Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πήγα για την επαναληπτική χοριακη και από 113 τη Παράσκευη, σήμερα είναι 294. Ο γιατρός δεν Μ έχει πάρει ακόμη και είμαι μέσα στο άγχος. 

ελα καλα παει, εισαι παραπανω απο 2πλασιασμο στις 3 μέρες,  θα σου ζητησει και αλλη σιγουρα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Α!είμαστε ακριβώς τις ιδιες βδομάδες!και μένα 1η εγκυμοσύνη, όχι με εξωσωματική, αλλά με πολύ άγχος!!!!Δεν έχω σταματήσει την δουλειά και ουτε θα το κάνω σύντομα ,οπότε φοβάμαι και γι αυτό.

Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχουμε όλες!Όλα να πάνε καλά!

 

Τι τελεια!! Και εγω δουλευω, αλλα ευτυχως τις πιο πολλες μερες απο το σπιτι ειμαι. Κουραγιο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πήγα για την επαναληπτική χοριακη και από 113 τη Παράσκευη, σήμερα είναι 294. Ο γιατρός δεν Μ έχει πάρει ακόμη και είμαι μέσα στο άγχος. 

Μια χαρούλα είναι μπράβο!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πήγα για την επαναληπτική χοριακη και από 113 τη Παράσκευη, σήμερα είναι 294. Ο γιατρός δεν Μ έχει πάρει ακόμη και είμαι μέσα στο άγχος. 

Καλή είναι. Εσένα απο την αρχή διπλασιάζεται κοντά στις 72 ώρες οποτε ειναι καλή. Θα σου ξαναζητήσει και σένα χοριακη. Εμένα μου είπε αύριο πάλι .. πόση αγωνία πια!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου ζήτησε να ξαναπάω τη Παρασκευή. Ρε κορίτσια τι άγχος είναι αυτό; Κι ως πότε θα κάνω χοριακη δηλαδή; Δεν έχει μείνει φλέβα. Με τόσο χαμηλές τιμές πότε θα πάω για υπέρηχο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Laky είπε:

Μου ζήτησε να ξαναπάω τη Παρασκευή. Ρε κορίτσια τι άγχος είναι αυτό; Κι ως πότε θα κάνω χοριακη δηλαδή; Δεν έχει μείνει φλέβα. Με τόσο χαμηλές τιμές πότε θα πάω για υπέρηχο;

ισωσ παρασκευή να είναι η τελευταία μετά θα σου πει για υπερυχο σε 10-14 μερες! εχε πίστη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2022 at 8:22 ΜΜ, Irini__ είπε:

Κ πως το σταματήσες; εμένα δε μαφηνει σε ησυχία! Βέβαια είναι 17 μηνών! Γενικά δεν υπάρχει πρόβλημα αν η εγκυμοσύνη δεν ενέχει κινδύνους να θηλάζει μια μαμά και τους 9 μήνες αλλά το πρόβλημα μ είναι ότι δεν μπορώ να φανταστώ να θηλάζω 2 μωρα! Θα τα παίξω! Ήδη έχω να κοιμηθώ σερί 1μιση χρόνο!:blink:

Μετά από 6,5 χρόνια, της εξήγησα πως η μαμά χρειάζεται όλες της τις δυνάμεις για να κρατήσει το αδερφάκι. Οπότε τέρμα ο θηλασμός. Ήταν πολύ δυνατό επιχείρημα και έπιασε. Εσένα είναι στην κορύφωση του άγχους του αποχωρισμού. Είναι η πιο δύσκολη περίοδος για να το κόψεις 

4 ώρες πρίν, Kleopatra87 είπε:

Καλημερα σας κοριτσια! 1η εγκυμοσυνη μετα απο 3 αποτυχημενες εξωσωματικες. Επιτελους στο κλαμπ των εγκυων. Καναμε χτες πρωτο υπερυχο. Ειμαστε 5w+4d . Πολυ αγχος, κ αρκετη ζαλαδα. Εχει εκτοξευθει ξαφνικα κ η tsh μου στο θεο κ εχω κ για αυτο ακομα μια ανησυχια. Ευχομαι σε ολες σας τα καλυτερα.

Καλώς ήρθες και όλα καλά να πάνε! 

1 hour ago, Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πήγα για την επαναληπτική χοριακη και από 113 τη Παράσκευη, σήμερα είναι 294. Ο γιατρός δεν Μ έχει πάρει ακόμη και είμαι μέσα στο άγχος. 

