Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

43 minutes ago, ´Ισιδα said:

Ναι αυτό ίσως πρέπει να το διευκρινίσουμε με το μαιευτήριο κλπ ! 

Να βρήκα τι μας έστειλαν από το ΡΕΑ μαζί με τον τιμοκατάλογο. (Δεν μπορώ να επισυνάψω την εικόνα)

Λέει: 

Για το μωρό σας (στο εξιτήριο)

- φορμάκι

- Καλτσάκια

- σεντονάκι ή κουβερτεκι

- port Bebe / ριλαξ

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι, κάθισμα αυτοκινήτου εννοώ.

Ο λόγος που το ζητάνε είναι για να βεβαιωθούν και καλά ότι το μωρό δε θα το πάρεις αγκαλιά και θα το βάλεις στο αυτοκίνητο έτσι. Θέλουν να είναι νομικά καλυμμένοι.

Και σε δημόσιο νοσοκομείο που γέννησα εγώ και τις δύο φορές το ζητούσανε. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2023 at 12:06 ΠΜ, Fraoulitsa1 είπε:

Γεια σας κορίτσια ! Έχετε ψάξει καθόλου για καρότσια ; Έλεγα να το εκμεταλλευτώ τώρα στις εκπτώσεις μέχρι το Φεβρουάριο  😅😇

Κοριτσια ειμαι κι εγω της αποψης οτι το 3 σε 1 δεν ειναι και τοσο vfm. Εμεις υστερα απο πολυ ψαξιμο στο πρωτο παιδι και αφου βλεπαμε κυριως ογκωδη καροτσια καταληξαμε στο πιο συμμαζεμενο inglesina espresso (~200∈ τοτε) και πραγματικα το καταευχαριστηθηκαμε! Τοτε δεν οδηγουσα και το καροτσι το πηγαινα μεχρι και στην παραλια, σε χωματοδρομους, οπου φανταζεστε και ειναι ακομα γερο σαν καινουργιο! Χωρια που εκλεινε πολυ ευκολα και μπαινει σε ολα τα πορτ μπαγκαζ! Γνωμη μου ειναι να δειτε απο κοντα τα καροτσια πριν καταληξετε. Πως στριβουν, ποσο καλα κρατανε την πορεια τους, πως κλεινουν κτλ..καντε συγκριση στην πραξη. 

Οσο για το πορτ μπεμπε με βαση την εμπειρια μου δεν βλεπω χρησιμοτητα. Το αυγο περα απο μεταφορικο μεσο δεν ξερω αν ειναι και πολυ καλο για το μωρο για να το εχετε πολλες ωρες, γιατι δεν ξαπλωνει εντελως.

Λικνο δεν ειχα στο γιο μου, αλλα τωρα θα προμηθευτω απο την κουμπαρα μου και εχω σκοπο να το εχω στο σαλονι, καθοτι ζουμε σε μεζονετα και ελπιζω να με βολεψει..Σκεφτομαι μαλιστα στην αρχη που θα βγουμε απο το μαιευτηριο να μεινουμε στο σαλονι, για να μην εχω ενα συνεχες πανω κατω τις σκαλες..

Οσο για το πως θα παρεις το.μωρο απο το νοσοκομειο, και πριν 5 χρονια που ειχα γεννησει, λεγανε πρεπει να εχεις το αυγο, αλλα τελικα εμας κανενας δεν μας ελεγξε και στη διαδρομη (1,5 ωρα περιπου μεχρι το σπιτι) τον κρατουσα αγκαλια την περισσοτερη ωρα γιατι εκλαιγε..καποια πραγματα ειναι αλλιως στην πραξη, θα το δειτε κι εσεις..

Τωρα θα αναγκαστω να παρω καθισματακι αυτοκινητου, αλλα θα παω να δω απο κοντα, ειναι αλλιως..

 

Τα νεα μας ειναι οτι βγηκαν τα αποτελεσματα του Panorama  test και ειναι πολυ καλα! Επισης εχουμε σιγουρα αγορακι! Περιμενω τωρα και τη β' επιπεδου να δουμε οτι ολα ειναι καλα και να αποβαλω το αγχος! 

