Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

1 hour ago, amelie77 είπε:

Καλή μου φαίνεται όχι χαμηλή. Οκ έτσι ναι. Αν λάβουμε τις 72 ώρες. Δευτέρα σου είπε; Εμένα μου ειπε Τριτη αλλά μου φαίνονται πολλές οι μερες!!

Κι εμένα Τρίτη μου είπε. Αλλά εγώ θα πάω Δευτέρα πρωί πρωί. Εσύ τι έκανες τελικά με τη χοριακη σου; Ανέβηκε; 

Το θέμα είναι ότι ακούω κάτι κοπέλες στην 5η εβδομάδα να έχουν κάτι τεράστιες χοριακες.Αλλη να ξεκινάει από 250 Κι άλλη να ξεκινάει από 30. Πως γίνεται αυτό; 

Μήπως παίζει ρόλο αν η σύλληψη γίνει με εξωσωματική γονιμοποίηση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Laky είπε:

Κι εμένα Τρίτη μου είπε. Αλλά εγώ θα πάω Δευτέρα πρωί πρωί. Εσύ τι έκανες τελικά με τη χοριακη σου; Ανέβηκε; 

Το θέμα είναι ότι ακούω κάτι κοπέλες στην 5η εβδομάδα να έχουν κάτι τεράστιες χοριακες.Αλλη να ξεκινάει από 250 Κι άλλη να ξεκινάει από 30. Πως γίνεται αυτό; 

Μήπως παίζει ρόλο αν η σύλληψη γίνει με εξωσωματική γονιμοποίηση;

Δε νομίζω. Μάλλον παίζει ρόλο η μέρα εμφύτευσης που μπορεί να γίνει από 6 έως 12 μέρες μετά την γονιμοποίηση οπότε καταλαβαίνεις ότι υπάρχει μεγάλη απόκλιση από γυναίκα σε γυναίκα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Laky είπε:

Κι εμένα Τρίτη μου είπε. Αλλά εγώ θα πάω Δευτέρα πρωί πρωί. Εσύ τι έκανες τελικά με τη χοριακη σου; Ανέβηκε; 

Το θέμα είναι ότι ακούω κάτι κοπέλες στην 5η εβδομάδα να έχουν κάτι τεράστιες χοριακες.Αλλη να ξεκινάει από 250 Κι άλλη να ξεκινάει από 30. Πως γίνεται αυτό; 

Μήπως παίζει ρόλο αν η σύλληψη γίνει με εξωσωματική γονιμοποίηση;

Σίγουρα εξαρτάται η μερα εμφύτευσης. Εμένα μου είπαν οτι σημασία εχει να εχει αυξητική πορεία. Άλλες άρχισαν απο πολύ υψηλό γιατί ίσως έχουν δίδυμη κύηση. Και σίγουρα κάθε γυνσικα εχει διαφορετικές χοριακες.. Επισγς καθεμία μας εχρι διαφορετικό κύκλο ανεξάρτητα απο την εξωσωματική 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , amelie77 είπε:

Σίγουρα εξαρτάται η μερα εμφύτευσης. Εμένα μου είπαν οτι σημασία εχει να εχει αυξητική πορεία. Άλλες άρχισαν απο πολύ υψηλό γιατί ίσως έχουν δίδυμη κύηση. Και σίγουρα κάθε γυνσικα εχει διαφορετικές χοριακες.. Επισγς καθεμία μας εχρι διαφορετικό κύκλο ανεξάρτητα απο την 

πρίν από 3 λεπτά , Laky είπε:

Ε τι να πω. Μακάρι βρε κορίτσια. Να κρατήσουμε τα παιδάκια μας!!

