Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Τελειώσαμε από τη γιατρο κορίτσια 2400 το μωρό μου επιτελους πήρε μπρος!!! Θα σταματήσω την ασπιρίνη μέχρι την Κυριακή να την πάρω κ πλέον δεν υπάρχει λόγος να την παιρνω!! Θα με ξαναδεί την άλλη εβδομάδα! Όλα τα αλλά είναι φυσιολογικά! Αν δούμε κ δε βάζει ικανοποιητικό βάρος ή αυξηθεί η πίεση μου θα γεννήσω προς το παρόν θελουμε μετά τις 38+ εβδομαδες!!

 

αα η πίεση μου σήμερα ήταν 13 κ 7 η χαμηλή 

Τέλεια! Κι εμένα κάπου εκεί ήταν στις εβδομάδες σου ! Είστε μια χαρά και πιστεύω μπορείς να ηρεμήσεις κορίτσι μου!

Εγώ τώρα το απόγευμα έχω ραντεβού ανάλογα τι θα δούμε ή θα μου πει γεννάς άμεσα ή το πολύ να με δει μέσα στην εβδομάδα πάλι. Πάντως μέσα στην εβδομάδα ή μέχρι την Δευτέρα που θα φτάσω 37+1 λογικά θα έχω γεννήσει! Θα σας πω τα νέα μου το βράδυ!

  • Μου αρέσει 4

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, marpi91 είπε:

Κορίτσια μου,  μια ερώτηση! Που θα απορρίπτεται τις πάνες; έχετε αγοράσει αυτούς τους ειδικούς κάδους ή είναι περιττό έξοδο; διαβάζω ανάμεικτες κριτικές. Κάποιοι λένε πως βρομάει έτσι και αλλιώς, οπότε είναι πεταμένα λεφτά,  άλλοι λένε πως τους έλυσε τα χέρια. Έχει κάποια εμπειρία; 

Νομίζω ότι είναι πεταμένα λεφτά. Εγώ έχω πάρει ένα κουτί 30×30 από το γνωστό σουηδικό κατάστημα, να το έχω στο δωμάτιο και θα το αδειάζω. Ότι και να πάρεις θα μυρίζει και θα θέλει πλύσιμο κάθε τόσο, οπότε άδικος κόπος και χρήματα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Τέλεια! Κι εμένα κάπου εκεί ήταν στις εβδομάδες σου ! Είστε μια χαρά και πιστεύω μπορείς να ηρεμήσεις κορίτσι μου!

Εγώ τώρα το απόγευμα έχω ραντεβού ανάλογα τι θα δούμε ή θα μου πει γεννάς άμεσα ή το πολύ να με δει μέσα στην εβδομάδα πάλι. Πάντως μέσα στην εβδομάδα ή μέχρι την Δευτέρα που θα φτάσω 37+1 λογικά θα έχω γεννήσει! Θα σας πω τα νέα μου το βράδυ!

Ναι επιτελους πήρα μια ανάσα! Πλέον δεν ανησυχώ ότι θέλει από εδώ κ πέρα!!! 
 

θα περιμένουμε τα νέα σας!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Τέλεια! Κι εμένα κάπου εκεί ήταν στις εβδομάδες σου ! Είστε μια χαρά και πιστεύω μπορείς να ηρεμήσεις κορίτσι μου!

Εγώ τώρα το απόγευμα έχω ραντεβού ανάλογα τι θα δούμε ή θα μου πει γεννάς άμεσα ή το πολύ να με δει μέσα στην εβδομάδα πάλι. Πάντως μέσα στην εβδομάδα ή μέχρι την Δευτέρα που θα φτάσω 37+1 λογικά θα έχω γεννήσει! Θα σας πω τα νέα μου το βράδυ!