  • Μου αρέσει 5

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Κοριτσια ειμαι κι εγω της αποψης οτι το 3 σε 1 δεν ειναι και τοσο vfm. Εμεις υστερα απο πολυ ψαξιμο στο πρωτο παιδι και αφου βλεπαμε κυριως ογκωδη καροτσια καταληξαμε στο πιο συμμαζεμενο inglesina espresso (~200∈ τοτε) και πραγματικα το καταευχαριστηθηκαμε! Τοτε δεν οδηγουσα και το καροτσι το πηγαινα μεχρι και στην παραλια, σε χωματοδρομους, οπου φανταζεστε και ειναι ακομα γερο σαν καινουργιο! Χωρια που εκλεινε πολυ ευκολα και μπαινει σε ολα τα πορτ μπαγκαζ! Γνωμη μου ειναι να δειτε απο κοντα τα καροτσια πριν καταληξετε. Πως στριβουν, ποσο καλα κρατανε την πορεια τους, πως κλεινουν κτλ..καντε συγκριση στην πραξη. 

Οσο για το πορτ μπεμπε με βαση την εμπειρια μου δεν βλεπω χρησιμοτητα. Το αυγο περα απο μεταφορικο μεσο δεν ξερω αν ειναι και πολυ καλο για το μωρο για να το εχετε πολλες ωρες, γιατι δεν ξαπλωνει εντελως.

Λικνο δεν ειχα στο γιο μου, αλλα τωρα θα προμηθευτω απο την κουμπαρα μου και εχω σκοπο να το εχω στο σαλονι, καθοτι ζουμε σε μεζονετα και ελπιζω να με βολεψει..Σκεφτομαι μαλιστα στην αρχη που θα βγουμε απο το μαιευτηριο να μεινουμε στο σαλονι, για να μην εχω ενα συνεχες πανω κατω τις σκαλες..

Οσο για το πως θα παρεις το.μωρο απο το νοσοκομειο, και πριν 5 χρονια που ειχα γεννησει, λεγανε πρεπει να εχεις το αυγο, αλλα τελικα εμας κανενας δεν μας ελεγξε και στη διαδρομη (1,5 ωρα περιπου μεχρι το σπιτι) τον κρατουσα αγκαλια την περισσοτερη ωρα γιατι εκλαιγε..καποια πραγματα ειναι αλλιως στην πραξη, θα το δειτε κι εσεις..

Τωρα θα αναγκαστω να παρω καθισματακι αυτοκινητου, αλλα θα παω να δω απο κοντα, ειναι αλλιως..

 

Τα νεα μας ειναι οτι βγηκαν τα αποτελεσματα του Panorama  test και ειναι πολυ καλα! Επισης εχουμε σιγουρα αγορακι! Περιμενω τωρα και τη β' επιπεδου να δουμε οτι ολα ειναι καλα και να αποβαλω το αγχος! 

Πολύ ωραία νέα με το καλό !!!! 🥳

ναι και σε εμάς σε όλες τις ενημερώσεις μας το έλεγαν ότι δεν πρέπει να είναι στο αυγό περισσότερο από 2 ώρες .. ωστόσο έχουν βγει κάποια καινούργια πχ pegperego Primo Viaggio Lounge που έχουν 3 θέσεις  καθίσματος και δεν έχουν αυτόν τον περιορισμό ! Παραταύτα εξακολουθεί να είναι για 0-13kg για χρήση οπως κι το αυγό 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, elenakith said:

Κοριτσια ειμαι κι εγω της αποψης οτι το 3 σε 1 δεν ειναι και τοσο vfm. Εμεις υστερα απο πολυ ψαξιμο στο πρωτο παιδι και αφου βλεπαμε κυριως ογκωδη καροτσια καταληξαμε στο πιο συμμαζεμενο inglesina espresso (~200∈ τοτε) και πραγματικα το καταευχαριστηθηκαμε! Τοτε δεν οδηγουσα και το καροτσι το πηγαινα μεχρι και στην παραλια, σε χωματοδρομους, οπου φανταζεστε και ειναι ακομα γερο σαν καινουργιο! Χωρια που εκλεινε πολυ ευκολα και μπαινει σε ολα τα πορτ μπαγκαζ! Γνωμη μου ειναι να δειτε απο κοντα τα καροτσια πριν καταληξετε. Πως στριβουν, ποσο καλα κρατανε την πορεια τους, πως κλεινουν κτλ..καντε συγκριση στην πραξη. 

Οσο για το πορτ μπεμπε με βαση την εμπειρια μου δεν βλεπω χρησιμοτητα. Το αυγο περα απο μεταφορικο μεσο δεν ξερω αν ειναι και πολυ καλο για το μωρο για να το εχετε πολλες ωρες, γιατι δεν ξαπλωνει εντελως.

