Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2012


εφακη

Recommended Posts

μα δεν καταλαβα απο το θυροτηλεφωνο οτι ηταν αυτη...με ειπε ανοιξε και νομιζα οτι ηταν απο διαφημιστικα...και μετα χτυπησε και το κουδουνι και ανοιξα...

ποσο ηλιθιοι ειναι μερικοι ανθρωποι δεν μπορω να καταλαβω,,,καταρχην ντραπηκα για την ακαταστασια του σπιτιου,,,,και 2ον ποια εισαι εσυ μωρη ηλιθια να με κρινεις που ειμαι ξαπλα??αλλα θα ευχομαι να εχει δυσκολη εγκυμοσυνη για να καταλαβει...τοσο πολυ με τσατισε....την σιχαθηκα ....

και αν ξαναρθει ετσι απροδοποιητα πως θα την αποφυγω??

καλα αυτη ειναι ικανη να μην εχω σαραντησει με το μωρο και να ερθει σπιτι ετσι αποειδοποιητα....οταν την ειδα να βγαζει πακετο μεσα στο σπιτι μου και να αναβει τσιγαρο εγινα μπαρουτι μιλαμε...και συνεχιζε να καπνιζει στον αποροφητηρα εκανε 5 τσιγαρα το βοδι....και εγω δεν μπορουσα να αναπνευσω....ελεος...και μετα επιασε και την κριτικη που ειμαι ξαπλα εγω,,,,,,αχ θελω να την ξεμαλιασω,,,,

σκεφτηκεσ να εχεις το μωρο εκει και να βγάλει το στιγαρο να καπνίσει;;

οταν θα την ακουσεις απο το θυροτηλεφωνο την επομενηφορα πες της οτι δεν μπορεις να ανοιξεις για καποιο λόγο τελως παντων.... αν καταλάβεις οτι ειναι αυτη... καλα τι φίλη σου ειναι αυτή;;;

νικουλα μου ειδα μπηκες στην 38 ποτε εχεις γιατρο εσυ??

εχω γιατρό την δευτερα Ποπη μου... δεν θελω να πάρω ολο το μηνα μου να σου πω την αληθεια κουραστηκα... δυσκλευομαι πολύ τωρα πια...

και εσυ στην 34....


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 423
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια,

σήμερα δεν έχω καθόλου όρεξη, αλλά είπα να σας γράψω για να μη νομίζετε ότι γεννάω.. Είμαι πολύ down. Νομίζω ότι έπαθα και κολπίτιδα. Θα πάω στη γιατρό να το διασταυρώσουμε. Δε θέλω να γεννήσω ακόμα. Δε νιώθω έτοιμη.

Σοφία όλα καλά να σου πάνε αύριο κοπέλα μου! Είναι και πολύ ωραία ημερομηνία! Πολύ μου αρέσει!

Πόπη μία λέξη θα πω: ΕΛΕΟΣ!


LXEWp2.png

Ένα αγγελούδι στην αγκαλιά μου κι ένα άλλο στον ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

σκεφτηκεσ να εχεις το μωρο εκει και να βγάλει το στιγαρο να καπνίσει;;

οταν θα την ακουσεις απο το θυροτηλεφωνο την επομενηφορα πες της οτι δεν μπορεις να ανοιξεις για καποιο λόγο τελως παντων.... αν καταλάβεις οτι ειναι αυτη... καλα τι φίλη σου ειναι αυτή;;;

εχω γιατρό την δευτερα Ποπη μου... δεν θελω να πάρω ολο το μηνα μου να σου πω την αληθεια κουραστηκα... δυσκλευομαι πολύ τωρα πια...

και εσυ στην 34....

δεν ειναι φιλη,,,ειναι γνωστη...βασικα ο αντρας μου με το αγορι της εχουν επαγγελματικες παρτιδες...τι να πεις...καλα αν κανει κατι τετοιο πραμα με το μωρο απο το μπαλκονι θα την πεταξω...χα χα κλωτσηδων που λενε...ασε που δεν υπαρχει περιπτωση να τους καλεσουμε...αλλα αυτοι σαν ζευγαρι ετσι ειναι ερχονται ακαλεστοι....

Σοφάκι μαζί θα γεννήσουμε ε? Με κάποιες ώρες διαφορά βέβαια, που να σας προλάβω εσάς με τις καισαρικές. Εγώ το βράδυ θα γεννήσω!

