Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Περίοδος μετά από βιοχημική κύηση


Recommended Posts

Καλησπέρα. Όσες βιώσατε βιοχημική κύηση, πόσες μέρες μετά ήρθε η περίοδος / αποβολή?

Πριν 4 ημέρες η χοριακή μου ήταν 70 (έπεσε από το 90) . Έχω καφέ εκκρίσεις αλλά αίμα όχι ακόμη. 

Ευχαριστώ:sad:


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και λυπάμαι...τη προηγούμενη εβδομάδα πέρασα το ίδιο, ειχα καφέ κ την άλλη μέρα αίμα σαν περιόδου που έγινε πιο βαριά κ ακόμα δεν έχω καθαρίσει τελείως. Λογικά δεν θα σου αργήσει...ελπίζω την επόμενη φορά να τα καταφέρετε 

  • Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, jellyfishch είπε:

Καλησπέρα. Όσες βιώσατε βιοχημική κύηση, πόσες μέρες μετά ήρθε η περίοδος / αποβολή?

Πριν 4 ημέρες η χοριακή μου ήταν 70 (έπεσε από το 90) . Έχω καφέ εκκρίσεις αλλά αίμα όχι ακόμη. 

Ευχαριστώ:sad:

κριμα βρε κοριτσι μου αλλα μηv απαγοητευεσε εγω εμειvα αμεσως μετα τηv βιοχημικη ξαvα εγκυος κ πηγαv ολα καλα. Περιοδος μου ηρθε οταv η χοριακη μου επεσε κατω απο 10. Εκαvα συvεχεια χοριακες για vα δω αv καθαρισα γιατι δεv ξεραμε κ που ηταv η κυηση . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

Καλησπέρα. Όσες βιώσατε βιοχημική κύηση, πόσες μέρες μετά ήρθε η περίοδος / αποβολή?

Πριν 4 ημέρες η χοριακή μου ήταν 70 (έπεσε από το 90) . Έχω καφέ εκκρίσεις αλλά αίμα όχι ακόμη. 

Ευχαριστώ:sad:

Κρίμα κορίτσι λυπάμαι. Το καλό είναι ότι εμφυτεύεις άρα σε επόμενη προσπάθεια θα γίνει. Κ μάλιστα σύντομα. Επίσης καλό είναι που από την στιγμή που δεν τραβούσε η χοριακη άρχισε να πέφτει γρήγορα εγώ έκανα 8 χοριακες μεχρι να αρχίσει να πέφτει. Από την στιγμή που έκοψα τα φάρμακα σε 3-5 μέρες μου είχε έρθει δεν θυμάμαι ακριβώς. Αφού έχεις καφέ εκκρίσεις σε 1-2 μέρες θα έρθει κ το αίμα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε αγαπη μου πολυ λυπαμαι.Το περασα πριν ενα χρονο.Εναν κυκλο μου κρατησε και αιμορραγια ειχα οταν επεσε κατω απο 30 μοναδες.Η περιοδος μου ηταν λιγο βαρια την πρωτη μερα μετα μια χαρα ολα.Ισως εχεις λιγες κραμπες παραπανω απο τις συνηθισμενες αλλα με δυνατο παυσιπονο θα περασουν.Ευχομαι γρηγορα να περασει και να ερθει μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.Οτιδηποτε χρειαστεις εδω ειμαι.

  • Ευχαριστώ 1

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

κριμα βρε κοριτσι μου αλλα μηv απαγοητευεσε εγω εμειvα αμεσως μετα τηv βιοχημικη ξαvα εγκυος κ πηγαv ολα καλα. Περιοδος μου ηρθε οταv η χοριακη μου επεσε κατω απο 10. Εκαvα συvεχεια χοριακες για vα δω αv καθαρισα γιατι δεv ξεραμε κ που ηταv η κυηση . 

απλά άργησε λίγο και ανησυχώ μήπως δεν πάει κάτι καλά. Μήπως να κάνω άλλη μία χοριακή ή υπέρηχο; φασόλι πάντως δεν είδαμε, μόνο παχύ ενδομήτριο.

 

1 ώρα πρίν, Mighty είπε:

Κρίμα κορίτσι λυπάμαι. Το καλό είναι ότι εμφυτεύεις άρα σε επόμενη προσπάθεια θα γίνει. Κ μάλιστα σύντομα. Επίσης καλό είναι που από την στιγμή που δεν τραβούσε η χοριακη άρχισε να πέφτει γρήγορα εγώ έκανα 8 χοριακες μεχρι να αρχίσει να πέφτει. Από την στιγμή που έκοψα τα φάρμακα σε 3-5 μέρες μου είχε έρθει δεν θυμάμαι ακριβώς. Αφού έχεις καφέ εκκρίσεις σε 1-2 μέρες θα έρθει κ το αίμα. 

Αύριο θα είμαι στην πέμπτη μέρα. οι εκκρίσεις έχουν μειωθεί και αυτό είναι που με ανησυχεί. ο γιατρός μου είχε δώσει utrogestan στην αρχή μπας και το σώζαμε, και από τότε , παρ' όλο που τα έχω σταματήσει εδώ και 4 ημέρες δε γίνεται τίποτα. 

