Όχι.... Ήταν κλειστά τα πόδια κ επίσης η αγωνία για να είναι όλα καλά το ξεχασα και δεν τον ρώτησα καθόλου......είναι κ η κατάσταση έτσι ου δεν αφήνουν άλλο άτομο μέσα οπότε η αγωνία είναι παραπανω

Just now, myrina είπε:

Εγω εχω εδω και 2 βδομαδες, παιρνω ουτρογκεσταν και ξαπλα όσο μπορώ, γιατί έχω και 2 παιδάκια. Όσο πάει σταματάει όμως. Είχα αιμα και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη επί 5 μηνες, όχι καφε αλλα κόκκινο κανονικό, εμεινα ξαπλα και τοτε ολο το διάστημα αλλα ολα πήγαν εν τέλει!! Μην ανησυχεις, ολα καλα θα πανε!!!

Κ σε εσένα εύχομαι τα καλύτερα!!! Εμένα δεν μου έδωσε κανένα φάρμακο κ δεν μου είπε τελείως ξάπλα κι ο να ρίξω τους ρυθμούς μου ευτυχώς μου λέει είναι μόνο καφέ κ όσο πάει το χρώμα ανοίγει..... Σήμερα τον πήρα τηλ κ τον ενημέρωσα ότι θα πάμε διακοπές με τον μικρό κ το μόνο που μου είπε είναι όσο μπορώ ξεκούραση κ να περάσω καλά να μην ανησυχώ.... μάλλον κάτι παραπάνω θα ξέρει Αφού είδε κ την αυχενικη....:)να σε ρωτήσω έχεις συνεχόμενα υγρα η που κ που??? Εγώ έχω πλέον 2 φορές συνήθως βλέμμα καφέ κ την υπόλοιπη μέρα κανονικά υγρα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Η εξετάση της αυχενικής μαζί με την papp-A την εξέταση αίματος γίνονται μαζί μια μέρα πριν ή μια μέρα μετά.. Μήπως κάποια άλλη αιματολογικη σου είπε; εγώ την έκανα στην 12 εβδομάδα αύριο μπαίνω 14

Όχι την Papp-A μου ειπε ότι μπορώ να παω Τεταρτη να την κάνω και να τα συγκρίνουν σχεδόν ταυτόχρονα.Γενικα ανήκω σε υψηλού κίνδυνου εγκυμοσύνη έχω θρομβοφιλια και αποκόλληση(λόγο θρομβοφιλιας)Συγγνώμη εάν σας ρωτάω πολλά αλλά έχω αγχος 

Just now, Xen.... είπε:

Όχι.... Ήταν κλειστά τα πόδια κ επίσης η αγωνία για να είναι όλα καλά το ξεχασα και δεν τον ρώτησα καθόλου......είναι κ η κατάσταση έτσι ου δεν αφήνουν άλλο άτομο μέσα οπότε η αγωνία είναι παραπανω

Κ σε εσένα εύχομαι τα καλύτερα!!! Εμένα δεν μου έδωσε κανένα φάρμακο κ δεν μου είπε τελείως ξάπλα κι ο να ρίξω τους ρυθμούς μου ευτυχώς μου λέει είναι μόνο καφέ κ όσο πάει το χρώμα ανοίγει..... Σήμερα τον πήρα τηλ κ τον ενημέρωσα ότι θα πάμε διακοπές με τον μικρό κ το μόνο που μου είπε είναι όσο μπορώ ξεκούραση κ να περάσω καλά να μην ανησυχώ.... μάλλον κάτι παραπάνω θα ξέρει Αφού είδε κ την αυχενικη....:)

Έμενα μου ειπε ότι και ο σύζυγος μου μπορεί να μπει!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

Όχι την Papp-A μου ειπε ότι μπορώ να παω Τεταρτη να την κάνω και να τα συγκρίνουν σχεδόν ταυτόχρονα.Γενικα ανήκω σε υψηλού κίνδυνου εγκυμοσύνη έχω θρομβοφιλια και αποκόλληση(λόγο θρομβοφιλιας)Συγγνώμη εάν σας ρωτάω πολλά αλλά έχω αγχος 

Έμενα μου ειπε ότι και ο σύζυγος μου μπορεί να μπει!!

Εγώ την έκανα σε πολυιατρειο οπότε λόγω ιού περίμενε κάτω στο σαλόνι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Xen.... είπε:

Με το καλό τα μωράκια σε όλες τις μανούλες!!!! Κορίτσια συμπάσχει καμμία?? Από την αρχή της εγκυμοσυνης έχω καφέ υγρα που άλλοτε είναι 2-3 φορές την ημέρα κ άλλοτε καθόλου........ με ρίχνει ψυχολογικά όλο αυτό αν κ με καθησυχάζει ο γιατρός ότι δεν είναι τπτ.....