καλα εσυ ελευθερακι μου σε βλεπω με προκληση και παλι να μην γεννας!!τι ωρα θα πας τελικα??

Γεια σας κορίτσια,

σήμερα δεν έχω καθόλου όρεξη, αλλά είπα να σας γράψω για να μη νομίζετε ότι γεννάω.. Είμαι πολύ down. Νομίζω ότι έπαθα και κολπίτιδα. Θα πάω στη γιατρό να το διασταυρώσουμε. Δε θέλω να γεννήσω ακόμα. Δε νιώθω έτοιμη.

Σοφία όλα καλά να σου πάνε αύριο κοπέλα μου! Είναι και πολύ ωραία ημερομηνία! Πολύ μου αρέσει!

Πόπη μία λέξη θα πω: ΕΛΕΟΣ!

Αχ Ανθη μου μην λες τετοια φυσικα και εισαι ετοιμη να γεννησεις!! μολις δεις το αγγελουδι σου θα τα ξεχασεις ολα!!θα δεις!!!

οσο για την κολπιτιδα μην ανησυχεις αν εχεις ενα υποθετακι θα σου δωσει η κρεμουλα και μια χαρα αμεσως θα εξαφανιστει...και εμενα πριν γεννησω ειπε θα βαλουμε για να καθαρισει ο κολπος γιατι λεει εκει κατω παντα γινεται χαμος και πρεπει να ειναι καθαρα για να βγει το μωρο!!

ολα καλα δλδ!!αντε ανεβα λιγο ψυχολογια σε λιγες μερες θα κρατας το βλασταρι σου!!

οσο για το αλλο εχω να δηλωσω: ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ ΑΗΔΙΑ....!!!!!!!!!


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαι !!Επιασα τα τηλεφωνα και καταλαβατε ε?Χαμος!!

Επρεπε να ειδοποιησω τον αντρα μου, τους γονεις μου την αδελφη μου...την ξαδελφη μου...Ωχ μου φαινεται οτι δεν θα τα προλαβω ολα!!Θελω να φτιαξω κ τρουφακια να εχουμε για το μαιευτηριο..Παω να ξεκινησω...

Αυριο θα παω εκει το πρωι και ελπιζουμε να με βαλουν στα πρωινα χειρουργεια γιατι ειναι νοσοκομειο και εχει πολλα χειρουργεια...Στην χειροτερη περιπτωση το απογευμα θα εχουμε τελειωσει...Οπως και να ειναι θα σας ειδοποιησω μολις παω στο δωματιο...

Αχ δεν το πιστευω μου ηρθε καπως ....


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδω ειμαι !!Επιασα τα τηλεφωνα και καταλαβατε ε?Χαμος!!

Επρεπε να ειδοποιησω τον αντρα μου, τους γονεις μου την αδελφη μου...την ξαδελφη μου...Ωχ μου φαινεται οτι δεν θα τα προλαβω ολα!!Θελω να φτιαξω κ τρουφακια να εχουμε για το μαιευτηριο..Παω να ξεκινησω...

Αυριο θα παω εκει το πρωι και ελπιζουμε να με βαλουν στα πρωινα χειρουργεια γιατι ειναι νοσοκομειο και εχει πολλα χειρουργεια...Στην χειροτερη περιπτωση το απογευμα θα εχουμε τελειωσει...Οπως και να ειναι θα σας ειδοποιησω μολις παω στο δωματιο...

Αχ δεν το πιστευω μου ηρθε καπως ....

ΑΧ ξαφνικο σου ηρθε εεε??ελα ηρεμησε αν και εμενα αν μου ελεγαν αυριο γεννας θα ειχα λυσαξει απο το αγχος και την αγωνια....μεχρι το βραδυ θα ξαναμπεις ετσι δεν σε αποχαιρετω απο τωρα εεε??αντε πλακωσου στα τρουφακια και στειλε και κανα απο εδω σοφακη μου!!!με το καλο ολα καλα να πανε αυριο!!

Ποπάκη στις 9 έχω ραντεβού με τον γιατρό μου στο ιατρείο του και μετά λογικά θα με στείλει αμέσως στο μαιευτήριο.