Αντε κοντεύεις κι εσύ!! Εγώ αν καταφέρουμε και φτάσουμε στις 38 εβδομαδες και δε μας κάνει καμία έκπληξη ο τράχηλος, έχω ακόμα 24 μέρες!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marpi91 είπε:

Δεν πρόλαβα να καταλάβω κάτι κορίτσι μου.. 6 Δεκεμβρίου ξεκινησαν οι πόνοι, 7 Δεκεμβρίου μπήκα για περίδεση, 10 εσπασαν τα νερα και έχασα το μωρό. Καμία εξέταση δεν είχε δείξει ποτέ τίποτα. Ο τοτε γιατρός μου, εντελως άπειρος επάνω στο θέμα από ότι φαίνεται, μας είπε για πιθανή φλεγμονή. Δεν μου έκανε καν βιοψία πλακούντα και εμβρυικου υλικού να δει τι πήγε στραβά. Εφόσον όμως δεν υπάρχει κάτι παθολογικο οργανικό, ο τράχηλος μου δλδ δεν έχει πρόβλημα γενικότερα, και αφού έκανα υστεροσκοπηση-αποξεση με τον νέο μου γιατρό να διερεύνηση, δεν έδειξε τίποτα οπότε το χρεωσαμε σε ένα ατυχές τυχαίο γεγονός. Τωρα φλεγμονή ήταν; κάποια χρωμοσωμικη ανωμαλία ήταν; δεν θα μάθουμε ποτέ..

Επίσης τώρα με την περιδεση, όχι, δεν είμαι σε ακινησία, κανονικά όλα, απλά δεν σηκώνω βάρη πολλα και αποφεύγω να σκύβω. Ξεκουράζομαι γενικά όταν νιώσω βάρος αλλά δεν ήμουν σε φάση για ακινησία. 

Μπράβο το νινί! Μεγαλώνει να κάνει μπουτακια να τσιμπάς!!! Το έψαξα πολυυυυ με την πίεση, θυμάσαι την προηγούμενη εβδομάδα που είχα τρελαθεί με το 13 και 8! Είναι οκ τελικά, μια χαρά για το στάδιο που βρισκόμαστε! Και ειδικά η αρτηριακή σου (7) είναι σούπερ!!!

Κορίτσια μου,  μια ερώτηση! Που θα απορρίπτεται τις πάνες; έχετε αγοράσει αυτούς τους ειδικούς κάδους ή είναι περιττό έξοδο; διαβάζω ανάμεικτες κριτικές. Κάποιοι λένε πως βρομάει έτσι και αλλιώς, οπότε είναι πεταμένα λεφτά,  άλλοι λένε πως τους έλυσε τα χέρια. Έχει κάποια εμπειρία; 

Μια χαρά είναι η πίεση μας τόσο!! Μην αγχώνεσαι!! Όλα καλά θα είναι!! 
 

εμενα έχει ένα κάδο τέτοιο η νύφη μου π της το πήραν δώρο αλλά δεν τον χρησιμοποιήσε ποτέ γιατί δε κατάλαβε τι είναι κ θα μου το δώσει! Αν δεν είχε δεν θα αγόραζα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , NataSou είπε:

Νομίζω ότι είναι πεταμένα λεφτά. Εγώ έχω πάρει ένα κουτί 30×30 από το γνωστό σουηδικό κατάστημα, να το έχω στο δωμάτιο και θα το αδειάζω. Ότι και να πάρεις θα μυρίζει και θα θέλει πλύσιμο κάθε τόσο, οπότε άδικος κόπος και χρήματα!

Ααα κουτί ε; θυμάσαι μήπως το όνομα; κλείνει από πάνω; εγώ πήρα κάτι σακουλάκια από τα τζάμπο αρωματικά και σκέφτομαι να πάρω και ένα κάδο κανονικό να τον βάλω έξω από τη μπαλκονοπορτα αλλά άνοιξε κλείσε σε κάθε πάνα θα μας φάνε τα δρομολόγια!!! Μήπως πάρω κάτι για μέσα στο δωμάτιο και τις πετάω 4 -5 μαζί ξέρω γω..

