Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

      Εμένα 13 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα και σε όλα τα κορίτσια που ήμασταν ταυτόχρονα τόσο μας είπαν … 

      1 minute ago, Fay_ said:

      Κορίτσια σήμερα άλλαζα βδομάδα και μπαίνω στην 8η. Είχα μέρες να δω καφέ. Και τώρα πριν λίγο είδα στο σκούπισμα και στο εσώρουχο, περισσότερη ποσότητα από ότι συνήθως. Επίσης δεν ήταν σκούρο καφε όπως συνήθως, αλλά σαν να ροζιζε. Πόνους δεν έχω. Χθες ένιωθα λιγα τραβήγματακια. Έχω αγχωθεί πολύ. Να πάω στο νοσοκομείο; Δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω τρελαθεί.. 

      να είσαι ψύχραιμη δεν είναι κάτι … Εμένα όταν μ συνέβη είχα πάει στο νοσοκομείο καθώς ήταν απόγευμα και δεν έβρισκα την γυναικολόγο μου … 

Πάλινδρομες αποβολές εξειδικευμένοι γιατροί


Recommended Posts

αν απο τα 10 εμβρυα που σχιματιζεις τα 9 ειναι αρρωστα αν στον προεμφυτικο σου βρουν αυτο το ενα το καλο τοτε θα εχεις κατα ενα 90 τα 100 μια τελειομηνη εγκυμοσυνη. αντι λοιπον να μενεις εγκυος κ να αποβαλλεις 9 φορες σου βαζουν το ενα το καλο. 

Just now, Loka είπε:

Έχω στείλει κ γω και Είχε  χρωμόσωματικη ανωμαλία . 

αυτο βλεπει ο προεμφυτικος δεν ειναι τα ιδια ακριβως ποσοστα με την φυσικη συλληψη γιατι εχεις περισσοτερα εμβρυα προς εξεταση . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Loka είπε:

Αυτά τα ψιλά γράμματα ρε παιδιά για αυτό πρέπει να προσέχουμε ... εξάλλου όπως είπα κ πριν αν ήταν αυτή η λύση θα το πρότειναν οι γιατροί εγώ το έχω ζητήσει κ μου έχουν πει στο φυλικο ότι την παλινδρόμηση την έχεις στα ποσοστά που θα την έχεις και με την φυσιολογική 

Δεν ειναι ψιλά γράμματα , ειναι πολυ ξεκάθαροι οι ειδικοί που ασχολούνται με αυτο το κομμάτι ποιες ειναι οι πιθανότητες.

Just now, Loka είπε:

Έχω στείλει κ γω και Είχε  χρωμόσωματικη ανωμαλία . 

Αν ειχες κανει λοιπόν προεμφυτευτικο δεν θα σου μεταφέρανε αυτο το έμβρυο.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Aurora S είπε:

@Loka Αν είσαι Αθήνα, δες στο Αρεταίειο, νομίζω έχει ομάδα που ασχολείται με καθ'έξιν αποβολές. Εύχομαι να σου πάνε όλα όπως θέλεις!

Ευχαριστώ για τις ευχές πολύ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Δεν ειναι ψιλά γράμματα , ειναι πολυ ξεκάθαροι οι ειδικοί που ασχολούνται με αυτο το κομμάτι ποιες ειναι οι πιθανότητες.

Αν ειχες κανει λοιπόν προεμφυτευτικο δεν θα σου μεταφέρανε αυτο το έμβρυο.

Να είσαστε καλά κορίτσια αυτό το θέμα θα κυνηγήσω ξεκινάω με πληροφορίες σχετικά 

Just now, linaa είπε:

καπου εχεις μπερδευτει . δεν εχεις καταλαβει ακριβως τι ειναι ο προεμφυτικος κ για πιο λογο συμβαινουν οι παλλινδρομες σου. 

Γλυκιά μου λινα σίγουρα δεν γνωρίζω το θέμα του προεμφυτευτικου για αυτό εξάλλου και ανταλλάσουμε απόψεις και μαθαίνουμε και εγώ ρωτάω και εμπιστεύομαι την κάθε κοπέλα που αφιερώνει τον πολύτιμο τις χρόνο να απαντήσει στην αρχική μου ερώτηση .

