Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Γεια σας όμορφες μανούλες,  διάβασα τα νέα σας χαίρομαι για όλες σας που είστε καλά! Εγώ με τους πονοκεφάλους συνεχίζω αλλά δεν θέλω να παίρνω κι χάπια κι ζω με αυτόν τον έντονο πόνο... την Τετάρτη πήγαμε στο γιατρό το μωρό μεγαλώνει πάρα πολύ είναι 130 γραμμάρια κι φαίνεται πολύ πιο μεγάλο!  Ρωτησα λι ξια τις 38 εβδομαδες κι μου λέει βλέπουμε όσο πλησιάζει η ώρα για το ποτε θα γεννηθεί! Μου είπε επίσης ότι αν δεν ήταν τόσο γρήγορα η εγκυμοσύνη θα προσπαθούσαμε κι για φυσιολογικά αλλά δεν θα το διακινδυνεψουμε! 

 

  • Μου αρέσει 1

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοπέλα μου και εγώ με τους πονοκέφαλους δεν έπαιρνα τίποτα έκανα υπομονή μέχρι να περάσει...  Για καισαρική εννοείς; Τι να σου πω ο κάθε γιατρός με τα δικά του... 

Πόσο είσαι τώρα Marian μου αντε ωραία που είναι γερό το μωράκι και όλα καλα.. εμένα και η γιατρός που πάω τώρα έτσι με είπε και αυτός με την αυχενική.. Τώρα θα ρωτήσω και τον άλλον γιατρό που θα πάω Έδεσσα να δω μήπως και με πει και πιο μετά 

Link to comment
Share on other sites

Εμάς μας είχε πει από την πρώτη στιγμή ότι μπορούμε ν έχουμε επαφές ,γενικά ν ακούω τ σώμα μ...κορίτσια εγώ είμαι 14 εβδομάδων κ νιώθω πολύ πρισμενη...νιώθω τουμπανο την κοιλιά μου...εσείς πως είστε;έχετε Κάρεϊ κιλάκια;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angelvas είπε:

Γεια σε όλες σας.Καναμε την αυχενική διαφάνεια σήμερα ευτυχώς όλα καλά δόξα τω θεώ,κανένα θέμα με το μπεμπακι.Βεβαια μας ταλαιπώρησε γτ ήταν μπρούμυτα με το ποπό τούρλα και μέχρι να γυρίσει να κάνει μετρήσεις αργήσαμε.Μας είπε ότι μάλλον είναι κορίτσι γτ είδε πιο καθαρά λόγω ότι η σουρλουλου ειχε ανοιχτά τα πόδια και έπαιζε..βρε κορίτσια πόσο ακριβής είναι η πρόβλεψη;έχει τύχει στη β'επιπεδου που κάνατε να αλλάξει το φύλο?

Μπράβο πολύ ωραία νέα!!!!εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε κάνει λάθος πρόβλεψη.μου είχε πει ένα αγόρι κ ι ένα κορίτσι και ήταν 2 αγόρια. 

 

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι κορίτσια! Γερά πάνω απ όλα!!! Όλα τα άλλα γίνονται! Εγώ μόλις μπήκα στη 13η βδομάδα και φαίνεται η κοιλίτσα αρκετά, είμαι και πολύ αδύνατη, 49 κιλά. Θέλω παντα μαξιλαρακι το βραδυ κατω απ την κοιλίτσα, γιατί αλλιώς δε βολεύομαι...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Μπράβο πολύ ωραία νέα!!!!εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε κάνει λάθος πρόβλεψη.μου είχε πει ένα αγόρι κ ι ένα κορίτσι και ήταν 2 αγόρια. 

 

Συμβαίνουν κι αυτά ε;δίδυμα είχες;φαντάζομαι διπλη γλυκιά "ταλαιπωρία".Όταν το έμαθα φοβόμουν για δίδυμα γτ έχουμε και από τους δυο μας στην οικογένεια προδιάθεση για δίδυμα.

