Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Δεν διπλασιαστηκε η χοριακη! Διαφορετικό εργαστήριο.


Recommended Posts

Just now, Nephelie είπε:

@Emilly εχω D 35 , ναι !! δε πρεπει ποτε να τη σταματαμε ..δηλαδη αν καταλαβα καλα η εξεταση θρομβοφιλιας θα πρεπει να γινεται οταν μεινεις εγκυος; Πριν δε δειχνει κατι; Αυτο λες; Μπερδευτηκα. 

 

Αιματολογο ειδική επισκεπτικα μετά από καθεξιν αποβολές.η θρομβοφιλια που ευθύνεται για αποβολές είναι είναι αυτοάνοση κ διαγιγνώσκεται μόνο επί εγκυμοσύνης.οταν τελειώσει η εγκυμοσύνη με οποιοδήποτε τρόπο πχ αποβολή ηηη γεννά σε λίγο καιρό φευγει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

 

Αιματολογο ειδική επισκεπτικα μετά από καθεξιν αποβολές.η θρομβοφιλια που ευθύνεται για αποβολές είναι είναι αυτοάνοση κ διαγιγνώσκεται μόνο επί εγκυμοσύνης.οταν τελειώσει η εγκυμοσύνη με οποιοδήποτε τρόπο πχ αποβολή ηηη γεννά σε λίγο καιρό φευγει

Οκ τώρα κατάλαβα ότι σε μπέρδεψα.εγω ελεχθηκα στις 20 μέρες απο την αποβολή κ ήταν οριακά.θελει ο έλεγχος να γίνει πολύ κοντά στην αποβολή.απλα η γιατρός είναι κορυφή κ μου διέγνωσε; Την θρομβοφιλια από μια τιμή που δεν πρόλαβε να πέσει..απλά θέλει να ελέγχονται οι γυναίκες πολύ 

Κοντά στην αποβολή.

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

 

Αιματολογο ειδική επισκεπτικα μετά από καθεξιν αποβολές.η θρομβοφιλια που ευθύνεται για αποβολές είναι είναι αυτοάνοση κ διαγιγνώσκεται μόνο επί εγκυμοσύνης.οταν τελειώσει η εγκυμοσύνη με οποιοδήποτε τρόπο πχ αποβολή ηηη γεννά σε λίγο καιρό φευγει

Ααα αυτο λες!! ναι καταλαβα !!μου το ειπε η αιματολογοα μου οτι αν μεινω εγκυος θα πρεπει να επαναλαβω 8η εβδομαδα κυησης καποιες εξετασεις γιατί με τη κυηση μπορει να δημιουργηθεί εξτρα θρομβοφιλιά

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι κ εμένα κ επίσης μετά από την κάθε περίοδο σαλοσπιρ καθημερινά έως την επόμενη περίοδο και με την πρώτη θετική χοριακη ξεκινάω ηπαρίνη,και 8 εβδομάδων επανέλεγχος.ελπιζω όλα καλά να πάνε για όλα τα κορίτσια.και θετικές σκεψεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2020 at 4:50 ΜΜ, Labpan είπε:

Ναι επικοινώνησα και μου είπε ότι η εγκυμοσύνη δεν προχώρησε και να κάνω πάλι αύριο μια χοριακη. Δεν θα με βάλει σε διαδικασία αποξεσης και θα καθαρίσει μόνο του. Εγώ ακόμα δεν έχω αίμα, το στήθος μου είναι σχετικά πρησμένο, όχι τόσο όσο στις αρχές και έχω και μια δυσκοιλιοτητα. Θα ήθελα πολύ να υπήρχαν ελπίδες αλλά είναι τετελεσμενο γεγονός. Το μεγαλύτερο μου πρόβλημα και ανχος είναι ότι αποτελεί 3η συνεχόμενη αποτυχία και όπως αντιλαμβανεστε με βάζει σε άσχημες σκέψεις. Ηδη έχω επικοινωνήσει με συνεργάτη του ιατρού μου ο οποίος ειδικεύεται σε καθεξιν αποβολές. Και έκλεισα ραντεβού σε 2 εβδομάδες από τώρα! 

Γειά σας και πάλι κορίτσια, έκανα πάλι σήμερα τη χοριακη μου και ενώ κανονικά θα έπρεπε να πέφτει από 167 που ήταν τη Δευτέρα αυτή ανέβηκε στα 173.

Εχω ανχωθει τι μπορεί να συμβαίνει? 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Labpan είπε:

Γειά σας και πάλι κορίτσια, έκανα πάλι σήμερα τη χοριακη μου και ενώ κανονικά θα έπρεπε να πέφτει από 167 που ήταν τη Δευτέρα αυτή ανέβηκε στα 173.

