Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Κοριτσια δεν ξερω αν εχει ειπωθει ξανα αλλα βαζετε κατι σε κοιλια/στηθος; 

εγώ χρησιμοποιώ το bio oil αν και νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα δέρματος το αν έχεις προδιάθεση να κάνεις ραγάδες ή όχι αλλά όπως μπορούμε να βοηθάμε καλό είναι 🙂....Τωρα εχω παραγγείλει να δοκιμάσω και τις κρέμες της frezyderm που είναι για το  στήθος γιατί μέχρι στιγμής εγω στο μέγεθος στήθους έχω πάρει ανοδική πορεία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Αθανασια2345 είπε:

εγώ χρησιμοποιώ το bio oil αν και νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα δέρματος το αν έχεις προδιάθεση να κάνεις ραγάδες ή όχι αλλά όπως μπορούμε να βοηθάμε καλό είναι 🙂....Τωρα εχω παραγγείλει να δοκιμάσω και τις κρέμες της frezyderm που είναι για το  στήθος γιατί μέχρι στιγμής εγω στο μέγεθος στήθους έχω πάρει ανοδική πορεία 

Καλησπέρα ! Ποια κρέμα στήθους από την frezyderm παρήγγειλε ; Γιατί ψάχνω και εγώ και δεν βρίσκω για το στήθος , και εμένα μεγάλωσε φουλ !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Αθανασια2345 είπε:

καλησπέρα καλά θα κάνεις το ψάξεις γιατί μου φαίνεται λίγο περίεργο αυτό που σου είπε ο γιατρός σου γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τι ένδειξη έχει για να σου πει ότι θα ανεβάσεις πίεση. Υπαρχει μια συσχέτιση μεταξύ διαβήτη κύησης και προεκλαμψιας αλλά τίποτα σίγουρο υπάρχουν πολλές γυναίκες με διαβήτη που δεν ανέβασαν πότε πίεση. Οι μόνες εξετάσεις που μπορούν να δώσουν μια προβλεψη και πάλι μιλάμε καθαρά για ποσοστά είναι η αυχενική αρχικά και η β επιπέδου γιατί η προεκλαμψια στην εγκυμοσυνη έχει να κάνει με τον πλακούντα και την αιμάτωση του. οπότε αν βρεθούν αυξημένες πιθανότητες για προεκλαμψια λαμβάνετε προληπτικά salospir για να βοηθήσει στην αιμάτωση. Σκεψου ότι εμένα στην αυχενική μου είπαν ότι υπάρχουν πιθανότητες προεκλαμψιας 1/90 νομίζω παίρνω το σαλοσπιρ πάμε πολύ καλά και ο γιατρός μου είναι πάρα πολύ χαλαρός με το θέμα 

Πραγματικα δεν μου εξηγησε τιποτα παραπανω για το θεμα προεκλαμψιας. Να ειδε κατι στον πλακουντα? Δεν ξερω..η αυχενικη μου εβγαλε πιθανοτητες προεκλαμψιας 1/231 και ο αιματολογος μου εχει δωσει προληπτικα σαλοσπιρ 100, κανω και inohep το πορτοκαλι καθε μερα. Ο αιματολογος μου ειπε οτι δεν βλεπει κατι ανησυχητικο. Του  γυναικολογου του ειπα οτι και στην πρωτη εγκυμοσυνη  ειχα διαβητη κυησης και δεν.ανεβασα πιεση και μου λεει "τωρα θα ανεβασεις"..ισως το οτι τωρα ειμαι 43, ενω τοτε ημουν 37? τι να πω, προβληματιστηκα αλλα θα δω τι θα μου πει κι ο αυριανος γιατρος. Επισης στην.ορωτη εγκυμοσυνη μου ελεγε συνεχεια οτι το μωρο ειναι επηρεασμενο απο το διαβητη, ενω ο ενδοκρινολογος κι ο γιατρος του δημοσιου μου ελεγαν οτι ο διαβητης ειναι υπο ελεγχο και το μωρο δεν εχει επηρεαστει, και τελικα ειχαν δικιο, τον γεννησα 3.680kg και ηταν υηιεστατος..

4 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Κοριτσια δεν ξερω αν εχει ειπωθει ξανα αλλα βαζετε κατι σε κοιλια/στηθος; 

εγω βαζω το bio oil, που και στο γιο μου με εβγαλε ασπροπροσωπη..για το στηθος δεν νομιζω να χρειαζεται κατι για την ωρα, εμενα μου μεγαλωσε δυο νουμερα οταν θηλαζα...