Μην αγχώνεσαι κορίτσι! Μόνο ο θεός ξέρει .. η φύση της καθεμιάς μας είναι διαφορετική. Ακόμα και οι γιατροί με στατιστικά μιλάνε αλλά σίγουρα δεν μπορούν σε καμία να αποκλείσουν τιποτα. Θα έλεγα να χαλαρώσεις, να περάσεις όμορφο ΣΚ γιατί ο δρόμος που διαλέξαμε είναι ανηφορικός για όλες μας 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Εγώ να πάρω το θάρρος να ρωτήσω κάτι άλλο πιο πικάντικο?? Επαφές με τον άντρα σας έχετε τώρα?? Κι αν ναι , ελεύθερες η όχι??:roll: εγώ φοβάμαι δε κάνωτίποτα...

9 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Βγήκε η χοριακή μου κορίτσια!! 485!!! Προχθες θυμιζω οτι ήταν 158!!! Θα κλάψω από χαρά τρέμω ολόκληρη...

 

8 ώρες πρίν, Laky είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα. 113 ενώ προχθές ήταν 73. Μου λένε πως αφού ανέβηκε 70 τις εκατό είμαι οκ. Αγχώνομαι ρε κορίτσια. Λίγο μου φαίνεται. Ναι το πρώτο μου είναι. Γι αυτό είμαι στα χαμένα μάλλον. Τώρα μπήκα στην 5η εβδομάδα. Μήπως παίζει ρόλο που είμαι από εξωσωματική και οι τιμές μου είναι τόσο χαμηλές;

Κορίτσια υπέροχα νέα!! Όλα να πάνε κατευχην!!

@Laky εγώ κ στις δύο εγκυμοσύνες μου ξεκίνησα με χαμηλές σχετικά τιμές, 96 περίπου στην πρώτη κ στη δεύτερη 46.. κ στις δύο η αλήθεια είναι ότι τις έκανα προ καθυστέρησης. Να φανταστείς ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη ο τότε γιατρός μ στην Αθήνα δε μ ειχε πει καν να κάνω επαναληπτική..  εδώ Θεσκη όμως έκανα 3, οπότε είναι κ θέμα γιατρού αν ζητά ή όχι χοριακες. Από κει κ πέρα σίγουρα μας κατευθύνουν κάπως οι τιμές, αλλά δεν είναι και πανάκεια. Δ νομίζω η εξωσωματική να παίζει ρόλο.. κάνε την επαναληπτική κ πιστεύω όλα θα πάνε καλά!!

@Katerinaaa χαχα του χω απαγορευτικό μέχρι να κάνω τον πρώτο υπέρηχο κ να δούμε τι θα πει η γιατρός! Κάποιοι λένε μετα το τρίμηνο, άλλοι λένε δεν υπάρχει πρόβλημα! Εμένα να σ πω δε μ βγαίνει κ πολύ, δλδ κ στην πρώτη εγκυμοσύνη με κάποιες εξαιρέσεις ήμουν άβολα, δν ξέρω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Irini__ είπε:

 

Κορίτσια υπέροχα νέα!! Όλα να πάνε κατευχην!!

@Laky εγώ κ στις δύο εγκυμοσύνες μου ξεκίνησα με χαμηλές σχετικά τιμές, 96 περίπου στην πρώτη κ στη δεύτερη 46.. κ στις δύο η αλήθεια είναι ότι τις έκανα προ καθυστέρησης. Να φανταστείς ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη ο τότε γιατρός μ στην Αθήνα δε μ ειχε πει καν να κάνω επαναληπτική..  εδώ Θεσκη όμως έκανα 3, οπότε είναι κ θέμα γιατρού αν ζητά ή όχι χοριακες. Από κει κ πέρα σίγουρα μας κατευθύνουν κάπως οι τιμές, αλλά δεν είναι και πανάκεια. Δ νομίζω η εξωσωματική να παίζει ρόλο.. κάνε την επαναληπτική κ πιστεύω όλα θα πάνε καλά!!