Εχω ανχωθει τι μπορεί να συμβαίνει? 

Γιατί να πεφτει ;δε ξερω καθολου κοπελα μου απο χοριακες ρωτα τα κοριτσια στο θεμα «μετα  την εμβρυομεταφορα» γνωριζουν γενικως 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Labpan είπε:

Γειά σας και πάλι κορίτσια, έκανα πάλι σήμερα τη χοριακη μου και ενώ κανονικά θα έπρεπε να πέφτει από 167 που ήταν τη Δευτέρα αυτή ανέβηκε στα 173.

Εχω ανχωθει τι μπορεί να συμβαίνει? 

Καμιά φορά συμβαίνει η χοριακη στην αρχή να σέρνεται κ μετά να πάρει μπρος.και αυτό σου εύχομαι.υπερηχογραφικα ελεχθηκες;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καμιά φορά συμβαίνει η χοριακη στην αρχή να σέρνεται κ μετά να πάρει μπρος.και αυτό σου εύχομαι.υπερηχογραφικα ελεχθηκες;;;

Όχι μόνο χοριακές με έχει βάλει να κάνω. Έχω αφήσει μήνυμα στο τηλέφωνο του και Περιμένω να με καλέσει.

Απλά έχει κολλήσει σε αυτό το νούμερο εδώ και μια εβδομάδα!

Θα ρωτήσω και εκεί που μου λέτε! 

Με έχει φάει λίγο η αγωνία, 

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Labpan είπε:

Όχι μόνο χοριακές με έχει βάλει να κάνω. Έχω αφήσει μήνυμα στο τηλέφωνο του και Περιμένω να με καλέσει.

Απλά έχει κολλήσει σε αυτό το νούμερο εδώ και μια εβδομάδα!

Θα ρωτήσω και εκεί που μου λέτε! 

Με έχει φάει λίγο η αγωνία, 

 

Ποτέ σου είπε για την επόμενη χοριακη;;θα έχεις σαφή εικόνα τότε απλά λογικά θα σε δει κ ο γιατρός και με υπερηχο.μην αγχώνεσαι.δωσε θετική ενέργεια στο καλό σεναριο του να πάρει επιτέλους μπρος η χοριακη...από εμπειρία να σου πω επειδή τα έχω περάσει ολαααα από την πρόκληση τοκετού για να διακόψω κύηση λόγω προβληματος,από την αποξεση μετά παλι ψιλοπροχωρημενη εγκυμοσύνη,ξύπνια με επισκληριδιο γιατί είχα βήχα κ δεν μου έκαναν ολική μετά τρεις μηνες πάλι παλινδρομη και δίδυμα κ πάντα σε όλα ενώ είχα ακούσει καρδούλα...και σε όλα είχα ξεπατωθει σε χοριακη εξετάσεις του σκασμου κ χρήματα και και και..στην τελευταία εγκυμοσύνη  έβλεπα  εφιάλτες  που πεταγομουν ένα μέτρο  από το κρεβατι.προσπάθησε να ηρεμήσεις.δεν βοηθάει ούτε το άγχος ούτε οι μετρήσεις κ οι υπολογισμοί...η ψυχολογία μπορεί τελικά να είναι κ το κλειδί του μυστηρίου.

Just now, Emilly είπε:

Ποτέ σου είπε για την επόμενη χοριακη;;θα έχεις σαφή εικόνα τότε απλά λογικά θα σε δει κ ο γιατρός και με υπερηχο.μην αγχώνεσαι.δωσε θετική ενέργεια στο καλό σεναριο του να πάρει επιτέλους μπρος η χοριακη...από εμπειρία να σου πω επειδή τα έχω περάσει ολαααα από την πρόκληση τοκετού για να διακόψω κύηση λόγω προβληματος,από την αποξεση μετά παλι ψιλοπροχωρημενη εγκυμοσύνη,ξύπνια με επισκληριδιο γιατί είχα βήχα κ δεν μου έκαναν ολική μετά τρεις μηνες πάλι παλινδρομη και δίδυμα κ πάντα σε όλα ενώ είχα ακούσει καρδούλα...και σε όλα είχα ξεπατωθει σε χοριακη εξετάσεις του σκασμου κ χρήματα και και και..στην τελευταία εγκυμοσύνη  έβλεπα  εφιάλτες  που πεταγομουν ένα μέτρο  από το κρεβατι.προσπάθησε να ηρεμήσεις.δεν βοηθάει ούτε το άγχος ούτε οι μετρήσεις κ οι υπολογισμοί...η ψυχολογία μπορεί τελικά να είναι κ το κλειδί του μυστηρίου.

