Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ααα επισης με ρωτησαν αν θα βγαλω και το αλλο χαρτι δηλ. εξατομικευμενης παρεμβασης και τους ειπα αφου ειμαι επιδοτουμενη αυτο δε χρειαζεται ετσι δεν ειναι?? Και η απαντηση τους ηταν ααα δε ξερουμε να σας πουμε , οτι λεει η προσκληση...

Με εχουν μπερδεψει λιγο και μου φαινεται οτι θα τα βγαλω ολα τα χαρτια που ζητανε για τους ανεργους να τελιωνουμε.

ε μα γιατί να ξέρουν να σου πουν.....δεν τα ζητάει ο οαεδ τα χαρτιά αυτά...Η εεταα τα ζητάει.

Εγώ το ειπα κ θα το ξαναπώ....για να μη τρέχετε αν ακυρωθεί η αιτησή σας ως μη συμπληρωμένα χαρτιά ή ελλιπής κ να κάνετε ενστάσεις κτλ

Οι άνεργες βγάλτε όλα αυτά τα χαρτιά που ζητάνε, κ ζητήστε τα στην υπάλληλο οπως τα γράφει η προκήρυξη κ βάλτε τα κ τα τρία τα ρημάδια......για να είστε σίγουρες ....δεν είναι τίποτα, πηγαίνετε πρωί πρωί στον οαεδ κ είναι υπόθεση 5 λεπτών...:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι βγαινει στην αρχη αλλα μπορουν να στο ξαναβγαλουν οσες φορες θελεις...

αρα αφου το εχω κρατησει θα βαλω αυτο.ετσι κ αλλιως βρε παιδια μολις τελειωνει η επιδοτηση ανανεωνουμε αμεσως την καρτα κ φαινονται οι ημερομηνιες


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα από οαεδ, είμαι από έξω δηλαδή ακόμη, και όντως η

βεβαίωση των επιδομάτων που έχεις λάβει τα τελευταία δύο έτη έχει ισχύ μόνο 5 μέρες γιατί στο μεσοδιάστημα μπορεί να βρήκες εργασία ή να έλαβες επίδομα. Τουλάχιστον έτσι μου είπε η κυρία στο μητρώο κ για αυτούς ως επίσημο χαρτί έτσι είναι.

Ελπίζω να βοήθησα.:-)

Δηλαδή πρέπει να βγάλω καινούργια εγκριτική απόφαση???Έχω αυτήν που μου δώσανε όταν βγήκα ταμείο!

Link to comment
Share on other sites

Ok kalamaraki και εγω αυτης της αποψης ειμαι..τα βαζω ολα!!

καλυτερα περισσοτερα παρα λιγοτερα!! :)

εγω που ζητησα εγκριτικη αποφαση προχτες και μου

εδωσαν βεβαιωση αποδοχων των επιδοματων,γιατι

μουπε ο υπαλληλος οτι ειναι το ιδιο πραγμα?!

θα την βαλω την βεβαιωση αυτη

αλλα εαν δεν την βρω τελικα(δε θυμαμαι που την εχω βαλει)

την εγκριτικη μου αποφαση που μου ειχαν δωσει στην αρχη της

επιδοτησης θα παω να ξανα ζητησω επανεκτυπωση!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Ηθελα να σας ρωτησω για την προκυρηξη εκει που λεει οτι θα επιβαρυνθουμε για τη σιτιση και τα μεταφορικα με 2900, δηλαδη με αυτο θα πρεπει να πληρωσω για ενα παιδι 240 το μηνα? Αυτο εννοουνε?


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω - κάπου το είχα.

έχει κανείς από το αρχείο από πέρυσι ανά δομή επιλεγμένες μητέρες.

ευχαριστώ.

-----------------------------------

άκυρο το βρήκα στην σελ.19

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε κοριτσι τα 2900 ειναι η επιδοτηση του εσπα στους σταθμους

περσυ ηταν 3800

απο τη διαφορα κατι θα χρεωθει για λεωφορειο

υπολογισε 50-100 ισως

οκ τωρα καταλαβα.Ευχαριστω για την απαντηση.Ελεγα και εγω.... :)


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites

Οι άνεργες βγάλτε όλα αυτά τα χαρτιά που ζητάνε, κ ζητήστε τα στην υπάλληλο οπως τα γράφει η προκήρυξη κ βάλτε τα κ τα τρία τα ρημάδια......για να είστε σίγουρες ....δεν είναι τίποτα, πηγαίνετε πρωί πρωί στον οαεδ κ είναι υπόθεση 5 λεπτών...:D

Συμφωνώ!

Όπως έχω ξαναγράψει αρκετά πιο πίσω, εγώ έτσι έκανα πέρσι και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Χαρτί εξατομικευμένης - Απόφαση επιδόματος ανεργίας - Κάρτα φωτοτυπία κι επικυρωμένη.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσι τα 2900 ειναι η επιδοτηση του εσπα στους σταθμους

περσυ ηταν 3800

απο τη διαφορα κατι θα χρεωθει για λεωφορειο

υπολογισε 50-100 ισως

με 50-100 ? το μήνα , αναλαμβάνω εγώ τη μεταφορά των παιδιών σας στους σταθμούς!!!

