Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια..  Τι κάνετε Αχ κιλά αυτά τα κιλααα εγώ πήρα 3 κιλά.. Από τωρααα.. Το στήθος μου κοντεύει να σκάσει έχει πρηστεί πολύ  και πονάει ώρες ώρες μόνο στο άγγιγμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσια μου!!! Απο κιλά, νομίζω καλά είμαι. Εχασα 3 κιλά όταν εκανα τους πολλούς εμετούς τα οποία τώρα πήρα πίσω.. οπότε προς το παρόν είμαι στα κιλά μου. Η κοιλίτσα πεταχτηκε και αν εχω και καμια δυσκοιλιότητα, πετιέται ακόμα περισσότερο :-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Roula2021 είπε:

Με τα κιλά πως τα πάτε κορίτσια ? Έχετε πάρει καθόλου κιλα ?

@Roula2021  εγώ πήρα 2,5 κιλά αλλα ήμουν στο κρεβάτι(με αποκόλληση)από σήμερα που επιτρέπει ο γιατρός το περπάτημα νομίζω ότι θα πάω καλύτερα!!  Εσύ έχεις  πάρει?? 

Just now, Fotini82 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!!! Απο κιλά, νομίζω καλά είμαι. Εχασα 3 κιλά όταν εκανα τους πολλούς εμετούς τα οποία τώρα πήρα πίσω.. οπότε προς το παρόν είμαι στα κιλά μου. Η κοιλίτσα πεταχτηκε και αν εχω και καμια δυσκοιλιότητα, πετιέται ακόμα περισσότερο :-D

@Fotini82  έχω και εγώ θέμα με δυσκοιλιότητα και  μου έδωσε ο γιατρός τα effecol

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

@Fotini82  έχω και εγώ θέμα με δυσκοιλιότητα και  μου έδωσε ο γιατρός τα effecol

Δε θα ήθελα να πάρω και αλλο φαρμακο, ήδη παιρνω πολλά αν και εχει αρχισει και μου τα κοβει σιγά σιγά, οπότε το αντιμετωπίζω με πολύ επιτυχία μπορώ να πω, με ακτινίδια..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια και εγώ εδώ και μια εβδομάδα έχω θέμα με την τουαλέτα δεν μπορώ να πάω και έχω πρηστεί προχθες με έπιασε και ένας πόνος στην κοιλιά!!! Ίσως να φταίει και η αλλαγή περιβάλλοντος δεν ξέρω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roula2021 είπε:

Εμφανισε καμια κοπελα οζους στον θυρεοειδή αδένα λογω εγκυμοσύνης? Εγω εκανα εναν υπερηχο και ειχα αρκετους μικρούς οζους αλλα η TSH ειναι μεσα στα όρια

Όζους δεν είχα, αλλά μου πειραχτηκε πολύ η tsh , έπεσε παρα πολύ και μου εδωσε χαπακια αντιθυρεοειδικά... πώς καταλαβες οτι εχεις οζους και πηγες στον ενδοκρινολόγο;;;

@Dhmh4 Δημητρούλα μου φρουτακια... βοηθούν πολύ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 said:

Όζους δεν είχα, αλλά μου πειραχτηκε πολύ η tsh , έπεσε παρα πολύ και μου εδωσε χαπακια αντιθυρεοειδικά... πώς καταλαβες οτι εχεις οζους και πηγες στον ενδοκρινολόγο;;;

@Dhmh4 Δημητρούλα μου φρουτακια... βοηθούν πολύ!!!

Ηθελα να κανω υπέρηχο να δω τι γινεται γενικοτερα διοτι με την εγκυμοσύνη ο θυρεοειδής εχει πρόβλημα λογω μεταβολής ορμονών. 

Just now, Dhmh4 said:

Καλησπέρα κορίτσια και εγώ εδώ και μια εβδομάδα έχω θέμα με την τουαλέτα δεν μπορώ να πάω και έχω πρηστεί προχθες με έπιασε και ένας πόνος στην κοιλιά!!! Ίσως να φταίει και η αλλαγή περιβάλλοντος δεν ξέρω.. 

Να τρως τα all brain με γαλα  βοηθανε παρα μα παρα πολυ και ριξε και κανα δαμασκηνο αποξηραμενο. Εαν το κανεις αυτο θα εισαι σουπερ 

  • Μου αρέσει 1

xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Dhmh4 πονεμένη ιστορία η δυσκοιλιότητα.....Γενικά έχω θέμα αλλά κ στην πρώτη εγκυμοσύνη κ τώρα στην δεύτερη από τότε που ξεκίνησε τον σίδηρο έγινε χειρότερη...... περνάνε μέρες χωρίς να πάω τουαλέτα και χρησιμοποιώ υπόθετα γλυκερινης βοηθάνε κάπως μπορώ να πω..  Επίσης κάτι μου κάνει κ ο κρύος καφές το πρωί.....  Φαντάσου πριν 2 εβδομάδες πήγα τουαλετα ζοριστηκα κ από το ζόρι είδα αίμα στο χαρτί δέχτηκα πάνω μου κ τελικά ήταν ραγάδες.  .Τώρα κάθε φορά που πάω έχω το ίδιο......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τραβήγματα έχω και εγώ κάτω πολύ έντονα και με πιάνουν ξαφνικά  και απότομα .  Θα δοκιμάσω και τα δημητριακά  και φρουτάκια τρώω όχι πολλά άλλα θα τα αυξήσω. πω πω χεν μεγάλο ζόρι και εγώ εγώ το χω πάθει από το πολύ το ζόρι αυτό με το αίμα!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου ομορφα! Αιματάκι ειχα δει και εγώ απ το ζορι στις αρχες αλλα δεν εδωσα πολυ σημασία, πλακωθηκα στα ακτινίδια.

Φατε ακτινίδια κοριτσια και μπαμιες! Επιμενω γιατί είναι σωτήρια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια εγώ ευτυχώς δεν έχω ακόμα δυσκοιλιότητα όταν ξεκινήσω τον σίδηρο σίγουρα όμως το ίδιο έπαθα και στην πρώτη εγκυμοσύνη...Από κιλά μια παίρνω ένα κιλό μια το χάνω εκεί παίζω πάνω κατω.... Σίγουρα τα συμπτώματα έχουν μειωθεί αλλά που και που μια αναγούλα την έχω....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...