@Katerinaaa χαχα του χω απαγορευτικό μέχρι να κάνω τον πρώτο υπέρηχο κ να δούμε τι θα πει η γιατρός! Κάποιοι λένε μετα το τρίμηνο, άλλοι λένε δεν υπάρχει πρόβλημα! Εμένα να σ πω δε μ βγαίνει κ πολύ, δλδ κ στην πρώτη εγκυμοσύνη με κάποιες εξαιρέσεις ήμουν άβολα, δν ξέρω

Εμενα μου εβγαινε και μου παραεβγαινε ,η πρώτη εγκυμοσύνη ήταν τόσο ανέμελη και ήμουν εντελώς στον κόσμο μου... μάλλον επειδή ήμουν μικρότερη κ είχα άγνοια κινδύνου,δε ξέρω...τώρα έχω κάνει στροφή 360 μοιρών!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/3/2022 at 9:00 ΜΜ, Irini__ είπε:

Πριν τη γεννα εννοώντας κατά τον 8ο μήνα κάπου εκεί..  βλέπει κάποια πράγματα σε σχέση με την καρδιά κ τον κυκλοφορικο σύστημα..  καλά λίγοι το κάνουν ειδικά θεσκη π έχω ρωτήσει, αλλά Αθήνα δεν υπάρχει εξέταση π δν κάνει κάποιος.. να φανταστείς είχα μπει στο τρυπάκι να κάνω μετά την αυχενική που όλα ήταν τέλεια κ την εξέταση αίματος DNA που κοστίζει ασεεε.. γτ ο γιατρός μ εκεί το έκανε στάνταρ σε όλες! Όπως κ όσο κόσμο ήξερα το έκανε! Καλά μην σε αγχωνω τώρα με αυτά! Αντε ωραια να μας πεις πως θα είναι οι τιμές αύριο!!

Πόσο εβδομάδων είσαι κορίτσι μου? Το πρώτο σου?

Είμαι στην 7η, ναι το 1ο μου

 

On 17/3/2022 at 9:00 ΜΜ, Irini__ είπε:

Πριν τη γεννα εννοώντας κατά τον 8ο μήνα κάπου εκεί..  βλέπει κάποια πράγματα σε σχέση με την καρδιά κ τον κυκλοφορικο σύστημα..  καλά λίγοι το κάνουν ειδικά θεσκη π έχω ρωτήσει, αλλά Αθήνα δεν υπάρχει εξέταση π δν κάνει κάποιος.. να φανταστείς είχα μπει στο τρυπάκι να κάνω μετά την αυχενική που όλα ήταν τέλεια κ την εξέταση αίματος DNA που κοστίζει ασεεε.. γτ ο γιατρός μ εκεί το έκανε στάνταρ σε όλες! Όπως κ όσο κόσμο ήξερα το έκανε! Καλά μην σε αγχωνω τώρα με αυτά! Αντε ωραια να μας πεις πως θα είναι οι τιμές αύριο!!

Πόσο εβδομάδων είσαι κορίτσι μου? Το πρώτο σου?

Στην 7η, ναι το 1ο....

On 17/3/2022 at 9:09 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

Τρως με το ζόρι ε? Μπράβο σου,αυτό θέλει μεγάλη υπομονή,εγώ προτιμώ να μην φάω τίποτα παρά να ακουμπησω κάτι που με αναγουλιαζει. Είναι φοβερό πάντως,κάθε μέρα αηδιάζω και με κάτι καινούριο. Σήμερα πχ δε θέλω να βλέπω ούτε πατάτες που μέχρι προχθές τρελαινομουν..

Τρώω επειδή πραγματικά πονάει το στομάχι μου αλλά ταυτόχρονα έχω κ αναγούλες... Πολύ φοβάμαι ότι σύντομα θα αρχίσω να τα βγάζω έτσι που ζορίζομαι 

Και εννοείται έχεις δίκιο... Κάθε μετά κάτι καινούργιο εννοείται χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Katerinaaa είπε:

Εγώ να πάρω το θάρρος να ρωτήσω κάτι άλλο πιο πικάντικο?? Επαφές με τον άντρα σας έχετε τώρα?? Κι αν ναι , ελεύθερες η όχι??:roll: εγώ φοβάμαι δε κάνω τίποτα...