δλδ ελευθερια μου παιζει κ απο το ιατρειο να σου πει για αλλη μερα?? η ειναι στανταρ για αυριο??σε βλεπω πολυ ψυχραιμη παντως ελευθερακι αν κ εισαι σαν ανθρωπος τερας ψυχραιμιας!!αλλα εισαι και αποφασισμενη!!!!!!!!!!


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία μας διορία είναι Κυριακή. Εγώ του είχα κάνει μια νύξη να γεννήσω Δευτέρα για να αλλάξει το ζώδιο:) και δεν έφερε αντίρρηση.

Αλλά αν οι συνθήκες είναι ευνοικές θα του πω να με βάλει αύριο. Θα πάρει και ο άντρας μου άδεια.

Είμαι τέρας ψυχραιμίας όπως το λες. Σε κάτι τέτοιες ώρες λειτουργώ πολύ νορμάλ. Δεν έχω και επιλογή βλέπεις.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι πιο σημαντικό Ποπάκη...Έχω ζήσει τις ευτυχισμένες πρώτες ώρες, την όμορφη μυρουδιά ενός μωρού, του δικού μου μωρού...Ανυπομονώ να την πάρω αγκαλιά!

Μόνο που στεναχωριέμαι για τον μικρό μου που θα μείνει πίσω μερικές μέρες.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

ποπακη πολυ αναισθητη αυτη τελικα.....

Σοφακι ολα θα πανε καλα με το καλο...

και για σενα το ιδιο ελευθερακι μου!!!!

ανθη μου ια χαρα εισαι.. εγω περιμενω πως και πως γιατι βαρεθηκα κουραστηκα,, αρχισα και ποναω και τη μεση μου....


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και κάτι πιο σημαντικό Ποπάκη...Έχω ζήσει τις ευτυχισμένες πρώτες ώρες, την όμορφη μυρουδιά ενός μωρού, του δικού μου μωρού...Ανυπομονώ να την πάρω αγκαλιά!

Μόνο που στεναχωριέμαι για τον μικρό μου που θα μείνει πίσω μερικές μέρες.

σιγουρα ξερεις τι να περιμενεις στο περιπου δλδ....αλλα διαφορετικες καταστασεις εμπειριας φανταζομαι...οπως λενε αλλη εγκυμοσυνη η 1η αλλη η 2η αρα και στην γεννα κατι τετοιο πρεπει να ισχυει...αλλα γνωριζεις την διαδικασια...καλα εγω εξω απο τον χορο χορευω,,,φοβαμαι μην παθω καμια κριση πανικου...

απωλεια ο γιος για 4 μερες αλλα τι να κανεις βρε αγαπη πρεπει να το υποστεις και εσυ αλλα κ ο μικρος αυτο...θα μιλατε καθε μερα στο τηλ!!


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

γυρισα κ εγω! ολα καλα στη γιατρο, 2579 η μπεμπα μας κ ειναι παρα πολυ ψηλα, τη νιωθω εξαλλου που με πιεζει στο στομαχι αλλα ετσι κ αλλιως ειναι πολυ νωρις ακομα! πρεπει να παω κ οφθαλμιατρο να με δει λογω της μυωπιας που ειχα. η ζυγαρια της με εβγαλε +10 κ με φωναξε, μου ειπε να μην παρω αλλα ως το τελος, το πολυ 1-2 ακομα! εχει μεγαλο κολλημα με τα κιλα, αμαν! μου χαλασε τη διαθεση!

μια χαρα το βαρος του μωρου γεωργια μου!!μην χαλιεσε με τα κιλα δεν βγαινει τιποτα!!!

Κοριτσια λοιπον τα νεα ειναι :

Γενναω αυριο ...........!!!!

Αχ δεν το πιστευω!!!!Ειμαι τοσο αγχωμενη!!!Θα κοιταξω να ρυθμισω τις τελευταιες λεπτομερειες και θα ξαναμπω !!!φιλακια!!