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Καλησπέρα ! Ποια κρέμα στήθους από την frezyderm παρήγγειλε ; Γιατί ψάχνω και εγώ και δεν βρίσκω για το στήθος , και εμένα μεγάλωσε φουλ !

Καλημέρα! εμένα μου πρότεινε η γυναικολόγος μου τη μωβ σειρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , mariaalexiou είπε:

Καλημέρα! εμένα μου πρότεινε η γυναικολόγος μου τη μωβ σειρα!

Σευχαριστω , μπορείς να μου γράψεις και το όνομα της ;

Κορίτσια καλημέρα ! Έκανα χθες τις εξετάσεις τις προληπτικές του μήνα και βγήκαν όλες κάλες εκτός από τον αιματοκρίτη ο οποίος έπεσε πλέον στο 33.7 . Ο Σίδηρος μου κλπ είναι μια χαρά ! 
Γνωρίζεται αν θα μου δώσει κάτι για αυτό ξ γιατρός ; 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ´Ισιδα said:

Κορίτσια καλημέρα ! Έκανα χθες τις εξετάσεις τις προληπτικές του μήνα και βγήκαν όλες κάλες εκτός από τον αιματοκρίτη ο οποίος έπεσε πλέον στο 33.7 . Ο Σίδηρος μου κλπ είναι μια χαρά ! 
Γνωρίζεται αν θα μου δώσει κάτι για αυτό ξ γιατρός ; 

Λογικά, κάπου στον 5ο μήνα αρχίζουν τον σίδηρο ως συμπλήρωμα.. Και εμένα έχει πέσει στο 35 και περιμένω τη Δευτέρα που θα τον επισκεφτώ τι μου πει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! 
εγω σιδηρο παιρνω απο την αρχη γιατι εχω αναιμια και αργοτερα θα τον αυξησουμε (η ζωη μου ολη)… Fer de far λεγεται αυτος που παιρνω και διαλυεται στο νερο,εχει γευση πορτοκαλι και ευτυχως πινεται ευκολα! Απλα ειναι δυνατος.

Επισης πηρα χθες μια κρεμα της frezyderm για ραγαδες η οποια λεει μπορει να εφαρμοστει και στο στηθος,μπας και γλιτωσω τα λαδια που δεν τα μπορω… Λεγεται prevenstria stretch marks prevention. Απορροφαται πολυ καλα αλλα θελει καποια λεπτα και εχει μια καπως εντονη μυρωδια που προσωπικα μου αρεσει! Σε κριτικες που διαβαζα ελεγαν οτι οσες εχουν αναγουλες και εμετους δεν την αντεχουν. Λαδακι εχω της weleda το stretch mark oil,πιο ηπια μυρωδια αλλα λιπαρο αρκετα (σαν λαδακι). Φυσικα δεν ξερω αν κανουν δουλεια,σταθηκα σε κριτικες που διαβασα. Μεχρι στιγμης παντως δεν εχω ραγαδες η κοκκινιλες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Σευχαριστω , μπορείς να μου γράψεις και το όνομα της ;

Κορίτσια καλημέρα ! Έκανα χθες τις εξετάσεις τις προληπτικές του μήνα και βγήκαν όλες κάλες εκτός από τον αιματοκρίτη ο οποίος έπεσε πλέον στο 33.7 . Ο Σίδηρος μου κλπ είναι μια χαρά ! 
Γνωρίζεται αν θα μου δώσει κάτι για αυτό ξ γιατρός ; 

Είναι αυτή που λέει η @Hope86 η prevenstria strech marks 

Για αιματοκρίτη 33 που έπεσα εγώ με καλό σίδηρο και φεριτινη, μου έδωσε συμπλήρωμα, το οποίο το παίρνω μαζί με το folidex που έπαιρνα ήδη

το όνομα του σιδήρου μου διαφεύγει, είναι της ίδιας εταιρείας με το folidex σε πορτοκαλί χρώμα. Έχει δέκα μπουκαλάκια, 6 κουτιά μου έγραψε, πρωί βράδυ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, mariaalexiou είπε:

Είναι αυτή που λέει η @Hope86 η prevenstria strech marks 

Για αιματοκρίτη 33 που έπεσα εγώ με καλό σίδηρο και φεριτινη, μου έδωσε συμπλήρωμα, το οποίο το παίρνω μαζί με το folidex που έπαιρνα ήδη