Λικνο δεν ειχα στο γιο μου, αλλα τωρα θα προμηθευτω απο την κουμπαρα μου και εχω σκοπο να το εχω στο σαλονι, καθοτι ζουμε σε μεζονετα και ελπιζω να με βολεψει..Σκεφτομαι μαλιστα στην αρχη που θα βγουμε απο το μαιευτηριο να μεινουμε στο σαλονι, για να μην εχω ενα συνεχες πανω κατω τις σκαλες..

Οσο για το πως θα παρεις το.μωρο απο το νοσοκομειο, και πριν 5 χρονια που ειχα γεννησει, λεγανε πρεπει να εχεις το αυγο, αλλα τελικα εμας κανενας δεν μας ελεγξε και στη διαδρομη (1,5 ωρα περιπου μεχρι το σπιτι) τον κρατουσα αγκαλια την περισσοτερη ωρα γιατι εκλαιγε..καποια πραγματα ειναι αλλιως στην πραξη, θα το δειτε κι εσεις..

Τωρα θα αναγκαστω να παρω καθισματακι αυτοκινητου, αλλα θα παω να δω απο κοντα, ειναι αλλιως..

 

Τα νεα μας ειναι οτι βγηκαν τα αποτελεσματα του Panorama  test και ειναι πολυ καλα! Επισης εχουμε σιγουρα αγορακι! Περιμενω τωρα και τη β' επιπεδου να δουμε οτι ολα ειναι καλα και να αποβαλω το αγχος! 

Δεν έχεις άδικο ότι τα 3 σε 1 είναι βαριά... Αρα λες, ελαφρύ καρότσι (και σωστά το λες) και επιπλέον καθισματάκι για το αυτοκίνητο;

Οσο για το λίκνο, εμείς έχουμε ένα king size κρεβάτι και όχι λίκνο δεν χωράει.. Τίποτα! Ή καλαθούνα για να κοιμάται αναμεσά μας (τους πρώτους μήνες μόνο) ή πάμε για νέο κρεβάτι... 

3 hours ago, elenakith said:

Κοριτσια ειμαι κι εγω της αποψης οτι το 3 σε 1 δεν ειναι και τοσο vfm. Εμεις υστερα απο πολυ ψαξιμο στο πρωτο παιδι και αφου βλεπαμε κυριως ογκωδη καροτσια καταληξαμε στο πιο συμμαζεμενο inglesina espresso (~200∈ τοτε) και πραγματικα το καταευχαριστηθηκαμε! Τοτε δεν οδηγουσα και το καροτσι το πηγαινα μεχρι και στην παραλια, σε χωματοδρομους, οπου φανταζεστε και ειναι ακομα γερο σαν καινουργιο! Χωρια που εκλεινε πολυ ευκολα και μπαινει σε ολα τα πορτ μπαγκαζ! Γνωμη μου ειναι να δειτε απο κοντα τα καροτσια πριν καταληξετε. Πως στριβουν, ποσο καλα κρατανε την πορεια τους, πως κλεινουν κτλ..καντε συγκριση στην πραξη. 

Οσο για το πορτ μπεμπε με βαση την εμπειρια μου δεν βλεπω χρησιμοτητα. Το αυγο περα απο μεταφορικο μεσο δεν ξερω αν ειναι και πολυ καλο για το μωρο για να το εχετε πολλες ωρες, γιατι δεν ξαπλωνει εντελως.

Λικνο δεν ειχα στο γιο μου, αλλα τωρα θα προμηθευτω απο την κουμπαρα μου και εχω σκοπο να το εχω στο σαλονι, καθοτι ζουμε σε μεζονετα και ελπιζω να με βολεψει..Σκεφτομαι μαλιστα στην αρχη που θα βγουμε απο το μαιευτηριο να μεινουμε στο σαλονι, για να μην εχω ενα συνεχες πανω κατω τις σκαλες..

Οσο για το πως θα παρεις το.μωρο απο το νοσοκομειο, και πριν 5 χρονια που ειχα γεννησει, λεγανε πρεπει να εχεις το αυγο, αλλα τελικα εμας κανενας δεν μας ελεγξε και στη διαδρομη (1,5 ωρα περιπου μεχρι το σπιτι) τον κρατουσα αγκαλια την περισσοτερη ωρα γιατι εκλαιγε..καποια πραγματα ειναι αλλιως στην πραξη, θα το δειτε κι εσεις..