Εμένα ο γιατρός μου είπε όχι επαφές το πρώτο τρίμηνο και μετά βλέπουμε. Ίσως επειδή είχα και μια αποβολή,διοτι στην αρχή είχα δύο έμβρυα. Πάντως ο άντρας μου δε θέλει ουτε να ακούσει για σεξ,μου λέει ότι το θεωρεί σούπερ περίεργο να κάνουμε ο,τι κάνουμε και να έχω ένα μωρό στην κοιλιά. Εμένα αυτό με βολεύει πάρα πολύ,διότι λόγω του ότι έχω όλη μέρα ναυτίες,αναγουλες και αέρια,δεν έχω καμία όρεξη για οτιδήποτε σεξουαλικό

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Εγώ να πάρω το θάρρος να ρωτήσω κάτι άλλο πιο πικάντικο?? Επαφές με τον άντρα σας έχετε τώρα?? Κι αν ναι , ελεύθερες η όχι??:roll: εγώ φοβάμαι δε κάνω τίποτα...

Καλημερααααα !!! Εμείς επειδή στο πρώτο μας παιδάκι μετά από επαφή στην 10 η εβδομάδα έπαθα αποκόλληση κ πήγαμε να χάσουμε το μωρό έμεινα ξαπλωμένη πέντε μήνες . Δν κάνουμε τπτ τώρα τουλάχιστον μέχρι τον 5ο μήνα κ θα ρωτήσω και τον γιατρό μου βέβαια αν θα υπάρχει πρόβλημα κάθε περίπτωση είναι διαφορετική . Γνωρίζω όμως μέχρις τον 3ο μήνα καλό είναι να το αποφύγεις Ρώτα όμως κ τον γιατρό σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/3/2022 at 6:54 ΜΜ, Katerinaaa είπε:

Θεσσαλονίκη? Ουρανοκατέβατη μου ήρθες!!!! Από κει είμαι!! Μενω σε νησί όμως!Αλλά εκεί θα γεννήσω πρώτα ο θεος!! Αχ πες Μ ότι έχεις ιδέα από Ιπποκράτειο!!! Λόγω οικονομικών και το πρώτο παιδί σε εφημερία το γέννησα αλλά λογω καισαρικής τώρα πρέπει να το χω προγραμματίσει και δεν ξέρω κανέναν εκεί ούτε το πώς μπορεί να γίνει αυτό χωρίς δικό μου γιατρό.... όποια βοήθεια δεκτή!!! 

Αύριο πάω για δεύτερη χοριακή

Ιπποκράτειο ίσως να γεννήσω εγώ. Πέμπτη 24/3 έχω ραντεβού. Οπότε θα σου πω μετά 

On 17/3/2022 at 8:05 ΜΜ, Laky είπε:

Κι εγώ σε νησί μένω αλλά είμαι από Θεσσαλονίκη. Που είσαι; Εγώ είμαι στη Λήμνο αλλά πρώτα ο Θεός αν όλα πάνε καλά κι εγώ Θεσσαλονίκη θα γεννήσω και θέλω να βρω γιατρό εκεί. Κι εγώ αύριο θα πάω για τη δεύτερη χοριακη. Τι να πω εγώ που η δική μου ήταν 73?

Πω πω λατρεύω Λήμνο! Όνειρο ζωής είναι να μείνω για πάντα εκεί!!!! 

 

On 18/3/2022 at 12:36 ΜΜ, Katerinaaa είπε:

Βγήκε η χοριακή μου κορίτσια!! 485!!! Προχθες θυμιζω οτι ήταν 158!!! Θα κλάψω από χαρά τρέμω ολόκληρη...

Συγχαρητήρια!!! ❤️

20 ώρες πρίν, Laky είπε:

146 είναι διπλασιασμός. Δεν είναι 50 τις εκατό αύξηση. Ο γιατρός λέει πως ο διπλασιασμός η απόλυτη αυτή δηλαδή αύξηση συμβαίνει μέχρι τις 72 ώρες. Όχι απόλυτα στις 48. Να ξανακάνω τη Δευτέρα και θα δούμε. Εγώ ρωτάω απλά επειδή είναι χαμηλή. Μήπως κάποια κοπέλα έχει ανάλογη εμπειρία.