το όνομα του σιδήρου μου διαφεύγει, είναι της ίδιας εταιρείας με το folidex σε πορτοκαλί χρώμα. Έχει δέκα μπουκαλάκια, 6 κουτιά μου έγραψε, πρωί βράδυ 

Τελικά και εμένα επικοινώνησε η μαία μαζί μου και μου έγραψε να ξεκινήσω omalin σίδηρο κάθε πρωί μιας και έπεσε ο αιματοκρίτης μου

ωραια ευχαριστώ κορίτσια @Hope86 θα το δω να παραγγείλω και εγώ αυτή τη κρέμα για το στήθος 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !πηγαμε σήμερα στο γιατρό και όλα ήταν μια χαρά ! Η Μπέμπα ήταν 177 γραμμάρια , 15 + 6 και γενικά μας είπε ο γιατρός ότι είναι μεγάλη και η αναπτυξη της είναι μια εβδομάδα μπροστά ! Είναι όμως φυσιολογικό , άλλωστε και εμείς είμαστε ψηλοί ! Ο σύντροφος μου 2,1 και εγώ 1,76 . Λογικό και η Μπέμπα μας να είναι μεγάλη ! 
δεν καταφέραμε να την βγάλουμε όμως φωτογραφία γιατί συνεχώς έξυνε το Πρόσωπο της και είχε τα χέρια μπροστά στο πρόσωπο :) τώρα με το καλό συνεχίζουμε για την β επιπέδου μέσα Φλεβάρη !

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !πηγαμε σήμερα στο γιατρό και όλα ήταν μια χαρά ! Η Μπέμπα ήταν 177 γραμμάρια , 15 + 6 και γενικά μας είπε ο γιατρός ότι είναι μεγάλη και η αναπτυξη της είναι μια εβδομάδα μπροστά ! Είναι όμως φυσιολογικό , άλλωστε και εμείς είμαστε ψηλοί ! Ο σύντροφος μου 2,1 και εγώ 1,76 . Λογικό και η Μπέμπα μας να είναι μεγάλη ! 
δεν καταφέραμε να την βγάλουμε όμως φωτογραφία γιατί συνεχώς έξυνε το Πρόσωπο της και είχε τα χέρια μπροστά στο πρόσωπο :) τώρα με το καλό συνεχίζουμε για την β επιπέδου μέσα Φλεβάρη !

2,10 ο άντρας σου;;;; πως συναντιέστε; χαχαχαχα κι εμένα ο άντρας μου 1,85 κι εγώ 1,64, εκείνος γεννήθηκε 56 πόντους οπότε περιμένω αντίστοιχα πράγματα και από το γιό. Για 20 Φεβρουαρίου (περίπου) μου είπε εμένα β επιπέδου. Εσένα; 

Χαίρομαι που πάνε όλα καλάααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, mariaalexiou είπε:

2,10 ο άντρας σου;;;; πως συναντιέστε; χαχαχαχα κι εμένα ο άντρας μου 1,85 κι εγώ 1,64, εκείνος γεννήθηκε 56 πόντους οπότε περιμένω αντίστοιχα πράγματα και από το γιό. Για 20 Φεβρουαρίου (περίπου) μου είπε εμένα β επιπέδου. Εσένα; 

Χαίρομαι που πάνε όλα καλάααα

Χαχαχα άσε πραγματικά για να συναντηθούμε θέλει προσπάθεια και από τους δυο :) κοντά είμαστε για την β επιπέδου και εμένα 15 ή 17 Φεβρουαρίου μου είπε ! 
ναι και εγώ 56 πόντους γεννήθηκα και ο σύντροφος μου 57 πόντους και 4,5 κιλά ! Ωχ ωχ ωχ ελπίζω επειδή είναι κοριτσάκι να είναι λίγο πιο μικροκαμωμένη για να βγει και πιο εύκολα :) 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Χαχαχα άσε πραγματικά για να συναντηθούμε θέλει προσπάθεια και από τους δυο :) κοντά είμαστε για την β επιπέδου και εμένα 15 ή 17 Φεβρουαρίου μου είπε ! 
ναι και εγώ 56 πόντους γεννήθηκα και ο σύντροφος μου 57 πόντους και 4,5 κιλά ! Ωχ ωχ ωχ ελπίζω επειδή είναι κοριτσάκι να είναι λίγο πιο μικροκαμωμένη για να βγει και πιο εύκολα :) 

χααχχαχα ας βγει γερό και ας είναι ένα μέτρο! Η φύση θα προνοήσει και θα την γεννήσεις μια χαρά ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...