Τωρα θα αναγκαστω να παρω καθισματακι αυτοκινητου, αλλα θα παω να δω απο κοντα, ειναι αλλιως..

 

Τα νεα μας ειναι οτι βγηκαν τα αποτελεσματα του Panorama  test και ειναι πολυ καλα! Επισης εχουμε σιγουρα αγορακι! Περιμενω τωρα και τη β' επιπεδου να δουμε οτι ολα ειναι καλα και να αποβαλω το αγχος! 

Και εννοείται συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Δεν έχεις άδικο ότι τα 3 σε 1 είναι βαριά... Αρα λες, ελαφρύ καρότσι (και σωστά το λες) και επιπλέον καθισματάκι για το αυτοκίνητο;

Οσο για το λίκνο, εμείς έχουμε ένα king size κρεβάτι και όχι λίκνο δεν χωράει.. Τίποτα! Ή καλαθούνα για να κοιμάται αναμεσά μας (τους πρώτους μήνες μόνο) ή πάμε για νέο κρεβάτι... 

Και εννοείται συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα!!! 

Για το κρεβατι για τους πρωτους μηνες μπορεις να βαλεις και φωλια αναμεσα σας, που διαχωριζει το μωροκαι δεν ειναι ογκωδης οσο η καλαθουνα..Οσο για το θεμα καροτσι, σκεψου οτι αν πας ταβερνα η καφε μπορεις να εχεις το μωρο στο καροτσι εντελως ξαπλωμενο, αν πας επισκεψη σε σπιτι το ξαπλωνεις στον καναπε πανω στην καθαρη του πανα, με την κουβερτουλα του (αν χρειαζεται). Και το καροτσι εξαρταται σε τι χωρους θα κινεισαι, πχ ειναι στενα τα πεζοδρομια που θα το βγαζεις βολτα? εχουν ραμπες? θα εχεις και ανωμαλο δρομο? Ελαφρυ αλλα και στιβαρο με βολεψε εμενα.. Παντως στην πραξη  δεν μου χρειαστηκε ουτε πορτ μπεμπε ουτε αυγο (εκτος του αυτοκινητου).

2 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Πολύ ωραία νέα με το καλό !!!! 🥳

ναι και σε εμάς σε όλες τις ενημερώσεις μας το έλεγαν ότι δεν πρέπει να είναι στο αυγό περισσότερο από 2 ώρες .. ωστόσο έχουν βγει κάποια καινούργια πχ pegperego Primo Viaggio Lounge που έχουν 3 θέσεις  καθίσματος και δεν έχουν αυτόν τον περιορισμό ! Παραταύτα εξακολουθεί να είναι για 0-13kg για χρήση οπως κι το αυγό 

Σ' ευχαριστω πολυ!

Αυτα τα καινουργια καθισματακια δεν τα γνωριζω να σου πω την αληθεια, αλλα φανταζομαι οτι θα ειναι και ακριβο της συγκεκριμενης μαρκας..μαλλον θα προτομησω καποιο για περισσοτερα κιλα, αλλα θα παω να κοιταξω μετα τη β επιπεδου..

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , elenakith είπε:

Για το κρεβατι για τους πρωτους μηνες μπορεις να βαλεις και φωλια αναμεσα σας, που διαχωριζει το μωροκαι δεν ειναι ογκωδης οσο η καλαθουνα..Οσο για το θεμα καροτσι, σκεψου οτι αν πας ταβερνα η καφε μπορεις να εχεις το μωρο στο καροτσι εντελως ξαπλωμενο, αν πας επισκεψη σε σπιτι το ξαπλωνεις στον καναπε πανω στην καθαρη του πανα, με την κουβερτουλα του (αν χρειαζεται). Και το καροτσι εξαρταται σε τι χωρους θα κινεισαι, πχ ειναι στενα τα πεζοδρομια που θα το βγαζεις βολτα? εχουν ραμπες? θα εχεις και ανωμαλο δρομο? Ελαφρυ αλλα και στιβαρο με βολεψε εμενα.. Παντως στην πραξη  δεν μου χρειαστηκε ουτε πορτ μπεμπε ουτε αυγο (εκτος του αυτοκινητου).

Σ' ευχαριστω πολυ!