η ωρα η καλη σοφια μου ατε μαζι με τη ελευθερια θα γεννησεις!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλα κοριτσια τα νευρα μου!!!εκει που μιλουσα μαζι σας χτυπαει το θυροτηλεφωνο...λεω ποιος να ειναι τετοια ωρα,,,ανοιγω την πορτα και ηταν μια γνωστη φιλη που ειχα να μιλησω και να την δω απο τον οκτωμβριο λεει ημουν εδω κοντα και ειπα να ερθω να σε δω....τεσπα εγω ημουν ξεμαλιασμενη με πυτζαμες κρεμασμενα στις καρεκλες κατι βρακακια μου που επλυνα χθες στο χερι η κουζινα βομβαρδισμενη απο την αποχετευση που μας εσπασε χθες και δεν το φτιαξαμε ακομα...κουβερτες στο σαλονι...και ερχεται η κυρια αναβει το τσιγαρακι της μεσα στην μαπα μου...και ολα καλα...μου ερχοταν να την διωξω απο το σπιτι εκεινη την ωρα....την ειπα να παει στον αποροφητηρα να καπνισει και δεν την εκοψε να πει συγνωμη και να το σβησει...ελεος...μετα με επρηξε που μαθαινει να πλεκει μονο αυτο μου ελεγε και στο τελος μου λεει καλα γιατι εσαι ξαπλα σηκω κανε και κανα φαι....εγω αν ημουν εγκυος λεει συνεχεια γυμναστικη θα εκανα...την λεω καλα ας ειχες εσυ το προβλημα μου και ας ησουν 4 μηνες στο κρεβατι και θα σου ελεγα εγω και λεει καλα και οι γιατροι εδω ειναι ολοι τους μαλακες και απορω πως τους ακους και εισαι ξαπλα και δεν σηκωνεσαι να γυμναστεις...και τετοια,,,,κοριτσια ειλικρινα μου ερχοταν να την πεταξω με τις κλωτσιες εξω...αλλα τι να πεις μυαλο κουκουτσι 25 χρονων στον κοσμο της..

και το αποκορυφωμα μολις εφευγε λεει θα τα ξαναπουμε θα ξαναερθω να σε δω....ΘΕΕ μου δεν θελω να την ξαναδω....και ηρθε χωρις να παρει τηλ....

μα τι ζωοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!! επρεπε να της πεις, ας επερνες κ ενα τηλ να μαθεις τι κανω....

Κοριτσια λοιπον τα νεα ειναι :

Γενναω αυριο ...........!!!!

Αχ δεν το πιστευω!!!!Ειμαι τοσο αγχωμενη!!!Θα κοιταξω να ρυθμισω τις τελευταιες λεπτομερειες και θα ξαναμπω !!!φιλακια!!

σοφακιιιιιιι!!!!!! αυριο??????????? πω πω!!!!!!!!!!!!!!! μην αγχωνεσαι ολα καλα!!!!!!!!!

κ εμας ετσι ειναι στην κλινικη με χειρουργικη ρομπα θα ειμαι....μας βγαζουν και σουτιεν και βρακια αναστασια μου??

να σε ρωτησω μολις γεννησεις και μετα απο ποση ωρα αφηνουν να φαμε? εγω θελω αμεσως να φαω γινεται?

μόλις πηγα στο δωματιο αμεσως μου φεραν φαγητο!!!

ανθη, γιατι το λες αυτο??????/


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ξερεις τι να περιμενεις στο περιπου δλδ....αλλα διαφορετικες καταστασεις εμπειριας φανταζομαι...οπως λενε αλλη εγκυμοσυνη η 1η αλλη η 2η αρα και στην γεννα κατι τετοιο πρεπει να ισχυει...αλλα γνωριζεις την διαδικασια...καλα εγω εξω απο τον χορο χορευω,,,φοβαμαι μην παθω καμια κριση πανικου...

απωλεια ο γιος για 4 μερες αλλα τι να κανεις βρε αγαπη πρεπει να το υποστεις και εσυ αλλα κ ο μικρος αυτο...θα μιλατε καθε μερα στο τηλ!!

Δεν έχω περάσει την ίδια διαδικασία Ποπάκη. Και όπως λέει και ξαναλέει ο γιατρός μου, ο τοκετός δεν είναι σαν αυτό που έζησα στον γιο μου.

Η εμπειρία του να γίνεις μητέρα παραμένει βέβαια αλλάοι συνθήκες θα είναι πολύ διαφορετικές τώρα. Δεν με πειράζει, εξάλλου κανένας τοκετός δεν μοιάζει με τον άλλο ακόμη και αν η διαδικασία είναι η ίδια.

3 μέρες αν γεννήσω φυσιολογικά και είναι όλα εντάξει. Λογικά Δευτέρα θα βγούμε.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...