Ψαχνω κ θα το ψάξω μέχρι εκεί που δεν πάει για τον προεμφυτευτικο και θα επανέλθω και εγώ μόλις μάθω πληροφορίες σχετικά και ελπίζω να είναι με ευχάριστα αποτελέσματα . Αλλά να λες σε μια κοπέλα που δεν γνωρίζεις ότι δεν έχει καταλάβει το λόγο που συμβαίνουν οι παλλινδρομες τις σε βρίσκω λίγο απόλυτη και αυστηρή θα έλεγα .

Πραγματικα δεν ξερεις τι έχω ψάξει σε ποιους και ποσό το θέμα . Το ότι εγραψα πέντε σειρές και δεν έδωσα ακριβώς πληροφορίες αναλυτικά τις όλης μου κατάστασης για Ν μην κουράσω με σεντόνι θα έπρεπε να σε κάνει πιο  συγκρατημένη . 
Δεν θα μείνω στο προηγούμενο να ευχαριστήσω ακόμα μια φορά για το χρόνο σου και να είσαι σίγουρη ότι περιμένω από εσένα ειδικά και άλλες πληροφορίες αν έχεις γιατί νιώθω ένα πάθος στη γραφή σου και έτσι κάπως λειτουργώ και εγώ όταν θέλω να βοηθήσω 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Loka είπε:

Να είσαστε καλά κορίτσια αυτό το θέμα θα κυνηγήσω ξεκινάω με πληροφορίες σχετικά 

Γλυκιά μου λινα σίγουρα δεν γνωρίζω το θέμα του προεμφυτευτικου για αυτό εξάλλου και ανταλλάσουμε απόψεις και μαθαίνουμε και εγώ ρωτάω και εμπιστεύομαι την κάθε κοπέλα που αφιερώνει τον πολύτιμο τις χρόνο να απαντήσει στην αρχική μου ερώτηση .

Ψαχνω κ θα το ψάξω μέχρι εκεί που δεν πάει για τον προεμφυτευτικο και θα επανέλθω και εγώ μόλις μάθω πληροφορίες σχετικά και ελπίζω να είναι με ευχάριστα αποτελέσματα . Αλλά να λες σε μια κοπέλα που δεν γνωρίζεις ότι δεν έχει καταλάβει το λόγο που συμβαίνουν οι παλλινδρομες τις σε βρίσκω λίγο απόλυτη και αυστηρή θα έλεγα .

Πραγματικα δεν ξερεις τι έχω ψάξει σε ποιους και ποσό το θέμα . Το ότι εγραψα πέντε σειρές και δεν έδωσα ακριβώς πληροφορίες αναλυτικά τις όλης μου κατάστασης για Ν μην κουράσω με σεντόνι θα έπρεπε να σε κάνει πιο  συγκρατημένη . 
Δεν θα μείνω στο προηγούμενο να ευχαριστήσω ακόμα μια φορά για το χρόνο σου και να είσαι σίγουρη ότι περιμένω από εσένα ειδικά και άλλες πληροφορίες αν έχεις γιατί νιώθω ένα πάθος στη γραφή σου και έτσι κάπως λειτουργώ και εγώ όταν θέλω να βοηθήσω 

 

 

στο ειπα σαν απαντηση οτι τελικα κ με τον προεμφιτικο παλι ιδιες πιθανοτητες θα εχεις για παλλινδρομη. απλα καπου σε εχουν ενημερωσει λαθος κ σε εχουν αφησει να παιδευεσε πολλα χρονια με λαθος πληροφοριες δεν το ειπα επικριτικα απλα πολλα πραγματα με τον γραπτο λογο παρερμηνευονται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

στο ειπα σαν απαντηση οτι τελικα κ με τον προεμφιτικο παλι ιδιες πιθανοτητες θα εχεις για παλλινδρομη. απλα καπου σε εχουν ενημερωσει λαθος κ σε εχουν αφησει να παιδευεσε πολλα χρονια με λαθος πληροφοριες δεν το ειπα επικριτικα απλα πολλα πραγματα με τον γραπτο λογο παρερμηνευονται

Σχετικά με την εξωσωματική (όχι με τον προεμφιτικο )vs φυσιολογικό και σε σχέση με την παλλινδρομο μου είπαν ότι έχεις τις ίδιες πιθανότητες .μαλλον για να είμαι ακριβής ότι κανείς δεν μπορεί να σου πει ότι η κύηση δεν θα παλλινδρομηση ... βιοπαθολόγος διευθυντής σε μεγάλη ιδιωτική κλινική . Αυτό πέρσι έγινε για να καταλάβεις . Τώρα γιατί δεν μου ανέφερε το νέο θέμα που ακούω σήμερα και που κάπου κάτι είχε πάρει το μάτι μου αλλά βασιζόμενη σε γιατρό που θα ήθελε να με κάνει άνετα πελάτισσαααααα και καλή μάλιστα να μην μου πει για αυτό πέφτω λίγο από τα σύννεφα .  
Τέλος πάντων δεν μένω στα παλιά τα παλιά ανήκουν Στο παρελθόν .