Αυτα τα καινουργια καθισματακια δεν τα γνωριζω να σου πω την αληθεια, αλλα φανταζομαι οτι θα ειναι και ακριβο της συγκεκριμενης μαρκας..μαλλον θα προτομησω καποιο για περισσοτερα κιλα, αλλα θα παω να κοιταξω μετα τη β επιπεδου..

Καλά θα κανεις ! Σαν πληροφορία στο λεω περισσότερο γιατί και εγώ θα προτιμήσω κάποιο από νεογέννητο ως 4 ετών ίσως και μεγαλύτερο ..θα δούμε 😉

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, elenakith said:

Για το κρεβατι για τους πρωτους μηνες μπορεις να βαλεις και φωλια αναμεσα σας, που διαχωριζει το μωροκαι δεν ειναι ογκωδης οσο η καλαθουνα..Οσο για το θεμα καροτσι, σκεψου οτι αν πας ταβερνα η καφε μπορεις να εχεις το μωρο στο καροτσι εντελως ξαπλωμενο, αν πας επισκεψη σε σπιτι το ξαπλωνεις στον καναπε πανω στην καθαρη του πανα, με την κουβερτουλα του (αν χρειαζεται). Και το καροτσι εξαρταται σε τι χωρους θα κινεισαι, πχ ειναι στενα τα πεζοδρομια που θα το βγαζεις βολτα? εχουν ραμπες? θα εχεις και ανωμαλο δρομο? Ελαφρυ αλλα και στιβαρο με βολεψε εμενα.. Παντως στην πραξη  δεν μου χρειαστηκε ουτε πορτ μπεμπε ουτε αυγο (εκτος του αυτοκινητου).

Κατάλαβα.. Ουφ θα το δω πάλι το θέμα. Ευχαριστούμε!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια υπάρχει καμία που όσο προχωράνε οι εβδομάδες παρατηρεί μαζί με την απίστευτη συχνοουρια μια μινι ακράτεια να "φευγουν" ουσιαστικά σταγόνες από ουρα στο εσώρουχο;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Αθανασια2345 said:

κορίτσια υπάρχει καμία που όσο προχωράνε οι εβδομάδες παρατηρεί μαζί με την απίστευτη συχνοουρια μια μινι ακράτεια να "φευγουν" ουσιαστικά σταγόνες από ουρα στο εσώρουχο;

Ακράτεια όχι, αλλά συχνοουρία φυσικά. Μεγαλώνει το μπεμπε και πιέζει κύστες, έντερα τα πάντα όλα. 

Για την ακράτεια θα σου έλεγα να κάνεις ασκήσεις Kegel (στο google θα βρεις και videos για εγκύους)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , Αθανασια2345 είπε:

κορίτσια υπάρχει καμία που όσο προχωράνε οι εβδομάδες παρατηρεί μαζί με την απίστευτη συχνοουρια μια μινι ακράτεια να "φευγουν" ουσιαστικά σταγόνες από ουρα στο εσώρουχο;

Ναι ναι , εγω παθουσα!μην τυχον και φταρνιστω εκει να δεις! Ειδικα οταν ειχα τους εμετους ηταν Χειροτερο! Δεν μπορουσα να το ελεγξω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Αθανασια2345 είπε:

κορίτσια υπάρχει καμία που όσο προχωράνε οι εβδομάδες παρατηρεί μαζί με την απίστευτη συχνοουρια μια μινι ακράτεια να "φευγουν" ουσιαστικά σταγόνες από ουρα στο εσώρουχο;

Κι εγώ έχω το ίδιο θέμα.Ειδικά τον τελευταίο καιρό είχα αρκετή ακράτεια και υγρά και είχα ανησυχήσει.Τελικά οι εξετάσεις έδειξαν ουρολοίμωξη, οπότε μάλλον κυριως εκεί οφειλόταν σε εμένα. Τώρα παίρνω αντιβίωση και είμαι καλύτερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσιαααα μόλις κάναμε την β επιπέδου το μωράκι μας είναι κοριτσαρος και με την βούλα πλεον και με πολύ τσαχπινιά 2 ώρες προσπαθούσαμε να την δούμε από όλες τις πλευρές την ζουζουνα.Ολα ειναι φυσιολογικά ειμαστε 430 γρ περίπου η ανάπτυξη είναι μεσα στα φυσιολογικά ορια αν και δεν είναι ενα μεγάλο μωρακι μας έδειξε και τα μουτρακια της και έχουμε και τις πρώτες φωτογραφίες με δυσκολία γιατί όλο είχε τα χεράκια της μπροστά ( Η γιατρός είπε ότι είναι ίδια ο μπαμπάς της. καταλαβαίνετε...). Ο πλακούντας που στην αυχενική ήταν παραχειλιος πλέον είναι οπίσθιος υψηλός με grade 0 ,ο τράχηλος τέλεια κλειστός 🥳 και η ζουζούνα είναι με το κεφαλάκι κάτω. Το μόνο θεματακι που ακόμα επιμένει είναι η αντίσταση στην δεξιά αρτηρία στα ανώτερα φυσιολογικά συνεχίζουμε το σαλοσπιρ και κόβουμε εντελώς το αλάτι. Μικρό το κακο μπροστά σε αυτο το θαύματακι 😇