Διπλασιασμό θέλουμε σε 48-72 ώρες. Η αλήθεια είναι πως είναι μικρή η αύξηση. Θέλει οπωσδήποτε επανάληψη. Καλή επιτυχία σου εύχομαι, όπως και να έχει! 

19 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κι εμένα Τρίτη μου είπε. Αλλά εγώ θα πάω Δευτέρα πρωί πρωί. Εσύ τι έκανες τελικά με τη χοριακη σου; Ανέβηκε; 

Το θέμα είναι ότι ακούω κάτι κοπέλες στην 5η εβδομάδα να έχουν κάτι τεράστιες χοριακες.Αλλη να ξεκινάει από 250 Κι άλλη να ξεκινάει από 30. Πως γίνεται αυτό; 

Μήπως παίζει ρόλο αν η σύλληψη γίνει με εξωσωματική γονιμοποίηση;

Σημασία έχει η μέρα εμφύτευσης η οποία πολλές φορές διαφέρει από την ημερομηνία που μας δίνουν οι διαφορές εφαρμογές. Επίσης για όσες έκανα εξωσωματική, πάλι ο τρόπος μέτρησης διαφέρει. Καλύτερα να συμβουλεύεστε το γιατρό σας για το σε ποια εβδομάδα κύησης είστε 

18 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Εγώ να πάρω το θάρρος να ρωτήσω κάτι άλλο πιο πικάντικο?? Επαφές με τον άντρα σας έχετε τώρα?? Κι αν ναι , ελεύθερες η όχι??:roll: εγώ φοβάμαι δε κάνω τίποτα...

Εμείς όχι. Αλλά και εγώ δεν έχω διάθεση με τις διαρκείς αναγούλες 

  • Μου αρέσει 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Ιπποκράτειο ίσως να γεννήσω εγώ. Πέμπτη 24/3 έχω ραντεβού. Οπότε θα σου πω μετά 

Πω πω λατρεύω Λήμνο! Όνειρο ζωής είναι να μείνω για πάντα εκεί!!!! 

 

Συγχαρητήρια!!! ❤️

Διπλασιασμό θέλουμε σε 48-72 ώρες. Η αλήθεια είναι πως είναι μικρή η αύξηση. Θέλει οπωσδήποτε επανάληψη. Καλή επιτυχία σου εύχομαι, όπως και να έχει! 

Σημασία έχει η μέρα εμφύτευσης η οποία πολλές φορές διαφέρει από την ημερομηνία που μας δίνουν οι διαφορές εφαρμογές. Επίσης για όσες έκανα εξωσωματική, πάλι ο τρόπος μέτρησης διαφέρει. Καλύτερα να συμβουλεύεστε το γιατρό σας για το σε ποια εβδομάδα κύησης είστε 

Εμείς όχι. Αλλά και εγώ δεν έχω διάθεση με τις διαρκείς αναγούλες 

 Όνειρο ζωής να ζήσεις στη Λήμνο;;;;;; Χαχαχαχα Μπράβο!!!!! Εγώ μετράω τις ώρες να σηκωθώ να φύγω να μην ξαναπατήσω το πόδι μου αλλά οκ. 

Σ ευχαριστώ πολύ πάντως.

Κορίτσια έχετε πρησμένο στήθος που πονάει;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια είμαι η μόνη που δεν έχει, αναγούλες??και,το στήθος μου δεν με πονάει ιδιαίτερα λίγο οι θηλες.Ειμαι 5 w + 1d και βλέπω όλες σας έχετε τέτοια συμπτώματα. Σε λίγο θα αναρωτιέμαι αν είμαι έγκυος. Μέχρι την Δευτέρα που θα πάω στον γιατρό δεν θα μου φύγει το άγχος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...