Είναι πολύ μικρή αύξηση... 

  • Μου αρέσει 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Laky είπε:

Μου ζήτησε να ξαναπάω τη Παρασκευή. Ρε κορίτσια τι άγχος είναι αυτό; Κι ως πότε θα κάνω χοριακη δηλαδή; Δεν έχει μείνει φλέβα. Με τόσο χαμηλές τιμές πότε θα πάω για υπέρηχο;

Νομιζω οτι υπέρηχο μας ζητάνε όταν η τιμή της ξεπεράσει το 1000! Τότε εχει νόημα για σάκο και άλλη υπομονή για καρδούλα. Σου ειπε Παρασκευή επειδή είσαι στο τριήμερο και εσύ αυξηςη . Υπομονή να κάνουμε να πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Μου ζήτησε να ξαναπάω τη Παρασκευή. Ρε κορίτσια τι άγχος είναι αυτό; Κι ως πότε θα κάνω χοριακη δηλαδή; Δεν έχει μείνει φλέβα. Με τόσο χαμηλές τιμές πότε θα πάω για υπέρηχο;

Από Παρασκευή μέχρι Τρίτη είναι περίπου 96 ώρες. Θα έπρεπε να τριπλασιαστει (δεν ξέρω αν το θέτω σωστά με βάση τα μαθηματικά). Εσένα βγήκε χαμηλό και πιθανόν αυτό να προβλημάτισε το γιατρό, για αυτό ζήτησε επανάληψη. Το καλό είναι ότι αυξάνεται βέβαια. Πάντως μην σε στεναχωρεί αυτό. Εγώ στην κόρη μου από 300 μονάδες που ξεκίνησα έκανα συνεχώς χοριακες μέχρι να φτάσει τις 15000. Να πάνε όλα καλά και χαλάλι οι χοριακες 

  • Μου αρέσει 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια και γω μια απ' τα ίδια, άγχος, άγχος, άγχος. Αυτό με τις χοριακες τι φάση?? Εγώ μονο δύο έχω κάνει και τα χέρια μου είναι μελανιασμενα ...έχω πολύ λεπτές φλέβες και δεν θέλουν ούτε να με βλέπουν στο διαγνωστικό:-P αλλά δεν θα άντεχα άλλη τώρα !! Από συμπτώματα μόνο ενοχλήσεις και πονακια στην κοιλιά που δε ξέρω αν είναι της εγκυμοσύνης ή του άγχους μου! Κατά τα αλλά τίποτα (5+1 σήμερα). Το Σάββατο θα έρθει γυναικολόγος στο νησί και θα πάω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια εγώ ούτε στην πρώτη έκανα χοριακη αλλά ούτε τώρα κ έχω τον ίδιο γυναικολόγο απλά Μ είπε μολις κλείσω την 6 βδομάδα υπερυχο απλά μου φαινετε πολύ ανγχωτικο όλο αυτό με τις χοριακες κάθε μέρα .

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marianthi27 είπε:

Από Παρασκευή μέχρι Τρίτη είναι περίπου 96 ώρες. Θα έπρεπε να τριπλασιαστει (δεν ξέρω αν το θέτω σωστά με βάση τα μαθηματικά). Εσένα βγήκε χαμηλό και πιθανόν αυτό να προβλημάτισε το γιατρό, για αυτό ζήτησε επανάληψη. Το καλό είναι ότι αυξάνεται βέβαια. Πάντως μην σε στεναχωρεί αυτό. Εγώ στην κόρη μου από 300 μονάδες που ξεκίνησα έκανα συνεχώς χοριακες μέχρι να φτάσει τις 15000. Να πάνε όλα καλά και χαλάλι οι χοριακες 

Κοίτα τώρα τι μου λένε εμένα. Αν διπλασιαζω στις 72 ώρες τότε τη Δευτέρα θα έπρεπε να έχω 220 Στο περίπου τελοσπαντων. Σ άλλες 24 ώρες μέχρι Τρίτη εγώ είμαι 294. Δε ξέρω. Πραγματικά έχω αγχωθει πάρα πολύ. Εσύ κάθε πόσο ανέβαινε θυμάσαι; Σίγουρα χαλάλι οι χοριακες αλλά φοβάμαι μην είναι παλινδρομη ή βιοχημική. Αλλά απ' την άλλη δε θα έπρεπε να σταματήσει να αυξάνεται; Για να μη πω να μειώνεται. Εκτός κι αν είναι εξωμήτριο. Αλλά εξωμήτριο με εξωσωματική γίνεται; Δε ξέρω ρε κορίτσια. Τα χω χάσει κι εγώ.