 

Just now, ranial83 είπε:

Αχ βρε αγαπη μου πολυ λυπαμαι.Το περασα πριν ενα χρονο.Εναν κυκλο μου κρατησε και αιμορραγια ειχα οταν επεσε κατω απο 30 μοναδες.Η περιοδος μου ηταν λιγο βαρια την πρωτη μερα μετα μια χαρα ολα.Ισως εχεις λιγες κραμπες παραπανω απο τις συνηθισμενες αλλα με δυνατο παυσιπονο θα περασουν.Ευχομαι γρηγορα να περασει και να ερθει μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.Οτιδηποτε χρειαστεις εδω ειμαι.

Σε ευχαριστω πολύ <3 . 

Είμαι απογοητευμένη αρκετά . είχα και έναν κενό σάκο το Νοέμβρη. 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη στήριξη

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, jellyfishch είπε:

απλά άργησε λίγο και ανησυχώ μήπως δεν πάει κάτι καλά. Μήπως να κάνω άλλη μία χοριακή ή υπέρηχο; φασόλι πάντως δεν είδαμε, μόνο παχύ ενδομήτριο.

 

Αύριο θα είμαι στην πέμπτη μέρα. οι εκκρίσεις έχουν μειωθεί και αυτό είναι που με ανησυχεί. ο γιατρός μου είχε δώσει utrogestan στην αρχή μπας και το σώζαμε, και από τότε , παρ' όλο που τα έχω σταματήσει εδώ και 4 ημέρες δε γίνεται τίποτα. 

 

Σε ευχαριστω πολύ <3 . 

Είμαι απογοητευμένη αρκετά . είχα και έναν κενό σάκο το Νοέμβρη. 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη στήριξη

αργει vα πεσει η χοριακη πεφτει αvα δυο τρεις μερες περιπου. Υπερηχος σε αυτη τηv φαση δεv βλεπεις τιποτα χοριακη καvε vα δεις αv πεφτει  φυσιολογικα καvοvικα επρεπε ο γιατρος σου vα σου πει vα το τσεκαρεις καθε 4-5 μερες μοvο ετσι θα ξερεις αv καθαρισες . οταv θα παει κατω απο 10 θα ερθει περιοδος καvοvικα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κορίτσια σήμερα το πρωί κάτι πηγματα(συγνώμη πρώτη φορά είναι έτσι). Άντε ελπίζω να ξεκινήσει, μπας και ξεπρηστω.

Μου πρότεινε να συνεχίσω τα utrogestan και μόνο τότε θα κάναμε κ άλλη χοριακη.Έχεις δίκιο έπρεπε...


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

η περίοδος συνεχίζεται, κράτησε παραπάνω απ΄ ότι συνήθως.. 

Είχα αρκετά πήγματα και πολύ πόνο. 

Νιώθω μια εξάντληση γενικότερα, μαλλον οι ορμόνες που επανέρχονται?

Ελπίζω να κάνω ωορηξία αυτό το μήνα, παίρνω ένα σωρό συμπληρώματα μέχρι να δρομολογήσω φάρμακα και εξετάσεις.

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 10/8/2020 at 3:55 ΜΜ, jellyfishch είπε:

Καλησπέρα. Όσες βιώσατε βιοχημική κύηση, πόσες μέρες μετά ήρθε η περίοδος / αποβολή?

Πριν 4 ημέρες η χοριακή μου ήταν 70 (έπεσε από το 90) . Έχω καφέ εκκρίσεις αλλά αίμα όχι ακόμη. 

Ευχαριστώ:sad:

εμένα μου ειχε συμβεί μια ανάμεσα 1ου παιδιού και 2ου, ειχα θετικο τεστ χοριακη δεν προλαβα να παω να κανω σύνολο με την καθυστέρηση ηταν 6 μερες ...ηρθε βαριά με κομμάτια και κράτησε 8 μερες κανονικα αιμα αντί για 7 όπου την εβδομη εχω συνηθως μονο καφέ απλα μετα στο 2ο παιδι μου επμεινα μετα απο 1,5 χρόνο δεν ξερω αν έφταιγε αυτο ...ειχα θέματα κ με θυροειδη που δεν ρυθμιζοταν ..τεσπα το 3ο ηρθε με την 4η φορα εύκολα..και βλέπουμε για το 4ο...

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

καλή επιτυχία! κι εγώ θα ήθελα πολλά παιδάκια..

Έχω δρομολογήσει ήδη εξωσωματική σε δημόσιο και εξετάσεις - φάρμακα. 

1,5 χρόνος είναι πολύς για να περιμένουμε κι άλλο. 

  • Μου αρέσει 1

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , jellyfishch είπε:

καλή επιτυχία! κι εγώ θα ήθελα πολλά παιδάκια..

Έχω δρομολογήσει ήδη εξωσωματική σε δημόσιο και εξετάσεις - φάρμακα. 

1,5 χρόνος είναι πολύς για να περιμένουμε κι άλλο. 

εγω παντως αν κ ημουν τοτε σχετικά μικρή 27 εκανα την σαλπιγγογραφια και τον ίδιο μήνα εμεινα κ εγκυος στα 30 γεννησα το 3ο..και τώρα ειμαι 31 κ αν ερθει 4ο οκ...αν όχι δεν πειράζει...καλη επιτυχια σου εύχομαι ,οτι καλύτερο!!

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...