2 ώρες πρίν, Dhmh4 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου χαίρομαι για τα νέα σου!!!! Κοιταξε αυτό θα φανεί αργοτερα και στον κανονικό υπέρηχο σε είπε στάνταρ; εμένα με είπε πάει για κορίτσι αλλά είναι νωρίς ακόμα δε με το είπε με σιγουριά.. Αλλά ένα θα σου πω τον μεγάλο μου γιο μέχρι να γεννήσω ήξερα ότι θα κάνω κορίτσι αυτό συμβαίνει μια στις τόσες βέβαια αλλά το έζησα κι αυτό αφού τα είχα πάρει όλα ροζ και όταν βγήκε το μωρό λέει η γιατρός μ αυτό δεν είναι κορίτσι και σηκώνω το κεφάλι την κοιτάω αγόρι μου λέει είναι :lol:

Πωπω τι ειπες τώρα;μου φαίνεται απίστευτο..και να τα έχεις ετοιμάσει όλα ροζ...και τσουπ μπόμπιρας!!!:DΤον άκουσα λίγο βέβαιο,να φανταστεις δε ρωτήσαμε αν βλέπει φύλο το είπε από μόνος του γτ το χρυσό μου ειχε ανοιχτά τα πόδια και ψηλά και ίσως αυτό βοήθησε.Τι να πω ποτέ δε ξέρεις..είναι πολύ μικρό ακόμα στη β επιπέδου θα φανεί με σιγουριά αν φυτρώσει κανενα..τσουτσουνι και μας αλλάξει τα σχέδια..

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε γερα να είναι πάνω από όλα απλά με κάνει εντύπωση γιατί νομίζω άλλη μια μαμά το είχε πει ότι δεν είναι σίγουρο για τις 38 και εμένα μου λένε 38 τεσπα όπως και να έχει ας είναι γερό και όλα τα άλλα.. Και εμένα άρχισε να φαίνεται αρκετά. εγώ είμαι 13 και 3 μέρες.. Αχ εμείς αύριο καταφέραμε να φύγουμε για λίγο επιτελούς και θα πάμε Θεσσαλονίκη και μετα Έδεσσα επιτέλους γιατί δεν την παλεύααα άλλο  εδώ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fotini82 είπε:

Ναι κορίτσια! Γερά πάνω απ όλα!!! Όλα τα άλλα γίνονται! Εγώ μόλις μπήκα στη 13η βδομάδα και φαίνεται η κοιλίτσα αρκετά, είμαι και πολύ αδύνατη, 49 κιλά. Θέλω παντα μαξιλαρακι το βραδυ κατω απ την κοιλίτσα, γιατί αλλιώς δε βολεύομαι...

49 πρέπει να ήμουν στη τρίτη δημοτικού....χαχαχα

Είσαι τυχερή βρε κορίτσι...κλαψ

πίκραμε τα κιλά θέλω να δω πόσο θα φτάσω...μέχρι το τέλος ήδη μου κακοφαινεται 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Τι 38 τι 40.... εδώ πέρασαν τόσες εμένα αν ειμαι όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη οι πιο δύσκολες στο θέμα εμετων αναγουλες νεύρα.... παντως εγώ έχω πρηστει η κοιλιά φούσκωσε δεν είμαιαδύνατη ίσα ίσα το έτρωγα το φάει μου αλλά βλέπω ότι σε αυτήν φούσκωσα πιο γρήγορα. Όσο για αυτές που τα χάνουν γρήγορα τις ζηλεύω στην πρώτη παρόλο που βγήκα 10 κιλά λιγότερα από την κλινική (είχα πάρει 16) μετά στη λοχεία έτρωγα κι πήρα κιόλας πίσω κάποια... δύσκολη εποχή η λοχεία 


u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Dhmh4 κοιμάσαι;;; test... test... χαχα 

Σηκώνεσαι 6 το πρωί, πας τουαλέτα.. τσακίζεις μισή τυροπιτα απ την κουζίνα , σκεφτεσαι και τις φίλες σου... κοιμούνται ή εχουν αυπνίες;;; Ελπίζω να κοιμάστε όλες σαν πουλάκια...:-D

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Χάχα καλημέραααα μπράβο όρεξη πρωί πρωί φτου φτου!!!! Και εγώ κατά της 6 ξύπνησα  έβαλα και ξυπνητήρι αλλά πλέον το ξυπνητήρι μου είναι η τουαλέτα :-oετοίμασα πράγματα σημαζεψα και σε λίγο φεύγω ωωωωω επιτελούς 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φωτεινή μου το έχω ανάγκη!!! Οι γονείς μου μένουν Έδεσσα αλλά εγω εμένα πολλά χρόνια Θεσσαλονίκη ας πούμε είναι η βάση μου εκεί..  Έχει ο άντρας μου την θεία του εκεί έχουμε φίλους από τα 16 μου εκεί ήμουν όποτε καταλαβαίνεις τώρα είμαι στα 35 χαχα ουφ πως περνάν τα άτιμα τα χρονιααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...