Για σκεφτείτε τις θέσεις στο σχολικό λεωφορείο Χ 50-100 ? ανά μήνα , καλά λεφτάκια έτσι?

Κάτι θα βγάλουν απο αυτό , κα΄τι από τα υλικά χειροτεχνίας , κάτι από τη σίτηση , μ'αρέσει που είναι "δωρεάν" η όλη κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

με 50-100 ? το μήνα , αναλαμβάνω εγώ τη μεταφορά των παιδιών σας στους σταθμούς!!!

Για σκεφτείτε τις θέσεις στο σχολικό λεωφορείο Χ 50-100 ? ανά μήνα , καλά λεφτάκια έτσι?

Κάτι θα βγάλουν απο αυτό , κα΄τι από τα υλικά χειροτεχνίας , κάτι από τη σίτηση , μ'αρέσει που είναι "δωρεάν" η όλη κατάσταση...

μην βιαζεσαι και κρινεις αδικα. ο καθε σταθμος θα βγαλει προσφορα για το τι θελει παραπανω για μεταφορα ανα περιοχη εξυπηρετησης. και μην ξεχναμε οτι ενα λεωφορειο δεν καει μονο πετρελαιο. εχει τα λαδια του, τις φθορες στα λαστιχα κ.α.

βεβαια αν ειναι στο δρομο σου ακομη καλυτερα να τα πηγαινεις εσυ.

Link to comment
Share on other sites

{ Σημειώνεται ότι το κόστος των υπηρεσιών μετακίνησης που αφορούν στις Δομές:

Α. Βρεφικοί - Βρεφονηπιακοί – Παιδικοί Σταθμοί:

Α1.1 Βρέφη από 2 μηνών έως 2,5 ετών: 3.700? με σίτιση / 3.400? χωρίς σίτιση

Α1.2. Βρέφη από 8 μηνών έως 2,5 ετών: 3.700? με σίτιση / 3.400? χωρίς σίτιση

Α2.Προ-νήπια από 2,5 ετών έως την ηλικία εγγραφής τους στην υποχρεωτική εκπαίδευση: 2.900? με σίτιση / 2.600? χωρίς σίτιση

Β. Βρεφονηπιακοί Σταθμοί Ολοκληρωμένης Φροντίδας:

Β1. Βρέφη από 8 μηνών έως 2,5 ετών: 3.700? με σίτιση / 3.400? χωρίς σίτιση

Β2. Προ-νήπια από 2,5 ετών έως την ηλικία εγγραφής τους στην υποχρεωτική εκπαίδευση: 2.900? με σίτιση / 2.600? χωρίς σίτιση

δεν καλύπτεται στο πλαίσιο της παρούσας και κατά συνέπεια θα βαρύνει τις ωφελούμενες μητέρες, εφόσον επιθυμούν την παροχή των σχετικών υπηρεσιών μετακίνησης.

Η Ε.Ε.Τ.Α.Α. προς διευκόλυνση και μόνο των ωφελούμενων μητέρων θα αναρτήσει πίνακα με τις ανωτέρω κατηγορίες Δομών που θα περιλαμβάνει το κόστος των υπηρεσιών αυτών και τις εξυπηρετούμενες περιοχές. }

Από τι καταλαβαίνω αναφέρεστε στο παραπάνω.

Εδώ λοιπόν λέει πως ο κάθε σταθμός – δομή π.χ. το Α2 θα πάρει από το έσπα 2.900? για κάθε παιδί, αν προσφέρει στα παιδιά που θα φιλοξενήσει φαγητό, ενώ αν δεν προσφέρει φαγητό θα πάρει 2.600?.

Επίσης λέει πως φέτος το εσπα δεν επιδοτεί την μετακίνηση των παιδιών από και προς τους παιδικούς σταθμούς.

Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα (κατά την γνώμη μου) πως δεν θα προσφέρουν δωρεάν κάποιοι σταθμοί αυτή την υπηρεσία.

Το τι θα προσφέρει κάθε σταθμός πάντως σίτιση ή όχι, μετακίνηση ή όχι, θα το δούμε όταν ανακοινωθούν οι δομές. Σε κάθε δομή θα αναγράφονται δίπλα και οι παρεχόμενες υπηρεσίες.

Επίσης θα έχει και τηλέφωνα του σταθμού όπου μπορούμε να πάρουμε και να ρωτήσουμε για παράδειγμα αν η μετακίνηση των παιδιών παρέχετε δωρεάν ή υπάρχει επιβάρυνση και πόσο είναι αυτή.

Στο σταθμό που πήγαινε πέρση ο μικρός μου για όσους δεν ήταν εκεί με εσπα χρέωναν επιπλέον 30? το μήνα για μετακίνηση.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...