πρίν από 21 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Μια χαρά είναι η πίεση μας τόσο!! Μην αγχώνεσαι!! Όλα καλά θα είναι!! 
 

εμενα έχει ένα κάδο τέτοιο η νύφη μου π της το πήραν δώρο αλλά δεν τον χρησιμοποιήσε ποτέ γιατί δε κατάλαβε τι είναι κ θα μου το δώσει! Αν δεν είχε δεν θα αγόραζα 

Με προβληματίζει πιο πολύ η τιμή των ανταλλακτικών πάρα του ίδιου του κάδου. Οι 3 κασέτες έχουν 30 ευρώ! Και διάβασα πως όταν ανοίγουν το καπάκι πάλι μυρίζει,  αυτό δεν το γλιτώνεις! Αν σε βολέψει, ώστε, πες μας άποψη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , marpi91 είπε:

Ααα κουτί ε; θυμάσαι μήπως το όνομα; κλείνει από πάνω; εγώ πήρα κάτι σακουλάκια από τα τζάμπο αρωματικά και σκέφτομαι να πάρω και ένα κάδο κανονικό να τον βάλω έξω από τη μπαλκονοπορτα αλλά άνοιξε κλείσε σε κάθε πάνα θα μας φάνε τα δρομολόγια!!! Μήπως πάρω κάτι για μέσα στο δωμάτιο και τις πετάω 4 -5 μαζί ξέρω 

Όχι δεν κλείνει, είναι ανοιχτό, λέγεται DRONA με κωδικό 903.992.17.  Του βάζεις μια σακούλα WC  και κάνεις τη δουλειά σου!!

Έτσι κι αλλιώς κάθε μέρα θα το αδειάζεις! Και αν το μπεμπακι κάνει κάτι πολύ βρωμερό το πετάς εκείνη την ώρα έξω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , marpi91 είπε:

Ααα κουτί ε; θυμάσαι μήπως το όνομα; κλείνει από πάνω; εγώ πήρα κάτι σακουλάκια από τα τζάμπο αρωματικά και σκέφτομαι να πάρω και ένα κάδο κανονικό να τον βάλω έξω από τη μπαλκονοπορτα αλλά άνοιξε κλείσε σε κάθε πάνα θα μας φάνε τα δρομολόγια!!! Μήπως πάρω κάτι για μέσα στο δωμάτιο και τις πετάω 4 -5 μαζί ξέρω γω..

Με προβληματίζει πιο πολύ η τιμή των ανταλλακτικών πάρα του ίδιου του κάδου. Οι 3 κασέτες έχουν 30 ευρώ! Και διάβασα πως όταν ανοίγουν το καπάκι πάλι μυρίζει,  αυτό δεν το γλιτώνεις! Αν σε βολέψει, ώστε, πες μας άποψη!

Εννοείται θα σας πω! Διαφορετικά κ εγώ είχα σκοπο να πάρω ένα άλλο απλό κ να τα πετάω μολις γίνουν 3-4 στον μεγάλο κάλαθο έξω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Είχες καμία παρενέργεια??? Δεν το έκανα  στις προηγούμενες  εγκυμοσύνες και το φοβάμαι 

Όχι, καμία παρενέργεια. Μόνο το χέρι πονούσε λίγο όπως είπε και η @Rafaela_123

Ρε κορίτσια, υπάρχει κάποια που πρόκειται να γεννήσει σε δημόσιο μαιευτήριο; 
Με παρακολουθεί εξαιρετικός γιατρος στο Έλενα από την αρχή της εγκυμοσύνης μου αλλά δεν έχουμε κάνει ακόμα κουβέντα για αμοιβή.. εγώ θέλω πολύ να τον ρωτησω για να μην του δώσουμε λιγότερα στο τέλος απ ότι ζητάει και γίνουμε ρεζίλι αλλά ο ξεροκεφαλος αντρουλης μου αρνείται κατηγορηματικά να του κάνουμε κουβέντα και να δώσουμε οσα μπορούμε εμείς.. 