4 ώρες πρίν, amelie77 είπε:

Καλή είναι. Εσένα απο την αρχή διπλασιάζεται κοντά στις 72 ώρες οποτε ειναι καλή. Θα σου ξαναζητήσει και σένα χοριακη. Εμένα μου είπε αύριο πάλι .. πόση αγωνία πια!!!!

Εσύ πόση έχεις κορίτσι μου και σε βάζει να ξανακάνεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Ρε κορίτσια εγώ ούτε στην πρώτη έκανα χοριακη αλλά ούτε τώρα κ έχω τον ίδιο γυναικολόγο απλά Μ είπε μολις κλείσω την 6 βδομάδα υπερυχο απλά μου φαινετε πολύ ανγχωτικο όλο αυτό με τις χοριακες κάθε μέρα .

Είναι όντως πολύ αγχωτικό! Και γω στην πρώτη εγκυμοσύνη μου θυμάμαι ότι μετά το θετικό τεστ πήγα για υπέρηχο κατευθείαν κάποιες μέρες μετά....τώρα πήρα την πρωτοβουλία και έκανα αντί για τέστ για πιο εμπιστοσύνη αποτέλεσμα ,και τη δεύτερη με προέτρεψε η γιατρός γιατί της φάνηκε χαμηλή

 

πρίν από 22 λεπτά , Laky είπε:

Κοίτα τώρα τι μου λένε εμένα. Αν διπλασιαζω στις 72 ώρες τότε τη Δευτέρα θα έπρεπε να έχω 220 Στο περίπου τελοσπαντων. Σ άλλες 24 ώρες μέχρι Τρίτη εγώ είμαι 294. Δε ξέρω. Πραγματικά έχω αγχωθει πάρα πολύ. Εσύ κάθε πόσο ανέβαινε θυμάσαι; Σίγουρα χαλάλι οι χοριακες αλλά φοβάμαι μην είναι παλινδρομη ή βιοχημική. Αλλά απ' την άλλη δε θα έπρεπε να σταματήσει να αυξάνεται; Για να μη πω να μειώνεται. Εκτός κι αν είναι εξωμήτριο. Αλλά εξωμήτριο με εξωσωματική γίνεται; Δε ξέρω ρε κορίτσια. Τα χω χάσει κι εγώ.

Εσύ πόση έχεις κορίτσι μου και σε βάζει να ξανακάνεις;

Πόσων εβδομάδων εισαι? Η βιοχημική γίνεται πολύ νωρίς ,πριν την καθυστέρηση αν δε κάνω λάθος! Παλινδρομη μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε στιγμή στο πρώτο τρίμηνο χωρίς να φαίνεται στις χοριακες οπότε βγαλτο και αυτό απ το μυαλό σου ... Αν δεν είχες κάνει αυτές τις χοριακες μια χαρά θα ήσουν τώρα ,τα νούμερα αυτά μας τρελαίνουν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Laky είπε:

Κοίτα τώρα τι μου λένε εμένα. Αν διπλασιαζω στις 72 ώρες τότε τη Δευτέρα θα έπρεπε να έχω 220 Στο περίπου τελοσπαντων. Σ άλλες 24 ώρες μέχρι Τρίτη εγώ είμαι 294. Δε ξέρω. Πραγματικά έχω αγχωθει πάρα πολύ. Εσύ κάθε πόσο ανέβαινε θυμάσαι; Σίγουρα χαλάλι οι χοριακες αλλά φοβάμαι μην είναι παλινδρομη ή βιοχημική. Αλλά απ' την άλλη δε θα έπρεπε να σταματήσει να αυξάνεται; Για να μη πω να μειώνεται. Εκτός κι αν είναι εξωμήτριο. Αλλά εξωμήτριο με εξωσωματική γίνεται; Δε ξέρω ρε κορίτσια. Τα χω χάσει κι εγώ.

Εσύ πόση έχεις κορίτσι μου και σε βάζει να ξανακάνεις;

Εγώ ειχα 300 αλλά θέλει και σλλη γιατι χωρις πάνω σπο 1000 δεν μπορεί να μου πει για υπέρηχο. Συν οτι φοβούνται τις βιοχημικές. Η καθεμία εχει διαφορετικές τιμές και αυξηςη. Ας εχουμε υπομονή !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...