Εγω ενδιαφέρομαι και για αυτό μπήκα χτες στην κουβέντα να ακούσω κοπέλες που συμπάσχουν να ακούσω νέα πράγματα νέες προτάσεις από σίγουρες πηγές γιατί το θέμα γιατροί άστο μην το αναλύσουμε όλοι μας έχουμε καεί με κάποιο τρόπο σε κάποια χρονική στιγμή .

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Loka είπε:

Σχετικά με την εξωσωματική (όχι με τον προεμφιτικο )vs φυσιολογικό και σε σχέση με την παλλινδρομο μου είπαν ότι έχεις τις ίδιες πιθανότητες .μαλλον για να είμαι ακριβής ότι κανείς δεν μπορεί να σου πει ότι η κύηση δεν θα παλλινδρομηση ... βιοπαθολόγος διευθυντής σε μεγάλη ιδιωτική κλινική . Αυτό πέρσι έγινε για να καταλάβεις . Τώρα γιατί δεν μου ανέφερε το νέο θέμα που ακούω σήμερα και που κάπου κάτι είχε πάρει το μάτι μου αλλά βασιζόμενη σε γιατρό που θα ήθελε να με κάνει άνετα πελάτισσαααααα και καλή μάλιστα να μην μου πει για αυτό πέφτω λίγο από τα σύννεφα .  
Τέλος πάντων δεν μένω στα παλιά τα παλιά ανήκουν Στο παρελθόν .

Εγω ενδιαφέρομαι και για αυτό μπήκα χτες στην κουβέντα να ακούσω κοπέλες που συμπάσχουν να ακούσω νέα πράγματα νέες προτάσεις από σίγουρες πηγές γιατί το θέμα γιατροί άστο μην το αναλύσουμε όλοι μας έχουμε καεί με κάποιο τρόπο σε κάποια χρονική στιγμή .

 

να ξερεις οτι οι γιατροι οσο κ να θελουν τα χρηματα μας δεν ενδιαφερονται για την γρηγορη επιτυχια μας παντα . θελουν πολυ ψαξιμο ολα . 

ειναι πολυ δυσκολος τομεας κ εχει πολλους αδιαφορους

γινετε χαμος απο μεγαλογιατρους που απλα δεν ενδιαφερονται εχουν τοσο κοσμο που μια αποτυχια δεν τπυς χαλαει την φημη

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

να ξερεις οτι οι γιατροι οσο κ να θελουν τα χρηματα μας δεν ενδιαφερονται για την γρηγορη επιτυχια μας παντα . θελουν πολυ ψαξιμο ολα . 

Αστα βραστά τα ξέρω κ απ την καλή κ απ την ανάποδη ου μπλέξεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Loka είπε:

Να είσαστε καλά κορίτσια αυτό το θέμα θα κυνηγήσω ξεκινάω με πληροφορίες σχετικά 

Γλυκιά μου λινα σίγουρα δεν γνωρίζω το θέμα του προεμφυτευτικου για αυτό εξάλλου και ανταλλάσουμε απόψεις και μαθαίνουμε και εγώ ρωτάω και εμπιστεύομαι την κάθε κοπέλα που αφιερώνει τον πολύτιμο τις χρόνο να απαντήσει στην αρχική μου ερώτηση .

Ψαχνω κ θα το ψάξω μέχρι εκεί που δεν πάει για τον προεμφυτευτικο και θα επανέλθω και εγώ μόλις μάθω πληροφορίες σχετικά και ελπίζω να είναι με ευχάριστα αποτελέσματα . Αλλά να λες σε μια κοπέλα που δεν γνωρίζεις ότι δεν έχει καταλάβει το λόγο που συμβαίνουν οι παλλινδρομες τις σε βρίσκω λίγο απόλυτη και αυστηρή θα έλεγα .

