Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φέτος είναι λίγο υποτονική η χρονιά όπως παντού θα έλεγα,  Σαββατοκύριακο επικρατεί χαμός αλλά καθημερινές  μέχρι τώρα δεν έχει φανεί κόσμος. Είχαμε πόλλους από Βαλκάνια τουρίστες κι έτσι όπως Εχει γίνει δεν έρχονται  .. Θα φανεί κι τον Αύγουστο πάντως έχω να πω ότι Έλληνες έρχονται για διακοπές που άλλες χρονιές περίμεναν μόνο έναν Αύγουστο. 

  • Μου αρέσει 1

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου.κ εγω πρωτα ο θεος γεναρη του 21.πως ειστε;εχετε συμπτωματα δυσαρεστα;εκανα άυχενικη ολα πολυ καλα και ειμαι στην 14η.τα θεματα μου ειναι αλλα εμενα....αχχχχχχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άστα να πάνε είναι φέτος κατάλαβα εύχομαι τον Αύγουστο να παει καλύτερα.. Γεια σου suzukaki  ωραία και εμένα 19 Ιανουαρίου μου δίνει πητ  έτσι όλα καλά να είναι μέχρι το τέλος!!!! Εγώ δεν είχα και πολλά θέματα ευτυχως κάτι πονοκέφαλους λίγα πονακια χαλαρά από ότι ακούω από άλλες κοπέλες.. Εσύ τι θέματα έχεις κοπέλα μου; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Άστα να πάνε είναι φέτος κατάλαβα εύχομαι τον Αύγουστο να παει καλύτερα.. Γεια σου suzukaki  ωραία και εμένα 19 Ιανουαρίου μου δίνει πητ  έτσι όλα καλά να είναι μέχρι το τέλος!!!! Εγώ δεν είχα και πολλά θέματα ευτυχως κάτι πονοκέφαλους λίγα πονακια χαλαρά από ότι ακούω από άλλες κοπέλες.. Εσύ τι θέματα έχεις κοπέλα μου; 

Κ εγω 20 ιαν πητ.εγω ειχα εμετους Ψιλοπερασαν κ οι ναυτιες ενω ειχαν περασει επανηλθαν χθες κ.ειμαι χαλια παλι.οσο περναει κ καιρος πιστευα οτι θα ηρεμω κ εγω ξανακυλησα.το χειροτερο ειναι οτι λογω εμετων επαθα φοβια κ η ψυχολογια μ δεν ειναι καλη κανω ασχημες σκεψεις ειμαι πολυ πεσμενη.βασικα μου εχουν βγει φοβιες περναω κρισεις πανικου που ειχα να περασω απο το 2013 και γενικα δ ξερω κ πως να το.διαχειριστω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοπέλα μου λυπάμαι πολύ! Μην αγχώνεσαι θα περάσουν και οι εμετοι και σύντομα θα είσαι πολύ καλύτερα... Έχεις μιλήσει με τον γιατρό σου για όλα αυτά;  βρες πράγματα που σε ηρεμούν!! και να έχεις δίπλα σου ατομα να σε στηρίξουν είναι μία υπέροχη στιγμή τις ζωής μας θα φέρουμε ενα πλάσματακι στον κόσμο  και όταν έρθει αυτή η στιγμή όλα θα τα ξεχάσεις προσπάθησε να το ευχαριστηθείς!!!! Με τον άντρα σου τα συζητάτε αυτά; για τις κρίσεις πανικού καλύτερα να μιλήσεις με έναν ειδικό... Από που είσαι; υπάρχουν και κέντρα κοινότητας σε όλη την Ελλάδα που είναι δωρεάν ψυχολόγος κοινωνική λειτουργός και τέτοια!!! 

Link to comment
Share on other sites

@Suzukaki αχ γλυκιά μου, δικιά μου είσαι εσύ... τα εχω τρελάνει τα κορίτσια τοσες μερες με τις ναυτίες και τους εμετους μου. Εγώ είμαι 13η βδομάδα και ενώ όλη τη 12η την περασα ζαχαρη, δεν ειχα τίποτα, ξαφνικα με το που μπήκε η 13η να τα πάλι. Χθες ήμουν όλη μερα χάλια και δεν μπήκα καθόλου στο φόρουμ. Ούτε νερό δε μπορούσα να πιώ. Κάνε υπομονή κοριτσάκι μου, ελπίζω να μας αφήσουν κ αυτά! Ας είναι καλά τα μικράκια μας. Σκέψου υπαρχουν και χειροτερα... εγώ είμαι και σε ακινησία λόγω αιμορραγιών... θα περασει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Να μπω κι εγώ στην παρέα σας;;; Έχω κι εγώ στην κοιλίτσα ένα μωράκι Ιανουαρίου 2021... Διάβασα όσα περισσότερα μπορούσα από εσάς!

Θα σας γράψω για μένα, έχω και έναν υπεροχο γιο που τέλος Σεπτέμβρη γίνεται 3! Περιμένουμε με αγωνια το αδερφάκι μας.. το οποίο ήρθε κάπως αναπάντεχα και αργήσαμε να το καταλάβουμε... Εγώ ήμουν έγκυος κι έκανα έντονη γυμναστική, κι άλλα ωραία... Δε θυμόμουν ούτε ΤΕΡ σκεφτειτε... Όταν έκανα χοριακη ήταν ήδη 20000!

Την Παρασκευή έκανα αυχενική, οι πιθανότητες ήταν 1:10.000 άρα ησυχασαμε από άγχος...

Περιμένουμε λοιπόν το δεύτερο αγοράκι μας! Με το είχε βάλει φόρα παρτίδα μη και δεν το δούμε...