Ποια είναι η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Zako είπε:

Όχι, καμία παρενέργεια. Μόνο το χέρι πονούσε λίγο όπως είπε και η @Rafaela_123

Ρε κορίτσια, υπάρχει κάποια που πρόκειται να γεννήσει σε δημόσιο μαιευτήριο; 
Με παρακολουθεί εξαιρετικός γιατρος στο Έλενα από την αρχή της εγκυμοσύνης μου αλλά δεν έχουμε κάνει ακόμα κουβέντα για αμοιβή.. εγώ θέλω πολύ να τον ρωτησω για να μην του δώσουμε λιγότερα στο τέλος απ ότι ζητάει και γίνουμε ρεζίλι αλλά ο ξεροκεφαλος αντρουλης μου αρνείται κατηγορηματικά να του κάνουμε κουβέντα και να δώσουμε οσα μπορούμε εμείς.. 

Ποια είναι η γνώμη σας;

Φίλη μου γέννησε προ ημερών στο Έλενα και πλήρωσε μόνο το δωμάτιο μονόκλινο κάτι ψίχουλα σε σχέση με τα χιλιάρικα του ιδιωτικού. Και ήταν και πλήρως ανακαινισμενο! Στον γιατρό έδωσαν με το ζόρι κάποια χρήματα, δεν τα έπαιρνε με τίποτα. Σχεδόν του τα πέταξαν δλδ. Αλλά έχω ακούσει πολλούς να δίνουν το γνωστό φακελάκι, με όσα ο καθένας κρίνει και μπορεί. Άλλωστε στο δημόσιο νοσοκομείο ο γιατρός πληρώνεται από το κράτος για τις υπηρεσίες του. Αν ήσουν σε ιδιωτικό θα σου έλεγα ότι αργήσατε κιόλας να ρωτήσετε, αλλά τώρα ίσως γερνω προς την άποψη του άντρα σου, μόνο και μόνο γιατί τα βάζω με την ανύπαρκτη δημόσια περίθαλψη!!!

Επαναφέρω θέμα που είχε συζητηθεί παλαιότερα, καθώς δεν έχει αλλάξει κάτι για εμένα και αγχώνομαι! 

Έχετε όλες κάποιο υγρό που τρέχει από τις θηλες; κάποιο στίγμα στη μπλούζα; κάτι που να ορίζει πως έχουν πάρει μπρος οι μαστοι; Παιδιά εγώ τίποτα απολύτως! Η μαία μου με μαλώνει, δεν παίζει κανένα ρόλο λέει και πως πρώτα αφαιρείται ο πλακουντας και μετά κατεβαίνει γάλα.. εγώ έχω κολλήσει πως δεν θα έχω γάλα. Αφήστε που τα νιώθω λιγότερο πρησμένα από τους προηγούμενους μήνες.. φρικάρω άδικα;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , marpi91 είπε:

Έχετε όλες κάποιο υγρό που τρέχει από τις θηλες; κάποιο στίγμα στη μπλούζα; κάτι που να ορίζει πως έχουν πάρει μπρος οι μαστοι; Παιδιά εγώ τίποτα απολύτως! Η μαία μου με μαλώνει, δεν παίζει κανένα ρόλο λέει και πως πρώτα αφαιρείται ο πλακουντας και μετά κατεβαίνει γάλα.. εγώ έχω κολλήσει πως δεν θα έχω γάλα. Αφήστε που τα νιώθω λιγότερο πρησμένα από τους προηγούμενους μήνες.. φρικάρω άδικα;;;

Ούτε εμένα τρέχει κάτι κι έχω προσπαθήσει κιόλας να το πιέσω αλλά τίποτε! Ούτε εμένα είναι τούμπανο πάντως,  νιώθω ότι έχουν σταματήσει να πρηζονται για την ώρα, απλά με πονάνε ώρες ώρες οι θηλες μου χωρίς όμως να είναι αφόρητο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , marpi91 είπε:

Φίλη μου γέννησε προ ημερών στο Έλενα και πλήρωσε μόνο το δωμάτιο μονόκλινο κάτι ψίχουλα σε σχέση με τα χιλιάρικα του ιδιωτικού. Και ήταν και πλήρως ανακαινισμενο! Στον γιατρό έδωσαν με το ζόρι κάποια χρήματα, δεν τα έπαιρνε με τίποτα. Σχεδόν του τα πέταξαν δλδ. Αλλά έχω ακούσει πολλούς να δίνουν το γνωστό φακελάκι, με όσα ο καθένας κρίνει και μπορεί. Άλλωστε στο δημόσιο νοσοκομείο ο γιατρός πληρώνεται από το κράτος για τις υπηρεσίες του. Αν ήσουν σε ιδιωτικό θα σου έλεγα ότι αργήσατε κιόλας να ρωτήσετε, αλλά τώρα ίσως γερνω προς την άποψη του άντρα σου, μόνο και μόνο γιατί τα βάζω με την ανύπαρκτη δημόσια περίθαλψη!!!

Επαναφέρω θέμα που είχε συζητηθεί παλαιότερα, καθώς δεν έχει αλλάξει κάτι για εμένα και αγχώνομαι! 

Έχετε όλες κάποιο υγρό που τρέχει από τις θηλες; κάποιο στίγμα στη μπλούζα; κάτι που να ορίζει πως έχουν πάρει μπρος οι μαστοι; Παιδιά εγώ τίποτα απολύτως! Η μαία μου με μαλώνει, δεν παίζει κανένα ρόλο λέει και πως πρώτα αφαιρείται ο πλακουντας και μετά κατεβαίνει γάλα.. εγώ έχω κολλήσει πως δεν θα έχω γάλα. Αφήστε που τα νιώθω λιγότερο πρησμένα από τους προηγούμενους μήνες.. φρικάρω άδικα;;;

Ο δικός μου δεν νομίζω ότι είναι από αυτούς που δεν παίρνουν.. για αυτό αγχώνομαι. Πληρώνουμε φαντάσου κανονικά επίσκεψη κάθε φορά και μας κάνει κ ο ίδιος τον υπέρηχο. Είναι λες κ πας σε ιδιωτικό ιατρείο. 
Φοβάμαι ότι στο τέλος θα του δώσουμε ότι μπορούμε και θα ζητήσει τα διπλάσια.. έχω διαβάσει διαφορά για τιμές που παίζουν στο Έλενα για αυτό θέλω να ρωτήσω να ξεμπερδεύουμε. Μην βρεθούμε μετά προ εκπλήξεως. Αλλά είναι τόσο κάθετος ο άντρας μου σε αυτό το θέμα που δεν νομίζω να βγάλουμε άκρη.. 

Ουτε εγώ έχω δει κάποια διαρροή, μόνο μια φορά ζουλήχτηκα και έβγαλα λίγο γιατί είχα και γω άγχος να δω εάν έχω γάλα. Το είπα στον γιατρό μου και μου ειπε ακριβώς αυτό που σου ειπε η μαία σου. Μάλιστα μου ειπε ότι δεν κάνει να έχουμε διαρροές νωρίτερα από τον τοκετό γιατί κάνει η μήτρα πρόωρες συσπάσεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Zako είπε:

Όχι, καμία παρενέργεια. Μόνο το χέρι πονούσε λίγο όπως είπε και η @Rafaela_123

Ρε κορίτσια, υπάρχει κάποια που πρόκειται να γεννήσει σε δημόσιο μαιευτήριο; 
Με παρακολουθεί εξαιρετικός γιατρος στο Έλενα από την αρχή της εγκυμοσύνης μου αλλά δεν έχουμε κάνει ακόμα κουβέντα για αμοιβή.. εγώ θέλω πολύ να τον ρωτησω για να μην του δώσουμε λιγότερα στο τέλος απ ότι ζητάει και γίνουμε ρεζίλι αλλά ο ξεροκεφαλος αντρουλης μου αρνείται κατηγορηματικά να του κάνουμε κουβέντα και να δώσουμε οσα μπορούμε εμείς.. 