Πραγματικα δεν ξερεις τι έχω ψάξει σε ποιους και ποσό το θέμα . Το ότι εγραψα πέντε σειρές και δεν έδωσα ακριβώς πληροφορίες αναλυτικά τις όλης μου κατάστασης για Ν μην κουράσω με σεντόνι θα έπρεπε να σε κάνει πιο  συγκρατημένη . 
Δεν θα μείνω στο προηγούμενο να ευχαριστήσω ακόμα μια φορά για το χρόνο σου και να είσαι σίγουρη ότι περιμένω από εσένα ειδικά και άλλες πληροφορίες αν έχεις γιατί νιώθω ένα πάθος στη γραφή σου και έτσι κάπως λειτουργώ και εγώ όταν θέλω να βοηθήσω 

 

 

Θα συμφωνήσω με την lina μάλλον αλλιώς το κατάλαβες το σχόλιο..νομίζω θέλει να σου πει ότι με τον προεμφυτευτικο είναι πολύ πιο εγκυημενη η προσπάθεια σου,και μάλλον ο γιατρός σου σε αποκαρδιωσε.δηλαδη και αυτοί νομίζω οι γιατροί πράττουν και αναλόγως την ψυχολογία μας.ειναι μερικοί που όταν βλέπουν ας πούμε ένα βεβαρυμένο ιστορικό τα λένε πολύ ωμά για να είναι καλυμενοι.απλα να θυμάσαι ότι και οι γιατροί άνθρωποι είναι κ λάθη κάνουν αλλά και εμείς άνθρωποι είμαστε και όχι νούμερα σε μια στατιστική.ολα γίνονται σήμερα.αν αντέχεις οικονομικά καλή μου σε συμβουλεύω να πας σε έναν από τους καλούς.ξερουν τα κορίτσια.θα είναι πιο εγκυημενη δουλεια.

10 ώρες πρίν, linaa είπε:

να ξερεις οτι οι γιατροι οσο κ να θελουν τα χρηματα μας δεν ενδιαφερονται για την γρηγορη επιτυχια μας παντα . θελουν πολυ ψαξιμο ολα . 

ειναι πολυ δυσκολος τομεας κ εχει πολλους αδιαφορους

γινετε χαμος απο μεγαλογιατρους που απλα δεν ενδιαφερονται εχουν τοσο κοσμο που μια αποτυχια δεν τπυς χαλαει την φημη

Λίνα έχω ακούσει τα καλύτερα ως άνθρωπος ο σφακ.ισχυει;;;επίσης παντ.και Θεσσαλονίκη τσεβ.τα γράφω έτσι μην δώσω περεταιρω πληροφορίες.την τσεβ.και τον σφακ.εχω ακούσει ότι είναι κ άνθρωποι σωστοί.να προτείνουμε την loka.....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Θα συμφωνήσω με την lina μάλλον αλλιώς το κατάλαβες το σχόλιο..νομίζω θέλει να σου πει ότι με τον προεμφυτευτικο είναι πολύ πιο εγκυημενη η προσπάθεια σου,και μάλλον ο γιατρός σου σε αποκαρδιωσε.δηλαδη και αυτοί νομίζω οι γιατροί πράττουν και αναλόγως την ψυχολογία μας.ειναι μερικοί που όταν βλέπουν ας πούμε ένα βεβαρυμένο ιστορικό τα λένε πολύ ωμά για να είναι καλυμενοι.απλα να θυμάσαι ότι και οι γιατροί άνθρωποι είναι κ λάθη κάνουν αλλά και εμείς άνθρωποι είμαστε και όχι νούμερα σε μια στατιστική.ολα γίνονται σήμερα.αν αντέχεις οικονομικά καλή μου σε συμβουλεύω να πας σε έναν από τους καλούς.ξερουν τα κορίτσια.θα είναι πιο εγκυημενη δουλεια.

Λίνα έχω ακούσει τα καλύτερα ως άνθρωπος ο σφακ.ισχυει;;;επίσης παντ.και Θεσσαλονίκη τσεβ.τα γράφω έτσι μην δώσω περεταιρω πληροφορίες.την τσεβ.και τον σφακ.εχω ακούσει ότι είναι κ άνθρωποι σωστοί.να προτείνουμε την loka.....