ΠΗΤ έχω 20/1(όπως είδα και κάποια ακόμα)

Με το καλό τα καραντινακια μας!!!!❤️

  • Μου αρέσει 2

c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!! Αχ φωτεινή μου λέω κ εγώ που χάθηκες πως είσαι σήμερα εύχομαι Καλύτερα!!! Καλώς ήρθες Jane στην παρέα μας!!!! Να χαίρεσαι το αγοράκι σου.. Και με το καλό να έρθει και το άλλο μωράκι σου...  Εγώ είμαι σήμερα σαν ζαλισμένο κοτόπουλο χάχα ίσως και από ταξίδι  δεν κοιμήθηκα και καλά πάλι 5 στο ποδιι

Link to comment
Share on other sites

Δημητρούλα μου γλυκιά... αν δεις την ώρα που δημοσίευσα το ποστ.. 5 νταν στο πόδι...σηκωθηκα για τουαλετα και τσούπ.. ζόμπι μετά! Αλλα κανακοιμηθηκα στις 8 και ξυπνησα τώρα... ό, τι να ναι! μεχρι που εβλεπα στον ύπνο μου οτι εκανα πατίνια(rollers) ωραία ήταν δε μπορώ να πώ!!! Χαχαχα

@jane.austen  καλως όρισες και με το καλό το μικράκι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χάχαχα αχ αυτός ο ύπνος μας!!!!!! Καλά και εγώ βλέπω κάτι όνειρα ρε παιδί μου περίεργα από την αρχή της εγκυμοσύνης..  Χθες καρότα είδα χάχα φυτεμένα ήταν λέει έτοιμα για μάζεμα!!! Πως είσαι σήμερα; 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Fotini82 είπε:

@Suzukaki αχ γλυκιά μου, δικιά μου είσαι εσύ... τα εχω τρελάνει τα κορίτσια τοσες μερες με τις ναυτίες και τους εμετους μου. Εγώ είμαι 13η βδομάδα και ενώ όλη τη 12η την περασα ζαχαρη, δεν ειχα τίποτα, ξαφνικα με το που μπήκε η 13η να τα πάλι. Χθες ήμουν όλη μερα χάλια και δεν μπήκα καθόλου στο φόρουμ. Ούτε νερό δε μπορούσα να πιώ. Κάνε υπομονή κοριτσάκι μου, ελπίζω να μας αφήσουν κ αυτά! Ας είναι καλά τα μικράκια μας. Σκέψου υπαρχουν και χειροτερα... εγώ είμαι και σε ακινησία λόγω αιμορραγιών... θα περασει..

Το ξερω οτι υπαρχουν χειροτερα για αυτο δεν θελω να κλαιγομαι γτ εγω δυσκολευτηκα τρομερα να μεινω εγκυος και ηρθε ως θαυμα απλα αυτη η δυσφορια σε ριχνει πολυ.εμενα πιο πολυ με ριχνει η κακη μ ψυχολογια με αυτο τρομαζω

8 ώρες πρίν, Dhmh4 είπε:

Αχ κοπέλα μου λυπάμαι πολύ! Μην αγχώνεσαι θα περάσουν και οι εμετοι και σύντομα θα είσαι πολύ καλύτερα... Έχεις μιλήσει με τον γιατρό σου για όλα αυτά;  βρες πράγματα που σε ηρεμούν!! και να έχεις δίπλα σου ατομα να σε στηρίξουν είναι μία υπέροχη στιγμή τις ζωής μας θα φέρουμε ενα πλάσματακι στον κόσμο  και όταν έρθει αυτή η στιγμή όλα θα τα ξεχάσεις προσπάθησε να το ευχαριστηθείς!!!! Με τον άντρα σου τα συζητάτε αυτά; για τις κρίσεις πανικού καλύτερα να μιλήσεις με έναν ειδικό... Από που είσαι; υπάρχουν και κέντρα κοινότητας σε όλη την Ελλάδα που είναι δωρεάν ψυχολόγος κοινωνική λειτουργός και τέτοια!!! 

Μου στεκονται ολοι απλα εχω τρομερα αγχη για αυτο παθαινω τις κρισεις.σκεφτομαι κ αν κανω εμετους οταν γενναω;;;κ αν τις παθω οταν πηγσινω στο μαιευτηριο;;κατι βλακειες τετοιες σκεφτομαι ολημερις.απο αθηνα ηρθα ζω στην κορινθο.εχω ραντεβου 29/7 κ ελεγα να του τα πω τοτε απο κοντα γτ δ τα ειχα στο προηγ ραντεβου.μετα μ προεκυψαν.ο γιατρος στην αυχενικη μ ειπε οτι αυτα τα ψυχολ σκαμπανεβασματα θα περνανε με τον καιρο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα τα μάζεψες τελικά τα καρότα;;;; Να μας φέρεις... δεν τα αφήνουμε τα βιολογικά να πάνε χαμένα!!!Σήμερα καλύτερα είμαι, αλλά παντα το πρωί ειμαι σχετικά καλά, το βραδυ βαραίνω!

@Suzukaki σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Και δεν είναι οι ορμόνες! Και εγώ είχα δυο αποβολές πριν ξαναμείνω τωρα τρίτη φορά εγκυος και πραγματικά ξεκίνησα την εγκυμοσύνη τρομοκρατημένη και ακόμα ετσι είμαι! Είναι οι άτιμες οι κακές οι σκεψεις ότι κατι δε θα πάει καλά! Αφού είπα στον αντρα μου το θέλουμε τοσο αυτό το παιδί και δε μπορούμε να χαρούμε με τίποτα. Ο γιατρός μου παει να με ψιλομαλωσει αλλά όταν βλεπει πραγματικά το αγχος μου κάνει συνέχεια πίσω, γιατί βλέπει οτι δεν την παλεύω! Εδώ είμαστε να μας λες ότι θες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...