Ποια είναι η γνώμη σας;

@Zako κοπέλα μου δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλα θελω τη βοήθεια σου και ενθάρρυνση ίσως. Εμενα με παρακολουθει ιδιωτης γιατρος και το 1ο μου παιδι το γεννησα σε ιδιωτικο. Τωρα τελευταια εχω φρικαρει τοσο με την ακριβεια που σκεφτομαι σοβαρα να παω να γεννησω σε δημοσιο μπας και σωσουμε τις οικονομιες μας. Αθηνα μενω οποτε θα σου ημουν ευγνωμων αν μου ελεγες τι γνωριζεις για συνθηκες, κανονες κοβιντ, ποιον γιατρο εχεις κλπ. Θα κανω προγραμματισμενη καισαρικη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Annie4 είπε:

@Zako κοπέλα μου δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλα θελω τη βοήθεια σου και ενθάρρυνση ίσως. Εμενα με παρακολουθει ιδιωτης γιατρος και το 1ο μου παιδι το γεννησα σε ιδιωτικο. Τωρα τελευταια εχω φρικαρει τοσο με την ακριβεια που σκεφτομαι σοβαρα να παω να γεννησω σε δημοσιο μπας και σωσουμε τις οικονομιες μας. Αθηνα μενω οποτε θα σου ημουν ευγνωμων αν μου ελεγες τι γνωριζεις για συνθηκες, κανονες κοβιντ, ποιον γιατρο εχεις κλπ. Θα κανω προγραμματισμενη καισαρικη.

Σου έχω στείλει πμ κορίτσι μου

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marpi91 είπε:

Φίλη μου γέννησε προ ημερών στο Έλενα και πλήρωσε μόνο το δωμάτιο μονόκλινο κάτι ψίχουλα σε σχέση με τα χιλιάρικα του ιδιωτικού. Και ήταν και πλήρως ανακαινισμενο! Στον γιατρό έδωσαν με το ζόρι κάποια χρήματα, δεν τα έπαιρνε με τίποτα. Σχεδόν του τα πέταξαν δλδ. Αλλά έχω ακούσει πολλούς να δίνουν το γνωστό φακελάκι, με όσα ο καθένας κρίνει και μπορεί. Άλλωστε στο δημόσιο νοσοκομείο ο γιατρός πληρώνεται από το κράτος για τις υπηρεσίες του. Αν ήσουν σε ιδιωτικό θα σου έλεγα ότι αργήσατε κιόλας να ρωτήσετε, αλλά τώρα ίσως γερνω προς την άποψη του άντρα σου, μόνο και μόνο γιατί τα βάζω με την ανύπαρκτη δημόσια περίθαλψη!!!

Επαναφέρω θέμα που είχε συζητηθεί παλαιότερα, καθώς δεν έχει αλλάξει κάτι για εμένα και αγχώνομαι! 

Έχετε όλες κάποιο υγρό που τρέχει από τις θηλες; κάποιο στίγμα στη μπλούζα; κάτι που να ορίζει πως έχουν πάρει μπρος οι μαστοι; Παιδιά εγώ τίποτα απολύτως! Η μαία μου με μαλώνει, δεν παίζει κανένα ρόλο λέει και πως πρώτα αφαιρείται ο πλακουντας και μετά κατεβαίνει γάλα.. εγώ έχω κολλήσει πως δεν θα έχω γάλα. Αφήστε που τα νιώθω λιγότερο πρησμένα από τους προηγούμενους μήνες.. φρικάρω άδικα;;;

Ούτε εγώ έχω γάλα ούτε υγρό!! Η μαία σου έχει απόλυτο δίκιο!!! Μην αγχώνεσαι μπορεί να γεννήσεις κ να εχεις 5-10 μλ μόνο! Μετά την 3η ημέρα αυξάνεται το γάλα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...