εγω τον σφακ εχω επισκεφτει κ για αυτον θα σου πω οτι ειναι φοβερος ανθρωπος κ καλος γιατρος . εχει παρα πολυ κοσμο αλλα αξιζει να τον επισκεφτει κανεις. ηρεμος κ κατατοπιστικος αυτο εισεπραξα εγω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

εγω τον σφακ εχω επισκεφτει κ για αυτον θα σου πω οτι ειναι φοβερος ανθρωπος κ καλος γιατρος . εχει παρα πολυ κοσμο αλλα αξιζει να τον επισκεφτει κανεις. ηρεμος κ κατατοπιστικος αυτο εισεπραξα εγω. 

Διάβασα γι αυτόν κ είδα κ συνέντευξη.θεσσαλονικη είναι;;;;πες μου λίγο υστεροσκοπηση σου κάνει ο ίδιος ας πούμε;;;θυμάσαι τιμή;;;;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Loka είπε:

Αστα βραστά τα ξέρω κ απ την καλή κ απ την ανάποδη ου μπλέξεις 

Λοιπον κοριτσι,μη βαζεις πολλά.στο μυαλό σου.Αν χρειαζεσαι εξωσωματική ή όχι θα στο πει χωρις συμφερον,αντικειμενικά,ενας γιατρος σε δημοσιο νοσοκομειο.

Το τμημα καθ εξιν αποβολών του Αλεξανδρας με επικεφαλης καθηγητη τον κ.Δρακάκη ειναι εξαιρετικό.Εχει βοηθησει παρα πολλες γυναικες πολλά χρονια τωρα να μεινουν εγκυες μετα απο αποβολές και το μονο σιγουρο ειναι οτι δε θα σε σπρωξει σε εξωσωματικη οπως οι ιδιωτες.

Απευθυνσου αμεσα εκει.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Λοιπον κοριτσι,μη βαζεις πολλά.στο μυαλό σου.Αν χρειαζεσαι εξωσωματική ή όχι θα στο πει χωρις συμφερον,αντικειμενικά,ενας γιατρος σε δημοσιο νοσοκομειο.

Το τμημα καθ εξιν αποβολών του Αλεξανδρας με επικεφαλης καθηγητη τον κ.Δρακάκη ειναι εξαιρετικό.Εχει βοηθησει παρα πολλες γυναικες πολλά χρονια τωρα να μεινουν εγκυες μετα απο αποβολές και το μονο σιγουρο ειναι οτι δε θα σε σπρωξει σε εξωσωματικη οπως οι ιδιωτες.

Απευθυνσου αμεσα εκει.

Σε ευχαριστώ έτσι με ονόματα βρε κορίτσια να αρχίσουμε να ψαχνόμαστε πιο εμπεριστατωμένα . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Στα τμήματα καθεξιν του Έλενα και του Αλεξάνδρα ουσιαστικά θα σου κάνουν αυτές τις εξετάσεις που έχεις ήδη κάνει.Αυτοανοσα θρομβοφιλια κτλ.

Στη θέση σου θα απευθύνουν σε γενετιστή.Η μια πολύ καλή επιλογή ( αφού κάνετε μόνοι δύο σύζυγοι καρυωτυπο ζεύγους) είναι το χωραιμειο που δεν έχει οικονομικό όφελος από σένα.

Ωστόσο ,στα 40+ το θέμα της ποιότητας είναι ένας από τους πρώτους παράγοντες παλλινδρομων.Για αυτό και όσα στέλνουμε από αποβολή συνήθως έχουν θέμα.Τα καλά νέα είναι ότι συλλαμβάνεις( όσο κι αν εσύ δεν μπορείς να το δεις).

Ενδεικτικά ,σε μια απλή εξωσωματική αν όλα πάνε σούπερ και αν παράγεις ωάρια από τα 8 κατά μέσο όρο που θα πάρεις πχ στα 35 μπορεί να σου μείνουν 3-4 να μεταφέρεις.Τα αλλά πάνε υπέρ πίστεως.κι από αυτά να έχουν θέμα τα δύο τρία.Δυστυχως όσο μεγαλώνουμε τα ποσοστά με χρωμοσωμιες αυξάνουν.Προσωπικα εάν γύριζε ο χρόνος πίσω θα έκανα με προεμφυτευτικο προσπάθεια.εχασα 3 παιδιά πριν την κόρη μου και 3 μετά με εξωσωματικες...τα ωάρια μου ήταν απλά για πεταμα..αυτό πιστεύω..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...