Εγω ακριβώς αυτο που περιγράφεις αλλά εγω έχω αποκόλληση 

Just now, Xen.... είπε:

Εγώ την έκανα σε πολυιατρειο οπότε λόγω ιού περίμενε κάτω στο σαλόνι....

Εμενα με στέλνει σε έναν εμβρυολογο(συγγνώμη εάν κάνω λάθος την ειδικότητα)

Just now, Dhmh4 είπε:

Η εξετάση της αυχενικής μαζί με την papp-A την εξέταση αίματος γίνονται μαζί μια μέρα πριν ή μια μέρα μετά.. Μήπως κάποια άλλη αιματολογικη σου είπε; εγώ την έκανα στην 12 εβδομάδα αύριο μπαίνω 14

Εσυ είδες το φυλλο;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Αχ εγώ κορίτσια είμαι και του γλυκού και του αλμυρού χαχα!!! Καλώς ήρθατε κορίτσια να χαίρεσαι το μωράκι σου και καλά αποτελέσματα.. Με το καλό κορίτσια μου να κρατήσουμε τα πλάσματακια μας!!!! Εγώ αύριο πάω στον γιατρό μου επιτέλους και έχω μια ανυπομονησία να δω το πλάσματακι μουυ...  Και να δω τι θα με πει και για την γέννα τιμές και τέτοια αν έρθω προς τα δω τελικά..  

Εμενα μου ειπε ο δικός μου επίσης επειδή κάνω ενέσεις για την θρομβοφιλια μου ειπε από τώρα ότι παω για καισαρική

Just now, Xen.... είπε:

@Maria mariaa σου το είπε στον υπέρηχο??? Κ σου συνέστησε ξάπλα?

 

@Xen.... Ναι το είδε στν υπέρηχο και μου είχε πει ξεκουραση 20 ημέρες και μαζί με τα χάπια παω πολυ καλυτερα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xen.... είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα παρακολουθώ πολύ και το το forum από την πρώτη εγκυμοσύνη μου (Ο μικρός μου θα γίνει σε λίγεςερες 3!!!) Το τι κουράγιο δίνει η μία στην άλλη μόνο για μπράβο είναι!!!!!! Είμαι κ εγώ έγκυος στην 12 εβδομαδα με πυτ 30/1 !!

 

 

Just now, Maria mariaa είπε:

Καλησπέρα σας με λένε Μαρια και είμαι στην 11 εβδομάδων και 3 ημερών ,την επόμενη Παρασκευή έχω αυχενική..Εύχομαι σε ΟΛΕΣ να έχουμε καλή εγκυμοσύνη 

Κορίτσια μου καλώς ήρθατε στην ομάδα μας και με το καλό τα Μπεμπακια σας!!

Just now, Xen.... είπε:

Με το καλό τα μωράκια σε όλες τις μανούλες!!!! Κορίτσια συμπάσχει καμμία?? Από την αρχή της εγκυμοσυνης έχω καφέ υγρα που άλλοτε είναι 2-3 φορές την ημέρα κ άλλοτε καθόλου........ με ρίχνει ψυχολογικά όλο αυτό αν κ με καθησυχάζει ο γιατρός ότι δεν είναι τπτ.....

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα και εγώ καφέ υγρά αρκετές μέρες. Μου είπε ο γιατρός δεν είναι κάτι τα καφέ υγρά και όντως είχε δίκιο.ήταν αίμα από την εμφύτευση μου είπε.

Just now, Maria mariaa είπε:

Μια ερώτηση κορίτσια έχετε κάνει όλες αυχενική;;Σαν εξέταση αργεί;;κανετε άλλες εξετάσεις μαζί με την αυχενική ;;

Εμένα μου καναν μαζί την αυχενική και την papp-a. Ο υπέρηχος εκεί κα νά 15 λεπτό νομίζω .σε 2 ώρες βγήκαν και τα αποτελέσματα της papp-a οπότε μου έδωσαν αποτελέσματα για όλα  και έφυγα

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Maria mariaa συγγνώμη αν σε ζαλίζω αλλά είσαι η μόνη που μπορώ να ρωτήσω μπας κ ηρεμήσω..... Η αποκόλληση σου είναι μόνο με καφέ υγρα ή είχες κ αίμα??? Επίσης ένοιωθες κ τπτ άλλο????? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...