Σε όσες δεν βρίσκεται παθολογική αιτία μιλάμε για ψυχολογία  έτσι;;;πχεγώ είμαι σαράντα κ βρήκα θρομβοφιλια.εχω κ ένα αγοράκι εννιά χρονών.τοτε δεν είχα τίποτα.ολα τώρα μου βγήκαν..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Labpan είπε:

Όχι μόνο χοριακές με έχει βάλει να κάνω. Έχω αφήσει μήνυμα στο τηλέφωνο του και Περιμένω να με καλέσει.

Απλά έχει κολλήσει σε αυτό το νούμερο εδώ και μια εβδομάδα!

Θα ρωτήσω και εκεί που μου λέτε! 

Με έχει φάει λίγο η αγωνία, 

 

Αχ..στειλε μασ τι θα σου πει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Labpan είπε:

Όχι μόνο χοριακές με έχει βάλει να κάνω. Έχω αφήσει μήνυμα στο τηλέφωνο του και Περιμένω να με καλέσει.

Απλά έχει κολλήσει σε αυτό το νούμερο εδώ και μια εβδομάδα!

Θα ρωτήσω και εκεί που μου λέτε! 

Με έχει φάει λίγο η αγωνία, 

 

Είναι πολύ μικρή η τιμή της χοριακης σου για να δεις κάτι στον υπέρηχο. Έτσι νομίζω γιατί στην δική μου εγκυμοσύνη ήθελε πιο μεγάλες τιμές για να έχει νόημα ο υπέρηχος.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, 

Χθες που μίλησα με το γιατρό και του ανέφερα τα σκαμπανεβασματα μου είπε να κάνω μια τελευταία χοριακη σε μια εβδομάδα και να πάω να μου κάνει και έναν υπερυχο. Σίγουρα πρόκειται όπως είπε για μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε. 

Σημερα το πρωί είδα και το αίμα στο χαρτί οπότε ξεκίνησε και η διαδικασία της αποβολής. 

Το είχα συνηδητοππιησει από την αρχή και δεν με πήρε από κάτω σήμερα. Πότε πότε σκάει ένα δάκρυ αλλά νομίζω είναι φυσιολογικό. Ο Θεός να μας έχει καλά και η ζωή προχωράει και πρέπει να είμαι δυνατή για να προχωρήσω και εγώ μαζί της. Αισιοδοξία και θετική σκέψη μόνο κάνω. Ελπιζω σε όλα τα κορίτσια εδώ μέσα να έρθουν όλα κατευχην 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Labpan είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, 

Χθες που μίλησα με το γιατρό και του ανέφερα τα σκαμπανεβασματα μου είπε να κάνω μια τελευταία χοριακη σε μια εβδομάδα και να πάω να μου κάνει και έναν υπερυχο. Σίγουρα πρόκειται όπως είπε για μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε. 

Σημερα το πρωί είδα και το αίμα στο χαρτί οπότε ξεκίνησε και η διαδικασία της αποβολής. 

Το είχα συνηδητοππιησει από την αρχή και δεν με πήρε από κάτω σήμερα. Πότε πότε σκάει ένα δάκρυ αλλά νομίζω είναι φυσιολογικό. Ο Θεός να μας έχει καλά και η ζωή προχωράει και πρέπει να είμαι δυνατή για να προχωρήσω και εγώ μαζί της. Αισιοδοξία και θετική σκέψη μόνο κάνω. Ελπιζω σε όλα τα κορίτσια εδώ μέσα να έρθουν όλα κατευχην

 

Λυπαμαι πολύ.το πέρασα τρεις φορές.την πρώτη θρηνούσα μήνες την δεύτερη είχε αρχίσει η διαδικασία της αποβολής κ ήμουν στους δρόμους γιατί είχα δουλειές να τακτοποιήσω,στην τρίτη ξύπνησα από την ολική κ πήδηξα από το κρεβάτι κ έφυγα.ουτε δάκρυ δεν κυλούσε.εχω ένα αγοράκι εννιά χρονών.ευκολα το απεχτησα.το να έχει μια γυναίκα αποτυχημένες εγκυμοσύνες δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να κάνει παιδί.ισα ισα μια γυναίκα που μένει έγκυος θα κάνει παιδί.καλη ανάρρωση και με το καλό μια πετυχημένη εγκυμοσύνη ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...