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αθανασια2345 είπε:

κορίτσιαααα μόλις κάναμε την β επιπέδου το μωράκι μας είναι κοριτσαρος και με την βούλα πλεον και με πολύ τσαχπινιά 2 ώρες προσπαθούσαμε να την δούμε από όλες τις πλευρές την ζουζουνα.Ολα ειναι φυσιολογικά ειμαστε 430 γρ περίπου η ανάπτυξη είναι μεσα στα φυσιολογικά ορια αν και δεν είναι ενα μεγάλο μωρακι μας έδειξε και τα μουτρακια της και έχουμε και τις πρώτες φωτογραφίες με δυσκολία γιατί όλο είχε τα χεράκια της μπροστά ( Η γιατρός είπε ότι είναι ίδια ο μπαμπάς της. καταλαβαίνετε...). Ο πλακούντας που στην αυχενική ήταν παραχειλιος πλέον είναι οπίσθιος υψηλός με grade 0 ,ο τράχηλος τέλεια κλειστός 🥳 και η ζουζούνα είναι με το κεφαλάκι κάτω. Το μόνο θεματακι που ακόμα επιμένει είναι η αντίσταση στην δεξιά αρτηρία στα ανώτερα φυσιολογικά συνεχίζουμε το σαλοσπιρ και κόβουμε εντελώς το αλάτι. Μικρό το κακο μπροστά σε αυτο το θαύματακι 😇

Τι υπέροχα νέα και τι υπέροχο συναίσθημα διακρίνω στα λόγια σου ! Ανυπομονώ να έρθει και εμένα η στιγμή να πάμε να την δούμε !! Ποσό ήταν ο τράχηλος σου ;

εφοσον είναι στα ανώτερα φυσιολογικά με λίγη προσοχή στο αλάτι όλα καλά θα πάνε μέχρι να έρθει το μικρό σας θαύματακι 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αθανασια2345 είπε:

κορίτσιαααα μόλις κάναμε την β επιπέδου το μωράκι μας είναι κοριτσαρος και με την βούλα πλεον και με πολύ τσαχπινιά 2 ώρες προσπαθούσαμε να την δούμε από όλες τις πλευρές την ζουζουνα.Ολα ειναι φυσιολογικά ειμαστε 430 γρ περίπου η ανάπτυξη είναι μεσα στα φυσιολογικά ορια αν και δεν είναι ενα μεγάλο μωρακι μας έδειξε και τα μουτρακια της και έχουμε και τις πρώτες φωτογραφίες με δυσκολία γιατί όλο είχε τα χεράκια της μπροστά ( Η γιατρός είπε ότι είναι ίδια ο μπαμπάς της. καταλαβαίνετε...). Ο πλακούντας που στην αυχενική ήταν παραχειλιος πλέον είναι οπίσθιος υψηλός με grade 0 ,ο τράχηλος τέλεια κλειστός 🥳 και η ζουζούνα είναι με το κεφαλάκι κάτω. Το μόνο θεματακι που ακόμα επιμένει είναι η αντίσταση στην δεξιά αρτηρία στα ανώτερα φυσιολογικά συνεχίζουμε το σαλοσπιρ και κόβουμε εντελώς το αλάτι. Μικρό το κακο μπροστά σε αυτο το θαύματακι 😇

Άντε μπραβο με το καλό ! Να ξεκινήσουμε όλες σιγά σιγά ! Ανυπομονώ για τη σειρά μου 😂 και εγώ ειχα χαμηλό πλακούντα και θέλω να δω ότι έχει ανέβει στο φυσιολογικό του για την εβδομάδα μου.. ξεκουραζόσουν εσυ αυτό το διάστημα από την αυχενική και μετά ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...